IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
6 سایتی که یادگیری ایتالیایی را به یک بازی تبدیل می کند
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
1 آذر 1401

6 سایتی که یادگیری ایتالیایی را به یک بازی تبدیل می کند

از آنجایی که ما اکنون در عصر اطلاعات و عصر اینترنت زندگی می‌کنیم، شیوه‌های آموزشی و یادگیری زبان دیگر مانند گذشته کسل‌کننده و ملال‌آور نیست. امروزه می‌توان با انجام کارهای مفرح به یادگیری زبان پرداخت.

این بدان معناست که می‌توانید به روش‌های مختلف زبان ایتالیایی را به‌صورت آنلاین یاد بگیرید، چه از طریق گوش دادن به پادکست‌های ایتالیایی، آواز خواندن همراه با آهنگ‌های ایتالیایی عالی یا مطالعه با کتاب‌های صوتی ایتالیایی.

علاوه بر این، با بهترین برنامه‌های ایتالیایی که در اختیار دارید، می‌توانید در ماشین یا اتوبوس یا حتی سر میز شام (درحالی که بقیه اعضای خانواده و یا دوستانتان مشغول بحث‌های روزمره غیر مفید هستند) ایتالیایی بخوانید.

ممکن است تا کنون خود برخی از این فعالیت‌ها را انجام داده باشید اما آیا تا به‌حال به یادگیری زبان ایتالیایی از طریق بازی‌های آنلاین فکر کرده‌اید؟

 

چرا باید ایتالیایی را با بازی‌های آنلاین یاد بگیریم؟

بله درست شنیدید: یادگیری زبان ایتالیایی از طریق بازی‌های آنلاین.

دیگر باید بازی‌هایی مثل Candy Crush و Flappy Bird را فراموش کنید. شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از بازی‌ها برای کمک به یادگیری زبان ایتالیایی استفاده کنید. بازی‌ها به دور از اتلاف وقت، راهی سرگرم‌کننده و مؤثر برای تمرین آموخته‌ها و همچنین یادگیری مطالب جدید هستند.

کافیست که به روند یادگیری کودکان توجه کنید! بازی یک روش ضروری برای یادگیری کودکان در مورد دنیای اطرافشان است، پس چرا آن تکنیک را در یادگیری بزرگسالان و در مورد پدیده زمانبری مانند زبان به‌کار نبریم؟

هنگامی که به مطالعه یک موضوع گرامری خاص یا یک لیست واژگان در یک کتاب درسی یا برنامه خودآموز می‌پردازید، اضافه کردن یک بازی برای کمک به تقویت و مرور موضوع مدنظر به شیوه‌ای سرگرم‌کننده بسیار کمک‌کننده و مؤثر است.

علاوه بر این، با استفاده از زبان ایتالیایی در زندگی واقعی، این دانش آسان‌تر در دسترس شما قرار می‌گیرد، زیرا قبلاً آن را در یک محیط آموزشی سرگرم‌کننده تمرین کرده‌اید.

یادگیری ایتالیایی با بازی های آنلاین

معرفی 6 مورد از بهترین سایت‌های بازی آموزشی ایتالیایی

بیایید به بررسی هفت مورد از بهترین وب‌سایت‌هایی که برای یادگیری ایتالیایی از طریق بازی وجود دارد بپردازیم.

1- Digital Dialects

Digital Dialects بازی‌های مشابهی را برای یادگیری بیش از 80 زبان از جمله فرانسوی، آلمانی و حتی ناواهو ارائه می‌دهد و مجموعه گسترده بازی‌های ایتالیایی آن برای زبان‌آموزان مبتدی ایتالیایی و همچنین کسانی که به دنبال تقویت واژگان هستند بسیار مفید است.

زبان‌آموزان می‌توانند برای تقویت واژگان مربوط به اعداد، غذا، لباس و موارد دیگر، بین نسخه‌های متنی یا صوتی و یا بازی‌هایی که ترکیبی از این دو روش است دست به انتخاب بزنند. همچنین، بازی‌هایی برای موضوعات گرامری مانند افعال و موضوعات کاربردی مانند گفتن زمان وجود دارد، بنابراین می‌توانید واژگانی که به‌تازگی یاد گرفته‌اید را در جملات صحیح گرامری قرار دهید.

علاوه بر این، Digital Dialects بیشتر برای زبان‌آموزانی که مرحله مبتدی را پشت سر گذاشته‌اند، خدمات خود را ارائه می‌دهد. صفحه یک زبان‌آموز پیشرفته ایتالیایی بازی‌هایی درمورد افعال مصدر و حیوانات دارد. اما سرگرمی محدود به اینجا نمی‌شود! صفحه “پیوندها” فهرستی عالی از منابع بیشتر یادگیری ایتالیایی را ارائه می‌دهد.

2- Learn Italian

Learn Italian یک وب سایت عالی است که با استفاده از گرامر و واژگان ایتالیایی، کل تجربه یادگیری زبان را به بازی تبدیل می‌کند. در این وب‌سایت، یادگیری ایتالیایی اساساً مانند یک بازی ویدئویی ماجراجویانه است که در آن به یادگیری جنبه‌ای از زبان می‌پردازید و سپس از آن در چالش‌هایی در خلال بازی برای تمرین و تثبیت مطالب آموخته شده استفاده می‌کنید.

قبل از شروع هر مرحله از بازی، موضوعی را انتخاب می‌کنید که دوست دارید مرور کنید یا یاد بگیرید. در مرحله بعد، یک درس کوتاه در مورد این موضوع دریافت خواهید کرد، که شامل فلش کارت‌ها و توضیحات گرامری (درصورت نیاز) است. پس از تکمیل این بخش، آماده شوید تا دانش خود را در یک بازی آزمایش کنید.

در واقع، بازی انتخاب شماست! زبان‌آموزان می‌توانند بر اساس علاقه خود از بین لیست بازی‌ها دست به انتخاب بزنند: Mix and Match، The Beetle and the Bee، Pelmanism، Four in Row، Hangman یا The Frog Flies. مهم نیست کدام یک از این موارد را انتخاب می‌کنید، زیرا در تمام بازی‌ها موضوعات واژگان یا دستور زبانی که مطالعه کرده‌اید وجود دارد.

و اگر به اندازه کافی برای آن روز سرگرم شده باشید، می‌توانید روی تست‌های چند گزینه‌ای یا کتبی زیادی که برای آزمایش مهارت شما در این سایت ارائه شده کار کنید. این تمرینات به شما کمک می‌کند تا از تجربه بازی ایتالیایی خود بیشترین بهره را ببرید.

3- Duolingo

Duolingo یک برنامه آنلاین و برنامه یادگیری زبان بسیار موفق است که بیش از 14.5 میلیون زبان‌آموز ایتالیایی و همچنین میلیون‌ها زبان‌آموز که به یادگیری سایر زبان‌ها مشغول هستند در خود دارد.

برای شروع، زبان‌آموزان می‌توانند یادگیری را از سطح فعلی خود ادامه دهند یا به‌سادگی یادگیری زبان خود را از ابتدا آغاز کنند. برای یادگیری تمام دروس شما باید یک بازی مشترک را انجام دهید: به این صورت که در تمام دروس شما یک کلمه یا عبارت ایتالیایی دریافت می‌کنید و یا آن را به انگلیسی ترجمه می‌کنید یا برعکس. شما باید از تمام مهارت‌های زبانی خود برای انجام بازی‌های موجود استفاده کنید، یعنی مهارت‌های خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن!

درس‌ها به موضوعات مختلفی دسته‌بندی می‌شود و هر مبحث به تعداد معینی درس کوچک تفکیک شده است. با تکمیل موضوعات بیشتر، دروس جدیدی برای شما باز خواهد شد و به این ترتیب سرگرمی و بازی ادامه می‌یابد. دروس شامل ترکیبی از واژگان و مطالب مبتنی بر دستور زبان است، و پیچیدگی جملات با حرکت به سمت پایین درخت افزایش می‌یابد. اما بهترین مزیت این سایت چیست؟ ثبت‌نام در این سایت کاملا رایگان است و این بازی به صورت آنلاین یا به صورت اپلیکیشن در دسترس است.

البته از نظر من بهترین مزیت مربوط به این سایت این است که تجربه Duolingo توسط انجمن Duolingo نیز پشتیبانی می‌شود، که به زبان‌آموزان اجازه می‎دهد تا با دیگران در یک انجمن تعامل داشته باشند، و سؤالات خود را مطرح و پاسخ آن‌ها را دریافت کنند. زبان‌آموزان حتی می‌توانند یک شریک یادگیری زبان پیدا کنند و پس از تکمیل درخت خود در حین استفاده از ویژگی Duolingo’s Immersion به یادگیری ادامه دهند.

 

4- Soft Schools

اگرچه این سایت به‌اندازه سایت‎هایی که پیش از این معرفی شد جامع یا گسترده نیست، Soft Schools به دلیل ماهیت ساده و سنتی خود یکی از بهترین سایت‌ها در زمینه یادگیری زبان است.

این سایت با در اختیار قرار دادن یک راه سریع و آسان، به زبان‌آموزان ایتالیایی کمک می‌کند به یادگیری و بررسی واژگان ایتالیایی بپردازند. این روش شامل بازی‌های راحت و ساده است که به شما امکان می‌دهد کلمات مهم ایتالیایی را از طریق تکرار یاد بگیرید.

اگرچه SoftSchools مانند سایر سایت‌ها طراحی پیچیده‌ای ندارد، اما سادگی و کاربرپسند بودنش نواقص آن را در مقایسه با سایر سایت‌ها، جبران می‌کند. موضوعات فلش کارت از کلمات مبتدی مانند رنگ‌ها و حیوانات تا واژگان تخصصی‌تر مانند کلمات پزشکی و مبلمان را در بر می‌گیرد.

زبان‌آموزان می‌توانند از میان فلش کارت‌ها، بازی‌ تطبیق کلمات را انتخاب کنند، که در آن‌ شما باید کلمات ایتالیایی را با ‌معنای انگلیسی آن‌ها وصل کنید. بازی‌های مختلف برای تمام واژگان ایتالیایی در سایت موجود است، بنابراین این یک منبع عالی برای زبان‌آموزان ایتالیایی است که به‎دنبال تکرار هستند تا به این روش لغات را یاد بگیرند.

در نهایت، Soft Schools همچنین آزمون‌های آنلاینی در مورد موضوعات گرامر پایه مانند افعال باقاعده، مقالات و ضمایر ارائه می‌دهد. این روشی عالی برای آزمایش دانش خود در زبان ایتالیایی است و باید ببینید که در کدام بخش‌ها هنوز نیاز به تمرین و کار بیشتر دارید.

بهترین سایت های بازی آموزشی ایتالیایی

5- Pimsleur Approach

Pimsleur Approach که توسط نیویورک تایمز و فوربس ارائه شده است، دارای یک برنامه مؤثر برای یادگیری زبان است و احتمالاً قبلاً در مورد آنها چیزهایی شنیده‌اید. چیزی که ممکن است ندانید این است که بازی‌هایی در وب‌سایت آنها وجود دارد که همه افراد می‌توانند به‌صورت رایگان آنها را بازی کند.

حتی اگر بازی‌هایی که برای زبان ایتالیایی طراحی شده گسترده نیستند، رابط کاربری خوبی که دارند، تجربه‌ای عالی برای بررسی واژگان ضروری ارائه می‌دهد.

زبان‌آموزان می‌توانند از بین بازی‌های مختلف از جمله بازی رنگ‌های ایتالیایی، بازی آب‌و‌هوای ایتالیایی، بازی حافظه ایتالیایی یا مسابقه غذای ایتالیایی، بازی موردعلاقه خود را انتخاب کنند. بازی ایتالیایی Colors به ​​کاربران اجازه می‌دهد تا با کشیدن و رها کردن کلمات و حروف، معماهایی را که کلمات رنگی در آنها وجود دارد حل کنند. بازی آب و هوای ایتالیایی به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا واژگان مفید آب‌وهوا را از طریق تطبیق بیاموزند. بازی حافظه ایتالیایی با فراهم کردن امکان تطبیق لغات ایتالیایی با انگلیسی، واژگان زبان‌آموزان را تقویت می‌کند. در نهایت، مسابقه تطبیق غذای ایتالیایی به زبان‌آموزان اجازه می‌دهد تا جملاتی بسازند و مواد غذایی را با ترجمه‌های خود مطابقت دهند، این تمرین باعث می‌شود که آن‌ها به مرور سطح خود را در خلال بازی ارتقا دهند.

بازی‌های Pimsleur Approach یک راه عالی برای مبتدیان برای شروع یادگیری واژگان ضروری است!

6- Syvum

فهرست بازی‌های واژه‌ای ایتالیایی Syvum احتمالاً یکی از گسترده‌ترین‌ سایت‌های موجود در اینترنت است. شمارش رسمی از تعداد بازی‌هایی که آنها ارائه می‌کنند وجود ندارد، اما مطمئناً آنقدر تعداشان بالا هست که برای مدت‌ها شما را سرگرم نگه دارد.

بازی‌های ایتالیایی Syvum به زبان‌آموزان این فرصت را می‌دهد که کلمات را قبل از بازی مرور کنند و بعد از انجام بازی امتیازاتی به آن‌ها تعلق می‌گیرد و علاوه بر آن بلافاصله اشتباهات آن‌ها تصحیح می‌شود. می‌توانید بین فلش کارت‌ها، ستون‌های منطبق، و یا بازی‌ای که در آن باید جاهای خالی را پر کنید، یکی را انتخاب کنید و به بازی یادگیری مشغول شوید. هر کدام از بازی‌ها به یادگیرندگان فرصتی می‌دهد تا کلمات مورد استفاده را تغییر دهند، بنابراین می‌توان گفت که این کلمات تقریباً بی‌پایان هستند و می‎توانید برای طولانی مدت به یادگیری خود ادامه دهید.

موضوعات شامل کلمات اصلی ایتالیایی تا واژگان تخصصی مانند درختان، گیاهان دارویی، پزشکی و فال چینی است. حتی مجموعه‌ای از بازی‌ها وجود دارند که از عبارات ایتالیایی به‌جای کلمات استفاده می‌کنند. احساس گیر افتادن می‌کنید؟ این وب سایت شما را تحت پوشش قرار داده است. با هر بازی، زبان‌‌آموزان می‌توانند کلمات جدید را مرور کنند و حتی برگه‌ها و صفحات آزمون‌ها وتمرینات را چاپ کنند.

مطمئناً با این مقاله به اهمیت بالای این سایت‌ها در یادگیری زبان ایتالیایی پی برده‌اید و می‌دانید که برای یادگیری زبان ایتالیایی استفاده از این سایت‌ها و گاهاً اپلیکشن‌های آن‌ها تا چه اندازه می‌تواند شما را در پیشرفت مهارت‌های زبانی‌تان کمک کند. اگر واقعاً به این مسأله و اهمیت آن‌ها پی برده‌اید، پس باید بی‌درنگ استفاده از آن‌ها را شروع کنید.

 

این مقاله اطلاعات خوبی را به شما در زمینه یادگیری زبان ایتالیایی از طریق انجام بازی‌های متنوع می‌دهد. درصورتی که در یادگیری زبان ایتالیایی به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید با متخصصان ما تماس بگیرید. آموزشگاه زبان ایرانمهر با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه آموزش زبان است. همچنین شما می‌توانید برای مشاوره و تعیین سطح رایگان و ثبت‌نام در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی، زبان آلمانی، زبان فرانسه و سایر زبان‌ها فرم مشاوره رایگان را پر نمایید. کارشناسان آموزش در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگویی سوالات شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:بهترین فیلم‌ها برای شروع یادگیری زبان ایتالیایی

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. ویدا
  9 اسفند 1402
  پاسخ دادن

  اگه بخوام مدرس زبان ایتالیایی بشم کجا باید بیام اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  • ایرانمهر
   9 اسفند 1402
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر شما میتوانید جهت همکاری با مجموعه فرم جذب مدرس سایر زبانها (زبان ایتالیایی ) از سایت را تکمیل نمایید همکاران پس از تکمیل فرم اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند .
   https://iranmehrcollege.com/other-languages-teacher-recruitment/

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید