IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
ده دلیل جامع برای یادگیری زبان آلمانی
امتیاز کاربران: 4.2/5
نویسنده: محمد اشرفی
20 بهمن 1400

10 دلیل جامع برای یادگیری زبان آلمانی

چرا زبان آلمانی یاد بگیریم؟ مساله این است. یا همانطور که برخی از شاگردان دوست دارند سوال کنند آیا آلمانی زبان خوبی برای یادگیری است؟

خب، یادگیری زبان آلمانی مزایای متعددی دارد. در اینجا به 3 نمونه داستان توجه کنید:

1.جیمز یک مکانیک در مکزیکوسیتی بود. او قبلاً حدود 12000 پزو در ماه درآمد داشت و روزانه تعمیر اتومبیل‌های خراب را انجام می‌داد. یادگیری زبان آلمانی او را در معرض یک شغل جدید در یک شرکت آلمانی واقع در کانکون قرار داد، جایی که اکنون بیش از دو برابر قبل درآمد دارد!

2.برای مایکل، یادگیری زبان آلمانی او را قادر به اخذ بورسیه تحصیلی کرد و اکنون در فرانکفورت در حال تحصیل در زمینه طراحی است.

3.روبرتو رویای خود را برای بازی فوتبال در لیگ آلمان با یادگیری زبان آلمانی آغاز کرد.

هنوز مطمئن نیستید که چرا باید آلمانی یاد بگیرید؟!

10 دلیل برای یادگیری زبان آلمانی

1. اگر در آلمان شغلی پیدا کنید، حقوق خوبی دریافت خواهید کرد (اگر آلمانی صحبت کنید کار سختی نیست)

اولین دلیل از 10 دلیل برای یادگیری زبان آلمانی این است که با دانستن زبان آلمانی می‌توانید یک شغل خوب در کشور آلمان داشته باشید.  

اما چون اصطلاح شغل خوب به خودی خود مبهم است بیایید آن را با جدول زیر کاربردی نشان دهیم:

حقوق به یورو کار در آلمان به عنوان یک…
3680 طراح/گرافیست
5201 مهندس مکانیک
7054 پزشک (متخصص پزشکی)

شما همچین می‌توانید میزان متوسط حقوق در آلمان به عنوان یک معلم، آشپز، حسابدار، راننده یا هر حرفه دیگری را نیز بررسی کنید.

اگر شما در کشور آلمان کار کنید و کارت آبی اتحادیه اروپا را به دست آورید، می‌توانید برای مدت طولانی باقی بمانید تا بتوانید از ویزای عادی استفاده کنید. یکی از الزامات برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا این است که باید دارای مدرک دانشگاهی باشید و تجربه کاری زیادی نیز داشته باشید.

10 دلیل برای یادگیری زبان آلمانی

2. شما فکر می‌کنید صحبت کردن به زبان دیگر دشوار است (اما اینطور نیست!)

اگر فکر می‌کنید زبان آلمانی سخت است احتمالاً به این دلیل بوده که با یک رژه بی پایان از کلمات طولانی آلمانی روبرو شده‌اید، یا حروف اوملات (umlaut) برای شما گیج کننده بوده‌اند. اوملات‌های‌  زبان آلمانی (ö, ü, ä) به نظر می‌رسند از الفبای یونانی (ß) قرض گرفته شده‌اند و برخلاف ظاهرشان ترسناک نیستند. کافیست که آن‌ها را به صورت اصولی یاد بگیرید و ملکه ذهنتان کنید.

اما در واقعیت، زبان آلمانی که برای مکالمات روزانه به آن نیاز دارید اصلاً‌ سخت نیست.

نگاهی به جدول زیر بیندازید:

آلمانی انگلیسی
der Vater the father
die Nummer the number
die Mutter the mother
der Bus the bus
der Schuh the shoe

اگر شما می‌توانید این کلمات را بخوانید یادگیری زبان آلمانی برای شما آسان خواهد بود، اما نگران نباشید که چرا بعضی از کلمات از ‘die’ استفاده می‌کنند، در حالی که دیگر کلمات از ‘der’ استفاده می‌کنند.

یکی از چیزهایی که باید توجه داشته باشید این است که وقتی آلمانی پایه را یاد بگیرید این کلمات بسیار ساده‌تر خواهند شد. علاوه بر این، 26% از واژگان آلمانی با انگلیسی ریشه‌های مشترک دارند.  

3. زبان آلمانی فکر شما را به علم، ریاضیات و موسیقی باز خواهد کرد و شما را باهوش‌تر می‌کند

ساختار زبان آلمانی نیاز دارد که شما افعال خاصی را قبل از استفاده از آن‌ها تا پایان یک جمله نگه دارید، که این کار توانایی فضایی و همچنین حافظه شما را بهبود می‌بخشد. در واقع یکی از دلایل خیلی مکانیکی بودن آلمانی‌ها به آناتومی و ساختار کلمات زبان آلمانی برمی‌گردد.

در نظر بگیرید:

رودیگر گام (Rüdiger Gamm) نابغه ماشین حسابی جهان وقتی به زبان انگلیسی فکر می‌کرد می‌توانست ریاضیات را تا توان 15 در ذهنش محاسبه کند اما زمانی که به آلمانی فکر می‌کرد این قدرت تا توان 23 افزایش می‌یافت!

از نظر دستاوردها و موفقیت‌ها، 77 جایزه نوبل در رشته‌های فیزیک، شیمی و پزشکی به برندگانی از کشورهای آلمانی زبان اهدا شد. در هنر، برخی از بزرگترین آهنگسازان موسیقی در تاریخ مانند بتهوون، باخ، موتزارت و شوپن به زبان آلمانی صحبت می‌کردند.

پس می‌توان نتیجه گرفت که زبان آلمانی ذهن را باز کرده و فرد را باهوش‌تر می‌کند.

4. یکی از مزایای نادیده گرفته شده زبان آلمانی این است که می‌توانید به عنوان مترجم کسب درآمد کنید

اگر بتوانید متون آلمانی را به زبان‌های دیگر و یا متن زبان خود را به آلمانی ترجمه کنید، ‌می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید.

در هر صورت این برد برای شماست.

5. آلمان یک دیگ ذوب برای استارت ‌آپ‌ها است (که می‌توانید به آن‌ها بپیوندید یا رقابت کنید)

از کپی شدن یک ایده تجاری عالی گرفته تا ریختن یک فنجان قهوه، بسته به اینکه در مورد کدام کشور صحبت می‌کنید هر 20 دقیقه یک اتفاق می‌افتد. در آلمان، آن اتفاق شکل گیری یک استارت آپ است. استارت آپ‌ها، کسب و کارهای نوپایی هستند که با یک ایده جدید، در نتیجه کارآفرینی و در حوزه‌های مختلف ایجاد می‌شوند.

باز هم اگر می‌خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید دلایل بیشتری برای شما وجود دارد.

6. چرا زبان آلمانی یاد بگیرید؟ آموزش عالی با کیفیت بالا به صورت رایگان

یکی از دلایل اصلی یادگیری زبان آلمانی این است که تحصیلات دانشگاهی در آلمان رایگان است و می‌توانید به راحتی از هر کجای دنیا به تحصیل در این کشور بپردازید. این در حالی است که اکثر کشورهای توسعه یافته‌ای که تحصیلات خوبی ارائه می‌دهند یا برای زندگی گران هستند یا هزینه‌های بیشتری از دانشجویان سایر کشورها دریافت می‌کنند. در کشور آلمان دانشگاه‌های دولتی شهریه دریافت نمی‌کنند و هزینه زندگی نسبت به سایر کشورها بسیار کمتر است. به عنوان مثال هزینه اجاره آپارتمان در لندن، دوبلین، پاریس، ژنو و اسلو حدود دو برابر برلین است. بدیهی است که عوامل زیادی وجود دارد که قیمت خانه‌ها را تعیین می‌کند اما آلمان به طور کلی برای زندگی بسیار ارزان است.

یادگیری زبان آلمانی

7. شما باید زبان آلمانی را برای اهداف تجاری یاد بگیرید

قرار نیست برای همیشه دانشجو باقی بمانید. این بدان معناست که هر چه برای زندگی حرفه‌ای خود مجهزتر باشید، شانس موفقیت شما بیشتر است. در این رابطه، آلمانی زبان مفیدی برای یادگیری است زیرا آلمان بزرگترین شریک تجاری اروپایی با ایالت متحده است و شرکت‌های آلمانی تنها در ایالات متحده بیش از 700000 شغل ایجاد کرده‌اند!

علاوه بر این، علیرغم اینکه ژاپن خود یک اقتصاد قوی است، 68% از دانش آموزان ژاپنی هنوز زبان آلمانی را یاد می‌گیرند، به این دلیل که آلمانی چهارمین زبان برای تجارت در جهان است.

تصور کنید:

شما یک نابغه تکنولوژی ژاپنی هستید و با فرصت شغلی در یک شرکت EV درآلمان روبرو می‌شوید   که به دنبال مهندس نرم افزار واجد شرایط است. شما درخواست خود را ارسال کرده و در آن اعلام می‌کنید می‌توانید آلمانی هم صحبت کنید.

چه شانسی دارید که بیشتر از سایر متقاضیان بین‌المللی که آلمانی صحبت نمی‌کنند در نظر گرفته شوید؟

نکته این است که تا زمانی که بتوانید آلمانی صحبت کنید و در کاری که انجام می‌دهید خوب باشید، شرکت‌های آلمانی در سراسر جهان مشتاق خواهند بود و می‌خواهند شما را در تیم خود داشته باشند!

8. ارتباط بهتر دلیل دیگری برای یادگیری زبان آلمانی است

با افراد آلمانی زبان در ارتباط هستید که می‌توانند انگلیسی نیز صحبت کنند در این صورت می‌پرسید: چرا باید آلمانی یاد بگیرم در حالی که دوستان آلمانی من می‌توانند انگلیسی صحبت کنند؟

خب، در این مورد شما مجبور نیستید، اما بدیهی است که اگر بتوانید به زبان آن‌ها صحبت کنید بیشتر مورد استقبال مردم آن کشور قرار خواهید گرفت. به عنوان مثال، اگر با دوست دانمارکی خود قرار گذاشته‌اید و با او به زبان دانمارکی صحبت کنید بسیار تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و ارتباط بهتر و صمیمانه‌تری خواهید داشت.  

9. شما قادر خواهید بود به طور گسترده‌ای به زبان محلی در اروپا صحبت کنید

آلمانی زبان رسمی در آلمان، لیخن اشتاین، اتریش، سوئیس، لوکزامبورگ، بلژیک و همچنین زبان اقلیت در لهستان، مجارستان، دانمارک، جمهوری چک و رومانی است. همچنین این زبان پس از انگلیسی رایج‌ترین زبان در اروپا است. اگر از قبل انگلیسی می‌دانید و می‌خواهید به اروپا سفر کنید آلمانی بهترین زبان برای یادگیری است.

10. یادگیری زبان آلمانی مفید است زیرا به مغز شما کمک می‌کند

آیا یادگیری زبان آلمانی بیشتر از ایجاد شغل و سفر به اروپا مفید است؟

مطمئناً بله!

شما می‌بینید، وقتی یک زبان خارجی را مطالعه می‌کنید حافظه، مهارت‌های حل مسئله و استدلال شناختی خود را بهبود می‌بخشید. حتی بیماری‌هایی مربوط به حافظه مانند آلزایمر را نیز به تاخیر می‌اندازد.

10 دلیل جامع برای یادگیری زبان آلمانی

سخن پایانی

علاوه بر این 10 دلیل که در این مقاله ذکر شد، دلایل دیگری نیز وجود دارد که اثبات می‌کند یادگیری زبان آلمانی تا چه اندازه می‌تواند مفید و کمک کننده باشد. ما سعی کردیم ده دلیل مهم در یادگیری زبان آلمانی را برای شما گردآوری کنیم تا شما را در تصمیم‌تان در یادگیری این زبان مصمم سازد، یا چنانچه اکنون در حال یادگیری زبان آلمانی هستید با قدرت هر چه تمام‌تر راه خود را ادامه دهید که آینده‌ای روشن در انتظار شما خواهد بود. اگر به اطلاعات بیشتر در زمینه یادگیری زبان آلمانی احتیاج  دارید می‌توانید دیگر مقالات موسسه زبان ایرانمهر را مطالعه نمایید .

بیشتر بخوانید:شمارش اعداد صفر تا صد به زبان آلمانی

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4.2 از 5 از 6 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید