Loading ...
IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
هرآنچه باید درباره ی زمان گذشته کامل و کاربرد آن بدانید
امتیاز کاربران: 3.6/5
نویسنده: ایرانمهر
17 اردیبهشت 1402

آموزش گذشته کامل در زبان انگلیسی

گذشته کامل در زبان انگلیسی یکی از زمان‌های بسیار پرکاربرد است که امروزه یادگیری نحوه استفاده از آن در گرامر زبان انگلیسی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به بهترین عملکرد در مکالمات زبان انگلیسی برسید. به همین علت نیز ما در این بخش از آموزش زبان انگلیسی قصد داریم کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کرده و اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. به‌طورکلی باید بدانید که در زبان انگلیسی 12 زمان مختلف وجود دارد که هریک از این زمان‌ها دارای اهمیت مخصوص به خود هستند و کاربردهای خاصی نیز دارند. زمانی که شما می‌آموزید به‌درستی از این زمان‌ها در جملات خود استفاده کنید موفق خواهید شد تا یک جمله‌بندی مناسب و مکالمه خوب و قوی را داشته باشید.

پس اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا با زمان گذشته کامل در زبان انگلیسی آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید تا اطلاعات موردنیاز خود را در این زمینه به دست بیاورید.

آموزش گذشته کامل در زبان انگلیسی

 

زمان گذشته کامل در زبان انگلیسی

به‌طورکلی زمان گذشته کامل یکی از زبان‌هایی است که در آموزش گرامر انگلیسی توجه ویژه‌ای به آن می‌شود؛ چراکه این زمان دارای کاربردهای زیادی است. این زمان وقتی مورداستفاده قرار می‌گیرد که شما قصد داشته باشید در مورد اعمالی که قبل از نقطه خاصی در گذشته کامل شده‌اند صحبت کنید. برای این‌که به شکل بهتری این موضوع را درک کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم مثال زیر را در نظر بگیرید:

We were shocked to discover that someone had graffitied “Tootles was here” on our front door. We were relieved that Tootles had used washable paint.

وقتی متوجه شدیم که شخصی روی درب ورودی ما با گرافیت نوشته بود توتلز اینجا بود شوکه شدیم. خیالمان راحت شد که برای نوشتن آن از رنگ قابل شستشو استفاده کرده بود.

به‌عبارت‌دیگر می‌توان گفت که زمان گذشته کامل برای صحبت درباره چیزی است که قبل از اتفاق دیگری رخ داده است. تصویر کنید که یک روز صبح از خواب بیدار می‌شوید و برای گرفتن روزنامه بیرون می‌روید. در راه بازگشت به داخل خانه متوجه پیامی مرموز می‌شوید که روی درب ورودی‌تان نوشته شده است: Tootles was here. (توتلز اینجا بود). زمانی که بعدا قصد داشته باشید تا این داستان را برای دوستان خود تعریف کنید این لحظه را چگونه توصیف خواهید کرد؟ احتمالا چیزی شبیه به جمله زیر را بیان می‌کنید:

I turned back to the house and saw that someone named Tootles had defaced my front door!

من به خانه برگشتم و دیدم شخصی به نام تولز درب ورودی خانه من را کثیف کرده است.

دوستان شما علاوه بر این‌که از چنین اتفاقی خشمگین خواهند شد می‌توانند درک کنند که توتلز در نقطه‌ای از گذشته قبل از لحظه‌ای که شما اثر دست او را روی درب خود دیدید روی آن چیزی نوشته است؛ چراکه از زمان گذشته کامل برای توصیف این کار بد استفاده کرده‌اید. پس به‌طورکلی باید به این کاربرد مهم زمان گذشته کامل دقت داشته باشید تا بتوانید به‌درستی از این زمان استفاده کنید.

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

فرمول استفاده از زمان گذشته کامل

یکی از مهم‌ترین مواردی که احتمالا شما به آن نیاز پیدا خواهید کرد مسئله فرمول استفاده از این زمان در زبان انگلیسی است. در این بخش قصد داریم یک فرمول کلی برای استفاده از زمان گذشته کامل در اختیار شما قرار دهیم که به استفاده از این زمان توسط شما کمک شایانی خواهد کرد. زمانی که شما قصد استفاده از این زمان را دارید باید از ترکیب had + [past participle] استفاده کنید. نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که مفرد یا جمع بودن فاعل فرقی نمی‌کند و هیچ تاثیری روی این فرمول ندارد.

زمان گذشته کامل بیانگر فعل یا رویدادی است که پیش از فعل یا رویداد دیگری در زمان گذشته رخ داده است. علاوه بر این زمان گذشته کامل می‌تواند بیانگر انجام فعلی پیش از زمانی مشخص و معین در گذشته باشد.

ما گذشته‌ی کامل  را با had/hadn’t  + قسمت سوم فعل می‌سازیم: –ed برای افعال با قاعده و قسمت سوم فعل برای افعال بی‌قاعده.

به زبانی ساده‌تر برای ساخت زمان گذشته کامل بایستی پس از فاعل از “had” که گذشته‌ی فعل “have” است استفاده کنیم و پس از آن از قسمت سوم افعال اصلی استفاده کنیم. خب بیایید برگردیم به تعریفی که از کارکرد این زمان در زبان انگلیسی ارائه دادیم. با چند مثال چطورید؟

.I hadn’t been there before

قبلاً آنجا نرفته بودم.

.She had never worked

او هرگز کار نکرده بود.

گذشته کامل برای همه‌ی اشخاص یکسان است.

.I/you/he/she/it/we/they had left when I arrived

وقتی من رسیدم من/تو/او/او/آن/ما/آنها رفته بودیم.

ما می‌توانیم به جای had از ‘d استفاده کنیم.

.I called him, but he’d gone to a meeting

من با او تماس گرفتم، اما او به یک جلسه رفته بود.

علاوه براین گذشته کامل برای تمایز دو نقطه زمانی در زمان گذشته بکار برده می‌شود، به همین دلیل باید این تمایز را با برخی از حروف ربط مانند “before”، “when”، “until” یا “by the time” نشان دهیم تا مخاطب ما متوجه شود که کدام فعل پیش یا پس از فعل و رویداد دیگر اتفاق افتاده است.

هرآنچه باید درباره_ ی زمان گذشته کامل و کاربرد آن بدانید

چه زمانی باید از گذشته کامل در زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

در این بخش از آموزش گرامر انگلیسی قصد داریم کمی بیشتر درباره کاربردهای مهمی که زمان گذشته کامل در زبان انگلیسی دارد صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دهیم. اولین سوالی که در این زمینه ممکن است به وجود بیاید این است که بین گذشته کامل و گذشته ساده چه تفاوتی وجود دارد؟ به‌طورکلی زمانی که درباره نقطه‌ای در گذشته صحبت می‌کنید و می‌خواهید به رویدادی اشاره کنید که حتی زودتر اتفاق افتاده است استفاده از گذشته کامل به شما این امکان را می‌دهد تا توالی رویدادها را با موفقیت منتقل کنید. از طرف دیگر استفاده از این زمان به شما در بیان واضح‌تر و خاص‌تر گفته‌هایتان نیز کمک خواهد کرد. تفاوت این دو جمله نمونه را در نظر بگیرید:

We were relieved that Tootles used washable paint.

خیالمان راحت شد که تولز از رنگ قابل شستشو استفاده کرد.

We were relieved that Tootles had used washable paint.

خیالمان راحت شد که توتلز از رنگ قابل شستشو استفاده کرده بود.

دقت داشته باشید که این یک تفاوت بسیار ظریف است. جمله اول این‌ مسئله که توتلز از رنگ قابل شستشو استفاده کرده بود را به لحظه خاصی از زمان مرتبط نمی‌کند. خوانندگان ممکن است این مسئله را به این شکل تفسیر کنند: خیالمان راحت شد که توتلز عادت داشت از رنگ قابل شستشو استفاده کند. در جمله دوم استفاده از گذشته کامل باعث شده تا این موضوع به طور کامل روشن شود که شما در مورد یک نمونه خاص از استفاده توتلز از رنگ قابل شستشو صحبت کرده‌اید.

یکی دیگر از مواردی که شما می‌توانید در آن از زمان گذشته کامل استفاده کنید زمانی است که قصد دارید یک شرط و نتیجه آن را بیان کنید. برای درک بهتر این موضوع مثال زیر را بادقت مشاهده کنید:

If I had woken up earlier this morning, I would have caught Tootles red-handed.

اگر امروز صبح زودتر از خواب بیدار می‌شدم، توتلز را با دست‌های قرمزش می‌گرفتم.

گذشته کامل در قسمتی از جمله که شرط را بیان می‌کند (بخشی که اگر یا if در آن آمده است) استفاده می‌شود.

بیشتر اوقات دلیل نوشتن یک فعل در زمان گذشته کامل این است که نشان دهیم این فعل قبل از اعمال دیگری در همان جمله اتفاق افتاده است. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که افعال دیگر باید در زمان گذشته ساده توصیف شده باشند. نوشتن یک پاراگراف کامل با هر فعل در زمان گذشته غیرمعمول است.

دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی

دوره های آنلاین انگلیسی ایرانمهر
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای بزرگسالان

چه زمانی نباید از گذشته کامل استفاده کنیم؟

زمانی که قصد ندارید دنباله‌ای از رویدادها را منتقل کنید نباید از گذشته کامل در زبان انگلیسی استفاده کنید و در آموزش گرامر انگلیسی حتما باید به این موضوع دقت و توجه کافی را داشته باشید. اگر دوستانتان بپرسند که پس از کشف نوشته‌های گرافیتی چه کاری انجام دادید و شما به شکل زیر پاسخ دهید:

I had cleaned it off the door.

من آن را از روی در تمیز کردم.

آنها احتمالا بسیار تعجب خواهند کرد که بعدا چه اتفاقی افتاده است؛ چراکه استفاده از گذشته کامل به این معناست که اقدام شما برای تمیزکردن در قبل از اتفاق دیگری رخ داده است؛ ولی شما نمی‌گویید که آن چیز دیگر دقیقا چه چیزی است. البته نباید فراموش کنید که آن چیز دیگر همیشه نباید به‌صراحت بیان شود؛ ولی نباید فراموش کرد که حتما باید زمینه آن روشن و واضح باشد. ازآنجایی‌که در این جمله هیچ زمینه‌سازی صورت نگرفته است پس استفاده از زمان گذشته کامل در این جمله کاملا بی‌معنا خواهد بود.

کاربردهای زمان گذشته کامل در زبان انگلیسی

ما از گذشته کامل ساده برای صحبت در مورد گذشته قبلی استفاده می کنیم: رویدادهایی که قبل از رویداد اصلی اتفاق افتاده اند.

.When I got out of work I saw that somebody had stolen my car

وقتی از محل کار بیرون آمدم دیدم کسی ماشین مرا دزدیده است.

.Yesterday my mother told me that she had seen you in the park

دیروز مادرم به من گفت تو را در پارک دیده است.

رویدادهای منفرد قبلی (Earlier single events) : ما از گذشته بی نقص برای صحبت در مورد رویدادها و تجربیات قبلی یا اقدامات منفردی که قبلاً در گذشته انجام شده‌اند، استفاده می کنیم. برای اینکه موضوع را بهتر متوجه شوید، مثال‌های زیر به دقت بررسی کنید.

.When she opened the door, he had already left

.I realised that I had been there before

.When I met her, I had never been in a serious relationship

.He noticed I had cleaned the car. It was smooth and shiny

ما از گذشته کامل ساده استفاده می کنیم تا بگوییم قبلاً در گذشته چقدر یا چند کار انجام داده‌ایم.

.We had driven 500 miles and we needed some rest

?How many hours had he slept when you woke him up

مدت زمان از قبل در گذشته (افعال ثابت) : ما از گذشته کامل ساده با افعال ثابت استفاده می کنیم تا در مورد حالات یا موقعیت هایی صحبت کنیم که در گذشته زودتر شروع شده‌اند. ما اغلب از how long, for, since, always استفاده می‌کنیم.

.The day Anne died, they had been married for 48 years

.The day I left, I had been in England for exactly 4 years

.She told me she had always hated her sister

گذشته کامل در زبان انگلیسی

حذف زمان گذشته کامل

زمانی که برای بیان اتفاق یا فعلی در زمان گذشته از حروف ربط “before” و “after” استفاده می‌کنیم و فعلی یا رویدادی پیش از فعل و رویداد دیگر اتفاق افتاده باشد‌، می‌توانیم از استفاده از زمان گذشته کامل صرف نظر کنیم و فقط از زمان گذشته ساده استفاده کنیم. دلیل این موضوع این است که خود این حروف ربط بیانگر توالی زمانی هستند. به دو مثال زیر توجه کنید:

I packed a bag of snacks before I left for the airport.

I had packed a bag of snacks before I left for the airport.

مثال اول و دوم هر دو صحیح هستند؛ نکته‌ای که پیش از این به آن اشاره کردیم این است که استفاده از زمان گذشته کامل در مثال دوم اجباری و ضروری نیست. البته این را در نظر داشته باشید که اگرچه حضور فعل گذشته کامل ضروری نیست اما همچنان از لحاظ مفهومی کامل‌تر است. جمله اول کاملا صحیح است و مفهوم بطور کامل منتقل می‌شود که گوینده پیش از اینکه به فرودگاه برود کیسه‌ای از خوراکی‌ها و تنقلات برای خود آماده کرده است. تنها تفاوت این دو جمله این است که در جمله دوم علاوه بر آنچه از جمله اول دریافت می‌کنیم، این مفهوم نیز القا می‌شود که عمل کیسه کردن تنقلات بلافاصله پیش از حرکت به سمت فرودگاه انجام نشده است و با فاصله زمانی محسوسی این اتفاق افتاده است.
تفاوت بین این دو مورد بسیار ظریف است و تاثیر آن در انتقال مفهوم بسیار ناچیز است اما در همین موارد است که دقت و توانایی شما در بکار بردن دقیق زمان‌ها و بطور کلی گرامر، نسبت به دیگر متکلمین زبان انگلیسی مشخص می‌شود.

فعل یا رویدادی پیش از نقطه‌ای مشخص در زمان گذشته: زمانی است که ما تنها یک فعل یا یک رویداد برای توصیف کردن در جمله داریم و می‌دانیم این فعل یا رویداد پیش از نقطه‌ای مشخص در زمان گذشته رخ داده است. در این مواقع باید در کنار زمان گذشته کامل از یک عبارت اضافی قیدی استفاده کنیم تا منظورمان را از زمان دقیق رخ دادن فعل یا رویداد به وضوح نشان دهیم. به چند مثالی که در ادامه برایتان آماده کرده‌ام توجه کنید:

Until that afternoon, she had never considered living abroad.

تا آن بعداز ظهر، هرگز به زندگی در خارج از کشور فکر نکرده بود.

I had expected to be married by this morning.

تا پیش از امروز صبح انتظار می‌رفت ازدواج کرده باشم.

I hadn’t used a hammer before working in construction.

پیش از کار کردن در زمینه ساخت و ساز، از چکش استفاده نکرده بودم.

توجه داشته باشید که در مثال آخر “working in construction” در واقع مفعول حرف اضافه “before” است. کلمه “working” اسم مصدر است و به همین دلیل است که در ظاهر زمان گذشته ساده در جمله بکار برده نشده است.

چگونه جملات گذشته کامل را به حالت منفی بیان کنیم؟

یکی از نکات بسیار جذابی که در این بخش از آموزش گرامر انگلیسی باید به آن دقت داشته باشید این است که منفی کردن زمان گذشته کامل کار بسیار ساده و راحتی خواهد بود. برای این کار تنها کافی است که از یک not بین had و زمان گذشته استفاده کنید. برای این‌که به شکل بهتری این ساختار را درک کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم مثال زیر را در نظر بگیرید:

We looked for witnesses, but the neighbors had not seen Tootles in the act. If Tootles had not included his own name in the message, we would have no idea who was behind it.

ما به دنبال شاهد بودیم، اما همسایه‌ها توتلز را در حال انجام کار ندیده بودند. اگر توتلز نام خود را در پیام وارد نمی‌کرد نمی‌دانستیم چه کسی پشت آن کار بوده است.

همچنین برای تاکید بیشتر بر این که چیزی هیچگاه پیش از زمانی مشخص، یا اتفاق افتادن رویداد و فعلی دیگر در گذشته، رخ نداده است، می‌توانیم کلمه “never” را پیش از فعل “had” بیاوریم. در این صورت هر دو کلمه “never” و “had” به‌ترتیب پیش از فاعل قرار می‌گیرند. به چند مثال زیر توجه کنید:

Never had I felt so alive.

هیچگاه تا این حد حس سرزندگی نکرده بودم.

Never had she imagined that love like this could exist.

هیچگاه تصورش را هم نکرده بود که عشقی این چنین وجود داشته باشد.

Never before had she seemed so beautiful to him.

پیش از آن هیچگاه در نظر او زیبا جلوه نکرده بود.

چنین جملاتی بیشتر جنبه ادبی دارند و معمولا در متون و سخنرانی‌های آکادمیک و محاوره‌ای از آن‌ها استفاده نمی‌شود. نکته دیگر اینکه معمولا در چنین ساختاری از افعال بیان حالت مانند “Imagin” یا “feel” استفاده می‌شود و نه از افعال بیان‌کننده کنش. برای مثال جمله‌ی “never had I run so far” بیش از حد اغراق‌آمیز است.

دوره های خصوصی آموزش زبان انگلیسی

دوره های خصوصی انگلیسی ایرانمهر
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

نحوه استفاده از گذشته کامل در جملات پرسشی

یکی دیگر از سوالات رایجی که ممکن است در خصوص استفاده از زمان گذشته کامل در جملات زبان انگلیسی برای شما به وجود آمده باشد این است که چگونه می‌توان از این زمان در جملاتی که حالت پرسشی دارند استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که شما باید از ساختار خاصی برای جملات پرسشی استفاده کنید. برای انجام چنین کاری کافی است که had را به ابتدای جمله خود بیاورید، در ادامه از فاعل استفاده کرده و سپس از حالت ماضی یا گذشته فعل خود استفاده کنید. برای این‌که به شکل بهتری این ساختار را درک کنید مثالی را در ادامه برای شما آورده‌ایم که به شما در این زمینه کمک خواهد کرد:

Had Tootles caused trouble in other neighborhoods before he struck ours?

آیا توتلز قبل از این‌که در محله ما دردسر ایجاد کند در محله‌های دیگر نیز دردسر ایجاد کرده است؟

اگر خواستید از کلمات سوالی نیز در این ساختاری زمانی استفاده کنید، مانند دیگر زمان‌ها کافی است این کلمات را در ابتدای جمله خود جای‌گذاری کنید. به مثال‌های زیر توجه کنید:

Had you ever been on a tractor before starting work on the farm?

پیش از اینکه در مزرعه شروع به کار کنید آیا تا بحال با تراکتور کار کرده بودید؟

Before the war, had you ever considered living abroad?

پیش از وقوع جنگ آیا به زندگی در خارج از کشور فکر کرده بودید؟

ساختار زمان گذشته کامل در زبان انگلیسی

جملات سوالی با وجه منفی

برای ساخت جملات سوالی منفی کاری که لازم است انجام دهید این است که جای فعل کمکی “had” را با فاعل جمله‌تان عوض کنید و سپس از کلمه “not” در کنار “had” یا پس از فاعل و قبل از فعل اصلی استفاده کنید. از “never” نیز می‌توان برای منفی سازی جملات سوالی استفاده کرد؛ شما باید “never” را بعد از فاعل و قبل از فعل اصلی قرار دهید. در نظر داشته باشید این ساختار در واقع زمانی بکار برده می‌شود که ما انتظار داریم یا می‌دانیم که پاسخ به سوالمان «بله یا مثبت» خواهد بود. حائز اهمیت است که بدانید ساخت چنین جملاتی یعنی جملات سوالی با وجه منفی با استفاده از زمان گذشته کامل آنچنان مرسوم نیست و آنقدر در انگلیسی روزمره کاربردی ندارد.

I began to panic. It was nearly midnight. Hadn’t the train arrived yet?

داشتم می‌ترسیدم. نزدیک نیمه شب بود، آیا هنوز قطار نرسیده بود.

افعال منظم رایج در زمان گذشته کامل

آشنایی با افعال منظمی که امروزه در زمان گذشته کامل مورداستفاده قرار می‌گیرند به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به شکل بهتری از این افعال در جملات و مکالمات خود استفاده کنید. افعال منظم زیر را مشاهده کنید:

مصدر گذشته کامل منفی
to ask had asked had not asked
to work had worked had not worked
to call had called had not called
to use had used had not used

افعال نامنظم رایج در زمان گذشته کامل

در بخش قبلی درباره افعال منظمی که در زمان گذشته کامل در آموزش گرامر انگلیسی باید می‌آموختید را معرفی کرده و اطلاعاتی را درباره آنها بیان کردیم. حال در این بخش قصد داریم درباره افعال نامنظم نیز صحبت کرده و در خصوص این افعال نیز اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم. از جمله مهم‌ترین این افعال در زمان گذشته کامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مصدر گذشته کامل منفی
to be had been had not been
to have had had had not been
to do had done had not done
to say had said had not said
to get had gotten* had not gotten*
to make had made had not made
to go had gone had not gone
to take had taken had not taken
to see had seen had not seen
to come had come had not come

استفاده از گذشته کامل بعد از before

یکی از مهم‌ترین کاربردهایی که گذشته کامل دارد این است که شما می‌توانید دقیقا بعد از before از آن استفاده کنید. در واقع زمانی که شما از ترکیب before + past perfect استفاده می‌کنید قصد دارید نشان دهید که یک عمل در زمانی که عمل ساده گذشته انجام شده، انجام نشده یا این‌که ناقص مانده است. برای این‌که به شکل بهتری این ساختار را درک کنید مثال‌های زیر را در این زمینه مشاهده کنید:

They left before I’d spoken to them.

آنها قبل از این‌که من با آنها صحبت کنم رفتند.

Sadly, the author died before he’d finished the series.

متاسفانه نویسنده قبل از این‌که سریال را تمام کند درگذشت.

کاربرد گذشته کامل در زمان استفاده از قیدها

معمولا در زبان انگلیسی از قیدهای already، still، just، ever یا never به همراه زمان گذشته کامل استفاده می‌شود. دقت داشتن به این موضوع در آموزش گرامر انگلیسی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای درک بهتر این ساختار مثال‌های زیر را مشاهده کنید:

I called his office but he’d already left.

من با دفترش تماس گرفتم؛ اما او قبلا رفته بود.

It still hadn’t rained at the beginning of May.

اوایل ماه می هنوز باران نباریده بود.

I went to visit her when she’d just moved to Berlin.

زمانی که تازه به برلین نقل‌مکان کرده بود به ملاقاتش رفتم.

Had you ever visited London when you moved there?

آیا زمانی که به آنجا رفتید از لندن دیدن کردید؟

مراحل یادگیری زبان

گذشته‌ی کامل یا گذشته‌ی ساده؟

ما از گذشته ساده برای توصیف یک سری از رویدادهای گذشته به ترتیب زمانی استفاده می‌کنیم و از گذشته کامل برای روشن کردن اینکه کدام یک از رویدادها قبلاً اتفاق افتاده است استفاده می‌کنیم. این دو جمله را با هم مقایسه کنید:

When I arrived, she left. (=She left after I arrived.)

وقتی من رسیدم، او رفت. (= او بعد از رسیدن من رفت)

When I arrived, she had left. (She left before I arrived)

وقتی رسیدم، او رفته بود. (او قبل از رسیدن من رفت)

!Be careful with this common mistake

 حالت ‘d می‌تواند had یا would باشد. به یاد داشته باشید که ما از یک شکل مصدر بعد از will و قسمت سوم فعل بعد از had استفاده می‌کنیم.

I‘d love to go to your party. (= would)

من دوست دارم به مهمانی شما بروم.

I noticed that he‘d eaten my cake. (= had)

متوجه شدم که کیک مرا خورده است.

سخن پایانی

همان‌طور که مشاهده کردید زمان گذشته کامل یکی دیگر از زمان‌های بسیار رایج زبان انگلیسی است که دارای کاربردهای زیادی است و ما در این بخش از آموزش گرامر انگلیسی تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را درباره آن به شما ارائه دهیم. اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا به آموزش‌های بیشتری در این زمینه دسترسی پیدا کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده در کلاس زبان ایرانمهر نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش زمان فعل در انگلیسی (به زبان ساده با مثال)

بیشتر بخوانید: گذشته کامل استمراری در زبان انگلیسی (آموزش به زبان ساده)


بیشتر بخوانید:

زمان ها در زبان انگلیسی به 3 گروه کلی تقسیم می شوند و هر کدام از این زمان ها دارای 4 حالت هستند.

1- زمان حال

2- زمان گذشته

3- زمان آینده


آزمون

We use the past tense of which auxiliary verb to form the past perfect?

Which of the following is not something we use the past perfect tense to describe?

3. Which of the following types of sentences is more likely to be found in literary writing when it is in the past perfect tense?

Which of the following sentences is in the past perfect tense?

Which of the following is not in the past perfect tense?

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3.6 از 5 از 45 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. آواتار Unes fazaeli
  Unes fazaeli
  11 بهمن 1401
  پاسخ دادن

  سلام خیلی خوب توضیح دادین

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   11 بهمن 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر ممنونم از شما
   موفق باشین

 2. آواتار مهدی فریدونی
  مهدی فریدونی
  17 اسفند 1399
  پاسخ دادن

  سلام ببخشید hadوhave جه فرقی دارن.ممنون میشم جواب بدید.

  • آواتار آموزشگاه ایرانمهر
   آموزشگاه ایرانمهر
   17 اسفند 1399
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر با شماره تماس دفتر مرکزی تماس بگیرید وازسوپروایزرین مجموعه اطلاعات کسب کنید84378 داخلی445

 3. آواتار Unes fazaeli
  Unes fazaeli
  3 آذر 1399
  پاسخ دادن

  سلام خسته نباشید میشه راجب گذشته کامل had یک توضیحی بدین من کمی گیج شدم

  • آواتار آموزشگاه ایرانمهر
   آموزشگاه ایرانمهر
   3 آذر 1399
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر با شماره تماس دفتر مرکزی تماس بگیرید وازسوپروایزرین مجموعه اطلاعات کسب کنید84378 داخلی445

 4. آواتار Me
  Me
  15 شهریور 1399
  پاسخ دادن

  سلام مرسی از توضیحات دقیقی ک اشاره کردین ولی توروخدا وردارین این چراغ چشمک زنو واقعا وقتی نیاز به تمرکز بالا برا دریافت مفاهیمه یه چراغ چشمک زن حواس رو به کلی پرت میکنه

  • آواتار آموزشگاه ایرانمهر
   آموزشگاه ایرانمهر
   15 شهریور 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر چشم حتما گزارش داده میشه

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید