IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
نحوه ثبت نام هزینه و زمان برگزاری ازمون تافل
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
29 دی 1401

نحوه ثبت‌نام، میزان هزینه و زمان برگزاری آزمون تافل

TOEFL مخفف Test of English as Foreign Language (آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی) است. همانطور که از نام این آزمون پیداست، تافل یک آزمون زبان انگلیسی برای داوطلبانی است که برای تحصیل در خارج از کشور و اهداف دیگر خود نیاز به شرکت در این آزمون بین‌المللی دارند. اگر به دنبال آزمون زبان انگلیسی برای اثبات تسلط خود به زبان انگلیسی هستید، در این مقاله تمام آنچه باید در مورد آزمون تافل و نحوه ثبت نام در تافل بدانید آورده شده است.

مؤسسه ایرانمهر با داشتن سال‌ها سابقه در زمینه آموزش زبان انگلیسی مشغول فعالیت است و به علاقمندانی که در پی یادگیری زبان انگلیسی و مکالمه انگلیسی هستند اطلاعاتی ارزشمند را ارائه می‌دهد. در این مقاله نیز قصد داریم در مورد نحوه ثبت‌نام در آزمون تافل و هزینه‌ها و زمان ثبت‎نام در این آزمون صحبت کنیم.

نحوه ثبت نام میزان هـــزینه و زمان برگزاری آزمون تافل

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

راهنمای گام به گام ثبت نام در آزمون تافل

اولین مورد باید به آدرس https://www.ets.org/toefl/ibt/register/ رفته و روی دکمه « Register Online» کلیک کنید.

پیش از آنکه بتوانید آزمون را رزرو کنید، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. در اینجا، شما باید یک حساب ETS برای ثبت نام در تافل ایجاد کنید.

صفحات باز شده مراحل مختلف فرآیند ثبت‌نام را نشان می‌دهند، مانند اطلاعات شخصی، اطلاعات اضافی، خدمات جستجو، نام کاربری و رمز عبور، و بررسی و ارسال. در هر صفحه، باید این اطلاعات را پر کنید:

 1. اطلاعات شخصی: در اینجا، شما با اطلاعاتی مانند نام، تاریخ تولد، آدرس ایمیل، آدرس فیزیکی، تلفن و سایر اطلاعات تماس شروع خواهید کرد. سپس روی دکمه ” Next ” کلیک کنید.
 2. اطلاعات اضافی: در این صفحه اطلاعاتی که باید پر کنید عبارتند از: کشور، زبان مادری، کشور شهروندی
 3. خدمات جستجو: اگر پروفایل شما با یک برنامه درسی یا دانشگاه مطابقت داشته باشد، خدمات جستجوی تافل اطلاعات مربوط به برنامه را برای شما ارسال خواهد کرد. با شرایط موافقت کرده و به مرحله بعدی وارد شوید.

اطلاعات بعدی برای پر کردن کشور مورد علاقه، سطح تحصیل، سن، سطح فعلی تحصیل، میزان در نظر گرفته شده برای تحصیل در خارج از کشور، مدت زمانی را که به مطالعه زبان انگلیسی گذرانده‌اید، چه مدت در یک مؤسسه‌ زبان به یادگیری زبان انگلیسی پرداخته‌اید که در آن دوره‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شد؟

 1. نام کاربری و رمز عبور: در مرحله نهایی ایجاد حساب کاربری، باید نام کاربری، رمز عبور و سؤال امنیتی ایجاد کنید.
 2. بررسی و ارسال: مرحله نهایی بررسی مشخصات خود و ارسال اطلاعات است.

رزرو آزمون تافل

اکنون که یک حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، گام بعدی رزرو تافل در تاریخ آزمون در مرکز آزمون نزدیک شما است. برای این کار ابتدا باید با نام کاربری و رمز عبوری که به‌تازگی ایجاد کرده‌اید وارد شوید. دکمه ورود را می‌توانید در آخرین مرحله ایجاد حساب کاربری خود پیدا کنید، یا می‌توانید برای ورود به سیستم به https://www.ets.org/toefl/ibt/register/ بروید. در اینجا یک فرآیند گام به گام ارائه شده است.

نحوه ثبت نام میزان هزینه و زمان برگزاری آزمون تافل

برای ثبت نام تافل

 1. با نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.
 2. تصویری که در ماین مرحله برای شما ظاهر می‌شود نشان می‌دهد که مرکز برگزاری آزمون تافل شما چگونه خواهد بود. روی دکمه ثبت‌نام / یافتن مراکز و تاریخ‌های آزمون کلیک کنید تا مکان و تاریخ خود را انتخاب کنید.
 3. در مرحله بعد باید نزدیکترین مکانی را که می‌خواهید برای امتحان حاضر شوید و یک دوره 2 ماهه که می‌خواهید از بین آن تاریخ‌ها را انتخاب کنید را وارد کنید. (بازه زمانی دو ماهه نیز پس از این مرحله قابل تغییر است.)
 4. پس از انتخاب از بین تاریخ‌های موجود، لیست مراکز موجود و مسافت در قالب لیستی به شما نشان داده می‌شود. با هر مرکز آزمون، می‌توانید لینکی را برای نمایش زمان‌های امتحانی موجود در گوشه سمت راست پایین کادر مشاهده کنید. وقتی روی آن کلیک می‌کنید، زمان‌بندی موجود برای آن مرکز در آن تاریخ به شما نشان داده می‌شود. اگر این برای شما راحت است، باید روی دکمه «ثبت نام» کلیک کنید که همراه با زمان‌بندی در آنجا وجود دارد.
 5. از شما خواسته می‌شود که مدرک شناسایی و یک شماره ارائه دهید. به‌غیر از گذرنامه یا گواهینامه رانندگی، تعدادی مدارک وجود دارد که می‌توان ارائه کرد. با این حال، برخی از دستورالعمل‌ها وجود دارد که باید برای اثبات شناسه رعایت شود. الزامات اثبات هویت به کشوری که برای آن درخواست می‌دهید بستگی دارد. مدرک شناسایی باید اصل بوده و نیز منقضی نشده باشد، باید نام کامل شما و عکسی را نشان دهد که به‌وضوح قابل مشاهده است. امضا نیز یک شرط ضروری برای شناسه است.
 6. در مرحله بعد، در یکی از مهم‌ترین مراحل، داوطلبان مجاز به انتخاب دانشگاه‌هایی هستند که می‌خواهند نمرات تافل خود را برای آن ارسال کنند. دانشجویان می‌توانند حداکثر 4 مؤسسه را برای ارسال نمرات خود به محض در دسترس بودن انتخاب کنند.
 7. آخرین مرحله قبل از پرداخت این است که ثبت‌نام خود را بررسی کنید. شما می‌توانید قبل از تایید ثبت‌نام تافل، مرکز، تاریخ، زمان، شناسه و جزئیات گیرنده را تغییر دهید.
 8. پس از اتمام بررسی درخواست خود، درصورت تمایل می‌توانید موارد آماده‌سازی تافل را نیز اضافه کنید.
 9. برای بررسی ادامه دهید. این صفحه جزئیات آزمون تافل و سایر موارد را در صورتی که آنها را وارد کرده باشید نشان می‌دهد. می‌توانید زیرمجموع پرداختی خود را در پایین سمت راست ببینید.
 10. می‌توانید با کارت اعتباری یا بدهی، انتقال وجه یا پی‌پال هزینه ثبتنام در آزمون را پرداخت کنید. مشخصات کارت را پر کنید و روی “خرید” کلیک کنید.

پس از درخواست موفقیت آمیز، یک اعلان در ایمیل و حساب ETS خود با جزئیات آزمون و مرکز آزمون دریافت خواهید کرد.

نحوه ثبت نام هزینه و زمان برگزاری تـــافل

برنامه‌ریزی مجدد برای آزمون تافل

می‌توان تافل را تا 4 روز به تاریخ امتحان موکول کرد. هزینه برنامه‌ریزی مجدد برای تافل 60 دلار است و باید هنگام انتخاب تاریخ جدید پرداخت شود. قبل از 4 روز از آزمون، شما مجاز به تغییر تاریخ آزمون تافل نخواهید بود. می‌توانید تافل را از حساب ETS، برنامه تلفن همراه یا با تماس با ETS از طریق تماس و زمان‌بندی مجدد انجام دهید. به‌خاطر داشته باشید که نمی‌توانید آزمون را از طریق ایمیل تغییر داده یا لغو کنید.

سوالات متداول ثبت نام تافل

 

قبل از ثبت‌نام تافل چه نکاتی را باید بدانیم؟
قبل از شروع فرآیند ثبت‌نام تافل، همیشه باید به دنبال مراکز آزمونی که برای تاریخ‌هایی که می‌خواهد در تافل حضور پیدا کند، بگردید. وب‌سایت یک لینک جداگانه برای بررسی اطلاعات دارد. همچنین، بررسی کنید که آیا بر اساس مکان خود مدرک شناسایی معتبری برای نشان دادن در مراکز آزمون تافل دارید یا خیر.
چه زمانی برای تافل ثبت نام کنیم؟
از آنجایی که تعداد داوطلبان آزمون بسیار زیاد است، تافل به داوطلبان توصیه می‌کند که حداقل سه تا چهار ماه قبل از تاریخ‌های مورد نظر ثبت‌نام خود را انجام دهید. تاریخ آزمون باید 2 تا 3 ماه قبل از مهلت درخواست دانشگاه باشد.
چگونه می‌توان هزینه‌های آزمون تافل را پرداخت کرد؟
روش‌های مختلفی برای پرداخت هزینه‌های آزمون تافل وجود دارد. می‌توانید هزینه‌ها را از طریق کردیت کارت، دبی کارت، انتقال وجه (فقط برای بانک‌های آمریکایی) و پی‌پال پرداخت کنید.
چگونه می‌توانم مرکز آزمون تافل پیدا کنم؟
در حین ثبت نام در آزمون، کادری پیدا می‌کنید که می توانید نزدیکترین مکان خود را وارد کنید و وب سایت لیست نزدیکترین مراکز آزمون موجود را به شما نشان می‌دهد.
تاییدیه ثبت نام خود را از کجا دریافت خواهم کرد؟
شما یک ایمیل تایید برای ثبت نام تافل خود دریافت خواهید کرد. همچنین می‌توانید تأییدیه خود را از حساب ETS خود به‌صورت آنلاین یا از برنامه تلفن همراه چاپ کنید.
آیا می‌توانم آدرس ایمیل خود را پس از ثبت‌نام تغییر دهم؟
بله، می‌توانید آدرس ایمیل خود را از حساب ETS خود تغییر دهید.
آیا هزینه تاخیر برای تافل وجود دارد؟
اگر قبل از 7 روز تاریخ آزمون پرداخت کنید، هیچ هزینه تاخیری وجود ندارد. اگر در عرض 7 روز از تاریخ آزمون پرداخت کنید، باید 40 دلار هزینه تأخیر بپردازید. در صورت عدم پرداخت تا 4 روز از تاریخ آزمون، آزمون لغو می‎شود.
اگر آزمون را از دست دادم چه کار کنم؟
اگر آزمونی را از دست دادید، باید تاریخ دیگری را برای ثبت نام در تافل انتخاب کنید.

در این مقاله سعی بر آن بود که در مورد نحوه ثبت‌نام و سایر نکات مهم در مورد آزمون تافل به بحث پرداختیم. درآن‌ از ازدر صورتی که در روند آزمون تافل خود نیاز به مشاوره داشتید به شما پیشنهاد می‌کنیم راه مطمئن را انتخاب کرده و با ما تماس بگیرید. آموزشگاه زبان ایرانمهر با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه آموزش زبان است. همچنین شما می‌توانید برای مشاوره و تعیین سطح رایگان و ثبت‌نام در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه و سایر زبان‌ها فرم مشاوره رایگان را پر نمایید. کارشناسان آموزش در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگویی سوالات شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:آزمون تافل (TOEFL IBT)

بیشتر بخوانید:بهترین روش برای یادگیری و آمادگی آزمون تافل در منزل

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 6 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید