IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
سه راز برای نگارش توصیفی انگلیسی
امتیاز کاربران: 3.7/5
نویسنده: ایرانمهر
20 آذر 1397

سه راز برای نگارش توصیفی انگلیسی

سه ترفند نگارش توصیفی که هر کسی باید بداند

زیبا بنویسید.

با انگلیسی توصیفی، متن های قوی تر و پر شور تر بنویسید.

کاری کنید که خواننده بگوید:«انگار وسط ماجرا بودم!»

اما چطور؟

آنقدرها هم که فکر می کنید، سخت نیست. اگر به جای کلمه های ساده، از ترفندهای انگلیسی توصیفی استفاده کنید، می توانید داستان های بهتری بگویید و مقالات بهتری بنویسید.

مقالات، نامه ها، ایمیل ها و متن های دیگر را از یک نوشته سیاه و سفید به رنگین کمانی دوست داشتنی از کلمات تبدیل کنید.

سه راز برای نگارش توصیفی انگلیسی

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

چرا نگارش توصیفی مهم است؟

توانایی نگارش توصیفی به معنای آوردن یک تصویر یا یک ایده به زندگی واقعی با استفاده از قدرت کلمات است. این مهارت در تمام موقعیت ها به شما کمک می کند؛ از نوشتن مقالات و تکالیف مدرسه گرفته تا بیان ایده ها و پیشنهادها در محیط کار و به اشتراک گذاشتن داستان ها و وقایع با دوستان.

وقتی قادر به ارتباط توصیفی هستید، شخصیت شما در نحوه صحبت کردن و نگارشتان می درخشد.

تکنیک های توصیفی باعث می شوند در یادگیری زبان انگلیسی خلاق باشید و روش های تجربی را انتخاب کنید. تمرین نگارش توصیفی، راهی سرگرم کننده برای تقویت گرامر و واژگان است بدون اینکه حتی خودتان متوجه این مسئله باشید. با نگارش توصیفی می توانید تمام متون داستانی را درک کنید و با دانشی که از ادبیات زبان انگلیسی دارید، دوستانتان را تحت تاثیر قرار دهید.

سه راز برای نگارش توصیفی انگلیسی

1. تصویرسازی حسی (Sensory Imagery)

تصویرسازی حسی یعنی استفاده از هر پنج حس بینایی، لامسه، بویایی، شنوایی و چشایی. تصویرسازی حسی به شما کمک می کند احساسات واقعی و زنده از یک محیط ایجاد کنید.

تصور کنید از شما خواسته شده است درباره قلعه ای که در تعطیلات از آن بازدید کردید، مقاله ای بنویسید. اگر قلعه را با صفاتی مثل «بزرگ و قدیمی» توصیف کنید، اطلاعات چندانی به خواننده نمی دهید.

اما واژه هایی مثل «سرد، مرطوب و تاریک»، تصویر بهتری از قلعه را در ذهن خواننده تداعی می کند. تصویرسازی حسی فضای داستان یا نوشته را کاملا دگرگون می کند.

تصویرسازی حسی باید خاص، دقیق و جذاب باشد. جزئیات متن باعث می شود خواننده حس کند در یک عکس قدم گذاشته است و خودش هر لحظه آن را تجربه می کند.

به خودتان فشار نیاورید تا این مهارت را سریع و بی دردسر یاد بگیرید. مثل همه چیزهای جدید، این مهارت هم نیاز به تمرین و صرف وقت دارد.

چطور با استفاده از تصویرسازی حسی تمرین کنیم: خواندن مجله و نقشه ذهنی

بهترین راه برای درک احساساتتان، استفاده کردن از آن هاست! خواندن مجلات انگلیسی یک راه عالی برای کسب تجربه و یاد گرفتن کلمات توصیفی جدید است. خواندن مجله نه تنها یک تمرین چالشی برای زبان است، بلکه برای سلامت ذهن هم عالی است.

هر روز یک خاطره مهم را انتخاب کنید. این خاطره می تواند یک لحظه خوشایند یا یک کار ساده مثل درست کردن چای در اداره باشد. این خاطره را روی کاغذ بنویسد.

یک مثال می زنیم: تصور کنید با دوستتان در یک کافه، یک فنجان قهوه خوردید. این خاطره را با هم بازنویسی می کنیم.

برای شروع از خودتان سوالاتی بپرسید که هر کدام از حواستان را درگیر کرده است. دوستتان چه لباسی پوشیده بود؟ جنس لباسش چه بود؟ قهوه چه بویی داشت ؟ در کافه بوی دیگری مثلا بوی صبحانه را هم حس کردید؟ هر چیزی که یادتان می آید را بنویسید.

وقتی تمام جزئیات را نوشتید، وقت آن است که به این جزئیات شاخ و برگ بدهید. این جزئیات چه حسی به شما می دهند؟ صدای خاصی شما را یاد چیزی یا جایی دیگر می اندازد؟ دقتتان را به چالش بکشید و یک فرهنگ لغت کنار دستتان باشد تا هر کلمه جدیدی را که دنبالش می گردید، به راحتی پیدا کنید.

اگر مجله خواندن را دوست ندارید، می توانید یک نقشه ذهنی حسی سریع با نرم افزار Wordle طراحی کنید. این برنامه برای مواقعی که حتی چند دقیقه وقت آزاد دارید، تمرین بسیار خوبی است.

در قسمتی که این برنامه برای شما در نظر گرفته است، تمام چیزهایی که می بینید، صداهایی که می شنوید، بوهایی که استشمام می کنید، هر چیزی که لمس می کنید یا هر مزه ای که امتحان می کنید را بنویسید. برنامه Wordle ابری رنگارنگ از کلمات توصیفی انگلیسی را برای شما طراحی می کند که می توانید آن ها را پرینت بگیرید و با الهام گرفتن از آن ها بنویسید.

سه راز برای نگارش توصیفی انگلیسی

2. افعال پویا (Dynamic Verbs)

افعال پویا (که گاهی به آن ها “fientive verbs” هم می گویند) برای توصیف فعالیت ها و حرکات استفاده می شود. این افعال اعمالی مثل دویدن، پریدن یا فریاد زدن را توصیف می کنند.

افعال پویا برای نگارش توصیفی لازم و ضروری هستند. وقتی یادگیری یک زبان خارجی را شروع می کنید، همیشه اول اساسی ترین افعال را یاد می گیرید. هر چه بیشتر پیش بروید، خواهید دید صدها راه دیگر برای بیان اعمال و حرکات به زبان انگلیسی وجود دارد و هر کدام حس و حال متفاوتی دارند.

جمله زیر را در نظر بگیرید:

.John throws the ball

فعل “to throw” یک فعل پویای رایج است. به ما می گوید «جان» (John) چه کاری انجام داده است، اما درباره چطور انجام دادن آن اطلاعات زیادی به ما نمی دهد. حالا مثال زیر را در نظر بگیرید:

.John hurls the ball

فعل “to hurl” یعنی چیزی را با قدرت زیادی پرتاب کردن. با تغییر دادن فعل پویا، حالا می دانیم «جان» یک ورزشکار خشن است و دیگر لازم نیست کلمه ای به جمله اضافه کنیم.

چطور با استفاده از افعال تمرین کنیم: داستان های عامیانه و افسانه ها

داستان های عامیانه و افسانه ها بهترین جا برای پیدا کردن افعال پویا به زبان انگلیسی هستند. این داستان ها اغلب با زبانی کوتاه و ساده بیان می شوند تا در ذهن آدم ها بمانند و دهان به دهان منتقل شوند. به علاوه، داستان هایی که شفاهی هستند، معمولا سریع بیان می شوند و اعمال زیادی در آن ها اتفاق می افتد که باعث می شود برای تمرین نگارش توصیفی عالی باشند.

یک داستان مشهور از زبان مادری خودتان را انتخاب کنید. ممکن است این داستان را از دوران کودکی به یاد داشته باشید یا می تواند یک کتاب باشد. طرح اولیه داستان را به زبان انگلیسی بنویسید.

حالا متن را به دقت بخوانید و تمام افعال پویا را هایلایت کنید. چطور می توانید با تغییر این افعال، سرعت و حس داستان را عوض کنید؟

مثلا:

.The witch laughs and dances around her cauldron while the children cry

.The witch cackles and cavorts around her cauldron while the children whimper

دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی

دوره های آنلاین انگلیسی ایرانمهر
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای بزرگسالان

3. صفات قدرتمند (Powerful Adjectives)

صفات قدرتمند می توانند جایگزین کلماتی بشوند که ما در طول روز بیش از حد از آن ها استفاده می کنیم؛ کلماتی مثل «good»، «bad»، «happy» و «sad». این کلمات برای بیان احساسات ما عالی هستند، اما می توانند تکراری شوند.

مخصوصا وقتی می خواهیم یک مقاله انگلیسی بنویسیم، قرار است خواننده را تحت تاثیر قرار بدهیم، پس باید از کلمات توصیفی بیشتری استفاده کنیم.

به نوشته های قدیمی خودتان سر بزنید. خوشبختانه ممکن است از عباراتی مثل «very good» یا «really interesting» استفاده کرده باشید تا منظورتان را بهتر برسانید. این ها فرصت هایی هستند که می توانید صفات قدرتمندتری را انتخاب کنید تا بتوانید منظورتان را با کلمات کمتر، اما تاثیرگذاری بیشتر بیان کنید.

معرف هایی مثل “really” یا “very” می توانند مفید باشند و انگلیسی زبان ها همیشه از آن ها استفاده می کنند. بنابراین لازم نیست همه آن ها را دور بریزید. با این حال، در استفاده از آن ها باید تعادل را رعایت کنید و در مقالات توصیفی از آن ها استفاده نکنید.

چطور با استفاده کردن از صفات قدرتمند تمرین کنیم:مسابقه کلمات و تکنیک “Sell Me This Pen!”

مسابقه کلمات فقط 15 دقیقه طول می کشد. یک صفت را که به نظر خودتان زیاد از آن استفاده می کنید، انتخاب کنید و وسط یک تکه کاغذ بنویسید. تایمر را روی پنج دقیقه تنظیم کنید و اطراف آن کلمه و روی کاغذ هر تعداد مترادفی را که می توانید بنویسید.

وقتی زمان تمام شد، با یک رنگ متفاوت کلمات دیگری را که می توانید در دیکشنری Thesaurus پیدا کنید و روی کاغذ بنویسید. این کاغذ را جایی نصب کنید که هرروز آن را ببینید و خودتان را مجبور کنید به جای کلمه ای که همیشه از آن استفاده می کردید، کلمات مترادفش را استفاده کنید.

سه راز بــرای نگارش توصیفی انگلیسی

یکی دیگر از راه های تمرین این است که از تکنیک مشهور «این قلم را به من بفروش!» استفاده کنید که در فیلم «گرگ وال استریت» از آن استفاده شده بود.

تصور کنید باید یک خودکار کاملا معمولی را به کسی بفروشید. چه صفاتی استفاده می کنید تا این خودکار یک شی کاملا خارق العاده و جدید به نظر برسد؟ این روش حتی برای بومیان انگلیسی زبان هم خیلی سخت تر و مکارانه تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

نگارش توصیفی زبان انگیسی در اصل ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما در عمل آنقدرها هم ترسناک نیست. اگر به خودتان قول دادید به سطح خوبی از تسلط و روان بودن در زبان انگلیسی برسید، توانایی نگارش توصیفی یکی از راه های اصلی برای رسیدن به این هدف و بیان ایده ها و نظرات به بهترین روش ممکن است. اگر می خواهید موقع نوشتن کمی خوش بگذرانید و از نوشته خودتان لذت ببرید، نوشتن مقالات انگلیسی از چیزی که پیش بینی کردید، خیلی راحت تر خواهد بود.


بیشتر بخوانید: آموزش زبان انگلیسی

بیشتر بخوانید: هفت راه برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت آفلاین


دوره های خصوصی آموزش زبان انگلیسی

دوره های خصوصی انگلیسی ایرانمهر
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3.7 از 5 از 3 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید