IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
شش آزمون برای تعیین سطح زبان اسپانیایی
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
6 بهمن 1397

شش آزمون برای تعیین سطح زبان اسپانیایی

.Ding! Level up

عبارت بالا برایتان آشنا نیست؟

شما که عاشق بازی های ویدیویی و بازی های گوشی های هوشمند هستید، حتما بارها و بارها هر وقت از یک مرحله به مرحله دیگر رفتید، این دو کلمه و صدای دینگ معروف آن را زیاد شنیدید!

پیشرفت در مراحل یک بازی، حس پیروزی و موفقیت به شما می دهد.

آیا اجرای این ایده در تقویت و پیشرفت زبان اسپانیایی فوق العاده نیست؟

با آزمون های تعیین سطح اسپانیایی این کار امکان پذیر است!

این آزمون ها سطح مهارت های شما در زبان اسپانیایی را بررسی می کنند و به شما می گویند مهارت های شما چه زمانی پیشرفت می کنند و به سطح بالاتری می روند.

شش آزمون برای تعیین سطح زبان اسپانیایی

دوره های حضوری زبان اسپانیایی

دوره های حضوری اسپانیایی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان اسپانیایی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان اسپانیایی برای بزرگسالان

چرا باید مهارت  های زبان اسپانیایی خودتان را محک بزنید؟

علاوه بر اینکه یادگیری زبان اسپانیایی می تواند به اندازه بازی های ویدیویی سرگرم کننده و لذت بخش باشد، دلایل بسیار دیگری وجود دارد که باید مهارت های زبان اسپانیایی را محک بزنید:

  • برای اینکه بدانید تا تسلط کامل بر زبان اسپانیایی چقدر فاصله دارید. ممکن است از دانستن اینکه دانش کلی زبان اسپانیایی شما چقدر است لذت ببرید. اما برای اینکه بدانید چقدر تا تسلط کامل به این زبان فاصله دارید باید سطح زبانتان را بدانید.
  • برای اینکه زبان اسپانیایی را در رزومه کاری و تحصیلی خودتان لحاظ کنید. اگر می خواهید زبان اسپانیایی را در فهرست مهارت های رزومه کاری و تحصیلی تان وارد کنید، باید بدانید سطح دقیق زبان شما چیست و از اغراق یا کم گویی درباره خودتان اجتناب کنید. با انجام یک تست تعیین سطح به زبان اسپانیایی، می توانید به کارفرمایتان بگویید دقیقا چقدر زبان اسپانیایی بلد هستید.
  • برای اینکه دوره مناسب با سطح دانشتان را انتخاب کنید. تعیین سطح زبان پیش از شرکت در کلاس های زبان اسپانیایی در آموزشگاه ها یا به صورت خصوصی می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند. ثبت نام در دوره اشتباه خیلی راحت است. اگر دوره ای بالاتر یا پایین تر از سطح واقعی شما باشد، می تواند به راحتی مهارت های شما را تخریب کند.

روش استفاده از تست های تعیین سطح  زبان اسپانیایی

به نظر می رسد عبارت «تعیین سطح زبان» فرآیند سخت و گران قیمتی باشد، اما بررسی و تعیین سطح زبان اسپانیایی می تواند کاملا ساده و صد در صد رایگان باشد. در ادامه فهرستی از تست های رایگان را به شما معرفی می کنیم که می توانید به صورت آنلاین از آن ها استفاده کنید.

اما پیش از شروع باید چند نکته را به شما بگوییم تا مطمئن شویم از این تست ها به درستی استفاده می کنید!

  • وقتی در حال انجام تست هستید، از هیچ نوع دیکشنری یا مرجع کمک نباید استفاده  کنید. این مسئله خیلی مهم است که وقتی در حال انجام تست هستید، هیچ مرجعی به شما کمک نکند و نتیجه ای که از آزمون به دست می آید به هیچ عنوان نباید تحت تاثیر کمک های بیرونی باشد. اگر فکر می کنید لازم است معنی کلمه ای را چک کنید یا برای جواب دادن به سوالی از ابزار یا کتاب ها استفاده کنید، به این معنی است که آن مبحث یا آن کلمه را بلد نیستید. بهترین جوابی که فکر می کنید می شود به سوال داد را یادداشت کنید و ادامه بدهید.
  • یادتان باشد وقتی به سوال ها پاسخ می دهید، مدیریت زمان داشته باشید. این تست مسابقه نیست که هر کس زودتر تمام کرد برنده باشد. مدیریت زمان مهم است. تند یا کند جواب دادن به نفع شما نیست. باید با دقت و در بازه زمانی که برای شما در نظر گرفته شده است به سوال ها پاسخ دهید.
  • در نهایت، هر تست را فقط یک بار پاسخ بدهید تا نتیجه آن قابل اعتماد باشد. بسیاری از تست ها به شما نشان می دهد کدام سوال را غلط جواب دادید.

اگر پاسخ ها را ببینید، برگردید و برای بار دوم به یک تست جواب بدهید، نتیجه این آزمون به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست و مهارت های واقعی شما را نشان نمی دهد.

امتیاز تست های  تعیین سطح زبان اسپانیایی چطور حساب می شود؟

بیشتر این منابع امتیازاتی بر اساس چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها (CEFR) به شما می دهند. محدوده این امتیازات از A1 تا C2 است.

مبتدی (Beginner)

A1 و A2 نشان می دهند که زبان آموزان دانش و کاربرد مقدماتی زبان را می دانند.

متوسط (Intermediate)

B1 و B2 نشان دهنده این است که زبان آموز می تواند در سطح متوسط صحبت کند. B1 آستانه و B2 بالاتر از سطح متوسط است.

پیشرفته (Advanced)

C1 و C2 بالاترین سطوح یادگیری زبان هستند. هر دو نشان دهنده مهارت در زبان اسپانیایی هستند، اما C2 نشان دهنده تسلط کامل در زبان اسپانیایی است.

شش تست برای  تعیین سطح زبان اسپانیایی

Cervantes Escuela Internacional

مدت/طول آزمون:

پنج سطح و در مجموع 53 سوال

ساختار:

این تست شامل جملاتی ناقص با جاهای خالی برای جایگذاری کلمات همراه با پاسخ های چند گزینه ای است. سوالات بر اساس سطح تقسیم بندی شده اند، برای اینکه به مرحله بعد بروید، باید حداقل به هشت سوال پاسخ صحیح بدهید.

خوب است بدانید:

این تست توسط یکی از مشهورترین و معتبرترین مراکز زبان اسپانیایی طراحی شده است؛ بنابراین نقطه خوبی برای شروع است. لطفا این مسئله را در نظر داشته باشید که نتایج این آزمون به زبان اسپانیایی در اختیار شما قرار می گیرد ولی صرف نظر از سطحی که در آن هستید می توانید محتوای آن را بفهمید.

وقتی پاسخ دادن به سوالات تست تمام شد، می توانید سوالاتی را که به آنها اشتباه پاسخ دادید، دوباره مرور کنید. از این تست برای این استفاده کنید که بدانید در کدام حوزه های یادگیری زبان اسپانیایی نیاز به کمک دارید.

شش آزمون برای تعیین سطح زبان اسپانیایی

Transparent  Language

مدت/طول آزمون:

چهار بخش جداگانه با 10 تا 15 سوال در هر بخش و مجموعا 150 سوال

ساختار:

این تست دانش گرامر (دو بخش)، واژگان و خواندن و درک مطلب (هر کدام یک بخش) را محک می زند. سوالات شامل سوالات چند گزینه ای، پیدا کردن ایراد در یک جمله و انتخاب جواب درست بر اساس خواندن متون کوتاه است.

خوب است بدانید:

حواستان باشد در روند آزمون دکمه «Restart Test» را در پایین صفحه فشار ندهید! این دکمه به طرز خطرناکی نزدیک دکمه «Next Section» قرار گرفته است و احتمال اینکه به اشتباه دکمه دیگر را فشار بدهید و تمام زحماتتان به نقطه شروع برگردد خیلی زیاد است.

با اتمام سوالات می توانید ببینید در کل چند سوال را درست جواب دادید، اما برای اینکه هر قسمت را به طور دقیق بررسی کنید و بفهمید کدام سوالات را اشتباه جواب دادید، باید در سایت ثبت نام کنید.

Battersea  Spanish

طول/مدت آزمون:

این آزمون شش قسمت و هر قسمت حدودا 20 سوال دارند.

ساختار:

این تست شامل سوالات fill-in-the-blank و سوالات چند گزینه ای است.

خوب است بدانید:

برای استفاده از این آزمون باید در سایت ثبت نام کنید و نتایج آزمون به آدرس ایمیل شما ارسال می شوند.

هر سوال یک گزینه «I don’t know» دارد، بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم جواب سوالی را که نمی دانید حدس نزنید و اگر از جواب سوالی مطمئن نیستید، از این گزینه استفاده کنید. انتخاب این گزینه باعث می شود نتیجه آزمون معتبر و قابل اعتمادتر باشد.

همچنین گزینه ای وجود دارد که می توانید آزمون را تا هر جایی که جواب دادید ذخیره کنید و اگر وقت ندارید همه آن را یک بار جواب بدهید، ادامه آن را بعدا کامل کنید.

Lengalia

طول/مدت آزمون:

این تست شامل سه قسمت است و برای پاسخ دادن به آن حدودا 20 دقیقه زمان لازم است.

ساختار:

علاوه بر تست گرامر و درک مطلب، این تست یک مولفه منحصر به فرد دارد: سوالات درک مطلب شفاهی

خوب است بدانید:

برخلاف تست های دیگر در این فهرست، این تست به بخش های مختلف تقسیم نمی شود. در عوض، انواع مختلف سوالات در یک زمان و در یک آزمون در اختیار شما قرار می گیرند.

برای سوالات درک مطلب شفاهی لازم است به یک فایل صوتی که در آن به وضوح صحبت می شود گوش بدهید و جواب درست را بر اساس چیزی که شنیدید انتخاب کنید.

وقتی یک بار تست را کامل جواب دادید، Lengalia به شما پیشنهاداتی برای دوره های آنلاین می دهد که مناسب سطح و سواد شماست. اگر به دنبال یک دوره خوب هستید، از این وبسایت استفاده کنید!

دوره های آنلاین زبان اسپانیایی

دوره های آنلاین اسپانیایی ایرانمهر
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان اسپانیایی برای کودکان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان اسپانیایی برای نوجوانان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان اسپانیایی برای بزرگسالان

Cambridge  Institute

طول/مدت آزمون:

این آزمون یک تست تعیین سطح درست و حسابی است  که 60 سوال دارد.

ساختار:

این تست به عنوان مجموعه ای از سوالات چند گزینه ای با شش گزینه ارائه می شود.

خوب است بدانید:

امتیازات این آزمون از CEFR پیروی نمی کند، بلکه بینشی درباره سطح فعلی دانش زبان اسپانیایی به شما می دهد.

یادتان باشد اگر صفحه آزمون را پیش از اتمام آن ببندید، دفعه بعد باید از ابتدا شروع کنید!

این تست هم از آن مواردی است که برای فعال شدن باید ثبت نام کنید و نتیجه آن به ایمیلتان فرستاده می شود. نتیجه آزمون در عرض چند دقیقه برای شما ارسال می شود و به شما می گوید در طیف گسترده زبان اسپانیایی، شما در کدام نقطه قرار دارید. متاسفانه نتیجه آزمون به شما نمی گوید کدام سوال ها را اشتباه جواب دادید، به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم بار دیگر به آزمون برگردید و سوالاتی را نمی دانید مطالعه کنید.

Language  Trainers

طول/مدت آزمون:

می توانید بین 10 تا 70 سوال و با ترتیب افزایشی 10 سوال، تستی را انتخاب کنید. هر چقدر سوالات بیشتری جواب بدهید، نتیجه آزمون شما معتبرتر خواهد بود.

ساختار:

سوالات این تست فقط چند گزینه ای هستند.

خوب است بدانید:

تمرکز این آزمون روی گرامر است، اما چند سوال درک مطلب هم در بین آن ها وجود دارد.

امتیاز این آزمون بر اساس CEFR نیست، ولی با این حال می تواند برای فهمیدن سطح مهارت های گرامر مفید باشد.

در این آزمون هم اگر جواب سوالی را نمی دانستید یا مطمئن نبودید، از گزینه «I don’t know» استفاده کنید.

وقتی به سوالات جواب دادید، ایمیلتان را وارد کنید تا نتیجه آزمون و فهرستی از سوالاتی که اشتباه جواب دادید در همان صفحه آزمون برای شما نمایان شود (البته یک نسخه از تمام اطلاعات به صندوق پستی ایمیلتان هم ارسال می شود.)

شش آزمون برای تعیین سطح زبان اسپانیایی

با دانستن سطح  مهارت های زبان اسپانیایی چه کنیم؟

دیدید چقدر آسان بود؟

حالا شما می دانید در دنیای یادگیری زبان اسپانیایی کجا ایستاده اید. بعد از این می توانید از دانشتان در راه های مختلف استفاده کنید.

ممکن است بخواهید یک کتاب جدید بخوانید، یک برنامه برای تقویت زبان اسپانیایی دانلود کنید، در کلاس آموزش زبان اسپانیایی ثبت نام کنید یا فقط روی مطالعات زبان اسپانیایی تمرکز کنید تا واژگان را تقویت کنید و به سطح بالاتری از زبان اسپانیایی بروید؛ در هر حالت، سطح جدید و قطعی زبانتان به شما کمک می کند.

دینگ! تبریک می گویم! حالا دقیقا می دانید سطح دانش زبان اسپانیایی شما چیست!

این آگاهی، مزیت بسیار مهمی برای شما دارد: هدفی برای رسیدن به آن!

شما را در سطوح بالاتر زبان اسپانیایی می بینم ?

بخوانید: چرا انگیزه برای یادگیری زبان اسپانیایی مهم است؟

بخوانید: پنج برنامه آموزشی زبان اسپانیایی برای حرفه ای ها

بخوانید: شش اپلیکیشن برای یادگیری گرامر زبان اسپانیایی

دوره های خصوصی زبان اسپانیایی

دوره های خصوصی اسپانیایی ایرانمهر
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان اسپانیایی برای نوجوانان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان اسپانیایی برای بزرگسالان

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید