IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
هفت کتاب مطرح برای درک فرهنگ ایالات متحده‌ی آمریکا
امتیاز کاربران: 4/5
نویسنده: محمد اشرفی
31 مرداد 1398

هفت کتاب مطرح برای درک فرهنگ ایالات متحده‌ی آمریکا

شاید با خودتان فکر کنید که برای مهاجرت به یک کشور، تنها به مدارک تحصیلی کامل و تسلط به زبان بومی آن کشور نیاز دارید. ولی در حقیقت، شما باید بیش از این‌ها یاد بگیرید تا بتوانید برای زندگی در کشور دیگری آماده شوید.
حقیقتا تعداد زیادی از مهاجران، بعد از مدتی زندگی و فعالیت در کشور جدید طاقت نمی‌آورند و به وطنشان بازمی‌گردند. چون نمی‌دانستند که چگونه باید رفتار کنند، چگونه واکنش بدهند و در شرایط سخت‌تر که مطمئنا در زندگی پیش می‌آید، چه راه‌حل مناسبی را به کار بگیرند.
شاید از آن دست زبان‌آموزانی باشید که مهاجرت تحصیلی به آمریکا را انتخاب کرده‌اید. در این صورت، بهتر است با فرهنگ و آداب و رسوم در این کشور آشنا شوید. در ادامه به شما کتاب‌های مختلفی معرفی می‌کنیم که به کمک آن‌ها بتوانید علاوه بر زبان انگلیسی، فرهنگ آمریکایی را هم یاد بگیرید.

Communicating in the Real World

برقراری ارتباط در دنیای واقعی
این کتاب، کتابی فوق‌العاده برای کسانی است که می‌خواهند در آمریکا کار پیدا کنند. در این کتاب راجع به رفتار مناسب در محل کار و تاثیر این رفتار و تمرینات روی کاربرد زبان صحبت می‌شود. این کتاب، کتابی کاملا جدی است که مطالب آن برای کسی که به صورت جدی دنبال کار در آمریکا می‌گردد، کاملا مناسب است.

101 American Customs

101 آداب و رسوم آمریکایی
هدف این کتاب درک فرهنگ آمریکا از طریق آداب و رسوم آن‌هاست. این آداب و رسوم شامل جشن شکرگزاری، ارسال کارت تبریک تولد و … می‌شوند. نویسنده‌ی این کتاب از لحنی طنزآمیز و شوخی استفاده می‌کند تا فرهنگ آمریکا را از طریق آداب و رسوم آن توضیح دهد.

هفت کتاب مطرح برای درک فرهنگ ایالات متحده آمریکا

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

101 American Superstitions

101 خرافه‌ی آمریکایی
این کتاب هم شبیه 101 آداب و رسوم آمریکایی است. در این کتاب هم نویسنده با لحنی طنز و فکاهی، فرهنگ آمریکا را از طریق صحبت راجع به خرافه‌ی بومی‌های آمریکایی زبان توضیح می‌دهد.

Oxford Guide to British and American Culture for Learner’s of English

راهنمای آکسفورد برای توضیح فرهنگ آمریکایی و بریتانیایی به زبان آموزان
این می‌تواند بهترین کتاب برای درک فرهنگ بریتانیایی و آمریکایی برای یک زبان آموز باشد. چون توسط انتشارات آکسفورد به چاپ رسیده و کاملا آموزشی است. به عنوان کسی که انگلیسی را به صورت زبان دوم یاد می‌گیرد، مقایسه‌ی این دو فرهنگ حتما جالب و جذاب خواهد بود.

Introduction to American Studies

معرفی مطالعات آمریکایی
این کتاب برای همه‌ی زبان‌آموزان نیست، چون بسیار تخصصی است. هرچند، اگر شما فرهنگ آمریکا را در سطح دانشگاهی مطالعه می‌کنید، احتمالا این کتاب به دردتان می‌خورد. در این کتاب از طریق چهارده مقاله‌ی علمی، مطالعات آمریکایی با دقت زیادی توضیح داده شده است.

Speak American

آمریکایی صحبت کنید
توضیحات روی جلد این کتاب: راهنمای کامل زبان و فرهنگ ایالات متحده‌ی آمریکا. این کتاب مناسب کسانی است که انگلیسی بریتانیایی را آموخته‌اند و می‌خواهند در ایالات متحده‌ی آمریکا به تحصیل و اشتغال بپردازند. در این کتاب فرهنگ آمریکایی و بریتانیایی مقایسه می‌شود.

Spotlight on the USA

ریز به ریز آمریکا
این کتاب که نوشته‌ی Randee Falk است، به مناطق مختلف آمریکا نگاه جالبی می‌کند و برای زبان‌آموزان انگلیسی نوشته شده است. هر فصل بخشی از ایالات متحده‌ی آمریکا مثل نیو انگلند، جنوب، غرب و … را معرفی می‌کند. سپس راجع به آداب و رسوم محلی و زبان اصطلاحی جزئیاتی در اختیارتان قرار می‌دهد و در انتهای هر فصل هم تمارین مخصوصی ارائه می‌کند.

هفت کتاب مطرح برای درک فرهنگ ایالات متحده ی آمریکا


بیشتر بخوانید: چگونه لهجه آمریکایی داشته باشیم؟


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4 از 5 از 5 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید