IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
7 روش عالی برای یادگیری خودآموز زبان کره ای
امتیاز کاربران: 4.1/5
نویسنده: محمد اشرفی
6 شهریور 1401

7 روش عالی برای یادگیری خودآموز زبان کره‌ای

آیا شما آماده هستید تا به تنهایی شروع به یادگیری زبان کره‌ای کنید؟ به همه زبان آموزان کره‌ای مبتدی، متوسط و پیشرفته که مطالعه این مقاله را شروع کرده‌اند، تبریک می گوییم. اجازه دهید ما راه تبدیل شدن به معلم کره‌ای شخصی خود را به شما نشان دهیم. به عبارتی دیگر مسیر خودآموزی زبان کره‌ای را به شما نشان خواهیم داد. ما در این مقاله موثرترین تکنیک‌ها را برای یادگیری سریع زبان کره‌ای طبقه‌بندی کرده‌ایم.

7 روش مطمئن و واقعی برای خودآموزی زبان کره‌ای

تسلط به زبان کره‌ای کاملاً امکان‌پذیر است، حتی اگر هنوز بیش از یک زبان خارجی نمی‌توانید صحبت نکنید. حتی اگر تک زبانه باشید و فقط انگلیسی بلد باشید. فراگیری این زبان امکان‌پذیر است. با انتخاب اینکه کدام یک از روش‌های زیر برای شما و علایق، سطح مهارت و سبک یادگیری ترجیحی شما مناسب‌تر است، شروع کنید.

7 روش عالی بــرای یادگیری خودآموز زبان کره ای

1. الفبای کره‌ای یا هانگول را یاد بگیرید

한글 یا هانگول الفبای کره‌ای است. این الفبا از زمان سلسله چوسون در قرن پانزدهم پس از میلاد مورد استفاده قرار گرفته است و از 14 صامت و 10 مصوت تشکیل شده است، گفته می شود که علمی‌ترین الفبای جهان است که تقریباً هر صدای انسان را تقلید می‌کند و آنقدر دقیق است که یادگیری آن بسیار آسان است.

چرا یادگیری الفبای کره‌ای به عنوان اوالین گام موثر است؟

دانستن الفبای کره‌ای برای خواندن زبان کره‌ای ضروری است. در ابتدا ممکن است استفاده از الفبای رومی برای تلفظ کلمات کره‌ای آسان‌تر باشد، اما به سرعت متوجه خواهید شد که این کار پایدار نیست. هر چه سریع‌تر الفبای کره‌ای را یاد بگیرید، تجربه یادگیری شما راحت‌تر و مؤثرتر خواهد بود. همچنین خواهید دید که الفبای رومی در مورد زبان کره ای محدودیت‌های جدی دارد، به خصوص با توجه به اینکه صداهای بسیار متفاوتی دارد. در واقع، برخی از صامت‌ها دارای سه تمایز هستند.

به عنوان مثال، ، ، را در نظر بگیرید. حرف اول، یا 기역 (giyeok) صدایی بین g و k دارد. بسته به اینکه این حرف در کجای یک کلمه قرار دارد، تلفظ آن متفاوت است. صدای میانی یا 키읔 (kieuk) صدایی شبیه به k دارد، اما با آسپیراسیون قوی‌تر، مانند k بسیار قوی‌تر است. صدای آخرین حرف یا 쌍기역 (ssanggiyeok) در انگلیسی وجود ندارد، بنابراین باید با آن آشنا شوید. به طور خلاصه استفاده از الفبای رومی ممکن است منجر به اشتباهات تلفظی شما شود.

چگونه یادگیری الفبای کره‌ای با ما کمک خواهد کرد؟

یادگیری هانگول ساده است و  تنها چیزی که نیاز دارید این است که حروف‌ها و صداهای مرتبط با آنها را به خاطر بسپارید. برای ایجاد یک ارتباط سمعی و بصری، مدتی را صرف نوشتن مجموعه‌ای از نمادها و تلفظ همزمان صداهای آن‌ها کنید. این ویدیو را تماشا کنید تا تلفظ خود را تأیید کنید.

سپس به نوشتن کلمات ساده ادامه دهید. آن را آسان و سرگرم کننده کنید و صرف نظر از سطح زبان کره‌ای خود به تمرین ادامه دهید. حتی پس از تسلط بر ضربات و صداها، نوشتن را متوقف نکنید. برای فعال نگه داشتن حافظه خود باید به تمرین ادامه دهید.

اگر یک مبتدی مطلق هستید؛  از پوسترهای واقعی فیلم کره‌ای استفاده کنید و کلمات را با صدای بلند بخوانید. کلمات زیادی وجود ندارد که طاقت فرسا شود، اما دانستن اینکه محتوا معتبر است، به شما انگیزه می‌دهد.

اگر یک زبان آموز مبتدی یا متوسط ​​هستید: پنج تا 10 دقیقه در روز را صرف خواندن یک متن کامل کره‌ای با صدای بلند کنید. با متونی که ابتدا می‌فهمید همانند کتاب‌های کودکان شروع کنید و بعداً به سراغ محتوای دشوارتر بروید. اشکالی ندارد اگر همه چیز (یا حتی چیزی) را درک نکنید. به یاد داشته باشید، این تمرین هانگول بیشتر از تمرین درک مطلب است. این کار را تکرار کنید تا بتوانید متن را بدون مکث بخوانید.

اگر یک زبان آموز متوسط/پیشرفته هستید: از آهنگ های کارائوکه در YouTube با اشعار به زبان کره‌ای در پایین استفاده کنید و با هم آواز بخوانید. آهنگ‌های K-Pop مورد علاقه خود را برای لذت بیشتر پیدا کنید. سرعت آن به اندازه‌ای سریع است که تمرکز بر خود خواندن نیست، بلکه بر خواندن سریع و دقیق است.

منابع محبوب برای یادیگری الفبای کره‌ای

منابع آنلاین متعددی برای کمک به شما در تسلط به الفبای کره‌ای وجود دارد. صفحه ویکی پدیا هانگول (Hangul Wikipedia) یک نمای کلی بسیار جامع از الفبا ارائه می دهد. بهتر از آن، قوانین اصلی تلفظ کره‌ای ویکی کتاب‌ها (Wikibooks Essential Korean Pronunciation Rules ) ترکیب خوبی است که برای شروع کافی است.

اگر در انبوهی اطلاعات غرق شدید، Learnlangs دوره‌های آموزشی رایگانی را ارائه می‌کند تا به شما کمک کند به تدریج بیاموزید. جدای از آموزش الفبای شما، درس‌های آنها به شما کمک می‌کند تا بفهمید چگونه یک هجای کره‌ای بسازید، چگونه به زبان کره‌ای بنویسید و چگونه صداهای کره‌ای و کلمات اصلی کره‌ای را تلفظ کنید.

7 روش عالی برای یـادگیری خودآموز زبان کره ای

2. روی یک سیستم یادگیری خوب سرمایه گذاری کنید

داشتن راهنماهای مناسب در مسیر شما برای آموزش زبان کره‌ای مهم است. آن را در دسترس داشته باشید و مطمئن شوید که آن را هر روز مرور می کنید.

چرا انتخاب یک سیستم یادگیری خوب مهم است؟

یک روش زبان خوب به شما کمک می‌کند تا به تدریج و پیوسته یاد بگیرید. یک روش زبانی خوب باید برنامه درسی دقیقی داشته باشد و به تدریج کلمات، ساختارها و اصطلاحات جدید را به ترتیب پیچیدگی معرفی کند. هدف این است که شما را قادر سازد تا زمانی را برای جذب محتوای جدید اختصاص دهید و پایه و اساس مناسبی را برای آینده ایجاد کنید. به این درس‌ها به عنوان عناصر سازنده فکر کنید.

چگونه یک سیستم یادگیری خوب انتخاب کنیم؟

مهم نیست که کدام سیستم مطالعه را انتخاب می کنید، این نکات کلیدی هستند که باید به آن توجه داشته باشید.

مطالعه کنید؛ برنامه درسی را دنبال کنید و حتماً قبل از رفتن به درس بعدی، محتوای جدید را کاملاً یاد بگیرید. هدف این است که دانش جدید را فرا بگیرید و منفعل نباشید. بهتر است بتوانید خود را بیان کنید تا اینکه صرفاً آنچه گفته شده را بفهمید. به یاد داشته باشید، هدف از یادگیری زبان، توانایی برقراری ارتباط است.

منظم باشید؛ هر روز حداقل 20 دقیقه را به یک درس یا موضوع جدید اختصاص دهید. اختصاص دادن جلسات کوتاه به یادگیری زبان کره‌ای موثرتر از صرف دو ساعت کامل در هفته فقط یک بار است.

یادداشت بردارید و آنها را مرور کنید؛ یکسری عناصر جدید برای به خاطر سپردن سریع وجود خواهد داشت، بنابراین مطمئن شوید که برای حفظ کردن آنها وقت صرف کرده‌اید.

منابع محبوب برای انتخاب یک سیستم یادگیری خوب

هیچ روش قطعی برای فراگیری زبان کره‌ای وجود ندارد. چیزهای زیادی وجود دارد، اما ما سه مورد بسیار توصیه شده داریم که می توانید آنها را بررسی کنید. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام روش برای شما بهتر جواب می‌دهد و موثرتر است.

اگر قصد دارید از کتابچه راهنمای استفاده کنید تا درک خود را از گرامر کره‌ای عمیق تر کنید، روش “Yonsei” برای شما مناسب است. این کتاب‌ها با تمرکز بر گرامر کره‌ای، ابزارهای مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بدانید زبان کره‌ای در سطح حرفه‌ای چگونه کار می‌کند و بر زیر و بم ساختار جملات کره‌ای تسلط پیدا کنید. برای مبتدیانی که به دنبال یک رویکرد گرامری عمیق هستند، این ممکن است راه حل خوبی باشد، اما به خاطر داشته باشید که اگر این روش آنطور که انتظار داشتید کارآمد و پویا نباشد، می توانید هر زمان که بخواهید به سمت روش دیگری بروید.

از سوی دیگر اگر هدف شما این است که سریعا بتوانید به زبان کره‌ای صحبت کنید، روش “Sogang” را انتخاب کنید. با تمرکز بر توسعه مهارت‌های گفتاری، این سری از کتاب‌ها به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس را برای بیان اولین کلمات کره‌ای خود ایجاد کنید. این روش غنی از محتوا و بسیار بصری است، این یک روش بسیار موثر برای آموزش زبان سرزمین صبح آرام است.

3. فیلم‌های درام کره‌ای تماشا کنید

درام‌های کره‌ای یک راه سرگرم کننده و جذاب برای یادگیری زبان کره‌ای و شروع به درک فرهنگ کره‌ای است. به هر حال درام‌ها زیبا هستند. البته زندگی کره‌ای لزوماً همیشه اینگونه نیست.

چرا تماشای فیلم‌های درام کره‌ای موثر است؟

تماشای درام (یا هر ویدیویی در این ژانر فیلم) یک روش لذت بخش برای تحریک مهارت‌های شنیداری کره‌ای شما و آشنایی با تلفظ کره‌ای است. همچنین نشانه‌های بصری مانند عبارات، حرکات و مناظر را دریافت خواهید کرد تا به شما در درک معنی کمک کنند. ما قول می‌دهیم، هر چه بیشتر تماشا کنید، بیشتر متوجه خواهید شد.

اگر شما به طور فعال از آنها برای مطالعه استفاده کنید، می‌توانید از آنها برای یادگیری منفعلانه و معمولی استفاده کنید. آنها آنقدر سرگرم کننده هستند که اعتیاد به برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی زبان خود را با محتوای کره‌ای جایگزین می کنید. این یعنی فراگیری کره‌ای تا زمانی که این کار را به روشی هوشمندانه انجام دهید (که در بخش «چگونه فیلم‌های درام کره‌ای تاثیر می‌گذارند» در زیر به آن اشاره خواهیم کرد، به سرعت توانایی‌های گفتاری خود به خود و شهودی را فقط از طریق شنیدن زبان کره‌ای بسیار توسعه خواهید داد. به راحتی می‌توان دید که چگونه تماشای درام با سرگرم کننده‌تر کردن یادگیری زبان، دشواری یادگیری زبان را از بین می برد.

7 روش عــالی برای یادگیری خودآموز زبان کره ای

چگونه تماشای فیلم‌های درام کره‌ای در یادگیری زبان موثر خواهد بود؟

با انتخاب یک درام که دوست دارید شروع کنید. اگر در درام‌های کره ای تازه کار هستید، می‌توانید در مورد آنها در MyDramaList بخوانید. عناوینی که جالب به نظر می‌رسند را جستجو کنید و به سایت پخش مورد علاقه خود بروید تا ببینید آیا در آنجا موجود است یا خیر. همیشه می‌توانید کانال‌های تأیید شده YouTube و وب‌سایت‌های رسمی ایستگاه‌های تلویزیونی کره را مشاهده کنید.

زیرنویس را هوشمندانه استفاده کنید: وقتی برای اولین بار شروع به تماشا کردید، زیرنویس را خاموش کنید. یک صحنه را چند بار تکرار کنید و ببینید چقدر می توانید درک کنید. (شاید متوجه شوید که بعد از چند بار مشاهده، بیشتر از ابتدا متوجه می‌شوید!) هنگامی که تا آنجا که ممکن است فهمیدید، زیرنویس‌ها را به زبان کره‌ای باز کنید و دوباره تماشا کنید (البته در صورت موجود بودن) و پس از آن برای آخرین بار فیلم را به زبان انگلیسی تماشا کنید.

یادداشت بردارید: آیا کلماتی هست که هنوز نفهمید؟ ساختار جمله‌ای که اشتباه متوجه شده‌اید؟ آنها را یادداشت کنید و مطالعه کنید. به خصوص در ابتدا، شما عبارات مفید، واژگان، ساختارها و حتی حقایق فرهنگی را از جلسات مطالعه خود به دست خواهید آورد. مطمئن شوید که همه آنها را فهرست کرده و یادداشت‌های خود را به طور منظم مرور کنید. با گذشت زمان، شما قادر خواهید بود کلمات بیشتر و بیشتری را شناسایی کنید و یک پایگاه داده ذهنی کره‌ای قابل توجهی بسازید.

منابع محبوب برای تماشای فیلم درام کره‌ای

سایت‌های پخش تلویزیونی مانند Viki مجموعه بزرگی از درام‌های کره‌ای را با فصل‌های کامل ارائه می‌کنند که برای تماشای پرحاشیه عالی است. این سایت با تبلیغات رایگان است، اما شما می‌توانید در صورت تمایل در این سرویس اشتراک بخرید و بدون تبلیغات استفاده کنید. این به خودی خود یک سایت یادگیری زبان نیست، بنابراین ممکن است لازم باشد برای یادگیری از ویدیوها و یافتن ساختاری برای آنها تلاش کنید.

نتفلیکس Netflix همچنین می‌تواند منبع فوق العاده‌ای برای آموزش زبان کره‌ای بصورت خودآموز باشد. مانند Viki، هیچ درس همراهی وجود ندارد و زیرنویس‌های کره‌ای اغلب زیرنویس دارند (و بنابراین، همیشه 100٪ دقیق نیستند)، اما اگر قبلاً اشتراک Netflix دارید، این گزینه عالی برای تماشای فیلم است است. انتخاب سرویس پخش درام کره‌ای همیشه در حال رشد است.

تماشای محتوای معتبر یک راه عالی برای یادگیری است: شما را در معرض زبانی قرار می‌دهد که هرگز از کتاب‌های درسی نخواهید فهمید، و تلفظ طبیعی‌تری را خواهید شنید، دانش واژگان خود را افزایش می‌دهید و در نتیجه حتی بخش‌های فرهنگی را یاد خواهید گرفت. اما اگرچه موثر است، اما جستجوی مداوم وب برای ویدیوهای مناسب و جابه‌جایی بین فرهنگ‌های لغت آنلاین مختلف برای درک همه چیز کارآمد نیست.

هدف برنامه زبان FluentU این است که با تهیه ویدیوهای کوتاه، معتبر و جذاب کره‌ای – که همه چیز را از وبلاگ‌ها گرفته تا گزارش های خبری و گفتگوهای الهام بخش را پوشش می‌دهد. همچنین افزودن ابزارهای یادگیری، این کار را منسجم‌تر می‌کند.

هر ویدیو همراه با زیرنویس‌های تعاملی است (فقط روی کلمه‌ای ضربه بزنید تا اطلاعات دقیقی در مورد آن پیدا کنید)، فلش کارت‌های چندرسانه‌ای و آزمون‌های شخصی‌شده که حتی شامل سؤالات سخنرانی نیز می‌شود. فرهنگ لغت ویدیویی همچنین برای نشان دادن نحوه استفاده از کلمات در عمل در زمینه‌های مختلف بسیار مفید است، چیزی که بسیاری از فرهنگ لغت‌ها فاقد آن هستند.

این ابزارها به شما کمک می‌کنند سریع‌تر و کارآمدتر از زمانی که به تنهایی آن را امتحان کنید یاد بگیرید، و این برنامه به‌عنوان برنامه‌های iOS و Android ارائه می‌شود که تماشای آن را آسان می‌کند.

7 روش عالی برای یادگیری خــودآموز زبان کره ای

4. به انجمن‌های تبادل زبان بپیوندید

جوامع تبادل زبان بسترهای خوبی برای یادگیری زبان و فرهنگ کشور مورد علاقه شما هستند.

چرا پیوستن به انجمن‌های تبادل زبان موثر است؟

جدای از ایجاد دوستی، اهمیت تعامل انسانی در این گروه‌ها چیزی است که به نتیجه گیری کمک می کند. گروه‌ها و انجمن‌ها به تقویت تعهد طولانی مدت برای یادگیری زبان کره‌ای کمک می کنند. به آن به عنوان یک ابزار انگیزشی اضافی فکر کنید.

اگر برای غلبه بر برخی استرس خود در تبادل زبان به دنبال کمک هستید، ویدیوی زیر را بررسی کنید. 10 شروع کننده مکالمه مفید را یاد خواهید گرفت تا مطمئن شوید که مکالمه را ادامه می دهید و دوست جدید خود را تحت تأثیر قرار می دهید.

چگونه پیوستن به انجمن‌های تبادل زبان می‌تواند موثر واقع شود؟

انجمن‌های تبادل زبان مبتنی بر مبادلات یادگیری متقابل هستند. زبان مادری خود را با زبان مادری کره‌ای به اشتراک بگذارید و سپس اجازه دهید کره‌ای به شما آموزش داده شود. شما هم لزوماً به یکدیگر «آموزش» نمی دهید. شما می توانید زمانی که موقعیت نیاز به توضیح سریع دارد، اما هدف بیشتر این است که یک مکالمه معمولی با هم در هر زبان داشته باشید. معمولاً شما ترتیبی می‌دهید که مشارکت 50/50 داشته باشید.

این برای تمرین گوش دادن و صحبت کردن ایده آل است، اما اگر ساختار بیشتری می‌خواهید نیز جواب می‌دهد. از قبل با هم ارتباط برقرار کنید تا دوستی را پیدا کنید که با او کنار بیایید و بخواهد به طور منظم تمرین کند و برای حداکثر کارایی، هفته‌ای دو تا سه بار روی پلتفرم انتخابی خود وقت بگذرانید.

منابع محبوب برای پیوستن به انجمن‌های تبادل زبان

eXlogue یک جامعه تبادل زبان است که توسط آزمایشگاه نوآوری هاروارد حمایت می‌شود. اگر به درس‌های کره‌ای به صورت انفرادی علاقه دارید، این احتمالاً بهترین گزینه برای شماست. استفاده از eXlogue کاملا رایگان و آسان است و به شما امکان می‌دهد دوست‌های بومی را پیدا کنید که علاقه مند به آموزش زبان خود در ازای آموزش زبان دیگر به آنها هستند. در حقیقت این پلتفرم تجربه یادگیری شما را سریع‌تر می‌کند و با برقراری ارتباط شما با بومیان کره، آن را شخصی‌تر و انسانی‌تر می‌کند.

علاوه بر این، از یک جامعه فراگیر از زبان آموزان حمایت و انگیزه دریافت می کنید. در مورد تجربه یادگیری خود به اشتراک بگذارید، هر زمان که می خواهید در آنجا تمرین کنید و بازخورد کارشناسان و زبان آموزان دیگر را بشنوید.

Speaky به شما این امکان را می‌دهد که در میان گروه‌ها و انجمن‌ها دوستان کره‌ای پیدا کنید تا فوراً زبان کره ای را تمرین کنید و همچنین زبان و فرهنگ خود را با زبان‌آموز کره‌ای به اشتراک بگذارید. می توانید در هر زمان و به صورت رایگان با یکی از راه‌های متعدد متصل به اینترنت چت یا تماس تلفنی برقرار کنید. همچنین، این پلت فرم به شما امکان می دهد دوست زبان کره‌ای مورد نظر خود را با انتخاب ترجیحات، عادات و موارد دیگر پیدا کنید.

Interpals یکی دیگر از راه‌های عالی برای ملاقات با بومیان کره و پیدا کردن دوستان کره‌ای است. اگر هنوز کاملاً آماده تمرین صحبت کردن نیستید، یک برنامه penpals در دسترس است که ارزش بررسی دارد. می‌توانید به سرعت در کتابخانه وسیع کاربران آن‌ها جستجو کنید تا سازگار شوید و تجربه خودآموزی زبان کره‌ای خود را به سطح بعدی ارتقاء دهید.

5. استفاده از فلش کارت‌ها (Flashcards)

فلش کارت‌ها فقط برای دانش آموزان راهنمایی نیستند. برای هر زبان آموزی مفید خواهد بود. اگر شک دارید کافیست فقط یکبار امتحان کنید.

چرا استفاده از فلش کارت‌ها موثر است؟

فلش کارت‌ها حافظه شما را از طریق تداعی بصری تحریک می کنند. ایده این است که اطلاعات را در مغز بسوزانید و یادآوری فعال را توسعه دهید. با گذشت زمان پس از چندین بار دیدن آن، مغز شما مفهومی را که از یک فلش کارت آموخته است، به خاطر می آورد.

چگونه استفاده از فلش کارت‌ها تاثیرگذار خواهد بود؟

اگر تصمیم گرفته‌اید که فلش کارت‌های خود را بسازید، توصیه می کنیم آن را ساده نگه دارید. یک کلمه کره‌ای در جلو و ترجمه آن را در پشت بنویسید. در صورت تمایل، ممکن است بخواهید تلفظ کره ای کلمه را نیز در پشت اضافه کنید. اگر گهگاه از دوستی که هنگول یا الفبای کره‌ای نمی‌خواند بخواهید از شما سؤال کند.

خودتان را امتحان کنید: با خواندن کلمه کره‌ای شروع کنید و بیش از سه ثانیه به خود فرصت دهید تا ترجمه آن را بیابید. وقتی مجموعه را کامل کردید، کارت‌ها را برگردانید و این کار را تکرار کنید، این بار با خواندن کلمه انگلیسی و ترجمه آن به کره‌ای بپردازید.  از طرف دیگر می توانید با یک دوست همراه شوید. از او بخواهید کلمه کره‌ای را به شما نشان دهند و شما فورا معادل انگلیسی را به آن‌ها بگویید.

منابع محبوب برای ساخت فلش کارت‌ها

بهترین فلش کارت‌ها اغلب همان‌هایی هستند که خودتان می سازید. به جای خرید فلش کارت‌های آماده، بهترین راه برای اینکه آنها برای شما کارآمد باشند این است که آنها را شخصی درست کنید. ساختن فلش کارت‌های خود پیچیده نیست: تنها چیزی که نیاز دارید یک تکه کاغذ، یک قیچی و یک خودکار است. نیازی به نوشتن توضیح نیست.

وب سایت studystack همچنین دارای مجموعه بسیار گسترده‌ای از فلش کارت‌های دیجیتال است، بنابراین شما همیشه می توانید خود را با محتوای جدید و تازه آزمایش کنید. هر مجموعه کارت با یک لیست قابل چاپ ارائه می شود، بنابراین می‌توانید آن را هر چند در قالبی متفاوت، در اوقات فراغت خود مرور کنید.

برای فلش کارت های صوتی فانتزی، ممکن است بخواهید وب سایت Learn with Oliver را بررسی کنید. رایگان نیست، اما شما یک دوره آزمایشی رایگان برای 30 روز دریافت می کنید.

6. به هنرمند K-Pop مورد علاقه خود گوش دهید

کی‌پاپ (پاپ کره‌ای) چیزی بیش از یک روند موسیقی جهانی است که برخی از بزرگ‌ترین نام‌ها و ستاره‌های روی زمین در آن حضور دارند. این همچنین کلید شما برای تسلط به زبان کره‌ای است

چرا گوش دادن به موسقی پاپ کره‌ای موثر است؟

با گوش دادن به K-Pop، خود را درست در قلب فرهنگ معاصر کره قرار می دهید. بدون اینکه متوجه شوید با آهنگ BTS مورد علاقه خود می رقصید، آواز می خوانید و شروع به تقلید آهنگ می‌کنید.  به این ترتیب از طریق غوطه وری در زبان یاد می‌گیرید و در عین حال در صدر آخرین روندهای برآمده از این پدیده موسیقی واقعا بین المللی قرار می‌گیرید. این رویکرد به شما واژگان غیررسمی فراوانی آموزش می‌دهد و شما را با فرهنگ پاپ کره‌ای به روز نگه می دارد. همچنین شما می توانید با دوست تبادل زبان کره‌ای خود در مورد آهنگ‌های مورد علاقه خود صحبت کنید.

چگونه گوش دادن به موسقی پاپ کره‌ای می‌تواند موثر باشد؟

یادگیری زبان با موسیقی روشی محبوب برای کسانی است که می خواهند از مطالعه خود لذت ببرند و در عین حال بر تقویت دایره لغات خود تمرکز کنند. ارتباط بین خلق و خوی، واژه کاوی و به خاطر سپردن، محیط مناسبی را برای یک زبان آموز برای ارتقاء سطح زبان ایجاد می‌کند. علاوه بر این علم مغز نشان می‌دهد که ما تمایل بیشتری به یادآوری اطلاعات محرک، جذاب یا احساسی داریم. با حرکات رقص هماهنگ شده دقیق، ملودی های جذاب و مد عجیب، K-Pop مطمئنا شما را برای مدت طولانی درگیر یادگیری زبان خواهد نمود.

اگر مبتدی هستید، بهتر است با گوش دادن و جستجو آهنگ شروع کنید. زیاد نگران درک مطلب نباشید، اما در عوض، روی یافتن موسیقی مناسب یا گروهی تمرکز کنید که از آن لذت می برید. همانطور که پیشرفت می کنید، می توانید شروع به ادغام اشعار در هانگول (الفبای کره‌ای) با ترجمه انگلیسی در یادگیری خود کنید. برای یک زبان آموز متوسط ​​تا پیشرفته، فعالیت هایی مانند پر کردن جاهای خالی یا پیش بینی اشعار راه بسیار خوبی برای یادآوری واژگان و تمرین ساختارهای دستور زبان است.

منابع محبوب برای جستجوی موسیقی پاپ کره‌ای

وب سایت genius.com منبعی مناسب برای یافتن اشعار به دو زبان اصلی هانگول و انگلیسی است. می توانید محتوای اضافی مانند حاشیه نویسی طرفداران و اخبار مرتبط را بخوانید. همچنین گزینه‌ای برای پیوستن به یک گروه، مشارکت در بحث‌ها، نوشتن حاشیه نویسی‌های خود و گذاشتن نظرات درباره آلبوم وجود دارد.

البته، یک جستجوی سریع در یوتیوب YouTube همچنین تعداد زیادی آهنگ K-Pop با ترجمه انگلیسی را برای شما نشان خواهد داد، اگرچه این رویکرد ممکن است نیاز به مراحل اضافی برای ایجاد یک درس ارزشمند داشته باشد.

روش هایی برای یادگیری خودآموز کره ای

7. ایجاد اعتماد به نفس و ساخت واژگان با کلمات انگلیسی-کره‌ای

مقابله با زبان کره‌ای یا هر زبان دیگری کار ساده‌ای نیست. به همین دلیل به عنوان یک مبتدی، بسیار مهم است که با آنچه می دانید شروع کنید.

چرا بالا بردن اعتماد به نفس و واژگان با کلمات انگلیسی-کره‌ای موثر است؟

کلمات قرضی (loanwords ) دقیقاً همان چیزی هستند که توصیف می‌کنند. کلماتی که از زبانی به زبان دیگر با اندک یا بدون تغییر منتقل شده یا به امانت داده شده‌اند. اگرچه ممکن است اینطور به نظر نرسد، اما کلمات انگلیسی-کره‌ای زیادی وجود دارد.

گاهی اوقات از این وضعیت به عنوان انگلیسی به سبک Konglish یا کره‌ای انگلیسی (Korean-style English) یاد می‌شود و این یک راه عالی برای ایجاد حس آشنایی و ارتباط مشترک بین این دو زبان است. به عنوان یک مبتدی، یکی از اهداف اولیه یادگیری کره‌ای، ایجاد ارتباط ساده برای درک کردن است. اینها نیز دو تا از چالش برانگیزترین کارها هستند. با کلمات قرضی، می‌توانید به آرامی این مانع را با استفاده از واژگان مدرن کره‌ای که قبلاً می دانید، حتی اگر هنوز از آن آگاه نیستید، از بین ببرید.

کلمات قرضی همچنین راه بسیار خوبی برای ایجاد اعتماد به نفس و شروع به تنظیم گوش خود با تلفظ دشوار کره‌ای هستند. می‌توانید بشنوید که چگونه کلمات اصلی گرفته شده و در گفتار کره‌ای ادغام شده‌اند.

100 کلمه ای را که قبلاً به زبان کره‌ای می شناسید بررسی کنید و توجه داشته باشید که تلفظ آن با انگلیسی اصلی تفاوت دارد. هنگامی که بر این امر تسلط پیدا کردید، کلمات قرضی موثر واقع می‌شوند، گوش دادن به آنها نسبتاً ساده و سرگرم کننده می‌شوند.

چگونه یادگیری و استفاده از کلمات مشابه انگلیسی-کره‌ای می‌تواند موثر باشد؟

با جستجو در YouTube، گوش دادن به محتوای بومی و پرسیدن از دوست تبادل زبان کره‌ای خود که آیا کلمات قرضی انگلیسی-کره‌ای را می‌دانند، شروع کنید. ممکن است هر دوی شما تعجب کنید که تعداد آنها چقدر زیاد است.

یک نمودار زبانی از کلمات قرضی ایجاد کنید و به طور مداوم به آن اضافه کنید و از این طریق شروع به ساخت واژگان کنید. با برخی از عبارات ابتدایی، می‌توانید جملات پایه را با استفاده از واژگان پیشرفته‌تر تقریباً بلافاصله از فهرست واژه‌های وام خود جمع‌آوری کنید. هر زمان که با کلمه قرضی جدیدی برخورد کردید، آن را با یادداشت خاصی در مورد تلفظ به لیست واژگان خود اضافه کنید و فراموش نکنید که آن را در هانگول بنویسید.

منابع محبوب برای یافتن کلمات مشابه انگلیسی-کره‌ای

ابتدا، این ویدیوی سرگرم‌کننده از چالش کلمه‌های غیرانگلیسی کره‌ای را تماشا کنید تا ایده‌ای درباره ادغام واژه‌های قرضی انگلیسی در جامعه کره داشته باشید.

از نظر منابع برخی از مکان‌های شروع عالی شامل وبلاگ‌های زبانی با فهرست واژگان آماده وام‌واژه (ready-to-go loanword) هستند. البته شنیدن نحوه تلفظ این کلمات بسیار حیاتی است، بنابراین استفاده از منبعی که تلفظی مانند 90daykorean.com را نیز ارائه می‌دهد، شروعی فوق‌العاده است. انبوهی از ویدیوهای سرگرم کننده یوتیوب را خواهید دید که کلمات قرضی را بررسی می کنند یا چالش های منحصر به فردی برای کره‌ای و انگلیسی زبانان ایجاد می‌کنند.

روش هایی برای یادگیری خـــودآموز کره ای

سخن پایانی

اکنون که می‌دانید برای یادگیری موثر زبان کره‌ای چه کاری انجام دهید، تنها چیزی که نیاز دارید این است که شروع کنید و زبان کره‌ای را به صورت خودآموز یاد بگیرید.

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4.1 از 5 از 85 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. Ahmadi
  18 بهمن 1402
  پاسخ دادن

  من میخام زبان کره یاد بگیرم و باید چیکار کنم
  تا بهتر یاد بگیرم

  • ایرانمهر
   18 بهمن 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر شما میتوانید در کلاسهای زبان کره ای مجموعه شرکت نمایید جهت آگاهی از نحوه ثبت نام و میزان شهریه به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نماییدو با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 2. ساناز
  26 مرداد 1402
  پاسخ دادن

  شهریه چقدر است ؟ببخشید من برای یاد گرفتن زبان کره ای باید چکار کنم آیا شعبه پاسداران زبان کره ای تدریس می کنند؟

  • ایرانمهر
   26 مرداد 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر تمامی شعب زبان های خاص را دارند شما میتوانید جهت آگاهی از میزان شهریه و نحوه ثبت نام به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با شعبه پاسداران همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید