IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
چگونه خلق و خوی خود را به زبان انگلیسی بیان کنیم
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
19 آذر 1401

چگونه خلق و خوی خود را به زبان انگلیسی بیان کنیم

زندگی پیچ و خم‌های زیادی دارد و این زبان است که به شما امکان می‌دهد در زمان‌های خاص با چه احساسی ارتباط برقرار کنید. گاهی لازم است به کسی بگویید که احساس نگرانی می‌کنید. در مواقع دیگر می‌خواهید شادی خود را با اطرافیان خود به اشتراک بگذارید. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه از کلمات و عبارات صحیح برای بیان حال خود در مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید.

با اینکه بیشتر کلماتی که برای انجام این کار حتما می‌دانید صفت‌هایی مانند خوشحال، عصبانی و غمگین هستند، گزینه‌های بیشتری وجود دارد که می‌توانید برای بیان خود و درک بهتر دیگران از آنها استفاده کنید. این گزینه‌ها با گرامر زبان انگلیسی صحیح، می‌توانند تسلط شما به زبان انگلیسی را نشان دهند. ما آن‌ها را به دسته‌هایی تقسیم کرده‌ایم تا پیدا کردن موارد مورد نیاز را برای شما آسان‌تر کنیم.

 

I Feel Happy!

من احساس خوشحالی می‌کنم!

خوشحالی چیزی است که همه ما به دنبال آن هستیم و وقتی آن را یافتیم، می‌خواهیم آن را با دیگران به اشتراک بگذاریم. با این عبارات می‌توانید شادی خود را به صورت خلاقانه بیان کنید. علاوه بر این، وقتی ببینید افرادی که با آنها صحبت می‌کنید به شما می‌گویند که دایره لغات شما بسیار خوب است، خوشحال‌تر خواهید شد.

خلق و خو به زبان انگلیسی

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

I’m on cloud nine!

من روی ابر نهم هستم!

  زمانی که احساس می‌کنید سینه تان از میزان شادی درونتان ترکیده است از این عبارت استفاده کنید.

I’m like a dog with two tails! 

من مثل سگی هستم با دو دم!

آیا می‌توانید تصور کنید که یک سگ اگر دو دم داشته باشد چقدر خوشحال می‌شود؟ وقتی احساس خوشحالی می‌کنید و می‌دانید که دیگران می‌توانند آن را احساس کنند، از این عبارت استفاده کنید.

I’m full of the joys of spring! 

من پر از شادی‌های بهاری هستم!

اگر احساس شادی، پر انرژی و سرزندگی می‌کنید، قطعاً می‌توانید بگویید که تمام جنبه‌های خوب بهار در درون شما زندگی می‌کند.

 

I Feel Sad

احساس ناراحتی می‌کنم

گاهی اوقات همه چیز آنطور که فکر می‌کردید پیش نمی‌رود. ممکن است در محل کار بدشانسی داشته باشید یا به دلیل بیماری به شما اجازه ندهد خانه را ترک کنید. اگر احساس بدی دارید، ممکن است بخواهید کسی شما را همراهی کند یا به حرف شما گوش دهد. در اینجا چند عبارت مفید برای بیان احساستان آورده شده است.

I’m under the weather. 

سرما خورده‌اید؟ نمی‌خواهید از خانه بیرون بروید؟ آیا احساس افسردگی می‌کنید؟ این عبارت همان عبارتی است که وقتی احساس بیماری می‌کنید یا می‌خواهید کاری انجام ندهید باید استفاده کنید.

خلق و خوی خود را به زبان انگلیسی بیان کنیم

I have the blues. 

بلوز گوش کردی؟ این یک ژانر موسیقی است که با بیان داستان‌های غم انگیز و صدای مالیخولیایی آن مشخص می‌شود. این عبارت به دیگران می‌گوید که شما به غم و اندوه آن موسیقی مبتلا شده‌اید. ممکن است به آغوشی نیاز داشته باشید.

 

What Anger!

عصبی شده‌اید

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که خلق و خوی ناپایدار دارید، می‌دانید که هر چه خلاقانه‌تر آن را بیان کنید، دیگران بهتر متوجه می‌شوند که شما ناراحت هستید. در اینجا عباراتی است که می‌توانید هنگام عصبانیت استفاده کنید.

I’m steamed up. 

دارم جوش میارم

این به معنای واقعی کلمه به دیگران می‌گوید که خشم شما زبانه گرفته است. اگر شبیه دیگ بخار هستید که در شرف انفجار است، می‌خواهید دیگران آن را بدانند و به سمت امن فرار کنند؛ از این عبارت استفاده کنید.

I blew a fuse.

تصور کنید که سیستم برق خانه خود را بیش از حد بارگذاری کرده‌اید و یک فیوز منفجر می‌شود. آیا می‌توانید صدا و جرقه‌ها را تصور کنید؟ وقتی از این عبارت استفاده می‌کنید، خودتان را اینگونه توصیف می‌کنید.

For Moments of Despair

برای لحظات ناامیدی

برخی از ما به اندازه دیگران صبور نیستیم. وقتی آنها سوالات زیادی می‌پرسند به راحتی عصبانی می‌شویم. گاهی اوقات با حال بد از خواب بیدار می‌شویم. در اینجا عباراتی برای استفاده در آن روزهای سخت وجود دارد که حوصله کسی را ندارید.

Get off my back! 

دست از سر من بردار

اگر فردی را دارید که تمام روز را با سؤالات تعقیب می‌کند و قطعاً می‌خواهید برای مدتی ناپدید شود، می‌توانید با این عبارت از او دعوت کنید تا از رفتار آزاردهنده خود دست بردارد.

Cut it out! 

بس کن!

اگر می‌خواهید کسی از انجام کاری آزار دهنده دست بردارد، می‌توانید از این عبارت برای رسیدن به آن استفاده کنید.

خلق و خوی خود را به زبان انگلیسی بیان کنید

For When You Are Relaxed 

وقتی آرامش دارید

در اینجا عباراتی را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید برای لحظاتی که در آن در آرامش و آسودگی هستید استفاده کنید.

I’m chill. 

من خونسردم

هنگامی‌که در ساحل هستید و در حال تعطیلات هستید یا زمانی که بدون نگرانی از مسئولیت‌های خود دوری می‌کنید از آن استفاده کنید.

I’m taking it easy. 

  دارم آسون میگیرم

این عبارت زمانی عالی است که کارها را با سرعت خود و بدون نگرانی یا احساسات شدید انجام دهید.

عوامل موثر در یادگیری زبان انگلیسی

سخن آخر 

بیان درست احساسات بسیار مهم است و حتی بیشتر از آن به زبان خارجی. اکنون شما مجموعه خوبی از عباراتی دارید که به شما کمک می‌کند صادقانه با احساس خود ارتباط برقرار کنید و موفقیت خود در یادگیری زبان انگلیسی را به رخ بکشید. اگر فکر می‌کنید که گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی برای شما مفید است، چرا دوره آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان ایرانمهر را امتحان نکنید؟ با شرکت در این دوره، شما می‌توانید گرامر را از طریق تکنیک‌های آموزشی بی‌نظیر آنها یاد بگیرید و فیلم‌ها و پادکست‌ها به شما کمک می‌کند تا انگلیسی را به طور طبیعی یاد بگیرید.

بیشتر بخوانید:لیست صفت های زیبای انگلیسی برای توصیف افراد

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید