IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
صفر تا صد دریافت مدرک زبان
امتیاز کاربران: 3/5
نویسنده: ایرانمهر
22 اردیبهشت 1398

صفر تا صد دریافت مدرک زبان

هیچکس نگفته است دانشگاه رفتن آسان است.

باید رشته‌ای انتخاب کنید.

باید کلاس‌هایی را که می‌خواهید انتخاب کنید.

باید هزینه‌هایتان را مدیریت کنید.

دانشگاه رفتن پر از موقعیت‌هایی است که باید تصمیمات سخت بگیرید، اما یک تصمیم‌گیری وجود دارد که سخت نیست: تعیین اینکه آیا تحصیل در یک زبان خارجی ارزشمند است یا نه.

به همین دلیل است که یادگیری یک زبان خارجی یکی از هیجان‌انگیزترین و باارزش‌ترین کارهایی است که هر کسی می‌تواند آرزوی آن را در یک دانشگاه داشته باشد. جدا از مزایای بی‌شماری که دوزبانه بودن دارد، دانستن یک زبان دوم می‌تواند به شما کمک کند بعد از فارغ‌التحصیل شدن، شغل رویایی‌تان را پیدا کنید.

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

فرقی نمی‌کند در یکی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا زبان خارجی یاد بگیرید، در کشور خودتان به کلاس‌های زبان بروید یا زبان را به صورت آنلاین یاد بگیرید؛ برای همه این‌ها گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید صاحب یک مدرک زبان خارجی شوید.

بنابراین اگر به گذراندن یک دوره تحصیلی در دانشگاه فکر می‌کنید، ما راه و چاه را به شما نشان می‌دهیم.

همه آن چه که درباره یادگیری یک زبان خارجی و دریافت مدرک آن باید بدانید

صفر تا صد دریافت مدرک زبان

با یک مدرک زبان خارجی چه کارهایی می‌توان کرد؟

وقتی یک زبان خارجی را یاد بگیرید، راه‌های زیادی وجود خواهد داشت که در آینده از مهارتتان استفاده کنید، چون مشاغل فوق‌العاده‌ای برای رشته‌های مختلف زبان وجود دارند که یکی از آن‌ها می‌تواند از آن شما باشد.

تجارت بین‌الملل

با توجه به شرایط کنونی اقتصاد جهانی، تسلط به یکی از زبان‌های مفید خارجی می‌تواند در دنیای کسب و کار و تجارت مفید باشد.

با توجه به اندازه و توان مصرفی کشور چین، یادگیری زبان چینی برای کسب و کار و تجارت بین‌الملل مفید است.

با این حال، اینکه چه زبانی مفیدتر است، اغلب در صنایع مختلف متفاوت است.

برای مثال، اگر تصمیم دارید وارد تجارت اتومبیل و صنعت خودروسازی شوید، یادگیری زبان ژاپنی یا آلمانی می‌تواند ارزشمند باشد. می‌خواهید با توزیع‌کنندگان نفت و گاز همکاری کنید؟ یادگیری زبان عربی، روسی و اسپانیایی به دلیل موقعیت‌های عمده نفت و گاز می‌توانند مفید باشند.

امور عام‌المنفعه

موسسات عام‌المنفعه بین‌المللی هم افرادی را استخدام می‌کنند که یک زبان خارجی را در دانشگاه یاد گرفتند یا به زبانی خارجی تسلط دارند. آن‌ها به افرادی نیاز دارند که می‌توانند به زبان محلی و بومی جایی که کار می‌کنند، صحبت کنند.

اگر به دنبال شغلی در یک موسسه عام‌المنفعه بین‌المللی هستید، با یاد گرفتن زبان‌های رسمی اتحادیه اروپا (عربی، چینی، انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی و روسی) تصمیم درست را گرفتید؛ چون این زبان‌ها در موسسات و سازمان‌های بین‌المللی زیاد استفاده می‌شوند.

با این حال، اگر می‌دانید می‌خواهید در کدام یک از کارهای عام‌المنفعه مشغول به کار شوید، شاید لازم باشد تغییراتی در آموزش و یادگیری زبان ایجاد کنید تا بهتر بتوانید به اهدافتان برسید. برای مثال، اگر هدف شغلی‌تان این است که از جنگل‌های آمازون حفاظت کنید، زبان پرتغالی (و تعداد زیادی اسپری حشره‌کش) می‌تواند کمکتان کند.

آموزش

مدرک زبان خارجی می‌تواند درها را به سوی مشاغلی مثل آموزش و تدریس در دانشگاه به رویتان باز کند. فرقی نمی‌کند زبان مادری‌تان را به زبان‌آموزان مشتاق آموزش بدهید یا به زبان‌آموزان کمک کنید زبان مقصد شما را یاد بگیرند؛ در هر حال تسلط به یک زبان خارجی می‌تواند در زمینه آموزش به شما کمک کند.

پزشکی

هر کسی، در واقع هر موجود زنده‌ای، به سلامت و بهداشت نیاز دارد؛ بعضی مردم به خاطر موانع زبانی‌شان، برای دریافت و بهره‌بردن از خدمات درمانی با محدودیت روبرو هستند. یادگیری هر زبانی به صورت مجازی می‌تواند در زمینه پزشکی به شما کمک کند، به خصوص اگر در جامعه‌ای زندگی می‌کنید که تنوع فرهنگ‌ها و زبان‌ها در آن وجود دارد. با این حال، در ایالات متحده آمریکا، زبان اسپانیایی بسیار مفید خواهد بود.

حقوق

مدرک یک زبان خارجی می‌تواند جهش و پیشرفت فوق‌العاده‌ای برای کسب و کار حقوقی شما باشد. در زمینه حقوقی، مثال‌های زیادی وجود دارد که مهارت‌های زبان خارجی می‌تواند مفید باشد.

برای مثال، هر کسی که حقوق بین‌الملل یا حقوق تجارت خوانده باشد، ممکن است برای مذاکره در مورد ادغام شرکت‌ها یا قراردادها به مهارت‌های زبان نیاز داشته باشد. به همین ترتیب، وکلای مهاجرت می‌توانند با استفاده از مهارت‌های زبان و صحبت کردن با زبان موکل‌هایشان، بهتر و دقیق‌تر عمل کنند.

ترجمه/ترجمه شفاهی

فارغ‌التحصیلان زبان‌های خارجی ممکن است به دنبال مشاغلی مثل ترجمه و ترجمه شفاهی باشند. ترجمه، تبدیل متن از زبانی به زبان دیگر است، در حالی که ترجمه شفاهی روی گفتار و بیان شفاهی کلمات تمرکز دارد.

موقعیت کاری ترجمه/ترجمه شفاهی می‌تواند در پزشکی، دولت، آموزش و جاهای دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

صفر تا صد دریافت مدرک زبان

هر چیز!

درست است! مدرک زبان خارجی در هر زمینه و موقعیتی که فکرش را بکنید، کاربرد دارد و مفید است. مدارک زبان خارجی به راحتی با مهارت‌ها و رشته‌های دیگر ترکیب می‌شوند و می‌توانید با تمام توان و قوا از مهارت‌هایتان استفاده کنید.

یکی از راه‌های خوبی که می‌توانید از مدرک زبان و مهارتتان با هم استفاده کنید، این است که یک رشته دانشگاهی انتخاب کنید و متناسب با بازار کار و شرایط اجتماعی رشته تحصیلی‌تان، زبان مورد نظرتان را بخوانید.

برای مثال، اگر به دنبال این هستید که وارد صنعت خبرنگاری شوید، ممکن است بخواهید در زبانی مهارت کسب کنید که یک زبان رایج در منطقه‌ای است که قرار است در آن کار کنید؛ مثلا اگر می‌خواهید در خاورمیانه این شغل را انتخاب کنید، بهتر است زبان عربی یاد بگیرید.

در حال برنامه‌ریزی برای تحصیل یا کار در رشته زیست‌شناسی یا جانورشناسی هستید؟ اگر به این رشته‌ها علاقه خاصی دارید، یادگیری زبان‌هایی را مد نظر قرار بدهید که در مناطق مورد نظرتان صحبت می‌شود. برای مثال، اگر می‌خواهید درباره ببرهای سیبری مطالعه کنید، زبان روسی را یاد بگیرید و این را بدانید با تحصیل در رشته‌های زیست‌شناسی و جانورشناسی، فرصت‌های تحقیقاتی زیادی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی

دوره های آنلاین انگلیسی ایرانمهر
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای بزرگسالان

نکات و ترفندهایی که با آن‌ها می‌توانید بیشترین بهره را از مدرک زبانتان ببرید

خارج از کلاس تمام تلاشتان را بکنید

یک برنامه یادگیری زبان قطعا می‌تواند مهارت‌های زبانتان را تقویت کند، اما برای اینکه به تسلط و مهارت کامل برسید، باید کمی بیشتر تلاش کنید و وقت بگذارید. اگر خارج از کلاس بیشتر تمرین کنید، می‌توانید به دانشی که در کلاس یاد گرفتید مطالب جدیدی اضافه کنید و مطمئن شوید در بازی یادگیری زبان از همه جلوتر هستید.

دوره‌های جهشی را امتحان کنید

در دبیرستان زبانی خارجی خوانده‌اید؟ در طول تابستان چطور؟ خودتان به صورت مستقل زبان یاد گرفتید؟ آیا در محیطی بزرگ شده اید که زبان مقصدتان را کمی در آنجا یاد گرفتید؟ صرف نظر از اینکه به چه روشی مهارت‌های زبان را یاد گرفتید، مطمئن باشید دانشگاهی که قرار است در آن تحصیل کنید گزینه جهشی خواندن دوره‌های زبان را دارد.

گزینه‌های test-out این امکان را به شما می‌دهند که دوره‌های مقدماتی را به صورت جهشی بخوانید و به همین دلیل در هزینه‌ها و زمانتان تا حد زیادی صرفه‌جویی شود. حتی ممکن است برای گذراندن دوره‌هایی که آن‌ها را رد کردید و پشت سر گذاشتید، اعتباری هم دریافت کنید و در بعضی مدارس، داشتن اعتبار بیشتر می‌تواند به این معنی باشد که سریع‌تر در کلاس‌های اصلی ثبت‌نام کنید.

به علاوه، اگر به دنبال دریافت یک مدرک زبان هستید، هیچ‌چیز بدتر و خسته‌کننده‌تر از این نیست که ساعت‌ها در کلاس‌هایی بنشینید که مطالب تدریس شده در آن را بلد هستید. خودتان از دردسر دور کنید!

در خارج از کشور تحصیل کنید

نه تنها تحصیل کردن در یک کشور خارجی می‌تواند تجربه فوق‌العاده‌ای باشد، بلکه اگر از یک کشور مدرک خارجی دریافت کنید، به طرز قابل توجهی می‌تواند مهارت‌های شما را افزایش بدهد. وقتی در خارج از کشور تحصیل کنید، تجربه یادگیری زبان بیشتر از نشستن در یک کلاس درس در کشور خودتان یا از خانه، شبیه به یادگیری به روش غوطه وری است. شما به کلاس‌هایی می‌روید که زبان مقصدتان را در آن تدریس می‌کنند. با محلی‌ها و بومیان با زبان خودشان صحبت می‌کنید. به زبان مقصدتان تلویزیون نگاه می‌کنید. خلاصه کنیم، تحصیل در یک کشور خارجی، می‌تواند شما را به سمت مهارت تمام و کمال هدایت کند.

تحصیل در کشور خارجی شما را در معرض تجربیات فرهنگی بی­نظیری قرار می‌دهد که می‌تواند تمام آموزش‌ها و یادگیری‌های زبان را تحت تاثیر قرار بدهد.

اگر بتوانید بیشتر از یک بار در یک کشور خارجی تحصیل کنید، احتمالا این کار را خواهید کرد. اگر زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید تنوع جغرافیایی دارد، سفر کردن و تحصیل در کشورهای مختلفی که این زبان صحبت می‌شود، می‌تواند به شما کمک فراوانی بکند. برای مثال، اگر می‌خواهید اسپانیایی یاد بگیرید، ممکن است بخواهید در اسپانیا درس بخوانید یا یکی از کشورهای آمریکای لاتین را انتخاب کنید تا مهارت‌های زبانتان را بیش از پیش تقویت کنید.

زبان مورد نظرتان را با یک رشته اضافی برای تخصص بیشتر ترکیب کنید

انتخاب یک زبان به عنوان رشته تحصیلی خوب است. زبانی که با یک رشته عالی دیگر ترکیب شود چه؟ قبول نکردن آن خیلی سخت است.

اگر برای دریافت مدرک زبان برنامه‌ریزی می‌کنید، ممکن است بخواهید به تحصیل در دو رشته فکر کنید. رشته دوم شما می‌تواند تخصص و دانشی را برایتان به ارمغان بیاورد که با یک مدرک زبان نمی‌توانید آن‌ها را به دست بیاورید. چه چیزی از این بهتر که یک تخصص عالی یاد بگیرید، یک زبان مفید یاد بگیرید و در نهایت از دانش زبانتان برای پیشرفت و ارتقای شغلی و اجتماعی در راستای تخصصتان استفاده کنید؟ برای مثال، اگر به رشته تجارت بین‌الملل علاقه دارید، تحصیل در دو رشته تجارت و زبان مورد نظرتان، جفتی بی‌نظیر را به وجود می‌آورند.

صفر تا صد دریافت مدرک زبان

به دنبال گزینه‌های یادگیری به روش غوطه‌وری (immersion) باشید

اگرچه تحصیل در خارج از کشور گزینه‌ای عالی برای یادگیری به روش غوطه‌وری است، زبان‌آموزان ممکن است بخواهند گزینه‌های دیگری را هم برای یادگیری به روش Immersion امتحان کنند. به خصوص اگر بودجه و زمان کافی ندارید تا برای تحصیل به یک کشور خارجی سفر کنید.

بعضی دانشگاه‌ها در سراسر جهان، به خصوص مدارس بزرگ و شناخته شده با برنامه‌های مفید و باارزش برای یادگیری زبان، میزبانی ویژه زبان‌آموزان خارجی را قبول می‌کنند. می‌توانید به کشوری که می‌خواهید سفر کنید، با زبان‌آموزان دیگر هم‌خانه یا هم‌اتاق شوید و زبان مورد نظرتان را یاد بگیرید و تمرین کنید. این روش فرصتی عالی برای تمرین اضافه مکالمه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر می‌خواهید مهارت‌های زبان مورد نظرتان را تقویت کنید و حتی روی یادگیری یک زبان دیگر فکر کنید، دوره‌های یادگیری تابستانی هم برای شما قابل استفاده هستند. بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ دوره‌های تابستانی ارائه می‌کنند. این برنامه‌ها معمولا نتایج سریعی به همراه دارند. به علاوه، اگر دانشگاه یا مدرسه شما دوره‌های یادگیری زبان را ارائه نمی‌دهد، ممکن است به این فکر کنید که یادگیری زبان را در دانشگاه دیگری ادامه بدهید یا واحدهای گذرانده شده را تطبیق دهید. برای اینکه مطمئن شوید می‌توانید واحدهای گذرانده شده را انتقال بدهید و در دانشگاه یا موسسه دیگری مشغول به تحصیل شوید، می‌توانید با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.

 بسیار خوب، حالا که راه‌های یادگیری یک زبان و تحصیل در یک کشور خارجی را یاد گرفتید، باید به راهتان ادامه بدهید و مدرک زبان رویاییتان را بگیرید! با این نکات و ترفندها، می‌توانید راهتان را به یکی از کالج‌های زبان‌های خارجی باز کنید و به راحتی مدرک زبان دریافت کنید.


دوره های خصوصی آموزش زبان انگلیسی

دوره های خصوصی انگلیسی ایرانمهر
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3 از 5 از 8 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. دانیال
  31 فروردین 1402
  پاسخ دادن

  برای شرکت در دوره تی تی سی چکار باید انجام بدم ؟

  • ایرانمهر
   31 فروردین 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر شما میتوانید جهت شرکت در دوره های تی تی سی فرم ثبت نام دوره تربیت مدرس از سایت زبان مربوطه را تکمیل نمایید همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل می نمایند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 2. V
  23 آذر 1399
  پاسخ دادن

  برای اینکه در دانشگاه زبان انگلیسی بخونیم در دبیرستان بهتر است چه رشته ای بخونیم؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   23 آذر 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیرلطفا از طریق سایت ایرانمهر شماره شعب رو دریافت کنید و به صورت رایگان مشاوره وتعیین سطح انجام بدید

 3. 15252
  23 اردیبهشت 1398
  پاسخ دادن

  سلام.
  آیا زبان ایتالیایی هم تدریس می کنید؟
  سپاس

  • آموزشگاه ایرانمهر
   23 اردیبهشت 1398
   پاسخ دادن

   با سلام 

   بصورت خصوصی بله

   لطفا جهت مشاوره و تعیین سطح رایگان با نزدیکترین شعبه به محل خود تماس گرفته یا با پرکردن فرم مشاوره رایگان منتظر باشید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و تمامی موارد را برای شما جامع و کامل توضیح دهند.

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید