IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
کتاب‌هایی برای درک فرهنگ انگلستان
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
24 مرداد 1398

کتاب‌هایی برای درک فرهنگ انگلستان

هر زبان‌آموز انگلیسی باید یک حقیقت ساده را بداند: هرچقدر هم که خوب صحبت کنید، به این معنی نیست که فرهنگ انگلیسی‌ها را هم می‌دانید. ارتباط موثر با بومی‌های انگلیسی‌زبان نیازمند مهارت بسیار بالاتری در گرامر، شنیدن، نوشتن و صحبت کردن است. اگر شما در فرهنگ انگلیسی زبان مشغول کار یا زندگی هستید، حتما باید اجتماع را از دید فرهنگی هم بشناسید.

معمولا بومی‌های انگلیسی‌زبان مردمی مبادی آداب و شریف هستند و روحیه‌ی بسیار حساسی دارند. در حدی که اگر کمی از چای شما تصادفا روی فرش یا مبل خانه‌ی آن‌ها بریزد، ممکن است جلوی چشمتان شروع به گریه کنند. (تجربه‌ی شخصی و کاملا واقعی!)

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی برای کودکان آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

البته فرقی نمی‌کند که چه زبانی یاد می‌گیرید. درهرحال شما حتما باید با فرهنگ مردم آن کشور هم آشنا شوید. هرچه بیشتر با آن فرهنگ آشنا شوید، زبان را هم بهتر یاد می‌گیرید. برای مثال، هنگام یادگیری زبان فرانسه، فرهنگ آن هم از اهمیت بالایی برخوردار است و باید تا حد زیادی راجع به آن اطلاعات کسب کنید.

ما در ادامه به شما کتاب‌هایی معرفی می‌کنیم که کمک می‌کنند تا دید وسیع‌تری نسبت به فرهنگ انگلستان داشته باشید.

Doing Business in the UK

تجارت در انگلستان

اگر برای کار کردن به انگلستان مهاجرت می‌کنید، حتما باید راجع به آن اطلاعات کسب کنید. چون هرچقدر هم مهارت داشته باشید، برای انگلیسی‌های حساس و مبادی آداب برخی رفتارها ناشایست است. این کتاب، راهنمایی کاربردی برای درک الزامات کارکردن در انگلستان است. جالب است بدانید که این کتاب، برای هر تاجر و شاغل آمریکایی که می‌خواهد به انگلستان مهاجرت کند هم بسیار باارزش و مفید است.

Oxford Guide to British and American Culture for Learner’s of English

راهنمای فرهنگ آمریکایی و بریتانیایی آکسفورد برای زبان‌آموزان انگلیسی

یک کتاب راهنما که مخصوص زبان‌آموزان تهیه شده باشد، بهترین گزینه برای کشف فرهنگ آمریکا و بریتانیاست. حتی اگر بومی انگلیسی‌زبان هم باشید، مطالعه‌ی این کتاب بسیار جذاب خواهد بود. چون تفاوت فرهنگی این دو نقطه از دنیا را متوجه می‌شوید.

British Culture: An Introduction

فرهنگ بریتانیایی: مقدمه

این کتاب یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسانی است که به هنر علاقه دارند و می‌خواهند هنر معاصر بریتانیایی را درک کنند. این کتاب روی هنر در جامعه‌ی فعلی بریتانیا تمرکز می‌کند.

The Oxford Illustrated History of Medieval England

تاریخ مصور انگلستان در قرون وسطی آکسفورد

اگر به تاریخ انگلستان علاقه دارید و می‌خواهید فرهنگ این مردم مبادی آداب را در قرون وسطی مطالعه کنید، این کتاب بهترین گزینه برای شماست.

Brit Cult

فرهنگ بریتانیا

از بیتلز (Beattles) یا توئیگی (Twiggy) چیزی می‌دانید؟ شباهت این دو در چیست؟ این دو، دو مولفه‌ی اصلی و مهم در فرهنگ پاپ بریتانیا هستند. بیتلز یکی از پرفروش‌ترین و بزرگ‌ترین گروه‌های موسیقی جهان است که در بریتانیا بیش از چهل تک آهنگ و آلبوم به بازار ارائه کرده است. توئیگی نیز مدل، خواننده و بازیگر انگلیسی است که در ژاپن، انگلستان و ایالات متحده‌ی آمریکا فعالیت می‌کرد. به کمک این کتاب می‌توانید برخی از جزئیات بامزه در فرهنگ پاپ انگلستان را درک کنید.

England for Dummies

انگلستان برای صفرکیلومترها

این کتاب، راهنمایی برای بازدید از انگلستان است. البته آن را با کتاب انگلیسی در سفر اشتباه نگیرید. چون به شما لغت و عبارت یاد نمی‌دهد. در این کتاب از زاویه دید یک آمریکایی، جاهای دیدنی و زیبا در فرهنگ بریتانیا معرفی می‌شوند.

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 2 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

جهت مشاوره رایگان کلیک کنید