IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
دوره آمادگی آزمون آیلتس

دوره های آمادگی آزمون IELTS

دوره های آمادگی آزمون IELTS

رده سنی
بزرگسالان

توضیحات دوره آموزشی

تاریخچه آزمون آیلتس

این آزمون برای نخستین بار در سال 1980 توسط دانشگاه کمبریج و شورای بریتانیا که در آن زمان با نام ELTS شناخته می‌شد، طراحی و اجرا شد. این آزمون در ابتدا داوطلبان بسیار کمی داشت. بنابراین در سال 1981 تنها 4000 نفر در این آزمون شرکت کردند. با محبوبیت بیشتر این آزمون، تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون به 10000 نفر در سال 1985 افزایش یافت. در سال 1989، موسسه IDP استرالیا به این آزمون چهره‌ای بین‌المللی داد. در نهایت کلمه INTERNATIONAL اضافه شد و (IELTS) برای این آزمون انتخاب شد.

آیلتس، مخفف International English Language Testing System، در واقع یک سیستم استاندارد ارزیابی زبان انگلیسی برای اهداف تجاری، تحصیلی یا مهاجرتی در کشورهای بومی انگلیسی‌زبان است. این آزمون طراحی شده در حال پیاده‌سازی است. کشورهایی که گواهینامه این آزمون را پذیرفته‌اند عبارت‌اند از: کانادا، استرالیا، نیوزیلند، انگلستان و ایالات متحده. در این آزمون توانایی شما در خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن اندازه‌گیری و ارزیابی شده و نتایج با مقیاس 1 تا 9 اعلام می‌شود.

نمره شما در این آزمون بیانگر مهارت‌ها و توانایی‌های شما در استفاده از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط‌های حرفه‌ای، تحصیلی و اجتماعی است. این آزمون تحت نظارت مستقیم شرکت‌های زیر است:

شورای بریتانیا، IDP: برنامه توسعه بین‌المللی (IELTSاسترالیا) و همچنین ارزیابی کمبریج زبان انگلیسی. آیلتس محبوب‌ترین آزمون رسمی بین‌المللی برای انواع متقاضیان مهاجرت در استرالیا، کانادا، ایالات متحده، نیوزلند و انگلستان است و نتایج آن توسط بیش از 11000 کارفرما، دانشگاه، مدرسه و آژانس مهاجرت به رسمیت شناخته شده است. همچنین این آزمون دو سال اعتبار دارد.

 

انواع مختلف آزمون آیلتس

آزمون آیلتس بر اساس هدف شرکت‌کننده به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:

 1. آزمون تحصیلی یا آکادمیک (ACADEMIC)
 2. آزمون عمومی (GENERAL)
 3. آزمون مهارت‌های زندگی (LIFE SKILLS)
بخش تعداد سوالات زمان‌بندی
LISTENING 40 30 دقیقه و 10 دقیقه زمان اضافه برای درج پاسخ‌ها در پاسخنامه
READING 40 60 دقیقه
WRITING 2 بخش 60 دقیقه
SPEAKING 3 بخش 11 – 14 دقیقه

در همه آزمون‌های آیلتس، بخش‌های Writing، Reading و Listening (نوشتن، خواندن و شنیدن) در یک روز بدون وقفه تکمیل می‌شود. اما قسمت سخن گفتن (Speaking) معمولا یک هفته قبل یا بعد از قسمت‌های دیگر انجام می‌شود. همچنین مدت زمان کل آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است.

در حال حاضر این آزمون به صورت کتبی و آنلاین انجام می‌شود. لازم به توضیح است که محتوای آزمون به شرح زیر است: بخش listening و speaking برای همه داوطلبان در این آزمون یکسان است، اما بخش خواندن و نوشتن یعنی Reading و Writingدر این دو نوع تست متفاوت است.

دوره های آمادگی آزمون IELTS

آزمون تحصیلی یا آکادمیک (ACADEMIC)

این آزمون سطح مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را برای محیط‌های دانشگاهی اندازه‌گیری و ارزیابی می‌کند. این آزمون ویژگی‌های زبان دانشگاه را منعکس کرده و میزان آمادگی برای شرکت در تحصیلات دانشگاهی را ارزیابی می‌کند.

آزمون عمومی (GENERAL)

این آزمون سطح زبان انگلیسی و دانش داوطلبان را در موقعیت‌های عملی و روزمره اندازه‌گیری و ارزیابی می‌کند. قالب و نوع سوالات این آزمون نشان‌دهنده محیط کار و موقعیت‌های اجتماعی متفاوت است.

آزمون GENERAL برای کسانی است که برای تحصیلات متوسطه درخواست می‌کنند، متخصصانی که به دنبال تجربه کار و افرادی که به دنبال مهاجرت در برخی از کشورها مانند استرالیا، کانادا، نیوزلند و بریتانیا هستند.

چهار بخش برای آزمون وجود دارد: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن.

تست‌های Listening، Reading و Writing در یک روز و پشت سر هم و بدون هیچ وقفه‌ای در این بین برگزار می‌شود. آزمون Speaking ممکن است در همان روز تا یک هفته قبل یا بعد از تاریخ آزمون برگزار شود.

آزمون مهارت‌های زندگی (LIFE SKILLS)

آزمون IELTS Life Skills برای برآوردن شرایط مهاجرتی خاص طراحی شده است که متقاضیان فقط باید مهارت‌های Speaking و Listening را نشان دهند.

برای این آزمون شما با یک آزمون دهنده و یک ممتحن دیگر در آزمون شرکت می‌کنید. عملکرد شما در صحبت کردن و شنیدن در این یک جلسه ارزیابی خواهد شد.

IELTS Life Skills در CEFR Level A1 16-18 دقیقه، IELTS Life Skills در CEFR Level A2 بیش از 20 دقیقه و سطح B1 22 دقیقه طول می‌کشد. هیچ وقفه‌ای بین اجزای گفتاری و شنیداری وجود ندارد؛ زیرا شما در هر دو مهارت به طور هم‌زمان ارزیابی خواهید شد.

اهمیت آزمون آیلتس

امروزه به طور متوسط ​​بیش از 200 میلیون آزمایش مختلف در سراسر جهان انجام می‌شود. بیش از 10000 سازمان در سراسر جهان از جمله دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، سازمان‌های دولتی و غیردولتی، این گواهی را استانداردی معتبر و قابل اعتماد برای تست مهارت زبان و جایگزینی گواهینامه‌ها و آزمون‌های دیگر مانند تافل می‌دانند (به جز موارد خاص و برخی از رشته‌ها). از جمله دلایل موفقیت آزمون آیلتس می‌توان به پذیرش و قبولی بیشتر آن در مقایسه با آزمون‌های مشابه مانند تافل، دقت و جدیت بالا در نحوه طراحی، ساختار و نحوه طرح سوالات آزمون اشاره کرد.

این آزمون علاوه بر سنجش دانش و سواد انگلیسی افراد، با ساختاری منسجم و سازمان‌دهی شده و روشی کاملا علمی، سطح دانش و مهارت دیگران را نیز ارزیابی می‌کند. همچنین سرعت، دقت و IQ نامزدها را اندازه‌گیری و ارزیابی می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد آزمون آیلتس ساختار نمره دهی و روش محاسبه امتیازات مهارت شنیداری و ریدینگ است. نمرات این بخش‌ها به گونه‌ای است که محدوده مشخصی برای نمرات مختلف در نظر گرفته شده است و هر سوال به عنوان نمره جداگانه محاسبه نخواهد شد. در واقع برای هر مدرک محدوده مشخصی تعیین می‌شود.

این سیستم میزان و درصد پاسخ‌های خودکار و تصادفی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. علاوه بر این، سوالات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ترکیبی متنوع از سوال‌های چند گزینه‌ای و سوال‌های کتبی باشد که انتخاب گزینه‌های مبتنی بر شانس را کاهش می‌دهد.

نتایج آزمون

نتایج آزمون کتبی 13 روز پس از تاریخ آزمون و نتایج آزمون رایانه‌ای ظرف 3 تا 5 روز از تاریخ آزمون اعلام خواهد شد. مراکز آزمون می‌توانند نمره آیلتس شرکت‌کنندگان در آزمون را به صورت رایگان به 5 سازمان مختلف ارسال کنند. چنانچه متقاضی درخواست امتیاز خود را به بیش از 5 سازمان ارسال کند باید هزینه آن را پرداخت کند.

همچنین برای داوطلبانی که به نتایج آزمون اعتراض دارند خدمات زیر وجود دارد:

پرسشنامه نتایج (EOR) ایجاد شده است تا داوطلبان بتوانند اعتراض خود را مطرح کرده و درخواست بررسی و اصلاح پاسخنامه خود را داشته باشند. بدیهی است که این امر مستلزم پرداخت هزینه تحقیق است و نتیجه اعتراض معمولا بین دو تا 21 روز طول می‌کشد.

شیوه نمره دهی

نتایج آزمون آیلتس ممکن است کامل یا نیم امتیاز باشد. به عنوان مثال: 8 یا 7.5.

در جدول زیر می‌توانید نتایج آزمون آیلتس در مقیاس BAND SCORE و همچنین نمره خام با توجه به پاسخ سوالات را مشاهده کنید.

نمره سطح مهارت تفسیر نمره
9 EXPERT USER کاملا مسلط بر زبان انگلیسی، با درک دقیق و روان از آن
8 VERY GOOD USER فرد به زبان انگلیسی مسلط است، اما گاهی اوقات استفاده نادرست از آن در موقعیت‌های غیرعادی ممکن است منجر به سوءتفاهم شود. همچنین به خوبی استدلال‌های مفصل و پیچیده را مدیریت می‌کند.
7 GOOD USER فرد تسلط عملیاتی بر زبان دارد، اما در برخی موارد استفاده نادرست منجر به سوءتفاهم می‌شود. به طور کلی از انگلیسی به خوبی استفاده کرده و جزئیات بحث را درک می‌کند.
6 COMPONENT USER در کل به خوبی بر زبان تسلط دارد، اما استفاده از عناصر نادرست اغلب منجر به سوء تفاهم می‌شود. ساختارهای زبانی نسبتا پیچیده را در محیط‌های آشنا به کار می‌برد و درک می‌کند.
5 MODEST USER فرد تسلط نسبی به زبان دارد و در بیشتر موارد مفهوم را درک می‌کند. اگرچه احتمال دارد اشتباهات زیادی مرتکب شود. شاید بتواند وضعیت را در سطح ارتباطی اولیه مدیریت کند.
4 LIMITED USER سطح تعامل در ارتباطات به موقعیت‌های آشنا محدود می‌شود. مشکلات درک و بیان زیادی وجود دارد. فرد نمی‌تواند از ساختارهای پیچیده استفاده کند.
3 EXTREMELY LIMITED USER در موقعیت‌های بسیار آشنا، او فقط مفهوم کلی را جذب و درک می‌کند. مشکلات ارتباطی زیادی دارد.
2 INTERMITTENT USER ارتباط با دیگران واقعا امکان‌پذیر نیست. اطلاعات با استفاده از کلمات ساده یا ساختارهای ناقص منتقل می‌شود. او در درک نوشتاری و گفتاری انگلیسی مشکل زیادی دارد.
1 NON-USER اساسا هیچ قابلیتی برای استفاده از زبان به جز چند کلمه مجزا ندارد.
0 DID NOT ATTEMPT THE TEST اطلاعات قابل ارزیابی ارائه نشده است.

 

نمره تعداد جواب درست از 40
LISTENING
تعداد جواب درست از 40

GENERAL TRAINING READING

تعداد جواب درست از 40

ACADEMIC READING

5 16 23 15
6 23 30 23
7 30 34 30
8 35 38 35

 دوره های آمادگی آزمون IELTS

دوره‌های آمادگی آیلتس در آموزشگاه زبان ایران‌مهر به صورت گروهی خصوصی و نیمه گروهی ارائه می‌شود. دروس نیمه گروهی در دو دوره زبان آیلتس شامل 28 جلسه است. هر دوره زبان آیلتس نیمه گروهی در 28 جلسه 90 دقیقه‌ای (دو روز در هفته) برگزار می‌شود.

برخی از ویژگی‌های کلیدی شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون آیلتس شامل ارائه برنامه درسی منسجم و موثر، استفاده از اساتید خبره و مجرب، سنجش پیشرفت با آزمون‌های آزمایشی درون کتاب و تمرین‌های پایان ترم. همچنین تمرکز بر چهار مهارت‌های اصلی در کنار چهار بخش آزمون اصلی است.

مزایا و ویژگی‌های شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون آیلتس

زبان‌آموزان دوره‌های آمادگی آیلتس IELTS در آموزشگاه ایران‌مهر از مزایای زیر برخوردار خواهند بود:

 1. تعیین سطح زبان و مشاوره رایگان
 2. امکان شرکت در دوره‌های آنلاین و حضوری: آموزشگاه زبان ایران‌مهر دوره‌های آمادگی آیلتس را به صورت حضوری و آنلاین را مانند دوره‌های بزرگ‌سالان به دو شیوه حضوری و آنلاین ارائه می‌دهد. البته دوره‌های آنلاین در بستر BIG BLUE BUTTON برگزار می‌شود. داوطلبان عزیز می‌توانند با انتخاب یکی از این دو شیوه با توجه به شرایط و تمایل خود دوره را تکمیل کنند. مزیت دیگر گذراندن دوره‌های آنلاین این است که زبان آموزان محترم بدون توجه به محل زندگی خود این امکان را دارند که دوره و شعبه مورد نظر خود را انتخاب کرده و از مزایای حضور در کلاس‌های آیلتس استفاده کنند.
 3. آمادگی برای شرکت در این دوره‌ها توسط اساتید برتر در زمینه آموزش آیلتس در کشور انجام می‌شود. کلیه مدرسان دوره‌های آیلتس در آموزشگاه زبان ایران‌مهر دارای مدرک معتبر ملی و بین‌المللی تدریس از قبیل CELTA, DELTA, TESOL, TKT, TTC هستند.
 4. همه مقاطع آموزشگاه ایران‌مهر به طور مستمر توسط مدیر شعبه و واحد آموزشی دفتر مرکزی تحت نظارت ارزیابی می‌شود. همچنین عملکرد مدرسان، نحوه تدریس آن‌ها و فرایند یادگیری افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
 5. دوره‌های آمادگی آیلتس در آموزشگاه زبان ایران‌مهر به صورت خصوصی و نیمه گروهی برگزار می‌شود. متقاضیان شرکت در این دوره‌ها می‌توانند آزادانه هر یک از این دوره‌ها را انتخاب کرده و متناسب با شرایط خود در دوره‌ها شرکت کنند. در زمان ثبت‌نام به این موارد دقت کنید.
 • ظرفیت دوره‌های گروهی آمادگی آیلتس در آموزشگاه زبان ایران‌مهر حداقل 5 و حداکثر 10 نفر است.
 • اگر داوطلب نتواند در کلاس‌های گروهی شرکت کند، این امکان برای او فراهم شده است که در کلاس‌های خصوصی شرکت کند.
 • از جمله مزایای حضور در کلاس‌های خصوصی آیلتس عبارت‌اند از: تنوع زیاد ساعت و روزهای درس، امکان لغو کلاس‌ها بدون از دست دادن دوره (هر 10 جلسه)، بهره‌مندی از پشتیبانی آموزشی آیلتس.
 1. آموزش مدرسه به سه صورت حضوری، آنلاین و خارج از سازمان صورت می‌گیرد.
 • جلسات کلاس می‌تواند در هر مکان (منزل، محل کار و …) زبان‌آموز در کلاس‌های فضای باز برگزار شود.
 1. فراگیران زبان در صورت تمایل و بروز مشکل می‌توانند به صورت تلفنی یا حضوری با سرپرست شعبه یا پشتیبانی آموزشی صحبت کنند.
 2. همه افراد زبان‌آموز می‌توانند در صورت بروز مشکل، پیشنهاد یا انتقاد به طور مستقیم با دفتر مرکزی موسسه تماس بگیرند.
 3. همه دوره‌های نیمه گروهی آیلتس در ایران‌مهر به صورت یکپارچه و هماهنگ در تمام شعب و کلاس‌ها طبق تقویم آموزشی برگزار می‌شود. (شروع و پایان کلاس‌ها در تاریخ مشخصی است).
 4. در دوره‌های آنلاین و حضوری، در صورت درخواست و نیاز دانشجو، امکان انتقال و جابجایی دانشجو بین همه شعب انجام می‌شود.
 5. پشتیبانی آموزشی رایگان: کلیه هنرجویان محترم آموزشگاه زبان ایران‌مهر می‌توانند در طول هر دوره با تعیین وقت قبلی از یک ساعت پشتیبانی تدریس خصوصی و یک جلسه رفع اشکال رایگان موسسه بهره‌مند شوند.
 6. بهره‌مندی از تخفیف ثبت‌نام و حق تمدید ثبت‌نام در تاریخ‌ها، مناسبت‌های مختلف و تعطیلات مطابق با ابلاغیه دفتر مرکزی.

زمان برگزاری دوره‌های نیمه گروهی آیلتس در آموزشگاه زبان ایران‌مهر

 • شنبه و چهارشنبه
 • یکشنبه و سه‌شنبه
 • پنج‌شنبه و جمعه

دوره های آموزش آنلاین IELTS

موسسه زبان‌های خارجی ایران‌مهر دوره‌های آنلاین زبان و همچنین دوره‌های حضوری برگزار می‌کند. سیستم و مواد آموزشی این دوره‌ها مانند دوره‌های حضوری هستند. این دوره‌ها بر پلتفرم BIG BLUE BUTTON یکی از قدرتمندترین محیط‌ها برای برگزاری دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود. داوطلبان از مزایای دوره‌های آنلاین به شرح زیر برخوردار خواهند شد:

 1. از آنجایی که دوره‌ها به صورت آنلاین هستند، دانشجویان می‌توانند در هر شعبه‌ای ثبت‌نام کنند و در دوره حضور یابند و در صورت بروز مشکل یا عدم موفقیت در طول دوره به شعبه دیگر منتقل شوند.
 2. درس‌ها تعاملی هستند و متقاضیان عزیز و مدرسان می‌توانند با فعال کردن وبکم و برقراری ارتباط چشمی، درس‌های آنلاین را به درس‌های حضوری نزدیک کنند.
 3. دوره‌های آنلاین موسسه، امکان بهره‌مندی از حضور بهترین و حرفه‌ای‌ترین اساتید مقیم خارج از کشور یا شهرستان‌ها را فراهم می‌کند.
 4. استفاده از ابزار Big Blue Button برای BREAKOUT ROOM فرصتی برای کار گروهی یا دو نفره فراهم می‌کند که در یادگیری مهارت‌های آیلتس بسیار مهم است.
 5. جلسات پشتیبانی رایگان ادمین و پشتیبانی آموزشی آنلاین برای زبان‌آموز ترتیب داده می‌شود.
 6. برای زبان آموزان موسسه ایران‌مهر در صورت وجود مشکل، پشتیبانی فنی دوره آنلاین به سرعت مشکل را به صورت تلفنی حل می‌کند.
 7. ضمنا شرایط تماس مستقیم جهت پاسخگویی به سوالات با مدیر واحد آنلاین فراهم شده است.
 8. زبان آموزان مقیم تهران و کرج می‌توانند در پایان هر دوره با یک تماس تلفنی ساده دوره خود را از دوره آنلاین به دوره حضوری یا بالعکس تغییر دهند.
 9. با قطعیت می‌توان گفت دوره‌های آنلاین و حضوری از نظر کیفیت تفاوتی با یکدیگر ندارند. تعداد زیاد دانشجویان زبان آنلاین ساکن داخل و خارج از موسسه زبان ایران‌مهر گواه این ادعاست.

درباره کتاب

منبع اصلی دوره‌های آیلتس در موسسه زبان ایران‌مهر مجموعه کتاب‌های MINSDET FOR IELTS است که توسط دانشگاه کمبریج منتشر شده است. این مجموعه توسط اساتید و مدرسان برتر آیلتس طراحی و نگارش شده است و ترکیب محتوای کتاب و آموزش آنلاین، قبولی در این آزمون را برای داوطلبان آزمون آسان می‌کند. علاوه بر این، ماژول‌های کتاب آنلاین به زبان‌آموز کمک می‌کند تا با مجموعه یادگیرنده کمبریج (CLC) تمرین بیشتری داشته باشند. CLC مجموعه‌ای از متون تستی است که توسط زبان آموزان انگلیسی و با همکاری CAMBRIDGE ENGLISH نوشته شده است. CLC برای بیش از 180000 دانشجو از نزدیک به 200 کشور ریز نمرات ارائه می‌دهد و به طور مداوم در حال توسعه و گسترش است.

این کتاب شامل 4 جلد است که شامل FOUNDATION , 1,2,3 می‌شود. با توجه به رتبه‌بندی این کتاب، اواخر BAND SCORE 5 یا INTERMEDIATE می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند. سطح‌بندی این کتاب‌ها و دوره‌های آن به شرح زیر خواهد بود:

سطح پایه یا FOUNDATION LEVEL

این کتاب شامل 10 سرفصل است که هر درس یکی از موضوع‌های رایج را پوشش می‌دهد که در آن به تقویت چهار مهارت (Listening، Writing، Speaking، Reading) پرداخته شده است. در هر درس قسمت خاصی از تکنیک‌ها و روش‌های آزمون تست کار شده است.

هر فصل توصیه‌ها و نکات مهمی را برای استفاده بهینه از آزمون آیلتس ارائه می‌دهد. این سطح برای آشنایی شما با آزمون آیلتس و اصول اولیه آن برای مبتدیان طراحی و نوشته شده است. پس از پایان این دوره آیلتس شما می‌توانید:

 • فعالیت‌های افراد در زندگی روزمره را درک کنید.
 • از قیدهای فعلی ساده و زمان به درستی استفاده کنید.
 • با مطالعه متون مختلف پاسخ مناسب برای سوالات خود بیابید.
 • شرحی از فعالیت‌های روزانه خود بنویسید.
 • معنی کلی متن را بخوانید و بفهمید.
 • در مورد یک روز معمولی و خاص در زندگی خود صحبت کنید.

سوالات متداول سطح پایه یا FOUNDATION LEVEL

آیا این آزمون فقط به تکنیک عالی نیاز دارد یا دانش خوب انگلیسی مهم است؟
در سال‌های گذشته، داوطلبان می‌توانستند تنها با به خاطر سپردن مجموعه‌ای از عبارات و تکنیک‌های آزمون، نمره قابل قبولی در آزمون کسب کنند. اما با تغییر اخیر الگوریتم و روش آزمون نمره دهی، نمی‌توانید با حفظ جملات و تکنیک‌های یادگیری نمرات بالایی کسب کنید. دانش خوب زبان انگلیسی برای کسب نمره خوب و بالا بسیار ضروری است.
تفاوت بین آزمون دانشگاهی و آزمون عمومی چیست؟
آزمون‌های آیلتس آکادمیک و عمومی در بخش‌های خواندن READING و نوشتن WRITING با هم تفاوت دارند.
آیا باید دوره های آیلتس را از سطح پایه شروع کنم؟
خیر، با تعیین سطح و میزان دانش و مهارت، سطح مورد نیاز به شما برای شروع دوره های آیلتس پیشنهاد می‌شود.
آیا کتاب های جانبی علاوه بر کتاب های اصلی تدریس می شود؟
با توجه به نیاز فرد و شرایط دوره، مدرس ممکن است کتاب‌های دیگری را برای پیشرفت شخص پیشنهاد دهد

سطح پیش متوسط یا LEVEL 1

این کتاب شامل 8 درس است که هر درس روی یکی از موضوعات رایج چهار مهارت (Listening، Writing، Speaking، Reading) تمرکز دارد. در هر درس قسمت خاصی از تکنیک‌ها و روش‌های آزمون کار می شود. همچنین هر فصل توصیه‌ها و نکات مهمی را برای استفاده بهینه از آزمون ارائه می‌دهد. این دوره برای رساندن زبان‌آموز به سطح BAND SCORE 5.5 طراحی و نوشته شده است.

 پس از پایان این دوره آیلتس شما قادر خواهید بود:

 • چهار مهارت Listening، Writing، Speaking، Reading آزمون را به عنوان موضوع‌های رایج توسعه دهید و تقویت کنید.
 • لغات و دستور زبان مرتبط با روابط اجتماعی، مکان‌ها، تحصیل، غذا و نوشیدنی، سرگرمی‌ها و غیره را یاد بگیرید.
 • با تست‌های 1 و 2 WRITING آشنا شوید و نحوه استفاده از نمودارها و نقشه‌ها را بیاموزید.
 • در مورد انواع تکالیف و مهارت‌های خواندن و نحوه انجام آن‌ها بیاموزید.
 • تکنیک‌های خلاصه‌سازی و بازنویسی را تمرین کنید.

سوالات متداول سطح پیش متوسط یا LEVEL 1

چه مدت طول می کشد تا برای آزمون آیلتس آماده شویم؟
این زمان به سطح تسلط شما به زبان انگلیسی و نمره‌ای که نیاز دارید، بستگی دارد. همچنین میزان تلاش افراد برای آن متفاوت خواهد بود.
چقدر زمان می برد تا مدرکم را بگیرم؟
معمولا بعد از 13 روز نتیجه آزمون کتبی و بعد از 3 تا 5 روز نتیجه آزمون رایانه به اطلاع داوطلب می‌رسد.
آیا در دوره های آیلتس فقط تکنیک ها و استراتژی های تست زنی آموزش داده می شود یا گرامر و واژگان را نیز آموزش خواهید داد؟
گرامر و واژگان اغلب در دوره های قبل از آیلتس با تاکید بر تکنیک‌ها و استراتژی‌های تست در دوره‌های آیلتس تدریس می‌شوند.
برای آمادگی در آزمون آیلتس، دوره های خصوصی بهتر است یا گروهی؟
کیفیت تدریس و ارائه مطالب در هر دو کلاس کاملا مشابه است. تنها تفاوت کلاس خصوصی و گروهی در سرعت درس و تعداد شرکت‌کنندگان کلاس است.

سطح متوسط یا LEVEL 2

این کتاب شامل 8 درس است که هر درس بر یکی از موضوعات رایج چهار مهارتListening، Writing، Speaking، Reading تمرکز دارد. در هر درس قسمت خاصی از تکنیک‌ها و روش‌های آزمون آموزش داده می شود. هر فصل توصیه‌ها و نکات مهمی را برای استفاده بهینه از آزمون ارائه می‌دهد. این دوره با هدف رساندن زبان آموزان به BAND SCORE 6.5 طراحی و نوشته شده است. با گذراندن این کتاب شما توانایی‌های زیر را به دست می‌آورید:

 • چهار مهارت آزمون را در 8 موضوع مشترک و رایج تقویت کنید.
 • لغات و دستور زبان مرتبط با موضوع‌هایی مانند محیط زیست، اخبار، رسانه‌های اجتماعی، مسافرت، حمل و نقل، کار، مشاغل، جشن‌ها و غیره را بیاموزید.
 • تکنیک‌های تست‌زنی را در تمرین‌های دقیق‌تر یاد بگیرید.
 • آزمون‌های مربوط به هر مهارت را با ترکیبی از دانش انگلیسی و مهارت‌های آزمون انجام دهید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید.

سوالات متداول دوره آیلتس سطح متوسط یا LEVEL 2

آیا امکان آزمون آزمایشی آیلتس یا ماک در موسسه زبان ایران‌مهر برگزار می شود؟
بله برگزاری آزمون ماک در دفتر مرکزی موسسه صورت می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان دفتر مرکزی موسسه زبان ایران‌مهر تماس حاصل فرمایید.
تفاوت مراکز آزمون در ایران با مراکز آزمون سایر کشورها چیست؟
این آزمون در تمام مناطق جهان با استاندارد یکسان برگزار می شود و تفاوتی در محتوای آزمون نخواهد داشت.
آزمون آیلتس در چه تاریخ هایی برگزار می شود؟
هر مرکز آزمون برنامه و تاریخ مشخصی برای این آزمون دارد و این آزمون تقریبا به صورت هفتگی در همه مراکز برگزار می شود.
چگونه در آزمون آیلتس ثبت نام کنیم؟
شما می‌توانید از طریق وب‌سایت مراکز آزمون، در آزمون مورد نیاز ثبت‌نام و تاریخ را تعیین کنید.

سطح فوق متوسط، متوسط – پیشرفته یا LEVEL 3

کتاب LEVEL 3 شامل 8 درس است که هر درس بر یکی از موضوعات رایج چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی تمرکز دارد. در هر درس قسمت خاصی از تکنیک‌ها و روش‌های آزمون با زبان‌آموز کار می‌شود. هر فصل توصیه‌ها و نکات مهمی را برای استفاده بهینه از آزمون ارائه می‌دهد. این دوره با هدف رسیدن فرد به نمره BAND SCORE 7.5 طراحی و نوشته شده است.

پس از پایان این دوره آیلتس شما می‌توانید:

 • با ترکیب آموخته‌های قبلی و شرکت در آزمون‌های آزمایشی با زمان‌بندی مشخص، دانش خود را به صورت عملی و موثر به کار ببرید.
 • سوالات احتمالی چهار قسمت آزمون اصلی را بدانید و نحوه انجام آن را بیاموزید.
 • مباحث سطوح قبلی را در قالب مفاهیم پیچیده‌تر و گروه‌بندی‌شده بیاموزید و نتایج را در قسمت «ارزیابی مهارت‌های چهارگانه پایه» امتحان کنید.
 • از واژگان غیر رایج و ساختارهای دستوری پیچیده در بخش نوشتار و گفتار استفاده کنید و به دلیل آشنایی با طیف وسیعی از مهارت‌های زبانی، جزئیات را با دقت بیشتری در بخش خواندن و شنیدن درک کنید.

سوالات متداول سطح فوق متوسط، متوسط – پیشرفته یا LEVEL 3

بهترین نمره آیلتس برای مهاجرت چیست؟
به طور معمول فرد با نمره 7 یا بالاتر در آیلتس آکادمیک و آیلتس عمومی واجد شرایط مهاجرت است. هر چه امتیاز شما بالاتر باشد، رسیدن به هدف آسان‌تر است.
آیا دوره های آیلتس به صورت آنلاین ارائه می شود؟
بله، دوره های آیلتس نیز مانند سایر دوره های موسسه زبان ایران‌مهر به صورت آنلاین برگزار می شود.
شرایط ثبت نام در آزمون اسپیکینگ آیلتس چیست؟
بخش SPEAKING بر اساس میانگین نمرات و هم‌خوانی منطقی آن‌ها برای 4 عامل واژگان (سطح و دامنه)، گرامر (دقت و دامنه)، تلفظ (تلفظ صحیح – لهجه ملاک نیست) و روان‌خوانی ارزیابی می‌شود.
اگر نمره مورد نظرم را نگرفتم، آیا می توانم بلافاصله در آزمون دیگری ثبت نام کنم؟
محدودیتی برای تعداد و مدت زمان ثبت‌نام آزمون آیلتس شما وجود ندارد.

آزمون آزمایشی آیلتس (IELTS MOCK TEST)

به دلیل هزینه بالای شرکت در آزمون اصلی و سنجش سطح داوطلبانی که در آزمون آیلتس شرکت خواهند کرد، موسسه ایران‌مهر اقدام به برگزاری آزمون‌های آزمایشی کرده است. این آزمون‌ها به صورت هفتگی در دفتر مرکزی موسسه با شرایط آزمون اصلی (رعایت پروتکل‌های بهداشتی، توزیع کاغذ، چیدمان فیزیکی سایت و برنامه امتحانی) و با نمونه سوالات برگزار می شود. تست‌های آزمایشی به دو صورت با آنالیز و بدون آنالیز انجام می شود و نتایج ظرف 3 تا 5 روز از تاریخ آزمون اعلام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه آزمون MOCK با دفتر مرکزی موسسه زبان ایران‌مهر تماس بگیرید.

نکته مهم در مورد تفاوت این آزمون با آزمون داخلی موسسه‌های مختلف این است که منبع آزمون‌های داخلی موسسه‌های معمولا بر اساس کتابی خاص یا روش تدریس خاصی است. اما این آزمون بر اساس کتاب خاصی نیست.

مزایای تست های ماک

 • داوطلب به لطف این آزمون سطح و توانایی خود را در زبان می‌شناسد و فرایند یادگیری و تدریس را هدفمندتر دنبال می‌کند.
 • افزایش اعتماد به نفس داوطلبان، کاهش استرس و آمادگی بهتر آن‌ها برای شرکت در آزمون اصلی
 • هزینه این آزمون نسبت به آزمون اصلی مقرون به صرفه‌تر است.
 • این آزمون راحت‌ترین راه برای سنجش سطح و دانش فعلی داوطلبان از نظر آمادگی برای شرکت در آزمون اصلی است.
 • تمرین و تسلط بر مدیریت زمان در آزمون اصلی
امتیاز شما برای این دوره
1
2
3
4
5
3.5 از 5 از 20 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. آواتار محمد
  محمد
  11 اسفند 1401
  پاسخ دادن

  سلام،برای شرکت در این دوره ها چطور باید ثبت نام نماییم

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   11 اسفند 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر شما میتوانید جهت اگاهی از نحوه ثبت نام و برگزاری دوره به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 2. آواتار درسا اصغری
  درسا اصغری
  12 بهمن 1401
  پاسخ دادن

  با سلام میخواستم بپرسم که آیا کلاس آمادگی آزمون آیلتس حضوری هست یا آنلاین؟ با تشکر

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   12 بهمن 1401
   پاسخ دادن

   سلام دوره آنلاین و حضوری داریم جهت آگاهی از نحوه ثبت نام به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 3. آواتار نگین حسینی
  نگین حسینی
  4 بهمن 1401
  پاسخ دادن

  هزینه این دورتون رو میشه لطف کنید

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   4 بهمن 1401
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر جهت آگاهی از نحوه ثبت نام و شهریه دوره های آموزشی به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 4. آواتار نیر چاوشی
  نیر چاوشی
  13 دی 1401
  پاسخ دادن

  می خوام دوره های آمادگی آزمون آیلتس ثبت نام کنم

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   13 دی 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در زمینه ثبت نام در اختیارتان قرار میدهند.

 5. آواتار maryamnazerian
  maryamnazerian
  12 آبان 1401
  پاسخ دادن

  سلام من میخوام دوره فشرده ثبت نام کنم در کرج هم شعبه دارین؟ واینکه هزینه این دوره به چه صورت؟ و در چه روزهاو ساعاتی کلاس تشکیل میشه؟ ممنون از راهنمایی شما

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   12 آبان 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر بله دوره های فشرده هم داریم شما میتوانید به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با یکی از شعبه های کرج (گلشهر ,گوهردشت,طالقانی) تماس حاصل نمایید همکاران ما اطلاعات لازم را در خصوص نحوه ثبت نام در اختیارتان قرار میدهند.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید