IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
فعالیت-کلاسی-با-هدف تقویت مهارت اسپیکینگ مناسب برای سطح Pre
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
6 آذر 1398

فعالیت کلاسی با هدف تقویت مهارت اسپیکینگ مناسب برای سطح Pre

کنفرانس مطبوعاتی: فعالیت کلاسی با هدف تقویت مهارت اسپیکینگ مناسب برای سطح Pre-intermediate: A2

این یک فعالیت کلاسی است که به مقداری آماده‌سازی نیاز دارد. برای تمرین فرم‌های سوالی مختلف و تمرین اسپیکینگ ساختارمند در سطوح پایین بسیار مفید است.

پیش از هر چیز شما به ازای هر دانشجو به یک برچسب استیکی نوت نیاز دارید.

آماده‌سازی

  • به دانش‌آموزان بگویید که شغل گزارشگری در یک مجله را دارند که با افراد معروف مصاحبه می‌کند و باید سوالاتی را آماده کنند که برای مصاحبه با افراد مشهوری مثل بازیگران، خوانندگان، ستاره‌های ورزشی و سیاست‌مداران و … مناسب باشند.
  • چند مثال به دانش‌آموزان بدهید، مانند “?Do you enjoy your job” یا “?Are you happy being so famous” و از آنها بخواهید چهار سؤال دیگر بنویسند و آنها را در سمت چپ یک میز از بالا به پایین و در یک ستون و در کنار جای خالی پنج ستون دیگر مرتب کنید.
  • سپس از زبان‌آموزان بپرسید که می‌خواهند کدام فرد مشهور باشند و به هر کدام یک برگه‌ی استیکی نوت بدهید تا اسم شخص معروف را روی آن بنویسند و آن را روی لباس خود نصب کنند.

فعالیت کلاسی با هدف تقویت مهارت اسپیکینگ مناسب برای سطح

مراحل مختلف

  • در آغاز این فعالیت کلاسی زبان‌ آموزان را در دو دایره‌ داخلی و خارجی تقسیم کنید به طوری که روبروی هم قرار بگیرند.
  • به زبان‌آموزان توضیح دهید که باید با فردی که مستقیماً روبروی آنهاست مصاحبه کنند و همچنین خودشان هم باید در مرحله‌ی بعد به سؤالات مصاحبه پاسخ دهند.
  • زوج‌های روبرو به نوبت نقش فرد معروف و مصاحبه‌کننده را بازی می‌کنند. هر دو دقیقه یک بار با صدای بلند اعلام کنید “stop” و از دایره‌ی بیرونی بخواهید که یک قدم به راست حرکت کنند. با صدای بلند اعلام کنید “start” و دو دقیقه زمان برای شروع مصاحبه‌ی جدید اختصاص دهید.
  • وقتی هر دانش‌آموز با پنج-شش نفر مصاحبه کرد و به سؤالات پنج یا شش مصاحبه‌کننده پاسخ داد از آنها بخواهید که در جای خود بنشینند. مجموعه اطلاعاتی که جمع‌آوری شده می‌تواند به عنوان محتوای رایتینگ و در قالب مقاله‌ای با موضوع شایعات و حاشیه‌های زندگی افراد معروف استفاده شود و یا صرفاً به صورت گروهی به اشتراک گذاشته شود.
  • اگر تعداد زبان‌آموزان فرد است، یکی از افراد را خارج از حلقه نگه دارید. این فرد می‌تواند حین این فعالیت کلاسی در کنار مدرس حرکت کند و اشتباهات را به او متذکر شود و یا آنها را یادداشت کند.

این فعالیت کلاسی ممکن است در گروه‌های بزرگ سروصدای زیادی ایجاد کند ولی روش بسیار خوبی است برای تمرین مهارت اسپیکینگ در کلاس برای مدتی طولانی و بسیار محتمل است که شاهد افزایش اعتمادبه‌نفس زبان‌آموزان در حین پاسخ به سوالات و طرح پرسش‌ها خواهید بود.


بیشتر بخوانید:9 تا از بهترین روش های تقویت اسپیکینگ زبان در خانه


دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالانچقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 3 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید