IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
تقلب در آزمـون آیلتس
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
24 آبان 1402

تقلب در آزمون آیلتس و پیامدهای آن

 آزمون آیلتس یکی از مهم‌ترین آزمون‌هایی است که در زمینه زبان انگلیسی وجود دارد و بسیاری از دانشجویان به دنبال این هستند تا بتوانند بالاترین نمره را در این آزمون دریافت کنند. دریافت نمره بالا در این آزمون تنها منحصر به دانشجویان نمی‌شود و اکثر افرادی که با روش‌های مختلف قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند معمولا به دنبال دریافت نمره بالایی در این آزمون هستند. تقلب در آزمون آیلتس یکی از روش‌هایی است که افراد زیادی به دنبال یادگیری تکنیک‌های آن برای دریافت نمره بالا در این آزمون هستند.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد تقلب در بخش گرامر زبان انگلیسی این آزمون یا هر بخش دیگری از آن را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید. شما باید بدانید که این کار می‌تواند پیامدهای سنگینی را برای شما به همراه داشته باشد که بسیاری از افراد با این پیامدها آشنا نیستند. ما در ادامه این بخش از آموزش زبان انگلیسی قصد داریم کمی بیشتر درباره پیامدهایی که این کار می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

تقلب در آزمون آیلتس

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

چه مواردی به‌عنوان تقلب در آزمون آیلتس شناخته می‌شوند؟

پیش از آن‌که بخواهیم به طور جزئی درباره پیامدهای تقلب در آزمون آیلتس صحبت کرده و توضیحاتی را در خصوص هریک از این پیامدها در اختیار شما قرار دهیم اجازه دهید تا ابتدا به طور کلی درباره این موضوع صحبت کنیم و بررسی کنیم که دقیقا چه مواردی به‌عنوان یک تقلب در این آزمون شناخته می‌شوند؟ از جمله مهم‌ترین مواردی که اگر شما مرتکب آنها شوید باید بدانید که مصداق بارز تقلب هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         جعل هویت یک شخص دیگر

–         اجازه دادن به شخص دیگری برای شرکت در آزمونی که شما در آن ثبت‌نام کرده‌اید.

–         ایجاد اخلال در برگزاری آزمون با هر شکل و روشی

–         تغییر هرگونه داده در فرم گزارش آزمون که از شما دریافت می‌شود.

–         تلاش برای کپی کردن پاسخ‌های یک آزمون‌دهنده دیگر در آزمونی که خودتان در آن شرکت کرده‌اید.

در صورتی که شما هم هریک از این موارد را مرتکب شوید باید بدانید که اقدام به تقلب در این آزمون کرده و پیامدهایی گریبانگیر شما خواهد شد که در ادامه درباره این پیامدها نیز صحبت خواهیم کرد.

چه اقدامات امنیتی برای جلوگیری از تقلب آزمون‌دهندگان در آزمون آیلتس اجرا شده است؟

یکی از سوالات رایجی که ممکن است برای شما هم به وجود آمده باشد این است که برای جلوگیری از تقلب در آزمون آیلتس چه موارد امنیتی توسط تیم برگزار کننده این آزمون‌ها انجام می‌شود؟ در اولین قدم باید بدانید که میزبانان آزمون شما دارای قوانین سخت‌گیرانه‌ای هستند که با رعایت کردن این قوانین تا حد زیادی از تقلب در این آزمون جلوگیری می‌کنند. مراکزی که امروزه این آزمون را برگزار می‌کنند از پروتکل‌های امنیتی پیچیده‌ای استفاده می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به شناساسی بیومتریک شرکت‌کنندگان اشاره کرد.

از طرف دیگر اشخاصی که در این آزمون شرکت می‌کنند معمولا در یک برنامه عکاسی نیز شرکت می‌کنند و همچنین دوربین‌های امنیتی هر آزمون را بادقت بالایی ضبط می‌کنند. پس در صورتی که هریک از مواردی که در بخش قبلی به آنها اشاره کردیم رخ دهد تا حد زیادی این امکان وجود دارد که دست شما رو شود. این قوانین سخت‌گیرانه تضمین می‌کنند که در طول امتحانات امکان تقلب برای شما وجود نخواهد داشت. همچنین باید دقت داشته باشید که عکس‌های روز آزمون شما در فرم گزارش آزمون استفاده خواهند شد.

چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی

عدم امکان کامل کردن امتحان در صورت رو شدن تقلب شما

یکی از مهم‌ترین پیامدهایی که تقلب در آزمون آیلتس می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد این است که شما از ادامه دادن آزمون خود منع خواهید شد و دیگر اجازه ندارید که آزمون خود را تکمیل کنید. در بسیاری از موارد افرادی که قصد تقلب کردن در این آزمون را دارند این‌چنین فکر می‌کنند که شاید سخت‌گیری‌های زیادی در این زمینه وجود نداشته باشد و حتی اگر دست آنها رو شود باز هم این امکان را دارند که بتوانند آزمون خود را ادامه دهند.

با این حال باید بدانید که اگر شما در آزمون خود تقلب کنید به هیچ وجه این امکان را نخواهید داشت که بتوانید آزمون خود را به پایان برسانید و حتی آزمون شما بررسی نیز نخواهد شد. پس تا جای ممکن باید سعی کنید از تقلب کردن در این آزمون جلوگیری و خودداری کرده و تلاش کنید تا از طریق درست در این آزمون بیشترین امتیاز لازم را دریافت کنید که برای انجام این کار می‌توانید از خدماتی که امروزه در موسسه آموزش زبان ما به شما ارائه می‌شود استفاده کرده و از مزایای این خدمات بهره‌مند شوید.

لغو شدن نتایج آزمون

همانطور که در بخش‌های قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم یکی از راه‌هایی که برای تقلب در آزمون آیلتس وجود دارد و بسیاری از افراد نیز از این روش استفاده می‌کنند تغییر دادن نتایج خود است که تلاش می‌کنند تا دستکاری‌هایی را در این زمینه داشته باشند. یکی از نکات کلیدی و بسیار مهمی که در این زمینه باید به آن دقت داشته باشید این است که اگر مشخص شود که شما توانسته‌اید در نتایج خود تغییراتی را به وجود آورده و از این طریق تقلب کنید نه‌تنها اجازه تکمیل کردن آزمون خود را نخواهید داشت؛ بلکه نتایج شما نیز لغو می‌شود.

دقت داشته باشید که این تنها مرحله اول عواقبی است که ممکن است گریبان شما را بگیرد و در صورتی که مسئولان حاضر در جلسه و مسئولانی که برگه‌های شما را صحیح می‌کنند سخت‌گیری‌های بیشتری در این زمینه داشته باشند احتمال این‌که عواقب سخت‌گیرانه‌تری نیز برای شما در نظر بسیار بالا خواهد بود که در ادامه درباره این موضوع نیز به طور کامل صحبت خواهیم کرد.

پس برای این‌که بتوانید تا جای ممکن از مشکلات به وجود آمده در این زمینه جلوگیری کنید سعی کنید به هیچ‌وجه در این آزمون تقلب نکنید.

پیامدهای تقلب در آزمون آیلتس

لغو شدن درخواست مهاجرت شما

یکی از بدترین پیامدهایی که تقلب در آزمون آیلتس می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد این است که درخواست شما برای مهاجرت به کشورهای خارجی لغو شده و شما دیگر اجازه حضور در خاک آن کشور را نداشته باشید. در خصوص این موضوع باید به این نکته دقت داشته باشید زمانی که شما اقدام به شرکت در آزمون آیلتس می‌کنید منبعی که شما نتیجه آزمون خود را برای آن می‌خواهید باید مشخص شود. به‌عنوان‌مثال سفارت یک کشور خاص می‌تواند به‌عنوان یک منبع معتبر در این زمینه شناخته شود که شما قصد مهاجرت به آن کشور را دارید.

حال فرض کنید شما در جلسه آزمون آیلتس حضور پیدا کرده و اقدام به تقلب در این جلسه آزمون کرده‌اید. در چنینی شرایطی اگر مشخص شود که شما در این آزمون تقلب کرده‌اید و سخت‌گیرانه با شما برخورد شود نتیجه آزمون شما و این موضوع که تقلب کرده‌اید به سفارت کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید اطلاع داده خواهد شد. همین عامل نیز باعث می‌شود تا مراحل درخواست شما برای اخذ ویزای آن کشور لغو شده و از طرف دیگر شما در آینده نیز اجازه ارسال درخواست به این سفارت را نداشته باشید.

اجازه شرکت دوباره در آزمون آیلتس را نخواهید داشت

شاید بتوان گفت سخت‌گیرانه‌ترین پیامدی که تقلب در آزمون آیلتس می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد این است که شما از شرکت مجدد در این آزمون منع خواهید شد. البته باید بدانید که این پیامد برای تمامی افراد نخواهد بود و کاملا به تیم نظارتی که در جلسه آزمون شما حضور دارند بستگی دارد. با این حال نباید فراموش کنید که این خطر همواره برای شما وجود خواهد داشت و در صورتی که شما نتوانید دوباره در این آزمون شرکت کنید احتمالا پروسه مهاجرت شما نیز با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که در روش مهاجرت تحصیلی شما می‌توانید مجددا در آزمون تافل شرکت کرده و مدرک زبان تافل خود را دریافت کنید؛ ولی در بسیاری از روش‌های دیگر تنها مدرک معتبری که شما می‌توانید آن را برای مهاجرت به کشورهای خارجی و به خصوص کشورهای انگلیسی زبان ارائه دهید مدرک آزمون آیلتس است. پس به هیچ وجه ارزش ندارد که در این آزمون تقلب کرده و شانس خود را برای قبولی در این آزمون و دریافت نمره لازم از این طریق امتحان کنید.

بیشتر بخوانید:شرایط لازم برای آیلتس و موارد مجاز و غیرمجاز روز آزمون

بیشتر بخوانید :منابع آزمون آیلتس

تقلب در آزمون آیلتس می‌تواند آینده شما را به خطر بیندازد

در بخش‌های قبلی به طور مفصل درباره پیامدهایی که تقلب در آزمون آیلتس می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دادیم. اگر شما هم این پیامدها را بادقت مطالعه کرده باشید احتمالا متوجه شده‌اید که تقلب در این آزمون می‌تواند خطرات بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد و حتی روی آینده شما هم تاثیرگذار باشد. در بسیاری از موارد افرادی که اقدام به تقلب در این آزمون کرده‌اند با آینده خود بازی کرده و روند مهاجرت خود را به طور کامل متوقف کرده‌اند.

پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید در امن‌ترین حالت ممکن پروسه مهاجرت خود به کشورهای خارجی و به خصوص کشورهایی که به زبان مادری انگلیسی در آنها صحبت می‌شود و برای مهاجرت حتما نیازمند مدرک زبان انگلیسی هستند را طی کنید حتما باید از تقلب در این آزمون خودداری کنید. شما با کمی هزینه می‌توانید در کلاس‌های تخصصی این آزمون شرکت کرده و به این ترتیب شانس خود را برای دریافت بالاترین نمره ممکن در این آزمون افزایش دهید.

پیامدهای تقلب در آیلتس

دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی

دوره های آنلاین انگلیسی ایرانمهر
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای بزرگسالان

چه راهکارهایی در مقابل تقلب در آزمون آیلتس وجود دارند؟

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که ممکن است در خصوص تقلب در آزمون آیلتس برای شما هم به وجود آمده باشد این است که اگر نخواهیم در این آزمون تقلب کنیم چگونه می‌توانیم امتیاز بالایی را در آن دریافت کنیم؟ در پاسخ به این سوال می‌توان راهکارهای زیر را ارائه داد:

–         در اولین قدم شما باید تلاش کنید تا روی خودتان سرمایه‌گذاری کرده و تلاش خود را افزایش دهید. فراموش نکنید اکثر افرادی که موفق شده‌اند بالاترین امتیاز لازم را در این آزمون دریافت کنند زمان زیادی را صرف یادگیری کرده‌اند و به هیچ وجه از روش‌هایی مانند تقلب برای این کار استفاده نکرده‌اند.

–         در گام بعدی سعی کنید منابع مناسبی را برای یادگیری و آموزش زبان انتخاب کنید. انتخاب یک منبع درست و معتبر می‌تواند به میزان زیادی به شما کمک کند تا بالاترین امتیاز لازم را در این آزمون دریافت کنید.

–         سعی کنید در کلاس‌های معتبری که امروزه برگزار شده و شما را آماده شرکت در آزمون آیلتس می‌کنند شرکت کرده و از این طریق سعی کنید مهارت‌های خود را ارتقا دهید.

–         راهکار مهم بعدی این است که آزمون‌های پیشین آیلتس را مطالعه کرده و سعی کنید تا با روش درست پاسخ دادن به سوالات این آزمون نیز آشنا شوید.

آیا لازم است که نسبت به تخلفات آزمون آیلتس نگران باشیم؟

اطلاعاتی که در خصوص پیامدهای تقلب در آزمون آیلتس به شما ارائه دادیم ممکن است این نگرانی را برای شما به وجود بیاورد که در صورت کوچک‌ترین مشکلی احتمالا آزمون شما لغو خواهد شد یا شاید سایر پیامدهای تقلب شامل حال شما شود. در صورتی که شما هم نگران این موضوع هستید باید بدانید که احتمال بروز چنین مشکلی بسیار پایین خواهد بود و حتی شاید این احتمال برابر صفر باشد. پس اگر شما هم از قصد در این آزمون تقلب نکرده‌اید نیازی نیست که نگران تخلف‌های احتمالی باشید.

در واقع باید بدانید که مصححینی که در این آزمون حضور دارند و افرادی که نظم جلسه آزمون را برقرار می‌کنند توجه و دقت زیادی به این مسئله دارند و این امکان وجود ندارد که به‌صورت اتفاقی به اشتباه شما را به عنوان یک شخص متقلب شناسایی کرده و آزمون شما را لغو کنند. به عبارت دیگر می‌توان گفت که باید مدارک زیادی علیه شما وجود داشته باشد که نشان دهند شما در این آزمون تقلب کرده‌اید تا پیامدهای ناشی از تقلب شامل حال شما شود.

آیا این امکان وجود دارد که در آزمون آیلتس تقلب کنیم و مشخص نشود؟

اکثر افرادی که علاقه زیادی به تقلب در آزمون آیلتس دارند و معمولا به دنبال یک روش جذاب برای کسب بالاترین نمره ممکن در این آزمون هستند و معمولا این سوال برایشان به وجود می‌آید که آیا راهی وجود دارد که در این آزمون تقلب کنیم و مشخص نشود که تقلب کرده‌ایم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این احتمال وجود دارد که شما بتوانید در این آزمون تقلب کنید و مشخص نشود؛ ولی باید دقت داشته باشید که این احتمال آنقدر پایین است که به هیچ وجه ارزش ریسک کردن را ندارد.

فراموش نکنید که اگر تقلب کردن شما در این آزمون مشخص شود مشکلات بسیار بزرگی برای شما به وجود می‌آید. از طرف دیگر احتمال بسیار پایینی که تقلب کردن و مشخص نشدن دارد باعث می‌شود تا اکثر افراد این ریسک را نکنند. پس توصیه ما به‌عنوان مجموعه‌ای که سال‌هاست در این زمینه فعالیت دارد و خدمات جامع و کاملی را در این حوزه در اختیار شما قرار می‌دهد این است که به هیچ وجه سعی نکنید از طریق راهکارهای غیرقانونی اقدام به بالا بردن نمره خود در آزمون آیلتس کنید.

آیا پس از مشخص شدن تقلب ما در آزمون آیلتس امکان شرکت مجدد در این آزمون وجود دارد؟

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که در آزمون آیلتس شرکت کرده و اقدام به تقلب در این آزمون کرده‌اید احتمالا این سوال برای شما هم به وجود آمده است که اگر تقلب ما مشخص شده باشد باز هم این امکان را خواهیم داشت تا در آزمون آیلتس شرکت کنیم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نوع پیامدی که تقلب در آزمون آیلتس می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و در برخی از اوقات این امکان وجود دارد که شما از شرکت دوباره در این آزمون منع شوید.

از جمله مهم‌ترین عواملی که می‌توانند به طور مستقیم و غیرمستقیم روی پیامدی که تقلب در آزمون آیلتس می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         افرادی که به‌عنوان مراقب در جلسه آزمون شما حضور دارند.

–         نوع تقلب شما

–         تاثیری که تقلب شما روی نتایج آزمون داشته است

–         و …

با بررسی هریک از این عوامل می‌توانید مشخص کنید که دقیقا چه پیامدی برای شما به عمل می‌آید.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره تقلب در آزمون آیلتس پاسخ دهیم.

چه مواردی به‌عنوان تقلب در آزمون آیلتس شناخته می‌شوند؟

از جمله مواردی که به‌عنوان تقلب در این آزمون شناخته می‌شوند می‌توان به مواردی همچون جعل هویت، ایجاد اخلال در آزمون، شرکت شخص دیگری به جای شما در این آزمون و … اشاره کرد.

آیا این امکان وجود دارد که در آزمون آیلتس تقلب کنیم و دست ما رو نشود؟

بله؛ ولی احتمال این موضوع بسیار کم است و معمولا اگر در این آزمون تقلب کنید دست شما رو خواهد شد.

تقلب در آزمون آیلتس و پیامدهای آن

دوره های خصوصی آموزش زبان انگلیسی

دوره های خصوصی انگلیسی ایرانمهر
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

سخن پایانی

تقلب در آزمون آیلتس یکی از روش‌هایی است که امروزه برای بالا بردن نمره آزمون آیلتس وجود دارد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که نگرانی‌های زیادی در خصوص پیامدهای این تقلب دارید و البته به دنبال دریافت بالاترین نمره ممکن در آزمون آیلتس نیز هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما در دوره های آموزشی ایرانمهر شرکت کنید. شرکت در کلاس زبان ایرانمهر به شما کمک می‌کند تا با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت بتوانید خود را آماده حضور در آزمون آیلتس کنید. 

بیشتر بخوانید :هر آنچه که لازم است درمورد آزمون آیلتس بدانید

بیشتر بخوانید:ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 16 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. پرستو
  24 آبان 1402
  پاسخ دادن

  سلام من زبان آموز شما هستم چقدر عالی بود مقاله هایی که در سایت میزارین .

  • ایرانمهر
   24 آبان 1402
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر ممنونم از همراهیتون موفق باشین

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید