IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+

منشور اخلاقی ایرانمهر

کارکنان مؤسسه آموزشی ایرانمهر به عنوان یک سازمان بزرگ آموزشی و فرهنگی در جهت اشاعه ارزش‌های انسانی و نهادینه کردن فرهنگ، همچنین ترویج و آموزش زبان‌های مختلف بین‌المللی، “رعایت اصول اخلاقی، خدمت بی‌منت و به کارگیری به روزترین روش‌های آموزشی” را سر لوحه کار خود قرار داده است.

ما ایرانمهری‌ها متعهد می‌گردیم در راستای اصول اخلاقی – رضای خداوند مهربان – رعایت قوانین و موازین جمهوری اسلامی ایران رسالت خود را به سرانجام برسانیم و پایبند به اصول و مفاد ذیل باشیم:

اصول حاکم بر منشور

*اصل برابری

همه افراد در مقابل قانون برابر هستند، بنابراین کارکنان باید در برابر همه افراد رفتاری یکسان، بدون در نظر گرفتن هر گونه تبعیض (نژادی، قومی، خویشاوندی، مذهبی، جنسیتی و…. ) داشته باشند.

*اصل مشتری مداری

رضایت مشتری هدف اصلی هر سازمان است. در این راستا ارائه بهترین خدمات و کسب رضایت قبلی مشتری از هر نظر هدف و مقصود غایی مؤسسه آموزشی ایرانمهر است. لذا کارمندان موظف‌اند نهایت احترام به ارباب رجوع را در پندار، کردار و رفتار خویش رعایت نمایند.

*اصل احترام و اعتماد

کارکنان باید در تعامل و رفتار خود با سایر افراد (اعم از مافوق، زیر دستان، همکاران، مراجعه‌کنندگان و…) احترام متقابل را سر منشأء امور خود قرار داده و به انتظارات و احساسات دیگران اهمیت داده و بر مبنای اعتماد به طرف مقابل عمل نمایند.

*اصل پاسخ گویی

کارکنان موظف هستند در برابر سؤالات مطروحه از سمت مشتریان، همکاران و سایر کارکنان سطوح، با رعایت حدود به راهنمایی و پاسخگویی بپردازند و همواره سعی در پیشبرد کار‌ها و اهداف مجموعه داشته باشند.

*اصل حاکمیت قانون در مناسبات اداری

همه امور سازمانی مبنای قانونی دارند، کارکنان موظف هستند کلیه قوانین و مقررات وضع شده را رعایت و سعی در ترویج آن داشته باشند.

*اصل عدم سوء استفاده از موقعیت شغلی

کارکنان نباید از حدود اختیارات و جایگاه شغلی خود و سازمان در جهت منافع شخصی و یا گروه خاصی استفاده نمایند. اختیارات شغلی و سازمانی باید فقط برای انجام وظایف سازمانی به کار گرفته شوند.

*اصل به کارگیری مهارت و تخصص

کارکنان باید همواره در جهت افزایش مهارت، دانش و تخصص‌های مربوط به وظایف شغلی و سازمانی قدم برداشته و تمام توان فنی – تخصصی خویش را برای انجام بهینه فعالیت‌های شغلی و سازمان به کار گیرند. همچنین بهره‌گیری از خلاقیت و نو‌آوری را در مسیر آموزشی و شغلی خود قرارداده و مجموعه را خانواده خود دانسته و در جهت رشد آن پیش قدم و ثابت قدم باشند.

*اصل وفاداری و تعهد به سازمان

کارکنان موظف هستند به سازمان وفادار و متعهد بوده و با علاقه‌مندی و تمام توان، از طریق انجام صحیح وظایف و مسئولیت‌های شغلی و سازمانی در جهت تحقق اهداف و ماموریت‌های سازمان تلاش کنند.

براین باوریم که مبنای ارزیابی فعالیت‌های ما نظرات و میزان رضایت مشتریان است. دریافت هرگونه انتقاد و پیشنهاد از سوی مخاطبین را ارج نهاده و از آن بعنوان زمینه ساز رشد و ارتقاء خدمات استفاده می‌نماییم.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید