IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
بهترین زبان ها برای یادگیری
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
1 آذر 1402

بهترین زبان ها برای یادگیری

زمانی که صحبت از یادگیری یک زبان جدید می‌شود معمولا گزینه‌های زیادی پیش روی شما قرار می‌گیرد و احتمالا این سوال را برای شما هم به وجود می‌آورد که بهترین زبان ها برای یادگیری کدام زبان‌ها هستند و چرا باید این زبان‌های خارجی را بیاموزیم؟ یادگیری یک زبان خارجی شاید از معدود فعالیت‌هایی باشد که در نهایت یک روز به درد شما می‌خورد و به شما سود می‌رساند. زمانی که شما دیدگاه خود را درباره یک کشور و زبان آن کشور ارتقا می‌دهید می‌توانید مهارتی بی‌نظیر را به دست بیاورید.

در واقع یادگیری یک زبان جدید می‌تواند به میزان زیادی روی مهارت‌های ارتباطی شما تاثیرگذار بوده و البته به شما کمک کند تا با فرهنگ‌های مختلف نیز به شکل بهتری آشنا شوید. به همین علت نیز ما در این مطلب قصد داریم برخی از رایج‌ترین زبان‌هایی که امروزه ایرانیان علاقه‌مند به یادگیری آنها هستند و البته یادگیری آنها بسیار سودمند است را به شما معرفی کرده و توضیحاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

زبان انگلیسی یک زبان بین‌المللی

زبان انگلیسی یکی از زبان‌های بسیار محبوبی است که امروزه برای یادگیری وجود دارد و به همین علت نیز ما آن را در صدر لیست بهترین زبان ها برای یادگیری قرار داده‌ایم. یادگیری این زبان می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که در ادامه درباره این مزایا صحبت خواهیم کرد. اولین نکته‌ای که باید درباره یادگیری و آموزش زبان انگلیسی بدانید این است که این زبان یک زبان بین‌المللی بوده و تقریبا در تمامی کشورهای دنیا می‌توانید با این زبان با مردم مختلف ارتباط برقرار کنید.

از طرف دیگر نباید فراموش کرد که این زبان یک زبان بین‌المللی نیز به شمار می‌آید و به همین علت نیز بسیاری از منابع مختلف آموزشی که در سراسر دنیا وجود دارند به این زبان هستند. یکی از نکات کلیدی که درباره زبان انگلیسی وجود دارد این است که یادگیری آن کار چندان سخت و دشواری نیست و با توجه به اصول و قواعدی که در این زمینه وجود دارد شما می‌توانید به‌سادگی هرچه تمام اقدام به یادگیری آن کنید. پس اگر شما هم به دنبال یک زبان بین‌المللی برای یادگیری هستید حتما باید زبان انگلیسی را نیز به لیست گزینه‌های خود اضافه کنید.

انگلیسی بهترین زبان برای یادگیری

چرا باید زبان انگلیسی را بیاموزیم؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می‌شود تا زبان انگلیسی یکی از بهترین زبان ها برای یادگیری به شمار بیاید که در این بخش قصد داریم برخی از مهم‌ترین این دلایل و مزایا را بررسی کنیم:

 • یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا بتوانید به یک زبان جهانی مسلط شده و با مردمی از سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید.
 • اگر علاقه‌مند به فعالیت‌های تفریحی مختلف هستید باید بدانید که زبان انگلیسی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که برای این کار پیش روی شما قرار دارد. امروزه بسیاری از برنامه‌های تفریحی که در سراسر دنیا وجود دارند معمولا به زبان انگلیسی هستند.
 • اگر علاقه‌مند به موسیقی‌های جهانی محبوب هستید یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا بتوانید این موسیقی‌ها را متوجه شده و درک عمیق‌تری را از آنها به دست بیاورید.
 • مزیت مهم دیگر یادگیری زبان انگلیسی این است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید به‌سادگی به بسیاری از کشورهای مختلف در سراسر دنیا سفر کرده بدون این‌که نیازی داشته باشید زبان محلی مردم آن کشور را بیاموزید.
 • یادگیری انگلیسی دسترسی کاملی را به بهترین منابع آموزشی در دنیا از جمله یوتیوب فراهم می‌کند که به یادگیری مهارت‌های جدید نیز کمک شایانی خواهد کرد.

چگونه زبان انگلیسی را بیاموزیم؟

سوال بسیار مهم دیگری که ممکن است در خصوص زبان انگلیسی به‌عنوان یکی از بهترین زبان ها برای یادگیری برای شما هم به وجود آمده باشد این است که چگونه باید این زبان را بیاموزیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که راه‌های مختلفی برای یادگیری این زبان وجود دارد که شما می‌توانید بر اساس علاقه و سلیقه‌ای که دارید هریک از این روش‌ها را انتخاب کنید. اولین روش برای این کار این است که سعی کنید از کتاب‌های آموزشی محبوب و معتبری که امروزه منتشر شده‌اند استفاده کنید.

این کتاب‌ها معمولا تمرین محور هستند و همین عامل نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را در یادگیری دریافت کنید. روش جذاب دیگری که در این زمینه وجود دارد استفاده از دوره‌های آموزشی است که به‌صورت فیلم ضبط شده‌اند و معمولا به شما کمک می‌کنند تا بتوانید یک ارتباط خوب را برقرار کنید. شرکت در دوره‌هایی که به‌صورت حضوری برگزار می‌شوند روش جذاب دیگری است که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید زبان انگلیسی را به بهترین شکل ممکن بیاموزید.

آلمانی بهترین زبان برای یادگیری

یادگیری زبان آلمانی به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین زبان‌های دنیا

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد یادگیری یک زبان جدید را دارید و برای این کار به دنبال بهترین زبان ها برای یادگیری هستید باید بدانید که زبان آلمانی می‌تواند گزینه دوم برای یادگیری شما باشد. این زبان شاید در نگاه اول برای یادگیری کمی سخت و دشوار باشد؛ ولی نکته بسیار جذابی که درباره آن وجود دارد این است که شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های معتبری که برگزار می‌شوند خیلی سریع به این زبان مسلط شده و در حد صحبت کردن آن را بیاموزید.

البته باید بدانید که دلایل بسیار زیاد دیگری نیز برای یادگیری این زبان وجود دارد که در ادامه درباره این مزایا نیز صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار خواهیم داد. کشور آلمان یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای سفر و مهاجرت به شمار می‌آید. از طرف دیگر زبان رسمی این کشور یعنی زبان آلمانی نیز در بسیاری از کشورهای دیگر به‌عنوان یک زبان معتبر شناخته می‌شود.

تمامی این عوامل در کنار یکدیگر باعث می‌شوند تا شما با یادگیری این زبان بتوانید تجربیات جدیدی را به دست آورده و البته می‌توانید حتی این کشور را برای مهاجرت خود انتخاب کنید.

چرا باید زبان آلمانی را بیاموزیم؟

آموزش زبان آلمانی می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زبان آلمانی یکی از زبان‌هایی است که در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای در حال یادگیری است و بسیاری از افراد از سراسر دنیا تقاضای یادگیری این زبان را دارند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا شما با یادگیری این زبان بتوانید با بسیاری از مردم مختلف در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید.
 • این زبان در خانواده زبان انگلیسی قرار می‌گیرد و همین موضوع نیز باعث می‌شود تا افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند به شکل ساده‌تری بتوانند زبان آلمانی را نیز بیاموزند.
 • کشور آلمان یکی از کشورهایی است که به‌عنوان مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا شناخته می‌شود. مهاجرت کاری و تحصیلی از جمله رایج‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور به شمار می‌آیند. تسلط به زبان آلمانی به شما کمک می‌کند تا بتوانید به ساده‌ترین شکل ممکن به این کشور مهاجرت کنید.
 • منابع آموزشی بسیار زیادی در یوتیوب وجود دارد که به زبان آلمانی هستند و به شما کمک می‌کنند تا بتوانید با تسلط بر زبان آلمانی مهارت‌های مختلف را بیاموزید.

چگونه زبان آلمانی را بیاموزیم؟

همانطور که در بخش‌های قبلی نیز درباره این موضوع صحبت کردیم زبان آلمانی یکی از بهترین زبان ها برای یادگیری به شمار می‌آید و امروزه افراد زیادی علاقه‌مند به یادگیری این زبان هستند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید حتما به دنبال یک منبع آموزشی خوب و جامع برای یادگیری این زبان خواهید بود. یادگیری از طریق سایت‌ها و اپلیکیشن‌های آنلاین می‌تواند به‌عنوان یکی از بهترین روش‌هایی شناخته شود که امروزه برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد.

این اپلیکیشن‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که کاملا تمرین محور بوده و به شما کمک می‌کنند تا بتوانید درک درستی را از ساختار جملات و کلمات در زبان انگلیسی به دست بیاورید. از طرف دیگر این اپلیکیشن‌ها معمولا به‌صورت سطح‌بندی مطالب را به شما ارائه می‌دهند و تا زمانی که وارد سطح جدید نشده باشید مطالب جدید در اختیار شما قرار نمی‌گیرند. شرکت در دوره‌های حضوری نیز می‌تواند یک راهکار بسیار خوب برای یادگیری این زبان باشد.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال بهترین منبع آموزشی حضوری برای یادگیری این زبان هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما در کلاس‌هایی که امروزه توسط مجموعه ایرانمهر شرکت کرده و از مزایای این کلاس‌ها نهایت بهره را ببرید.

ترکی استانبولی بهترین زبان برای یادگیری

زبان ترکی استانبولی از بهترین زبان‌ها برای یادگیری

یکی دیگر از بهترین زبان ها برای یادگیری که قصد داریم در این بخش درباره آن صحبت کنیم زبان ترکی استانبولی است. کشور ترکیه یکی از توریستی‌ترین کشورهای دنیا شناخته می‌شود که هرساله گردشگرانی از سراسر دنیا این کشور را به‌عنوان مقصد خود برای سفرهای تابستانی در نظر می‌گیرند. همین ویژگی نیز باعث شده تا زبان این کشور به یک زبان بسیار محبوب در دنیا و به خصوص برای ایرانیان تبدیل شود. از آنجایی که امروزه بسیاری از ایرانیان به این کشور مهاجرت می‌کنند یادگیری زبان آن نیز می‌تواند برای شما مفید باشد.

در خصوص زبان ترکی استانبولی باید بدانید که این زبان یکی از زبان‌های محبوب در میان ایرانیان نیز به شمار می‌آید. امروزه ترکیه به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری و مهاجرت ایرانیان شناخته می‌شود و همین ویژگی نیز باعث می‌شود تا افراد زیادی تمایل داشته باشند که زبان رسمی این کشور را بیاموزند. نکته بسیار مهمی که درباره این زبان وجود دارد این است که یادگیری آن برای ایرانیان کار چندان سخت و دشواری نیست و شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن زبان رسمی کشور ترکیه را بیاموزید و از آن استفاده کنید.

چرا باید زبان ترکی استانبولی را بیاموزیم؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می‌شود تا زبان ترکی استانبولی یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها برای یادگیری ایرانیان باشد. از جمله مهم‌ترین این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترکیه کشوری است که امروزه ایرانیان را به‌سادگی می‌پذیرد و همین عامل نیز باعث می‌شود تا شما بتوانید به‌راحتی هرچه تمام به این کشور مهاجرت یا سفر کنید. به همین علت نیز تسلط به زبان محلی این کشور می‌تواند به شما کمک کند تا تجربه بهتری را از سفر به این کشور به دست بیاورید.
 • شما می‌توانید در کشور ترکیه حتی مشغول به کار شوید و اقدام به آموزش زبان رسمی ترکی استانبولی در این کشور کنید.
 • در ایران نیز بسیاری از موسسات به دنبال نیروهای متخصصی هستند که زبان ترکی استانبولی را آموزش دهند.
 • شما می‌توانید به‌عنوان تورلیدر در کشور ایران نیز فعالیت داشته باشید و با افرادی که از کشور ترکیه برای بازدید از ایران وارد کشور می‌شوند ارتباط گرفته و درآمد خوبی داشته باشید.
 • بسیاری از موسیقی‌های ترکیه امروزه در ایران محبوب هستند که شما با تسلط به زبان ترکی استانبولی می‌توانید به بهترین شکل ممکن به این موسیقی‌ها گوش فرا دهید.

چگونه زبان ترکی استانبولی را بیاموزیم؟

آموزش زبان ترکی استانبولی کار چندان سخت و دشواری نیست و معمولا شما با کمی تلاش می‌توانید این زبان را بیاموزید. اولین نکته‌ای که در خصوص یادگیری این زبان باید به آن دقت داشته باشید این است که یادگیری زبان ترکی استانبولی نیازمند این است که شما تمرین و تکرار زیادی داشته باشید. به همین علت نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما سعی کنید تا جای ممکن فیلم‌ها و سریال‌های ترکی را تماشا کرده و به آهنگ‌های ترکی استانبولی نیز گوش دهید.

این کار به شما کمک می‌کند تا گوش شما به مکالمات به زبان ترکی استانبولی عادت کرده و بتوانید به شکل بهتری جملات در این زبان را متوجه شوید. از طرف دیگر آموزش اصولی نیز می‌تواند به میزان زیادی در این زمینه به شما کمک کند. شما هم می‌توانید از دوره‌های آنلاینی که در اختیارتان قرار می‌گیرد استفاده کرده و هم در کلاس‌های حضوری که امروزه برگزار می‌شوند شرکت کنید.

امروزه موسسه آموزش زبان ایرانمهر یکی از بهترین موسسات آموزشی است که کلاس‌های تخصصی را برای یادگیری زبان ترکی استانبولی که یکی از بهترین زبان ها برای یادگیری به شمار می‌آید برگزار کرده و کیفیت کلاس‌های این موسسه نیز بسیار بالاست.

فرانسوی بهترین زبان برای یادگیری

زبان فرانسوی یکی از بهترین زبان‌ها برای یادگیری

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد یادگیری یک زبان جدید را دارید و به دنبال یک گزینه خاص و منحصربه‌فرد هستید باید بدانید که زبان فرانسوی نیز می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی شما قرار دارد. یادگیری زبان فرانسه دارای مزایای بسیار زیادی است که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این زبان یکی از زبان‌های رایج در دنیاست و در بسیاری از کشورهای مختلف دنیا به‌عنوان زبان دوم یا سوم شناخته می‌شود.
 • اگر علاقه‌مند به مهاجرت به کشور کانادا هستید باید بدانید که با مدرک زبان فرانسوی نیز این امکان برای شما وجود دارد.
 • این زبان یکی از شیرین‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری است و بدون شک تجربه یادگیری آن می‌تواند تجربه جدید و بسیار جذابی برای شما باشد.
 • یادگیری زبان فرانسه شاید در ابتدا کمی سخت و دشوار به نظر برسد؛ ولی نباید فراموش کنید که با کمی تمرین و تکرار و البته استفاده از منابع معتبر برای یادگیری می‌توانید این زبان را به بهترین شکل ممکن بیاموزید.

با در نظر گرفتن این مزایا می‌توان زبان فرانسه را یکی از محبوب‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری به شمار آورد که شما هم می‌توانید اقدام به آموختن آن کنید.

چگونه زبان فرانسوی را بیاموزیم؟

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم زبان فرانسه یکی از بهترین زبان ها برای یادگیری به شمار می‌آید که امروزه بسیاری از افراد به دنبال یادگیری آن هستند. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد یادگیری این زبان را دارید می‌توانید از طریق روش‌های زیر اقدام به یادگیری این زبان کنید:

 • در اولین قدم سعی کنید یک مربی خصوصی یا کلاس خصوصی را برای خود پیدا کنید. یادگیری این زبان به‌صورت خودآموز ممکن است کار سختی بوده و چالش‌های جدی را برای شما به همراه بیاورد. به همین علت نیز کمک گرفتن از یک استاد و مربی خوب می‌تواند تا حد زیادی تاثیرگذار باشد.
 • سعی کنید برای آموزش زبان فرانسوی از کتاب‌ها و منابع معتبر استفاده کنید. استفاده از منابع معتبر به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به ساده‌ترین شکل ممکن این زبان را بیاموزید.
 • تا جای ممکن سعی کنید از اپلیکیشن‌های کمکی برای یادگیری این زبان نیز استفاده کنید.
 • تماشای فیلم‌هایی که به زبان فرانسوی هستند یا گوش دادن به آهنگ‌هایی که به زبان فرانسوی خوانده شده‌اند نیز می‌تواند تاثیر زیادی روی پروسه یادگیری شما داشته باشد.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات در خصوص بهترین زبان ها برای یادگیری پاسخ دهیم.

کدام زبان می‌تواند به‌عنوان بهترین زبان دوم برای یادگیری به شمار بیاید؟

زبان انگلیسی یکی از بهترین گزینه‌ها برای این کار خواهد بود. یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند به شما کمک کند تا به یک زبان بین‌المللی بسیار جذاب مسلط شوید.

بهترین زبان دوم برای یادگیری ایرانیان کدام زبان است؟

بعد از زبان انگلیسی یکی از بهترین گزینه‌هایی که برای یادگیری شما وجود دارد زبان ترکی استانبولی خواهد بود. اگر علاقه‌مند به این زبان هستید یا قصد سفر به ترکیه را دارید بدون شک یادگیری آن تجربه جذابی برای شما خواهد بود.

سخن پایانی

آشنایی با بهترین زبان ها برای یادگیری به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن یک زبان دوم را برای یادگیری انتخاب کنید. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد یادگیری هریک از زبان‌های انگلیسی، آلمانی، ترکی استانبولی یا فرانسوی را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از دوره‌های کلاس زبان ایرانمهر نیز در این زمینه کمک بگیرید. شرکت در این دوره‌ها به شما کمک می‌کند تا با کمترین هزینه و با بالاترین کیفیت ممکن زبان مدنظر خود را بیاموزید.

بیشتر بخوانید: چگونه زبانی را یاد بگیریم و هرگز آن‌ را فراموش نکنیم

بیشتر بخوانید: بعد از انگلیسی چه زبانی یاد بگیریم؟

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 7 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. مریم رضایی
  2 آذر 1402
  پاسخ دادن

  من زبان انگلیسی رو بیشتر از همه دوست دارم و الان هم زبان آموز مجموعه شما هستم خیلی هم رضایت دارم مرسی.

  • ایرانمهر
   2 آذر 1402
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر ممنونم از همراهیتون .
   موفق باشین

 2. سهیل
  5 دی 1401
  پاسخ دادن

  آموزش زبان چینی هم دارین

  • ایرانمهر
   5 دی 1401
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر تمامی شعب زبان های خاص را دارند جهت ثبت نام در دوره های آموزشی به قسمت ارتباط با شعب مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید