IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
آموزش رایگان زبان انگلیسی
امتیاز کاربران: 4.8/5
نویسنده: محمد اشرفی
11 دی 1398

آموزش رایگان زبان انگلیسی

توصیف سطح elementary:

جمله ها و اصطلاحات رایج مربوط به حوزه‌های ارتباطی اطراف را درک می کند (مثل  شناخت خود، خانواده، دوستان، محیط اطراف)  و از پس مواردی که در زندگی روزمره به تبادل ساده‌ی اطلاعات نیاز دارد بر می آید (مثل خرید کردن، تاکسی گرفتن، رزرو هتل) و هم چنین به سادگی می تواند گذشته اش را توصیف کند.

شمارش اعداد به زبان انگلیسی:

اگر می خواهید اعداد انگلیسی را راحت بشمارید، ما به شما الگوهایی را معرفی می کنیم تا بتوانید هر عددی را راحت و بدون نقص بیان کنید، حتی اعداد بزرگ و پیچیده را.

شمارش اعداد به زبان انگلیسی 

 ضمایر در زبان انگلیسی:

در زبان انگلیسی چهار نوع ضمیر وجود دارد: «ضمیر فاعلی» (Subject pronouns)، «ضمیر مفعولی» (Object pronouns)، «ضمیر ملکی»‌ (Possessive pronouns) و «ضمیر اشاره» (Demonstrative pronouns). ضمایر یکی از بخش‌های هشت‌گانه‌ی «Parts of Speech» را تشکیل می‌دهند.

ضمایر در زبان انگلیسی


حروف تعریف در زبان انگلیسی:

Article ها یا حروف تعریف، اساسی ترین نکات در گرامر زبان انگلیسی هستند و استفاده ی صحیح از آن ها، سطح زبانی شما را به خوبی نمایان می کند. پس حتما آن ها را جدی بگیرید چون حتی برخی از زبان آموزان سطح بالا نیز، در استفاده از the، مشکل دارند

حروف تعریف در زبان انگلیسی


تاثیر یادگیری گرامر زبان انگلیسی

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

صحبت کردن درباره آب و هوا به زبان انگلیسی:

تا به حال دقت کردید بعضی مردم چقدر دوست دارند درباره آب و هوا صحبت کنند؟ فرقی نمی کند در سوپرمارکت باشند یا افراد جدید را ملاقات کنند، آب و هوا همیشه موضوع رایج و محبوبی برای شروع مکالمه بوده است.

حتی در موقعیت های رسمی تر، مثل جلسات کاری یا محیط های حرفه ای، آب و هوا موضوع محبوبی برای گفتگوهای کوتاه است.

شاید یکی از دلایل این محبوبیت این باشد که آب و هوا از روزی به روز دیگر یا از جایی به جای دیگر فرق می کند و به همین دلیل موضوع مناسبی برای صحبت کردن است. برای اینکه بتوانید به طور کامل و به درستی در این گفتگوها شرکت کنید، باید تعداد زیادی کلمه و عبارت به زبان انگلیسی بلد باشید.

صحبت کردن درباره آب و هوا به زبان انگلیسی


اصطلاحات عامیانه به زبان انگلیسی:

 دانستن اصطلاحات عامیانه به شما کمک می کند حرف دوستانتان را بهتر بفهمید، باعث می شود در جمع های دوستانه راحت تر با بقیه ارتباط برقرار کنید و از بروز موقعیت ها و شرایط خجالت آور جلوگیری کنید.

اصطلاحات عامیانه به زبان انگلیسی


صرف افعال در زبان انگلیسی:

آیا وقتی با «صرف افعال انگلیسی» رو‌به‌رو می‌شوید، ترس تمام وجودتان را در بر می‌گیرد و احساس می‌کنید تقریبا هیچ‌چیزی از گرامر بلد نیستید؟

تنها نیستید؟

صرف افعال در زبان انگلیسی


راهنمایی برای صفت ها به زبان انگلیسی:

بیشتر زبان آموزان با اضافه کردن یک صفت به جمله ای که می سازند مشکلی ندارند. اما به محض اینکه می خواهند بیش از یک صفت را به جمله اضافه کنند، اوضاع پیچیده می شود. اینکه صفت ها را در گفتار و نوشتار درست استفاده کنید باعث می شود راحت تر و روان تر صحبت کنید.

جایگاه صفت در یک جمله به نوع آن صفت بستگی دارد. آیا صفت ظاهر اسم را توصیف می کند؟ آیا درباره کمیت اسم صحبت می کند؟ آیا می گوید اسم از چه چیزی ساخته شده است؟ تمام این عوامل روی جایگاه صفت تاثیر می گذارند.

راهنمایی برای صفت ها به زبان انگلیسی 


احوال‌پرسی به زبان انگلیسی:

احوال پرسی در هر زبانی انواع مختلفی دارد. در زبان انگلیسی، بسته به موقعیت و جمعی که در آن هستید، احوال پرسی متفاوت است. زمانی که دوستان خود را ملاقات می‌کنید، از احوال‌پرسی ساده و غیر رسمی استفاده کرده و در جمع‌های مهم و کاری از احوال پرسی رسمی استفاده می‌کنید. این نوع احوال‌پرسی در اولین دیدار با اشخاصی که آن‌ها را نمی‌شناسید نیز به کار می‌رود.

احوال‌پرسی به زبان انگلیسی


معرفی خود به زبان انگلیسی:

راه و رسم مکالمه برای مبتدیان: خود را به زبان انگلیسی معرفی کنید

برای مکالمه به زبان انگلیسی، خیلی مهم است که حتما نحوه‌ی معرفی خود را یاد بگیرید. معرفی خود در فعالیت‌های اجتماعی، کار یابی، دانشگاه، کلاس و … بسیار کارآمد است و به شما در شروع یک صحبت کمک می‌کند. البته نحوه‌ی معرفی خود با سلام و احوال پرسی‌های روزانه تفاوت دارد، ولی هر دو تکنیک در یک مکالمه به کار می‌روند.

معرفی خود به زبان انگلیسی


یادگیری کلمات و واژگان انگلیسی

50 لغت رایج در زبان انگلیسی برای زبان‌آموزان مبتدی:

شاید یادگیری کلمات رایج در زبان انگلیسی کمی کلیشه‌ای به نظر برسد،‌ اما اجازه بدهید رازی را برای شما برملا کنم. راضی که به کمک آن بتوانید به خوبی هر زبانی را که می‌خواهید، یاد بگیرید. قول می‌دهم در عرض چند هفته به نتیجه‌ی دلخواهتان برسید و به خوبی از پس مسافرت یا مکالمات کوتاه بر بیایید.

50 لغت رایج در زبان انگلیسی برای زبان‌آموزان مبتدی

 


یادگیری افعال رایج در زبان انگلیسی:

آیا یادگیری و به خاطر سپردن افعال رایج در زبان انگلیسی را جدی می‌گیرید؟ افعالی که بدون آن‌ها تقریبا نمی‌توانید هیچ جمله‌ی درست درمانی  بنویسید یا بیان کنید! خصوصا که در زبان انگلیسی، برای اکثر اعمال فعل مشخصی وجود دارد! حتی برای «پرت کردن یک شخص از پنجره به بیرون» یا «روده‌های کسی را از حلقومش بیرون کشیدن» نیز یک فعل مشخص وجود دارد! وقتی در زبان انگلیسی، چنین سیستمی وجود دارد، تا کی می‌خواهید از افعال «to be» برای رساندن منظورتان استفاده کنید‌؟

یادگیری افعال رایج در زبان انگلیسی


(filler words) ضروری در زبان انگلیسی:

کلماتی مثل «totally» و عباراتی مثل «you know»، کلمات پرکننده مکث یا «filler words» نامیده می‌شوند. از این کلمات در واقع، به شکل لفظی و بلافاصله استفاده می‌شود.

احتمالا با تماشای برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی، با کلمات پرکننده زیادی آشنا شده‌اید. شاید در نگاه اول چندان مفید و پرکاربرد به نظر نرسند، اما در حقیقت آن‌ها بخش مهمی از زبان انگلیسی، به خصوص انگلیسی آمریکایی، را تشکیل داده‌اند.

اگر از این کلمات پرکننده به درستی استفاده کنید و در استفاده از آن‌ها زیاده‌روی نکنید، می‌توانند به بهترین دوست یک زبان‌آموز تبدیل شوند. به همین دلیل هم در این مقاله لیستی از پانزده کلمه پرکننده انگلیسی را جمع کرده و به شما معرفی می‌کنیم تا با یادگیری و استفاده از آن‌ها شبیه یک بومی انگلیسی زبان صحبت کنید.

 (filler words) ضروری در زبان انگلیسی


تشکر و تعارفات در زبان انگلیسی:

عبارت «please»، «thank you» و «you’re welcome» شاید رایج‌ترین عبارات مورد استفاده در زبان انگلیسی باشند. از «please» برای مطرح کردن یک درخواست مودبانه استفاده می‌شود. کلمه‌ی «thank you» یا «thanks» زمانی استفاده می‌شود که کسی کاری برای شما انجام می‌دهد یا به شما چیزی می‌دهد و شما می‌خواهید از او تشکر کنید. نهایتا، از «you’re welcome» زمانی استفاده می‌شود که می‌خواهید به کسی که از شما بابت چیزی تشکر می‌کند، پاسخی مودبانه دهید. (پس همیشه معنی این عبارت «قابلی نداشت» نیست! گاهی «خواهش می‌کنم» هم ترجمه می‌شود). در این مقاله قرار است این سه عبارت، کاربرد آن‌ها و عبارت‌های جایگزین و مترادف با آن‌ها را در زبان انگلیسی یاد بگیریم.

تشکر و تعارفات در زبان انگلیسی


30 لغت ضروری درباره غذا خوردن در زبان انگلیسی:

با غذا خوردن زبان انگلیسی یاد بگیرید

بالاخره وقت آن رسیده است که به یک کشور خارجی برویم، در رستوران‌های فست فودی قدم بگذاریم و مثل یک حرفه‌ای غذا سفارش دهیم. تا به حال شده با خودتان فکر کنید تا کی باید به عکس غذاها متوسل شویم؟ اگر منوی غذا عکس‌‌دار نباشد و از بخت بد،‌ پیشخدمت هم زبان اشاره بلد نباشد، چگونه دست و پا شکسته به او بگویید که گوشت حلال گوساله با تخم مرغ و سیب‌زمینی سرخ‌کرده می‌خواهید؟

30 لغت ضروری درباره غذا خوردن در زبان انگلیسی


زمان های انگلیسی

simple past – زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی:

یکی از ساده‌ترین قسمت‌های دستور زبان انگلیسی، زمان گذشته‌ی ساده است. تنها چیزی که شاید کمی آن را سخت‌تر کرده، تفاوت املایی افعال بی قاعده است. در حقیقت، افعال گذشته‌ی ساده که به آن‌ها simple past یا preterite می‌گویند، عملی را بیان می‌کنند که در گذشته رخ داده و به اتمام رسیده است. اگر بخواهیم افعال با قاعده را در زمان گذشته‌ی ساده بیان کنیم، به انتهای آن‌ها یک d‌ یا ed متصل می‌کنیم. اما اگر بخواهیم افعال بی قاعده را در این زمان بیان کنیم، باید شکل گذشته‌ی آن‌ها را در جمله، بنویسیم.

simple past – زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی
اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش در زبان انگلیسی کجا از how much و کجا از  how many استفاده کنیم؟

استفاده از این دو واژه‌ی سوالی به وجود اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش در جمله بستگی دارد. در انگلیسی،how much  برای اسامی غیر قابل شمارش استفاده می‌شود. این اسامی، به اسامی انتزاعی یا abstract نیز معروف هستند. کلماتی مانند fun، water و  time را نمی‌توان با چرتکه محاسبه کرد. شما نمی‌توانید از کسی بپرسید “‌به چه تعداد امروز خوشحالی کردید؟” ولی می‌توانید بپرسید “امروز چقدر خوشحالی کردید؟”

در مقابل، اسامی قابل شمارش را داریم که تعداد آن‌ها را می‌توان شمارش و محاسبه کرد. کلماتی چون apples،  telephones و cars مثالی از این دسته هستند.

اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش در زبان انگلیسی


بیان زمان در انگلیسی:

لغات و دیالوگ‌ها

یادگیری بیان زمان و ساعت به زبان انگلیسی یکی از راحت‌ترین بخش‌های آن است. از مکالمات و کلمات زیر استفاده کنید تا در بیان زمان روان تر شوید. هر دوازده ساعت را در مکالمات تمرین کرده و راجع به صبح، ظهر و بعد از ظهر صحبت کنید. برای بیان زمان باید از حرف اضافه‌ی at استفاده کنید. 

بیان زمان در انگلیسی


مکالمه انگلیسی سفارش غذا در رستوران:

هر زبان آموز مبتدی باید بداند که چگونه در رستوران، به زبان انگلیسی غذا سفارش دهد یا بتواند به راحتی منوی انگلیسی آن را بخواند. با نزدیک شدن به ایام نوروزی، ممکن است نقشه‌ای برای سفر خارجی داشته باشید. پس برای سفارش غذا حتما باید چند اصطلاح را بلد باشید تا بتوانید از پس آن بربیایید. در ادامه شما را با چند دیالوگ کوتاه آشنا می‌کنیم تا بتوانید از آن‌ها به خوبی استفاده کنید.

مکالمه انگلیسی سفارش غذا در رستوران

 


انواع قید در زبان انگلیسی:

سلیس و روان صحبت کردن (Fluency) یکی از مهم ترین اهداف زبان آموزان انگلیسی یا هر زبان دیگری است. تمام کسانی که یک زبان خارجی یا زبان دوم یاد می گیرند، نمی خواهند در حد یک زبان آموز ساده و مبتدی باقی بمانند و مهارت مکالمه آن ها در حد چند جمله ساده باشد.

همچنین وقتی بخواهید درباره سطح زبانتان صحبت کنید، حتما از یک قید استفاده خواهید کرد. در دنیای گرامر زبان انگلیسی، قیدها در مکالمات خیلی رایج هستند و به وفور استفاده می شوند. اما از آنجایی که غیرقابل پیش بینی هستند، برای بسیاری از زبان آموزان گیج کننده و ترسناک به نظر می رسند.

انواع قید در زبان انگلیسی


اهمیت تلفظ در زبان انگلیسی:

هیچوقت نباید تلفظ را نادیده بگیرید، در ادامه شما را با مهم ترین جنبه های تلفظ انگلیسی آشنا می کنیم، اشتباهات رایج در تلفظ را بیان می کنیم تا بتوانید از آن ها پیشگیری کنید و منابعی را به شما معرفی می کنیم تا مهارت های کلی تلفظ به زبان انگلیسی را تقویت کنید.

اهمیت تلفظ در زبان انگلیسی

آموزش رایگان زبان انگلیسی

بیشتر بخوانید:آموزش مکالمه زبان انگلیسی از صفر تا صد با 90 درس رایگان

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4.8 از 5 از 5 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید