IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان پرتغالی
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
2 مهر 1401

بهترین فیلم‌ها برای یادگیری زبان پرتغالی

Luzes, câmera, ação!

این جمله معادل عبارت پرتغالی برزیلی ” نور، دوربین، حرکت!” است و شما به آن نیاز دارید.

شما به تماشای فیلم‌های درجه یک نمی‌پردازید تا صرفاً آن‌ها را به لیست فیلم‌های مورد علاقه خود اضافه کنید، مهم‌تر از آن این است که یاد بگیرید چگونه باید یک فیلم را برای تقویت زبان پرتغالی خود نگاه کنید.

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان پرتغالی

چرا باید پرتغالی را با تماشای فیلم یاد بگیرید؟

با دیدن فیلم می‌توانید کمی به خود استراحت بدهید، بدون آنکه واقعاً مطالعه را کنار بگذارید. گاهی اوقات مغز شما دچار خستگی مطالعه می‌شود. زمانی به این مسأله پی می‌برید که پس از مدت زمان زیادی دیگر نمی‌توانید حتی یک دقیقه روی کتاب درسی آموزش پرتغالی خود تمرکز کنید. به‌نظر می‌رسد که مغز شما دیگر کشش به‌خاطر سپردن اطلاعات را ندارد و اطلاعاتی را که به آن داده‌اید مرتباً فراموش می‌کند.

این حالت بهترین زمان برای استراحت و دیدن یک فیلم است. فیلم‌ها به شما اجازه استراحت می‌دهند و درعین‌حال که شما سرگرم تماشای فیلم می‌شوید، می‌توانید زبان پرتغالی خود را نیز تقویت کنید.

بیشتر با مسائل روز دنیا آشنا می‌شوید. فیلم‌ها به شما این امکان را می‌دهند که در دنیای کاملاً جدیدی از زبان و فرهنگ غوطه‌ور شوید. با دیدن یک فیلم سینمایی کامل، خود را محصور در انواع چهره‌ها، مکان‌ها و درس‌های جدید زبان خواهید دید.

این کار به‌ویژه در مورد یادگیری زبان پرتغالی بسیار مفید واقع می‌شود، زیرا این زبان دو گویش اصلی برای تمرین دارد (پرتغالی اروپایی و پرتغالی برزیلی) به علاوه طیف وسیعی از لهجه‌های منطقه‌ای در آن وجود دارد.

اگر فیلم‌های پرتغالی زبان را از Cape Verde یا جاهای دیگر آفریقا، آسیا و یا جاهای دیگر پیدا کنید، با تنوع بیشتری از این زبان برای یادگیری مواجه خواهید شد.

طیف وسیع‌تری از واژگان و لهجه‌های پرتغالی را می‌توانید انتخاب کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، تماشای فیلم به شما این امکان را می‌دهد که ویژگی‌های منحصر به فرد هر گویش پرتغالی را درک کنید. با تماشای بازی شخصیت‌ها و درگیر شدن در روند فیلم که به مدت بیش از 60 دقیقه به زبان محلی خود صحبت می‌کنند، مطمئناً اصطلاحات عامیانه، تعبیرها و خصلت‌های زیادی از آنها را خواهید شناخت.

نوع زبان پرتغالی که از فیلم‌ها یاد می‌گیرید به همان اندازه که به شخصیت‌های فیلم بستگی دارد – شخصیت، سطح تحصیلات و طبقات اجتماعی-اقتصادی آنها – به منطقه نیز بستگی دارد.

شما می‌توانید فیلم‌ها را مطابق با نوع زبان پرتغالی که می‌خواهید یاد بگیرید انتخاب کرده یا می‌توانید به جست‌وجو بپردازید! سعی کنید حتی‌الامکان به تمام عواملی که بر استفاده از زبان تأثیرگذار هستند، دقت کنید.

می‌توانید زبان پرتغالی را طبیعی‌تر صحبت کنید. دیدن یک فیلم کامل این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا واقعاً وارد یک فضای پرتغالی شوید. شما درگیر یک جریان ثابت از زبان محاوره‌ای که توسط افراد بومی ارائه می‌شود خواهید شد، و این کمک می‌کند که گوش شما با ریتم یک مکالمه واقعی هماهنگ شود.

همچنین متوجه خواهید شد که در کجا قواعد گرامری نادیده گرفته می‌شوند، یا جاهایی که حروف به‌طور کامل تلفظ نمی‌شوند و یا جاهایی که بومیان پرتغالی با زبان خود بازی می‌کنند.

نکته آخر که باید حتماً آن را به‌خاطر بسپارید بسیار مهم است: یادگیری ریتم‌ها و استفاده روزمره از یک زبان به اندازه یادگیری گرامر و لغات مهم است.

چگونه با تماشای فیلم‌ زبان پرتغالی یاد بگیریم

یادگیری زبان پرتغالی با روش قدیمی فیلم دیدن امکان‌پذیر نیست. اما نگران نباشید، روش‌های مختلفی برای تماشای مؤثر فیلم وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن‌ها می‌توان زبان پرتغالی را از طریق تماشای فیلم به‌راحتی یاد گرفت. در ادامه روش‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که بتوانید هم از تماشای فیلم خود لذت ببرید و هم بتوانید آن را به یک منبع یادگیری زبان پرتغالی بی‌نظیر تبدیل کنید.

1.یادگیری غیرفعال

این شیوه از یادگیری زمانی رخ می‌دهد که شما واقعاً به زبان توجه نمی‌کنید. شما در حال تماشای صرف فیلم هستید، بدون آنکه بخواهید چیزی از دیالوگ‌های متن را به‌خاطر بسپارید و در واقع ناخودآگاه به یادگیری زبان می‌پردازید.

اما باید توجه داشته باشید که این روش تا حدی مثمرثمر خواهد بود – و برای زبان‌آموزان سطح متوسط، پیشرفته و تقریباً مسلط به زبان که تقریباً 70 تا 80 درصد دیالوگ‌های فیلم را درک می‌کنند بسیار ارزشمند است. اما برای زبان‌آموزان سطوح پایین‌تر، این روش باید با زیرنویس انگلیسی انجام گیرد.

2.یادگیری فعال

این روش از یادگیری عبارت است از تماشای دقیق فیلم، توجه به واژگان و دستور زبان استفاده شده، یادداشت برداری و تمرین درطول مسیر استفاده می‌شود.

برای خود یک دفترچه یادداشت ساده بخرید و روی جلد آن عنوان «دفتر یادداشت فیلم به زبان پرتغالی» را یادداشت کنید تا هدف خود را روشن کنید. سعی کنید در این دفترچه مطالب دیگری ننویسید. صفحات دفتر را با هر عبارتی که در فیلم نظر شما را جلب می‌کند و هر کلمه ناشناخته‌ای که با آن مواجه می‌شوید پر کنید.

اگر قبلاً فیلمی را به روش غیرفعال دیده‌اید، ایده خوبی است که دوباره آن را با روش «فعال» تماشا کنید. هر بار فیلمی را بار اول با روش غیرفعال و بار دوم با روش فعال ببینید بسیار مؤثر خواهد بود، زیرا شما از قبل با اصل داستان آشنا هستید، اکنون می‌توانید روی عبارات تمرکز کرده و آن‌ها را به‌راحتی به‌خاطر بسپارید.

آیا عبارتی در فیلم وجود داشت که اصلاً آن را نفهمیده باشید؟ صحنه‌ای که کمی گیج‌کننده باشد؟ سعی کنید بیشتر به این قسمت‌ها توجه کنید.

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان پرتغالی

3.یادگیری تعاملی

این شیوه از یادگیری، شیوه نوینی است که کمتر در مورد آن صحبت شده است. با این روش می‌توانید یک گام فراتر رفته و فیلم‌های خود را به یک تجربه یادگیری تعاملی تبدیل کنید.

شما باید با شخصیت‌های فیلم صحبت کنید، به این معنی که وقتی شخصیت‌ها صحبت می‌کنند یا سوالی می‌پرسند، به آنها پاسخ دهید.

اگر هم آدم جاه‌طلبی باشید و بخواهید مهارت‌های گفتاری خود را بهبود ببخشید، سعی کنید صدای فیلم را قطع کرده و جملاتی که در زیرنویس‌ها بظاهر می‌شود را به‌جای شخصیت‌ها بگویید.

اما باید سعی کنید به زبان فیلم‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد دقت کنید. برزیلی است یا پرتغالی اروپایی؟ این نه تنها بر لهجه بلکه بر واژگان، زبان عامیانه، استفاده از کلمات مشترک، دستور زبان و حتی بسیاری از املای کلمات در زیرنویس تأثیر می‌گذارد.

همان‌طور که دیدیم روش‌های مختلفی برای تبدیل فیلم‌ها به تجربیات یادگیری زبان وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از چشم یک زبان‌آموز فیلم را تماشا کنید، نه فقط یک بیننده معمولی.

اگر شروع مستقیم فیلم‌های سینمایی برایتان دلهره‌آور است، سعی کنید با ویدیوهای برزیلی و پرتغالی کوتاه‌تر یادگیری خود را شروع کنید. از این منابع هم می‌توانید مطالب ارزشمندی را یاد بگیرید و به‌راحتی به‌ آن‌ها به صورت آنلاین دسترسی داشته باشید.

فیلم‌های برتر برزیلی و پرتغالی برای زبان‌آموزان سینمادوست

آیا شما آماده هستید تا با تماشای فیلم زبان پرتغالی را یاد بگیرید؟ به شما تبریک می‌گوییم! اکنون بیایید با چند شاهکار سینمایی برزیلی کار خود را شروع کنیم.

1. “Cidade de Deus”

شهر خدا

اگر فهرست دیگری از بهترین فیلم‌های پرتغالی زبان را در اینترنت پیدا کردید و این فیلم در رتبه اول آن لیست فهرست نشده باشد، به شما توصیه می‌کنیم فوراً آن سایت را ترک کنید. این نه تنها یک افسانه سینمای برزیل است، بلکه شاید یکی از بهترین فیلم‌های طول تاریخ سینمای جهان باشد.  

در این فیلم می‌توانید عشق، وحشت، هیپی‌ها، جنگ، مواد مخدر، مقاومت، دسیسه، هنر و رویای زندگی بهتر را که در فاولا موج می‌زند ببینید. بهتر از این، سو خورخه، اسطوره موسیقی – که سهم عاطفی بسیار بالایی در فیلم دارد، زیرا اصالتاً اهل فاولا است – نقش یک شخصیت مهم را بازی می‌کند.

داستان فیلم از این قرار است که گروهی از پسران جوان در دهه 1960 از فاولاهای ریودوژانیرو شروع کرده و داستان زندگی خود را بر اساس این پیشینه مشترک خلق می‌کنند. در حالی که برخی از بچه‌ها در فرهنگ جنایت و خشونت رشد می‌کنند، قهرمان داستان، بوسکاپه، سعی می‌کند با روی آوردن به عکاسی از این وضعیت جنون‌آمیز بگریزد.

فقط باید به یاد داشته باشید که این فیلم بسیار شدید، تاریک و خشن است، بنابراین کسانی که از دیدن این صحنه‌ها هراس دارند باید از آن اجتناب کنند. اما اگر می‌توانید صحنه‌های تاریک یک فیلم را به‌راحتی هضم کنید، برای یک ماجرای پرفراز و نشیب که بخشی از آن احساسی است خود را آماده کنید. شما هرگز با هیچ شخصیتی به اندازه Buscapé احساس همزادپنداری و دلسوزی نخواهید کرد.

وقتی آنها رشته‌های عامیانه را به زبان نمی‌آورند، درک شخصیت‌ها به‌طور کلی نسبتاً آسان است، بنابراین فیلم خوبی برای هر زبان‌آموزی در هر سطحی است. شما عمدتاً در معرض گویش کاریوکای پرتغالی قرار خواهید گرفت که در ریودوژانیرو و مناطق اطراف آن صحبت می شود.

همچنین می‌توانید به انتخاب کلمات و تلفظ شخصیت‌های مختلف توجه کنید تا تفاوت‌های بیشتری را پیدا کنید – Buscapé نسبت به همسالان خود بسیار تحصیل‌کرده‌تر صحبت می‌کند.

این فیلم را می‌توانید در یوتیوب تماشا و یا آن را در آمازون خریداری کنید. همچنین می‌توانید به یک فروشگاه محلی بروید و یک نسخه DVD این فیلم را تهیه کنید که زیرنویس پرتغالی دارد، این بهترین روش برای زبان‌آموزانی است که مشتاق تماشای این فیلم هستند.

2. “Central do Brasil”

ایستگاه مرکزی

این فیلم که جایزه اسکار را از آن خود کرده است، درباره یک معلم سابق مدرسه به نام دورا بوده که شغل کنونی او نوشتن نامه‌های شخصی برای دیگران است تا از این راه بتواند برای زنده ماندنش پولی به‌دست آورد. مشتریان اصلی او مسافران بیسواد قطاری هستند که نیاز به برقراری ارتباط با دوستان و عزیزان دارند، اما سواد و مهارت نوشتن نامه را ندارند.

داستان دورا را با دقت تماشا کنید. او زندگی بسیار سختی را می‌گذراند به‌ناگاه تصمیم می‌گیرد خود را از شر این همه تلخی و سختی خلاص کند و زندگی بهتری را در پیش گیرد. در این میان او با یک مشتری جوان نامه‌نویس آشنا می‌شود.

این فیلم در ریودوژانیرو ساخته شده است، بنابراین با تماشای آن با گویش کاریوکا پرتغالی آشنا خواهید شد. همچنین برای زبان‌آموزانی که به دنبال یادگیری بیشتر پرتغالی استاندارد هستند، گزینه‌ای است که عبارت‌های عامیانه کمتری در خود دارد.

این فیلم را می‌توانید در نتفلیکس یا آمازون تهیه کنید.

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان پرتغالی

3. “Paraisos Artificiais”

بهشت مصنوعی

تا به حال به سفر به برزیل و بهشت‌​​های رویایی و ساحلی آن فکر کرده‌اید؟ اگر تابحال شانس سفر به این کشور را نداشته‌اید، می‌توانید در این فیلم تمام این تجربیات را یکجا به دست آورید.

داستان فیلم از این قرار است که یک دی جی و دوست نزدیکش به یکی از سواحل برتر برزیل سفر می‌کنند تا در یک فستیوال بزرگ موسیقی الکترونیک جشن بگیرند و همانطور که ممکن است تصور کنید، آنها در این راه تجربه‌های بسیار به یاد ماندنی‌ای کسب می‌کنند.

با این دختران جوان که یک هیاهوی شدید یک هفته‌ای در زندگی آن‌ها وارد می‌شود همراه شوید و در طول مسیر، زبان‌های معمولی و عبارات پرتغالی برزیلی افراد جوان را یاد بگیرید.

4. “O Homem do Futuro”

مردی از آینده

به دنبال سرگرمی‌هایی از نوع کمپینگ و علمی تخیلی هستید؟ این فیلم همه چیزهایی را که آرزویش را دارید در اختیار شما قرار می‌دهد: آشنایی با دانشمندی بدقلق، سفر در زمان، رویدادهای علمی مشکوک، شتاب‌دهنده‌های ذرات، عاشقانه‌ها، شوخی‌های خنده‌دار و یادگیری چگونگی انجام یک کار بزرگ.

این فیلم رومانتیک کمدی با خلبازی‌های خاص خود بر لب شما لبخند می‌آورد. بعلاوه، باوجود آنکه بودجه کمی در اختیار سازنده این فیلم بود، توانست آن را به‌طور شگفت‌انگیزی زیبا از آب در آورد. فیلمبرداری این فیلم که در اطراف ریودوژانیرو صورت گرفته، بسیار عالی است و شخصیت‌ها همگی در استفاده از زبان، لهجه‌ها، رفتارها، حرکات و تعجب‌ها عمدتاً برزیلی هستند.

همه اینها به شما یک تجربه تماشای بسیار بی‌نظیر می‌دهد.

می‌توانید این فیلم را در آمازون و یا با دی‌ وی دی تهیه کنید.

5. “شهر اختری: یک سفر معنوی”

آیا نام چیکو خاویر را شنیده‌اید؟ ممکن است بخواهید مستندی از کانال History درباره زندگی و افسانه او تماشا کنید تا واقعاً “شهر اختری” را به‌طور کامل درک کنید. فرضیه اصلی این فیلم این است که مدت‌ها پیش توسط روحی که داستان‌های سفر خود را در زندگی پس از مرگ تعریف می‌کرد، به خاویر منتقل شد.

این فانتزی معنوی شامل عبور شخصیت شبح‌آلود از زندگی به برزخ و آخرت می‌شود، در حالی که در طول راه با عزیزان خود به حل و فصل مشکلات می‌پردازد. البته، همه اینها تخیلی است، اما برخی از آموزه‌های معنوی خاویر و سایر مکاتب فکری را لمس می‌کند.

در این فیلم بیانیه‌های بزرگی در مورد زندگی و مرگ بیان می‌شود و به‌طور نامحسوس از شما می‌خواهد فکر و تصور کنید که زندگی پس از مرگ ممکن است چگونه باشد.

صرف‌نظر از اعتقاداتی که ممکن است شما داشته باشید، این یک فیلم بسیار جذاب با بسیاری از تصاویر جالب و بحث‌های احساسی است.

شما می‌توانید این فیلم را در: Amazon DVD، دی وی دی نتفلیکس، iTunes دریافت کنید.

6. «Era Uma Vez…»

«روزی روزگاری در ریو»

داستان این فیلم در مورد دی، پسری فقیر از فاولای کانتاگالو ریودوژانیرو و نینا، دختری ثروتمند از محله‌ای پر زرق و برق در کنار اقیانوس است. این داستان کلاسیک و شکسپیری شما از عاشقان تلاقی ستاره‌ها است و – بدون آنکه هیچ یک از شگفتی‌های این فیلم خراب شود، تجاربی در مورد آسیب دوران کودکی، بلوغ، عشق جوان، درام، قرار ملاقات ممنوع و تراژدی را در طول فیلم کسب خواهید کرد.

بله، همانطور که ممکن است از عنوان دریافت کرده باشید، در این فیلم همه چیز حول محور ریو و زبان منطقه‌ای آن است.

با این حال، تنوع زبانی زیادی برای لذت بردن در اینجا وجود دارد. به نحوه صحبت کردن همه کاراکترهای مختلف توجه کنید، از استفاده از زبان و لهجه دو مرغ عشق اصلی شروع کنید و کم کم با شخصیت‌های فرعی که در خانواده‌ها و جوامع دی و نینا حضور دارند، آشنا خواهید شد.

شما می‌توانید در نتفلیکس و آمازون این فیلم را ببینید.

8. “As Mil e Uma Noites”

“شب‌های عربی” جلد I و II و III

در این فیلم سه قسمتی، فصل‌هایی از فیلم اصلی «شب‌های عربی/ هزار و یک شب» گرفته شده و برای روایت داستان‌های مهم تاریخی پرتغالی اقتباس شده است.

بله، این اقدام سینمایی حماسی از پرتغال در سه قسمت طولانی به‌طول می‌انجامد و ارزش تماشای هر دقیقه نمایشی را دارد. این امر به ویژه اگر به یادگیری زبان پرتغالی اروپایی علاقه‌مند و حتی اگر به دنبال گسترش دانش خود در مورد تاریخ مدرن پرتغال باشید بیشتر صادق است.

پرتغالی با سرعت یکنواخت و بیش از حد اغراق آمیز که صحبت می‌شود موهبتی الهی برای زبان‌آموزان این زبان به شمار می‌رود، زیرا درک آن بسیار آسان است.

هر سه قسمت این فیلم را می‎توانی در نتفلیکس تماشا کنید.

فیلم‌های درجه‌یکی را به شما معرفی کردیم، قبول دارید؟ شرط می‌بندم که مشتاق هستید این فیلم‌های شگفت‌انگیز را تماشا کرده و یادگیری زبان پرتغالی را با آن‌ها شروع کنید.

بالاخره موقع آن فرا رسیده که پاپ کورن خود را حاضر کرده، چند بالش راحت را روی مبل خود قرار دهید و شروع به تماشا کنید!

در این مقاله به بررسی بهترین فیلم‌ها برای یادگیری زبان پرتغالی پرداختیم. در صورتی که برای تقویت زبان پرتغالی خود به مشاوره و راهنمایی بیشتری نیاز داشتید به شما پیشنهاد می‌کنیم راه مطمئن را انتخاب کرده و با ما تماس بگیرید. آموزشگاه زبان ایرانمهر با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه آموزش زبان است. همچنین شما می‌توانید برای مشاوره و تعیین سطح رایگان و ثبت‌نام در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و سایر زبان‌ها فرم مشاوره رایگان را پر نمایید. کارشناسان آموزش در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگویی سوالات شما خواهند بود.


بیشتر بخوانید:پرتغالی را با 10 آهنگ سامبا با یک جلسه مطالعه یاد بگیرید


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید