IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
آموزش سریع زبان انگلیسی
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
23 آذر 1398

آموزش سریع زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی  فقط در دو ماه! یادگیری زبان انگلیسی فقط در دو هفته! یادگیری زبان انگلیسی در خواب! حتما شما هم جملاتی از این دست را بارها در رسانه های مختلف شنیده اید. شاید دلیلی که پشت تبلیغاتی با این رنگ و بو و محتوا پنهان شده است این باشد که انسان در زندگی مدرن همواره در حال عجله کردن است و از همه چیز نتیجه ای آنی میخواهد. اکثر زبان آموزان انگلیسی  نیز این روزها طالب چنین سبک یادگیری هستند ولی نکته این است که اول از همه باید مطمئن  شوند که تا چه حد میتوانند به چنین تبلیغاتی اعتماد کنند؟ جدای از بحث چنین پیام هایی، بیایید اول از همه ببینیم آیا یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه مدت (حداقل چهار یا پنج ماه) واقعا امکان پذیر هست یا نه؟ جواب “بله” است. اما نکته این است که دستیابی به نتیجه ای عظیم، تلاشی عظیم هم می طلبد.

آموزش سریع زبان انگلیسی

نکات زیر  مجموعه ای از راهکارهایی هستند که محققین در مقالات مختلف و بعد از تحقیقات متعدد به آن ها دست یافته اند:

آموزش سریع زبان انگلیسی

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

 • علاقه ای وافر داشته باشید: شاید اولین و مهم ترین ویژگی ای که باید داشته باشید این است که عشق و علاقه ای وافر به یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید. چرا؟ چون برای دستیابی به نتیجه ای با این سرعت، تقریبا نیاز به مطالعه ی روزانه هشت الی ده ساعت (کمتر یا بیشتر
 • با توجه به افراد و شرایط) دارید. تبلیغات فریبنده را فراموش کنید! تنها چیزی که میتواند شما را موفق کند تلاش خود شماست.
 • دومین کلید موفقیت برای گرفتن نتیجه در کوتاه مدت این است که ورودی عظیمی را به خود متصل کنید. دقت کنید که مثلا زمان شما محدود است و مسلما زمان کمتری برای یادگیری واژه، گرامر، یا تقویت صحبت کردن خود دارید. پس سعی کنید بخش اعظم انرژی، زمان و تمرکز خود را بر روی گوش دادن و خواندن سرمایه گذاری کنید.
 • یک معیار خاص برای خود تعیین کرده و اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی را برای خودتان در نظر بگیرید: قبل از اینکه شروع به یادگیری زبان انگلیسی به طور جدی بکنید نیاز دارید که بدانید واقعا در چه سطحی هستید و میخواهید به چه سطحی برسید؟ علاوه بر آن با استفاده از یک برنامه ریزی دقیق و منظم برای خود اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کرده و خود را بسنجید که چه میزان میتوانید در دستیابی به آنها موفق باشید (بهتر است از اهداف کوتاه مدت استفاده کنید تا انگیزه یتان را هم از دست ندهید)! یادتان نرود که اهدافتان را واقع گرایانه مجسم کنید!
 • دست از حل کردن بیش از حد تمرین بردارید: وقتی شما محدودیت وقت داشته باشید، این تمرین ها خسته کننده و بسیار وقت گیر به نظر میرسند. اگر از آن دسته از افراد هستید که علاقه ای به یادگیری با فلش کارت دارید، می توانید مثلا روزی نیم ساعت را به یادگیری با Anki یا Memrise  بپردازید. فقط نیم ساعت و نه بیشتر!

راهنمای یادگیری زبان انگلیسی قدم به قدم تا موفقیت

 • از منابع ریدینگ سطح بندی شده که نسخه صوتی آن ها نیز در دسترس هست استفاده کنید: بهترین منابع سطح بندی شده ی ریدینگ و لیسنینگ شامل درس ها یا داستان هایی میشوند که کلماتی یکسان دایما در آنها تکرار میشوند. مثال بارز این سبک از منابع را میتوانید در the mini-stories at LingQ پیدا کنید.
 • پس از مدت ها کار کردن بر روی محتوای سطح بندی شده، حالا وقت آن رسیده که از منابعی استفاده کنید که برش هایی از زندگی واقعی هستند: چنین منابعی شامل: پادکست ها، موزیک ها، ویدیو ها، فیلم ها و … میشوند.

 • همانطور که قبلا ذکر شد برای افرادی که عجله بیشتری برای یادگیری زبان انگلیسی دارند، تمرکز بیش از حد بر روی واژگان در ابتدای یادگیری کاری بیهوده به نظر میرسد. اما چندین روش وجود دارد که با استفاده از آنها میتوانید در وقت خود صرفه جویی کنید. برای مثال: از گروه کلمات هم بسته یا (word associates) استفاده کنید. این بدین معناست که شما تعدادی از کلمات را با کلمات دیگر، عکس ها، یا صداهای مرتبطشان هم نشین میکنید. یک مثال ساده این که کلمات نور، خورشید، و گرما را با هم هم نشین کنید. این کار یادگیری کلمات را جذاب تر  کرده و وقت شما را هم هدر نمیدهد.
 • به جای یادگرفتن گرامر به صورت ساختاری، الگوها یا شکل هایشان را یادبگیرید:سخت نگیرید! گاهی هم به جای حفظ کردن قوانین گرامری، الگو و شکل  ساختارها را در حافظه تصویری خود مجسم کنید. مثلا برای یادگیری ed  در آخر گروهی از افعال، چند فعل را که به  ed ختم میشوند نوشته و بر روی کاغذ اشکال  آن ها را نگاه کنید.

آموزش سریع زبان انگلیسی

 • به جای یادگیری کلمات به صورت تکی، آن ها را در عبارت ها یاد بگیرید: برخی کلمات معنای خاص خود را دارند اما وقتی در عبارتی جدید استفاده میشوند، معنای جدیدی پیدا میکنند. برای همین بهترین راه یادگیری کلمات یادگیری آنها در بافتی است که استفاده شده اند. با انجام دادن اینکار با یک تیر دو نشان زده اید. یعنی هم حجم ورودی خود را افزایش داده اید و هم کلمات و عبارات جدید را با معناهای خاصشان یاد گرفته اید.
 • در دریای زبان انگلیسی شنا کنید: تا جاییکه میتوانید خود را در معرض زبان انگلیسی قرار دهید. همانطور که گفته شد هر چقدر که خود را بیشتر در معرض حجمی از ورودی قرار بدهید، خروجی بهتر و نتیجه ی سریع تری خواهید داشت. پس تا میتوانید، برای مثال، اطرافتان را با افرادی پر کنید که به زبان انگلیسی مسلط باشند، طولانی مدت و بهینه مطالعه کنید، و از منابعی که برشی از زندگی واقعی باشند استفاده کنید (مجله ها، پادکست ها، موزیک، فیلم و …).
 • خاطرات یا افکار و احساسات خود را به انگلیسی بنویسید: برای تقویت و مهارت نوشتاری خود خاطرات، افکار یا احساسات خود را هر روز یا هر چند وقت یک بار در یک دفتر بنویسید. آسان تر از چیزی است که فکرش را میکنید! بگذارید فکرتان آزادانه حرکت کند و هر موضوعی را با هر کلمه و گرامری که در توانتان هست بنویسید. در آخر میتوانید متنتان را به یک معلم یا فردی که به زبان انگلیسی مسلط تر است نشان دهید، یا میتوانید خودتان را ارزیابی کنید.

  بیشتر بخوانید:همه چیز درباره آموزش زبان انگلیسی


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 4 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید