IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
عبارت انگلیسی برای نشان دادن احساس راحتی
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
22 آذر 1401

عبارات انگلیسی برای نشان دادن احساس راحتی

یکی از جالب‌ترین و جذاب‌ترین جنبه‌های زبان، توانایی برقراری ارتباط و بیان احساسات است. حیوانات همچنین احساساتی مانند محبت، ترس، خشم و حسادت را تجربه می‌کنند. اما فقط انسان‌ها این امتیاز را دارند که احساسات را به کلمات و در برخی موارد حتی به شاهکارهای ادبی تبدیل کنند. در مورد تنوع زیاد زبان‌هایی که وجود دارد چطور؟ حدود 5000 زبان مختلف در جهان وجود دارد و هر یک از آنها طرز تفکر و دیدن جهان متفاوتی را به همراه دارد.

هر زبان دارای فهرست واژگانی خاص خود است که به ما چیزی در مورد فرهنگ و مکانی که در آن صحبت می‌شود می‌گوید. مثلاً در مورد احساس گرما و آرامشی که در مقابل یک شومینه زیبا در حالی که بیرون برف می‌بارد، چه می‌توانیم بگوییم؟ اگر در خانه‌ای در کوهستان یک کشور آنگلوساکسون با یک فنجان‌هات چاکلت و دوستانتان بودید چه؟ از چه کلماتی برای بیان آن احساس لذت و رفاه استفاده می‌کنید؟ در برخی از زبان‌ها، عبارات خاصی برای توصیف این احساس وجود ندارد که ما به خوبی بشناسیم. ما معمولاً از عباراتی مانند «من اینجا خیلی راحت هستم!» استفاده می‌کنیم. اما در زبان انگلیسی، از چه عباراتی می‌توان استفاده کرد؟ آیا تا به حال سعی کرده‌اید که در باب راحتی، عباراتی با گرامر زبان انگلیسی صحیح بگویید؟ بیایید به چند عبارات و کلمات برای توصیف یک شب جلوی شومینه بپردازیم و آن‌ها را به خوبی یاد بگیریم.

عبارات انگلیسی برای نشان دادن احساس راحتی

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

Cosiness

این کلمه که مترادف آسایش است، معمولاً برای اشاره به خانه‌ای استفاده می‌شود که احساس گرما و آرامش را منتقل می‌کند. صفت مربوطه cosy است.

The fireplace conveyed a cosy lived-in air.

شومینه هوای دنج زندگی را منتقل می‌کرد.

Hygge

این کلمه یک کلمه قرضی دانمارکی است که کیفیت صمیمیت و گرمای مرتبط با فعالیت‌های خانگی مانند روشن کردن شمع، پختن کیک یا گپ زدن در جلوی شومینه را بیان می‌کند. این اصطلاحی است که ارتباط نزدیکی با فرهنگ دانمارکی دارد و ترجمه مستقیمی ‌به انگلیسی ندارد.

Winter is a season of high hygge.

زمستان فصلی مملو از گرما و راحتی است.

عوامل موثر در یادگیری زبان انگلیسی

Snug

این صفت را می‌توان به عنوان دنج ترجمه کرد و می‌توان از آن برای اشاره به مکانی منظم، راحت و امن استفاده کرد. اسم snug یک اصطلاح معتبر در انگلیسی و ایرلندی است و نشان دهنده یک اتاق کوچک دنج در داخل یک میخانه است.

We spent the winter in a snug cottage.

زمستان را در یک کلبه دنج گذراندیم.

Comfy

این یک شکل اختصاری و غیر رسمی ‌از صفت راحت است. می‌توان از آن برای اشاره به هر شی یا مکانی که حس راحتی را بیدار می‌کند استفاده کرد.

 

This sofa where I am sitting is very comfy.

این مبل که من در آن نشسته ام بسیار راحت است.

عبارات انگلیسی برای نشان دادن احســـاس راحتی

Homely (UK) / Homey (US)

این صفت معمولاً نشان دهنده مکانی دنج است که در آن فرد احساس می‌کند در خانه است. به معنای گرم، دعوت کننده و دوست داشتنی است.

The hotel where we stayed was homely and nice.

هتلی که در آن اقامت داشتیم، مکانی خانگی و خوب بود.

Intimate

این کلمه برای نشان دادن یک مکان خصوصی با فضایی آرام و خانگی استفاده می‌شود.

For our wedding, we chose an intimate and quiet cottage.

برای عروسی مان یک کلبه صمیمی‌و آرام انتخاب کردیم.

Cushy

این واژه قرضی از فارسی خوشی (آرامش، شادی) است. در حدود قرن نوزدهم وارد واژگان انگلیسی شد. در زبان انگلیسی غیررسمی، این نشان دهنده وضعیتی است که به راحتی قابل کنترل است. در انگلیسی آمریکایی از این برای اشاره به مبلمان استفاده می‌شود و به معنای راحت است.

Nowadays prisons are cushy.

These chairs are cushy.

این روزها زندان‌ها حال و هوای خوشی دارند.

این صندلی‌ها خوش خواب هستند.

عبارت انـــگلیسی برای نشان دادن احساس راحتی

سخن آخر

اینها برخی از عبارات انگلیسی هستند که می‌توانید حین یادگیری زبان انگلیسی، از آنها برای نشان دادن احساس راحتی در یک محیط خاص استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید خود را به یادگیری اصول اولیه زبان محدود کنید، بلکه می‌خواهید عبارات اصطلاحی و روش‌های مختلف بیان احساسات و ایده‌ها را نیز بدانید، چرا دوره‌های زبان انگلیسی ما را نگذرانید؟ دوره آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان، یک روش طبیعی و موثر برای یادگیری زبان انگلیسی را در اختیار شما قرار می‌دهد، همانطور که در کشورهای مختلف آنگلوساکسون با تمام تفاوت‌های ظریف آن صحبت می‌شود.

بیشتر بخوانید :15 عبارت زبان انگلیسی برای بیان احساسات

بیشتر بخوانید:چگونه خلق و خوی خود را به زبان انگلیسی بیان کنیم

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 3 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید