IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
آزمون ماک آنلاین آیلتـــس چیست ؟
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
26 شهریور 1402

آزمون ماک آنلاین آیلتس چیست؟

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه زیادی به شرکت در آزمون آیلتس دارید حتما این سوال برایتان به وجود آمده که چگونه می‌توانید قبل از آزمون اصلی در یک آزمون آزمایشی شرکت کرده و مهارت‌های خود در این زمینه را بررسی کنید؟ آزمون ماک آنلاین آیلتس یکی از بهترین آزمون‌هایی است که در این زمینه برای شما وجود دارد و به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید مهارت‌های خود را بسنجید و بر اساس نقاط ضعف و قوتی که دارید روی مهارت‌های اصلی خود کار کنید.

این آزمون می‌تواند به‌عنوان یکی از مناسب‌ترین و بهترین آزمون‌ها برای آموزش زبان انگلیسی نیز شناخته شود و به شما کمک می‌کند تا بتوانید با سوالاتی که احتمالا در آزمون اصلی آیلتس با آن مواجه می‌شوید آشنا شوید. ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این آزمون صحبت کرده و نکات مهم و کاربردی را درباره آن بیان کنیم. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد شرکت در آزمون ماک را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

آزمون ماک چیست ؟

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

آزمون ماک چیست؟

اگر بخواهیم تعریف دقیقی از آزمون ماک آنلاین آیلتس را به شما ارائه دهیم می‌توان گفت که آزمون ماک در واقع یک آزمون آزمایشی برای شرکت در آزمون آیلتس است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید با سوالاتی که احتمالا در آزمون آیلتس با آنها مواجه می‌شوید آشنا شده و به این ترتیب عملکرد بهتری را در آزمون اصلی آیلتس داشته باشید. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث محبوبیت این آزمون شده این است که شما به‌صورت آنلاین در آن شرکت می‌کنید و این امکان برایتان وجود دارد که از هر مکانی در این آزمون شرکت کنید.

تنها نکته‌ای که در زمان شرکت در این آزمون باید به آن دقت داشته باشید این است که شما حتما باید به یک سیستم کامپیوتری و خط اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید تا بتوانید سوالات این آزمون را مشاهده کرده و به آنها پاسخ دهید. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این آزمون این است که سوالات آن شباهت زیادی با سوالات اصلی آزمون آیلتس دارند و همین عامل نیز می‌تواند به شما کمک کند تا آمادگی خود برای شرکت در آزمون اصلی را تا حد زیادی بالا ببرید.

نکته مهم دیگری که درباره این آزمون وجود دارد این است که افرادی که آزمون شما را در بخش‌های مختلف از جمله لیسنینگ و اسپیکینگ بررسی می‌کنند شباهت زیادی با ممتحن‌های آزمون اصلی آیلتس دارند و این موضوع به شما کمک می‌کند تا پیشبینی نسبتا دقیقی را درباره نمره‌ای که احتمالا در این آزمون می‌آورید به دست بیاورید. فراموش نکنید که پرسش‌های مطرح شده در این آزمون مطابق با جدیدترین استانداردهای آزمون آیلتس طراحی شده‌اند که شرکت در این آزمون را برای شما لذت‌بخش‌تر می‌کند.

انواع آزمون ماک آیلتس

اگر با آزمون آیلتس آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که این آزمون به سه دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شود که به ترتیب شامل آزمون آیلتس جنرال، آکادمیک و لایف اسکیلز می‌شود. این مسئله در خصوص آزمون ماک آنلاین آیلتس نیز صدق می‌کند. این مسئله به آن معناست که شما با شرکت در هریک از این سه آزمون می‌توانید مهارت خود در آن آزمون آیلتس را بررسی کرده و بسنجید. در ادامه توضیحاتی را درباره هریک از انواع آزمون‌های ماک آنلاین آیلتس در اختیار شما قرار خواهیم داد:

–         آزمون ماک جنرال: اگر شما قصد داشته باشید با اهدافی به جز هدف تحصیلی به کشورهای خارجی که مدرک زبان انگلیسی را می‌پذیرند مهاجرت کنید این آزمون می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی شما قرار دارد. شرکت در این آزمون به شما کمک می‌کند تا بتوانید مهارت‌های زبان خود را برای مهاجرت غیرتحصیلی بسنجید.

–         آزمون ماک آکادمیک: از طرف دیگر آن دسته از دانشجویانی که علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی هستند نیز می‌توانند در آزمون ماک آکادمیک شرکت کنند. این آزمون دقیقا مطابق با سوالات آزمون آکادمیک آیلتس طراحی شده است و به همین علت نیز نمره‌ای که دانشجویان در این آزمون دریافت می‌کنند شباهت زیادی با آزمون آکادمیک آیلتس خواهد داشت.

–         آزمون لایف اسکیلز: اگر شما هم علاقه‌مند به مهاجرت به کشور انگلستان هستید حتما می‌دانید که نیازمند مدرک زبان لایف اسکیلز آیلتس خواهید بود. برای بررسی میزان آمادگی خود در این آزمون یکی از بهترین راه‌هایی که پیش روی شما قرار دارد این است که در آزمون ماک آنلاین لایف اسکیلز آیلتس شرکت کنید.

آزمون ماک آنلاین آیلتس چیـــست ؟

اهمیت آزمون ماک در چیست؟

زمانی که شروع به مطالعه برای شرکت در آزمون آیلتس می‌کنید معمولا زبان‌آموزان با یک چالش اساسی و بسیار مهم مواجه می‌شوند و آن این است که نمی‌توانند به نمونه سوالات مربوط به آزمون آیلتس دسترسی پیدا کنند یا این‌که وقتی در شرایط آزمون قرار می‌گیرند معمولا استرس آنها را در بر گرفته و باعث می‌شود تا نتوانند عملکرد مطلوبی را در آزمون آیلتس از خود نشان دهند. در چنین شرایطی است که آزمون ماک آنلاین آیلتس می‌تواند به میزان زیادی کمک‌کننده بوده و باعث شود تا آمادگی شما برای شرکت در آزمون اصلی افزایش پیدا کند.

آزمون ماک آنلاین در واقع نه‌تنها به شما کمک می‌کند تا بتوانید نقاط ضعف و قوت خود در آزمون آیلتس را بررسی کرده و روی آنها کار کنید؛ بلکه به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید روی مهارت‌هایی از قبیل مدیریت زمان در حین آزمون، کاهش استرس در طی آزمون آیلتس و … نیز کار کنید که همگی این موارد در نهایت روی نمره اصلی شما برای شرکت در آزمون آیلتس تاثیرگذار خواهند بود.

پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از شرکت در این آزمون، آزمون ماک آنلاین را نیز امتحان کرده و تلاش کنید تا نمره قابل قبولی را در این آزمون دریافت کنید.

بیشتر بخوانید :9تا از بهترین روش های تقویت اسپیکینگ زبان در خانه

بیشتر بخوانید :راهکار مفید برای تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

نحوه برگزاری آزمون ماک چگونه است؟

یکی از سوالات رایجی که معمولا در خصوص آزمون ماک آنلاین آیلتس پرسیده می‌شود این است که نحوه برگزاری این آزمون به چه شکل است؟ اولین نکته‌ای که باید درباره نحوه برگزاری این آزمون بدانید این است که امروزه آموزشگاه‌های خاصی هستند که امکان برگزاری این آزمون را دارند. شما می‌توانید لیست این آموزشگاه‌ها را پیدا کرده و در آنها ثبت‌نام کنید. دقت داشته باشید که برای شرکت در این آزمون شما حتما باید یک پروفایل را برای خود ایجاد کرده و سپس نوع آزمونی که قصد شرکت در آن را دارید مشخص کنید.

به این ترتیب این امکان برای شما به وجود می‌آید که بتوانید در آزمون ماک آنلاین شرکت کنید. دقت داشته باشید که در مرحله بعدی از شما خواسته می‌شود تا حساب کاربری خود را تکمیل کرده و از طرف دیگر هزینه شرکت در این آزمون را پرداخت کنید. هزینه شرکت در این آزمون چندان بالا نیست و می‌توانید برای کاهش این هزینه‌ها از مشاوره‌هایی که توسط موسسه زبان ایرانمهر ارائه می‌شود نیز استفاده کنید.

در گام آخر تاریخ و زمان شرکت شما در این آزمون مشخص خواهد شد که می‌توانید در تاریخ مشخص شده وارد سیستمی که به شما معرفی می‌شود شده و در آزمون ماک آنلاین برای آزمون آیلتس شرکت کرده و مهارت‌های خود را بسنجید. یک نکته بسیار مهم دیگر که باید درباره برگزاری آزمون ماک آنلاین آیلتس بدانید این است که نحوه برگزاری بخش‌های مختلف این آزمون شباهت بسیار زیادی با آزمون اصلی آیلتس دارد و همین ویژگی نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین نتیجه را در آزمون ایلتس بگیرید.

آزمون مــاک آنلاین آیلتس چیست ؟

مزایای شرکت در آزمون ماک چیست؟

احتمالا این سوال برای شما هم به وجود آمده که چرا باید در آزمون ماک آنلاین آیلتس شرکت کنیم و شرکت در این آزمون چه مزایایی را می‌تواند برای ما به همراه داشته باشد؟ به همین علت نیز در این بخش قصد داریم توضیحات کاملی درباره مزایای شرکت در این آزمون را در اختیار شما قرار دهیم. از جمله مهم‌ترین این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

         اولین و شاید مهم‌ترین مزیت شرکت در این آزمون این است که این آزمون به هیچ وجه آزمون مقایسه‌ای نیست و امتیازات شما به‌صورت مستقل داده می‌شود. همین عامل نیز باعث می‌شود تا شما به شکل بهتری بتوانید نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و نتیجه بهتری را از شرکت در این آزمون دریافت کنید.

–         مزیت بسیار مهم دیگر این است که شما می‌توانید با بخش‌های مختلف آزمون اصلی آیلتس آشنا شده و از طرف دیگر می‌توانید با نحوه نگارش سوالات و نحوه پاسخگویی به سوالات این آزمون آشنا شوید. تمامی این موارد به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بالاترین نمره ممکن را در آزمون ایلتس بیاورید.

–         دریافت نمره بالا در آزمون ماک به شما کمک می‌کند تا بتوانید انگیزه بالاتری را برای شرکت در آزمون آیلتس به دست بیاورید. این انگیزه بالا در ادامه مسیر مطالعاتی شما نیز بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

–         با وجود این‌که آزمون ماک دارای استانداردهای آزمون آیلتس است و از کیفیت بالایی نیز برخوردار هست؛ ولی نباید فراموش کنید که هزینه شرکت در این آزمون نسبت به آزمون اصلی آیلتس بسیار مناسب است که این موضوع به کاهش هزینه‌های کلی شما کمک شایانی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید :فعالیت کلاسی تقویت مهارت اسپیکینگ برای سطح Pre

آزمون ماک شامل چه مواردی می‌شود؟

در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره بخش‌های مختلف آزمون ماک آنلاین آیلتس صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در خصوص این موضوع در اختیار شما قرار دهیم. به طور کلی این آزمون از چهار بخش مختلف تشکیل شده است که سه مورد از آنها در یک روز آزمون داده می‌شوند و یک مورد دیگر نیز در روز دیگری آزمون داده خواهد شد. سه بخشی که در یک روز آزمون آنها را باید بدهید شامل موارد زیر هستند:

–         آزمون لیسنینگ: در این آزمون مهارت‌های شنیداری شما مورد آزمایش قرار می‌گیرند که این بخش به شما کمک می‌کند تا بتوانید نقطه قوت و نقاط ضعف خود در این بخش را به‌خوبی شناسایی کرده و از طرف دیگر این مهارت را به شکل بهتری تمرین کنید.

–         آزمون ریدینگ: این بخش نیز مربوط به مهارت‌های خواندن شماست که دریافت نمره بالا در آن نشان می‌دهد بخش ریدینگ آزمون آیلتس یک نقطه قوت برای شما به شمار می‌آید.

–         بخش رایتینگ: آخرین بخش از سه بخشی که عنوان کردیم نیز مربوط به بخش رایتینگ آزمون آیلتس است. نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که بخش رایتینگ در واقع بیانگر این است که شما چقدر خوب می‌توانید به زبان انگلیسی متن بنویسید و آیا این بخش نقطه ضعف شماست یا نقطه قوت شما؟

آخرین بخشی که در آزمون ماک وجود دارد بخش اسپیکینگ است که به‌صورت شفاهی سوالاتی از شما پرسیده می‌شود و شما باید درباره این سوالات پاسخ دهید. این مسئله روی مهارت‌های صحبت‌کردن شما به زبان انگلیسی اثرگذار است و قدرت شما در این زمینه را می‌سنجد. دقت داشته باشید که این بخش از آزمون ماک آنلاین آیلتس در یک روز دیگر و به‌صورت مجزا از شما آزمون گرفته خواهد شد.

مهارت های شنیداری و فهم مکالمات انگلیسی

مراکز برگزاری آزمون ماک آیلتس

امروزه موسسات زبان بسیار زیادی هستند که امکان برگزاری این آزمون و شرکت در این آزمون را برای علاقه‌مندان فراهم کرده‌اند. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید اطلاعات بیشتری را درباره این مراکز به دست بیاورید به شما پیشنهاد می‌کنیم همین حالا از خدمات مشاوره‌ای که در سایت ما به شما ارائه می‌شود استفاده کرده و اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید.

چه تمریناتی را برای موفقیت در آزمون ماک آیلتس انجام دهیم؟

برخی از فاکتورهای مهم وجود دارد که می‌توانند به طور مستقیم روی موفقیت شما در آزمون ماک آنلاین آیلتس تاثیرگذار باشند. پس اگر شما روی این فاکتورها متمرکز شده و آنها را تمرین کنید می‌توانید شانس موفقیت خود در این آزمون و در نتیجه آزمون اصلی آیلتس را به میزان زیادی افزایش دهید. از جمله مهم‌ترین این فاکتورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         داشتن تمرکز کافی: برای این کار کافی است که خود را در یک محیط ساکت قرار دهید و سعی کنید روی مطالب به زبان انگلیسی متمرکز شوید. از طرف دیگر شما باید سعی کنید روی میز و صندلی کامپیوتر بنشینید تا بتوانید محیط برگزاری آزمون ماک را برای خود شبیه‌سازی کنید.

–         از استراحت بیش از اندازه جلوگیری کنید: یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌تواند موفقیت شما در آزمون ماک را به خطر بیندازد این است که بیش از زمان واقعی که برای استراحت در آزمون به شما داده می‌شود استراحت کنید. اصلی‌ترین دلیلی که برای این موضوع وجود دارد این است که شما در زمان تمرین کردن معمولا زمان زیادی را برای استراحت اختصاص می‌دهید و همین موضوع نیز باعث به وجود آمدن کمبود تایم در آزمون می‌شود.

–         سعی کنید تا حد امکان از پوشیدن لباس‌های راحتی خودداری کنید؛ چراکه در زمان آزمون دادن شما نمی‌توانید این لباس‌ها را بپوشید و همین عامل نیز باعث می‌شود تا با مشکلات زیادی مواجه شوید.

–         روی میز خود تنها یک خودکار، مداد، پاک‌کن و برگه سفید قرار دهید.

چه افرادی می‌توانند در آزمون ماک آنلاین آیلتس شرکت کنند؟

شاید این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که آزمون ماک آنلاین آیلتس برای چه افرادی مناسب است و کدام دسته از افراد می‌توانند در این آزمون‌ها شرکت کنند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تمامی افراد می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در آزمون ماک آنلاین شرکت کنند و از این نظر محدودیتی برای آنها وجود ندارد. با این حال گروه‌های خاصی از افراد هستند که این آزمون می‌تواند گزینه بهتری برای آنها باشد که از جمله این افراد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         افرادی که امکان رفت‌وآمد به شهر محل آزمون را ندارند.

–         افرادی که محدودیت‌های جسمی برای رفت‌وآمد دارند.

–         افرادی که در مشاوره آزمون آیلتس شرکت کرده‌اند.

–         و …

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره آزمون ماک آنلاین آیلتس پاسخ دهیم.

آزمون ماک چیست و چه مزایایی دارد؟

آزمون ماک آنلاین آیلتس یک آزمون تستی است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید خود را از نظر سطح مهارت و استرس برای شرکت در آزمون اصلی آیلتس آماده کنید. این آزمون کاملا مشابه آزمون آیلتس طراحی می‌شود و مطابق با استانداردهای آزمون آیلتس است. از طرف دیگر هزینه شرکت در آزمون ماک نیز بسیار مناسب است.

آزمون ماک از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

این آزمون شامل تمامی بخش‌های آزمون آیلتس می‌شود که از جمله آنها می‌توان به بخش لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ اشاره کرد. بخش‌های لیسنینگ، اسپیکینگ و ریدینگ یک بخش از این آزمون را تشکیل می‌دهند که در یک روز امتحان آنها گرفته می‌شود و از طرف دیگر بخش اسپیکینگ نیز دارای آزمون جداگانه‌ای است.

چرا باید در آزمون ماک آنلاین آیلتس شرکت کنیم؟

این آزمون به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن خود را آماده حضور در آزمون آیلتس کنید. هزینه این دوره به نسبت دوره آیلتس بسیار مناسب است و از طرف دیگر سوالات آن نیز مطابق با استانداردهای آیلتس طراحی می‌شوند. این دوره در تشخیص نقاط ضعف و قوت برای شرکت در آزمون آیلتس می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

آزمون ماک آنلاین آیلتس چیست؟

سخن پایانی

آزمون ماک آنلاین آیلتس یکی از بهترین آزمون‌هایی است که امروزه برای آمادگی آزمون آیلتس وجود دارد و می‌تواند به شما در بهبود مهارت‌های خود در زمینه‌های مختلف آموزش زبان انگلیسی از جمله گرامر زبان انگلیسی و مهارت‌هایی مانند اسپیکینگ کمک کند. اگر شما هم علاقه‌مند به بهبود مهارت‌های زبان خود هستید حتما باید در دوره های آموزشی ایرانمهر شرکت کنید. شرکت در دوره‌های برگزار شده توسط آموزشگاه زبان ایرانمهر هزینه بسیار مناسبی را برای شما دارد و کیفیت دوره‌ها نیز کاملا تضمین شده است.

بیشتر بخوانید :موثرترین استراتژی آموزش ESL

بیشتر بخوانید :شش دوره آنلاین برای آموزش مکالمه به زبان انگلیسی

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 7 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید