IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
با این نرم‌ افزار های ترجمه، مترجم‌ متن‌ های خودتان باشید
امتیاز کاربران: 3.5/5
نویسنده: محمد اشرفی
30 شهریور 1398

با این نرم‌ افزار های ترجمه، مترجم‌ متن‌ های خودتان باشید

شاید تصور کنید که دیکشنری یا نرم‌افزارهای ترجمه فقط به درد کسانی می‌خورد که با رشته‌ی زبان سروکار دارند یا می‌خواهند به یادگیری یک زبان جدید بپردازند. اما امروزه، در هر رشته‌ای که مشغول تحصیل باشید، برای پروژه‌های تحقیقاتی یا تسک‌هایی که استاد به شما می‌سپارد، به ترجمه نیاز پیدا می‌کنید. اما متاسفانه، با وجود افزایش روزافزون دارالترجمه‌ها و تبلیغات زیاد، پیدا کردن مترجمی که واقعا بتواند متن شما را به خوبی ترجمه کند کار سختی است. خصوصا در ترجمه‌ی مقالات پژوهشی دانشگاه‌ها، شما باید از مترجم کارآمد و لایقی کمک بگیرید تا اصطلاحات یا مباحث را اشتباه ترجمه نکند. طبق تجربه‌ای که خودم داشتم، یک بار برای ترجمه‌ی متنی 30صفحه‌ای هزینه‌ی زیادی متقبل شدم و بعد از دریافت پروژه، خودم از اول آن را ترجمه کردم. گویا مترجم قبلی، اصلا متوجه نبوده متن بیچاره را به چه شکلی تفسیر می‌کرده است.

با این نرم افزار های ترجمه، مترجم متن های خودتان باشید

حالا اگر در حدی به زبان انگلیسی تسلط دارید که بتوانید معنی و مفهوم جملات و نوشته‌ها را درک کنید، پس به کمک یک نرم‌افزار ترجمه به خوبی می‌توانید خودتان از پس این کار بربیایید و مقاله‌ی موردنظر را به زبانی دیگر ترجمه کنید.

در ادامه، بهترین نرم‌افزار‌های ترجمه را به شما معرفی می‌کنیم که به کمک آن‌ها بتوانید مقاله‌های خود را به‌خوبی ترجمه کنید و هزینه‌ی اضافی نپردازید.

1.مترجم آفلاین Promt

نرم‌افزار ترجمه‌ی آفلاین Promt به عنوان یکی از بهترین نرم‌افزارهای ترجمه، بسیار مقرون‌به‌صرفه است و به کمک پکیج چند‌زبانه و قابلیت بالای آن در ترجمه‌ی متون تجاری، محبوبیت زیادی دارد. در این نرم‌افزار از 16 زبان مختلف پشتیبانی می‌شود که زبان «فارسی» (Farsi) هم یکی از آن‌هاست.

نرم‌افزار ترجمه‌ی Promt قابلیت‌های زیادی دارد و از فرمت‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند. این نرم‌افزار را می‌توان نرم‌افزاری «کاربرپسند» دانست و به شما اجازه می‌دهد که به راحتی ویژگی‌هایش را تنظیم کنید و نهایت استفاده را ببرید.

دانلود نرم‌افزار Promt

2.نرم‌افزار Babylon (بابیلون)

نرم‌افزار بابیلون یکی از بهترین نرم‌افزارهای ترجمه برای متون تجاری است. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید 77 زبان دنیا را ترجمه کنید (البته کمی اغراق شده است، اما این نرم‌افزار واقعا از 77 زبان پشتیبانی می‌کند). شاید با خودتان فکر کنید که نرم‌افزار مترجم گوگل، از 100 زبان زنده‌ی دنیا پشتیبانی می‌کند و استفاده از آن به‌صرفه‌تر است. اما با وجود قابلیت‌ها و امکانات بالای مترجم گوگل، آیا واقعا می‌توان برای ترجمه‌ی متن‌ها‌ی تخصصی کاملا به آن تکیه کرد؟

جالب است بدانید امکان نصب و به کارگیری این برنامه در ایمیل هم وجود دارد. در این برنامه شما می‌توانید برای هر یک از مخاطبان خود زبان خاصی انتخاب کنید، سپس به راحتی برای او ایمیلی به زبان فارسی بنویسید تا مخاطب، آن را به زبانی دیگر دریافت کند.

دانلود نرم‌افزار بابیلون

3.نرم‌افزار ترجمه‌ی ماکروسافت برای ویندوز 10

شاید این نرم‌افزار مثل بابیلون از زبان‌های زیادی پشتیبانی نکند، ولی امکان ترجمه به صورت آفلاین یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی آن است. در‌ حال حاضر، این نرم‌افزار از 50 زبان پشتیبانی می‌کند و این تعداد در حال افزایش است.

از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به قابلیت ترجمه‌ی متن عکس اشاره کرد. فقط کافی است که لنز دوربین را روی نشانه، روزنامه، منوی رستوران یا هر متن دیگری بگیرید تا آن را برایتان ترجمه کند. از این مهم‌تر، قدرت ترجمه‌ی متن این نرم‌افزار بالاست. مخصوصا زمانی که می‌خواهید با کسی گپ بزنید که زبانش را بلد نیستید.

علاوه بر موارد بالا، به کمک این نرم‌افزار می‌توانید به تلفظ متن ترجمه‌شده گوش دهید. این نرم‌افزار تمام ترجمه‌های شما را ذخیره می‌کند و اگر مایل بودید، می‌توانید آن‌ها را به عنوان جملات مورد علاقه (که برایتان مهم هستند) نشانه‌گذاری کنید و به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. از دیگر قابلیت‌های جالب این نرم‌افزار می‌توان به «Word of the Day» اشاره کرد. این قابلیت هر روز یک لغت جدید را به زبانی که تمایل دارید آموزش می‌دهد.

دانلود نرم‌افزار ماکروسافت برای windows 10

4.نرم‌افزار Just Translate

نرم‌افزار Just Translate یکی دیگر از نرم‌افزارهای ترجمه‌ی رایگان است که هرآنچه را که از یک نرم‌افزار ترجمه انتظار می‌رود، فراهم می‌کند. این خدمات شامل تشخیص خودکار زبان هم می‌شود.

از دیگر قابلیت‌های برجسته‌ی این نرم‌افزار می‌توان به قدرت ترجمه‌ی فوری متن‌های مختلف در آن اشاره کرد. این نرم‌افزار از 50 زبان مختلف پشتیبانی می‌کند. پروکسی داخلی آن هم امکان ترجمه‌ی آفلاین را برای کاربران فراهم می‌سازد. علاوه بر ترجمه، نرم‌افزار Just Translate شامل ویراستار گرامری هم می‌شود که اشتباهات را اصلاح می‌کند.

شما حتی می‌توانید فایل ترجمه شده را در پوشه مخصوصی ذخیره کنید و از آن به شکل PDF خروجی بگیرید یا حتی از روی آن پرینت بگیرید.

دانلود نرم‌افزار Just Translate

با این نرم افزار های ترجمه مترجم متن های خودتان باشید

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

5.نرم‌افزار Free Translator

نرم‌افزار Free Translator ابزار ترجمه‌ی آفلاین و قدرتمندی است که بیشتر زبان‌های صحبت‌شده در سراسر دنیا را پشتیبانی می‌کند. وقتی شما متن مورد نظر خود را در این نرم‌افزار قرار دهید، کلمات موجود در دیکشنری را برای شما بررسی می‌کند و نتایج را به شما نشان می‌دهد.

این برنامه به صورت پیش‌فرض با دیکشنری‌های ایتالیایی به انگلیسی و انگلیسی به ایتالیایی وارد بازار می‌شود، اما شما می‌توانید از سایت توسعه‌دهنده، سایر دیکشنری‌ها را دانلود و آن‌ها را به نرم‌افزار اضافه کنید.

این نرم‌افزار به نصب هیچ نرم‌افزار اضافه‌ای نیاز ندارد، چون به شکل پوشه‌ای ساده در کامپیوتر ذخیره می‌شود و کافی است که فایل .EXE را مستقیما از طریق پوشه نصب کنید.

دانلود نرم‌افزار Free Translator

6.نرم‌افزار Virtaal

نرم‌افزار Virtaal، نرم‌افزاری قدرتمند و آفلاین است که به شما اجازه می‌دهد بدون هیچ نگرانی کاملا روی ترجمه‌ی متن مورد نظر تمرکز کنید. در این نرم‌افزار، فقط ترجمه‌ی مورد نظر شما نمایش داده می‌شود و سایر نتایج به صورت پنهان در پنجره‌ای وجود دارد تا حواستان را پرت نکند. اگر پلاگین‌‌ها را فعال کنید، می‌توانید ترجمه‌های توصیه‌شده از «مترجم‌ گوگل» و سایر نرم‌افزارها را مشاهده کنید.

دانلود نرم‌افزار virtual

7.نرم‌افزار Q Translate

نرم‌افزار Q Translate، نرم‌افزاری کم‌حجم و پرکاربرد است که در ترجمه‌ی سریع متن‌های مختلف به شما کمک می‌کند. در این نرم‌افزار می‌توانید با فشار دادن کلید‌های Ctrl + E، تلفظ متن مورد نظر را بشنوید. این نرم‌افزار از «مترجم گوگل»، «مترجم مایکروسافت»، «مترجم یاهو» و سایر نرم‌افزارها برای ترجمه‌ی متن‌های شما استفاده می‌کند.

دانلود نرم‌افزار Q Translate

8.نرم افزار Magic Translator

نرم‌افزار Magic Translator، به خوبی می‌تواند متن‌ها و جملات را به صورت مستقل ترجمه کند و به‌خوبی از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند. در این نرم‌افزار یک مرورگر وجود دارد که برای ترجمه از سایر اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مترجم معروف استفاده می‌کند.

9.نرم افزار Cute Translator Pro

 نرم‌افزار Cute Translator Pro، بر خلاف اسم نازش، بسیار قدرتمند و کم‌حجم است. این نرم‌افزار زبان فارسی را پشتیبانی می‌کند و از فایل‌ها با فرمت‌های مختلف پشتیبانی می‌کند. بنابراین شما می‌توانید فایل PDF، پاورپوینت، ورد، صفحه‌های موجود در وب‌سایت‌ها، ایمیل‌ها و … را ترجمه کنید. متاسفانه این نرم‌افزار قابلیت ترجمه‌ی متن‌ها به صورت آفلاین را ندارد و برای ترجمه از سایر سایت‌های معتبر استفاده می‌کند و در نتیجه به اتصال اینترنت نیاز دارد. در این نرم‌افزار از 53 زبان مختلف پشتیبانی می‌شود.

دانلود نرم‌افزار Cute Translator Pro

10.نرم افزار SDL Trados Studio

این نرم‌افزار دقت و سرعت بالایی در ترجمه‌ی متن‌های مختلف دارد و از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کند. این نرم‌افزار برای ترجمه‌ی متن‌های مختلف از بیش از 250000 مترجم در سراسر دنیا کمک گرفته است و در ترجمه‌ی متن‌های شما، عملکرد خوبی دارد.

دانلود نرم‌افزار SDL Trados Studio

11.نرم‌افزار Ace Translator

نرم‌افزار Ace Translator به خاطر حجم کم، با نسخه‌های مختلف ویندوز سازگار است و به راحتی روی هر سیستم‌عاملی نصب می‌شود. این نرم‌افزار آنلاین است و برای ترجمه‌ی متن‌های شما از سایر سایت‌های معتبر و قدرتمند استفاده می‌کند. شما می‌توانید به کمک این نرم‌افزار محتوای وب‌سایت‌ها، ایمیل‌ها و چت‌های مختلف را به شکل آنلاین ترجمه کنید.

دانلود نرم‌افزار Ace Translator

12.نرم‌افزار Lingoes

نرم‌افزار Lingoes از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای ترجمه به شمار می‌رود. از آنجا که این نرم‌افزار بهترین ترجمه را از سایت «مترجم گوگل» انتخاب می‌کند، شما می‌توانید از اعتبار ترجمه‌ها اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید دیکشنری‌های مختلفی را به این نرم‌افزار اضافه کنید که از بین آن‌ها می‌توان به دیکشنری فارسی به انگلیسی یا انگلیسی به فارسی آریان‌پور اشاره کرد.

در قسمت تنظیمات می‌توانید کلید‌های میانبر را هرطوری که دوست دارید تنظیم کنید و با کلیک بر روی یک لغت، معنی آن را در پنجره‌ی کوچکی ببینید. اگر تمام دیکشنری‌ها فعال باشند، معنی کلمه به زبان انگلیسی، فارسی، آلمانی و … نیز نمایش داده می‌شود.

دانلود نرم‌افزار لینگوس

نتیجه‌گیری

قبل از اینکه یکی از این نرم‌افزارها را انتخاب و دانلود کنید، حتما به این نکته توجه کنید که آیا از زبان مورد نظر شما پشتیبانی می‌کند یا خیر.

اگر متن مورد نظر شما حجم زیادی دارد، پس حتما نرم‌افزاری را انتخاب کنید که بتواند بیش از یک یا دو جمله را ترجمه کند و باعث دردسر نشود.

همانطور که خودتان هم می‌دانید، صدها نرم‌افزار ترجمه در اینترنت وجود دارد که فقط چند مورد از آن‌ها به صورت آفلاین کار می‌کنند. نرم‌افزارهای ترجمه‌ی فوق‌العاده‌ای مثل «مترجم گوگل» (Google Translate) و «پاور ترنسلیت» (Power Translate) عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند، ولی برای استفاده از آن‌ها باید به اینترنت دسترسی داشته باشید. پس اگر تمایل دارید که از نرم‌افزارهایی برای ترجمه استفاده کنید که در حقیقت وب‌سایت هستند، نرم‌افزار «مترجم گوگل» و «پاور ترنسلیت» را توصیه می‌کنیم


بیشتر بخوانید: دوره‌های آموزشی کوتاه در اپلیکیشن‌های آموزش زبان


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3.5 از 5 از 42 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. زینب
  22 اسفند 1401
  پاسخ دادن

  چطوری میشه انگلیسی یاد گرفت و کتاب هارو از کجا باید تهیه کنم؟

  • ایرانمهر
   22 اسفند 1401
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر دوره مربوطه با توجه به رده سنی شما مشخص میشه و جهت آگاهی از نحوه ثبت نام و برگزاری دوره به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.کتاب های دوره آموزشی را میتوانید از شعب تهیه نمایید.

 2. sharareh
  2 اسفند 1401
  پاسخ دادن

  سلام زبان روسی هم تدریس میکنین؟

  • ایرانمهر
   2 اسفند 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر بله تمامی شعب زبان های خاص را دارند جهت آگاهی از نحوه ثبت نام به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 3. صانعی
  27 دی 1401
  پاسخ دادن

  سلام بسیار عالی و مفید

  • ایرانمهر
   27 دی 1401
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر ممنونم از شما
   موفق باشین

 4. جهانگیر مقدم
  24 آذر 1401
  پاسخ دادن

  با سلام . قصد خرید کتاب های آموزشی را دارم از کجا تهیه کنم؟

  • ایرانمهر
   24 آذر 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر جهت خرید کتاب های آموزشی به یکی از شعب مراجعه نمایید .

 5. زهره
  9 آذر 1401
  پاسخ دادن

  سلام .نرم افزار ترجمه عالی برای متون تخصصی است.

  • ایرانمهر
   9 بهمن 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر ممنونم از شما
   موفق باشین

 6. اکبری
  22 مرداد 1401
  پاسخ دادن

  بنده فارغ‌التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی هستم و تسلط کامل به کلیه بخش های آن ندارم میخوام در دوره های آموزشی شرکت کنم لطفا مرا راهنمایی کنید

  • آموزشگاه ایرانمهر
   22 مرداد 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر اگر تمایل به همکاری دارید می توانید از طریق سایت ایرانمهر بخش جذب مدرس رو کامل کنید همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت

 7. محمد طاهامرودی
  15 بهمن 1400
  پاسخ دادن

  فهمیدم

  • آموزشگاه ایرانمهر
   15 بهمن 1400
   پاسخ دادن

   موفق باشید

 8. جهانگیر مقدم
  16 اردیبهشت 1400
  پاسخ دادن

  با سلام . قصد خرید نرم افزاری را دارم که برای ترجمه متنن انگلیسی و تخصصی کامپیوتر کاربرد داشته باشه

  • آموزشگاه ایرانمهر
   16 اردیبهشت 1400
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر متاسفانه فروش نرم افزار رو نداریم

 9. جهانگیر مقدم
  15 اردیبهشت 1400
  پاسخ دادن

  لطفا هزینه ترجمه را اعلام فرمائید

  • آموزشگاه ایرانمهر
   15 اردیبهشت 1400
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیرلطفا از طریق سایت ایرانمهر شماره شعب رو دریافت کنید و به صورت رایگان مشاوره وتعیین سطح انجام بدید

 10. حمیدرضا بابائی
  18 اسفند 1399
  پاسخ دادن

  با سلام
  کدوم نرم افزار برای ترجمه فارسی به انگلیسی متون مدیریت مناسبه؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   18 اسفند 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر متاسفانه ارائه نرم افزار مقدور نمی باشد

 11. سمیرا
  5 اسفند 1399
  پاسخ دادن

  باسلام :
  من دانشجو ارشد زمین شناسی هستم برای ترجمه مقالات جهت پایان نامه یک نرم افزار خوب معرفی کنید

  • آموزشگاه ایرانمهر
   5 اسفند 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر متاسفانه ارائه نرم افزار مقدور نمی باشد

 12. Farshad
  2 اسفند 1399
  پاسخ دادن

  سلام خسته نباشید: من میخوام جیمیلی را که به گوشی اندرویدم اومده(گلکسی گرند پرایم)مدل گوشی؛از انگلیس
  ی به فارسی ترجمه کنم!اگر برایتان مقدور راهنمایی کنید که چه برنامه ای دانلود کنم.
  پیشاپیش سپاس گذار محبتتان هستم
  همیشه سالم بمانید

  • آموزشگاه ایرانمهر
   2 اسفند 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر متاسفانه ارائه نرم افزار مقدور نمی باشد

 13. صانعی
  23 دی 1399
  پاسخ دادن

  سلام مترجمینی که مقاله یا کتاب را از فارسی به انگلیسی ترجمه می کنند، ایا از نرم افزار استفاده میکنند یا خودشان دستی ترجمه و تایپ می کنند

  • آموزشگاه ایرانمهر
   23 دی 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر متاسفانه ارائه نرم افزار مقدور نمی باشد

 14. محمد
  17 دی 1399
  پاسخ دادن

  سلام من چند تا سوال داشتم . یعنی یه عکس میفرستم که هیچ کدوم از سوالات رو بلد نیستم جواب این هارو میخوا جواب میدید یا نه؟؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   17 دی 1399
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر با شماره تماس دفتر مرکزی تماس بگیرید وازسوپروایزرین مجموعه اطلاعات کسب کنید84378 داخلی445

 15. زهره
  8 آذر 1399
  پاسخ دادن

  سلام .نرم افزار ترجمه عالی برای متون تخصصی ازجنله روانشناسی نیاز دارم .لطفا راهنمایی کنید.

  • آموزشگاه ایرانمهر
   8 آذر 1399
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر با شماره تماس دفتر مرکزی تماس بگیرید وازسوپروایزرین مجموعه اطلاعات کسب کنید84378 داخلی445

 16. هلن
  30 مرداد 1399
  پاسخ دادن

  بهترین نرم افزارترجمه مقاله

  • آموزشگاه ایرانمهر
   30 مرداد 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر متاسفانه ارائه نرم افزاروسایت مقدور نمی باشد

 17. زینب خهی
  25 خرداد 1399
  پاسخ دادن

  چطوری میشه متن انگلیسی رو ترجمه کنم

  • آموزشگاه ایرانمهر
   25 خرداد 1399
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر با شماره تماس دفتر مرکزی تماس بگیرید وازسوپروایزرین مجموعه اطلاعات کسب کنید84378 داخلی445

 18. حامد
  6 اردیبهشت 1399
  پاسخ دادن

  نرم‌افزار ترجمه‌ی آفلاین Promt به عنوان یکی از بهترین نرم‌افزارهای ترجمه، بسیار مقرون‌به‌صرفه است و به کمک پکیج چند‌زبانه و قابلیت بالای آن در ترجمه‌ی متون تجاری، محبوبیت زیادی دارد. در این نرم‌افزار از 16 زبان مختلف پشتیبانی می‌شود که زبان «فارسی» (Farsi) هم یکی از آن‌هاست.
  این فارسی که میگی ، کجاست؟ تو سایتش هم چنین چیزی نیست.

  • آموزشگاه ایرانمهر
   6 اردیبهشت 1399
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر ممنون از پیشنهادتون

 19. شهناز ابراهیمی
  14 بهمن 1398
  پاسخ دادن

  سلام و سپاس بابت زحمات شما.ولی دوست عزیزpromt اصلا زبان فارسی نداره.من نصب کردم و نداره

  • آموزشگاه ایرانمهر
   14 بهمن 1398
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر با دفتر مرکزی تماس بگیرید 84378 داخلی 464 واحد پشتیبانی

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید