IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
هرآنچه باید درباره ی زمان گذشته کامل و کاربرد آن بدانید
امتیاز کاربران: 3.7/5
نویسنده: محمد اشرفی
18 آذر 1402

آموزش گذشته کامل در زبان انگلیسی

گذشته کامل در زبان انگلیسی یکی از زمان‌های بسیار پرکاربرد است که امروزه یادگیری نحوه استفاده از آن در گرامر زبان انگلیسی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به بهترین عملکرد در مکالمات زبان انگلیسی برسید. به همین علت نیز ما در این بخش از آموزش زبان انگلیسی قصد داریم کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کرده و اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. به‌طورکلی باید بدانید که در زبان انگلیسی 12 زمان مختلف وجود دارد که هریک از این زمان‌ها دارای اهمیت مخصوص به خود هستند و کاربردهای خاصی نیز دارند. زمانی که شما می‌آموزید به‌درستی از این زمان‌ها در جملات خود استفاده کنید موفق خواهید شد تا یک جمله‌بندی مناسب و مکالمه خوب و قوی را داشته باشید.

پس اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا با زمان گذشته کامل در زبان انگلیسی آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید تا اطلاعات موردنیاز خود را در این زمینه به دست بیاورید.

آموزش گذشته کامل در زبان انگلیسی

زمان گذشته کامل در زبان انگلیسی

به‌طورکلی زمان گذشته کامل یکی از زبان‌هایی است که در آموزش گرامر انگلیسی توجه ویژه‌ای به آن می‌شود؛ چراکه این زمان دارای کاربردهای زیادی است. این زمان وقتی مورداستفاده قرار می‌گیرد که شما قصد داشته باشید در مورد اعمالی که قبل از نقطه خاصی در گذشته کامل شده‌اند صحبت کنید. برای این‌که به شکل بهتری این موضوع را درک کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم مثال زیر را در نظر بگیرید:

We were shocked to discover that someone had graffitied “Tootles was here” on our front door. We were relieved that Tootles had used washable paint.

وقتی متوجه شدیم که شخصی روی درب ورودی ما با گرافیت نوشته بود توتلز اینجا بود شوکه شدیم. خیالمان راحت شد که برای نوشتن آن از رنگ قابل شستشو استفاده کرده بود.

به‌عبارت‌دیگر می‌توان گفت که زمان گذشته کامل برای صحبت درباره چیزی است که قبل از اتفاق دیگری رخ داده است. تصویر کنید که یک روز صبح از خواب بیدار می‌شوید و برای گرفتن روزنامه بیرون می‌روید. در راه بازگشت به داخل خانه متوجه پیامی مرموز می‌شوید که روی درب ورودی‌تان نوشته شده است: Tootles was here. (توتلز اینجا بود). زمانی که بعدا قصد داشته باشید تا این داستان را برای دوستان خود تعریف کنید این لحظه را چگونه توصیف خواهید کرد؟ احتمالا چیزی شبیه به جمله زیر را بیان می‌کنید:

I turned back to the house and saw that someone named Tootles had defaced my front door!

من به خانه برگشتم و دیدم شخصی به نام تولز درب ورودی خانه من را کثیف کرده است.

دوستان شما علاوه بر این‌که از چنین اتفاقی خشمگین خواهند شد می‌توانند درک کنند که توتلز در نقطه‌ای از گذشته قبل از لحظه‌ای که شما اثر دست او را روی درب خود دیدید روی آن چیزی نوشته است؛ چراکه از زمان گذشته کامل برای توصیف این کار بد استفاده کرده‌اید. پس به‌طورکلی باید به این کاربرد مهم زمان گذشته کامل دقت داشته باشید تا بتوانید به‌درستی از این زمان استفاده کنید.

زمان های انگلیسی

فرمول استفاده از زمان گذشته کامل

یکی از مهم‌ترین مواردی که احتمالا شما به آن نیاز پیدا خواهید کرد مسئله فرمول استفاده از این زمان در زبان انگلیسی است. در این بخش قصد داریم یک فرمول کلی برای استفاده از زمان گذشته کامل در اختیار شما قرار دهیم که به استفاده از این زمان توسط شما کمک شایانی خواهد کرد. زمانی که شما قصد استفاده از این زمان را دارید باید از ترکیب had + [past participle] استفاده کنید. نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که مفرد یا جمع بودن فاعل فرقی نمی‌کند و هیچ تاثیری روی این فرمول ندارد.

زمان گذشته کامل بیانگر فعل یا رویدادی است که پیش از فعل یا رویداد دیگری در زمان گذشته رخ داده است. علاوه بر این زمان گذشته کامل می‌تواند بیانگر انجام فعلی پیش از زمانی مشخص و معین در گذشته باشد.

ما گذشته‌ی کامل  را با had/hadn’t  + قسمت سوم فعل می‌سازیم: –ed برای افعال با قاعده و قسمت سوم فعل برای افعال بی‌قاعده.

به زبانی ساده‌تر برای ساخت زمان گذشته کامل بایستی پس از فاعل از “had” که گذشته‌ی فعل “have” است استفاده کنیم و پس از آن از قسمت سوم افعال اصلی استفاده کنیم. خب بیایید برگردیم به تعریفی که از کارکرد این زمان در زبان انگلیسی ارائه دادیم. با چند مثال چطورید؟

I hadn’t been there before.

قبلاً آنجا نرفته بودم.

She had never worked.

او هرگز کار نکرده بود.

گذشته کامل برای همه‌ی اشخاص یکسان است.

I/you/he/she/it/we/they had left when I arrived.

وقتی من رسیدم من/تو/او/او/آن/ما/آنها رفته بودیم.

ما می‌توانیم به جای had از ‘d استفاده کنیم.

I called him, but he’d gone to a meeting.

من با او تماس گرفتم، اما او به یک جلسه رفته بود.

علاوه براین گذشته کامل برای تمایز دو نقطه زمانی در زمان گذشته بکار برده می‌شود، به همین دلیل باید این تمایز را با برخی از حروف ربط مانند “before”، “when”، “until” یا “by the time” نشان دهیم تا مخاطب ما متوجه شود که کدام فعل پیش یا پس از فعل و رویداد دیگر اتفاق افتاده است.

هرآنچه باید درباره_ ی زمان گذشته کامل و کاربرد آن بدانید

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

گذشته کامل برای نشان دادن ترتیب دو عمل در گذشته

زمانی که صحبت از گذشته کامل در انگلیسی می‌شود باید به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشید که یکی از مهم‌ترین کاربردهایی که این زمان می‌تواند داشته باشد این است که ترتیب دو عمل در گذشته را به شما نشان دهد. به طور کلی باید دقت داشته باشید که ما می‌توانیم از گذشته کامل برای نشان دادن ترتیب دو رویداد در زمان گذشته استفاده کنیم. گذشته کامل عمل قبلی را نشان می‌دهد و گذشته ساده عملی را نشان می‌دهد که بعدتر از عمل قبلی رخ داده است.

برای این‌که به شکل بهتری این ساختار را درک کنید و بیاموزید در ادامه یک مثال بسیار کاربردی را برای شما آورده‌ایم:

When the police arrived, the thief had escaped.

وقتی پلیس رسید، دزد فرار کرده بود.

دقت داشته باشید که در اینجا فرقی نمی‌کند که این دو رویداد را به کدام ترتیب بیان کنیم. جمله زیر نیز می‌تواند همین معنی را به شما برساند.

The thief had escaped when the police arrived.

وقتی پلیس رسید، دزد فرار کرده بود.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که اگر فقط یک رویداد وجود داشته باشد ما از گذشته کامل استفاده نمی‌کنیم، حتی اگر مدت‌ها قبل اتفاق افتاده باشد. مثال زیر را در این زمینه مشاهده کنید:

The Romans spoke Latin. (NOT The Romans had spoken Latin.)

رومی‌ها به زبان لاتین صحبت می‌کردند. (رومی‌ها لاتین صحبت نمی‌کردند)

چه زمانی باید از گذشته کامل در زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

در این بخش از آموزش گرامر انگلیسی قصد داریم کمی بیشتر درباره کاربردهای مهمی که زمان گذشته کامل در زبان انگلیسی دارد صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دهیم. اولین سوالی که در این زمینه ممکن است به وجود بیاید این است که بین گذشته کامل و گذشته ساده چه تفاوتی وجود دارد؟ به‌طورکلی زمانی که درباره نقطه‌ای در گذشته صحبت می‌کنید و می‌خواهید به رویدادی اشاره کنید که حتی زودتر اتفاق افتاده است استفاده از گذشته کامل به شما این امکان را می‌دهد تا توالی رویدادها را با موفقیت منتقل کنید. از طرف دیگر استفاده از این زمان به شما در بیان واضح‌تر و خاص‌تر گفته‌هایتان نیز کمک خواهد کرد. تفاوت این دو جمله نمونه را در نظر بگیرید:

We were relieved that Tootles used washable paint.

خیالمان راحت شد که تولز از رنگ قابل شستشو استفاده کرد.

We were relieved that Tootles had used washable paint.

خیالمان راحت شد که توتلز از رنگ قابل شستشو استفاده کرده بود.

دقت داشته باشید که این یک تفاوت بسیار ظریف است. جمله اول این‌ مسئله که توتلز از رنگ قابل شستشو استفاده کرده بود را به لحظه خاصی از زمان مرتبط نمی‌کند. خوانندگان ممکن است این مسئله را به این شکل تفسیر کنند: خیالمان راحت شد که توتلز عادت داشت از رنگ قابل شستشو استفاده کند. در جمله دوم استفاده از گذشته کامل باعث شده تا این موضوع به طور کامل روشن شود که شما در مورد یک نمونه خاص از استفاده توتلز از رنگ قابل شستشو صحبت کرده‌اید.

یکی دیگر از مواردی که شما می‌توانید در آن از زمان گذشته کامل استفاده کنید زمانی است که قصد دارید یک شرط و نتیجه آن را بیان کنید. برای درک بهتر این موضوع مثال زیر را بادقت مشاهده کنید:

If I had woken up earlier this morning, I would have caught Tootles red-handed.

اگر امروز صبح زودتر از خواب بیدار می‌شدم، توتلز را با دست‌های قرمزش می‌گرفتم.

گذشته کامل در قسمتی از جمله که شرط را بیان می‌کند (بخشی که اگر یا if در آن آمده است) استفاده می‌شود.

بیشتر اوقات دلیل نوشتن یک فعل در زمان گذشته کامل این است که نشان دهیم این فعل قبل از اعمال دیگری در همان جمله اتفاق افتاده است. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که افعال دیگر باید در زمان گذشته ساده توصیف شده باشند. نوشتن یک پاراگراف کامل با هر فعل در زمان گذشته غیرمعمول است.

آموزش گذشــته کامل در انگلیسی

چه زمانی نباید از گذشته کامل استفاده کنیم؟

زمانی که قصد ندارید دنباله‌ای از رویدادها را منتقل کنید نباید از گذشته کامل در زبان انگلیسی استفاده کنید و در آموزش گرامر انگلیسی حتما باید به این موضوع دقت و توجه کافی را داشته باشید. اگر دوستانتان بپرسند که پس از کشف نوشته‌های گرافیتی چه کاری انجام دادید و شما به شکل زیر پاسخ دهید:

I had cleaned it off the door.

من آن را از روی در تمیز کردم.

آنها احتمالا بسیار تعجب خواهند کرد که بعدا چه اتفاقی افتاده است؛ چراکه استفاده از گذشته کامل به این معناست که اقدام شما برای تمیزکردن در قبل از اتفاق دیگری رخ داده است؛ ولی شما نمی‌گویید که آن چیز دیگر دقیقا چه چیزی است. البته نباید فراموش کنید که آن چیز دیگر همیشه نباید به‌صراحت بیان شود؛ ولی نباید فراموش کرد که حتما باید زمینه آن روشن و واضح باشد. ازآنجایی‌که در این جمله هیچ زمینه‌سازی صورت نگرفته است پس استفاده از زمان گذشته کامل در این جمله کاملا بی‌معنا خواهد بود.

کاربردهای زمان گذشته کامل در زبان انگلیسی

ما از گذشته کامل ساده برای صحبت در مورد گذشته قبلی استفاده می کنیم: رویدادهایی که قبل از رویداد اصلی اتفاق افتاده اند.

When I got out of work I saw that somebody had stolen my car.

وقتی از محل کار بیرون آمدم دیدم کسی ماشین مرا دزدیده است.

Yesterday my mother told me that she had seen you in the park.

دیروز مادرم به من گفت تو را در پارک دیده است.

رویدادهای منفرد قبلی (Earlier single events) : ما از گذشته بی نقص برای صحبت در مورد رویدادها و تجربیات قبلی یا اقدامات منفردی که قبلاً در گذشته انجام شده‌اند، استفاده می کنیم. برای اینکه موضوع را بهتر متوجه شوید، مثال‌های زیر به دقت بررسی کنید.

When she opened the door, he had already left.

I realised that I had been there before.

When I met her, I had never been in a serious relationship.

He noticed I had cleaned the car. It was smooth and shiny.

ما از گذشته کامل ساده استفاده می کنیم تا بگوییم قبلاً در گذشته چقدر یا چند کار انجام داده‌ایم.

We had driven 500 miles and we needed some rest.

How many hours had he slept when you woke him up?

مدت زمان از قبل در گذشته (افعال ثابت) : ما از گذشته کامل ساده با افعال ثابت استفاده می کنیم تا در مورد حالات یا موقعیت هایی صحبت کنیم که در گذشته زودتر شروع شده‌اند. ما اغلب از how long, for, since, always استفاده می‌کنیم.

The day Anne died, they had been married for 48 years.

The day I left, I had been in England for exactly 4 years.

She told me she had always hated her sister.

گذشته کامل در زبان انگلیسی

 

حذف زمان گذشته کامل

زمانی که برای بیان اتفاق یا فعلی در زمان گذشته از حروف ربط “before” و “after” استفاده می‌کنیم و فعلی یا رویدادی پیش از فعل و رویداد دیگر اتفاق افتاده باشد‌، می‌توانیم از استفاده از زمان گذشته کامل صرف نظر کنیم و فقط از زمان گذشته ساده استفاده کنیم. دلیل این موضوع این است که خود این حروف ربط بیانگر توالی زمانی هستند. به دو مثال زیر توجه کنید:

I packed a bag of snacks before I left for the airport.

I had packed a bag of snacks before I left for the airport.

مثال اول و دوم هر دو صحیح هستند؛ نکته‌ای که پیش از این به آن اشاره کردیم این است که استفاده از زمان گذشته کامل در مثال دوم اجباری و ضروری نیست. البته این را در نظر داشته باشید که اگرچه حضور فعل گذشته کامل ضروری نیست اما همچنان از لحاظ مفهومی کامل‌تر است. جمله اول کاملا صحیح است و مفهوم بطور کامل منتقل می‌شود که گوینده پیش از اینکه به فرودگاه برود کیسه‌ای از خوراکی‌ها و تنقلات برای خود آماده کرده است. تنها تفاوت این دو جمله این است که در جمله دوم علاوه بر آنچه از جمله اول دریافت می‌کنیم، این مفهوم نیز القا می‌شود که عمل کیسه کردن تنقلات بلافاصله پیش از حرکت به سمت فرودگاه انجام نشده است و با فاصله زمانی محسوسی این اتفاق افتاده است.
تفاوت بین این دو مورد بسیار ظریف است و تاثیر آن در انتقال مفهوم بسیار ناچیز است اما در همین موارد است که دقت و توانایی شما در بکار بردن دقیق زمان‌ها و بطور کلی گرامر، نسبت به دیگر متکلمین زبان انگلیسی مشخص می‌شود.

فعل یا رویدادی پیش از نقطه‌ای مشخص در زمان گذشته: زمانی است که ما تنها یک فعل یا یک رویداد برای توصیف کردن در جمله داریم و می‌دانیم این فعل یا رویداد پیش از نقطه‌ای مشخص در زمان گذشته رخ داده است. در این مواقع باید در کنار زمان گذشته کامل از یک عبارت اضافی قیدی استفاده کنیم تا منظورمان را از زمان دقیق رخ دادن فعل یا رویداد به وضوح نشان دهیم. به چند مثالی که در ادامه برایتان آماده کرده‌ام توجه کنید:

Until that afternoon, she had never considered living abroad.

تا آن بعداز ظهر، هرگز به زندگی در خارج از کشور فکر نکرده بود.

I had expected to be married by this morning.

تا پیش از امروز صبح انتظار می‌رفت ازدواج کرده باشم.

I hadn’t used a hammer before working in construction.

پیش از کار کردن در زمینه ساخت و ساز، از چکش استفاده نکرده بودم.

توجه داشته باشید که در مثال آخر “working in construction” در واقع مفعول حرف اضافه “before” است. کلمه “working” اسم مصدر است و به همین دلیل است که در ظاهر زمان گذشته ساده در جمله بکار برده نشده است.

آموزش گذشته کامل در انگلیسی

چگونه جملات گذشته کامل را به حالت منفی بیان کنیم؟

یکی از نکات بسیار جذابی که در این بخش از آموزش گرامر انگلیسی باید به آن دقت داشته باشید این است که منفی کردن زمان گذشته کامل کار بسیار ساده و راحتی خواهد بود. برای این کار تنها کافی است که از یک not بین had و زمان گذشته استفاده کنید. برای این‌که به شکل بهتری این ساختار را درک کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم مثال زیر را در نظر بگیرید:

We looked for witnesses, but the neighbors had not seen Tootles in the act. If Tootles had not included his own name in the message, we would have no idea who was behind it.

ما به دنبال شاهد بودیم، اما همسایه‌ها توتلز را در حال انجام کار ندیده بودند. اگر توتلز نام خود را در پیام وارد نمی‌کرد نمی‌دانستیم چه کسی پشت آن کار بوده است.

همچنین برای تاکید بیشتر بر این که چیزی هیچگاه پیش از زمانی مشخص، یا اتفاق افتادن رویداد و فعلی دیگر در گذشته، رخ نداده است، می‌توانیم کلمه “never” را پیش از فعل “had” بیاوریم. در این صورت هر دو کلمه “never” و “had” به‌ترتیب پیش از فاعل قرار می‌گیرند. به چند مثال زیر توجه کنید:

Never had I felt so alive.

هیچگاه تا این حد حس سرزندگی نکرده بودم.

Never had she imagined that love like this could exist.

هیچگاه تصورش را هم نکرده بود که عشقی این چنین وجود داشته باشد.

Never before had she seemed so beautiful to him.

پیش از آن هیچگاه در نظر او زیبا جلوه نکرده بود.

چنین جملاتی بیشتر جنبه ادبی دارند و معمولا در متون و سخنرانی‌های آکادمیک و محاوره‌ای از آن‌ها استفاده نمی‌شود. نکته دیگر اینکه معمولا در چنین ساختاری از افعال بیان حالت مانند “Imagin” یا “feel” استفاده می‌شود و نه از افعال بیان‌کننده کنش. برای مثال جمله‌ی “never had I run so far” بیش از حد اغراق‌آمیز است.

نحوه استفاده از گذشته کامل در جملات پرسشی

یکی دیگر از سوالات رایجی که ممکن است در خصوص استفاده از زمان گذشته کامل در جملات زبان انگلیسی برای شما به وجود آمده باشد این است که چگونه می‌توان از این زمان در جملاتی که حالت پرسشی دارند استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که شما باید از ساختار خاصی برای جملات پرسشی استفاده کنید. برای انجام چنین کاری کافی است که had را به ابتدای جمله خود بیاورید، در ادامه از فاعل استفاده کرده و سپس از حالت ماضی یا گذشته فعل خود استفاده کنید. برای این‌که به شکل بهتری این ساختار را درک کنید مثالی را در ادامه برای شما آورده‌ایم که به شما در این زمینه کمک خواهد کرد:

Had Tootles caused trouble in other neighborhoods before he struck ours?

آیا توتلز قبل از این‌که در محله ما دردسر ایجاد کند در محله‌های دیگر نیز دردسر ایجاد کرده است؟

اگر خواستید از کلمات سوالی نیز در این ساختاری زمانی استفاده کنید، مانند دیگر زمان‌ها کافی است این کلمات را در ابتدای جمله خود جای‌گذاری کنید. به مثال‌های زیر توجه کنید:

Had you ever been on a tractor before starting work on the farm?

پیش از اینکه در مزرعه شروع به کار کنید آیا تا بحال با تراکتور کار کرده بودید؟

Before the war, had you ever considered living abroad?

پیش از وقوع جنگ آیا به زندگی در خارج از کشور فکر کرده بودید؟

ساختار زمان گذشته کامل در زبان انگلیسی

 

جملات سوالی با وجه منفی

برای ساخت جملات سوالی منفی کاری که لازم است انجام دهید این است که جای فعل کمکی “had” را با فاعل جمله‌تان عوض کنید و سپس از کلمه “not” در کنار “had” یا پس از فاعل و قبل از فعل اصلی استفاده کنید. از “never” نیز می‌توان برای منفی سازی جملات سوالی استفاده کرد؛ شما باید “never” را بعد از فاعل و قبل از فعل اصلی قرار دهید. در نظر داشته باشید این ساختار در واقع زمانی بکار برده می‌شود که ما انتظار داریم یا می‌دانیم که پاسخ به سوالمان «بله یا مثبت» خواهد بود. حائز اهمیت است که بدانید ساخت چنین جملاتی یعنی جملات سوالی با وجه منفی با استفاده از زمان گذشته کامل آنچنان مرسوم نیست و آنقدر در انگلیسی روزمره کاربردی ندارد.

I began to panic. It was nearly midnight. Hadn’t the train arrived yet?

داشتم می‌ترسیدم. نزدیک نیمه شب بود، آیا هنوز قطار نرسیده بود.

افعال منظم رایج در زمان گذشته کامل

آشنایی با افعال منظمی که امروزه در زمان گذشته کامل مورداستفاده قرار می‌گیرند به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به شکل بهتری از این افعال در جملات و مکالمات خود استفاده کنید. افعال منظم زیر را مشاهده کنید:

مصدرگذشته کاملمنفی
to askhad askedhad not asked
to workhad workedhad not worked
to callhad calledhad not called
to usehad usedhad not used

افعال نامنظم رایج در زمان گذشته کامل

در بخش قبلی درباره افعال منظمی که در زمان گذشته کامل در آموزش گرامر انگلیسی باید می‌آموختید را معرفی کرده و اطلاعاتی را درباره آنها بیان کردیم. حال در این بخش قصد داریم درباره افعال نامنظم نیز صحبت کرده و در خصوص این افعال نیز اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم. از جمله مهم‌ترین این افعال در زمان گذشته کامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مصدرگذشته کاملمنفی
to behad beenhad not been
to havehad hadhad not been
to dohad donehad not done
to sayhad saidhad not said
to gethad gotten*had not gotten*
to makehad madehad not made
to gohad gonehad not gone
to takehad takenhad not taken
to seehad seenhad not seen
to comehad comehad not come

گذشته کامل بعد از before

یکی از کاربردهای بسیار مهمی که گذشته کامل می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد این است که شما می‌توانید از ترکیب before + گذشته کامل نیز در جملات خود به زبان انگلیسی استفاده کنید و از این نظر محدودیتی برای شما وجود ندارد. شما معمولا زمانی می‌توانید از این ترکیب استفاده کنید که قصد داشته باشید نشان دهید که یک عمل در زمانی که عمل ساده گذشته انجام شده انجام نشده یا ناقص بوده است. مثال‌های زیر را بادقت مشاهده کنید تا به شکل بهتری این ساختار را بیاموزید:

They left before I’d spoken to them.

آنها قبل از این‌که من با آنها صحبت کنم رفتند.

Sadly, the author died before he’d finished the series.

متاسفانه نویسنده قبل از این‌که سریال را تمام کند درگذشت.

کاربرد گذشته کامل در زمان استفاده از قیدها

معمولا در زبان انگلیسی از قیدهای already، still، just، ever یا never به همراه زمان گذشته کامل استفاده می‌شود. دقت داشتن به این موضوع در آموزش گرامر انگلیسی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای درک بهتر این ساختار مثال‌های زیر را مشاهده کنید:

I called his office but he’d already left.

من با دفترش تماس گرفتم؛ اما او قبلا رفته بود.

It still hadn’t rained at the beginning of May.

اوایل ماه می هنوز باران نباریده بود.

I went to visit her when she’d just moved to Berlin.

زمانی که تازه به برلین نقل‌مکان کرده بود به ملاقاتش رفتم.

Had you ever visited London when you moved there?

آیا زمانی که به آنجا رفتید از لندن دیدن کردید؟

گذشته کامل در زبان انگلیسی

استفاده از قیدها در کنار گذشته کامل در زبان انگلیسی

در آموزش زبان انگلیسی باید به یک نکته کلیدی و بسیار مهم دیگر نیز دقت داشته باشید و آن این است که شما می‌توانید از انواع قیدها در کنار گذشته کامل نیز استفاده کنید و از این نظر هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. به طور کلی این موضوع رایج است که امروزه در زبان انگلیسی از قیدهای already (قبل از زمان مشخص شده)، still (زمانی بسیار کوتاه قبل از زمان مشخص شده)، ever (در هر زمانی قبل از زمان مشخص شده) و never (در هیچ زمانی قبل از زمان مشخص شده) در کنار زمان گذشته کامل استفاده کنیم.

مثال‌های زیر این موضوع را به بهترین شکل ممکن به شما نشان می‌دهند:

I called his office but he’d already left.

با دفترش تماس گرفتم اما او قبلا رفته بود.

It still hadn’t rained at the beginning of May.

اوایل ماه می هنوز باران نباریده بود.

I went to visit her when she’d just moved to Berlin.

زمانی که تازه به برلین نقل مکان کرده بود به ملاقاتش رفتم.

It was the most beautiful photo I’d ever seen.

زیباترین عکسی بود که دیدم.

Had you ever visited London when you moved there?

آیا زمانی که به آنجا رفتید از لندن دیدن کردید؟

I’d never met anyone from California before I met Jim.

قبل از ملاقات با جین هرگز با کسی از کالیفرنیا آشنا نشده بودم.

همانطور که مشاهده کردید زمان گذشته کامل یکی از پرکاربردترین زمان‌هایی است که امروزه در گرامر زبان انگلیسی مورداستفاده قرار می‌گیرد. اگر شما هم علاقه‌مند به آموزش گرامر زبان انگلیسی و به خصوص یادگیری گرامر زبان انگلیسی در زمینه زمان گذشته کامل هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده توسط آموزشگاه زبان ایرانمهر نیز استفاده کرده و از مزایای این خدمات نهایت بهره را ببرید.

مراحل یادگیری زبان

گذشته‌ی کامل یا گذشته‌ی ساده؟

ما از گذشته ساده برای توصیف یک سری از رویدادهای گذشته به ترتیب زمانی استفاده می‌کنیم و از گذشته کامل برای روشن کردن اینکه کدام یک از رویدادها قبلاً اتفاق افتاده است استفاده می‌کنیم. این دو جمله را با هم مقایسه کنید:

When I arrived, she left. (=She left after I arrived.)

وقتی من رسیدم، او رفت. (= او بعد از رسیدن من رفت)

When I arrived, she had left. (She left before I arrived)

وقتی رسیدم، او رفته بود. (او قبل از رسیدن من رفت)

!Be careful with this common mistake

 حالت ‘d می‌تواند had یا would باشد. به یاد داشته باشید که ما از یک شکل مصدر بعد از will و قسمت سوم فعل بعد از had استفاده می‌کنیم.

I‘d love to go to your party. (= would)

من دوست دارم به مهمانی شما بروم.

I noticed that he‘d eaten my cake. (= had)

متوجه شدم که کیک مرا خورده است.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره گذشته کامل در انگلیسی پاسخ دهیم.

چه زمانی می‌توانیم از زمان گذشته کامل استفاده کنیم؟

به طور کلی شما زمانی می‌توانید از گذشته کامل در زبان انگلیسی استفاده کنید که قصد داشته باشید درباره نقطه‌ای در گذشته صحبت کنید و می‌خواهید به رویدادی اشاره کنید که حتی زودتر از اتفاق دیگری رخ داده است. در این چنین شرایطی زمان گذشته کامل این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید به توالی بین رویدادها اشاره کرده و به این ترتیب منظور خود را به بهترین شکل ممکن برسانید.

در چه مواردی نمی‌توانیم از زمان گذشته کامل در جملات خود استفاده کنیم؟

زمانی که شما قصد ندارید درباره توالی خاصی از رویدادها و اشاره به یکی از اتفاقات این توالی اشاره کنید می‌توانید به‌سادگی از زمان گذشته ساده استفاده کنید و نیازی نیست که حتما از زمان گذشته کامل استفاده کنید.

آیا می‌توانیم زمان گذشته کامل را در جملات خود منفی کنیم؟

بله این کار بسیار ساده و راحت است و معمولا شما برای انجام آن با مشکل و چالش خاصی مواجه نمی‌شوید. زمانی که قصد دارید زمان گذشته کامل را در جملات خود منفی کنید تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک Not را بین had و زمان گذشته فعل خود اضافه کنید. به این ترتیب فعل شما به حالت منفی در می‌آید و می‌توانید به‌سادگی از آن استفاده کنید.

آیا می‌توان در جملات پرسشی از زمان گذشته کامل نیز استفاده کرد؟

بله این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید به‌راحتی گذشته کامل را وارد جملات پرسشی خود کرده و از آن استفاده کنید. زمانی که قصد دارید یک فعل گذشته کامل را به حالت سوالی در بیاورید تا بتوانید در جملات سوالی خود از آن استفاده کنید تنها کاری که باید انجام دهید این است که had را به ابتدای جمله خود بیاورید تا بتوانید به‌راحتی این کار را انجام دهید.

گذشته کامل در انگلیسی

سخن پایانی

همان‌طور که مشاهده کردید زمان گذشته کامل یکی دیگر از زمان‌های بسیار رایج زبان انگلیسی است که دارای کاربردهای زیادی است و ما در این بخش از آموزش گرامر انگلیسی تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را درباره آن به شما ارائه دهیم. اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا به آموزش‌های بیشتری در این زمینه دسترسی پیدا کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده در کلاس زبان ایرانمهر نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش زمان فعل در انگلیسی (به زبان ساده با مثال)

بیشتر بخوانید: گذشته کامل استمراری در زبان انگلیسی (آموزش به زبان ساده)


بیشتر بخوانید:

زمان ها در زبان انگلیسی به 3 گروه کلی تقسیم می شوند و هر کدام از این زمان ها دارای 4 حالت هستند.

1- زمان حال

2- زمان گذشته

3- زمان آینده


 

آزمون

We use the past tense of which auxiliary verb to form the past perfect?

Which of the following is not something we use the past perfect tense to describe?

3. Which of the following types of sentences is more likely to be found in literary writing when it is in the past perfect tense?

Which of the following sentences is in the past perfect tense?

Which of the following is not in the past perfect tense?

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3.7 از 5 از 48 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. Unes fazaeli
  11 بهمن 1401
  پاسخ دادن

  سلام خیلی خوب توضیح دادین

  • ایرانمهر
   11 بهمن 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر ممنونم از شما
   موفق باشین

 2. مهدی فریدونی
  17 اسفند 1399
  پاسخ دادن

  سلام ببخشید hadوhave جه فرقی دارن.ممنون میشم جواب بدید.

  • آموزشگاه ایرانمهر
   17 اسفند 1399
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر با شماره تماس دفتر مرکزی تماس بگیرید وازسوپروایزرین مجموعه اطلاعات کسب کنید84378 داخلی445

 3. Unes fazaeli
  3 آذر 1399
  پاسخ دادن

  سلام خسته نباشید میشه راجب گذشته کامل had یک توضیحی بدین من کمی گیج شدم

  • آموزشگاه ایرانمهر
   3 آذر 1399
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر با شماره تماس دفتر مرکزی تماس بگیرید وازسوپروایزرین مجموعه اطلاعات کسب کنید84378 داخلی445

 4. Me
  15 شهریور 1399
  پاسخ دادن

  سلام مرسی از توضیحات دقیقی ک اشاره کردین ولی توروخدا وردارین این چراغ چشمک زنو واقعا وقتی نیاز به تمرکز بالا برا دریافت مفاهیمه یه چراغ چشمک زن حواس رو به کلی پرت میکنه

  • آموزشگاه ایرانمهر
   15 شهریور 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر چشم حتما گزارش داده میشه

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید