IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
آلمانی در سفر: عبارات ساده‌ی آلمانی برای مسافرت
امتیاز کاربران: 4.1/5
نویسنده: محمد اشرفی
11 خرداد 1398

آلمانی در سفر: عبارات ساده‌ی آلمانی برای مسافرت

آیا قرار است به یکی از کشورهای آلمانی زبان سفر کنید اما هیچی از زبان آلمانی نمی‌دانید؟‌ استرس نگیرید. هرجای دنیا که بروید کسی پیدا می‌شود که زبان انگلیسی بلد باشد. ولی خب بهتر است برای سفر به کشوری چون آلمان، سوئیس یا اتریش، کمی آلمانی هم یاد بگیرید. اینجوری کار خودتان هم راحت‌تر است. چون بالاخره، همه که انگلیسی بلد نیستند!

فرض کنید به یک بغالی در تهران رفته و ناگهان شروع به صحبت به زبان انگلیسی کنید! چه اتفاقی می‌افتد؟ البته،‌ اروپایی‌های آلمانی زبان کمی روی زبان خود حساس نیز هستند. این یعنی برایشان خیلی بی‌ادبانه است به کشوری مثل آلمان سفر کنید و حتی ندانید چگونه قیمت چیزی را بپرسید. خصوصا اگر می‌خواهید مدت زمانی طولانی را در این کشور سپری کنید.

بنابراین، اگر شما نیز یکی از افرادی هستید که قرار است به این کشور سفر کرده و مدت زمانی را آنجا سپری کند، بهتر است برخی از اصطلاحات ضروری برای سفر را بیاموزید.

آلمانی در سفر

اولین و مهم‌ترین چیزی که توریست‌ها برای مسافرت به آلمان فراموش می‌کنند، زبان آلمانی است! اگر می‌خواهید به مکزیک بروید، حداقل باید “un poquito de español.” (کمی اسپانیایی) بلد باشید؛ یا اگر قرار است به پاریس بروید، خوب است “un peu de français” (کمی فرانسوی) بدانید. پس توریست‌های آلمان نیز باید “ein bisschen Deutsch” (کمی آلمانی) بلد باشند. خب، حداقل چیزی که یک توریست برای سفر به اتریش، آلمان یا سوییس لازم دارد چیست؟

 بسیار خب، ادب و نزاکت وجهی با ارزش و ضروری در هر زبانی است. بنابراین اولین کلماتی که باید بیاموزید باید مودبانه باشند. لغاتی نظیر « لطفا، ببخشید، متاسفم، ممنون و خواهش می‌کنم.». اما هنوز تمام نشده است. در جدول زیر، لغات و عبارات آلمانی مخصوص در سفر را معرفی می‌کنیم که به کمک آن‌ها حسابی از پس سفرتان بربیایید.

این لغات بر اساس میزان اهمیت لیست شده‌اند، اما خب قرآن ناطق که نیست. شاید از نظر شما برخی لغات اهمیت بیشتری داشته باشد. برای مثال، شاید از نظر شما  “Wo ist die Toilette?”  از “Ich heisse…”  مهم تر باشد!

در پرانتز، نحوه‌ی تلفظ صحیح این کلمات نوشته شده که می‌توانید به تمرین آن‌ها بپردازید. البته استفاده از google translate‌ نیز توصیه می‌شود.

سفری بی دغدغه به آلمان

با لغات مخصوص آلمانی در سفر

فارسی

آلمانی

بله/خیر

ja / nein (yah/nine)

لطفا/ممنون

bitte/danke (BIT-tuh/DAHN-kuh)

خواهش می‌کنم

Bitte. (BIT-tuh)

قابلی ندارد

Gern geschehen. (ghern guh-SHAY-un)

ببخشید

Entschuldigen Sie! (ent-SHOOL-de-gen zee)

دستشویی کجاست؟

Wo ist die Toilette? (vo ist dee toy-LET-uh)

چپ/ راست

links / rechts (linx/rechts)

طبقه‌ی پایین/ طبقه‌ی بالا

unten / oben (oonten/oben)

سلام/ روز بخیر!

Guten Tag! (GOO-ten tahk)

خدانگه‌دار!

Auf Wiedersehen! (owf VEE-der-zane)

صبح بخیر

Guten Morgen! (GOO-ten morgen)

شب بخیر

Gute Nacht! (GOO-tuh nahdt)

اسم من …

Ich heisse… (ich HYE-suh)

من …هستم

Ich bin… (ich bin)

آیا شما ….دارید؟

Haben Sie…? (HAH-ben zee)

اتاق

ein Zimmer (eye-n TSIM-air)

ماشین کرایه‌ای

ein Mietwagen (eye-n MEET-vahgen)

بانک

eine Bank (eye-nuh bahnk)

پلیس

die Polizei (dee po-lit-ZYE)

ایستگاه قطار

der Bahnhof (dare BAHN-hof)

فرودگاه

der Flughafen (dare FLOOG-hafen)

لغات و اصطلاحات جدول را با یکدیگر ترکیب کرده و جمله‌ی مدنظرتان را بیان کنید. اصلا هم سخت نیست. چون اصلا زیاد نیست. برای مثال چنین جمله‌ای بسازید : “Haben Sie…” plus “ein Zimmer”که یعنی :«اتاق خالی دارید؟»البته بهتر است کمی نکات گرامری را نیز یاد بگیرید. برای مثال اگر بخواهید بگویید:«آیا ماشین کرایه می دهید؟»باید یک en به ein‌ اضافه کنید:« (“?Haben Sie einen Mietwagen”)

البته اگر فقط هدفتان سفر توریستی است، نیازی نیست آنقدرها هم جدی بگیرید. همینکه درست تلفظ کنید و منظورتان را برسانید کفایت می‌کند.

در این مقاله سوالات زیادی به شما یاد نمی‌دهیم. چون اگر قرار بر پرسیدن باشد، وقتی جواب را بشنوید چه می‌خواهید بکنید؟ جواب :«دست شویی کجاست» را می‌توان با یک اشاره دریافت کرد. اما اگر در جواب سوالتان موجی از جملات آلمانی دریافت کنید، می‌خواهید هاج و واج، به بومی آلمانی زبان نگاه کرده یا فقط لبخند بزنید؟

آلمانی در سفر عبارات ساده ی آلمانی برای مسافرت

البته خب اگر دوست دارید بیش از این‌ها بیاموزید ایده‌ی بدی نیست. لغات آسان زیادی به زبان آلمانی وجود دارند که یادگیری آ‌ن‌ها خالی از لطف نیست. از این لغات می‌توان به رنگ‌ها، روزهای هفته، ماه‌ها، اعداد، زمان، غذا، نوشیدنی، کلمات پرسشی و کلمات توصیفی ساده مثل (بلند،‌کوچک، تیز، گرد و …) اشاره کرد. تمام این کلمات را می‌توانید با مطالعه‌ی چند مقاله‌ی یادگیری زبان آلمانی برای مبتدیان، بیاموزید.

خب، حالا باید اولویت‌های خود را مشخص کنید. اما هرگز این نکته را پشت گوش ننداخته و برای سفر خود کمی آلمانی یاد بگیرید. چون “eine bessere Reise”( سفر بهتری) خواهید داشت. !Gute Reise (سفر خوش!) 


بیشتر بخوانید:با شش راه ساده، زبان آلمانی را بهتر صحبت کنید


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4.1 از 5 از 7 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید