IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
مجلات آنلاین و چاپی برای یادگیری زبان انگلیسی
امتیاز کاربران: 4.5/5
نویسنده: ایرانمهر
6 آذر 1397

مجلات آنلاین و چاپی برای یادگیری زبان انگلیسی

می دانید چه چیزی ناراحت کننده است؟

این که ما فکر می کنیم تمام مجلات برای خبرهای خاله زنکی و عکس سلبریتی هاست!

ولی واقعا اینطور نیست!

«مایا آنجلو» (Maya Angelo) می گوید: «در هر مجله می توان 15 تا 20 ایده درباره زندگی و راه های زندگی کردن پیدا کرد.»

«هیو هفنر» (Hugh Hefner)، یکی از افراد با نفوذ در زمینه خبرنگاری و مجله گفته: «تولید محتوا برای مجلات، شخصی ترین نوع خبرنگاری است و فکر می کنم مجله یک دوست قدیمی است.»

مجلات می توانند به شما مطالب جدید یاد بدهند و کمک کنند ایده های جدید یاد بگیرید. مجلات می توانند دوست و همراه شما در یادگیری زبان انگلیسی باشند. مهم تر از همه، می توانند در کنار این همه کار مفیدی که انجام می دهند، سرگرم کننده هم باشند.

ممکن است تا الان مجلات معتبری برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا کرده باشید. در این مقاله، به طور خاص و ویژه مجلاتی را به شما معرفی می کنیم که برای یادگیری زبان انگلیسی طراحی و نگاشته شده اند. این مجلات پر از نکات کاربردی زبان، فعالیت های مفید و البته مقالات عالی به زبان انگلیسی است.

آماده اید تا این مجلات را ورق بزنید؟

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

روش های استفاده از مجلات برای بالا بردن یادگیری زبان انگلیسی

  • اهدافتان را بشناسید: آیا زبان انگلیسی را برای تحصیل در خارج از کشور یاد می گیرید؟ یا زبان انگلیسی یاد می گیرید تا در کسب و کارتان پیشرفت کنید؟ مجلاتی را انتخاب کنید که متناسب اهدافتان باشد. با این روش، واژگانی را یاد می گیرید که بیشتر برایتان مهم هستند.
  • نگاهی سریع به تمام مطالب مجله بیاندازید: قبل از اینکه هر مقاله ای را بخوانید، ابتدا فهرست مجله را نگاه کنید. عناوینی را انتخاب کنید که بیشتر به آن ها علاقه دارید.

از آنجایی که زمینه کلی مطالب و موضوعات مقالات را فهمیده اید و می دانید چطور به هم مربوط شده اند، مرور کردن مطالب مجله به شما کمک می کند اطلاعات را راحت تر و بهتر دسته بندی کنید.

  • با مطالب کوتاه شروع کنید: وقتی مقالات مورد نظرتان را انتخاب کردید، با کوتاه ترین آن ها شروع کنید. اغلب زبان آموزان مشتاق و بلند پرواز به سراغ مقالات طولانی با موضوعات پیچیده می روند و بعد از مدتی خسته می شود و یادگیری را رها می کنند.

خواندن یک مقاله انگیزه یادگیری شما را بالا می برد. پس با مقاله ای شروع کنید که می توانید راحت آن را تمام کنید و اعتماد به نفستان پایین نمی آید.

  • خودتان را زیر نظر داشته باشید: زمانی که طول می کشد تا هر مقاله را بخوانید، ثبت کنید. همچنین حجم مقاله ای که خواندید را هم یادداشت کنید. بعد از پایان هر جلسه، مدت زمان هر جلسه را بررسی کنید و ببینید پیشرفتی داشته اید یا نه.

اگر سرعت شما پایین است یا به اندازه کافی سریع نیستید، روش های مختلف و کارآمدتری برای خواندن انتخاب کنید.

  • کلمات سخت را کنار بگذارید و «جای خالی را پر کن» بازی کنید: این روش یکی از بهترین راه های محک زدن حافظه بعد از خواندن هر مقاله است. دور کلماتی که معنی آن ها را نمی دانید خط بکشید و بعد از اینکه خواندن مقاله تمام شد، آن ها را جدا کنید. سعی کنید آن ها را با توجه به معنی و متن به جای اصلی خودشان برگردانید.
  • بعد از اینکه مقاله ای را خواندید، در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید: بیشتر مقالات درباره موضوعات مهم و محبوب و مربوط به افراد دیگر است. بعد از خواندن مقاله ای، می توانید نظرات خود را درباره آن موضوع در فیسبوک، توییتر یا اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

در این مقاله ابتدا مجلات آنلاین را به شما معرفی می کنیم و در قسمت دوم به معرفی مجلات چاپی می پردازیم که برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی عالی هستند

مجلات آنلاین و چاپی برای یادگیری زبان انگلیسی

چهار مجله آنلاین برای یادگیری زبان انگلیسی

Unravel

مجله Unravel توسط دانشگاهیان و برای عموم مردم طراحی و منتشر شده است. موضوعات مقالات این مجله بیشتر درباره یادگیری زبان، تاریخ زبان های مختلف، زبان شناسی و تاثیر فرهنگ ها روی زبان است.

این مقالات برای زبان آموزان حرفه ای، عاشقان زبان و کسانی نگاشته شده است که به جنبه فنی مسائل اهمیت می دهند. با اینکه موضوعات سنگین هستند و زبان استفاده شده در آن ها پیچیده است، اما خواندن آن ها کار سرگرم کننده ای است. به عنوان یک زبان آموز، دانش عمقی و جامعی درباره کاربردهای زبان یاد می گیرید و دلیل تفاوت زبان ها را متوجه می شوید.

خواندن مقالات این مجله برای درک قواعد دستورزبان و نحوه پیشرفت و تغییر آن است. تمام قسمت های گیج کننده و پیچیده دستورزبان به شیوه ای دوست داشتنی و ساده بیان می شود و حتی ممکن است مطالبی درباره زبان مادری خودتان هم یاد بگیرید.

مجله Unravel درباره روابط بین زبان های مختلف صحبت می کند و این مسئله ممکن است به زبان آموزان کمک کند زبان انگلیسی را به زبان مادری شان ربط بدهند.

TOPICS

مجله TOPICS تنها مجله در این فهرست است که کاملا بر اساس مشارکت زبان آموزان طراحی و نگاشته شده است. مجله TOPICS جامعه ای از زبان آموزان انگلیسی از تمام جهان است و اگر به اندازه کافی در زبان انگلیسی حرفه ای باشید، می توانید مقاله خودتان را در این مجله به چاپ برسانید.

بخشی با عنوان «Learning English» وجود دارد که زبان آموزان درباره تجربیاتشان در یادگیری زبان با هم صحبت می کنند. این بخش به سه قسمت تقسیم شده است:

  • «Classroom Experience»، جایی که افراد دیدگاه هایشان درباره یادگیری آکادمیک و رسمی زبان انگلیسی را به اشتراک می گذارند.
  • «Foreign Exchange Students»، که حول مباحثی درباره یادگیری فرهنگی بازدیدکنندگان ایالات متحده می چرخد.
  • « Our Thoughts on Learning English»، جایی که استراتژی ها و نکات مفیدی از زبان آموزان با تجربه یاد می گیرید.

بخش دیگری با عنوان «Language Corner» وجود دارد که می توانید منابع یادگیری اصطلاحات، دستورزبان و واژگان را در آنجا پیدا کنید.

همچنین ممکن است با افراد جدید آشنا شوید و دوستی انگلیسی زبان پیدا کنید که تمرین مکالمه و خواندن به زبان انگلیسی با او به تجربه ای بی نظیر تبدیل شود.

مجلات آنلاین و چاپی برای یادگیری زبان انگلیسی

English Magazine

این مجله یکی از جامع ترین و کامل ترین منابع یادگیری مهارت خواندن است که به صورت آنلاین برای زبان آموزان انگلیسی در دسترس است. این مجله توسط Learn English Network طراحی و تولید شده و رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. محتوای این مجله به چند بخش تقسیم بندی شده است.

بخش «Language Articles» مهم ترین و مناسب ترین قسمت برای زبان آموزان است. در این قسمت نکات مختلفی برای یادگیری زبان بیان می شود، مباحثی از جمله اصطلاحات عامیانه درباره اینترنت، گونه های مختلف زبان انگلیسی، یادگیری آنلاین، گرامر و حتی تاریخچه بعضی کلمات.

«Reading Articles» نکات روانشناسی و استراتژی هایی را به شما آموزش می دهد که می توانید با استفاده از آن ها راحت تر متون انگلیسی را بخوانید. موضوعات این قسمت بیشتر درباره نحوه کارکرد مغز و روش هایی برای کارآمدتر کردن یادگیری زبان است.

بخش های دیگری هم در این مجله وجود دارد که به موضوعاتی مثل اخبار، علوم، فناوری و حتی سفر می پردازد. هر زبان آموز انگلیسی بدون شک در این مجله نکات جذاب و سرگرم کننده ای را پیدا می کند که متناسب با سلیقه و سطح زبانش است.

British Council Magazine

مجله British Council یکی از معتبرترین و قابل اعتماد ترین منابع یادگیری زبان انگلیسی است. مجله این مجموعه به طور انحصاری برای تمرین مهارت خواندن طراحی شده است. مقالاتی که در این مجله چاپ می شوند بیشتر درباره موضوعاتی در زندگی روزمره است. برای مثال، مطالبی درباره ساحل، غذا، تقویم و مناسبت ها و غیره است.

هر مقاله یک فایل صوتی هم دارد که برای تمرین مهارت شنیدن و تلفظ بسیار مفید است. در پایان هر مقاله تعدادی فعالیت وجود دارد که می تواند مهارت شما را تست کند.

این مجله برای یادگیری مطالب جدید هم بسیار خوب است. برای مثال، پروفایلی از افراد مشهور دارد و آن ها درباره تعطیلات و مراسم مهم در کشورهای انگلیسی زبان صحبت می کنند. همچنین درباره مسائل و موضوعات حال حاضر مانند حقوق حیوانات و تغییرات آب و هوایی هم مطالبی دارند.

مجله ها راهی برای ورود به دنیای انگلیسی زبان ها هستند و به شما دستورزبان و واژگان هم یاد می دهند. هر زبان آموز می تواند حداقل یکی از این مجلات را که برای درک زبان انگلیسی و فرهنگ های انگلیسی زبان طراحی شده است را انتخاب کند و مقالات آن را بخوانند.

با ما همراه باشید!

Yes

این مجله برای زبان آموزان بزرگسال نوشته شده است. هدف مجله این است که یادگیری زبان انگلیسی به کاری لذت بخش تبدیل شود و یکنواخت و خسته کننده نباشد. همانطور که در سایت این مجله هم نوشته شده است: « این مجله توسط بزرگسالان، برای بزرگسالان نوشته شده است.»

مقالات چاپ شده در این مجله دو نوع هستند. مقالات «عامه پسند» (general interest) که مورد علاقه همه مردم است و درباره موضوعات جالبی مثل تاریخ نفوذ و سلطه زبان انگلیسی در جهان است. ویراستاران اغلب مقالاتی را چاپ می کنند که درباره فرهنگ، هنر، تاریخ و فناوری باشد. نوع دوم مقالات به شما کمک می کند گرامر یاد بگیرید.

مجله Yes به طرزی هوشمندانه از روش های تدریس زبان انگلیسی استفاده می کند و قسمت های سخت مقالات را با پانویس هایی توضیح می دهد که فهم آن ها را برای خواننده و زبان آموز راحت تر کند. پانویس ها اطلاعات اضافه ای هستند که در پایین صفحه چاپ می شوند و از متن اصلی مقاله جدا هستند. اغلب پانویس ها حاوی متنی هستند که توضیح بیشتری درباره موردی خاص می دهد و به خواننده کمک می کند متن اصلی را راحت تر و بهتر بفهمد. اما خواندن این پانویس ها همیشه اجباری نیست.

مجله Yes هیچکدام از مقالات را به زبان دیگر ترجمه نمی کند و به همین دلیل برای زبان آموزان متوسط تا پیشرفته مناسب است. خواندن پانویس ها ممکن است برای زبان آموزان مبتدی بسیار گیج کننده باشد.

مجلات آنلاین و چاپی برای یادگیری زبان انگلیسی

Hot English Magazine

این مجله درباره یادگیری زبان انگلیسی است. مطالبی که در این مجله چاپ می شوند روی اصطلاحات، گرامر و نکات مفید در مکالمه تمرکز دارد.

هر شماره 500 اصطلاح دارد که می توانید در زندگی روزمره از آن ها استفاده کنید. همچنین موضوعاتی درباره آخرین اخبار دنیای زبان انگلیسی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید با آن ها یک مکالمه خوب را شروع کنید و هنگام صحبت کردن با بومیان انگلیسی زبان، حرفی برای گفتن داشته باشید و اطلاعات عمومی و تخصصی خودتان را به رخ دیگران بکشید.

این مجله برای کسانی مناسب است که می خواهند برای کار یا امتحانات، زبان انگلیسی یاد بگیرند، اما برای کسانی که دلایل دیگری برای یادگیری زبان انگلیسی دارند هم مطالب مفیدی دارد. از آنجایی که مقالات و مطالب این مجله به موضوعات ابتدایی و پایه مثل گرامر و واژگان می پردازند، این مجله برای زبان آموزان مبتدی که می خواهند پایه زبان خود را تقویت کنند، مفید است.

نکات کاربردی این مجله به زبان آموزان کمک می کند از دانشی که کسب کرده اند، در زندگی واقعی استفاده کنند و مهارت های زبانی خود را به سرعت بهبود ببخشند.

 

دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی

دوره های آنلاین انگلیسی ایرانمهر
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای بزرگسالان

Just English

این مجله توسط کمپانی Malaysian منتشر شده است. دو نسخه از آن وجود دارد که اولیJust English Explorer برای زبان آموزان سطح متوسطه، و دومی Just English برای نوجوانان و بزرگسالان است.

در مجله Just English Explorer، هر مقاله رتبه بندی شده است و به زبان آموز می گوید باید در چه سطحی از مهارت خواندن باشد تا بتواند متن را بفهمد. این مجله برای استفاده در کلاس درس طراحی شده است اما برای یادگیری شخصی زبان انگلیسی هم می توان از آن استفاده کرد.

اخبار، موضوعات شخصی، ورزش، حقایق تاریخی و داستان های کوتاه موضوعاتی هستند که مجله Just English به آن ها می پردازد. همچنین مطالبی درباره نکات مفید برای قبولی در آزمون های زبان هم دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. این نسخه از مجله، بیشتر روی مهارت ها تمرکز دارد و مقالاتی دارد که به طور خاص به تمرین گرامر و واژگان می پردازند.

به طور کلی مجله Yes برای تمرین مهارت خواندن مفید است؛ چرا که تمام مقالات رتبه بندی شده اند و می توانید خیلی سریع متوجه شوید مقاله ای که انتخاب کردید به درد شما می خورد یا نه.

مجلات زبان Eli

Eli مجموعه کاملی از مجلات برای کودکان و زبان آموزان نوجوان در سطوح مختلف یادگیری زبان انگلیسی است.

یکی از مجلات این مجموعه، مجله Ready for English، برای زبان آموزان مبتدی است و تصاویر، بازی ها و پازل های زیادی دارد تا به یادگیری کمک کند و باعث شود این تجربه، سرگرم کننده و جذاب باشد. مجله Teen پیشرفته ترین مجله این مجموعه است که پیچیده ترین و سخت ترین مقالات را در خود جای داده است.

هر مجله مقالات کوتاهی برای تمرین مهارت خواندن و بازی هایی مثل یادآوری واژگان دارد که با استفاده از داستان های مصور به آموزش و تمرین زبان انگلیسی می پردازد. همچنین مطالبی درباره جنبه های فرهنگی زبان انگلیسی هم در این مجلات می خوانید که برای آن دسته افراد که تازه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کردند، بسیار خوب و مفید است.

Scholastic Scope

این مجله که توسط انتشارات مطرح و مشهور “Scholastic” چاپ شده است، برای زبان آموزان سطح متوسط مناسب است. تقویت مهارت و تمرین خواندن، دو هدفی است که در این مجله محقق شده است. برخلاف مجلات دیگر، این مجله مهارت نگارش و توانایی زبان آموزان در تحلیل و استدلال در بحث را تقویت می کند.

در هر شماره از این مجله، اطلاعات در قالب مقالات و داستان های کوتاه به خواننده داده می شود. همچنین از راه های بصری مثل اینفوگرافی هم برای آگاه کردن خواننده استفاده می شود. اینفوگرافی تصاویر و نمودارهای کارتونی هستند که اطلاعاتی را به مخاطب می دهند. در کنار محتوای متنی که زبان آموز باید آن ها را بخواند، هر مقاله تسک ها و تمرین هایی دارد که زبان آموز باید بعد از خواندن مقاله به آن ها پاسخ بدهد.

مجله Scholastic Scope، قالب های آماده برای مقالات دارد که به عنوان راهنما عمل می کنند و به زبان آموزان کمک می کنند چطور به بحث ها و گفتگوهایشان ساختار بدهند. همچنین ستون شناخته شده ای دارد که نکات گرامری در آن ها آموزش داده می شود.

مجلات آنلاین و چاپی برای یادگیری زبان انگلیسی

Let’s Find Out

این مجله یکی دیگر از مجلات خانواده Scholastic است که برای زبان آموزان مبتدی و کودکان طراحی شده است. مطالب این مجله برای تقویت و ساخت بنیان های اساسی یادگیری زبان است و برای کسانی طراحی شده است که به تازگی یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده اند. فعالیت ها و تمرین های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی طراحی شده است. مقالات کوتاه و ساده درباره علوم و مطالعات اجتماعی هم دارد که با روایت هایی داستانی همراه شده اند و می توانند تمرینی سریع برای مهارت خواندن باشند.

از آنجایی که این مجله برای زبان آموزان مبتدی است، تصاویر زیادی در متن آن وجود دارد که افراد بتوانند بین تصاویر و کلمات ارتباط برقرار کنند.

Storyworks

در این مجله، مقالات مرتبط با هم زیاد وجود دارند که موضوعات مشابه، اما مقالات متفاوت هستند. مقالات مشابه به خواننده این امکان را می دهند تا بین ایده ها ارتباط برقرار کنند، مفاهیم مختلف و واژگانی که به هم مربوط هستند را یاد بگیرند.

از آنجایی که این مجله هم یک نمونه آموزشی است، فعالیت های یادگیری و تسک هایی مشابه با دو مجله Scholastic Scope و Let’s Find Out دارد. در هر شماره، مقالاتی درباره علوم، فرهنگ، تاریخ و بحث هایی برای زبان آموزان مبتدی تا سطح متوسطه وجود دارد. همچنین به موضوعاتی مثل شعر، داستان، اسطوره شناسی و انواع دیگر ادبیات هم می پردازد.

بهترین حالت استفاده از این مجله، نسخه آنلاین آن است که می توانید ویدیوها و برگه های تمرین را در اختیار داشته باشید.

S Weekly

این مجله یک هفته نامه است که توسط یک کمپانی تایلندی چاپ و منتشر می شود. مخاطبان او نوجوانان و زبان آموزان سطح متوسطه هستند. به غیر از بخش آموزشی، مقالاتی در رابطه با موضوعات سرگرم کننده، مسائل روزمره، امور جاری، رویدادهای داغ و نامه های خوانندگان هم نوشته شده است.

این مجله منحصر به فرد است، چون از محتوایی استفاده می کند که بومیان انگلیسی زبان آن ها را تهیه می کنند؛ مطالبی مثل گزارشات خبری و متن شعر آهنگ ها. همچنین تمرین هایی برای گرامر و واژگان هم دارد که می توانید بعد از خواندن مقالات، میزان یادگیری و حافظه تان را محک بزنید.

Language Magazine

این مجله حدودا 18 سال پیش تاسیس شد و یکی از منابع خبری و یادگیری زبان است که برای همه افراد در هر سنی و در هر سطحی مناسب است. اگرچه به طور خاص روی زبان انگلیسی تمرکز نکرده است، اما موضوعاتش بیشتر درباره ایالات متحده آمریکاست که برای کسانی که انگلیسی با لهجه آمریکایی می خوانند، عالی است.

در این مجله نه تنها نکات و تکنیک های یادگیری برای خوانندگان فراهم شده است، بلکه روی موضوعاتی مثل فرهنگ تمرکز دارد که یک مولفه مهم است، اما متاسفانه در منابع دیگر نادیده گرفته شده است. خوانندگان این مجله درباره پژوهش، اخبار و سازمان های بین المللی هم اطلاعات به روزی کسب خواهند کرد. ماموریت مهم تر این مجله این است که ایده شهروند جهانی را تقویت کند و توسعه ببخشد. همچنین در تلاش است یادگیری زبان را برای تمام مردم جهان امکان پذیر کند.

این مجله برای آن دسته از افرادی مناسب است که نه تنها می خواهند زبان انگلیسی یاد بگیرند، بلکه مشتاق یادگیری جنبه های علمی و فرهنگی زبان هم هستند.

Babel

Babel خود را مجله ای برای مشتاقان زبان معرفی می کند. این مجله یک مجله بین المللی است که برای همه زبان ها طراحی و نگاشته شده است، اما از آنجایی که به زبان انگلیسی چاپ شده است، معدن طلایی برای زبان آموزان انگلیسی است.

این مجله نه تنها به شما این امکان را می دهد تا درباره زبان انگلیسی بدانید، بلکه درباره زبان خودتان و همه زبان های دنیا هم مطالبی به شما می آموزد. این روش باعث می شود به راحتی بین محتوای مجله با آنچه که از قبل می دانید ارتباط برقرار کنید.

بعضی قسمت های شناخته شده این مجله مثل “Ask a linguist” یا “Language games” برای یادگیری گرامر و واژگان مفید است. ستون های دیگر مثل “Languages in the world” و “Linguist Lexican” اطلاعات و دانش ما را درباره تاریخ و گوناگونی زبان های مختلف بالا می برد.

مجلات آنلاین و چاپی برای یادگیری زبان انگلیسی

مهم ترین و کامل ترین قسمت مقالات مربوط به اثرات زبان، فرهنگ و سیاست است. همچنین قسمت هایی با عنوان «بررسی کتاب» دارد که می توانید از آن برای تمرین فشرده خواندن استفاده کنید.

بسیار خب، این هم مجلات چاپی که با انتخاب درست و مطالعه مداوم و هدفمند آن ها می توانید مهارت های مختلف زبان انگلیسی را در خود تقویت کنید. یادگیری زبان حد و مرزی ندارد و می توانید از هر ابزاری که فکر می کنید برای شما مناسب است، استفاده کنید. با تلاش، پشتکار و صرف وقت، یک بومی انگلیسی زبان شوید.

شعار ما این است:

کار نیکو کردن از پر کردن است 

دوره های خصوصی آموزش زبان انگلیسی

دوره های خصوصی انگلیسی ایرانمهر
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

بیشتر بخوانید:بهترین منابع برای تمرین گوش دادن به زبان انگلیسی

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4.5 از 5 از 6 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید