IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
آموزش زبان انگلیسی نوجوانان

آموزش زبان انگلیسی نوجوانان

دوره زبان انگلیسی ویژه نوجوانان

رده سنی
نوجوانان

توضیحات دوره آموزشی

هر فردی از اهمیت یادگیری زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم آگاه است. انگلیسی‌زبانی جهانی و بین‌المللی است که برای امور مهم زندگی خود به آن نیاز داریم؛ از جمله زمان استفاده از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی، مسافرت به کشورهای مختلف، تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسه‌های سراسر جهان. اگر شما در سن نوجوانی هستید و تصمیم به تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی خود گرفته‌اید باید بگوییم که این یک تصمیم عالی است. زیرا فراگیری زبان انگلیسی در نوجوانی بسیار ساده‌تر از سن بزرگ‌سالی است.

در واقع نوجوانان قابلیت‌ها و توانایی‌های بیشتری نسبت به بزرگ‌سالان در یادگیری دارند. ضمن اینکه آموختن زبان دوم موجب افزایش اعتماد به نفس و مهارت‌های ارتباطی آن‌ها می‌شود. همچنین امکان تحصیل در دانشگاه‌های برتر و معتبر اروپا و آمریکا برای آن‌ها فراهم می‌شود و در یافتن شغل ایده‌آل و مناسب آن‌ها در آینده تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

درباره دوره Pre – starter

دوره آموزش زبان انگلیسی Pre – starter در موسسه ایرانمهر برای زبان‌آموزان نوجوانان 12 تا 18 سال برگزار می‌شود. در این دوره ویرایش دوم مجموعه کتاب‌های Got it تدریس می‌شود. تعداد کل دوره‌های مبتدی 24 ترم است که شامل چهار جلد کتاب می‌شود. این کتاب‌ها عبارت‌اند از:

 • Got it (starter,1,2,3)
 • کتاب‌های هدف انگلیسی کمبریج (Cambridge English Objective Key)
 • کتاب پت هدف انگلیسی کمبریج (Cambridge English Objective PET)

نوجوانان با تحصیل زبان انگلیسی در موسسه ایران‌مهر پس از تکمیل کتاب‌های Got it  starter , Got it، به مدت 4 ترم کتاب Objective key را فرا می‌گیرند. سپس در پایان ترم 4 در آزمون عملی KET4 یعنی آزمون شبیه‌سازی شده (ماک) که در دفتر مرکزی برگزار می‌شود شرکت می‌کنند و در صورت قبولی مدرک مرتبط برای آن‌ها صادر می‌شود.

اگر زبان‌آموزان نوجوان در آزمون KET4 نمره قبولی کسب کنند، وارد دوره‌های Got 2 و Got 3 شده و پس از گذراندن این دوره وارد سطح PET می‌شوند. در دوره PET نیز باید در آزمون عملی (شبیه‌سازی شده) که مانند KET در دفتر مرکزی موسسه برگزار می‌شود شرکت کنند. پس از این مدت، سطح زبان نوجوان به پایان می‌رسد و هنگامی که سرپرست یا سوپروایزر دوره تعیین سطح فرد را مشخص کرد، آن‌ها می‌توانند به دوره‌های افراد بزرگ‌سالان وارد شوند.

ترم‌های نوجوانان در چهارده جلسه یک ساعت و نیم تشکیل و برگزار می‌شود. اما برای استفاده حداکثری از تعطیلات تابستانی و وقت ارزشمند شما عزیزان، ترم‌های تابستان در 10 جلسه دو ساعته با مطالب درسی مربوطه و پشتیبانی دوره برگزار می‌شود.

در این رابطه باید بدانید که دانشجویان با شرکت در دوره Pre – starter از مزایای زیر برخوردار خواهند شد:

 • برخورداری از تعیین سطح و مشاوره رایگان
 • تنوع در زمان تشکیل کلاس‌ها: برای اینکه نوجوانان بتوانند متناسب با شرایط خود در کلاس‌ها حضور یابند، کلاس‌های دوره Pre – starter 2 روز در هفته و در روزهای شنبه و چهارشنبه، یکشنبه و سه‌شنبه، دوشنبه و پنج‌شنبه تشکیل می‌شوند. این تنوع در ساعت‌ها و روزها موجب انعطاف بیشتر کلاس‌ها شده است.
روز شنبه-چهارشنبه یک‌شنبه- سه‌شنبه دوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس‌ها 16:00-17:30 15:30-17:00 16:00-17:30
17:45-19:15 17:15-18:45 17:45-19:15
19:30-21:00 19:15-20:45 19:30-21:00
 • فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق کتاب‌هایی که مخصوص آموزش نوجوانان و متناسب با شرایط سنی و توانایی‌هایی آن‌ها طراحی شده است.
 • فرصت حضور در دوره‌های حضوری یا آنلاین: دوره‌ها به صورت حضوری در شعب مختلف ایران‌مهر یا به صورت آنلاین در محیط Big Blue Button برگزار می‌شوند. بنابراین زبان‌آموزان نوجوان این امکان را دارند که با توجه به شرایط خود یکی از این دو گزینه را انتخاب کنند و از مزایای هر یک از آن‌ها بهره‌مند شوند.
 • فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی با بهترین اساتید: همه اساتید موسسه ایرانمهر در دپارتمان آموزش زبان انگلیسی نوجوانان دارای مدارک ملی و بین‌المللی مانند TESOL، CELTA، DELTA، TKT و TTC هستند. ضمن اینکه ایشان قبل از استخدام در موسسه باید معیارها و شرایط خاص موسسه را برای تدریس برآورده کنند.
 • سرپرست آموزشگاه ایران‌مهر بر عملکرد مدرسان و میزان پیشرفت زبان‌آموزان نظارت مستمر دارد.
 • امکان انتخاب بین کلاس‌های درس گروهی و خصوصی:
 • کلاس‌های گروهی با حداقل 6 نفر و حداکثر 15 نفر تشکیل می‌شوند.
 • اگر زبان‌آموز نوجوان فرصت حضور در کلاس‌های گروهی را نداشته باشد، این امکان برای او فراهم شده است که در کلاس‌های خصوصی شرکت کند. لازم به ذکر است که کلاس‌های خصوصی با سرعت موردنظر فرد برگزار می‌شود و تنوع بیشتری در زمان و ساعت برگزاری دارد.
 • امکان مکالمه انگلیسی با استاد راهنما در صورت تمایل و درخواست زبان‌آموز
 • امکان ارتباط حضوری یا تلفنی با سرپرست در صورت بروز مشکل یا نارضایتی از عملکرد مدرس یا موسسه
 • ارتباط مستقیم با دفتر مرکزی در صورت بروز مشکل، انتقاد یا ارائه پیشنهاد
 • ادغام و هماهنگی میان 21 شعبه موسسه ایران‌مهر: همه دوره‌های زبان انگلیسی در تمام شعب در یک تاریخ شروع می‌شود و پایان می‌یابد.
 • امکان جابجایی و انتقال بین شعب و نیز کلاس‌های حضوری و آنلاین
 • شرکت در آزمون‌های ماک KET و PET و دریافت گواهی پایان دوره معتبر
 • ارائه خدمات پشتیبانی رایگان: هر زبان‌آموز در موسسه ایران‌مهر در هر ترم 1 ساعت پشتیبانی و رفع اشکال رایگان دریافت می‌کند. نوجوانان می‌توانند با استفاده از این فرصت میزان پیشرفت خود را بررسی کنند و در صورت لازم مشاوره لازم را برای ارتقا سطح خود دریافت کنند.
 • ارزیابی عملکرد دانشجو با شرکت در آزمون‌های کتبی و شفاهی: در پایان هر ترم آزمون شفاهی توسط مشاور جهت سنجش عملکرد فرد برگزار شده و بازخورد لازم به او داده می‌شود. ضمن اینکه در آخرین جلسه هر نیمسال، نوجوانان برای شروع ترم بعد موظف‌اند در امتحان کتبی پایان ترم شرکت کرده و نمره قبولی دریافت کنند.
 • شما می‌توانند با شرکت در برنامه‌های آموزشی و سرگرمی، مهارت‌های زبان انگلیسی خود را در محیطی جذاب و مهیج بیازمایید.
 • تخفیف‌های ثبت‌نام با توجه به اطلاع دفتر مرکزی در زمان‌های مختلف انجام می‌شود.

دوره های آنلاین نوجوانان

موسسه ایران‌مهر در کنار برگزاری کلاس‌های حضوری، برای آن دسته از افرادی که امکان حضور در کلاس را ندارند اقدام به برگزاری کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی کرده است. سیستم آموزشی این دوره‌ها تفاوتی با دوره‌های حضوری ندارد. با شرکت در دوره‌های آنلاین علاوه بر مزایای ذکر شده در بخش حضوری از مزایای زیر نیز برخوردار خواهید شد:

 1. کتابی که در دوره‌های آنلاین برای نوجوانان آموزش داده می‌شود کتاب مکالمه محور Got it است که به طور خاص برای آموزش این گروه سنی طراحی شده است.
 2. برای زبا‌ن‌آموزان این دوره‌ها نیز امکان حضور در کلاس‌های آنلاین گروهی یا خصوصی وجود دارد.
 3. زبان‌آموزان جوان از آنجایی که آنلاین هستند، می‌توانند در هر یک از 21 شعبه موسسه ایران‌مهر ثبت‌نام کنند. همچنین در صورت تغییر برنامه زمانی، فرد می‌تواند به شعبه دیگری در کشور منتقل شود.
 4. این دوره‌ها در محیط بیگ بلو باتن Big Blue Button که یکی از قدرتمندترین محیط‌ها برای اجرای دوره‌های آنلاین است، برگزار می‌شود.
 5. شرکت در کلاس‌های آنلاین کاملا تعاملی و با حضور فعال زبان‌آموز است. افراد و مدرسان می‌توانند با روشن کردن وبکم یکدیگر را ببینند و از طریق برقراری ارتباط چشمی تعاملات بهتری داشته باشند.
 6. در موسسه زبان ایران‌مهر بهترین معلمان آنلاین مقیم خارج از کشور یا شهرستان‌ها برای تدریس در دوره‌های آنلاین استخدام می‌شود.
 7. یکی دیگر از مزایای این دوره‌ها این است که از بازی‌ها و فعالیت‌های مهیج و سرگرم کننده آنلاین استفاده می‌شود تا از درس‌های آنلاین خسته‌کننده جلوگیری شود. این امر تاثیر زیادی در علاقه نوجوانان به حضور در کلاس و فعال بودن در آن دارد.
 8. با استفاده از ابزار breakout room (ابزار اتاق‌های جانبی) در بستر Big Blue Button، امکان فعالیت و کار زوجی و گروهی فراهم می‌شود. تاکید بسیاری بر این نوع تعامل در یادگیری زبان انگلیسی شده است.
 9. امکان برقراری ارتباط با استاد زبان خارج از ساعت مدرسه برای طرح سوال و بررسی و حل مشکلات درسی
 10. تکالیف ارائه شده برای خارج از ساعات کلاس توسط مدرس بررسی می‌شود و او نظرات خود را به زبان‌آموز اعلام می‌کند.
 11. امکان دریافت کمک رایگان و رفع مشکلات درس به صورت آنلاین توسط مشاور یا مدرسان گروه
 12. برای زبان آموزان ایرانی در صورت وجود مشکل فنی، پشتیبانی آنلاین به سرعت و تلفنی مشکل را حل می‌کند.
 13. در صورتی که زبان‌آموزان آنلاین سوال یا مشکلی داشته باشند، امکان تماس و ارتباط مستقیم و سریع با استاد راهنما وجود دارد.
 14. نوجوانان زبان‌آموز مقیم تهران به راحتی می‌توانند در پایان ترم با یک تماس تلفنی در کلاس‌های حضوری شرکت کنند.
 15. به جرات می‌توان گفت دوره‌های آنلاین از نظر کیفیت و کمیت با دوره‌های حضوری برابری می‌کنند. تعداد زیاد زبان‌آموزان خارج از کشور، شهرستان‌ها و حتی نقاط مختلف تهران کیفیت بسیار بالای این دوره‌ها را نشان می‌دهد.

درباره کتاب  دوره Got it starter

دوره‌های زبان انگلیسی برای نوجوانان زبان‌آموز 24 ترم است که در این دوره‌ها کتاب‌های Got it 2nd Edition و Cambridge Objective Key و Objective PET از کمبریج تدریس می‌شود.

Got it 2nd Edition یکی از جدیدترین منابع آموزش و یادگیری زبان انگلیسی گروه سنی نوجوانان 12 – 18 است. سیستم آوایی و کلامی این کتاب آمریکایی است و برای پاسخگویی به نیازهای یادگیری زبان آموزان جوان در این گروه سنی طراحی شده است.

امروزه آموزش زبان انگلیسی بسیار اصولی و بر اساس معیارهای دقیق انجام می‌شود و از وضعیت خشک و تک بعدی خود خارج شده است. مجموعه Got It با ارائه متدهای صحیح تدریس دستور زبان انگلیسی، واژگان و آموزش در قالب تمرینات، تجربه یادگیری زبان بهتر و جذاب‌تری را برای نوجوانان فراهم می‌کند.

ضمن اینکه، یکی از سخت‌ترین جنبه‌های آموزش زبان به نوجوانان ایجاد و حفظ انگیزه در آن‌هاست. برای این منظور مجموعه Got it در انتخاب عنوان‌ها و موضوعات دروس بسیار دقت کرده است تا همیشه نوجوانان را برای یادگیری زبان انگلیسی هیجان زده کند و باعث علاقه آن‌ها به یادگیری شود.

جوانانی که 8 ترم را در این دوره می‌گذرانند، دوره KET که دارای سیستم آوایی بریتیش (British) است را شروع می‌کنند و آن‌ها این امکان را دارند که با لهجه انگلیسی نیز آشنا شوند. در واقع KET آزمونی بین‌المللی است و افراد پس از چهار ترم در آزمون KET Mock (شبیه‌سازی شده ماک) در دفتر مرکزی ایران‌مهر شرکت می‌کنند. این دوره در اصل مروری بر مباحث آموزش داده شده در هشت فصل قبل است. دوره ket عمدتا بر چهار مهارت گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن (Speaking, Listening, Reading, Writing) تمرکز دارد.

پس از گذراندن دوره زبان انگلیسی با منابع آموزشی Got It Books و گذراندن دوره آمادگی آزمون PET، سطح زبان نوجوانان توسط استاد راهنما مشخص شده و در صورت تایید وارد دوره بزرگ‌سالان می‌شود.

ویژگی ‌های دوره Got it stater

 • گروه سنی: زبان‌آموزان نوجوان 12 – 18 سال
 • نوع تشکیل دوره: گروهی و خصوصی
 • مدت دوره: 24 ترم
 • منبع آموزشی دوره: سری کتاب Got it
 • موضوعات دوره: یادگیری زمان‌ها، آشنایی با کارکرد افعال میانی، اسامی قابل شمارش و غیرقابل شمارش، آشنایی با استفاده از صفت‌های برتر و تفضیلی، آشنایی با ساختارهای افعال معلوم و مجهول و استفاده از نقل‌قول، بهبود مهارت خواندن با کار با متون مختلف، معرفی موضوع‌های جذاب و آشنایی گوش زبان‌آموز نوجوان به گروه منابع صوتی مختلف مانند پادکست، برنامه‌های رادیویی و سخنرانی‌ها، تقویت مهارت‌های مقاله‌نویسی و داستان‌نویسی، بهبود مهارت صحبت کردن با استفاده از گفتگو با همکلاسی‌ها و ایفای نقش و مصاحبه با آن‌ها.
 • سایر ویژگی‌های دوره Got it starter: مرور منظم و مکرر مطالب درسی، استفاده از نرم‌افزارهای تعاملی، تهیه کتاب‌های کمک درسی برای افزایش کارایی و سرعت یادگیری، ایجاد انگیزه در افراد با استفاده از موضوعات جذاب در زبان آموزشی و نظارت مستمر بر موفقیت و میزان یادگیری نوجوانان.

سطح مقدماتی (Pre-starter)

این دوره برای زبان‌آموزان مبتدی و بدون دانش انگلیسی است. این کتاب به گونه‌ای طراحی شده است که برای نوجوانان واضح و آسان باشد. در واقع کتاب توسط کارشناسان حرفه‌ای موسسه ایران‌مهر طراحی شده و سعی شده است تا همه مطالب مورد نیاز برای ارتقای سطح نوجوانان زبان‌آموز از پیش مبتدی تا سطح مبتدی در آن قرار  داده شود. پس از تکمیل و اتمام این کتاب، افراد می‌توانند در دوره‌های Got It ثبت‌نام کنند.

ویژگی های کتاب Got it starter

 • ساختاری قابل فهم و آسان بر اساس سطح پیش مبتدی نوجوانان
 • شامل بخش‌های مختلف مانند مکالمه، واژگان، دستور زبان، آموزش نوشتن الفبای انگلیسی و صداهای آن و آموزش فونیکس مانند ch، sh، th.
 • قرار دادن یک صفحه برای تمرین در پایان هر درس آموزشی و یک صفحه برای یادداشت نکات کلیدی در کتاب
 • 13 مبحث کاربردی و ضروری به ساده‌ترین شکل ممکن در این کتاب آموزش داده می‌شود، از جمله مطالب مدرسه و کلاس، غذا، مشاغل، کشورها، وسایل، رنگ‌ها، لباس‌ها، اعضای بدن، روزهای هفته، احساسات، افعال و به خصوص حروف انگلیسی.

در پایان این دوره شما دارای توانایی زیر در زبان انگلیسی هستید و می‌توانید:

 • خودتان را معرفی کنید.
 • دستورها و سوال‌های مدرس را درک کرده و به آن‌ها پاسخ دهید.
 • در مورد چیزهایی که به آن علاقه دارید صحبت کنید.
 • دیگران را معرفی کنید.
 • لوازم و وسایل موجود در خانه را توصیف کنید.
 • در مورد احساسات خود و دیگران صحبت کنید.
 • در مورد توانایی‌های خود و کارهایی که نمی‌توانید انجام دهید حرف بزنید.
 • همه حروف انگلیسی را می‌دانید و می‌توانید طیف وسیعی از کلمات و جملات را بخوانید و بنویسید.
 • و غیره.

ساختار کتاب Got it starter

این کتاب دارای صفحه خوشامدگویی و سیزده در چهار صفحه‌ای است که در یک ترم تدریس می شود.

(Greetings) احوال پرسی

درس اول کتاب یک درس خوشامدگویی است که مکالمه‌ای برای آموزش نحوه برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را به زبان‌آموز آموزش می‌دهد.

احوال پرسی

(Vocabulary) لغات

هر درس در کتاب با مقدمه‌ای بر واژگان مربوط به درس آغاز شده که باعث می‌شود موضوع درس برای فرد مشخص شود.

لغات

ساختار (Structure)

بعد از لغات ساختار قرار دارد که دستور زبان پایه را به صورت غیرمستقیم و در قالب جمله و با مثال آموزش می‌دهد.

ساختار

(Phonics) فونیکس

در صفحه دوم هر درس قسمت Phoenix قرار دارد که دو یا سه حرف الفبا و برای هر حرف دو مثال آموزش داده می‌شود. درس‌های 11، 12 و 13 صداهای sh، ch و th را آموزش می‌دهد.

فونیکس

تمرین(Practice)

صفحه سوم برای کاربرد و بررسی مطالب تدریس شده در طول دوره است که در کتاب اصلی به جای کتاب کار در نظر گرفته شده است؛ به گونه‌ای که زبان‌آموز بتواند عملکرد خود را در این قسمت ارزیابی کند.

تمرین

یادداشت(Note)

نکات مهم و یادآوری مطالب در صفحه چهارم و آخر صفحه نوشته شده است.

یادداشت

لینک های مفید برای یادگیری زبان انگلیسی

افرادی که در موسسه ایران‌مهر هستند و دیگر غیر ایران‌مهری‌ها می‌توانند با استفاده از لینک‌های زیر با زبان انگلیسی بیشتر آشنا شوند و مهارت‌های چهارگانه خود را در این زمینه تقویت کنند.

در وب‌سایت https://www.liveworksheets.com  و http://www.edubuzzkids.com زبان‌آموزان می‌توانند از کاربرگه‌ای آنلاین تعبیه‌شده در سایت بهره ببرند.

سوالات متداول (FAQ)

 

مهارت‌ های زبانی فرزندم در پایان این مرحله چیست؟
در پایان یک کتاب پیش مبتدی (Pre-starter)، افراد حروف و صداهای زبان انگلیسی آشنا می‌شوند و می‌توانند با اطمینان کلمات و حتی جملات را بخوانند و بنویسند.
فرزند من پس از گذراندن دوره های مبتدی به چه سطحی می رسد؟ مزایای شرکت در این دوره برای فرزندم چیست؟
نوجوانان زبان‌آموز پس از گذراندن دوره‌های مبتدی به سطح متوسط می‌رسند. این دوره با استفاده از کتاب‌هایی که مخصوص زبان‌آموزان نوجوان طراحی شده است تدریس می‌شود. آن‌ها با شرکت در این دوره می‌توانند با استفاده از منابع یادگیری ملموس و قابل فهم متناسب با سن و دوره خود، انگلیسی را با علاقه یاد بگیرند.
عملکرد فرزندم چگونه ارزیابی خواهد شد؟ برگزاری آزمون ها به چه صورت است؟
امشاور در پایان هر ترم یک آزمون شفاهی از افراد می‌گیرد تا پیشرفت آن‌ها در ترم را ارزیابی کرده و نسبت به ترم قبل مقایسه کند و در آخرین جلسه هر ترم امتحان کتبی توسط استاد داده می‌شود. سپس نمرات توسط مشاور تایید می‌شود. بخشی از نمره‌دهی درس نیز به نمره کلاس و عملکرد فرد در طول ترم مربوط می‌شود.
گواهینامه های فراغت از تحصیل در چه موسساتی معتبر است؟
مدارک ارائه شده توسط آموزشگاه زبان انگلیسی ایران‌مهر در همه موسسات و سازمان‌های داخلی معتبر است.
چگونه می توانم در جریان رشد تحصیلی فرزندم باشم؟
شما عزیزان می‌توانید با تماس مستقیم با سرپرست نوجوانان از پیشرفت تحصیلی فرزند خود مطلع شوید. همچنین جلسات والدین بنا به صلاحدید سرپرست برگزار می‌شود.
در صورت وجود تخفیف ویژه (تخفیف تحصیلی، ایثارگران، جانبازی و غیره) به دلیل شغل والدین فرد، چگونه می توانم تخفیف را اعمال کنم؟
با تماس با مشاوران شعب موسسه ایران‌مهر و ارائه معرفی‌نامه به آن‌ها می‌توانید از تخفیفات ویژه بهره‌مند شوید.

امروزه برای هر شخصی مشخص است که یادگیری زبان انگلیسی تا چه حد اهمیت دارد. انگلیسی یک زبان جهانی و بین‌المللی به شمار می‌رود. در واقع افراد برای کار با رایانه و اینترنت، سفر به دیگر کشورها، ادامه تحصیل در دانشگاه‌های سراسر جهان و غیره به آن نیاز دارند. در این رابطه باید بدانید که یادگیری زبان انگلیسی در دوران نوجوانی بسیار ساده‌تر و راحت‌تر از یادگیری آن در بزرگ‌سالی است و افراد در این سن قابلیت بیشتری برای آموختن یک زبان دیگر دارند. ضمن اینکه فراگیری انگلیسی اعتماد به نفس و مهارت‌های ارتباطی آن‌ها را افزایش می‌دهد. همچنین امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اروپایی و آمریکایی را به آن‌ها می‌دهد و در یافتن شغل مناسب در آینده به آن‌ها کمک خواهد کرد.

درباره دوره Got it starter

دوره Got it starter در موسسه ایران‌مهر برای نوجوانان 12 تا 18 ساله برگزار می‌شود که برای آن ویرایش دوم مجموعه کتاب‌های Got it آموزش داده می‌شود. تعداد کل دوره‌های مبتدی 24 ترم شامل 4 جلد کتاب Got it Book (Starter, 1, 2, 3) و کتاب‌های Cambridge English Objective Key و Cambridge English Objective PET است. زبان آموزان موسسه ایران‌مهر پس از تکمیل دوره Got it starter و نوجوانان به مدت 4 ترم کتاب Objective key را می‌گذرانند و در پایان ترم چهارم در آزمون KET4 (آزمون شبیه‌سازی شده ماک) که در دفتر اصلی برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

در صورت قبولی نوجوان زبان‌آموز در آزمون KET4 در دوره‌های سطح Got 2 و Got 3 آموزش می‌بینند و پس از پایان آن به دوره PET وارد می‌شوند که مانند KET باید در آزمون آزمایشی (شبیه‌سازی شده ماک) در محل دفتر مرکزی شرکت کنند. پس از این مدت، سطح آموزش زبان نوجوانان به پایان می‌رسد و پس از تعیین سطح توسط سرپرست، آن‌ها به سطح بالاتر یعنی دوره بزرگ‌سالان وارد می‌شوند.

دوره‌های مبتدی در 14 جلسه یک و نیم ساعته برگزار می‌شود. اما در کلاس‌های تابستانی برای استفاده حداکثری از تعطیلات تابستانی دوره‌ها در 10 جلسه دو ساعته با مطالب دوره برگزار می‌شود.

مزایای دوره Got it starter

دانشجویان با شرکت در این دوره‌ها از مزایای زیر بهره‌مند‌ می‌شوند:

 1. اختصاص مشاوره و تعیین سطح زبان به صورت رایگان به هر فرد
 2. تنوع روزها و ساعت‌ها: کلاس‌های هر دوره دو روز در هفته شنبه و چهارشنبه، شنبه و سه‌شنبه و دوشنبه و پنجشنبه برگزار می‌شوند.

زمان دوره Got it starter به شرح زیر متفاوت است:

روز شنبه-چهارشنبه یک‌شنبه- سه‌شنبه دوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری رده‌ها 16:00-17:30 15:30-17:00 16:00-17:30
17:45-19:15 17:15-18:45 17:45-19:15
19:30-21:00 19:15-20:45 19:30-21:00
 1. فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی با کتاب‌هایی که به طور خاص برای آموزش نوجوانان طراحی شده‌اند.
 2. امکان گذراندن دوره‌ها به صورت حضوری یا آنلاین: دوره‌ها به صورت حضوری در شعبه‌های ایران‌مهر و به صورت آنلاین در محیط Big Blue Button برگزار می‌شود. زبان آموزان نوجوان می‌توانند هر یک از این گزینه‌ها را با توجه به شرایط خود انتخاب کنند.
 3. فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی با بهترین اساتید: همه اساتید موسسه ایران‌مهر در دپارتمان آموزش زبان انگلیسی نوجوانان دارای مدارک ملی و بین‌المللی مانند TESOL، CELTA، DELTA، TKT و TTC هستند.
 4. نظارت مستمر بر روند درس و همچنین عملکرد استاد و زبان‌آموز توسط سرپرست دوره.
 5. این امکان وجود دارد که بین کلاس‌های Got it starter گروهی و خصوصی انتخاب کنید:
 • ظرفیت کلاس‌های گروهی حداقل 6 نفر و حداکثر 15 نفر است.
 • در صورتی که زبان‌آموز فرصت شرکت در دروس گروهی را نداشته باشد، این امکان برای او فراهم شده است که در کلاس‌های خصوصی (با سرعت مورد نظر متقاضی و تنوع بیشتر در زمان برگزاری کلاس) شرکت کند.
 1. توانایی مکالمه انگلیسی با سرپرست دوره در صورت تمایل فرد
 2. امکان ارتباط حضوری یا تلفنی با سرپرست در صورت بروز مشکل یا نارضایتی
 3. تماس مستقیم با دفتر مرکزی در صورت بروز مشکل، انتقاد و پیشنهاد
 4. ادغام و هماهنگی 21 شعبه: تمام دوره‌ها در همه شعب موسسه زبان انگلیسی ایران‌مهر در یک تاریخ شروع می‌شود و پایان می‌یابد.
 5. قابلیت انتقال و جابجایی بین شعب در چارچوب دوره‌های آنلاین و حضوری
 6. شرکت در آزمون آزمایشی KET و PET در دفتر مرکزی و صدور گواهینامه معتبر برای تکمیل دوره
 7. پشتیبانی رایگان: هر زبان‌آموز ایران‌مهری در هر ترم یک ساعت پشتیبانی و رفع اشکال به صورت رایگان دریافت می‌کند تا بر میزان پیشرفت خود در دوره آگاهی یابد.
 8. ارزیابی عملکرد زبان‌آموز با شرکت در آزمون‌های کتبی و شفاهی: در پایان هر ترم یک آزمون شفاهی توسط استاد راهنما برای سنجش عملکرد زبان‌آموز داده می‌شود و بازخورد لازم به زبان‌آموز نوجوان داده می‌شود. همچنین در آخرین جلسه هر نیمسال، افراد برای شروع ترم بعد باید در آزمون کتبی پایان ‌ترم شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند.
 9. افراد همچنین با شرکت در برنامه‌های سرگرم کننده و آموزشی، مهارت‌های زبان انگلیسی خود را در یک محیط سرگرم کننده می‌سنجند.
 10. مزیت دیگر شرکت در دوره Got it starter این است که زبان‌آموز می‌تواند از تخفیف ثبت‌نام در زمان‌های مختلف که توسط دفتر مرکزی اعلام می‌شود، بهره ببرد.

دوره های آنلاین برای نوجوانان

موسسه ایران‌مهر ضمن برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری، دوره‌های زبان انگلیسی را به صورت آنلاین نیز برگزار می‌کند. سیستم آموزشی این دوره‌ها با سیستم دوره‌های حضوری مطابقت دارد. با شرکت در دوره‌های آنلاین علاوه بر مزایای ذکر شده در قسمت حضوری از مزایای دیگری نیز برخوردار می‌شوید، از جمله:

 1. کتابی که در دوره‌های آنلاین برای نوجوانان تدریس می‌شود Got it است. این یک کتاب بر پایه مکالمه است که مخصوص آموزش نوجوانان طراحی شده است.
 2. امکان شرکت برای زبان‌آموز ایران‌مهر برای انتخاب کلاس‌های گروهی یا خصوصی به صورت آنلاین
 3. زبان آموزان نوجوان به دلیل آنلاین بودن کلاس قادر هستند که در هر یک از 21 شعبه موسسه ایران‌مهر ثبت‌نام کنند و در صورت تغییر برنامه زمانی فرد می‌تواند به شعبه دیگر وابسته منتقل شود.
 4. این دوره‌ها بر اساس Big Blue Button (بیگ بلو باتن) یکی از قدرتمندترین محیط‌ها برای برگزاری دوره‌های آنلاین است.
 5. درس‌ها در دوره‌های آنلاین کاملا تعاملی است و نوجوان و استاد می‌توانند با روشن کردن وبکم یکدیگر را مشاهده کنند و با ارتباط چشمی کیفیت حضور در کلاس را بالا ببرند.
 6. در دوره‌های آنلاین همانند دوره‌های حضوری از بهترین معلمان آنلاین که در خارج از کشور یا شهرستان‌های مختلف زندگی می‌کنند بهره گرفته می‌شود.
 7. یکی دیگر از مزایای دوره آنلاین این است که از بازی‌ها و فعالیت‌های آنلاین برای جلوگیری از خستگی نوجوان و حضور فعال‌تر او در کلاس‌ها استفاده می‌شود.
 8. استفاده از ابزار breakout room Big Blue Button فرصتی برای کار دو نفره و گروهی ایجاد می‌شود که در کارشناسان یادگیری زبان انگلیسی تاکید زیادی بر آن کرده‌اند.
 9. امکان برقراری ارتباط با مدرس و استاد خارج از ساعت کلاس برای طرح سوال و مشکلات مطالعه
 10. بررسی و ارائه بازخورد در مورد تکالیفی که استاد بعد از کلاس برای زبان‌آموز نوجوان تعیین می‌کند.
 11. امکان دریافت کمک رایگان و اصلاح مشکلات درسی دوره توسط اساتید راهنما یا گروه به صورت آنلاین
 12. در صورت بروز مشکل فنی برای زبان‌آموز موسسه ایران‌مهر ، پشتیبانی آنلاین با سرعت به صورت تلفنی مشکل را حل می‌کند.
 13. در صورت بروز سوال یا مشکل برای زبان‌آموز آنلاین، امکان تماس و ارتباط مستقیم و سریع با استاد راهنما وجود دارد.
 14. دانشجویان نوجوان ایران‌مهری مقیم تهران می‌توانند به راحتی در پایان ترم و تنها با یک تماس تلفنی در کلاس‌های حضوری شرکت کنند.
 15. به جرات می‌توان گفت دوره‌های آنلاین از نظر کیفیت و کمیت با دوره‌های حضوری برابری می‌کنند. تعداد بسیار زیاد زبان آموزان خارج از کشور، شهرهای دیگر و حتی مناطق مختلف تهران گواه کیفیت بسیار بالای این دوره‌هاست.

درباره کتاب های دوره نوجوانان

دوره‌های زبان برای نوجوانان شامل 24 ترم است و در این دوره‌ها Got it 2nd Edition، Cambridge Objective Key و Objective PET Cambridge Books آموزش داده می‌شود.

Got it 2nd Edition یکی از جدیدترین منابع آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان زبان‌آموز است. سیستم آوایی و کلامی این کتاب آمریکایی است و برای پاسخگویی به نیازهای یادگیری زبان آموزان در این گروه سنی طراحی شده است.

در این رابطه باید گفت که آموزش زبان انگلیسی در دنیای امروز شکل جدیدی به خود گرفته است و از حالت خشک، مکانیکی و تک بعدی بیرون آمده است. مجموعه Got it با ارائه مشاوره در مورد دستور زبان انگلیسی، واژگان و آموزش در قالب تمرین‌ها و متون مکالمه، تجربه یادگیری زبان بهتر و جذاب‌تری را به نوجوانان ارائه می‌دهد.

علاوه بر آنچه گفته شد، یکی از سخت‌ترین جنبه‌های آموزش زبان به نوجوانان، حفظ انگیزه آن‌هاست. طراحان Got it در انتخاب عناوین و مضامین خود دقت زیادی به خرج داده‌اند تا نوجوانان را برای یادگیری انگلیسی با انگیزه نگه دارند.

در این دوره پس از 8 ترم، زبان‌آموز نوجوان دوره KET را که دارای سیستم آوایی بریتیش است شروع می‌کنند. در این مدت زبان آموزان این فرصت را دارند که با لهجه بریتیش آشنا شوند. KET یک آزمون بین‌المللی است و زبان آموزان پس از 4 ترم در آزمون KET (شبیه‌سازی‌شده/ماک) در دفتر اصلی ایران‌مهر شرکت می‌کنند. این دوره در واقع تکرار مطالب آموزش داده شده در هشت فصل قبل است و عمدتا بر چهار مهارت گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن تمرکز دارد.

پس از گذراندن دوره انگلیسی برای نوجوانان با استفاده از Got It Books به عنوان ابزار آموزشی و گذراندن دوره آمادگی آزمون PET، تعیین سطح افراد توسط استاد راهنما مشخص شده و وارد دوره بزرگ‌سالان می‌شوند.

در سطح پیشرفته، American English File Books منبع آموزشی اولیه است. این کتاب‌ها بر مهارت‌های گفتاری و مکالمه تاکید دارند و بر اساس سیستم صدا و تلفظ آمریکایی طراحی شده‌اند. برای نگاهی دقیق‌تر به این دوره‌ها و برای اطلاعات بیشتر، بررسی خود در زمینه دوره‌های گروه سنی بزرگ‌سالان را ادامه دهید.

ویژگی های دوره

 • گروه سنی: نوجوانان (12 سال تا 18 سال)
 • نوع درس: گروهی و خصوصی
 • مدت تحصیل: 24 ترم
 • منابع آموزشی کلیدی: مجموعه کتاب‌های Got it، Objective KET، Objective PET
 • هدف دوره: یادگیری زمان‌ها، شناخت عملکرد افعال میانی، اسامی قابل شمارش و غیرقابل شمارش، تشخیص استفاده از صفت‌های تفضیلی و برتر، شناخت افعال معلوم و مجهول و کاربرد نقل‌قول‌ها در جمله، تقویت مهارت خواندن از طریق متون مختلف با موضوع‌های جالب، آشنا کردن گوش زبان‌آموز با منابع صوتی متنوع مانند پادکست، برنامه‌های رادیویی و سخنرانی، تقویت مهارت‌های نوشتاری از طریق نوشتن مقاله، انشا و داستان، تقویت مهارت‌های شفاهی از طریق گفت‌وگو با همسالان، مصاحبه و نقش‌آفرینی.
 • سایر ویژگی های دوره: مرور منظم و مکرر مطالب درسی، استفاده از نرم‌افزارهای تعاملی، ارائه کتب درسی فوق‌برنامه برای افزایش کارایی و سرعت یادگیری، ایجاد انگیزه در نوجوانان از طریق استفاده از عناوین و موضوعات جذاب در آموزش و نظارت مستمر بر موفقیت آن‌ها در یادگیری زبان انگلیسی.

درباره کتاب های 1,2,3,4 Got it

 • این کتاب لهجه آمریکایی دارد و توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است.
 • آخرین نسخه کتاب (چاپ دوم) در موسسه زبان ایران‌مهر تدریس می‌شود.
 • این کتاب شامل 4 سطح Got it starter، Got it 1، Got it 2، Got it 3 است.
 • آموزش مبتنی بر محتوا با داستان یا متن‌های تصویری جذاب پیش می‌رود که یکی از جدیدترین و جذاب‌ترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی است.
 • درس‌های انگلیسی به صورت گفت‌وگو و بر اساس مطالب و نیازهای روزانه جامعه برگزار می‌شود.
 • اصطلاحات و لغات به کار رفته در این کتاب معمولا کاربردی، مورد استفاده و به روز هستند.
 • برای افزایش جذابیت بصری کتاب برای زبان‌آموز نوجوان از رنگ‌ها و تصاویر جذاب مختلف استفاده شده است.
 • تمرکز کتاب بر 4 مهارت اصلی در هر درس شامل گوش دادن، نوشتن، صحبت کردن و خواندن است.
 • به منظور آشنایی با فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان، صفحاتی از کتاب که آداب و سنن آن‌ها را تحت عنوان کلوپ فرهنگ ارائه می‌کند در کتاب آمده است که در قالب متن یا Reading ارائه شده است.
 • The Got it یکی از معدود کتاب‌ها در زمینه آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان است که بر نوشتن تمرکز دارد که عنوان آن Writing Builderسازنده نوشتاری است.
 • درس‌های زبان انگلیسی در این کتاب با استفاده از روش یادگیری اکتشافی تدریس می‌شود که نوجوانان را ملزم به تفکر و تجزیه و تحلیل برای رسیدن به نتیجه و یادگیری درس می‌کند.
 • Got it شامل بخش‌های مختلف گوش دادن است که برای تمرین بیشتر و تقویت گوش دادن و ایجاد اعتماد به نفس در یادگیرندگان نوجوان طراحی شده است.
 • Got it شامل 4 ویدیو با عنوان گزارش و 8 ویدیو با عنوان مصاحبه با نوجوانان انگلیسی زبان (Vox Pop) برای تقویت گوش دادن و درک نوجوانان و آشنا کردن آن‌ها با اصطلاحات و ادبیات رایج در مکالمات خیابانی است.
 • کتاب Got Workbook برخلاف اکثر کتاب های سیاه و سفید خسته‌کننده رنگی است و در انتهای کتاب درسی قرار دارد. این امر افراد را از حمل و جابجایی دو کتاب بی‌نیاز می‌کند.

 

دوره Got it starter

این دوره برای زبان آموزان نوجوانی است که دانش زبان انگلیسی بسیار کمی دارند و در سطح ابتدایی هستند. زبان آموزان برای حضور در این سطح باید بتوانند زبان انگلیسی را در سطح پایه بخوانند و بفهمند. در غیر این صورت ابتدا باید در دوره مقدماتی طراحی شده توسط گروه کودک و نوجوان موسسه زبان ایران‌مهر شرکت کنند.

مجموعه کتاب های Got it که برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان طراحی شده است، موضوعات جالب و متنوعی را متناسب با سن آن‌ها ارائه می‌دهد. این کتاب‌ها بر مکالمه و ارتباط متمرکز شده‌اند و بر آن تاکید می‌کنند و اعتماد به نفس نوجوانان را برای مشارکت در جامعه و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی افزایش می‌دهند.

کتاب

برخی از ویژگی های دوره Got it starter عبارت‌اند از:

 • ویرایش دوم کتاب Got it Starter در این دوره آموزش داده خواهد شد.
 • این کتاب شامل 8 درس و 2 درس است که در هر ترم تدریس می‌شود.
 • این دوره در 4 ترم در موسسه ایران‌مهر برگزار می‌شود و نام دوره‌ها به شرح زیر است:
  • Got it starter a
  • Got it starter b
  • Got it starter c
  • Got it starter d
 • این دوره برای زبان آموزان جوان بین 12 تا 18 سال مناسب است.
 • این سطح در موسسه ایران‌مهر به صورت خصوصی یا گروهی انجام می‌شود.
 • دوره Got it starter برای زبان آموزان نوجوانی که دانش زبان انگلیسی بسیار کمی دارند مناسب است.
 • این دوره برای زبان‌آموز نوجوانی که با حروف زبان انگلیسی آشنایی ندارند مناسب نیست.
 • سطح کتاب Got it starterبرای مبتدیان پایه است.
 • این کتاب به دلیل اینکه برای سطح پایه طراحی شده و دارای حساسیت بالایی است توسط اساتید باتجربه و حرفه‌ای موسسه زبان ایران تدریس می‌شود.
 • این موسسه زبان برای راحتی بیشتر زبان آموزان امکان شرکت در دوره‌های آموزشی حضوری و آنلاین را در شعب مختلف خود فراهم کرده است. دوره‌های آنلاین در محیط Big Blue Button برگزار می‌شود که امکانات زیادی را فراهم می‌کند. به عنوان مثال بیگ بلو باتن امکان کار گروهی را برای زبان آموزان و مدرسان ارائه می‌دهد.
 • دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی به شیوه‌ای برنامه‌ریزی ‌شده‌اند تا تفاوتی با دوره‌های حضوری نداشته باشند.

ساعات برگزاری دوره‌های زبان Got it در شعب مختلف یکسان است که در جدول زیر ذکر شده:

روز شنبه-چهارشنبه یک‌شنبه- سه‌شنبه دوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس‌ها 16:00-17:30 15:30-17:00 16:00-17:30
17:45-19:15 17:15-18:45 17:45-19:15
19:30-21:00 19:15-20:45 19:30-21:00

 ساختار کتاب Got it starter 2nd edition

(Welcome) خوشامدگویی

درس اول کتاب خوشامدگویی است که علاوه بر تکرار دروس پایه مانند الفبا، اعداد، رنگ‌ها، روزها، ماه‌ها، فصول، حیوانات و اعضای بدن، زبان ارتباط را در کلاس با استاد و سایر زبان آموزان آموزش می‌دهد.

خوشامدگویی

مکالمه (Conversation)

هر درس با یک مکالمه با استفاده از گرامر و واژگان آموزش داده شده در آن درس آغاز می‌شود. این کار کمک زیادی به یادگیری غیرمستقیم زبان آموزان خواهد کرد.

مکالمه

تمرکز زبانی (Language Focus)

در این قسمت نوجوانان برای یادگیری زبان انگلیسی مکالمه آموزش داده شده در صفحه قبل را تمرین می‌کنند و در نهایت باید مکالمات بیشتری با زبان آموزان دیگر بسازند.

تمرکز زبانی

لغات (Vocabulary)

صفحه سوم هر درس Got it starter 2nd edition به آموزش واژگان اختصاص دارد. این بخش برای کمک به زبان‌آموز نوجوان در یادگیری واژگان از طریق تکرار، تمرین و به کارگیری آن در زندگی روزمره طراحی شده است.

لغات

گرامر (Grammar)

در هر درس Got it starter 2nd edition دو بخش گرامر وجود دارد که گرامر گام به گام مربوط به درس را ارائه می‌دهد. این بخش به‌گونه‌ای طراحی شده است که زبان‌آموز ضمن راهنمایی کتاب، کاربرد و ساختار آن را درک کند. قسمت اول گرامر آموزش داده می‌شود و سپس با انجام تمرین‌های مختلف مطالعه شده در کتاب و تسلط بر موضوع برای زبان آموزان نوجوان، قسمت‌های دیگر تدریس می‌شود.

گرامر

ارتباطات (Communications)

در هر درس Got it starter 2nd edition یک صفحه به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی با استفاده از واژگان و گرامر تدریس شده در درس‌های قبلی اختصاص داده شده است. این بخش با این هدف طراحی شده است که زبان آموزان نوجوان بتوانند یاد بگیرند آنچه را که آموخته‌اند در زندگی واقعی به کار ببرند و در موقعیت‌های خاص به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند.

ارتباطات

مهارت ها(Skills)

دو صفحه آخر هر درس شامل مهارت‌های هدفمندی است که به زبان آموزان جوان ابزارها و استراتژی‌هایی را برای ایجاد اعتماد به نفس در استفاده از مطالب آموخته‌شده در چهار مهارت شنیدن، خواندن، سخن گرفتن و نوشتن در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

این بخش برای مرور مطالبی طراحی شده است که در چهارچوب موضوع در طول درس تدریس می‌شود.

این بخش از 4 قسمت تشکیل شده است:

خواندن (Reading)

متون واقعی مرتبط با موضوع اصلی درس، درک زبان آموزان جوان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و برای رسیدن به این هدف از تمرین‌هایی در سطوح مختلف دشواری از آسان تا دشوار استفاده می‌شود.

خواندن

شنیداری (Listening)

این بخش بر مهارت‌های شنیداری یا Listening افراد کار می‌کند و درک آن‌ها را در این زمینه از طریق تمرین‌های موجود در این بخش افزایش می‌دهد.

شنیداری

نوشتاری و گفتاری(Writing and Speaking):

این بخش اغلب با نوشتن شروع می‌شود و زبان‌آموز نوجوان اجازه دارد از کلمات و ساختارهایی که در این درس یاد گرفته است برای بیان نظرات خود در مورد موضوعات تحت پوشش استفاده کند. سپس در گروه‌های دو یا چند نفره ایده‌های خود را به اشتراک می‌گذارد که به آن‌ها فرصت آزمایش و بیان نظرات خود را می‌دهد.

نوشتار و گفتاری

(Review) مرور

پس از دو درس، چهار صفحه برای بررسی و مرور محتواهای قبل قرار داده شده است.

مرور

 ( Culture Club) باشگاه فرهنگی

در این قسمت، زبان آموزان ایران‌مهری با فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای انگلیسی زبان از دیدگاه یک نوجوان آشنا می‌شوند که آن‌ها را برای زندگی در یک کشور دیگر آماده می‌کند.

باشگاه فرهنگی

 (My Progress) پیشرفت من

همچنین یک آزمون کوتاه در پایان هر دو درس ارائه می‌شود که به زبان آموزان ایران‌مهر اجازه می‌دهد تا سطح یادگیری خود را در این دو درس آزمایش کنند.

پیشرفت من

(Writing Builder) سازنده نوشتاری

این بخش از کتاب شامل 4 صفحه است که برای کار و تمرکز بیشتر بر مهارت‌های نوشتاری نوجوانان زبان‌آموز طراحی شده است.

سازنده نوشتاری

زبان و پروژه(Curriculum Extra)

در این کتاب چهار درس با این محتوا طراحی شده که شامل یک متن (Reading) و یک پروژه مرتبط با درس است. این پروژه‌ها با موضوع‌های مختلفی مانند جغرافیا، علوم، ریاضیات، هنر و تاریخ مرتبط هستند.

زبان و پروژه

(Puzzle) پازل

برای بررسی مهم‌ترین واژگان و دستور زبان در هر درس، برای هر واحد دو پازل طراحی شده است.

پازل

لیست کلمات (Word List)

همه لغات مهم و جدید کتاب در این قسمت به ترتیب حروف الفبا با نوع آن کلمه (اسم، فعل، قید و …) آورده شده‌اند.

لیست کلمات

کتاب کار (Workbook)

یکی از مزایای کتاب کار (Workbook) رنگارنگ بودن آن است که باعث می‌شود نوجوانان برخلاف کتاب های دیگر که بسیار کسل آور و سخت هستند، با علاقه و اشتیاق تمرین‌های مرتبط را انجام دهند.

یکی دیگر از مزایای مجموعه کتاب Got it قرار دادن کتاب کار در انتهای کتاب درسی است که فرد را از حمل دو کتاب برای کلاس بی‌نیاز می‌کند.

کتاب کار

در پایان این دوره فراگیر زبان قادر خواهد بود:

 • درباره کشورها و ملیت‌ها بنویسد و صحبت کند.
 • به دیگران سلام کند.
 • در مورد علایق شخصی خود و دیگران صحبت کند و اطلاعات شخصی خود یا دیگران مانند نام، سن، ملیت و غیره را بیان کند.
 • بنویسد، صحبت کند و در مورد اعضای خانواده، اقوام و افراد دیگر مانند عمو، عمه، مادربزرگ و … بنویسد و بپرسد.
 • در مورد تاریخ بپرسد و صحبت کند.
 • برای توصیف افراد سوال بپرسد، به سوالات دیگران درباره خود پاسخ دهد و در مورد آن‌ها بنویسد.
 • یک صفحه نمایه در مورد خود یا دیگران بنویسد.
 • اتاق‌ها و تجهیزات آن را شناسایی کند، بنویسد و صحبت کند.
 • محل زندگی خود را شرح دهد.
 • درباره متعلقات و دارایی‌های خود و دیگران بنویسد و صحبت کند.
 • در مورد امور روزمره خود و دیگران بنویسد و صحبت کند.
 • نظر خود را بیان کند و پیشنهاد دهد.
 • از دیگران نظر و پیشنهاد بخواهد.
 • در مورد مسائل مدرسه بنویسد و صحبت کند.
 • در مورد ورزش‌های مختلف صحبت کند.
 • درباره فعالیت‌های مختلفی که انجام می‌دهد و زمان انجام آن‌ها بنویسد و صحبت کند.
 • بتواند با زبان انگلیسی سفارش لباس بدهد و قیمت بپرسد.

لینک های مفید

زبان آموزان ایران‌مهری و دیگر زبان آموزان می‌توانند از لینک‌های زیر با زبان انگلیسی بیشتر آشنا شوند و مهارت‌های خود را افزایش دهند.

https://fr.islcollective.com

سایت ورک شیت های رایگان برای تمرین بیشتر با موضوعات تدریس شده

https://www.cambridgeenglish.org/learning-english/activities-for-learners

وب‌سایت موسسه کمبریج برای تمرین مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی متناسب با سطح زبان‌آموز

https://learnenglish.britishcouncil.org/category/topics/teenagers

وب‌سایت شورای فرهنگی بریتانیا یکی از معتبرترین و مهم‌ترین مراکز آموزش زبان انگلیسی به شمار می‌رود.

سوالات متداول دوره Got it starter

من الفبا را نمی‌دانم، آیا کتاب Got it starter 2nd edition برای من مناسب است؟
خیر، این کتاب برای زبان‌آموزانی مناسب است که حروف الفبای انگلیسی را می‌دانند و قادر به خواندن جملات هستند. درصورتی‌که به زبان انگلیسی آشنایی ندارید، توصیه می‌شود از کتاب Pre-starter طراحی شده توسط کارشناسان موسسه زبان ایران‌مهر استفاده کنید.
فرزند من در گذشته این کتاب را در موسسه زبان ایران مهر خوانده است، آیا می تواند از سطح بالاتر شروع کند؟؟
سطح زبان انگلیسی فرزند شما ابتدا توسط استاد راهنمای زبان ایران‌مهر تعیین می‌شود و پس از آن از سطح مناسب برای آموزش‌های بعدی زبان انگلیسی مطلع خواهید شد.
آیا این کتاب برای نوجوانان زیر 13 سال مناسب است؟
خیر، این کتاب برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان در نظر گرفته شده است و برای کودکان مناسب نیست. کودکان از طریق کتاب خانواده و دوستان Family and Friends زبان را در موسسه می‌آموزند.
آیا در کنار این کتاب Got it starter 2nd edition کتاب دیگری نوشته خواهد شد؟
خیر، Got it starter 2nd edition منبع بسیار کامل و جامعی برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان است و نیازی به کتاب دیگری در کنار آن نیست.
کتاب Got it starter 2nd edition در چند ترم تدریس می شود؟
کتاب Got it starter 2nd edition در 4 ترم تدریس می‌شود.
آیا فرزند من می تواند در دوره های آموزشی Got it را بدون خواندن کتاب های خانواده و دوستان شرکت کند؟
بله، اگر فرزند شما بیش از 13 سال سن دارد، می‌تواند پس از تعیین سطح زبان به کلاس‌های Got it بپیوندد.

 

همه افراد به خوبی می‌دانند که یادگیری زبان انگلیسی چه اهمیتی دارد. انگلیسی یک زبان جهانی است که به‌طور گسترده در استفاده از اینترنت، مسافرت به کشورهای دیگر، ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مختلف جهان و غیره به کار می‌رود. بنابراین همه ما به فراگیری آن نیاز داریم. بر اساس مطالعات مختلف نوجوانان خیلی راحت‌تر از افراد بزرگ‌سال زبان انگلیسی را می‌آموزند. این امر باعث افزایش مهارت‌های ارتباطی و نیز افزایش اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. ضمن اینکه دانستن زبان انگلیسی این بستر را برای آن‌ها فراهم می‌کند که با آسودگی خاطر بیشتری برای ادامه تحصیل در موسسه‌های معتبر دنیا اقدام کنند. زیرا احتمال پذیرش آن‌ها را در بهترین دانشگاه‌های اروپا و امریکا افزایش می‌دهد. همچنین به یافتن شغل مناسب و مورد علاقه آن‌ها در آینده کمک می‌کند.

درباره دوره های زبان انگلیسی برای نوجوانان

دوره زبان انگلیسی در ایران‌مهر ویژه جوانان 12 تا 18 ساله است و ویرایش دوم مجموعه کتاب‌های Got it را آموزش می‌دهد. تعداد کل دوره‌های ویژه نوجوانان 24 ترم با 4 جلد کتاب Got it Books (starter, 1, 2, 3) Books of Cambridge English Objective Key و Cambridge English Objective PET است. زبان آموزان نوجوان ایرانی مهری پس از اتمام کتب Got it starter , Got it 1 به مدت 4 ترم کتاب Objective key را مطالعه می‌کنند و در آزمون عملی KET4 یا آزمون شبیه‌سازی‌شده (ماک) که در دفتر مرکزی در پایان ترم 4 برگزار می‌شود شرکت می‌کنند. پس از قبولی در این آزمون مدرک مربوطه برای آن‌ها صادر می‌شود.

در صورت قبولی نوجوانان در آزمون KET4 در دوره‌های Got 2 و Got 3 آموزش می‌بینند و پس از گذراندن این دوره‌ها مانند KET وارد دوره PET می‌شوند و برای این دوره باید در آزمون عملی (شبیه‌سازی‌شده) مانند KET و در دفتر مرکزی شرکت کنند. پس از این مدت، سطح نوجوان به پایان می‌رسد و هنگامی که سوپروایزر سطح را تعیین کرد، آن‌ها می‌توانند وارد کلاس‌های بزرگ‌سالان شوند.

دوره‌های زبان انگلیسی نوجوانان در 14 جلسه یک ساعت و نیم برگزار می‌شوند. اما برای استفاده حداکثری از تعطیلات تابستانی در کلاس‌های تابستانی، دوره‌ها در 10 جلسه دو ساعته با مطالب درسی و پشتیبانی دوره دایر هستند.

افراد با شرکت در این دوره‌ها از مزایای زیر برخوردار خواهند شد:

 • مشاوره رایگان و قرار دادن
 • تنوع روز و ساعت: کلاس‌ها دو روز در هفته شنبه و چهارشنبه، شنبه و سه‌شنبه، دوشنبه و پنجشنبه برگزار می‌شود.

زمان کلاس‌ها به شرح زیر متفاوت است:

روز شنبه-چهارشنبه یک‌شنبه- سه‌شنبه دوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس‌ها 16:00-17:30 15:30-17:00 16:00-17:30
17:45-19:15 17:15-18:45 17:45-19:15
19:30-21:00 19:15-20:45 19:30-21:00
 • فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق کتاب‌هایی که مخصوص آموزش نوجوانان طراحی شده است؛
 • فرصت حضور در دوره‌های حضوری یا آنلاین: دوره‌ها به صورت حضوری در آموزشگاه یا به صورت آنلاین در محیط Big Blue Button برگزار می‌شود. بنابراین زبان جویان این آزادی انتخاب را دارند که با توجه به شرایط خود یکی از این دو گزینه را انتخاب کنند؛
 • فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی با بهترین اساتید: همه اساتید ایران‌مهر در دپارتمان آموزش زبان انگلیسی نوجوانان دارای مدارک ملی و بین‌المللی مانند TESOL، CELTA، DELTA، TKT هستند؛
 • نظارت مستمر بر عملکرد مدرسان و زبان آموزان و همچنین بررسی پیشرفت دروس توسط سوپروایزر آموزشگاه؛
 • امکان انتخاب بین درس‌های گروهی و خصوصی؛

آ. کلاس‌های گروهی با حداقل 6 و حداکثر 15 نفر تشکیل می‌شوند؛

ب. در صورتی که فرد فرصت حضور در کلاس‌های گروهی را نداشته باشد، این امکان برای او فراهم شده است که در کلاس‌های خصوصی (متنوع و متناسب سرعت و زمان مورد نیاز متقاضی) شرکت کند؛

 • امکان مکالمه انگلیسی با استاد راهنما در صورت درخواست؛
 • امکان ارتباط حضوری یا تلفنی با سرپرست و سوپروایزر در صورت بروز مشکل یا نارضایتی از عملکرد مدرس؛
 • تماس مستقیم با مرکز در صورت بروز مشکل، انتقاد یا پیشنهاد؛
 • ادغام و هماهنگی بین 21 شعبه ایران‌مهر: تمام دوره‌ها در همه شعب در یک تاریخ شروع می‌شود و پایان می‌یابد؛
 • امکان جابه‌جایی و انتقال بین شعب به صورت حضوری و آنلاین؛
 • شرکت در آزمون‌های عملی KET و PET در دفتر مرکزی و صدور گواهی پایان دوره معتبر برای فرد؛
 • پشتیبانی رایگان: هر زبان‌آموز ایرانی مهری در هر ترم یک ساعت پشتیبانی و رفع اشکال رایگان دریافت می‌کند؛
 • ارزیابی عملکرد نوجوانان با شرکت در آزمون کتبی و شفاهی: در پایان هر ترم آزمون شفاهی برای سنجش عملکرد فرد توسط مشاور برگزار می‌شود و بازخورد لازم به زبان‌آموز داده می‌شود. ضمنا در آخرین جلسه هر نیمسال، نوجوانان برای شروع ترم بعد موظف‌اند در امتحان کتبی پایان ترم شرکت کرده و نمره قبولی دریافت کنند؛
 • آزمودن مهارت‌های زبان انگلیسی خود در محیطی جذاب با شرکت در برنامه‌های سرگرمی و آموزشی؛
 • تخفیف‌های ثبت‌نام با توجه به اطلاع‌رسانی دفتر مرکزی در زمان‌های مختلف انجام می‌شود.

دوره های آنلاین نوجوانان

آموزشگاه زبان ایران‌مهر کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی و همچنین کلاس‌های حضوری برگزار می‌کند. سیستم آموزشی این دوره‌ها همانند دوره‌های حضوری است. با شرکت در دوره‌های آنلاین علاوه بر مزایای ذکر شده در دوره حضوری از مزایای زیر نیز بهره‌مند خواهید شد:

 1. کتابی که در دوره‌های آنلاین برای نوجوانان آموزش داده می‌شود کتابی کاملا محاوره‌ای است که به طور خاص برای آموزش آن‌ها طراحی شده است.
 2. امکان حضور در کلاس‌های آنلاین گروهی یا خصوصی
 3. زبان آموزان نوجوان از آنجایی که آنلاین هستند، می‌توانند در هر یک از 21 شعبه ایران‌مهر در سراسر کشور ثبت‌نام کنند و در صورت تغییر برنامه زمانی فرد، این امکان برای آن‌ها وجود دارد که به شعبه دیگر این آموزشگاه منتقل شوند.
 4. این دوره‌ها بر اساس بیگ بلو باتن Big Blue Button، یکی از پرقدرت‌ترین محیط‌ها برای اجرای دوره‌های آنلاین است.
 5. کلاس‌ها کاملا تعاملی است و زبان‌آموزان و مدرسان این امکان وجود دارد که با روشن کردن وبکم یکدیگر را ببینند و ارتباط چشمی داشته باشند.
 6. در آموزشگاه ایران‌مهر از بهترین اساتید آنلاین مقیم خارج از کشور یا در شهرستان‌ها کمک گرفته می‌شود.
 7. با به‌کارگیری بازی‌ها و فعالیت‌های آنلاین از درس‌های آنلاین خسته‌کننده و یکنواخت برای زبان‌آموزان جلوگیری می‌شود.
 8. با استفاده از ابزار breakout room یا اتاق‌های جانبی، کار دو نفره و گروهی فراهم می‌شود که در یادگیری زبان انگلیسی بسیار تاکید شده است.
 9. فرصت طرح سوال و حل مسائل از طریق ارتباط با مدرس در خارج از ساعت کلاس
 10. بررسی و ارائه بازخورد در مورد تکالیف ارسال‌شده توسط استاد پس از کلاس
 11. امکان دریافت پشتیبانی رایگان و رفع مشکلات دوره توسط مشاور یا مربیان گروه آنلاین
 12. در صورت بروز هر گونه مشکل فنی برای زبان‌آموزان ایران‌مهر، پشتیبانی آنلاین به سرعت و با ارتباط مستقیم از طریق تلفن مشکل را برطرف می‌کند.
 13. برای فراگیران آنلاین در صورت وجود سوال یا مشکل امکان ارتباط و تماس مستقیم با استاد راهنما وجود دارد.
 14. دانشجویان نوجوان مقیم تهران می‌توانند به‌راحتی و تنها با یک تماس تلفنی در پایان ترم در کلاس‌های حضوری شرکت کنند.
 15. به جرات می‌توان گفت دوره‌های آنلاین آموزشگاه ایران‌مهر از نظر کیفیت و کمیت با دوره‌های حضوری برابری می‌کنند. تعداد زیاد دانشجویان زبان از خارج از کشور، شهرهای دیگر و حتی نقاط مختلف تهران گواه کیفیت بسیار بالای این دوره‌هاست.

درباره کتاب های دوره نوجوانان

دوره‌های زبان برای جوانان 24 ترم است که در این دوره‌ها کتاب‌های Got it 2nd Edition و Cambridge Objective Key و Objective PET از کمبریج تدریس می‌شود.

Got it 2nd Edition یکی از جدیدترین منابع آموزش زبان انگلیسی برای زبان‌آموزان نوجوان است. سیستم آوایی و کلامی این کتاب آمریکایی است و برای پاسخگویی به نیازهای یادگیری زبان آموزان در گروه سنی نوجوان طراحی شده است.

در دنیای امروز آموزش زبان انگلیسی شکل جدیدی به خود گرفته و از وضعیت خشک، مکانیکی و تک بعدی خود خارج شده است. مجموعه Got It با ارائه مشاوره در مورد دستور زبان انگلیسی، واژگان و آموزش در قالب تمرینات و رونوشت، تجربه یادگیری زبان بهتر و جذاب‌تری را برای نوجوانان فراهم می‌کند.

علاوه بر آنچه گفته شد، یکی از سخت‌ترین جنبه‌های آموزش زبان به جوانان ایجاد انگیزه در آن‌هاست. مجموعه Got it در انتخاب عناوین و موضوع‌ها بسیار دقت کرده است تا همیشه نوجوانان را برای یادگیری زبان انگلیسی هیجان‌زده و علاقه‌مند کند.

نوجوانانی که 8 ترم را در این دوره می‌گذرانند، دوره KET که دارای سیستم آوایی انگلیسی است را شروع می‌کنند و این امکان را دارند که با لهجه انگلیسی آشنا شوند. KET یک آزمون بین‌المللی است و دانشجویان پس از 4 ترم در آزمون KET Mock (شبیه‌سازی) در دفتر مرکزی شرکت می‌کنند. این دوره در اصل مروری بر مباحث آموزش داده شده در هشت فصل قبل است و عمدتا بر چهار مهارت گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن (Speaking, Listening, Reading, Writing) تمرکز دارد.

پس از گذراندن دوره زبان انگلیسی برای نوجوانان با استفاده از منابع آموزشی Got It Books و گذراندن دوره آمادگی آزمون PET، سطح زبان فرد توسط استاد راهنما یا سوپروایزر مشخص می‌شود و وارد دوره بزرگ‌سالان می‌شوند.

در سطح پیشرفته منبع اصلی آموزشی کتاب‌های فایل انگلیسی آمریکایی American English File است. کتاب‌های فایل انگلیسی امریکن American English File بر مهارت‌های گفتاری تاکید دارند و بر اساس تلفظ و سیستم صوتی و تلفظی آمریکایی طراحی شده‌اند. برای نگاهی دقیق‌تر به این دوره‌ها و کسب اطلاعات بیشتر، دوره‌های مخصوص بزرگ‌سالان ما را بررسی کنید.

ویژگی‌های دوره نوجوانان

 • گروه سنی: نوجوانان (12 تا 18 سال)
 • نوع درس: گروهی و خصوصی
 • مدت دوره: 24 ترم
 • منابع آموزشی مهم: سری کتاب Objective KET، Got it، Objective PET
 • اهداف دوره: یادگیری زمان‌ها، آشنایی با کارکرد افعال وجهی، اسامی قابل‌شمارش و غیرقابل‌شمارش، آشنایی با استفاده از صفت‌های برتر و تفضیلی، آشنایی با استفاده از ساختارها و نقل‌قول‌های معلوم و مجهول، تقویت مهارت خواندن با کار بر متون مختلف، همچنین مهارت‌های زبان‌آموز نوجوان با موضوعات جالب، منابع مختلف پادکست‌های صوتی مانند پادکست‌های صوتی، برنامه‌های رادیویی و سخنرانی‌ها، مهارت‌های نوشتاری را با نوشتن مقاله و داستان، بهبود مهارت‌های شفاهی با استفاده از گفت‌وگو با همکلاسی‌ها، بازی نقش و مصاحبه تقویت می‌شود.
 • سایر ویژگی‌های دوره: مرور منظم و مکرر مطالب درسی، استفاده از نرم‌افزارهای تعاملی، معرفی کتاب‌های کمک درسی برای افزایش کارایی و سرعت یادگیری، ایجاد انگیزه در دانش آموزان با موضوعات جالب در آموزش و نظارت مستمر بر موفقیت جوانان در یادگیری زبان.

درباره کتاب های 1,2,3,4 Got it

 • این کتاب لهجه آمریکایی دارد و توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است.
 • نسخه نهایی کتاب (چاپ دوم) در موسسه زبان ایران‌مهر تدریس می‌شود.
 • این کتاب 4 سطح ok, got it 1, got it 2, got it 3 دارد.
 • آموزش مبتنی بر محتوا با استفاده از استوری برد (عکس – داستان) یا متون جذاب، یکی از جدیدترین و جذاب‌ترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی است.
 • زبان انگلیسی با توجه به نیازهای روزانه جامعه به سبک محاوره‌ای آموزش داده می‌شود.
 • اصطلاحات و کلمات پرکاربرد در این کتاب استفاده شده است.
 • از رنگ‌ها و تصاویر جذاب مختلف برای افزایش جذابیت بصری کتاب برای زبان‌آموز نوجوان به کار برده شده است.
 • این کتاب در هر درس بر 4 مهارت اساسی تمرکز دارد: (Listening، Writing، Speaking، Reading) گوش دادن، نوشتن، صحبت کردن و خواندن.
 • شرح سنت‌ها و آداب و رسوم کشورهای انگلیسی‌زبان تحت عنوان کلوپ فرهنگ در کتاب ارائه شده که باعث آشنایی بیشتر افراد با فرهنگ این کشورها می‌شود.
 • این کتاب یکی از معدود کتاب‌ها در زمینه آموزش زبان انگلیسی به زبان‌آموزان جوان است که بر نوشتن با عنوان Writing Builder یا سازنده نوشتاری تمرکز دارد.
 • زبان انگلیسی در کتاب Got it با استفاده از روش یادگیری اکتشافی آموزش داده شده است که افراد زبان‌آموز را ملزم به تفکر و تجزیه‌وتحلیل برای کسب نتیجه و یادگیری درس می‌کند.
 • Got it شامل بخش‌های مختلف گوش دادن یا Listening است که برای تمرین بیشتر، تقویت گوش دادن و افزایش اعتماد به نفس افراد نوجوان طراحی شده است.
 • این کتاب 4 کلیپ ویدیویی با عنوان گزارش و 8 کلیپ ویدیویی شامل مصاحبه با جوانان انگلیسی‌زبان (Vox Pop)برای بهبود گوش دادن و درک جوانان و همچنین آشنایی آن‌ها با اصطلاحات و ادبیات رایج در مکالمه‌های خیابانی است.
 • بر خلاف اکثر کتاب های کار سیاه و سفید خسته‌کننده، کتاب کار Got رنگی است و در انتهای کتاب درسی قرار دارد تا فرد مجبور به جابجایی و حمل دو کتاب نباشند.

دوره2nd edition Got it 3

سطح کتاب

دوره 2nd edition Got it 3 برای زبان‌آموزان نوجوان است که آشنایی اندکی با زبان انگلیسی دارند که سطح تعیین شده برای آن‌ها پایه یا Intermediate است. افراد برای شرکت در این دوره باید 4 مهارت زبان انگلیسی یعنی شنیدن، نوشتن، صحبت کردن و خواندن در سطح متوسط ​​را داشته باشند. برای آموزش زبان انگلیسی به آن‌ها کتاب Got it طراحی شده که متناسب با گروه سنی آن‌ها و شامل تم‌های سرگرم‌کننده و متنوع است. این کتاب‌ها بر مکالمه و ارتباط تمرکز و تاکید دارند که اعتماد به نفس افراد نوجوان را برای مشارکت در جامعه و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی افزایش می‌دهد.

برخی از ویژگی‌های سطح Got it 3 عبارت‌اند از:

 • Got it 3 2nd Edition برای گروه سنی نوجوان پوشش داده شده است.
 • این کتاب شامل 8 درس و 2 درس است که در هر ترم تدریس می‌شود.
 • این دوره در آموزشگاه ایران‌مهر به مدت 4 ترم ارائه می‌شود و اسامی دروس به شرح زیر است.

o      Got it 3 a

o      Got it 3 b

o      Got it 3 c

o      Got it 3 d

 • دوره Got It 3 برای افراد نوجوان ۱۲ تا ۱۸ سال مناسب است.
 • این سطح در آموزشگاه ایران‌مهر به صورت انفرادی یا گروهی انجام می‌شود.
 • این دوره برای زبان‌آموزان نوجوان با دانش اندک انگلیسی مناسب است.
 • زبان‌آموزان پس از گذراندن دوره Got it 2 در ایران‌مهر وارد این دوره می‌شوند.
 • سطح کتاب Got it 3 متوسط ​​است و پس از گذراندن این دوره زبان‌آموز نوجوان وارد سطح متوسط ​​​​بالا (Upper-intermediate) می‌شود.
 • این کتاب توسط اساتید مجرب آموزشگاه ایران‌مهر ارائه و تدریس می‌شود.
 • آموزشگاه زبان برای رفاه حال نوجوانان زبان‌آموز امکان حضور آن‌ها در دوره‌های حضوری و آنلاین را در شعب مختلف خود فراهم کرده است. دوره‌های آنلاین در محیط Big Blue Button برگزار می‌شود که فرصت‌های زیادی مانند فرصت کار گروهی را برای دانش نوجوانان و اساتید آن‌ها فراهم می‌کند.
 • دوره‌های آنلاین به گونه‌ای برنامه‌ریزی‌ شده‌اند که هیچ تفاوتی با دوره‌های حضوری نداشته باشند.
 • برنامه کلاس‌های Got it در شعبه‌های مختلف آموزشگاه زبان ایران‌مهر به صورت یکسان برگزار می‌شود که به شرح زیر است:
روز شنبه-چهارشنبه یک‌شنبه- سه‌شنبه دوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس‌ها 16:00-17:30 15:30-17:00 16:00-17:30
17:45-19:15 17:15-18:45 17:45-19:15
19:30-21:00 19:15-20:45 19:30-21:00

ساختار کتاب Got it 3 2nd edition

کتاب شامل بخش‌های زیر است:

خوشامدگویی (Welcome)

اولین درس کتاب خوشامدگویی (Welcome) است که مطالب آموزش داده شده در دوره Got It 2 ​​را مرور می‌کند. این موارد شامل مرور و یادآوری کلمات مرتبط است.

خوش آمدگویی

خواندن (Reading)

Got it 3 با خواندن یا Reading شروع می‌شود که در آن Target Language یا زبان هدف معرفی می‌شود تا نوجوانان زبان‌آموز به طور غیرمستقیم با محتوای آموزشی دوره آشنا شود.

خواندن

تمرکز زبانی (Language Focus)

در این بخش، نوجوانان زبان‌آموز، مکالمه آموزش داده شده در صفحه قبل را تمرین می‌کنند و در نهایت باید مکالمه‌های بیشتری با دیگر هم دوره‌ای‌های خود دیگر داشته باشند.

تمرکز زبانی

واژگان(Vocabulary)

صفحه سوم هر درس در مورد آموزش واژگان است و این قسمت با این هدف طراحی شده است که نوجوانان با تکرار و تمرین واژگان را بیاموزند و در زندگی روزمره خود از آن استفاده کنند.

لغات

گرامر (Grammar)

 هر درس از این کتاب دارای دو بخش گرامر است که دستور زبان درس را به صورت گام به گام آموزش می‌دهد. این بخش‌ها برای زبان‌آموز طراحی شده‌اند تا با راهنمایی کتاب، کاربرد و ساختار آن را درک کنند. قسمت اول گرامر آموزش داده می‌شود و سپس با انجام تمرین‌های مختلف مطرح شده در کتاب و تسلط بر موضوع، قسمت‌های دیگر معرفی و ارائه می‌شوند.

گرامر

ارتباطات (Communication)

همچنین یک صفحه در هر درس نحوه برقراری ارتباط به زبان انگلیسی با استفاده از واژگان و دستور زبان تدریس شده در درس‌های قبلی را پوشش می‌دهد تا زبان آموزان جوان بتوانند از آنچه یاد گرفته‌اند در زندگی روزمره خود استفاده کنند و در موقعیت‌های ارائه‌شده به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند.

ارتباطات

مهارت ها(Skills)

دو صفحه آخر هر درس شامل مهارت‌های هدف (Targeted Skills) است که به زبان آموزان ابزارها و استراتژی‌هایی را برای افزایش اعتماد به نفس آن‌ها در استفاده از مطالب آموخته شده در چهار مهارت شنیداری، نوشتن، صحبت کردن و خواندن ارائه می‌دهد.

این بخش برای مرور مطالب تدریس شده در طول دوره و در چهارچوب اصلی دروس طراحی شده است. این بخش از 4 قسمت تشکیل شده است:

خواندن (Reading)

برای دستیابی به این هدف از متون واقعی مرتبط با موضوع اصلی دوره که به درک زبان‌آموزان نوجوان کمک می‌کند و تمرینات از آسان تا دشوار طبقه شده است، استفاده می‌شود.

خوانـــدن

شنیداری (Listening)

این بخش بر مهارت‌های شنیداری فرد کار می‌کند و درک آن‌ها را از این قسمت از طریق تمرینات این بخش توسعه می‌دهد و تقویت می‌کند.

شنیداری

نوشتاری و گفتاری(Writing and Speaking)

این قسمت معمولا با نوشتن شروع می‌شود و زبان‌آموزان می‌توانند آزادانه از کلمات و ساختارهایی که در این درس یاد گرفته‌اند برای بیان نظرات خود در مورد موضوع‌های مورد بحث استفاده کنند. سپس آن‌ها ایده‌های خود را در گروه‌های دو نفره یا بیشتر به اشتراک می‌گذارند و به آن‌ها فرصت آزمایش و بیان ایده‌های خود داده می‌شود.

نوشتاری

مرور (Review)

پس از دو درس، 4 صفحه برای بررسی و مرور مطالب قبل قرار دارد.

مرور

(Culture Club) باشگاه فرهنگی

در این قسمت، نوجوانان زبان‌آموز با فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای انگلیسی‌زبان از دیدگاه یک نوجوان آشنا می‌شوند.

باشگاه فرهنگی

(My Progress) پیشرفت من

در پایان هر دو درس، آزمونی در نظر گرفته می‌شود که به نوجوانان امکان می‌داد تا سطح یادگیری خود را در این دو درس بیازمایند.

پیشرفت من

 (Writing Builder) سازنده نوشتاری

این بخش از کتاب شامل 4 صفحه است که برای مطالعه و تمرکز بیشتر بر مهارت‌های نوشتاری نوجوانان زبان‌آموز طراحی شده است.

سازنده نوشتاری

زبان و پروژه (برنامه درسی اضافی)

در این محتوا در مجموع 4 درس، یک متن (خواندن) و یک پروژه مرتبط با درس وجود دارد. این پروژه‌ها به موضوعات مختلفی مانند جغرافیا، علوم، ریاضیات، هنر و تاریخ می‌پردازند.

زیان و پروژه

 (Puzzle) پازل

برای یادگیری بهتر واژگان و دستور زبان‌های کلیدی دو PUZZLE برای هر درس در نظر گرفته شده است.

پازل

فهرست واژه ها (Word List)

در این قسمت کلیه کلیدها و کلمات جدید به ترتیب حروف الفبا با نوع کلمه (اسم، فعل، صفت، قید و …) درج شده است.

لیست کلمات

کتاب کار (Workbook)

یکی از مزیت‌های Got It Exercises رنگارنگ بودن آن است که برخلاف کتاب های دیگر منجر به اشتیاق و علاقه نوجوانان برای انجام تمرینات می‌شوند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مجموعه کتاب Got It این است که کتاب کار در انتهای کتاب درسی قرار گرفته است و نوجوانانی که زبان یاد می‌گیرند نیازی به همراه داشتن دو کتاب در کلاس ندارند.

سطح Got it 3 2nd edition

نوجوانان زبان‌آموز پس از اتمام این دوره می‌توانند:

 • در مورد قوانین صحبت کنند.
 • گذشته و حال را مقایسه کنند.
 • در مورد فعالیت‌های خود در تعطیلات خود صحبت کنند.
 • نظر خود را بیان کنند.
 • داستانی در مورد تعطیلاتی که گذراندند بنویسند.
 • در مورد بیماری صحبت کنند و علائم آن را برای پزشک شرح دهند.
 • نظر و پیشنهاد خود را بیان کنند.
 • در مورد آسیب‌ها و مصدومیت‌ها صحبت کنند.
 • با خدمات اضطراری تماس بگیرند و وضعیت اضطراری را شرح دهند.
 • نظر خود را در مورد رویدادهای گذشته بیان کنند.
 • در مورد جنبه‌های مختلف رابطه صحبت کنند.
 • اطلاعات را بررسی و درک کنید.
 • واکنش نسبت به نظرات دیگران و بیان دیدگاه خود در مورد آن‌ها
 • در مورد تحقیقات و مطالعات صحبت کنند.
 • باید بتوانند حدس و نظر خود را ارائه کنند.
 • احتمالات و یقین را بیان کنند.
 • مصاحبه در مورد افراد مشهور را درک کنید.
 • در مورد تصاویر بنویسند و حدس بزنند.
 • بتوانند بیان کنند که وسایل مختلف از چه موادی تشکیل شده‌اند.
 • دریافت پیام‌های تلفنی و به اشتراک گذاشتن آن‌ها
 • در مورد رویدادهای رسانه‌ای بنویسند و صحبت کنند.
 • سخنان دیگران را ارائه دهند.
 • تبلیغات مختلف را درک کنند.

لینک های مفید

زبان‌آموزان مختلف می‌توانند با استفاده از لینک‌های زیر در مورد زبان انگلیسی بیشتر بیاموزند و مهارت‌های شنیداری، نوشتن، سخن گفتن و فهمیدن را تقویت کنند.

https://www.esolcourses.com/content/topicsmenu/writing.html

لینک وب‌سایت مهارت نوشتن

https://www.phrasemix.com/

سایت آموزش زبان انگلیسی از طریق عبارات اصطلاحی و فیلم‌های کوتاه

https://www.ego4u.com/

وب سایتی کامل برای آموزش زبان انگلیسی از جمله واژه‌ها، گرامر، فرهنگ لغت و غیره.

سوالات متداول

آیا بعد از اتمام برنامه GOT IT 3 می توانم در شعب ایران مهر تدریس کنم؟
اگر 18 سال سن دارید، می‌توانید فرم درخواست تدریس را در وب‌سایت ایران‌مهر پر کنید. در صورتی که شرایط لازم را برای تدریس داشته باشید با شما تماس گرفته می‌شود.
آیا تعیین سطح زبان به صورت کتبی انجام می شود؟
سطح‌بندی به صورت شفاهی است.
آیا امکان مرخصی تحصیلی در طول ترم وجود دارد؟
بله، امکان مرخصی تحصیلی برای دو ترم وجود دارد. اما اگر بیش از دو ترم در مرخصی باشید لازم است که برای شروع دوره خود مجدد تعیین سطح شوید.
آیا پس از اتمام این دوره می توانم به راحتی و روان صحبت کنم؟
پس از اتمام این دوره سطح شما به حد متوسط می‌رسد و در بسیاری از مطالب روان صحبت خواهید کرد.
بعد از اتمام کتاب Got IT 3 آیا می توانم در کلاس های بزرگسالان ثبت نام کنم؟
پس از اتمام این کتاب وارد دوره PET (آزمون مقدماتی انگلیسی) خواهید شد که دوره پایانی زبان‌آموزی نوجوانان است.

امتیاز شما برای این دوره
1
2
3
4
5
3.5 از 5 از 38 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. آواتار مصطفی
  مصطفی
  7 آذر 1401
  پاسخ دادن

  وقت شما بخیر ، بهترین کتاب برای آموزش به کودکان 6تا 12سال چیه؟ ممنون

 2. آواتار جمعه خان سدید
  جمعه خان سدید
  5 آذر 1401
  پاسخ دادن

  یک برنامه مفید و دلچسپ خواهد بود

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   5 آذر 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر
   ممنونم از شما موفق باشین

دوره های آموزشی مرتبط

جهت مشاوره رایگان کلیک کنید