IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
معرفی کتاب Oxford Idioms & Phrasal Verbs
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
31 تیر 1398

معرفی کتاب Oxford Idioms & Phrasal Verbs

یکی از دغدغه‌های زبان‌آموزان زبان انگلیسی این است که بتوانند مثل بومی‌های انگلیسی زبان صحبت کنند یا تمام حرف‌های آن‌ها را متوجه شوند. همانطور که می‌دانید بومی‌های انگلیسی‌زبان از اصطلاحات مختلفی استفاده می‌کنند. برای هر فعل عبارتی یا اصطلاحات هم یک حرف اضافه‌‌ی مخصوص دارند که زبان‌آموزان اغلب آن‌ها را به اشتباه استفاده می‌کنند. اما برای حل این مشکل چه باید کرد؟

در حقیقت، تمرین و یادگیری کاربرد مختلف افعال عبارت ، حروف اضافه و اصطلاحات به شما کمک می‌کند تا مثل بومی‌های انگلیسی زبان صحبت کنید. اگر کمی دقت کنید، در فیلم و سریال‌های مختلف می‌توانید چنین اصطلاحاتی را به وفور پیدا کنید. برای درک آن‌ها حتما باید با استفاده از منبعی مناسب، این اصطلاحات و افعال را یاد بگیرید. همچنین باید بتوانید هر همایندی را با ترکیب صحیح و سرجای خودش به کار ببرید و به این قوانین گرامری تسلط داشته باشید تا به هدفتان برسید.

در این مورد ایرانمهر به شما کتاب Oxford Idioms & Phrasal Verbs را معرفی می‌کند. این کتاب که از سری کتاب‌های موفق Word Skills آکسفورد است، با ارائه‌ی بیش از 1000 لغت، اصطلاح و افعال عبارتی در متن‌های مختلف، به دانش‌آموزان و زبان‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌های خود در مبحث واژگان را تا حد زیادی بالا ببرند. در این کتاب، تمرین‌های زیادی برای دوره و مطالعه‌ی مجدد واژگان وجود دارد و به دانش‌آموز کمک می‌کند تا بتواند با اعتماد به نفس بیشتری از دایره لغات خود در مکالمات استفاده کنند.

ویژگی‌های کلیدی کتاب Oxford Idioms & Phrasal Verbs

همانطور که می‌دانید سری کتاب‌های Word Skills انتشارات آکسفورد از جمله موفق‌ترین کتاب‌های کار برای تمرین و یادگیری واژگان در زبان انگلیسی است. کتاب Oxford Idioms & Phrasal Verbs هم از همین مجموعه است و دقیقا برای کمک به درک بیشتر شما از واژگان، اصطلاحات و افعال عبارتی طراحی و منتشر شده است. جالب است بدانید که این مجموعه در سال 2009 برنده‌ی جایزه‌‌‌ی اتحادیه‌ی زبان انگلیسی در ادینبورگ (Edinburg) شده است. این کتاب در دو جلد و در دو سطحIntermediate  (متوسط) و Advanced (پیشرفته) به زبان‌آموزان ارائه می‌شود تا هر کس بر اساس سطح، مهارت و دانش خود یکی از آن‌ها را انتخاب کند.

در این کتاب، بیش از 1000 اصطلاح و افعال عبارتی در 60 درس مختلف آموزش داده می‌شود. مطالب درس‌ها در قالب موضوعاتی چون «تفکر، یادگیری، دانش» و «ارتباط با مردم» آموزش داده می‌شوند و به زبان‌آموز کمک می‌کند تا از لغات و اصطلاحاتی که یاد می‌گیرد، استفاده کند. تمام درس‌ها به گونه‌ای طراحی شده که برای زبان‌آموز جذاب و سرگرم کننده باشد و او را خسته نکند.

معرفی کتاب Oxford Idioms & Phrasal Verbs

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

بخشی از این کتاب با عنوان «About you» یا «About your country» وجود دارد که به زبان‌آموز کمک می‌کند تا فرصت شخصی‌سازی لغات جدید را در این کتاب داشته باشد و آن‌ها را بهتر یاد بگیرد. چون هرچه مثال ملموس‌تر باشد، یادگیری و درک مفاهیم راحت‌تر است. در نتیجه اگر زبان‌آموز بتواند با توجه به شرایط و فرهنگ کشور خودش لغات را یاد بگیرد، آن‌ها را بهتر به خاطر می‌سپارد. همچنین، اگر تمایل دارید که در آزمون بین‌المللی و سختی شرکت کنید، با استفاده از این کتاب می‌توانید به تمام لغات، اصطلاحات و افعال عبارتی ضروری و مهم دسترسی داشته باشید. لغات این کتاب جزو پرکاربردترین واژگان و افعال در زبان انگلیسی هستند که مطمئنا در آزمون‌های مختلف به شما کمک می‌کنند.

از این کتاب می‌توان به عنوان یک کتاب کار خود‌آموز یا مکملی برای تمرین در کلاس استفاده کرد. پس حتما آن را به معلم خود پیشنهاد کنید تا علاوه بر کتاب کار پیشنهادی، از این کتاب هم استفاده کند. تمرین‌های به روز و اطلاعاتی راجع به تاریخ‌ لغات و اصطلاحات در واژه شناسی به شما کمک می‌کند تا به راحتی ریشه (Stem) یک واژه را تشخیص دهید.

علاوه بر این ، در این کتاب بخش‌هایی با عنوان Review وجود دارد که به شما کمک می‌کند بعد از چند درس تمام اطلاعات و آموخته‌های خود را بسنجید و حفظیاتتان را بررسی کنید.

جالب است بدانید که با وجود 60 درس، این کتاب، چندان قطور نیست و هر درس فقط یک تا سه صفحه دارد. آموزش هر لغت به صفحه‌ی اول و تمرین‌ها به صفحه‌ی دوم موکول می‌شود. پاسخ تمام این تمرین‌ها نیز در انتهای کتاب وجود دارد که به شما کمک می‌کند از پاسخ خود مطمئن شوید.

Oxford Idioms Phrasal Verbs

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب:

از همان ابتدای کتاب می‌توانید عناوین و موضوعات مختلف کتاب را در فهرست کاملی پیدا کنید. این عناوین به موارد زیر دسته بندی می‌شوند:

 • Introduction to idioms and phrasal verbs
 • مقدمه‌ای بر اصطلاحات و افعال عبارتی
 • Thinking-learning-knowledge
 • تفکر-یادگیری-دانش
 • Communicating with people
 • ارتباط با مردم
 • People and relationship
 • مردم و ارتباطات
 • Everyday topic
 • موضوعات روزانه
 • Out and about
 • گشت و گذار
 • Concept
 • مفهوم
 • Language
 • زبان

در بخش اول، در مطلب کوتاهی به معرفی اصطلاحات و افعال عبارتی پرداخته می‌شود و سپس تدریس با عنوان «What are the idioms?» آغاز می‌شود. در این بخش در جدول منظمی تمام اصطلاحات مد نظر معرفی می‌شوند و در صفحه‌ی بعدی، تمرینات مختلفی ارائه می‌گردد. تمرینات انواع مختلفی دارند تا به شما در درک بیشتر مطالب کمک کنند.

در این تمرینات، سرگرمی‌های مختلفی نظیر «جاهای خالی را با کلمات مناسب پر کنید»، «اصطلاح مربوط به جملات زیر را بنویسید»، «جدول را حل‌ کنید»، «جمله بسازید» و … به چشم می‌خورد. با حل دقیق و منسجم این تمرین‌ها لغات، اصطلاحات و افعال عبارتی را بهتر به خاطر می‌سپارید و می‌توانید از آن‌ها در مکالمات یا نگارش به زبان انگلیسی استفاده کنید.


بیشتر بخوانید: بهترین کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی

بیشتر بخوانید: دیکشنری آکسفورد را بیشتر بشناسید


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 3 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. مهدی
  17 بهمن 1401
  پاسخ دادن

  سلام و عرض ادب
  می خواستم بدونم چطوری می شه کتاب های آموزشی را تهیه کنم؟

  • ایرانمهر
   17 بهمن 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر شما میتوانید از طریق کتابفروشی های شعب کتب مربوطه را تهیه نمایید.

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید