IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
15 تا از نکات مهم گرامری تافل
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
24 دی 1401

15 تا از نکات مهم گرامری تافل که بیشترین تکرار را دارند

آیا رویای دریافت پذیرش در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزش عالی آمریکا را دارید؟ رویای شما می‌تواند محقق شود اگر تافل را با نمره بسیار بالا قبول شوید. تافل، که به احتمال زیاد طی آموزش زبان انگلیسی با نام آن آشنا شده‌اید، نیاز اساسی برای دانشگاه‌های برتر کشورهای انگلیسی زبان است. برای ثبت نام در چنین موسسات آموزش عالی، نمره تافل ضروری است. فرد باید مهارت‌های reading، speaking، Writing و listening استثنایی داشته باشد. این می‌تواند ورود داوطلبان آزمون را به دانشگاه‌های دارای رتبه برتر آمریکا تضمین کند.

قوانین گرامر تافل

اگر در گرامر انگلیسی متخصص نباشید نمی‌توانید انگلیسی یاد بگیرید. شما باید روی بهبود درک خود از گرامر تمرکز کنید. تا زمانی که درک شما از گرامر کامل نباشد، نمی‌توانید نمره بالایی را در تافل کسب کنید. در اینجا مهم است که توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید گرامر را در یک یا دو روز یاد بگیرید. شما باید تمام 24 ساعت خود را به داشتن دانش گسترده گرامر اختصاص دهید. شما باید سخت تلاش کنید تا به سطح لازم از دستور زبان برسید. ما برخی از قوانین گرامری اساسی اما مهم را فهرست کرده‌ایم. این به شما کمک می‌کند که واجد شرایط تافل شوید.

قوانین گرامر تافل

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

استفاده از حرف تعریف

استفاده از حرف تعریف «The» به ویژه برای کسانی که انگلیسی زبان نیستند کاملاً گیج کننده است. استفاده نادرست از یک کلمه اساسی مانند The  در یک جمله در هنگام نوشتن یا صحبت بسیار شرم آور است. اگر به دلیل تردید در استفاده صحیح از «The» در حین صحبت کردن، دست و پا بزنید، وضعیت می‌تواند حتی بدتر شود.

کلمه‌ای که قبلاً یک بار در جمله استفاده کرده‌اید، باید با «The» همراه شود. پس از بار اول که کلمه بدون the است، هر زمان که همان کلمه را تکرار می‌کنید، باید از «The» استفاده کنید. به عنوان مثال:

I saw a beggar asking for money. It was surprising for me to see people were shouting at the beggar who was looking shabby and dirty.

در اینجا کاملاً واضح است که «The» زمانی استفاده شده است که «begger» در جمله تکرار شده است.

«The» قبل از عناوین آشنا نیز استفاده می‌شود. از آنجایی که ما از قبل از شخص، مکان یا چیزی که در مورد آن صحبت می‌کنیم آگاه هستیم، بهتر است که از The  استفاده کنیم. به عنوان مثال: « The man we saw in the market yesterday is my neighbor.» در اینجا به نظر می‌رسد که آن شخص از قبل برای گوینده و شنونده نیز شناخته شده است. به همین دلیل است که قبل از man از حرف تعریف «The» استفاده می‌شود.

استفاده از ضمایر انعکاسی

شما باید از ضمایر انعکاسی مانند myself، yourself، themselves، herself، himself و itself به درستی استفاده کنید. در هنگام آماده سازی آزمون آن را در نظر داشته باشید.

کاربرد اصلی ضمایر بازتابی تأکید بر کلمه است. باید از آن برای نشان دادن نتیجه عملی که بر روی سوژه‌ای که انجام دهنده یک عمل است استفاده کنید. به عنوان مثال: « I myself went to The New York to meet him». در اینجا «myself» برای تأکید بر گزاره‌ای که بیان می‌کند استفاده می‌شود.

« You don’t underestimate yourself» در این جمله «yourself» مفعول فاعل و «you» فاعل است.

استفاده صحیح از فرم‌های فعل

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که هنگام شرکت در آزمون تافل مرتکب می‌شود، استفاده از افعال با فرم اشتباه در جمله است. فعل مهمترین بخش جمله است زیرا نشان می‌دهد که واقعاً چه کاری انجام می‌شود. اشتباه در استفاده از یک فعل می‌تواند بر نمره شما تأثیر بگذارد و شما شانس نمرات بالای مورد نظر را در آزمون از دست بدهید. اطمینان حاصل کنید که توانایی کافی برای استفاده از فعل‌های صحیح در یک جمله را در حین صحبت کردن و نوشتن دارید.

به عنوان مثال: « I have had tea.» در اینجا Had  قسمت سوم فعل have است و have در جمله، فعل کمکی است که زمان جمله را به ماضی نقلی یا همان حال کامل انگلیسی تبدیل می‌کند.

«I took tea». فعل «took» شکل دوم فعل «take» است و استفاده از شکل دوم به معنای عمل انجام شده در گذشته است. اگر «took» را با «tak» جابه‌جا کنیم، معنی کاملا تغییر می‌کند. استفاده ازtake در «I take tea» نشان می‌دهد که چیزی به طور منظم و روتین اتفاق میفتد. در حالی که استفاده از «take» در «I am taking tea» نشان می‌دهد که در حال حاضر کاری در حال انجام است و شما آن لحظه در حال نوشیدن چای هستید.

اگر از فرم‌های فعل به خوبی استفاده نکنید، ممکن است اشتباهات احمقانه زیادی مرتکب شوید که بر نمره شما به صورت منفی تأثیر می‌گذارد. مطمئن شوید که از فرم‌های فعل درست استفاده می‌کنید.

استفاده درست از قیدها

قید کلمه‌ای است که اطلاعات اضافی در مورد یک فعل، صفت یا قید دیگر می‌دهد. همانطور که در هنگام صحبت کردن و نوشتن از فعل به معنای صحیح استفاده می‌کنید، باید از قید نیز به همان شیوه استفاده کنید. به عنوان مثال: He is a very intelligent boy. در اینجا «very» صفت «intelligent» را تغییر می‌دهد و یک قید است.

« He read the chapter quickly». در اینجا «quickly» اطلاعات مربوط به فعل «read» را در اختیارمان قرار می‌دهد، زیرا نحوه خواندن فصل را نشان می‌دهد. استفاده صحیح از قیدها در جمله می‌تواند نمرات خوبی را در تافل به شما بدهد. چرا که آزمون تماماً در مورد استفاده صحیح از گرامر است. شما باید سوالات را تا حد امکان تمرین کنید تا مهارت‌های گرامر خود را بهبود بخشید.

استفاده از صفت‌ها

صفت‌ها اجزای ضروری یک جمله هستند. استفاده صحیح از آنها می‌تواند به شما کمک کند در آزمون استانداردی مانند تافل نمرات بالایی کسب کنید. اگر هنگام استفاده از صفت صحیح گیج شوید، اشتباهات زیادی خواهید کرد. شما باید از استفاده از صفت positive، comparative و superlative  در جمله آگاه باشید. به عنوان مثال: « I am a smart man » کلمه‌ی «smart» یک صفت پازیتیو است.

«I am smarter than you»،عبارت «smarter» صفتی است که در حالت comparative استفاده می‌شود. به استفاده از than  در جمله توجه کنید. این حالت برای مقایسه بین دو شخص، مکان یا چیز استفاده می‌شود.

« I am the smartest of all people present in the meeting ». کلمه‌ی «smartest» یک صفت superlative است.

در اینجا به خاطر داشته باشید که لازم نیست قوانین را به خاطر بسپارید. مهمتر از همه این است که شما بدانید که چگونه جمله را چارچوب بندی کنید.

انسجام در جملات

جملاتی که هنگام صحبت یا نوشتن می‌سازید باید با توجه به استفاده از زمان‌ها سازگار باشند. شما باید در ساختار جمله مهارت داشته باشید. شما باید درک کنید که چگونه تأثیر خوبی بر شنونده یا خوانندگان بگذارید. شما می‌توانید این کار را با ثابت بودن در استفاده از زمان‌های مختلف در یک جمله طولانی انجام دهید.

جمله‌ی « I never knew that I will not be able to achieve this target »- فاقد ثبات است زیرا «I never knew» در زمان گذشته است، در حالی که « I will not be able to achieve this target» در زمان حال است. طبق دستور زبان، جمله نادرست است زیرا قوانین دستوری مورد نیاز رعایت نمی‌شود.

« I never knew that I would not be able to achieve this target » – جمله صحیحی است که از لحاظ زمانی ثبات دارد.

قوانین گرامری آزمون تافل

از will یا shall در جمله‌واره‌های  شرطی استفاده نکنید

از استفاده از این افعال در جملات شرطی خودداری کنید. در جملات شرطی که با «if، when، before، after، as soon as، as long as و while» شروع می‌شوند مستلزم استفاده از فعل به صورت حال ساده هستید.

به عنوان مثال:

‘If you will not invite me, I will not come to the party.’-Wrong (غلط)

‘If you do not invite me, I will not come to the party.’-Right.(صحیح)

‘As long as I will be with you, you needn’t worry.’-Wrong.(غلط)

‘As long as I am with you, you needn’t worry.’-Right.(صحیح)

اگر گذشته با زمان حال ارتباط داشته باشد، از زمان حال کامل استمراری استفاده کنید

معمولاً افراد Present Perfect Continuous Tense را با Present Continuous Tense اشتباه می‌گیرند. آنها هنگام جمله‌سازی اشتباهات آشکاری مرتکب می‌شوند. شما باید بدانید که چگونه و کجا از Present Perfect Continuous Tense استفاده کنید. این وجه زمانی اتفاق می‌افتد که گذشته همچنان بر زمان حال تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال: «’I have been preparing for the test since 2016». در اینجا اقدامی در گذشته آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

به جملات دیگری نگاه کنید که به نظر می‌رسد در آن‌ها گذشته بر زمان حال تأثیر می‌گذارد:

‘The boys have been dancing since morning.’

‘Lata has been staying with me for 10 years.’

‘I have been walking for 6 hours.’

حالا تفاوت جملاتی که در بالا ذکر شد را با جملات زیر مشاهده کنید:

‘The boys are dancing.’

‘Lata is staying with me.’

‘I am walking.’

در این جملات اقدامی ‌انجام می‌شود اما اشاره‌ای به مدت زمان آن نشده است.

مکث بعد از عبارات شفاهی

همچنین باید بدانید که حین آزمون کجا و چه زمانی باید هنگام خواندن و صحبت کردن مکث کنید. اگر در یک نقطه اشتباه از جمله مکث کنید، در نهایت یک جمله بی معنی و نامناسب را بیان خواهید کرد. به عنوان مثال، اگر شما جمله‌ی « After eating the dogs all appeared satisfied» را بدون مکث بیان کنید، معنی واقعا چیز عجیبی درخواهد آمد. «بعد از خوردن سگ‌ها همه راضی به نظر می‌رسیدند»، آیا واقعا شما سگ خوار هستید؟ شاید هم بخواهید به جرم نقص حقوق حیوانات در‌ آمریکا دستگیر شوید.  شما باید بعد از eating کمی‌ مکث کنید و پس از آن باید نیمه بعدی را بیان کنید، یعنی «the dogs all appeared satisfied».

به جملات زیر دقت کنید:

“To make more money// you must work harder.”

“Seeing the child playing all alone// I went ahead to play with him.”

به خصوص به جایی که باید مکث کنید، توجه کنید. شما باید به اخبار انگلیسی و فیلم‌های ‌هالیوودی گوش دهید تا درک بهتری از مکث در حین بیان جمله داشته باشید.

استفاده صحیح از حروف اضافه

استفاده از حروف اضافه جزء ضروری زبان انگلیسی است. استفاده از حروف اضافه اشتباه نه تنها جملات را خراب می‌کند، بلکه بر شانس کسب نمره خوب در تافل نیز تأثیر منفی می‌گذارد. حروف اضافه زیادی مانند (out، with، along، across، towards، on، off، down، into، for، to، before، after، forward و … وجود دارد.

شما باید به اندازه کافی از این حروف اضافه استفاده کنید. تا زمانی که در گرامر خوب نباشید، نمی‌توانید از حروف اضافه صحیح در جملات استفاده کنید. این امر قبولی در آزمونی مانند تافل را برای شما دشوار می‌کند.

به برخی از اشتباهات رایج در حروف اضافه نگاهی بیندازید:

‘I live in Chandigarh in India.’- Wrong. (غلط)

‘I live at Chandigarh in India.’- Right.(صحیح)

‘I will meet you in Monday on 7 PM.’ -Wrong.(غلط)

‘I will meet you on Monday at 7 PM.’ – Right.(صحیح)

همیشه در بخش رایتینگ و اسپیکینگ تافل از حروف اضافه صحیح استفاده کنید. در غیر این صورت هدف شما از عضویت در یکی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا هرگز محقق نمی‌شود.

استفاده از اختصارات در رایتینگ

عبارات «Don’t، Didn’t، Isn’t، It’s، You’re، You’ve، Can’t، should’ve، would’ve، Hasn’t، Haven’t‌ و… اختصارات هستند. شما باید در استفاده از اختصارات توجه خاصی داشته باشید. استفاده نادرست از این کلمات می‌تواند معنای یک جمله را مخدوش کند.

به عنوان مثال: اگر به اشتباه به جای «It’s» «its» را بنویسید، جمله اشتباه خواهد شد و این یک اشتباه احمقانه خواهد بود.

همینطور، بین کلماتی مانند «Your، You’re»، «There، Their» و They’re تفاوت‌های زیادی ‌وجود دارد. جایگزینی یکی به جای دیگری باعث اشتباه وحشتناکی می‌شود. این روی نمره شما تاثیر می‌گذارد و شانس موفقیت شما در تافل را کاهش می‌دهد.

نکات مهم گرامری تافل

از حروف عطف استفاده کنید

طبق قوانین گرامر تافل از ساختن جملات سر هم و بدون مکث هنگام نوشتن خودداری کنید. جملات سرهم که در آن‌ها هیچ حرف عطفی وجود ندارد، تاثیر بسیار بدی بر ممتحن می‌گذارد. بخش رایتینگ تافل از شما می‌خواهد که در مورد موضوعات مشخص شده در قالب مقاله بنویسید. اگر در چنین جملاتی مرتکب اشتباه شوید، نمره‌ی منفی اخذ می‌کنید. پس از کاما، حروف ربط مانند «and، or، but، since، because و …» برای نوشتن یک جمله صحیح بر اساس دستور زبان استفاده کنید. اجازه دهید مثالی از یک جمله بیاوریم که به درستی اصلاح شده است:

Run-on Sentence-“I enjoyed dancing at the party my brother cheered while I danced.”

جمله‌ی سرهم

Correct Form- “I enjoyed dancing at the party, and my brother cheered while I danced.”

حالت صحیح

Incorrect-“It took many days for me to recover from illness my mother nursed me during my sickness.”

اشتباه

Correct- “It took many days for me to recover from illness. My mother nursed me during my sickness.”

حالت صحیح

جملات سرهم یا اصطلاحا، یک تک را با جملات صحیح مقایسه کنید. شما فوراً متوجه خواهید شد که اشتباه کجاست.

 

استفاده صحیح از آپوستروف

هنگام نوشتن یک جمله، باید از یک آپستروف و به دنبال آن s  به درستی استفاده شود. استفاده نادرست از آپوستروف یکی از رایج‌ترین اشتباهات در نوشتن بخش‌های تافل است. به نحوه استفاده از آپاستروف در جمله توجه ویژه‌ای داشته باشید.

‘The boy’s dream was to become an engineer.’

‘The boys’ dream was to be rich in future.’

هر دو جمله بالا درست است. اولی اشاره‌ای به «پسر» مفرد دارد و جمله دوم به رویای همه پسرها اشاره دارد.

تطابق اسم و ضمیر

هنگام صحبت کردن و نوشتن به استفاده از اسامی و ضمیرها در جمله بسیار دقت کنید. یک فاعل مفرد اسم مفرد را می‌گیرد و فاعل جمع اسم جمع را با یک ضمیر مطابق اسم یا ضمیری که قبلاً در جمله استفاده شده است می‌گیرد. اگر اسم و ضمیر صحیح را در جمله به کار نبرید، در آزمون اشتباهی مرتکب می‌شوید که کل نمره شما را پایین می‌آورد.

اجازه دهید به چند مورد از تطابق اسم و ضمیر اشاره کنیم:

‘John and Jack didn’t know where they had lost their belongings.’

‘Do you know where your mother had kept her luggage?’

‘None of the girls was ready to accept her mistake.’

استفاده صحیح از حروف ربط

استفاده از حروف ربط باید هنگام صحبت کردن و نوشتن مناسب باشد. با آگاهی کامل از نحوه استفاده از حروف ربط در زبان انگلیسی می‌توانید از استفاده نادرست آن‌ها جلوگیری کنید. حروف ربط کلمات پیوند دهنده هستند که جملات پیچیده ایجاد می‌کنند.

به عنوان مثال: «I know him» یک جمله ساده است، اما «’I know him because he lives in my neighborhood» یک جمله طولانی و پیچیده است که با دو جمله ساده ساخته شده است. کلمه «because» کلمه ربط برای اتصال دو جمله است، یعنی «I know him» و « he lives in my neighborhood».

حروف ربط زیادی در زبان انگلیسی مانند «after، before، and، since، though، whether، whereas، whenever، whoever و …» وجود دارد.

این سطح راحتی شما با حروف ربط است که باعث می‌شود انگلیسی تاثیرگذار و موثر صحبت کنید و بنویسید.

سخن آخر

اینها برخی از مهم‌ترین قوانین گرامری هستند که باید برای بالا بردن نمره امتحان تافل خود یاد بگیرید. تافل یکی از چالش برانگیزترین تست‌های زبان انگلیسی در حال حاضر است. ورود شما به بهترین موسسات آموزشی مستقر در ایالات متحده به میزان مهارت شما در گرامر بستگی دارد.

اگر سبک نوشتاری و گفتاری چشمگیری در زبان انگلیسی دارید، مطمئناً می‌توانید تافل را با نمرات بسیار بالا دریافت کنید و در نهایت به دانشگاه یا موسسه رویای خود برسید. توصیه می‌کنیم که برای تسلط بیشتر، در یکی از دوره‌های آموزش و آمادگی برای آزمون تافل ایرانمهر، که توسط بهترین و باتجربه‌ترین اساتید در تهران ارائه می‌شود، ثبت نام کنید.

بیشتربخوانید:10 قانون طلایی گرامر در آزمون تافل که حتما باید بدانید

بیشتر بخوانید:ساختار آزمون تافل و هر آنچه که راجع به نحوه برگزاری آن باید بدانید

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 2 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید