IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
وب سایت های یادگیری زبان کره ای
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
22 شهریور 1401

وب‌سایت‌های معتبر برای یادگیری زبان کره‌ای

یادگیری یک زبان جدید یک تجربه‌ای مفرح، چالش‌برانگیز و بسیار ارزشمند به حساب می‌آید.

همانطور که ممکن است قبلاً نیز شنیده باشید، زبان کره‌ای یکی از سخت‌ترین زبان‌های جهان برای یادگیری است.

در دوران جدید و در سایه تکنولوژی و ابزارهایی چون تلفن هوشمند و یا اینترنت، یادگیری زبان کره‌ای (یا هر زبان خارجی دیگری) بسیار آسان‌ شده است. در اینترنت منابع فراوانی را می‌توان برای مکالمه کره‌ای یافت تنها کافیست بدانید باید در کجا جست‌وجو کنید. اما نیازی به این کار نیست زیرا ما می‌خواهیم در این مقاله کار شما را آسان کرده و به شما منابعی معتبر را معرفی کنیم که از آن طریق بتوانید به بهترین و مؤثرترین شیوه به یادگیری آنلاین زبان کره‌ای بپردازید.

از آنجایی که یادگیری زبان کره‌ای به‌صورت آنلاین می‌تواند بسیار دلهره‌آور باشد، مهم است که از چه روشی آن را شروع می‌کنید.

وب سایت های معــتبر برای یادگیری زبان کره ای

در واقع، اینترنت هر آن چیزی را که شما نیاز دارید تا به روانی دست پیدا کنید، در اختیارتان می‌گذارد.

 1. Naver

اگر تاکنون در مورد Naver چیزی نشنیده‌اید در این مقاله به‌طور مفصل در مورد آن اطلاعات پیدا خواهید کرد.

بدون شک این یک فرهنگ لغت بسیار جامع انگلیسی-کره‌ای بوده، که به‌طور کاملاً رایگان می‌توانید از آن استفاده کنید. این فرهنگ لغت دارای خدمات ترجمه فوری (مثل Google Translate)، تشخیص الگو و تعریف کامل عبارات و واژگان است که تفاوت‌های بین کلمات مختلف را نیز ارائه می‌دهد. همچنین فهرست گسترده‌ای از مثال‌ها برای نشان دادن کاربرد کلمات بعلاوه یک اصطلاحنامه در خود دارد. مطمئناً این فرهنگ لغت به سرعت به منبع اصلی شما برای رمزگشایی کلمات و اصطلاحات ناشناخته تبدیل می‌شود.

نحوه استفاده از ناوِر

روش استفاده از ناور شبیه تمام فرهنگ لغت‌های دیگر است: به این صورت که کلمه‌ای را در کادر جستجو می‌نویسید و بعد نتایج جست‌وجوی خود را یادداشت می‌کنید. اگر تا به الآن صفحه کلید کره‌ای روی رایانه خود نصب نکرده‌اید، باید فوراً این کار را انجام دهید، مطمئناً وقت زیادی از شما نمی‌گیرد و نصب آن هم در سیستم‌های مک و هم در سیستم‌های ویندوز بسیار آسان است.

در مک، باید به «System Preferences»، سپس «International» و در نهایت «Input Menu» بروید. اینجاست که Hangul (کره‌ای) را به‌عنوان زبان جدید صفحه کلید اضافه می‌کنید. در ویندوز، به “Control Panel” بروید و روی “Change keyboards or other input methods” ، سپس “Keyboards and Languages” و در نهایت “Change keyboards…” کلیک کنید تا به جایی برسید که می‌توانید صفحه‌کلید کره‌ای را به گزینه‌های خود اضافه کنید.

پس از آن زبان کره‌ای را انتخاب کرده، آن را به‌عنوان زبان دوم صفحه کلید خود اضافه کنید و حتی یک میانبر صفحه کلید ایجاد کنید تا بتوانید در مدت زمان کوتاهی زبان صفحه‌کلید خود را به کره‌ای تغییر دهید. انجام این کار در گوشی هوشمند، تبلت یا هر ابزار دیگری به‌همین سادگی است.

اگر هم دوست نداشتید این مراحل را طی کنید و زبان کره‌ای را به لیست زبان‌های صفحه کلیدتان اضافه کنید، می‌توانید کلمات کره‌ای را کپی کرده و در نوار جستجو وارد کنید و به فرهنگ لغت کره‌ای-انگلیسی Naver اجازه دهید نتایج را نمایش دهد.

سعی کنید هر بار که کلمات جدیدی را که جست‌وجو می‌کنید و به‌خاطر می‌سپارید به‌طور مرتب مرور کنید و در صورت امکان، آنها را در یک «دفتر یادداشت کلمات» بنویسید که بتوانید همیشه به آن دسترسی داشته باشید، فرقی نمی‌کند یک دفترچه کاغذی باشد یا یک دفترچه دیجیتالی. شیوه مؤثر استفاده از این دفترچه، مرتب کردن کلمات براساس موضوعات یا ایده‌ها است (مثلاً یک صفحه فقط برای رنگ‌ها، یک صفحه دیگر برای سفر و غیره داشته باشید).

وب سایت ها برای یادگیری زبان کره ای

سایر موارد

Naver همچنین یک پلت فرم ترجمه، منابع صوتی برای تصحیح تلفظ و نیز راهنمای نوشتن را برای بهبود زبان کره‌ای شما ارائه می‌دهد.

این برنامه همچنین یک فرهنگ لغت کره‌ای به کره‌ای را که ویژه زبان‌آموزان سطح پیشرفته است ارائه می‌دهد. بومیان کره‌ای نیز از همین فرهنگ‌لغت کره‌ای به کره‌ای برای یافتن معنای برخی کلمات دشوار استفاده می‌کنند. علاوه بر تمام این‌ها، این برنامه حتی یک دایره‌المعارف با محتوای عالی را در خود دارد که می‌توان آن را یک ویکی پدیای کره‌ای بدانیم.

اگر هم به سطح تسلط در زبان کره‌ای نزدیک و درحال یادگیری hanjas هستید. در ناور به منبعی که توضیح ‌دهنده معنای هنجا است می‌توانید دسترسی داشته باشید.

 1. eXlogue

اگر دوست دارید از طریق مکالمه با بومیان، به تقویت مهارت‌های زبان کره‌ای خود بپردازید، بهترین راه eXlogue است!

eXlogue یک انجمن تبادل زبان مفرح و بسیار است که زیرنظر لابراتوار نوآوری هاروارد اداره می‌شود. این یک منبع بی‌نظیر برای پیدا کردن پارتنرهای زبان بومی کره‌ای به‌صورت آنلاین و تمرین مهارت‌های شنیداری و مکالمه کره‌ای است!

دسترسی به این پلتفرم رایگان است. اما کاربران باید در ازای استفاده از خدمات آن، باید آموزش زبان خود را در اختیار سایرین بگذارند. این فقط شامل زبان‌ها نمی‌شود بلکه شما می‌توانید هر مهارت دیگری را که یکی از اعضا علاقه‌مند به یادگیری است و شما به آن تسلط دارید را آموزش دهید.

نحوه استفاده از eXlogue

استفاده از آن بسیار ساده است فقط کافیست یک حساب کاربری ایجاد کرده و در انجمن شرکت کنید. عملکرد eXlogue بر‌اساس اعتبار بوده و به اعضای فعال خود پاداش می‌دهد. پس سعی کنید زمانی را صرف آموزش مهارت یا زبانی کنید که بلد هستید و پارتنر مناسبی را برای تبادل‌نظر پیدا کنید.

سایر نکات

شاید بتوان گفت که بهترین نکته در مورد این پلتفرم این است که می‌توانید با مردم سراسر جهان روابط عالی برقرار کنید. علاوه بر این، فراتر از زبان کره‌ای، eXlogue این فرصت را در اختیار شما می‌گذارد که بتوانید هر زبان یا مهارتی را که دوست دارید بیاموزید. با این پلتفرم می‌توانید از جامعه کاربران انگیزه و حمایت خوبی دریافت کنید و همچنین از طریق آن می‌توانید نکاتی برای بهبود تجربه یادگیری خود دریافت کنید.

 1. Reddit /r/korean

Reddit را تقریباً همه می‌شناسند. حتی ضرب‌المثل مدرنی در مورد آن وجود دارد که می‌گوید برای تمام چیزها یک subreddit وجود دارد. با تأیید این ضرب‌المثل می‌توان گفت که درReddit  یک جامعه کاربر کره‌ای بسیار رضایت‌بخش دارد!

Subreddit این یک منبع بسیار عالی زبان کره‌ای بوده که می‌توانید هر سوالی در مورد زبان کره‌ای را در آن مطرح کنید. بومیان و زبان‌آموزان کره‌ای زیادی به‌طور منظم از این سایت بازدید می‌کنند و واقعاً دوست دارند که کمک کنند شما پیشرفت کنید. شما می‌توانید از آن‌ها در مورد چیزهایی که شما را سر در گم کرده‌اند سؤالات خود را بپرسید و با راهنمایی‌ها و بازخوردهای آن‌ها مطالب را یاد بگیرید. در آخر می‌توانید از آن‌ها بابت کمکشان تشکر کنید.

نحوه استفاده از subreddit

برای آنکه بتوانید به‌طور دقیق از نسخه کره‌ای آن استفاده کنید باید دستورالعمل‌های آن را بخوانید! زیرا subreddit هر زبانی متفاوت از دیگری است، به همین خاطر اگر قبلا از Reddit استفاده کرده‌اید، باید به‌طور جداگانه آداب خاصی را که برای subreddit کره‌ای اعمال می‌شود، بدانید.

یک سؤال حاوی جزئیات زیاد بپرسید و تا جای ممکن پیش‌زمینه آن را توضیح دهید. احتمالاً بتوانید جواب سؤالات عمومی را که قبلاً توسط افراد دیگری پرسیده شده‌اند در این ساب ردیت پیدا کنید. شما می‌توانید این‌کار را با یک جستجوی ساده در گوگل، با جستجوی ساب ردیت (که می‌توانید با نوار جستجوی داخلی Reddit انجام دهید) یا با خواندن پست‌های گذشته پیدا کنید. .

سعی کنید شما هم چیزی به بقیه ارائه دهید و صرفاً گیرنده نباشید! ابتدا خود را به جامعه معرفی کنید و بعد از مدتی اطلاعات خود را درمورد موضوعاتی که می‌دانید به‌اشتراک بگذارید، به نظرات بقیه پاسخ دهید و همیشه بابت پاسخ‌هایی که از کاربران این جامعه دریافت می‌کنید تشکر کنید.

وب سایت های معتبر برای یادگیری زبان کره ای

سایر موارد

این subreddit  بسیار مفرح بوده و پس از گذشت مدت زمانی می‌توانید با تعداد زیادی از افراد جالب و مفید آشنا شوید و این مسأله گاهی اوقات به دوستی‌های معنی‌دار خارج از Reddit منجر می‌شود.

برای توصیه‌هایی از زبان‌آموزان باتجربه، موضوع منبع مبتدی نهایی و موضوع منبع سطح متوسط ​​نهایی آنها را بررسی کنید. همچنین یک چت زنده وجود دارد که می‌توانید از آن برای طرح سؤالات سریع و ارتباط بهتر با جامعه استفاده کنید.

در این subreddit (و سایر موارد مرتبط) مشترک شوید تا به‌طور مرتب در صفحه اصلی خود پست‌های مربوط به زبان کره‌ای را دریافت کنید.

 1. Learnkoreanlanguage

این سایت برای افرادی که دوست دارند با یک رویکرد سیستماتیک‌تر به یادگیری زبان کره‌ای به‌صورت آنلاین بپردازند گزینه‌ای بسیار عالی است.

در این سایت مجموعه‌ای گسترده از دوره‌های آنلاین زبان کره‌ای برای زبان‌آموزان مبتدی و متوسط ارائه شده است. در هر درس توضیحات قابل‌فهمی برای عمیق کردن دانش زبان کره‌ای در زمینه گرامر و واژگان ارائه شده است و این علی‌الخصوص علاقمندان انگلیسی‌زبان و چالش‌هایی که در اوایل یادگیری زبان کره‌ای با آن مواجه می‌شوند را هدف قرار می‌دهد.

دروس این مجموعه الفبای کره‌ای تا زمان‌های مختلف فعل و رنگ‌ها را در بر می‌گیرد.

نحوه استفاده

این دوره‌ها با یک برنامه درسی سازماندهی شده که به خوبی برای شما همه چیز را توضیح می‌دهد. اگرچه نیازی به‌دنبال کردن این برنامه ندارید. با آسودگی خیال کلاس‎ها در اوقات فراغت خود و با سرعت دلخواهتان بگذرانید.

سعی کنید یک دفترچه یادداشتی تهیه کنید و نکات جدید را در آن یادداشت کنید. در این دفترچه می‌توانید با خیال راحت توضیحات گرامری و صرف را با زبان خود بازنویسی کنید. آنچه که بیش از هرچیزی مهم بوده این است که تلاش کنید یادداشت‌های خود را برای شخص خودتان و خارج از زبان رسمی بنویسید اینکار باعث می‌شود هنگام مرور به‌راحتی نکات را درک کنید. باید حتی‌الامکان سعی کنید به‌طور منظم به مرور دروس بپردازید و این کار را پشت گوش نندازید زیرا مهمترین قسمت یادگیری همین مرورهای منظم است. بهترین کار این است که هر روز زمان مختصری را به مرور اختصاص دهید.

سر آخر، باید دوره‌های تئوری را در یک محیط تعاملی با افراد دیگر و خصوصاً کره‌ای زبانان به‌صورت فعالانه بکار ببرید و به این ترتیب بتوانید مهارت‌های مکالمه و گوش دادن را به‌طور مؤثر با یک بومی تمرین کنید.

سایر موارد

این سایت مقالات و مطالب متنوعی را در مورد فرهنگ کره برای افرادی که به فرهنگ و جامعه کره علاقمند هستند، ارائه می‌دهد. این مقالات موضوعاتی همچون ورزش تکواندو، جنگ کره و بسیاری موارد دیگر را در بر می‌گیرد.

کره‌ای زبان بسیار جذابی است. از اینکه می‌بینیم تصمیم گرفتید در این زبان وارد شده و می‌خواهید آن را یاد بگیرید بسیار هیجان زده‌ایم. اگر در سطح پیشرفته زبان کره‌ای هستید و دنبال منابع می‌گردید، باید بگوییم که تمایل شما برای یافتن منابع جدید اطلاعات بسیار تحسین‌برانگیز است.

وب سایت های معتبر برای یادگیری زبان کره ای

امیدواریم که بهترین استفاده را از این مقاله برده باشید و در نهایت برای شما آرزوی موفقیت در مسیر یادگیری زبان کره‌ای را داریم.

در صورتی که در روند یادگیری زبان کره‌ای خود به مشاوره و راهنمایی بیشتری نیاز داشتید به شما پیشنهاد می‌کنیم راه مطمئن را انتخاب کرده و با ما تماس بگیرید. آموزشگاه زبان ایرانمهر با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه آموزش زبان است. همچنین شما می‌توانید برای مشاوره و تعیین سطح رایگان و ثبت‌نام در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و سایر زبان‌ها فرم مشاوره رایگان را پر نمایید. کارشناسان آموزش در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگویی سوالات شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:7 روش عالی برای یادگیری خودآموز زبان کره‌ای

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 3 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. darya
  24 آبان 1402
  پاسخ دادن

  سلام زبان کره ای میخوام یاد بگیرم ثبت نام دارین ؟خیلی علاقه دارم به یادگیری

  • ایرانمهر
   24 آبان 1402
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر بله تمامی شعب زبان های خاص را دارند شما میتوانید به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند .

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید