IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
هشت اپلیکیشن TV اندرویدی برای زبان آموزان
امتیاز کاربران: 3.8/5
نویسنده: ایرانمهر
20 اسفند 1397

هشت اپلیکیشن TV اندرویدی برای زبان آموزان

ببین و یاد بگیر! هشت اپلیکیشن TV اندرویدی برای زبان آموزان

بیشتر مردم برای سرگرمی و وقت گذرانی، تلویزیون نگاه می‌کنند. اما تا به حال شده برنامه‌های تلویزیونی، مصاحبه با بازیگران، فیلم و سریال را برای یادگیری زبان انگلیسی تماشا کنید؟

از طریق برنامه‌های تلویزیونی می‌توان چیزهای زیادی آموخت_خصوصا زمانی که پای زبان انگلیسی در میان باشد.

در این مطلب، ایران‌مهر به شما هشت اپلیکیشن برای پخش برنامه‌های تلویزیونی به زبان انگلیسی، معرفی می‌کند که با استفاده از آن‌ها، یادگیری این زبان بسیار آسان‌تر می‌شود.

در این برنامه‌ها می‌توانید قسمت‌های آموزشی را تماشا کرده و TV show های انگلیسی ناب ببینید. چون آن‌ها روی سیستم اندروید نیز نصب می‌شوند، در هر مکان و زمانی که وقتتان آزاد باشد نیز می‌توانید آن‌ها را تماشا کنید. برخی از این اپلیکیشن‌ها رایگان هستند و برخی دیگر اصلا نیازی به اتصال به اینترنت ندارند.

بسیار خوب، وقت آن رسیده که خودتان را برای یادگیری آماده کنید!

هشت اپلیکیشن TV اندرویدی برای زبان آموزان

آیا واقعا می‌توان با تلویزیون زبان انگلیسی یاد گرفت؟‌

با تماشای مصاحبه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی، تجربه‌ی یک Listening بومی و واقعی را کسب کنید. دیالوگ‌هایی که در کلاس انگلیسی یاد می‌گیرید ممکن است مصنوعی و خسته‌کننده به نظر برسند، اما برنامه‌های TV Shows به شما مکالمه‌ی واقعی بومی‌های انگلیسی زبان را نشان می‌دهد. شاید باور نکنید ولی حتی گرامر و ساختار نوشتاری شما نیز تقویت می‌شود. چون خود به خود ساختار درست در ذهنتان ثبت شده و هنگامی که متنی می‌نویسید، جملات با ساختار درستی که قبلا شنیده‌اید به ذهنتان خطور می‌کند. همزمان، با نحوه‌ی تلفظ صحیح کلمات نیز آشنا می‌شوید.

اگر تمایل دارید که فواید تماشای برنامه‌های تلویزیونی را ببینید، سعی کنید هر جمله‌ای که مجری یا مهمان می‌گوید را تکرار کنید. به این ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که کلمه را به درستی تلفظ می‌کنید و این احساس به شما دست می‌دهد که کلماتی که تکرار می‌کنید، طبیعی‌تر است.

اگر برای مکالمه به تمرینات بیشتری نیاز دارید، سعی کنید مکالمه‌ی مورد علاقه‌ی خود را از برنامه‌های TV Shows پیدا کنید. بعد از جملات کاراکتر محبوبتان، ویدیو را متوقف کرده و همان جمله را با صدای بلند تکرار کنید. تا جایی که ممکن است تکرار و تمرین کنید و از اینکه یک ویدیو را چند بار ببینید، دوری نکنید.

تماشای برنامه‌های تلویزیون، خصوصا با یکی از این اپلیکیشن‌هایی که به شما معرفی می‌کنیم روش فوق‌العاده‌ای برای تمرین زبان انگلیسی است. چراکه به راحتی می‌توانید برایش وقت بگذارید و تایم خالی پیدا کنید.

اگر برای مراجعه به محل کار یا دانشگاه از قطار یا اتوبوس استفاده می‌کنید، حتما به افرادی برخورد کرده‌اید که در حال تماشای یک فیلم با زیرنویس‌های فارسی هستند. خب، پس چرا معطل هستید؟ این مسیر فرصتی مناسب است تا شما نیز با این اپلیکیشن‌ها، به تماشای این برنامه‌ها بپردازید و آموزش را به یک تفریح بزرگ و بخشی از کارهای روزانه‌ی خود تبدیل کنید.

با دانلود این اپلیکیشن‌ها نیازی نیست که برای دانلود یا انتقال فیلم‌ها به حافظه‌ی موبایلتان مدت‌ها وقت صرف کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین آن‌ها آشنا شوید.

با این هشت اپلیکیشن سرگرم کننده، زبان انگلیسی بیاموزید.

FluentU

با این اپلیکیشن‌ می‌توانید برنامه‌های تلویزیونی را به زبان انگلیسی تماشا کرده و زبان خود را تقویت کنید. صدها ویدیوی انگلیسی FluentU وجود دارد که شامل ویدیوهایی واقعی و سطح پیشرفته می‌شود. برای مثال می‌توان به تریلرها، موزیک ویدیوها، مکالمه‌های انگیزشی و … اشاره کرد.

تمام ویدیوهای این اپلیکیشن، زیرنویس مجزایی دارد. اگر روی هر کلمه کلیک کنید، FluentU فیلم را متوقف کرده و تعریف آن را نمایان می‌سازد. تعریف کلمه با مثال‌ها و تصاویری صورت می‌گیرد که به شما کمک می‌کند معنی آن را بهتر به خاطر بسپارید. به این ترتیب، به راحتی می‌توانید از طریق تماشای برنامه‌ها، دایره لغاتتان را افزایش دهید.

بعد از پایان تماشای فیلم یا برنامه‌ی تلویزیونی، کوییز‌ها و فلش‌کارت‌های جالبی ارائه می‌شود که معنی اصطلاحات جدیدی که یاد گرفتید را در ذهنتان تثبیت کرده و شما را مطمئن می‌کند که چیزهای جدیدی آموخته‌اید.

ویدیوهای این اپلیکیشن بر اساس ژانر و سطح سختی به دسته‌های مختلفی تقسیم شده‌اند تا بتوانید ویدیویی که بیشتر به کارتان آمده و کمکتان می‌کند را تماشا کنید.

برای مثال، کسانی که یادگیری را تازه شروع می‌کنند، تماشای TV Show ‌ معروف Sesame Street کمکشان می‌کند و می‌توانند از آن لذت ببرند. برای زبان آموزان سطح پیشرفته‌تر نیز Talk Show  جذاب و دوست داشتنی  Ellen DeGeneres  توصیه می‌شود.

برای اینکه بتوانید ویدیو را جهت یادگیری زبان تماشا کنید، نسخه‌ی آزمایشی و رایگان  FluentU را امتحان کنید. FluentU را هم می‌توانید روی موبایلتان نصب کنید، هم در کامپیوتر از نسخه‌ی نرم‌افزاری آن استفاده کنید. البته این اپلیکیشن با سیستم‌های iOS نیز سازگار است.

Netflix

امکان ندارد راجع به برنامه‌های تلویزیونی صحبت کنیم ولی یاد اپلیکیشن Netflix نیفتیم. این روزها، Netflix یکی از سرویس‌های معروف و محبوب برای تماشای TV Show به زبان انگلیسی است. این اپلیکیشن از زبان‌های زیادی پشتیبانی می‌کند و تعداد زیادی از ویدیوهای موجود، زیرنویس انگلیسی دارند. تماشای ویدیو با زیرنویس به شما کمک می‌کند تا مکالمه را بهتر یاد بگیرید. چراکه همزمان حین شنیدن کلمات و جملات، با نحوه‌ی نوشتاری آن‌ها نیز آشنا می‌شوید. بهترین تمرین در تماشای TV Show ، تماشای آن با زیرنویس انگلیسی است.

اما اگر هنوز برای آن آماده نیستید، فیلم‌ها را با زیرنویس فارسی تماشا کنید و رفته رفته آن‌ها را به زیرنویس‌های انگلیسی تغییر دهید. البته به یاد داشته باشید، نباید چشمتان را به زیرنویس عادت دهید. هدفتان از تماشای این برنامه‌ها را فراموش نکنید چراکه زیرنویس، گوش را برای شنیدن و یادگرفتن تنبل می‌کند. پس سعی کنید خود را به مرحله‌ای برسانید که بعد از مدتی، حتی بدون زیرنویس انگلیسی، TV Showها را تماشا کنید.

Hulu

Hulu شباهت زیادی به اپلیکیشن Netflix دارد. به علت وجود منابع و ویدیوهای بسیار خوب، این اپلیکیشن نیز در لیستمان قرار دارد. البته Hulu برنامه‌ها و TV Shows زیادی دارد، اما بیشتر مستند هستند و کمتر می‌توانید فیلم سینمایی پیدا کنید.

بنابراین شما مکالمه‌های واقعی‌تر و طبیعی‌تری می‌شنوید. البته جز برنامه‌های تلویزیونی یا مستند، برنامه‌های دیگری نیز یافت می‌شود که شاید برایتان سرگرم‌کننده باشد. برای مثال می‌توان به ویدیوهای آموزش آشپزی به زبان انگلیسی اشاره کرد. پس اگر باید کلمات مربوط به شاخه‌ی خاصی مثل آشپزی بیاموزید، از این اپلیکیشن استفاده کنید و کلی واژه‌ی انگلیسی یاد بگیرید.

BBC Learning English

منبع دیگری که برای آموزش زبان انگلیسی استفاده می‌شود، اپلیکیشن BBC Learning English

نام دارد. البته این اپلیکیشن بیشتر مخصوص زبان آموزان است و کلیپ‌های تلویزیونی در آن کوتاه‌تر هستند تا به زبان آموز فرصت یادگیری بدهند. این کلیپ‌ها شامل گزارش‌های کوتاه خبری، دروس انگلیسی و دیالوگ‌های متنوع می‌شود.

BBC Learning English   رونوشت کاملی از هر ویدیو در اختیار دارد که در مواردی چون اخبار خیلی کمک می‌کند. سعی کنید قبل از تماشای ویدیو، از روی رونوشت بخوانید و سپس ویدیو را بدون زیرنویس تماشا کرده و ببینید که تا چه حدی آن را متوجه می‌شوید. این پروسه را چند بار تکرار کنید تا نهایتا تمامی جملات را فهمیده و با کلمات و تلفظ صحیحشان آشنا شوید.

در آخر نیز چندین تست و کوییز ساده از شما گرفته می‌شود تا کمی جدی‌تر ویدیوها را تماشا کرده و مطمئن شوید که حین تماشا، به خوبی یاد می‌گیرید.

هشت اپلیکیشن TV اندرویدی برای زبان آموزان

TVPlayer

TVPlayer  شصت و دو کانال رایگان دارد و از این شصت و دو کانال، سی و پنج کانال آن در نسخه‌ی آزمایشی در دسترس است. برخی از این کانل‌ها حتی برنامه‌ی تلویزیونی را به صورت زنده پخش می‌کنند. پس زمانی که به تلویزیونتان دسترسی ندارید، می‌توانید از تماشای برنامه‌ها به صورت زنده لذت ببرید.

حتی امکان ضبط ویدیو از روی کانال نیز وجود دارد. پس اگر می‌خواهید قسمتی را از دست ندهید، از گزینه‌ی recording استفاده کرده و با تماشای مکرر آن، مهارت زبان انگلیسی را نیز در خود تقویت کنید.

بعد از ضبط برنامه سعی کنید چند بار هر قسمت را تماشا کنید و با حوصله به یادگیری نکات جدید بپردازید. این تکرار به شما کمک می‌کند که لغات جدیدتری یاد بگیرید و زبانتان را بیشتر تقویت کنید.

Tubi

در اپلیکیشن Tubi  فیلم‌ها و  TV Showهای زیادی وجود دارد. نگران این نباشید که ویدیوهای مورد علاقه‌ی خود را پیدا کنید. در این اپلیکیشن حتما ویدیوی جذابی پیدا می‌کنید که با تماشای آن، زبانتان را تقویت کرده و لذت ببرید. فیلم‌های این اپلیکیشن بر اساس بازیگر، ژانر فیلم و عنوان آن دسته بندی شده است.

یکی از ویژگی‌های این اپلیکیشن، به شما اجازه می‌دهد تا لیستی از فیلم‌ها و ویدیوهای موردعلاقه‌ی خود انتخاب و مکررا آن‌ها را تماشا کنید. پس Tubi‌را نصب کنید و هیچ‌وقت از تمرین انگلیسی خسته نشوید.

iflix

در تمام ویدیوهای این اپلیکیشن امکان افزودن زیرنویس وجود دارد، همچنین جز انگلیسی، ویدیوهای دیگر به زبان‌های دیگر نیز قرار داشته و این اپلیکیشن را گزینه‌ی مناسبی برای یادگیری زبان تبدیل کرده است.

علاوه بر موارد بالا، iflix امکان دانلود ویدیوها نیز وجود دارد. بنابراین می‌توانید ویدیوها را به صورت آفلاین تماشا کنید. این گزینه به کسانی که همیشه به اینترنت دسترسی ندارند یا اینترنتشان کند است، بسیار مناسب است.

هرگز اجازه ندهید چیزی یادگیری زبان انگلیسی را برایتان محدود کند. پس سریع باشید، دانلود کنید و آن‌ها را آفلاین تماشا کنید.

English Club TV

در این اپلیکیشن بیشتر ویدیوهای آموزشی پیدا می‌کنید. ویدیوهای زیادی که به شما نکات زبان انگلیسی می‌آموزند و در یادگیری گرامر، املا و لغات به شما کمک می‌کند.

اپلیکیشن English Club TV تنوع زیادی در فیلم‌ها ندارد، اما تمام ویدیوها برای یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می‌کنند. در پایان هر ویدیو کوییز کوچکی وجود دارد که با انجام آن می‌فهمید تا چه حد آموخته‌اید.

پس اگر می‌خواهید حین آموختن زبان انگلیسی حسابی سرگرم شوید، نگاهی به این اپلیکیشن‌ها انداخته و یکی از آن‌ها که با سیستم موبایل شما سازگار است را دانلود کنید. سپس با تماشای برنامه‌ی مورد علاقه‌ی خود، مهارت‌های خود را تقویت کرده و کم کم مثل یک بومی انگلیسی زبان صحبت کنید.


بیشتر بخوانید: ژانر فیلم‌های سینمایی برای زبان‌آموزان انگلیسی

بیشتر بخوانید: فیلم‌های سال 2022 که نباید از دست بدهید


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3.8 از 5 از 43 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید