IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
منابع آزمون IELTS
امتیاز کاربران: 4/5
نویسنده: ایرانمهر
22 اردیبهشت 1398

منابع آزمون IELTS

اگر به یادگیری زبان انگلیسی مشغول هستید، حتما کلمه‌ی آیلتس (IELTS) به گوشتان خورده است. شاید با خودتان فکر کنید:«اصلا یعنی چی که در آیلتس 7.5 شدم؟» یا « برای چه شرکت در این آزمون اینقدر هزینه بر است؟».

خب، واقعا فکر نمی‌کنم کسی بدش بیاید که مدرک او را تمام دنیا قبول داشته باشند و در هر کشوری که می‌خواهد، به تحصیل و کار بپردازد.

بله، IELTS دقیقا چنین مدرکی است. حتی فکر کردن به این آزمون انگیزه و شور زیادی را در دل شما ایجاد می‌کند. تنها کافی است به تمام اهدافتان فکر کنید و ببینید، با اخذ نمره‌ی خوب در آزمون آیلتس، به چه چیزهایی دست پیدا می‌کنید. بیش از 9000 سازمان در دنیا گواهی آیلتس را می‌شناسند.

این موسسات شامل:

  • دانشگاه‌ها، مدارس، کالج‌ها و سازمان‌های آموزشی
  • مراکز دولتی و اداره‌ی مهاجرت
  • انجمن‌های صنعتی و تخصصی
  • شرکت‌های تجاری مختلف

در هر حال، از طریق موتورهای جستجو به راحتی می‌توانید دانشگاه‌ها یا محیط‌های مختلفی که این مدرک را شناخته و می‌پذیرند را پیدا کنید.

آزمون IELTS معروف‌ترین آزمون سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی است و زبان آموزان زیادی جهت پذیرش مهاجرت کاری، تحصیلی و … در این آزمون شرکت می‌کنند. سالانه بیش از 1.7 میلیون آزمون آیلتس در سراسر دنیا، برگزار می‌شود.  آزمون آیلتس در عرض کمتر از سه ساعت، تمام مهارت‌های زبان انگلیسی لازم جهت اهداف مهمی چون مهاجرت را می‌سنجد. این مهارت‌ها شامل listening, reading, writing  و speaking می‌شود.

جالب است بدانید در این آزمون، از یک روش بی‌نظیر جهت سنجش مهارت‌ها استفاده می‌شود. در حقیقت، برای آزمون شفاحی شما با یک متخصص ماهر و آموزش دیده صحبت می‌کنید. در حقیقت، مهارت مکالمه‌ در زندگی واقعی را سنجیده و میزان تسلط شما را مشخص می‌کنند.

این آزمون که توسط متخصصان حرفه‌ای و قابل اعتماد در سراسر دنیا طراحی شده است، این امکان را به شما می‌دهد تا بدون هیچ نگرانی‌ای در آزمون شرکت کرده و از نتایج منصفانه‌ی آن، خیالتان راحت باشد.

این آزمون مجموعا شامل دو مرحله‌ی آکادمیک و جنرال است. کسانی که قصد ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان خارج از کشور را دارند، بهتر است به خوبی از پس بخش تخصصی بربیایند.

این آزمون 9 نمره‌ای است و با شرکت در آن، نمره‌ی شما از 1 تا 9 مشخص می‌شود. نمره‌ی هر بخش (listening، writing، reading ، speaking) جدا است و نهایتا، میانگین نمرات شما نمره‌ی کلی را مشخص می‌کند. معمولا نمره‌ی 5 یا 6 به بالا سطح خوبی تلقی می‌شود و با اخذ این نمره،‌ می‌توانید به اهداف خود، دست پیدا کنید.

نحوه‌ی آماده سازی برای شرکت در آزمون IELTS

روش‌های زیادی جهت آماده سازی در این آزمون‌ها وجود دارد و به راحتی می‌توان منابع بسیار زیادی جهت مطالعه و تمرین پیدا کرد. در ادامه، به شما منابع و ابزاری مناسب جهت تقویت چهار مهارت خود برای شرکت در این آزمون، معرفی می‌کنیم.

ایرانمهر، برگزار کننده‌ی دوره‌ی آیلتس

این مجموعه‌ با بیش از 16 سال سابقه‌ی تدریس حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف، دوره‌های آمادگی جهت شرکت در آزمون IELTS  را فراهم کرده و با به کارگیری برترین و با تجربه‌ترین اساتید زبان، شما را برای اخذ نمره‌ی هفت به بالا در این آزمون آماده می‌کند.

این دوره‌ها به صورت فشرده برگزار شده و طی چهار ماه، در قالب دو ترم ارائه می‌شود. اساتید مجرب و متخصص ما با استفاده از یک برنامه درسی فشرده ولی کارآمد چهار مهارت اصلی در زبان انگلیسی را در شما تقویت کرده و به خوبی برای شرکت در آزمون آیلتس، آماده می‌سازند.

تمرکز اساتید روی دایره لغات و ساختار گرامری شما است. در حقیقت، با اطلاع و آگاهی کافی از گرامر و لغات عمومی و تخصصی، به خوبی می‌توانید از پس این آزمون بر بیایید. چون باید ثابت کنید که شما، یکی از آن «بی غلط‌ها» در زبان انگلیسی هستید. نحوه‌ی ترکیب عبارات (collocation) نیز به شما به خوبی آموزش داده می‌شود. هر چهار مهارت با شیوه‌های جدید و جذابی تدریس می‌شوند تا بتوانید به خوبی از پس پاراگراف نویسی، listening، speaking و سایر بخش‌های این تست، بربیایید.

پس از پایان دوره‌ها، آزمون آزمایشی آیلتس یا MOCK برایتان برگزار می‌گردد تا با مراحل این آزمون بیشتر آشنا شوید و با فکری آزاد و بدون استرس، در آن شرکت کنید.

ایرانمهر جوی یکسان با آزمون آیلتس را برایتان برپا کرده و در آن، با ارائه فایل صوتی، مکالمه‌ی تک نفره، تصحیح دقیق و عمیق Writing و … فرصتی مناسب جهت آماده سازی در برابر آزمون آیلتس را، مهیا می‌سازد.

همچنین دوره‌های آمادگی این آزمون به صورت workshop و آموزشی برپا می‌شود تا بتوانید تمام مشکلات خود را حل کرده و حسابی کارکشته شوید. نتایج این آزمون آیلتس آزمایشی، بعد از پنج روز اعلام شده و نمرات شما در بخش‌های مختلف نیز، به حضورتان می‌رسد.

مطالعه‌ و تمرین آنلاین جهت آماده سازی در آزمون IELTS

امروزه تکنولوژی و اینترنت، در زندگی روزمره‌ی مردم نقش پررنگی ایفا می‌کند و از طریق آن‌ها می‌توان به مطالعه‌ و تمرین هر مطلبی پرداخت. از یوتیوب گرفته تا سایت‌های تخصصی و آموزشی و همچنین پیج‌های آموزشی اینستاگرامی، همگی فرصتی مناسب جهت تمرین و تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی هستند. در ادامه به شما منابعی را معرفی می‌کنیم تا بتوانید صرفا به تمرین و آماده سازی برای شرکت در آزمون آیلتس، بپردازید.

Road to IELTS 

یکی از بهترین روش‌های تقویت مهارت‌های زبان، استفاده از  سایت‌های  آنلاین و رایگان است. که از آن‌ها می‌توان به سایت Road to IELTS اشاره کرد. همزمان با شرکت در کلاس‌های مخصوص آیلتس، با تمرین در این سایت، هم می‌توانید نمونه سوالات آیلتس را دانلود کنید، هم به تمرین‌های انگیزشی و تعاملی بپردازید. در این سایت، تمرینات در دو بخش متفاوت تخصصی و عمومی ارائه می‌شوند تا بر اساس سطح خود، به خوبی بتوانید به تمرین بپردازید.

LearnEnglish Online

از دیگر سایت‌های آنلاین جهت تمرین مهارت‌های چهارگانه در زبان انگلیسی، می‌توان به LearnEnglish Online اشاره کرد. در این سایت، درس‌ها و تمریناتی کاربردی و رایگان جهت پیشرفت در سطح خود و آمادگی در آزمون آیلتس، ارائه می‌شود و همگی، زیر نظر British council  بررسی می‌شوند. برای مثال، در بخش تمرین مهارت listening، علاوه بر فایل‌های صوتی مختلف، نکاتی جهت تقویت این مهارت نیز ارائه می‌شود. پس درنگ نکنید و حتما به سایت LearnEnglish Online   نیز سر بزنید.

British Council’s iTunes University

اگر یک iTunes  در دسترستان قرار دارد، پس به خوبی می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و به سایت Itunes University سر بزنید. در سایت ویدیوها و ابزارهای مختلفی جهت تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی، خصوصا speaking‌ و listening وجود دارد. بنابراین می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و طی برنامه‌های آموزشی British Council، به خوبی در زبان انگلیسی پیشرفت کنید.

اپلیکیشن IELTS

با دانلود این اپلیکیشن در گوشی‌های اندروید و آیفون، به راحتی می‌توانید هر روز و هرجایی که هستید، به تمرین و آماده سازی جهت شرکت در آزمون، بپردازید.

از طریق این اپلیکیشن می‌توانید به تمرین نکات گرامری، کوییزها، نمونه سوالات و … بپردازید. همچنین می‌توانید چهار مهارت اصلی و دایره لغات خود را تقویت کرده و به خوبی، پیشرفت کنید.

این اپلیکیشن که در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد، از طریق British Council توسعه داده شده و بزرگترین متخصصان زبان انگلیسی در دنیا، در طراحی این اپلیکیشن نقش داشته‌اند.

کتاب‌های کاغذی را فراموش نکنید!

با اینکه اینترنت فرصت زیادی جهت تمرین مهارت‌های زبان انگلیسی فراهم کرده است، اما هیچ‌چیز مثل سروکله زدن با کتاب‌های کاغذی به شما درس و نکته نمی‌آموزد. در ادامه به شما کتاب‌های پرکاربرد و پرطرفدار جهت تمرین و آماده سازی برای شرکت در آزمون آیلتس را معرفی می‌کنیم:

Barron’s IELTS Superpack

این کتاب، تمام نکات آموزشی Barron را با بیانی واضح ارائه می‌دهد. یک سی دی نیز با این کتاب ارائه می‌شود تا به کمک آن بتوانید مهارت‌های شنیداری و گفتاری خود را تقویت کنید. در این کتاب، استراتژی‌ها و نکات مربوط به IELTS توضیح داده شده و به شما کمک می‌کند تا علاوه بر مهارت‌های reading و  writing، مهارت‌های مکالمه و listening‌ را با لهجه‌ی آمریکایی بیاموزید.

The Official Cambridge Guide to IELTS

برخلاف سایر کتاب‌های تمرین برای IELTS، این کتاب تمرینات مخصوص هر دو سطح عمومی و تخصصی را ارائه می‌دهد. The Official Cambridge Guide to IELTS تجارب آزمون دهندگان قبلی را در اختیار شما قرار داده و با دقت زیادی، نحوه‌ی اخذ نمرات بالاتر در هر بخش آزمون را توضیح می‌دهد. در این کتاب هشت تست تمرینی وجود دارد که با تمرین هرکدام، حسابی پیشرفت خواهید کرد. علاوه بر این، به همراه این کتاب فایل‌های صوتی و ویدیوهای مختلفی در قالب سی دی ارائه می‌شود تا به کمک آن‌ها بتوانید برای هر بخشی، آمادگی لازم را پیدا کنید.

Cambridge IELTS 13 Academic Student’s Book with Answers

این کتاب که آخرین چاپ سری کتاب‌های Cambridge IELTS Academic است، آزمون‌هایی را ارائه می‌دهد که مستقیما از کتاب معتبر Cambridge Assessment English برگرفته شده است. فایده‌ی این کتاب چیست؟ خب، آزمون‌های این کتاب دقیقا شبیه آزمون‌های واقعی آیلتس هستند و شامل چهار آزمون کامل در سطح تخصصی می‌شوند. علاوه بر این، دانش آموز‌ها می‌توانند فایل‌های صوتی و ویدیوهای مربوط به درس‌های این کتاب را از طریق اینترنت دانلود کنند و تمام مهارت‌های خود را، تقویت نمایند.

Complete IELTS

این کتاب سه جلدی یکی از بهترین منابع جهت تمرین و تقویت مهارت‌‌های زبان است که شما را جهت شرکت در آزمون‌های آیلتس، آماده می‌سازد. سه جلد مخصوص سطح A1 تا C1 است و در نام‌های (Complete IELTS Bands 4-5)، ( Complete IELTS Bands 5-6.5) و (Complete IELTS Bands 6.5-7.5) در بازار کتاب، یافت می‌شوند. در تمام درس‌های این کتاب، به تمرین هر چهار مهارت می‌پردازد و در پیشرفت شما، کمک بسزایی می‌کند.

New insight into IELTS

این کتاب یکی از منابعی است که به سرعت شما را با آزمون آیلتس آشنا می‌سازد و با چهار درس کلی، نکاتی مفید و آموزنده را یادتان می‌دهد. هر یک از درس‌های این کتاب شامل سه بخش صورت مسئله، استراتژی و تکنیک حل آن مسئله در آزمون آیلتس شده و به طور خلاصه، تمام نکات را به شما می‌آموزد.

Cambridge Objective IELTS

این کتاب شامل دو سطح intermediate و advanced می‌شود. اگر تمایل دارید در این آزمون نمره‌ای بالاتر از هفت کسب کنید، به شما توصیه می‌کنیم کتاب advanced را مطالعه فرمایید تا طی بیست درس، تمام مهارت‌ها و نکات گرامری و واژگان را به شما بیاموزید و در این مسیر، همراهتان باشد.

Kaplan IELTS 2009-2010 Edition

با اینکه این کتاب، مثل سایر کتاب‌های تمرین آزمون آیلتس مشهور نیست، اما دقیقا مناسب کسانی است که می‌خواهند از سطح صفر صفر شروع کرده و به صد برسند و در این آزمون، نمره‌ی قابل قبولی بگیرند.

Cambridge English Vocabulary for IELTS

این کتاب در دو سطح advanced و intermediate وجود دارد و همزمان علاوه بر ساختار جملات، لغات بسیار کاربردی را به شما می‌آموزد. نحوه‌ی تلفظ لغات با سی‌ دی که به همراه کتاب ارائه می‌شود، آموزش داده می‌شود و به شما کمک می‌کند تا بتوانید در بخش writing  و speaking از لغات جدیدی که آموخته‌اید بهره ببرید.

Cambridge grammar for IELTS

این کتاب شامل تمرینات زیادی جهت آموزش نکات گرامری می‌شود و قواعد را بر اساس سطح‌های مختلفی، آموزش می‌دهد. همچنین، در این کتاب سعی شده تمام کاربرد‌های یک نکته‌ی گرامری نشان داده شود تا بتوانید به صورت کاملا عملی و موثر از آن‌ها استفاده کرده و به عبارتی، حرفه‌ای بنویسید و سخن بگویید.

Common Mistakes at IELTS

این کتاب یکی از بهترین گزینه‌ها جهت تمرین آزمون آیلتس است. در مراحل آخر که حسابی تمرین کردید، به چنین کتابی نیاز دارید تا منبع مشکلاتتان را پیدا کرده و دیگر اشتباهات را تکرار نکنید.

Cambridge IELTS 1- 12

سری کتاب‌های آیلتس 1 تا 12، از سطح کاملا مبتدی تا پیشرفته دسته بندی شده و با ارائه تمرینات نگارشی، listening، speaking‌و  reading به تقویت چهار مهارت شما کمک می‌کند. با حفظ مقاله های این کتاب نیز می‌توانید تا حد زیادی، نحوه‌ی جمله بندی صحیح و ساختار‌های گرامری را به خاطر بسپارید.

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4 از 5 از 2 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید