IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
عاشقانه‌ترین زبان جهان کدام است؟
امتیاز کاربران: 3/5
نویسنده: محمد اشرفی
24 مهر 1398

عاشقانه‌ترین زبان جهان کدام است؟

پیش از آنکه با کلمات و عبارات عاشقانه با عزیزان خود ارتباط برقرار کنیم، اول تفاوتی مهم بین زبان عاشقانه و زبان‌های رومی قائل می‌شویم. درست است که کلمه «romance» حس گرم و نابی است که اغلب برای ابراز عشق استفاده می‌کنیم.

به همین دلیل، عبارات محبت‌آمیز مثل حرکات نرم و مهربانانه و عبارات عاشقانه بخشی از سنت و فرهنگ هر کشوری را شکل می‌دهد. با این حال، زبان‌های رومی آن دسته از زبان‌هایی هستند که از لاتین عامیانه تکامل پیدا کردند و شامل زبان‌های اسپانیایی، فرانسه، پرتغالی، ایتالیایی و رومانیایی می‌شود و به زبان‌های رومانیک (Romanic) هم شناخته می‌شوند.

عاشقانه‌ترین زبان

حالا، به نظر شما عاشقانه‌ترین زبان در جهان کدام است؟ ممکن است تعجب کنید. جواب این سوال کاملا به این بستگی دارد که از چه کسی سوال کنید!

بعضی افراد ممکن است بگویند وقتی صحبت از عشق و حسی شعله‌ور باشد، زبان اسپانیایی جذاب‌ترین لهجه را دارد، به خصوص وقتی کلمات توسط «پنه‌لوپه کروز» (Penélope Cruz) یا «آنتونیو باندراس» ( Antonio Banderas) بیان شوند.

بسیاری دیگر ممکن است بگویند لهجه بریتانیایی شیک‌ترین و جذاب‌ترین زبان است.

بعضی دیگر ادعا می‌کنند زبان فارسی که زبان مولانا بوده و شعرهای بی‌نظیری در وصف عشق و معشوق سروده است، زبانی عاشقانه است. جالب است بدانید عده‌ای هم فکر می‌کنند زبان کره‌ای با وجود تلفظ عجیب و غریب و زیبایی‌شناسی تا حد زیادی جذاب است. با این حال، به نظر می‌رسد فرانسه بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده و در صدر زبان‌های عاشقانه جهان جای گرفته است.

عاشقانه‌ترین زبان جهان کدام است؟

رابطه بین زبان و احساس

چرا عده زیادی فکر می‌کنند فرانسه عاشقانه‌ترین زبان جهان است؟ فقط به این دلیل که آهنگین است؟

مکالمات فرانسه خوش‌صدا و لذت‌بخش هستند و شنیدن آن‌ها گوش را نوازش می‌کند. همچنین می‌توان این زبان را به عنوان زبانی عاشقانه در نظر گرفت چون بیشتر از سایر زبان‌های غرب با مفاهیم عاشقانه و احساسی در ارتباط است.

مطالعاتی که در کالج بوستون درباره زبان و ادراک احساسات انجام شده است، این مسئله را برجسته می‌کند که زبان به شکل‌گیری واقعیت احساسی که ما تجربه می‌کنیم کمک می‌کند.

به این معنی که کلمات نحوه درک احساس ما را در افراد دیگر شکل می‌دهد و با کلمات است که می‌توانیم بیان کنیم درباره لحظه یا موقعیتی خاص چه حسی داریم. واضح است که مکالمات فرانسوی احساسات عاشقانه را تقویت می‌کند (و این مسئله به شکل‌گیری احساسات و حالات عاشقانه کمک می‌کند).

پاریس، به عنوان شهر نور شناخته می‌شود و اغلب به عنوان شهر عشاق هم نام برده می‌شود. برج ایفل، کافه‌های سرزنده و پرجنب و جوش آن و خیابان‌های سنگ‌فرش شده و زیبا، نشان‌دهنده تصویرهای عاشقانه است!

عبارت‌های عاشقانه به زبان‌های مختلف

در هر زبانی، عاشقانه‌ترین عبارت در تمام دوران «دوستت دارم‌» یا «I love you» است که فرقی نمی‌کند آن را فریاد بزنید یا زمزمه کنید. این عبارت زمانی به کار می‌رود که بخواهید عشقتان را به کسی ابراز کنید و به او بگویید چه حسی دارید. در ادامه این مقاله می‌توانید شباهت بین بعضی از زبان‌های رومی را ببینید.

English I love you
Spanish Te amo
Italian Ti amo
French Je t’aime
Portuguese Eu te amo
German Ich liebe dich
Russian я люблю тебя
Arabic أحبك
Japanese 大好きです
Korean 사랑해
Chinese 我爱你

 زبان‌ها ممکن است کلمات موثر و تاثیرگذار خودشان را داشته باشند یا گاهی ممکن است همان کلمه را داشته باشند اما معنی آن متفاوت باشد. «فدریکو فلینی» (Federico Fellini)، یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌سازهای فرانسوی، یک بار گفت «یک زبان متفاوت، دید متفاوتی به زندگی است.» ممکن است کلمات فرانسوی تصویر و دید زیباتری از رابطه و احساسات عاشقانه به ما بدهند؟

کلمات عاشقانه برای عزیزانتان

بله، درست است! جایی درون ذهن و قلبمان، همه ما دوست داریم به زبان فرانسه به کسی که دوستش داریم احساسمان را بیان کنیم. حتی فروشنده‌ها و طراحان کارت‌های تبریک هم اغلب عبارات فرانسوی را روی کارت روز ولنتاین چاپ می‌کنند تا فروششان بیشتر شود. در ادامه چند کلمه و عبارت فرانسوی به شما یاد می‌دهیم که می‌توانید احساساتتان را با اشتیاق و میل بیشتری بیان کنید. وقتی این کلمات را تمرین کنید و یاد بگیرید، همیشه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید!

ENGLISH FRENCH
Love  L’amour
Beautiful Belle
My love Mon amour
My baby Mon bébé
Love of my life Amour de ma vie

با این وجود، لطفا حواستان را جمع کنید که اگر قرار است با یک خارجی قرار ملاقات بگذارید، حتما سعی کنید زبان بومی او را یاد بگیرید تا بتوانید قلبش را تسخیر کنید. شواهد علمی از آزمایشگاه روانشناسی دانشگاه بوستون نشان می‌دهد کلماتی که به زبان مادری بیان می‌کنیم، احساسات و اشتیاق بیشتری همراه دارند.

به این دلیل است که زبان‌هایی که در مراحل اول زندگی و سنین کم یاد می‌گیریم و از روی عادت از آن‌ها استفاده می‌کنیم، از نظر احساسی و شدت در ذهن ما متمایز هستند و به همین دلیل تاثیر بیشتری روی احساسات ما و همچنین احساس مخاطبمان می‌گذارد. بنابراین با وجود اینکه زبان فرانسه عاشقانه‌ترین زبان در جهان است، انسان‌ها وقتی به زبان خودشان به آن‌ها ابراز علاقه کنید، بیشتر و بهتر جذب می‌شوند.

چرا زبان فرانسه عاشقانه‌ترین زبان است؟

در ادامه این مقاله با هم می‌خوانیم «شان هاپوود» (Sean Hopwood)، بنیان‌گذار و موسس شرکت ترجمه  Day Translations با ما درباره این مسئله صحبت می‌کند که چرا زبان فرانسه عاشقانه‌ترین زبان روی زمین است. شرکت Day Translations یکی از موسسات آنلاین بومی‌سازی و خدمات ترجمه به زبان فرانسه است. این شرکت هم به سازمان‌های دیگر و هم به افراد مختلف کمک می‌کند و به طور همزمان فرصت‌هایی برای همدردی و درک متقابل در جهان را پیش روی دیگران قرار می‌دهد.

فرقی نمی‌کند کمی زبان فرانسه بلد باشید یا بخواهید این زبان را یاد بگیرید یا فقط می‌خواهید در لحن شیرین و لهجه زیبایی فرانسوی‌ها غرق شوید؛ باید قبول کنید زبان فرانسه بسیااااااااااار جذاب است.

سرزمینی که در آن همه خوبی‌ها و خوراکی‌ها جمع شده است و از نان باگت گرفته تا کلاه برت (کلاه پشمی)، همه چیز فانتزی و عالی است.

فرانسه خانه و زادگاه پنیرهای خوشمزه، نوشیدنی‌های خوش‌طعم، کرم بروله، کرم کارامل و برند لوئی ویتون است! کافی است یا باز هم از زیبایی‌ها  و دلبری‌های فرانسه برایتان بگویم؟

فرانسوی‌ها فقط به این دلیل جذاب نیستند که می‌دانند چطور باید آشپزی کنند! به خاطر صنعت مد و زندگی لوکس آن‌ها هم نیست، حتی به خاطر تاریخ غنی و مقاومت آن‌ها در تاریخ هم نیست!

دلیل اصلی جذابیت آن‌ها به خاطر مدل حرف زدنشان است و شما هم اگر زبان فرانسه یاد بگیرید، می‌توانید مثل آن‌ها صحبت کنید و جذاب باشید. در ادامه مقاله 5 دلیل به شما می‌گوییم تا بدانید چرا زبان فرانسه جذاب‌ترین زبان دنیاست.

لهجه

خیلی سخت است بگوییم فرانسوی‌هایی که فرانسه صحبت می‌کنند جذاب‌تر هستند یا فرانسوی‌هایی که انگلیسی صحبت می‌کنند. اینکه نمی‌توانند صدای «th» را تلفظ کنند یا وقتی نمی‌توانند صدای «r» را آنطور که هست بیان کنند خیلی خیلی جذاب است! همین نکات کافی است تا عاشق فرانسوی‌ها شوید.

کلمات

یکی دیگر از بهترین رئیس‌جمهورهای ایالات متحده آمریکا گفته بود مشکل فرانسوی‌ها این است که کلمه  «entrepreneur» را ندارند. اوه! تیکه و کنایه! فرانسوی‌ها می‌توانند به خاطر مسائل زیادی مقصر شناخته شوند.

فرهنگ لغت ناقص و کمبود واژگان یکی از آن‌ها نیست. کلماتی مثل Ange، bisou، brindille و غیره تنها چند کلمه هستند و این فهرست بلند بالا ادامه دارد.

در بالای فرهنگ لغت بی‌پایان و عالی، کلمات فرانسوی تمایل دارند تا گوینده لب‌های خودش را غنچه کند و با لب‌های جمع کلمات را ادا کند. وقتی لب‌هایتان را به شکل بوسه غنچه کنید، جذاب‌تر می‌شوید.

لب‌هایت را غنچه کن!‌

عاشقانه ترین زبان جهان کدام است

صداها

رسا، نفس‌گیر و ریتمیک صفت‌هایی هستند که می‌توان برای صداهای فرانسوی استفاده کرد. آه، صداهای فرانسوی به اندازه‌ای دلنشین و آرامش‌بخش هستند که می‌توان از آن به جای لالایی استفاده کرد یا آنقدر جذاب هستند که می‌توانند تمام شب شما را بیدار نگه دارند و هر کدام از این شرایط به حال و احوال شما بستگی دارد. خدای من!‌ (Mon Dieu!) اگر روزی نتوانستید گریه نوزادی را آرام کنید، برای او ترانه‌های فرانسوی بخوانید، تضمین می‌کنم گریه او بند خواهد آمد.

ترکیب ظریفی از نفس، رسایی، زمزمه‌ها و صداهایی که از گلو خارج می‌شوند، کمک می‌کنند زبان فرانسه و صداهای فرانسوی جذاب‌تر از زبان‌های دیگر شوند. اگر حرف من را باور نمی‌کنید، سعی کنید به آلمانی بگویید «I love you» که می‌شود ich liebe dich!

مردم

اگر تا امروز در پیاده‌روهای شانزلیزه راه نرفته‌اید یا در یک کافه در تپه مونمارتر قهوه نخوردید، وقتش رسیده این کار را بکنید. اگر نمی‌توانید برای یک سفر به پاریس برنامه‌ریزی کنید، ویدیوهایی در یوتیوب ببینید یا فیلم‌های فرانسوی تماشا کنید. فرانسوی‌ها جذاب هستند، والسلام!

هنرمندان و تاجران، فعالان عرصه مد  و فشن و فیلم‌سازان فرانسوی همه جذاب هستند. در سال 2017، هنوز هم در فیلم‌ها کسی در کافی‌شاپ یا فضای باز جلوی رستوران نشسته است و سیگاری روشن می‌کند و این صحنه را اگر هزار بار هم ببینید باز جذاب است. به هتل پاریس هیلتون (Paris Hilton) به عنوان یک معماری جذاب نگاه کنید!

تاریخ

اگر لحن گرم و دلنشین و واژگان رنگارنگ فرانسوی برای تحریک انگیزه شما کافی نیست، شاید انقلابی عاشقانه از توده‌های سرکوب شده که برای سرنگونی سلطنت قیام کرده بودند، کافی باشد. از زمان انقلاب فرانسه، آن‌ها ملتی شناخته شدند که همیشه ساکت هستند.

نادیده گرفتن جذابیت زبان فرانسوی واقعا سخت است. هر کسی که کمی به صداها و کلمات فرانسوی آشنا باشد یا به آهنگ‌های فرانسوی گوش داده باشد، عاشق این زبان می‌شود و می‌داند زبان فرانسه زبانی باارزش و غنی است. بنابراین دست به کار شوید، کتاب‌های فرانسه را بردارید و با یادگیری زبان فرانسه، زندگی جذاب‌تری داشته باشید!

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3 از 5 از 21 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید