IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
معرفی کتاب Encyclopedia of Chart Patterns
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
3 خرداد 1403

معرفی کتاب Encyclopedia of Chart Patterns

معمولا شما برای آموزش زبان انگلیسی می‌توانید از کتاب‌های مختلفی استفاده کنید و نیازی نیست که حتما کتابی که استفاده می‌کنید یک کتاب آموزش زبان انگلیسی باشد. شما می‌توانید از کتاب‌های عمومی یا حتی تخصصی نیز برای گسترش دایره لغات خود یا یادگیری برخی از نکات گرامری بهره ببرید. یکی از بهترین کتاب‌هایی که در این زمینه وجود دارد و بهترین گزینه برای علاقه‌مندان به بازارهای مالی است کتاب Encyclopedia of Chart Patterns است.

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌هایی است که می‌توانید برای یادگیری بازارهای مالی از آن استفاده کرده و از مزایایی که ارائه می‌دهد نهایت بهره را ببرید. در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این کتاب صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را درباره ویژگی‌های آن در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر درباره این کتاب هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید تا بیشتر و بهتر با این کتاب آشنا شوید.

آشنایی اولیه با کتاب Encyclopedia of Chart Patterns

Encyclopedia of Chart Patterns یکی از کلاسیک‌ترین کتاب‌هایی است که امروزه برای آموزش بازارهای مالی وجود دارد و افراد زیادی نیز برای ورود به بازارهای مالی از این کتاب استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که درباره این کتاب وجود دارد این است که تمامی مفاهیم اولیه‌ای که شما باید برای ورود به بازارهای مالی بیاموزید را در اختیار شما قرار می‌دهد. پس حتی افرادی که هیچ‌گونه تجربه‌ای در این زمینه ندارند نیز می‌توانند با خیالی راحت اقدام به خرید آن کرده و از این کتاب استفاده کنند.

از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که این کتاب تنها منحصر به مفاهیم اولیه بازارهای مالی نمی‌شود و شاید برای شما جالب باشد که بدانید می‌توانید از آن برای یادگیری بسیاری از مفاهیم پیشرفته این بازارها نیز استفاده کنید. نکته مهم دیگری که درباره این کتاب وجود دارد این است که اگر نسخه اصلی آن را تهیه کنید شما می‌توانید از آن به‌منظور آموزش گرامر زبان انگلیسی نیز استفاده کنید. در واقع زبان انگلیسی که در این کتاب مورداستفاده قرار گرفته یک زبان روان و جذاب است که تمامی نکات گرامری نیز در آن رعایت شده است.

پس وقتی که شما این کتاب را مطالعه می‌کنید نه‌تنها می‌توانید با مفاهیم بازارهای مالی آشنا شوید؛ بلکه می‌توانید دانش و مهارت زبان انگلیسی خود را نیز ارتقا داده و به شکل بهتری مهارت‌های خود را با استفاده از این کتاب تمرین کنید.

کتاب Encyclopedia of Chart Patterns

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

این کتاب بیشتر روی چه موضوعاتی تمرکز دارد؟

شاید یکی از مهم‌ترین سوالاتی که درباره کتاب Encyclopedia of Chart Patterns برای شما هم به وجود آمده باشد این است که این کتاب روی چه موضوعاتی تمرکز کرده و چه مواردی را به ما آموزش می‌دهد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این کتاب یکی از کامل‌ترین و بهترین کتاب‌هایی است که برای ورود به بازارهای مالی وجود دارد و یکی از مهم‌ترین دلایلی که برای این موضوع وجود دارد نیز کامل بودن محتوایی است که در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای مثال وقتی که شما فصل اول این کتاب را مطالعه می‌کنید با تمامی مفاهیم اولیه‌ای که در خصوص بازارهای گاوی و خرسی وجود دارند آشنا شده و می‌توانید الگوهایی که در هریک از این بازارها تشکیل می‌شوند آشنا شوید. در ادامه شما می‌توانید با مفاهیم اعلام سود سهام، خرده فروشی و مواردی از این قبیل که از جمله مهم‌ترین اصول بازارهای مالی به شمار می‌آیند نیز آشنا شده و اطلاعات جامع و کاملی را در این زمینه به دست بیاورید. پس اگر شما هم قصد ورود به این بازارها را دارید حتما باید این کتاب را تهیه کرده و از مطالب آن استفاده کنید.

استفاده از این کتاب چه مزایای مهمی می‌تواند به همراه داشته باشد؟

احتمالا شما هم برای خرید کتاب Encyclopedia of Chart Patterns نیازمند این خواهید بود که با مهم‌ترین مزایای این کتاب آشنا شده و اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست بیاورید. به همین علت نیز در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره این مزایا صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم. برخی از مهم‌ترین این مزایا را در جدول زیر برای شما آورده‌ایم:

مزایاتوضیحات
آشنایی با تحلیل تکنیکالتحلیل تکنیکال یکی از مهم‌ترین انواع تحلیل بازارهای مالی است که شما برای موفقیت در این بازارها حتما باید آن را بیاموزید. در این کتاب تلاش بر آن بوده تا تمامی الگوها و مفاهیم اولیه‌ای که در تحلیل تکنیکال وجود دارند به زبانی ساده و روان به شما آموزش داده شود. پس شما با مطالعه این کتاب می‌توانید با مفاهیم اولیه و حتی پیشرفته‌ آشنا شده و بتوانید آنها را روی نمودار قیمتی پیاده‌سازی کنید.
آشنایی با الگوهای نموداریبه گفته بسیاری از کارشناسانی که امروزه در بازارهای مالی فعالیت دارند شما می‌توانید با دانستن الگوهای نموداری خیلی راحت این بازارها را تحلیل کنید. در واقع این افراد معتقد هستند که بازارهای مالی الگوهای گذشته خود را تکرار می‌کنند. به همین علت نیز وقتی که شما یاد می‌گیرید از آنها استفاده کنید می‌توانید به سودآوری خوبی در این بازارها دست پیدا کنید. کتاب Encyclopedia of Chart Patterns به طور کامل شما را با این الگوها آشنا خواهد کرد.
ارائه اطلاعاتی درباره نحوه انجام معاملاتمزیت مهم دیگری که این کتاب برای شما دارد این است که توضیحات کاملی را درباره نحوه انجام معاملات در بازارهای مالی در اختیار شما قرار می‌دهد. همین عامل نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید به شکل بهتری ساختار بازارهای سهام و بازارهای مالی را بیاموزید و بتوانید بهترین عملکرد را نیز در این بازارها از خود نشان دهید.
آشنایی با مفهوم بازارهای کاهشی و افزایشیزمانی که قصد ورود به حوزه بازارهای مالی را دارید باید بدانید که یکی از مهم‌ترین مفاهیمی که حتما باید با آن آشنا شوید مفهوم بازارهای کاهشی و افزایشی است. این مفهوم به شما کمک می‌کند تا بتوانید خیلی ساده و راحت فرایند یادگیری بازارهای مالی را ادامه دهید. در واقع تا زمانی که با این مفاهیم آشنا نشوید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت که بتوانید از الگوهای بازارهای مالی به شکل بهینه‌ای استفاده کنید.
آشنایی با الگوهای نموداری جدیدمزیت مهم دیگری که کتاب Encyclopedia of Chart Patterns می‌تواند برای شما داشته باشد این است که این کتاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید الگوهای نموداری جدیدی که امروزه در بازارهای مالی قابل مشاهده هستند را ببینید. در واقع شما با مطالعه این کتاب مشاهده می‌کنید که چگونه می‌توانید الگوهای نموداری جدید را بررسی کرده و از آنها برای داشتن معاملاتی موفق استفاده کنید.
مرجعی کامل برای معامله‌گران تکنیکالهمانطور که بیان کردیم تحلیل تکنیکال یکی از بهترین روش‌های تحلیلی است که امروزه در بازارهای مالی مورداستفاده قرار گرفته و کاربردهای متنوعی را به شما ارائه می‌دهد. از دیگر مزایای مهمی که این کتاب می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد این است که به‌عنوان یک مرجع کامل برای معامله‌گران تکنیکال به شمار می‌آید که امکانات و گزینه‌های زیادی را برای یادگیری در اختیار آنها قرار می‌دهد.
آموزش زبان انگلیسیدر نهایت نباید فراموش کنید که این کتاب در زمینه آموزش گرامر زبان انگلیسی نیز بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. دلیل اصلی که برای این موضوع وجود دارد این است که در این کتاب بسیاری از مطالب جدید آورده شده که تمامی آنها با استانداردهای زبان انگلیسی نوشته شده است. به همین علت نیز وقتی شما جملات این کتاب را مطالعه می‌کنید خیلی راحت می‌توانید با نکات گرامری زبان انگلیسی نیز آشنا شوید.

الگوهای رویدادی در این کتاب به چه معنا هستند؟

همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایایی که این کتاب دارد این است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید با جدیدترین الگوهایی که در بازارهای مالی وجود دارند نیز آشنا شده و بتوانید از آنها برای تحلیل‌های خود استفاده کنید. یکی از انواع این الگوها، الگوهای رویدادی هستند که شامل مواردی همچون جستن گربه مرده، درآمد کمتر از حد انتظار، درآمد بیشتر از حد انتظار، پرچم و … می‌شوند. حال اگر شما بتوانید این الگوها را بیاموزید می‌توانید خیلی راحت‌تر ساختار بازار را درک کنید.

از طرف دیگر نباید فراموش کنید که این الگوهای جدید به شما کمک می‌کنند تا بتوانید خیلی راحت‌تر معاملات خود را به سود برسانید. به همین علت است که معمولا پیشنهاد می‌شود اکثر افرادی که به‌تازگی قصد دارند وارد بازارهای مالی شوند نیز حتما سعی کنند کتاب Encyclopedia of Chart Patterns را تهیه کرده و از مطالب ارائه شده در این کتاب نهایت بهره را ببرند.

معرفی کتــــابEncyclopedia of Chart Patterns

یشتر بخوانید: کتاب های آموزشی امریکن انگلیش فایل(American English File)

بیشتر بخوانید: کتاب های آموزشی Got it!

ارائه واژه‌نامه تخصصی در این کتاب

آیا شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید دایره لغات خود را در زمینه بازارهای مالی افزایش دهید و به این ترتیب روی مهارت‌های انگلیسی خود نیز تاثیرگذار باشید؟ این کتاب یکی از کتاب های آموزش زبان انگلیسی و همین‌طور بازارهای مالی است که می‌توانید از آن در این زمینه استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین مزایایی که امروزه توسط این کتاب به شما ارائه می‌شود این است که یک دایره لغات و لغت‌نامه تخصصی را در اختیار شما قرار می‌دهد که تعداد بسیار زیادی از کلمات جدید مربوط به بازارهای مالی در آن آمده‌اند.

زمانی که شما شروع به مطالعه این بخش از کتاب Encyclopedia of Chart Patterns می‌کنید نه‌تنها می‌توانید خیلی ساده و راحت با مفاهیم و کلمات جدیدی که در بازارهای مالی استفاده می‌شوند آشنا شوید؛ بلکه می‌توانید دایره لغات خود را نیز توسعه دهید.

داشتن زبانی روان و جذاب برای مطالعه

وقتی که قصد دارید یک کتاب را به زبان انگلیسی مطالعه کنید اولین نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که سعی کنید آن را درک کنید. معمولا درک کردن کتاب‌هایی که به زبان انگلیسی هستند کار چندان ساده و راحتی نخواهد بود و شما برای انجام این کار با چالش‌های زیادی مواجه خواهید شد. به همین علت نیز باید به دنبال کتاب‌هایی باشید که زبانی روان و در عین حال ساده داشته باشند تا بتوانید از مطالعه آنها لذت برده و بهترین نتیجه را دریافت کنید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که کتاب Encyclopedia of Chart Patterns به شما ارائه می‌دهد نیز این است که دارای زبانی روان و ساده است و همین موضوع نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید خیلی ساده و راحت اکثر بخش‌های آن را درک کنید. پس وقتی که اقدام به مطالعه این کتاب می‌کنید معمولا نیازی به راهنمایی نخواهید داشت و در بدترین حالت ممکن است معنی چند کلمه را متوجه نشوید که برای یادگیری آنها نیز می‌توانید از دایره لغات همین کتاب استفاده کنید.

آشنایی با کتاب Encyclopedia of Chart Patterns

ارائه محتوای جذاب و کاربردی

وقتی که صحبت از ویژگی‌های کتاب Encyclopedia of Chart Patterns می‌شود شما باید به یک موضوع دیگر نیز دقت داشته باشید و آن محتوای جذابی است که در این کتاب وجود دارد. اگر با کتاب‌هایی که در زمینه آموزش بازارهای مالی وجود دارند آشنایی داشته باشید احتمالا با یک چالش اساسی درباره آنها مواجه شده‌اید و آن هم محتوای خسته‌کننده‌ای است که این کتاب‌ها دارند. همین موضوع نیز باعث می‌شود تا شما انگیزه کافی برای ادامه مسیر یادگیری بازارهای مالی نداشته و در این مسیر خسته شوید.

محتوایی که در این کتاب آمده است دارای جذابیت‌های زیادی بوده و تلاش شده تا مطالب و مفاهیم پیچیده را به ساده‌ترین  و جذاب‌ترین شکل ممکن به شما آموزش دهد. همین عامل نیز در نهایت باعث می‌شود تا شما بتوانید خیلی سریع و راحت مطالب و مفاهیم بازارهای مالی را بیاموزید. از طرف دیگر در این کتاب شما می‌توانید مطالب را به‌صورت خلاصه مشاهده کنید. در واقع تلاش بر آن بوده که مطالب و مفاهیم مختلف به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شده و از بیان جزئیات بیهوده خودداری شود.

استفاده از داده‌های معتبر

از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که این کتاب تلاش کرده تا از داده‌های معتبر و دقیقی برای تحلیل‌های خود استفاده کند. این دقت بالا در داده‌ها در نهایت منجر به این خواهد شد که شما انتظار بهترین و دقیق‌ترین تحلیل‌ها را داشته باشید. امروزه بسیاری از منابعی که در زمینه بازارهای مالی وجود دارند معمولا از داده‌های ساختگی استفاده می‌کنند تا بتوانند الگوهای مدنظر خود را نشان دهند. به همین علت بعد از این‌که شما آن‌ها را می‌آموزید معمولا نمی‌توانید در بازارهای مالی واقعی از این الگوها استفاده کرده یا آنها را مشاهده کنید.

حال باید دقت داشته باشید وقتی از کتاب Encyclopedia of Chart Patterns استفاده می‌کنید این کتاب نهایت تلاش خود را به کار برده تا از جدیدترین نمودارها و تحلیل‌های قیمتی استفاده کند. همین موضوع نیز باعث می‌شود تا شما بتوانید در یک دنیای واقعی الگوهای بازارهای مالی را بیاموزید. این مسئله نیز به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید مطالب و مفاهیمی که می‌آموزید را روی نمودارهای واقعی نیز پیاده‌سازی کنید. به همین علت شما می‌توانید خیلی سریع این مفاهیم را بیاموزید و آنها را روی نمودار واقعی تمرین کنید.

آموزش نکاتی فراتر از تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال یکی از بخش‌های فعالیت در بازارهای مالی به شمار می‌آید که بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا به آن مسلط شوند. با این حال باید بدانید که در بسیاری از موارد تحلیل تکنیکال به‌تنهایی نمی‌تواند موثر واقع شود و شما نیازمند این خواهید بود که بتوانید درک عمیق‌تری از ساختار بازار و اخبار به دست بیاورید. یکی از مهم‌ترین مزایایی که استفاده از کتاب Encyclopedia of Chart Patterns می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد این است که به شما کمک می‌کند تا با این ساختارها و مفاهیم نیز آشنا شوید.

در واقع این تنها یک کتاب نیست که در زمینه تحلیل تکنیکال به شما کمک کند؛ بلکه فرصتی را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید به طور کامل به مفاهیم و اصول تحلیلی در بازارهای مالی آشنا شده و بتوانید به بهترین شکل ممکن از این فرصت استفاده کنید.

یادگیری بازارهای مالی با مناسب‌ترین هزینه ممکن

اگر علاقه‌مند به فعالیت در بازارهای مالی هستید و قصد دارید در این زمینه آموزش ببینید احتمالا شما هم می‌دانید که دوره‌ها و آموزش‌هایی که امروزه در این زمینه وجود دارند از هزینه بالایی برخوردار هستند. همین موضوع نیز باعث می‌شود تا امروزه افراد زیادی تمایل به یادگیری این بازارها با مناسب‌ترین هزینه ممکن باشند. مزیت مهم دیگری که استفاده از کتاب Encyclopedia of Chart Patterns دارد این است که می‌تواند به کاهش هزینه‌های شما کمک کند.

این کتاب یکی از بهترین و قوی‌ترین کتاب‌های موجود در زمینه بازارهای مالی است که از قیمت مناسبی نیز برخوردار است. به همین علت اکثر افرادی که بودجه کافی برای خرید دوره‌های گران‌قیمت ندارند می‌توانند با مناسب‌ترین هزینه ممکن اقدام به خرید این دوره کرده و از آن استفاده کنند.

Encyclopedia of Chart Patterns

سخن پایانی

کتاب Encyclopedia of Chart Patterns یکی از بهترین کتاب‌هایی است که امروزه در زمینه آموزش بازارهای مالی وجود دارد. این کتاب ویژگی‌های متعددی را به شما ارائه می‌دهد که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن فعالیت در بازارهای مالی را بیاموزید. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید این بازارها را بیاموزید پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را از طریق موسسه زبان ایرانمهر که امروزه بهترین کلاس زبان و بسیاری از زبان‌های دیگر را به شما آموزش می‌دهد تهیه کنید.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره کتاب Encyclopedia of Chart Patterns پاسخ دهیم.

آیا کتاب Encyclopedia of Chart Patterns گزینه مناسبی برای یادگیری بازارهای مالی است؟

بله این کتاب از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار بوده و محتوای جذابی را نیز به شما ارائه می‌دهد. همین عامل نیز در نهایت باعث می‌شود تا شما بتوانید انتظار بهترین نتیجه را از آن داشته باشید.

آیا کتاب Encyclopedia of Chart Patterns برای یادگیری زبان انگلیسی نیز مفید است؟

بله وقتی که شما نسخه زبان اصلی آن را تهیه می‌کنید می‌توانید خیلی ساده و راحت از این کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب Speak Now 2 (دانلود رایگان)

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب IELTS Maximizer Speaking

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 58 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید