IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
شرایط لازم برای آیلتس و موارد مجاز و غیر مجاز روز آزمون
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
26 دی 1401

شرایط لازم برای آیلتس و موارد مجاز و غیرمجاز روز آزمون

مطمئنا حین آموزش زبان انگلیسی با آزمون آیلتس نیز آشنا می‌شوید. همچنین در رابطه با آزمون آیلتس، نحوه‌ی آمادگی برای آن و نحوه‌ شرکت در آن سوالات زیادی دارید. جالب است بدانید که قوانین مربوط به آیلتس نیز هر سال آپدیت و بروزرسانی می‌شوند و آگاهی از تمام جزئیات، به نفع شماست. این موارد معمولا به زبان انگلیسی در سایت رسمی آیلتس موجود است. اما ما، پاره‌ای از مهم‌ترین جزئیات و نکات مربوط به شرکت در آزمون آیلتس را ترجمه و ارائه می‌کنیم تا به کمک آن، به تمام سوالات خود پاسخ دهید.

1.1 مدرک هویت خود (گذرنامه یا کارت ملی) را هنگام ثبت نام ارائه دهید. برای تایید نوع مدرک هویتی مورد قبول با مرکز آزمون تماس بگیرید. شرکت کنندگان در آزمون خارج از کشور خود باید از پاسپورت استفاده کنند.

1.2 هر گونه تغییر در مدرک هویتی خود را قبل از تاریخ آزمون به مرکز آزمون اطلاع دهید. اگر این کار را انجام ندهید، مجاز به شرکت در آزمون نخواهید بود و واجد شرایط بازپرداخت نیز نخواهید بود.

1.3 در روز آزمون همان مدرک شناسایی ثبت شده در درخواست خود را همراه داشته باشید. اگر این کار را انجام ندهید، مجاز به شرکت در آزمون نخواهید بود و واجد شرایط بازپرداخت نخواهید بود.

شرایط لازم برای آزمون آیلتس

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

1.4 قبل از زمان شروع آزمون در مرکز آزمون حاضر شوید. اگر دیر وارد شوید، مجاز به شرکت در آزمون نخواهید بود و واجد شرایط بازپرداخت نخواهید بود.

1.5 تمام وسایل شخصی را در قسمت تعیین شده قرار دهید. تنها مواردی که می‌توانید به اتاق آزمون بیاورید، مدرک شناسایی تأییدشده، خودکار(های) استاندارد، مداد(ها) و پاک کن(ها) و یک بطری آب (بدون برچسب) است. تمام وسایل الکترونیکی و تمام ساعت‌ها باید در قسمت متعلقات گذاشته و خاموش شوند. ممکن است حتی در هر زمانی در طول آزمون به صورت الکترونیکی دستگاه‌ها اسکن شوند. هر داوطلبی که این شرایط را نقض کند، نتیجه آزمون آیلتس را دریافت نخواهد کرد یا واجد شرایط بازپرداخت نخواهد بود. با اینکه مرکز آزمون تمام اقدامات منطقی را برای ایمن سازی اقلام شما در قسمت متعلقات انجام می‌دهد، آنها نمی‌توانند مسئولیتی در قبال هیچ گونه ضرری داشته باشند.

1.6 رضایت شما برای تایید هویت شما هم در ثبت نام آزمون و هم در روز آزمون. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • گرفتن عکس شما. از شما خواسته می‌شود که به طور موقت هر پوششی را از روی صورت خود بردارید. هر داوطلبی که از گرفتن عکس امتناع کند، اجازه شرکت در آزمون را نخواهد داشت و مسترد نخواهد شد. عکس گرفته شده توسط مرکز آزمون در فرم گزارش آزمون شما ظاهر می‌شود.
  • ارائه نمونه‌ای از امضای خود
  • گرفتن اسکن انگشت شما

1.7 فقط موارد زیر را روی میز خود نگه دارید: مدرک هویتی، خودکار، مداد، پاک کن، و یک بطری آب (بدون برچسب).

1.8 اگر فکر می‌کنید برگه سوال صحیح به شما داده نشده است یا اینکه برگه سوال ناقص یا ناخوانا است فوراً به ناظر اطلاع دهید. برای آیلتس کامپیوتری، اگر آزمون صحیح را روی صفحه نمایش رایانه خود نمی‌بینید، فوراً به ناظر اطلاع دهید.

1.9 اگر لازم است از ناظر چیزی بپرسید دست خود را بالا ببرید. شرکت کنندگان در آزمون نمی‌توانند هیچ توضیحی در مورد سؤالات آزمون بخواهند و به آنها داده نخواهد شد.

1.10 در هر چهار بخش آزمون (گوش دادن، خواندن، نوشتن یا صحبت کردن) شرکت کنید. در صورت عدم شرکت در هر چهار بخش، نتیجه آزمون آیلتس دریافت نمی‌شود. استثناء هم ممکن است اما باید در هنگام ثبت نام درخواست شود و تأییدیه کتبی نیز از مرکز آزمون دریافت شود.

1.11 اگر فکر می‌کنید که عملکرد شما ممکن است تحت تأثیر بیماری باشد، از طریق نحوه ارائه آزمون در مرکز یا به هر دلیل دیگری، در روز آزمون به ناظر اطلاع دهید. در صورت داشتن هرگونه مشکل، نگرانی یا شکایتی در رابطه با ارائه آزمون می‌توانید شکایت خود را ارسال کنید.

نتیجه آزمون آیلتس

نتیجه آزمون آیلتس شما

2.1 نتایج توسط مراکز، معمولا 13 روز پس از آزمون برای آیلتس کاغذی یا 3 تا 5 روز برای آیلتس کامپیوتری صادر می‌شود.

2.2 شما فقط یک نسخه از فرم گزارش آزمون خود را دریافت خواهید کرد. در صورت مفقود شدن یا آسیب دیدن نسخه‌های جایگزین صادر نمی‌شود.

2.3 فرم گزارش آزمون همانطور که در مدرک هویتی مورد استفاده در ثبت نام آمده است به نام شما صادر می‌شود. اگر متوجه شدید که اطلاعات شخصی شما در فرم گزارش آزمون نادرست است، لطفاً با مرکز آزمونی که در آن آزمون شرکت کرده‌اید تماس بگیرید. برای تأیید جزئیات صحیح باید مدارکی ارائه شود. اگر پس از دریافت فرم گزارش آزمون، نام خود را تغییر دهید، نامی ‌در فرم گزارش آزمون تغییر نخواهد کرد.

2.4 اگر شرکای آزمون آیلتس تصمیم بگیرند که لازم است هر موضوع مرتبط با آزمون یا برگزاری آزمون شما بررسی شود، ممکن است نتیجه شما در بازه زمانی لازم صادر نشود. برای کمک به هر تحقیقی، ممکن است از شما خواسته شود که نمونه‌های نوشتاری و گفتاری ارائه دهید. در شرایط استثنایی، ممکن است از شما خواسته شود که یک یا چند بخش آیلتس را دوباره بگذرانید.

2.5 در صورت شناسایی هر گونه تقلب یا عدم رعایت قوانین و مقررات، نتیجه شما ممکن است پس از صدور آن لغو شود. ممکن است از شما خواسته شود که یک یا چند بخش آیلتس را دوباره بگذرانید.

2.6 نتیجه شما برای موسسات آموزشی، دولت‌ها (از جمله مقامات پردازش ویزا)، نهادهای حرفه‌ای و سازمان‌های تجاری که نمرات آیلتس را که در درخواست خود انتخاب کرده‌اید یا با فرم گزارش آزمون خود برای آنها درخواست داده‌اید، ارسال می‌شود.

2.7 اگر هر یک از داده‌های فرم گزارش آزمون ارائه شده توسط شما یا شریکتان به سازمان‌های شناسایی کننده به هر نحوی تغییر کرده باشد، ممکن است نتیجه آزمون اولیه شما لغو شود.

 لغو آزمون آیلتس یا درخواست انتقال

3.1. لطفاً برای بررسی حقوق انصراف و انتقال خود به سیاست لغو آیلتس مراجعه کنید. از شما خواسته می‌شود که تأیید کنید که خط مشی لغو آیلتس را خوانده‌اید و با آن موافقت کرده‌اید. علاوه بر این، در جایی که قرار است آزمون آیلتس شما در طول دوره کنسلی برگزار شود (همانطور که در سیاست لغو آیلتس تعریف شده است) تأیید می‌کنید که درخواست انجام خدمات توسط شریک آزمون آیلتس مربوطه در طول دوره لغو را دارید و تأیید می‌کنید که حق لغو و بازپرداخت شما 24 ساعت قبل از روز آزمون آیلتس از بین خواهد رفت.

چگونه آیلتس از اطلاعات شما استفاده می‌کند

4.1 شرکای آزمون آیلتس حق حریم خصوصی داوطلبان آزمون آیلتس را به رسمیت می‌شناسند و از آنها حمایت می‌کنند.

4.2 وقتی اطلاعات هویتی خود را ارائه می‌کنید، شرکای آزمون آیلتس آن اطلاعات را در فرم گزارش آزمون به آزمون آیلتس و نتیجه آزمون شما پیوند می‌دهند. این به شما امکان می‌دهد فرم گزارش آزمون خود را به سازمان‌های شناسایی ارسال کنید و آنها نتیجه شما را تأیید کنند.

4.3 فرم‌های گزارش آزمون فقط برای سازمان‌های شناسایی که توسط شرکت کننده در درخواست خود یا به درخواست شرکت کننده پس از صدور نتایج معرفی شده‌اند ارسال می‌شود. هنگامی ‌که آزمون‌دهنده فرم گزارش آزمون را به یک سازمان شناسایی کننده ارسال می‌کند، با تأیید نتیجه توسط آن سازمان موافقت می‌کند.

4.4 شرکای آزمون آیلتس یا نمایندگان مجاز آنها می‌توانند داده‌های شخصی آزمون‌دهنده از جمله عملکرد آزمون یا امتیاز داده‌ها یا عکس‌های گرفته شده توسط مرکز آزمون را با سازمان‌های شناسایی یا سازمان‌های مجری قانون و مقامات نظارتی به اشتراک بگذارند. داده‌های اسکن انگشت، برای هیچ نهادی به جز شرکای آزمون آیلتس فاش نخواهد شد.

4.5 شرکای آزمون آیلتس پاسخ‌های آزمون دهندگان را در آزمون آیلتس حفظ خواهند کرد و ممکن است از آن برای اهداف کنترل کیفیت و برای بررسی تخلفات مشکوک استفاده کنند. نمره آزمون و پاسخ‌های آزمون، به شکل ناشناس، ممکن است برای مقاصد اطلاعاتی، تحقیقاتی، آماری یا آموزشی استفاده شوند.

رضایت نامه آزمون آیلتس

رضایت‌نامه

5.1 شما تصدیق می‌کنید که آزمون آیلتس به طور مشترک متعلق به شرکای آزمون آیلتس است.

5.2 شما گواهی می‌دهید که اطلاعات ارسال شده در درخواست آزمون آیلتس شما کامل، درست و دقیق است.

5.3 شما درک می‌کنید که داده‌های شخصی ارسال شده در درخواست آزمون آیلتس شما برای اهداف آزمون آیلتس جمع آوری شده است.

5.4 شما می‌دانید که داده‌های شخصی شما ممکن است به صورت ناشناس برای اهداف آماری و تحقیقاتی برای توسعه آزمون‌های انگلیسی ارزیابی کمبریج پردازش شود. زبان انگلیسی ارزیابی کمبریج و مرکز آزمونی که آزمون را برگزار می‌کند تأیید می‌کند که اطلاعات شخصی شرکت‌کنندگان در آزمون را به غیر از مواردی که در این اعلامیه ذکر شده است یا در حدی که قانون اجازه می‌دهد، در اختیار دیگران قرار نمی‌دهند.

5.5 می‌دانید که می‌توانید یک کپی از اطلاعات شخصی من را که در برنامه آزمون آیلتس خود ارسال شده است، با تماس با ielts@cambridgeenglish.org مشاهده کنید.

5.6 شما می‌دانید که اگر می‌خواهید یک کپی از اسکن انگشت خود داشته باشید، می‌توانید آن را فقط به عنوان یک شی بزرگ باینری (BLOB) ارائه کنید و درخواست باید به ielts@idp.com یا ielts@britishcouncil.org ارسال شود. همچنین متوجه هستید که برای دسترسی به این اطلاعات هزینه‌ای دریافت می‌شود.

5.7 شما می‌دانید که اگر جزئیات ارسال شده ناقص باشد، ممکن است درخواست شما مورد رسیدگی قرار نگیرد. شما همچنین می‌دانید که تکمیل و ارسال درخواست آزمون آیلتس تضمینی برای ثبت نام در تاریخ آزمون ترجیحی شما یا در محل آزمون مورد نظر شما نیست. می‌دانید که ثبت نام شما از طریق ایمیل تایید می‌شود.

5.8 شما درک می‌کنید که هر گونه اطلاعات شخصی که در طول فرآیند تأیید هویت توسط مرکز آزمون، چه در ثبت نام آزمون و چه در روز آزمون جمع آوری شده است، توسط همکاران آزمون آیلتس برای اهداف آزمون آیلتس پردازش و ذخیره می‌شود. شما تصدیق می‌کنید که عکس گرفته شده از شما توسط مرکز آزمون، در صورت درخواست به هر سازمان شناسایی یا مقامات دولتی (از جمله مقامات رسیدگی به ویزا) که به منظور اجازه دادن به این سازمان‌ها برای تأیید نتایج آزمایش شما یا انجام پرس و جو درخواست می‌دهید، ارائه می‌شود. در رابطه با اشتباهات احتمالی یا مسائل مربوط به یکپارچگی آزمون. شما می‌دانید که در جایی که داده‌های اسکن انگشت به دست می‌آیند، به هیچ نهادی به جز شرکای آزمون آیلتس فاش نمی‌شوند.

5.9 می‌دانید که عکس شما توسط مرکز آزمون گرفته می‌شود تا فرم گزارش آزمون منتشر شود. در صورتی که عکس شما توسط مرکز آزمون گرفته نشده باشد، نتیجه‌ای صادر نخواهد شد.

5.10 شما می‌دانید که شرکای آزمون آیلتس در قبال همه شرکت کنندگان در آزمون و سازمان‌های شناسایی مسئولیت دارند تا از صحت و صحت نتایج آزمون اطمینان حاصل کنند و شرکای آزمون آیلتس این حق را برای خود محفوظ می‌دارند که به طور موقت یا دائم از نتایج آزمون خودداری کنند، یا برای لغو نتایج آزمایشی که صادر شده است، در صورتی که آنها آن نتایج را به دلایل مشکوک به قصور یا هر گونه بی نظمی ‌دیگری در فرآیند آزمایش غیرقابل اعتماد بدانند.

5.11 اگر شرکای آزمون آیلتس تصمیم بگیرند که لازم است هر موضوع مرتبط با آزمون شما یا برگزاری آزمون شما را بررسی کنند، از جمله انجام پرس و جو در مورد اینکه آیا قوانین یا مقررات نقض شده است یا خیر، ممکن است نتیجه شما در بازه زمانی لازم صادر نشود. می‌دانید که در شرایط استثنایی ممکن است از شما خواسته شود که یک یا چند بخش آیلتس را دوباره بگذرانید.

شرایط لازم برای آیلتس

5.12 شما می‌دانید که اگر مشکوک به انجام هر نوع تخلفی هستید، یا انجام هر کاری که ممکن است به یکپارچگی و امنیت آیلتس آسیب برساند، ممکن است نتیجه آزمون را دریافت نکنید، هزینه آزمون شما مسترد نخواهد شد و از شرکت مجدد در آزمون آیلتس منع شوید. شما می‌دانید که جزئیات هرگونه تخلف (شامل شواهدی مبنی بر تخلف مشکوک) که ثابت شده است، ممکن است به سازمان‌های شناسایی، از جمله مقامات پردازش ویزا ارائه شود. و مقامات نظارتی مناسب، یا در موارد دیگر مطابق با قانون، در مواردی که برای اهداف راستی‌آزمایی یا اهداف دیگر برای محافظت از آزمون آیلتس و ذینفعان آن در برابر هر نوع تخلفی لازم باشد، افشا شود. همچنین می‌دانید که تخلفات مشکوک به صورت مرکزی به شرکای آزمون آیلتس و هر مرکز آزمون مربوطه توسط مرکز آزمونی که در آن قصور مشکوک رخ داده گزارش می‌شود.

5.13 شما درک می‌کنید که اگر مرتکب هر نوع تخلفی شوید یا هر کاری انجام دهید که به یکپارچگی و امنیت آیلتس آسیب برساند، ممکن است در آینده از شرکت در آزمون آیلتس منع شوید. می‌دانید که اگر تحریم شوید، اعلانی دریافت خواهید کرد که مدت زمان ممنوعیت را ذکر می‌کند. شما درک می‌کنید که اگر مشمول ممنوعیت باشید و برای شرکت در آزمون ثبت نام کنید، نتیجه‌ای دریافت نمی‌کنید و مستحق بازپرداخت نخواهید بود.

5.14 شما می‌دانید که اگر هر شخص دیگری بخواهد در آزمون آیلتس به جای شما شرکت کند (یعنی به جای شخصی که مشخصات او از طریق ORPS برای ثبت نام در آزمون‌ها/مواد آیلتس مربوطه ارسال شده است)، هم شما و هم آن شخص مسئول خواهید بود و این اقدام پیگرد قانونی دارد.

5.15 شما درک می‌کنید که آزمون‌های آیلتس تحت هیچ شرایطی برای داوطلبان یا مؤسسات یا سازمان‌ها منتشر نمی‌شود، مگر در بررسی تخلفات مشکوک.

5.16 می‌دانید که آزمون اسپیکینگ آیلتس شما ضبط خواهد شد. در صورتی که آزمون ضبط نشود، باید مجدداً در آزمون Speaking شرکت کنید. شما همچنین موافقت می‌کنید که یک ناظر ممکن است در آزمون اسپیکینگ آیلتس شما به عنوان بخشی از فرآیند نظارت شرکت کند.

5.17 می‌دانید که آزمون اسپیکینگ آیلتس ضبط می‌شود و ممکن است در یک برنامه ویدیویی مبتنی بر وب (Zoom) انجام شود.

5.18 شما درک می‌کنید که ممکن است هنگام ثبت نام در آزمون و در طول آزمون برای اهداف امنیتی و تضمین کیفیت از شما فیلم گرفته شود. این فیلم به مدت 60 روز پس از آزمایش شما نگهداری می‌شود و ممکن است برای اهداف ممیزی یا تحقیق استفاده شود.

5.19 شما متوجه هستید که پس از ثبت نام، هزینه آزمون کامل از شما دریافت خواهد شد. شما می‌دانید که اگر درخواست انتقال یا لغو آزمایش خود را داشته باشید، حق بازپرداخت شما مطابق با قوانین محلی تعیین می‌شود.

5.20 شورای بریتانیا نمی‌تواند پرداخت‌هایی را که از سوی بانک‌ها (یا سایر مؤسسات مالی) تحریم شده توسط بریتانیا یا هر حوزه قضایی مرتبط دیگری انجام می‌شود، بپذیرد. هنگامی ‌که شورای بریتانیا شواهدی مبنی بر پرداخت از یک بانک تحریم شده و/یا موسسه مالی تحریم شده کشف کند، تمام وجوه مربوط به آن پرداخت را مسدود می‌کنند و نمی‌توانند خدماتی را که پرداخت برای آن در نظر گرفته شده است ارائه دهند. بنابراین لطفاً اطمینان حاصل کنید که از حسابی در یک بانک تحریم شده و/یا مؤسسه مالی تحریم شده پرداختی انجام ندهید.

5.21 شورای بریتانیا نمی‌تواند به بانک‌ها (یا سایر مؤسسات مالی) که توسط بریتانیا یا هر حوزه قضایی مرتبط دیگری تحریم شده‌اند، چیزی پرداخت کند. اگر درخواست بازپرداخت به حسابی در بانک و/یا مؤسسه مالی تحریم‌شده ارسال کنید، از شما خواسته می‌شود روش پرداخت جایگزینی را که تحریم‌ها را نقض نمی‌کند، معرفی کنید. عدم ارائه روش پرداخت جایگزین منجر به عدم پرداخت وجوه مربوطه می‌شود.

5.22 شما می‌دانید که این نتیجه آزمون نمی‌تواند برای اهداف درخواست UKVI استفاده شود و اگر بعداً متوجه شوید که برای نتیجه آزمون UKVI به آیلتس نیاز دارید، واجد شرایط بازپرداخت نخواهید بود.

5.23 شما تصدیق می‌کنید که جزوه اطلاعات آیلتس برای داوطلبان آزمون را خوانده اید یا قبل از آزمون آیلتس خود خواهید خواند.

5.24 شورای بریتانیا امیدوار است که تجربه شما از برخورد با شورای بریتانیا را به تجربه‌ای عالی تبدیل کند و از نظرات، پیشنهادات و جزئیات رضایت یا نارضایتی شما استقبال می‌کند. اگر نظر یا شکایتی در رابطه با قرارداد دارید، لطفاً به صفحه شکایات مراجعه کنید و روش تعیین شده در آنجا را دنبال کنید.

5.25 اگر شکایت، اختلاف یا ادعایی از طریق بحث و گفتگو بین شما و شورای بریتانیا با موفقیت حل و فصل نشود، دادگاه‌های انگلستان صلاحیت غیر انحصاری در مورد هر ادعایی ناشی از قرارداد یا مرتبط با آن را خواهند داشت. این بدان معنی است که تمام دعاوی مربوط به قرارداد می‌تواند توسط یک قاضی (یا تعدادی از قاضی‌ها) در یک دادگاه انگلیسی حل و فصل شود، اما شما یا شورای بریتانیا می‌توانید به طور متناوب، در کشور محل اقامت خود یا هر کشور مرتبط دیگری اقدام کنید.

سخن آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم باید‌ها و نباید‌ها و تمام قوانین جدید مربوط به آزمون آیلتس که در سال 2023 تعیین شده را به شما ارائه دهیم. اما برای اطلاعات بیشتر یا شرکت در دوره‌های آزمون آیلتس، با ایرانمهر تماس بگیرید. ما با بهترین خدمات خود منتظر شما هستیم.

بیشتر بخوانید :برای گرفتن مدرک آیلتس چه کنیم؟

بیشتر بخوانید:مدت اعتبار تافل چقدر است؟ مدت اعتبار آیلتس چقدر است؟

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 3 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید