IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
نوشتن مقاله یکپارچه تافل با یک طرح 7 مرحله ای
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
27 خرداد 1402

نوشتن مقاله یکپارچه تافل با یک طرح 7 مرحله‌ای

“موضوع  نوشتن من چه خواهد بود؟”

“آیا زمان کافی برای تمام کردن نوشته خود خواهم داشت؟”

در پایان نوشتن چقدر دست (و مغزم) درد خواهد داشت؟

وقتی می‌نشینید تا مقاله یکپارچه تافل را بنویسید، احتمالاً سؤالات زیادی به ذهن شما خطور خواهد کرد.

اگرچه سایر آزمون دهندگان اطراف شما ممکن است با این سؤالات آزاردهنده دست و پنجه نرم کنند، شما باید نفس عمیقی بکشید و خود را آرام کنید و بعد با اطمینان به نوشتن بپردازید.

ما به شما اطمینان می‌دهیم که پس از خواندن این مقاله خواهید توانست یک متن یکپارچه بی‌نظیر بنویسید.

اولین چیزی که باید مدنظر داشته باشید این است که در آزمون تافل، بخش رایتینگ یکپارچه با بخش رایتینگ مستقل متفاوت است. این دو مقاله مهارت‌های مختلفی را آزمایش می‌کنند. آنها به شما این فرصت را می‌دهند که دانش انگلیسی خود را به روش‌های مختلف بروز دهید.

مقاله یکپارچه توانایی شما را در درک چگونگی ارتباط یک متن خواندن و سخنرانی شنیداری آزمایش می‌کند.

مقاله یکپارچه تافل چیست

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

مقاله یکپارچه تافل چیست؟

برای نوشتن مقاله یکپارچه شما باید ابتدا یک قطعه کوتاه را خوانده و سپس به‌صورت انتخابی به همان موضوع گوش دهید.

شما می‌توانید در طول آزمون به قسمت ریدینگ (و یادداشت‌های خود از سخنرانی شنیداری) مراجعه کنید. شما باید خود را برای یک موضوع آکادمیک در یکی از زمینه‌های زیر آماده کنید: علوم زیستی، علوم اجتماعی، علوم فیزیکی یا علوم انسانی.

سپس شما 20 دقیقه برای نوشتن مقاله فرصت خواهید داشت. در نوشتن این مقاله هم قسمت ریدینگ و هم سخنرانی شنیداری با هم ترکیب می‌شود. ممکن است برایتان این کار سخت بنظر برسد اما نباید نگران این موضوع باشید. کافیست مراحل زیر را برای موفقیت در نوشتن یکپارچه دنبال کنید.

اما ابتدا، بیایید ببینیم چگونه می‌توانید برای مقاله یکپارچه آماده شوید.

قبل از حضور در آزمون سعی کنید آماده شوید!

خبر عالی این است که می‌توانید برای این قسمت از تافل به‌طور کامل آماده شوید.

در ادامه چند روش وجود دارد که می‌توانید انجام دهید:

هر هفته یک یا دو مقاله تمرینی بنویسید. کم کم متوجه خواهید شد که مقالات شما رو به بهبود است. می‌توانید مهارت‌های خود را با سؤالات آزمایشی یکپارچه به‌صورت آنلاین آزمایش کنید، یا حتی با استفاده از قسمت‌هایی از کتاب‌ها و سخنرانی‌های رایگان آنلاین، آزمون آزمایشی خود را بسازید.

مهارت‌ شنیداری خود را هر روز تمرین کنید. شما می‌توانید این کار را با گوش دادن به پادکست‌ها انجام دهید و بهترین پادکست انگلیسی برای شروع، EnglishClass101 کاری از Innovative Language است. این پادکست برای زبان‌آموزان انگلیسی در تمام سطوح، از مبتدی تا پیشرفته طراحی شده است و می‌تواند به شما در بهبود گوش دادن به روشی آسان و دوستانه کمک کند.

رویدادهای جاری در مورد موضوعات اصلی در علوم زیستی، علوم اجتماعی، علوم فیزیکی و علوم انسانی را بخوانید. سایت‌هایی در مورد این موضوعات وجود دارد که برای زبان‌آموزان انگلیسی ساخته شده است. این منابع برای یادگیری موضوعات رایج تافل گزینه‌ای عالی هستند. البته، شما هرگز نمی‌توانید حدس بزنید که دقیقاً چه موضوعی را در روز روز امتحان تافل دریافت خواهید کرد، اما باید بدانید که حداقل تمرینات خواندن زیادی خواهید داشت!

در یک امتحان تمرینی کامل و دارای نمره شرکت کنید. در خانه و به‌تنهایی در امتحان عملی شرکت نکنید در عوض سعی کنید یک امتحان تمرینی کامل بدهید که به شما نمره واقعی و بازخوردی از مربیان دارای گواهینامه تافل می‌دهد. BestMyTest بهترین سایت برای آزمون‌های کامل تافل است. با این سایت نه تنها می‌توانید در امتحانات تمرینی تافل شرکت کنید و نمره کار خود را دریافت کنید، بلکه بازخوردی که دریافت خواهید کرد دقیقاً به شما می‌گوید که چگونه می‌توانید مقاله‌نویسی خود را به‌طور کلی بهبود بخشید.

یک مدرس تافل پیدا کنید. اگر ترجیح می‌دهید در اوقات فراغت خود به‌صورت آنلاین با یک معلم خصوصی کار کنید، پس سعی کنید مدرسان تافل در Verbling را جست‌وجو کنید. اگر ترجیح می‌دهید شخصاً با معلم تافل خود ملاقات کنید، به Wyzant مراجعه کنید—حتی معلمانی در Wyzant وجود دارند که در آموزش نوشتن انگلیسی تخصص دارند، بنابراین اگر بیش از هر چیز دیگری به کمک مقاله نیاز دارید به‌دنبال این معلمان باشید.

سرانجام، پس آنکه توانستید خود را آماده کنید، روز موعود فرا می‌رسد.

یک طرح 7 مرحله‌ای برای نوشتن مقاله

پیدا کردن موضوع

موضوع مشترکی برای بخش‌های خواندن و شنیدن پیدا کنید. موضوع ایده کلی است که در تمام قسمت‌های متن یافت می‌شود و در چند واژه محدود می‌شود به دنبال کلمات و ایده‌های تکراری در سراسر بخش‌ها باشید تا از این طریق بتوانید موضوع متن خود را پیدا کنید.

به‌نظر شما موضوع این متن چیست؟

Lemon, strawberry, chocolate…no matter what the flavor, birthday cake has been a tradition for thousands of years. Often decorated with flowers or candles, birthday cake is an important part of any birthday celebration.

پاسخ؟ کیک تولد. این کلمات تکراری کلی‌ترین ایده در سراسر پاراگراف هستند!

پیدا کردن ادعا

از خود بپرسید: “نویسنده یا سخنران در مورد این موضوع چه نظری دارد؟” پاسخ این سوال ادعای شماست. اغلب اوقات، پس از یک مقدمه کوتاه در مورد موضوع، این ادعا را می‌شنوید.

آیا می‌توانید ادعا را در این مثال پیدا کنید؟ به یاد داشته باشید، این نکته اصلی نویسنده در مورد موضوع (کیک تولد) است.

Often decorated with flowers or candles, birthday cake is an important part of a birthday celebration for a few reasons. First, it helps the birthday person feel special. It also provides a fun activity for the party and a way for each guest to be included in the celebration.

پاسخ؟ ادعا در جمله اول آمده است: “کیک تولد بخش مهمی از جشن تولد است.” این نکته اصلی نویسنده است یعنی ادعایی که اثبات می‌کنند.

مقاله یکپارچه تافل

دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی

دوره های آنلاین انگلیسی ایرانمهر
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای بزرگسالان

دلایل را بیابید

در مرحله بعد، به دلایلی که این ادعا را در هر دو قسمت خواندن و شنیدن توضیح یا اثبات می‌کند، گوش دهید یا آن‌ها را بخوانید. این دلایل ممکن است نمونه‌ها، حقایق یا جزئیات دیگری باشند. اگر احساس سردرگمی به شما دست دارد، نترسید! به انتقال‌های جمع مانند «بعدی»، «همچنین» و «به‌علاوه» گوش دهید. این کلمات انتقالی به شما سرنخی می‌دهد که جزئیات مهم در راه است!

بیایید دوباره به مثال خود نگاه کنیم. این بار، بیایید دلایلی را پیدا کنیم که نویسنده معتقد است کیک تولد بسیار مهم است. فراموش نکنید، این کلمات انتقالی به شما سرنخ‌هایی برای یافتن دلایل می‌دهد!

Often decorated with flowers or candles, birthday cake is an important part of a birthday celebration for a few reasons. First, it helps the birthday person feel special. It also provides a fun activity for the party and a way for each guest to be included in the celebration.

پاسخ؟ سه ادعا وجود دارد:

کیک تولد به صاحب تولد احساس خاص بودن می‌دهد.

این یک فعالیت سرگرم‌کننده برای مهمانی فراهم می‌کند.

روشی برای دعوت کردن هر مهمان فراهم می‌کند.

نکته: برخی از زبان‌آموزان هنگام خواندن یا گوش دادن موضوع، ادعا و دلایل را یادداشت می‌کنند. به این ترتیب آنها می‌توانند به‌راحتی مقاله خود را سازماندهی کنند. اما درست نیست هر کلمه‌ای را که می‌شنوید یادداشت کنید! فقط تا جایی که می‌توانید موضوع، ادعا و دلایل را بنویسید. به هر حال می‌توانید مقاله‌تان را با عبارات و واژگان خود بنویسید.

ارتباط بین Readingو Listening را بیابید

هدف مقاله یکپارچه TOEFL این است که قسمت‌های خواندن و شنیدن را به یکدیگر متصل کند. به ادعاهایی که در قسمت‌های ریدینگ و لیسنینگ شناسایی کردید نگاهی بیندازید. آیا آن‌ها را موافق می‌یابید یا مخالف؟

به این دو ادعا دقت کنید. به‌نظر شما موافق هستند یا مخالف؟

ادعای شماره 1 : Birthday cake is a positive tradition because it helps people celebrate with family and friends.

 ادعای شماره 2 : Birthday cake is a negative tradition because people should be able to celebrate their birthdays with whatever dessert they like, not just birthday cakes.

پاسخ؟ این دو ادعا با هم اختلاف دارند.

مقاله خود را سازماندهی کنید!

دو روش برای سازماندهی مقاله شما وجود دارد: سبک بلوک یا نکته به نکته.

سبک بلوک

برای یک مقاله به سبک بلوک، باید با مقدمه‌ای شروع ‌کنید که ارتباط بین متن ریدینگ و لسنینگ را توضیح می‌دهد.

سپس، تمام نکات ریدینگ را در یک پاراگراف با یکدیگر ترکیب کرده و تمام نکات مربوط به لسنینگ را در پاراگراف دیگر ترکیب ‌کنید.

اگر در درک برخی از جزئیات در قسمت خواندن یا گوش دادن (یا هر دو) مشکل داشتید، این روش بسیار خوبی است.

چگونه می‌توانید این ایده‌ها را به سبک بلوکی سازماندهی کنید؟

 ادعای خواندن : Birthday cake is a positive tradition because it helps people celebrate with family and friends.

 ادعای شنیداری : Birthday cake is a negative tradition because people should be able to celebrate their birthdays with whatever dessert they like, not just birthday cakes.

پاسخ؟ برای سبک بلوک، فقط دو پاراگراف بسازید! همه ایده‌های خواندن را در پاراگراف اول و همه ایده‌های شنیداری را در پاراگراف دوم قرار دهید. در این مورد، پاراگراف اول به عنوان یک سنت مثبت از کیک تولد صحبت می‌کند و پاراگراف دوم در مورد منفی بودن آن صحبت می‌کند.

سبک نکته به نکته

این روش سازماندهی شبیه به سبک بلوک شروع می‌شود، با مقدمه‌ای که رابطه بین ادعاها را توضیح می‌دهد.

اما به جای جدا کردن خواندن و شنیدن در سبک بلوک، هر پاراگراف حول یک نکته سازماندهی می‌شود. خواندن و گوش دادن از طریق جزئیاتی که به اشتراک می‌گذارند به هم متصل می‌شوند. این نوع سازماندهی درک عمیق‌تری از سخنرانی خواندن و شنیدن را نشان می‌دهد.

چگونه می‌توانید این ایده‌ها را به سبک نکته به نکته سازماندهی کنید؟

ادعای Reading : Birthday cake is a positive tradition because it helps people celebrate with family and friends.

ادعای Listening : Birthday cake is a negative tradition because people should be able to celebrate their birthdays with whatever dessert they like, not just birthday cakes.

پاسخ: برای نوشتن یک مقاله به سبک نکته به نکته، شما یک پاراگراف متمرکز بر “جشن‌ها” دارید. در اینجا، شما جزئیات را در قسمت خواندن (مردم باید با کیک تولد با خانواده و دوستان جشن بگیرند) و قسمت شنیداری (مردم باید به هر شکلی که انتخاب می‌کنند جشن بگیرند) توضیح می‌دهید.

از کلمات انتقالی استفاده کنید

تا اینجا موضوع، ادعا و جزئیات را مشخص کرده‌اید. شما تصمیم گرفته‌اید که از کدام نوع سازماندهی استفاده کنید. حالا انشاء را چگونه می‌نویسید؟

ابتدا از کلمات انتقالی خود استفاده کنید. یک کلمه انتقالی به خواننده نشان می‌دهد که جملات شما چگونه با یکدیگر مرتبط هستند. این کلمات اغلب در ابتدای جملات قرار می‌گیرند.

اگر قسمت‌های خواندن و شنیدن دیدگاه‌های متضادی را دنبال می‌کند، می‌خواهید با استفاده از کلمات انتقالی متضاد مانند “however” و “but”  و  “although نشان دهید که متوجه این موضوع شده‌اید.

اگر دیدگاه‌ها مشابه هستند، از کلمات انتقالی مقایسه‌ای استفاده کنید مانند “similarly” ، “also” و “equally”. همچنین می‌توانید اعداد را به ابتدای پاراگراف‌ها انتقال دهید. به عنوان مثال: “first” “next” یا “lastly.”

نوشتن مقاله یکپارچه تافل

دوره های خصوصی آموزش زبان انگلیسی

دوره های خصوصی انگلیسی ایرانمهر
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

پارافریز کردن

بازنویسی (یا بازگویی ایده‌ها به زبان خودتان) برای کسب نمرات بالا بسیار مهم است!

روبریک‌های رسمی رایتینگ تافل را بررسی کنید تا متوجه شوید که پارافریز کردن چقدر مهم است. سعی کنید از کلمات، عبارات یا اصطلاحات دقیقاً مشابه قسمت خواندن یا شنیدن خودداری کنید.

در اینجا چند کار وجود دارد که می‌توانید برای آسان‌تر کردن تفسیر در هنگام نوشتن مقاله انجام دهید:

  • مترادف‌های زیادی را یاد بگیرید (کلماتی که معنی یکسانی دارند).
  • واژگان انگلیسی خود را بسازید.
  • ساختار جملات و اشکال فعل زیادی را بیاموزید.

به یاد داشته باشید، شما فرصتی خواهید داشت که نظر خود را در مقاله مستقل تافل به اشتراک بگذارید. برای مقاله یکپارچه، می‌خواهید به نکاتی که شنیده یا خوانده‌اید پایبند باشید. هیچ یک از نظرات خود را حتی در پاراگراف نتیجه‌گیری اضافه نکنید.

این مقاله تماماً در مورد درک ارتباط بین ریدینگ و قسمت‌های شنیداری است و تا جایی که می‌توانید آن را با کلمات خودتان بازگو کنید.

هر موقع احساس آمادگی کردید، مداد خود را بردارید و نوشتن مقاله یکپارچه تافل را شروع کنید و با اطمینان آن را بنویسید.

درصورتی که در روند آمادگی آزمون تافل خود نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید با متخصصان ما تماس بگیرید. آموزشگاه زبان ایرانمهر با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه آموزش زبان است. همچنین شما می‌توانید برای مشاوره و تعیین سطح رایگان و ثبت‌نام در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و سایر زبان‌ها فرم مشاوره رایگان را پر نمایید. کارشناسان آموزش در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگویی سوالات شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید: 8 نکته طلایی برای افزایش چشمگیر نمره تافل خود

بیشتر بخوانید: 10 قانون طلایی گرامر در آزمون تافل که حتما باید بدانید

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 2 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید