Loading ...
IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
فعل کمکی مودال
امتیاز کاربران: 3.8/5
نویسنده: ایرانمهر
24 اردیبهشت 1402

آموزش قواعد فعل کمکی would در انگلیسی

به‌طورکلی باید دقت داشته باشید که فعل کمکی would در انگلیسی یکی از مهم‌ترین فعل‌های کمکی است که در این زبان وجود دارد و می‌تواند عملکردها و کاربردهای متفاوتی را به شما ارائه دهد. به‌طورکلی باید بدانید که این نوع از افعال برای بیان اتفاقاتی که در گذشته اتفاق افتاده یا شروع شده‌اند استفاده می‌شود و گاهی اوقات می‌توان به‌جای will نیز از آن استفاده کرد که این نوع بیان معمولا در جملات رسمی و مودبانه مورداستفاده قرار می‌گیرد. آشنایی با نحوه کار این افعال در گرامر زبان انگلیسی می‌تواند به شما کمک کند تا خیلی سریع بتوانید به پیشرفت دلخواه خود برسید و از این افعال نیز در مکالمات و نوشتار خود استفاده کنید.

ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این افعال کمکی صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در آموزش زبان انگلیسی هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

فعل کمکی مودال would چه کاربرد هایی دارد

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

آشنایی با فعل کمکی  would

فعل کمکی would یکی از افعال مودال (افعال کمکی که حالتی خاص به معنی افعال اصلی می ­دهند) است که کاربرد های متنوعی دارد. گاهی به جای will برای صحبت درباره­ ی آینده­ ی احتمالی برای زمان گذشته استفاده می­ شود. گاهی نیز مانند shall فقط برای ایجاد حالت رسمیت و ادب بکار می ­رود. همچنین برای بیان درخواست­ ها و علایق و حالات و شرایط فرضی نیز کاربرد دارد.

به‌طورکلی باید به این موضوع توجه داشت که فعل کمکی would در انگلیسی دارای کاربردهای زیادی است که یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن زمانی است که شما قصد دارید درخواست‌ها و ترجیحات خود را بیان کنید. معمولا در چنین موقعیتی شما می‌توانید به‌راحتی هرچه تمام از would در جملات خود استفاده کنید. از طرف دیگر گاهی اوقات ممکن است شما قصد داشته باشید موقعیت‌های فرضی را توصیف کنید که در واقعیت وجود ندارند. فعل کمکی would می‌تواند در این شرایط نیز برای شما عملکرد مناسبی را داشته باشد و به شما کمک کند تا بتوانید چنین موقعیت‌هایی را توصیف کنید.

کاربرد بسیار مهم دیگری که این افعال در زبان انگلیسی و گرامر این زبان دارند زمانی است که قصد دارید به‌صورت مودبانه از کسی نظرش را بپرسید یا این‌که درخواست مشاوره از شخصی دیگر را داشته باشید. در چنین شرایطی نیز این امکان به شما داده می‌شود تا بتوانید از فعل کمکی would استفاده کنید. البته باید دقت داشته باشید که استفاده از این فعل نیازمند رعایت‌کردن برخی از نکات است که در ادامه به طور مفصل دراین‌خصوص صحبت خواهیم کرد.

ساخت زمان آینده در گذشته

اولین نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که زمانی که جمله‌ای احتمال، انتظار، قصد یا اجتناب‌ناپذیری را بیان می‌کند که در گذشته شروع شده است شما می‌توانید از would به‌جای will در جملات خود استفاده کنید. این کاربرد در زبان انگلیسی بسیار رایج است و اکثر افرادی که به‌صورت محلی به این زبان صحبت می‌کنند معمولا از این کاربرد نهایت استفاده را می‌برند. برای درک هرچه بهتر این موضوع مثال‌های زیر را مشاهده کنید که به شما کمک خواهد کرد:

I thought he would be here by now.

فکر می‌کردم او تا الان اینجا باشد.

She knew they wouldn’t make it to the show in time.

او می‌دانست که به‌موقع به نمایش نخواهند رسید.

I thought John would be mowing lawn by this point.

فکر می‌کردم جان تا این جا چمن‌زنی خواهند کرد.

توانایی و تمایل در زمان گذشته

یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهمی که فعل کمکی would در انگلیسی دارد زمانی است که شما قصد دارید درباره توانایی یا تمایل شخص یا چیزی برای انجام کاری در گذشته صحبت کنید. اگرچه باید دقت داشته باشید که این بیان‌کردن معمولا منفی است؛ ولی نباید فراموش کرد که کاربردهای مخصوص به خود را نیز دارد. مثال‌های زیر به شما کمک می‌کند تا به شکل بهتری این موضوع را درک کنید:

This darn washing machine wouldn’t turn on this morning.

این ماشین لباسشویی لعنتی امروز صبح روشن نمی‌شد.

Mary wouldn’t come out of her room all weekend.

مری تمام آخر هفته از اتاقش بیرون نیامد.

تمرین مهارت های زبانی

بیان احتمال و قطعیت با استفاده از فعل کمکی would

این کاربرد را احتمالا در زمان استفاده از فعل کمکی will نیز مشاهده کرده‌اید. شما می‌توانید از فعل کمکی would برای بیان این‌که احتمال چیزی وجود دارد یا این‌که آن اتفاق با قطعیت در گذشته رخ داده است استفاده کنید. برای این‌که این مسئله را به شکل بهتری درک کنید در ادامه مثال‌هایی را برای شما آورده‌ایم که بدون شک در این زمینه به شما کمک خواهد کرد:

There was a man here just now asking about renting the spare room.

الان مردی اینجا بود که در مورد اجاره اتاق یدکی سوال می‌کرد.

That would be Kenneth. He just moved here from Iowa.

این کنت است. او به‌تازگی از آیووا به اینجا نقل مکان کرده است.

درخواست مودبانه با کمک فعل would

ما می‌توانیم دقیقا به همان شکلی که از will برای بیان درخواست‌های خود استفاده کنیم از would نیز به‌منظور انجام این کار استفاده کنیم. البته باید به این موضوع دقت داشته باشید که تفاوت‌هایی در این زمینه وجود دارد. مثلا زمانی که شما از would استفاده می‌کنید در واقع سطح خاصی از ادب را به درخواست خود اضافه می‌کنید و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا درخواست شما به‌صورت مودبانه‌تری انجام شود. برای این‌که به شکل بهتری این موضوع را درک کنید در ادامه چند مثال کاربردی را دراین‌خصوص برای شما آورده‌ایم:

Would you please take out the garbage for me?

لطفا زباله‌ها را برای من بیرون می‌آورید؟

Would John mind helping me clean out the garage?

آیا جان بدش نمی‌آید که به من کمک کند گاراژ را تمیز کنم؟

بیان خواسته‌ها با کمک فعل would

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین کاربردهای فعل کمکی would در انگلیسی زمانی است که شما قصد دارید خواسته‌های خود را بیان کنید. زمانی که شما از ترکیب فعل کمکی would و فعل اصلی like استفاده می‌کنید می‌توانید درخواست پرس‌وجو از کسی داشته باشید یا این‌که از او بخواهیم تا کاری را برای شما انجام دهد. در ادامه مثال‌هایی را درباره این کاربرد بسیار مهم برای شما آورده‌ایم که به درک هرچه بیشتر این کاربرد کمک خواهد کرد:

I would like to go to the movies later.

من دوست دارم بعدا به سینما بروم.

Where would you like to go for your birthday?

دوست داری برای تولدت کجا بروی؟

I would not care to live in a hot climate.

برای من مهم نیست که در آب‌وهوای گرم زندگی کنم.

Would you care to have dinner with me later?

دوست داری بعدا با من شام بخوری؟

نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که ما می‌توانیم از همین ساختار برای بیان یا پرسیدن تمایل به چیزی نیز استفاده کنیم. اگر از like به‌عنوان فعل اصلی استفاده کنیم می‌توان به‌سادگی با یک اسم یا عبارت اسمی بعد از آن این کار را به بهترین شکل ممکن انجام داد. از طرف دیگر اگر ما از care استفاده کنیم می‌توان بعد از آن حرف‌اضافه for را آورد. مثال‌های زیر را مشاهده کنید:

Would you like a cup of tea?

آیا یک فنجان چای میل دارید؟

He would like the steak, and I will have the lobster.

او استیک دوست دارد و من خرچنگ می‌خورم.

Ask your friends if they would care for some snacks.

از دوستتان بپرسید آیا می‌خواهند از میان‌وعده‌ها مراقبت کنند.

آموزش قواعد فعل کمکی would در انگلیسی

دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی

دوره های آنلاین انگلیسی ایرانمهر
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای بزرگسالان

Would that و کاربردهای آن

یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم Would زمانی است که شما می‌خواهید از آن برای معرفی بخش that استفاده کنید. کاربرد بسیار مهم این ترکیب زمانی است که شما قصد دارید موقعیت‌های فرضی یا امیدوارکننده‌ای را بیان کنید که شخص آرزو می‌کند درست باشد. مثال‌های زیر را مشاهده کنید:

Would that we lived near the sea.

ای‌کاش نزدیک دریا زندگی می‌کردیم.

Life would be so much easier if we won the lottery.

اگر در لاتاری برنده می‌شدیم زندگی بسیار آسان‌تر می‌شد.

Would that it were so!

ای‌کاش این‌طور بود.

بیان ترجیح با استفاده از would

فعل کمکی would در انگلیسی یک کاربرد بسیار مهم دیگر نیز دارد و آن زمانی است که شما قصد دارید یک ترجیح را بیان کنید. مثال‌های زیر به شما کمک می‌کند تا بتوانید درک بهتری از این به دست بیاورید:

There are a lot of fancy meals on the menu, but I would rather have a hamburger.

غذاهای فانتزی زیادی در منو وجود دارد، اما من ترجیح می‌دهم یک همبرگر بخورم.

They would sooner go bankrupt than sell the family home.

آنها زودتر از آنکه بخواهند خانه خانواده را بفروشند ورشکست می‌شوند.

Would you rather go biking or go for a hike?

ترجیح می‌دهید دوچرخه‌سازی کنید یا پیاده‌روی؟

استفاده از would در جملات شرطی

جملات شرطی که در گذشته رخ می‌دهند را شرط دوم می‌نامند. برخلاف شرط نوع اول، از شرط نوع دوم برای صحبت در مورد چیزهایی استفاده می‌کنیم که بعید هستند اتفاق بیفتند.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای فعل کمکی would در انگلیسی زمانی است که قصد دارید از جملات شرطی نوع دوم استفاده کنید. برای ایجاد جملات شرطی نوع دوم از زمان گذشته ساده بعد از بند if استفاده می‌کنیم و به دنبال آن از would به‌اضافه مصدر بدون to استفاده می‌کنیم تا نتیجه شرط را بیان کنیم. مثال‌های زیر را مشاهده کنید تا درک این موضوع برای شما ساده‌تر شود:

If I went to London, I would visit Trafalgar Square.

اگر به لندن می‌رفتم از میدان ترافالگار بازدید می‌کردم.

I would buy a yacht if I ever won the lottery.

اگر در لاتاری برنده شوم یک قایق تفریحی می‌خرم.

بیان موقعیت‌های فرضی با کمک فعل would

از فعل کمکی would در انگلیسی می‌توان برای بیان موقعیت‌های فرضی و بحث درباره این موقعیت‌ها نیز استفاده کرد. شما می‌توانید موقعیت‌های فرضی یا احتمالی که تصور می‌کنید اتفاق می‌افتند و البته به هیچ شرطی وابسته نیستند را نیز با استفاده از فعل would بیان و توصیف کنید. برای این‌که به شکل بهتری این موضوع را درک کنید مثال‌های زیر را بادقت مشاهده کنید:

They would be an amazing band to see in concert!

آنها گروهی شگفت‌انگیز برای تماشا در کنسرت هستند.

Don’t worry about not getting in—it wouldn’t have been a very interesting class, anyway.

نگران ورود به کلاس نباشید. به‌هرحال کلاس خیلی جالبی نبود.

She would join your study group, but she doesn’t have any free time after school.

او به گروه مطالعاتی شما می‌پیوندد؛ اما بعد از مدرسه وقت آزاد ندارد.

I normally wouldn’t mind, except that today is my birthday!

برای من معمولا مهم نیست؛ مگر این‌که روز تولدم باشد.

درخواست نظر مودبانه

ما می‌توانیم از فعل would به همراه افعالی که برای نظرخواهی استفاده می‌شوند از جمله think یا expect برای کاهش قدرت یک ادعا استفاده کرده و آن را به‌صورت رسمی‌ و مودبانه‌تری ارائه دهیم. مثال‌های زیر را در این زمینه مشاهده کنید:

I would expect that the board of directors will be pleased with this offer.

من انتظار دارم که هیات مدیره از این پیشنهاد خشنود شود.

One would have thought that the situation would be improved by now.

کسی فکر می‌کرد که وضعیت تاکنون بهبودیافته است.

از طرف دیگر می‌توانیم با استفاده از would و یک کلمه پرسشی در یک جمله پرسشی نظر شخص دیگری را نیز به‌صورت مودبانه بپرسیم که این مسئله نیز یکی دیگر از مهم‌ترین کاربردهای فعل کمکی would در انگلیسی است. برای درک بهتر این موضوع چند مثال را در ادامه برای شما آورده‌ایم:

What would you suggest we do instead?

به‌جای آن چه کاری را پیشنهاد می‌کنید؟

Where would be a good place to travel this summer?

در این تابستان کجا می‌تواند مقصد خوبی برای سفر باشد؟

پرسیدن دلیل با استفاده از would

زمانی که از کلمه پرسشی why استفاده می‌کنیم اغلب به دنبال آن would را استفاده می‌کنیم تا دلیل اتفاق افتاده یا درست بودن چیزی را بپرسیم. مثال‌های زیر را مشاهده کنید:

 Why would my brother lie to me?

چرا باید برادرم به من دروغ بگوید؟

Why would they expect you to know that?

چرا آنها انتظار دارند شما این را بدانید؟

اگر از i یا we به‌عنوان فاعل سوال استفاده کنیم اغلب به‌صورت بلاغی این مسئله را انجام خواهیم داد. مثال‌های زیر را مشاهده کنید:

Why would I try to hide anything from you?

چرا سعی کنم چیزی را از تو پنهان کنم؟

فعل کمکی would در انگلیسی

دوره های خصوصی آموزش زبان انگلیسی

دوره های خصوصی انگلیسی ایرانمهر
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

بیان مؤدبانه پیشنهادات

از فعل کمکی would به همراه نهاد اول شخص برای بیان یک پیشنهاد یا نصیحت مؤدبانه استفاده می ­کنیم. در این حالت، معمول است عبارت if I were you را هم در انتها یا ابتدای جمله بکار برند و پیشنهاد را با قالب جمله شرطی بیان کنند.

I would apologize to the boss if I were you.

اگر جای تو بودم از رئیس عذرخواهی می­ کردم.

I would talk to her tonight; there’s no point in waiting until tomorrow.

(اگر من بودم) امشب با او صحبت می­ کردم؛ دلیلی ندارد تا فردا صبر کنی.

می ­توان همین حالت جملات را برای نهاد دوم شخص یا سوم شخص نیز بکار برد؛ در این حالت از فعل be و صفت­هایی چون wise، smart و … استفاده می‌کنیم؛ به عنوان مثال:

I think you would be wise to be more careful with your money.

فکر می­کنم، برای تو عاقلانه­ است که در مورد پولت بیشتر مراقب باشی.

Recent graduates would be smart to set up a savings account as early as possible.

  • برای فارغ­ التحصیلان اخیر هوشمندانه است که  در اولین فرصت یک حساب پس­ انداز باز کنند.

 

جایگزین کردن افعال کمکی مودال

در بسیاری موارد، افعال کمکی مودال می­ توانند با افعال مودال دیگر تعویض شوند. از این تعویض کلمات برای ایجاد معانی جدید در ساختار گرامری مشابه استفاده می­ شود؛ برای مثال، بجز would در ساختار شرطی نوع دوم می­ توان از افعال could (برای نشان دادن وجود احتمال بالا برای نتیجه ­ی شرط) یا might (برای بیان احتمال پایین نتیجه ­ی شرط) نیز استفاده کرد؛ مثلا:

If I won the lottery, I could buy a new house.

اگر لاتاری را می ­بردم، احتمال زیاد یک خانه­ ی جدید می­ خریدم.

If I were older, I might stay up all night long.

اگر بزرگتر بودم، احتمالا ممکن بود تمام شب را بیدار بمانم.

در انگلیسی بریتانیایی، برای ایجاد ساختار مقید­تر، مؤدبانه ­تر و رسمی ­تر، should را جایگزین would می­ کنند؛ برای نمونه:

I should apologize to the boss if I were you.

اگر جای تو بودم، می ­بایستی از رئیس عذرخواهی می ­کردم. (پیشنهاد مودبانه ­تر!)

I should like a poached egg for breakfast.

علاقمندم برای صبحانه یک تخم مرغ عسلی بدون پوست میل کنم. (بیان علاقه و آرزو)

همان‌طور که شما هم مشاهده کردید فعل کمکی would در انگلیسی دارای کاربردهای زیادی است و در موارد متعددی مورداستفاده قرار می‌گیرد. اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا اطلاعات بیشتری را در خصوص گرامر زبان انگلیسی به دست بیاورید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده در کلاس زبان ایرانمهر نیز استفاده کرده و از مزایای این خدمات نهایت بهره را ببرید.

بیشتر بخوانید: یادگیری انواع افعال کمکی در زبان انگلیسی

بیشتر بخوانید: کاربردهای فعل کمکی could در زبان انگلیسی

آزمون

کدام یک از موارد زیر از کاربردهای would به عنوان فعل کمکی مودال، نیست؟

در کدام جمله would برای بیان ترجیحات استفاده شده؟

کدام یک از انواع جملات شرطی با فعل کمکی مودال would ساخته می¬شوند.

کدام یک از موارد زیر از کاربردهای would به عنوان فعل کمکی مودال، نیست؟

در کدام جمله would برای بیان ترجیحات استفاده شده؟

کدام یک از انواع جملات شرطی با فعل کمکی مودال would ساخته می¬شوند.

در کدام گزینه، یک ساختار بسیار رسمی و قدیمی با استفاده از would برای بیان علاقه و آرزو استفاده شده؟

Which of the following is not a function of would as a modal verb?

Which of the following sentences uses would to express preference?

What kind of conditional sentence is formed using would?

Which of the following sentences uses a very formal, old-fashioned construction with would to express a wish or desire?

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3.8 از 5 از 71 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید