IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
آموزش زبان انگلیسی بزرگسال

آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

دوره آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان از پایه تا پیشرفته با سری کتاب‌های AMERICAN ENGLISH FILE در 24 ترم تدریس میشود.

رده سنی
بزرگسالان

توضیحات دوره آموزشی

زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در بسیاری از کشورهای جهان تدریس می‌شود. از این رو یادگیری زبان انگلیسی و امر آموزش زبان انگلیسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یادگیری این زبان کیفیت زندگی شما را بهبود می‌بخشد. زیرا همواره قادر به استخراج تازه‌های دنیای پیرامون خود خواهید بود.

طبق اعلام سازمان ملل متحد، زبان انگلیسی، یکی از 6 زبان رسمی این سازمان است. زبان انگلیسی، به عنوان زبان مادری کشورهای زیادی از جمله : ایالات متحده آمریکا ،استرالیا، نیوزلند، بریتانیا، کانادا و … شناخته می‌شود. یادگیری زبان انگلیسی، باعث ایجاد دسترسی نامحدود به دنیای علم و تکنولوژی، آشنایی با فرهنگ‌های جوامع مختلف، مشاغل و بیزنس‌های بین‌المللی و همچنین ارتباطات برون مرزی می‌شود. همچنین با افزایش مهارت‌های ارتباطی و ضریب هوشی افراد، باعث تقویت اعتماد به نفس زبان آموزان نیز می‌گردد.

چارت آموزشی

دوره آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان در آموزشگاه ایرانمهر، مختص افراد بالای 18 سال است. در این دوره از سری کتاب‌های AMERICAN ENGLISH FILE (ویرایش سوم) جهت تدریس استفاده می‌شود. مجموع کل دوره‌های آموزشی بزرگسالان در آموزشگاه ایرانمهر، 25 ترم است.

 در طول دوره 6 جلد کتاب AMERICAN ENGLISH FILE (STARTER,1,2,3,4,5) تدریس می‌شوند. به کلیه زبان آموزان محترم، پس از پایان هر کتاب و همچنین پس از پایان تمامی دوره‌ها، مدرک پایان دوره و یا گواهی شرکت در دوره هولگرام دار و قابل استعلام، ارائه می‌شود. لازم به توضیح است که در پایان هر ترم آموزشی، سطح زبان آموز به وسیله آزمون‌های کتبی و شفاهی، توسط سوپزوایزر، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

 مزایای شرکت در دوره های ایرانمهر

مجموع ساعات آموزشی هر دوره، در بخش بزرگسال، 21 ساعت است. متقاضیان و زبان آموزان محترم با شرکت در این دوره‌ها، از مزایای زیر بهره‌مند خواهند شد.

✅ مشاوره و تعیین سطح رایگان

هر فراگیر پیش از انتخاب پکیج آموزشی ضمن صحبت با مشاور آموزشگاه نیازهای خود را شناسایی و بهترین پکیج آموزشی را انتخاب می‌کند. در ادامه فراگیر با تعیین سطح درک واقع‌بینانه‌ای از سطح دانش زبانی خود به دست می‌آورد.

✅ امکان شرکت در کلاس های حضوری و یا آنلاین

در ایرانمهر، دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی بزرگسال به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. کلاس‌های آنلایم در پلتفرم BIG BLUE BUTTON، برگزار می‌شود و کلیه زبان آموزان ‌می‌توانند یکی از این دو گزینه را انتخاب و دوره آموزشی خود را آغاز کنند. همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین، این امکان را برای متقاضیان فراهم می‌کند که بدون توجه به محل زندگی خود، از این کلاس‌ها، بهره‌مند شوند.

✅ اساتید مجرب آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان

یادگیری زبان انگلیسی، توسط اساتید برتر حوزه آموزش زبان در کشور. تمامی اساتید زبان انگلیسی بزرگسال آموزشگاه ایرانمهر، دارای مدارک داخلی و بین المللی مهارت تدریس از جملهTTC ,TKT ,TESOL ,CELTA DELTA هستند.

✅ نظارت دقیق

کلیه کلاس‌های آموزشگاه زبان ایرانمهر، به صورت مستمرتوسط سوپروایزر شعبه و همچنین واحد آموزش دفترمرکزی نظارت می‌شوند. به این ترتیب همواره نحوه تدریس، عملکرد مدرسان و روند یادگیری زبان آموزان، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

دوره تربیت مدرس انگلیسی بزرگسال

✅ کلاس های خصوصی و نیمه گروهی

کلاس های آموزشگاه زبان ایرانمهر به دو صورت خصوصی و نیمه گروهی برگزار می‌شوند.

✅ ظرفیت کلاس‌های انگلیسی بزرگسال نیمه گروهی حداقل 5 و حداکثر 9 نفر است.

از مزایای شرکت در کلاس‌های خصوصی می‌توان به :

✅ متنوع و گسترده بودن ساعات و روزهای کلاسی

✅ امکان کنسلی کلاس‌ها بدون از بین رفتن جلسه (به ازای هر 14 جلسه، 1 مرتبه)

✅ بهره‌مندی از پشتیبانی آموزشی ویژه

کلاس‌های خصوصی آموزشگاه نیز به 3 صورت : حضوری، آنلاین و برون سازمانی برگزار می‌شوند.

در کلاس‌های برون سازمانی این امکان وجود دارد که جلسه کلاس در محل موردنظر زبان آموز (منزل، محل کار و …) برگزار شود.

✅ پشتیبانی واقعی از مکالمه تا انتقاد

در صورتی که زبان آموزان تمایل داشته باشند، می‌تواند با سوپروایزر یا پشتیبان آموزشی شعبه به صورت تلفنی و یا حضوری، به زبان انگلیسی مکالمه داشته باشند. در صورت بروز هر گونه مشکل، زبان آموزان محترم می‌توانند به راحتی و سریعا با سوپروایزر و یا سرپرست شعبه، ارتباط حضوری یا تلفنی داشته باشند. امکان تماس مستقیم با دفترمرکزی موسسه، در صورت وجود هر نوع مشکل و یا پیشنهاد و انتقاد برای تمامی زبان آموزان فراهم شده است. کلیه کلاس‌های گروهی و ترمیک آموزشگاه ایرانمهر در تمامی شعب به صورت یکپارچه و هماهنگ برگزار می‌شوند و کلاس‌ها از تقویم آموزشی تبعیت می‌کنند. ( کلاس‌ها در تاریخ مشخص شروع و در تاریخ مشخص خاتمه می‌یابند. درصورت درخواست و نیاز زبان آموز، امکان انتقال و جا به جایی زبان آموز، بین تمامی شعب در کلاس‌های حضوری و آنلاین وجود دارد.

✅ پشتیبان آموزشی رایگان

 کلیه زبان آموزان محترم ایرانمهری می‌توانند در طول مدت زمان برگزاری هر ترم، از یک ساعت پشتیبانی آموزشی و جلسه رفع اشکال رایگان موسسه، با تعیین وقت قبلی، بهره مند شوند.

عملکرد تمامی زبان آموزان آموزشگاه، در پایان ترم به وسیله آزمون‌های کتبی و شفاهی مورد سنجش قرار می‌گیرد. در انتهای هر ترم، یک امتحان شفاهی و انفرادی توسط سوپروایزر مجموعه و برای یکایک زبان آموزان برگزار می‌شود. تمامی بازخوردهای لازم به آنها داده می‌شود.

فراگیران با دنبال کردن ابلاغیه‌های دفتر مرکزی از تاریخ تمدید، ثبت نام و همینطور برخورداری از تخفیف‌های مناسبتی مطلع می‌شوند.

 

مزایای شرکت در دوره‌های آنلاین

آموزشگاه زبان‌های خارجی ایرانمهر، علاوه بر برگزاری کلاس‌های حضوری، برگزارکننده کلاس‌های آموزش زبان به صورت آنلاین نیز به شمار می‌رود. سیستم و مواد آموزشی این دوره‌ها، دقیقا مانند دوره‌های حضوری است. این کلاس‌ها در پلتفرم BIG BLUE BUTTON  که یکی از قوی‌ترین محیط‌های برگزاری کلاس‌های آموزشی است، برگزار می‌شود. برخی از مزایای شرکت در دوره‌های آنلاین به شرح زیر است:

✅ با توجه به آنلاین بودن کلاس‌ها، زبان آموزان می‌توانند در هر شعبه‌ای ثبت نام و در کلاس‌ها شرکت کنند و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا عدم برگزاری کلاس، به شعبه دیگری منتقل شوند.

✅ کلاس‌هاINTERACTIVE (تعاملی( است و زبان آموزان و مدرسان می‌توانند با روشن کردن وبکم و برقراری ارتباط چشمی، شرایط برگزاری کلاس آنلاین را به کلاس‌های حضوری نزدیک‌تر کنند.

✅ آنلاین بودن کلاس‌ها این فرصت را به موسسه داده است که از حضور بهترین و حرفه‌ترین اساتید بهره‌مند شوند. اساتیدی که خارج از کشور و یا در شهرستان‌ها زندگی می‌کنند.

✅ استفاده از ابزار اتاق‌های مجازی (BREAKOUT ROOM) بیگ بلو باتن، امکان کار گروهی و یا دونفره را فراهم می‌کند. این امر در یادگیری زبان انگلیسی اهمیت بسزایی دارد.

✅ امکان برگزاری جلسات رایگان پشتیبانی توسط سوپروایزر و پشتیبان آموزشی به صورت آنلاین وجود دارد.

✅ در صورت بروز هرگونه مشکل فنی برای زبان آموزان ایرانمهری، پشتیبان‌های فنی کلاس‌های آنلاین، تلفنی و به سرعت مشکل را برطرف خواهند کرد.

✅ همچنین شرایط برقراری ارتباط مستقیم با سوپروایزر واحد آنلاین جهت پاسگویی به مشکلات و سوالات فراهم شده است.

✅ زبان آموزان ساکن تهران و کرج، در پایان هر ترم، صرفا با یک تماس تلفنی می‌توانند دوره خود را از آنلاینن به حضوری و بالعکس تغییر دهند.

✅ با قاطعیت می‌توان عنوان کرد که کلاس‌های آنلاین و حضوری از لحاظ کیفی، هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارند. تعداد بسیار زیاد زبان آموزان آنلاین ساکن شهرستان و خارج از کشوری که از خدمات آموزشگاه زبان ایرانمهر استفاده می‌کنند خود گواهی بر صحت این ادعا است.

جدول و ساعات برگزاری کلاس ها

شنبه دوشنبه چهارشنبهیکشنبه سه شنبهپنجشنبهجمعه
17:30_16:0017:00_15:0013:15_09:0013:15_09:00
19:15_17:1519:15_17:1518:30_14:15 
21:00_19:3021:30_19:30 

 درباره کتاب های آموزشی

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان شامل 25 ترم است. در این دوره‌ها، کتاب‌های AMERICAN ENGLISH FILE  (ویرایش سوم) تدریس می‌شوند. کتاب AMERICAN ENGLISH FILE  ویرایش سوم، یکی از به‌روزترین و قوی‌ترین منابع آموزش زبان انگلیسی برای رده سنی بزرگسال است. این کتاب بر اساس سیستم آوایی و لهجه AMERICAN، منطبق با بروزترین نیازهای یادگیری بزرگسالان در بخش زبان انگلیسی، طراحی و نگارش شده است.

آموزش زبان انگلیسی امروزه شکل کاملا جدید و مدرنی به خود گرفته و از حالت خشک و تک بعدی خود در گذشته خارج شده است. مجموعه کتاب‌های AMERICAN ENGLISH FILE  با ارائه دستور زبان انگلیسی، لغات و کلیه نکات آموزشی در قالب تمرینات مکالمه و متون (با تاکید بیشتر بر مکالمه) تجربه‌ای جذاب و لذت بخش‌تر از یادگیری زبان انگلیسی را برای بزرگسالان، فراهم می‌آورد. کتاب‌های AMERICAN ENGLISH FILE ، بر اساس متدهای آزموده شده و قابل‌اعتماد، توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد تالیف شده و شامل درس‌ها و فعالیت‌های انگیزشی منحصر‌به‌فردی است که دانش آموزان را در خصوص بحث درباره موضوعات مختلف، هدایت می‌کنند.

آموزش زبان انگلیسی بزرگسال

بخش بندی کتاب آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان

در انتهای هر کتاب، به تفکیک هر یک از دروس، بانک گرامر و بانک واژگان تکمیلی، به زبان آموزان در توسعه مهارت‌های آموخته شده کمک می‌کنند. همچنین کاربرگ‌های تعاملی برای تقویت مهارت‌های نوشتاری، گفتاری، شنیداری و نیز بانک تلفظ و مجموعه افعال باقاعده و بی‌قاعده برای سهولت دسترسی، در اختیار زبان آموزان قرار داده شده است. این امر آنها را از مراجعه به منابع پیچیده (و بعضا غیر قابل اعتماد ) بی نیاز می‌کند.

ویژگی های متمایز کتاب AMERICAN ENGLISH FILE

کتاب درسی، حاوی تمرین‌هایی است که به زبان آموزان اجازه می‌دهد مهارت‌های زبانی خود را با تمرین توسعه دهند. آنها همچنین می‌توانند دروس از یاد رفته را به کمک مدرس و آزمون‌های استاندارد پایان ترم، دنبال کنند.

کتاب کار، WORKBOOK نیز، تمرین‌های تکمیلی برای هر درس را ارائه می‌دهد و می‌تواند به عنوان معیاری برای ارزیابی آنچه تا کنون آموخته شده و نقاطی که نیاز به تمرین و تکرار دارند، در نظر گرفته شود. این کتاب معمولا برای تمرین در خانه در نظر گرفته می‌شود و در ابتدای هر جلسه توسط مدرس، بررسی و تصحیح می‌گردد.

در پایان دروس زوج هر کتاب، در بخش پایانی قسمت مرور دو درس و همچنین در پایان دروس فرد، بخش انگلیسی کاربردی (PRACTICAL ENGLISH) ، ویدئوهایی قرار داده شده‌اند که به زبان آموزان این امکان را می‌دهند که در قالب یک داستان پیوسته، نکات مهم و کاربردی و اصطلاحات پرکاربرد روزمره را فرا گیرند.

علاوه بر سایر محتواهای ویدئویی موجود در خلال دروس یا قسمت‌های مرور دو درس، در قسمت انگلیسی کاربردی (PRACTICAL ENGLISH)، ویدئوهایی قرار دارند که فعالیت‌های روزمره ی انگلیسی زبانان را در قالب یک داستان نشان می‌دهند. این ویدئوهای تعاملی، به دانش آموزان این امکان را می‌دهند که انگلیسی را فارغ از چارچوب درسی و در قالب داستان‌های جذاب و آموزنده تمرین کنند.

دوره  PRE STARTER

این دوره مخصوص بزرگسالانی است که هیچگونه آشنایی با زبان انگلیسی ندارند و کاملا مبتدی هستند. کتاب طوری طراحی شده است که برای زبان آموزان بزرگسال مبتدی قابل فهم و آسان باشد. طراحی این کتاب توسط کارشناسان حرفه‌ای موسسه ایرانمهر انجام شده است. تمام مطالب ضروری برای ارتقاء سطح زبان­آموزان بزرگسال از پیش مبتدی به مبتدی درآن گنجانده شده است. پس از پایان این کتاب، زبان آموزان بزرگسال می‌توانند وارد دوره‌های AMERICAN ENGLISH FILE STARTER  شوند.

ویژگی‌های کتاب  PRE STARTERبرای آموزش زبان انگلیسی

 • ساختار قابل درک و آسان برای دنبال کردن با توجه به سطح پیش ابتدایی زبان آموزان
 • دارای بخش‌های متنوع شامل مکالمه، لغات، گرامر، آموزش نحوه نوشتن حروف الفبا و صدای آنها
 • تعبیه شدن یک صفحه در انتهای هر درس جهت تمرین و یک صفحه جهت یادداشت نکات ضروری
 • آموزش 13 موضوع کاربردی و ضروری با ساده‌ترین حالت ممکن شامل آموزش لوازم مدرسه و کلاس، غذاها، مشاغل، کشورها، لوازم منزل، رنگ ها، لباس ها، اعضای بدن، روزهای هفته، احساسات، افعال و از همه مهم­تر حروف انگلیسی است.

در پایان این دوره زبان آموز می‌تواند:

✅ خود را معرفی کند.

✅ دستورات معلم را متوجه شود و پاسخ دهد.

✅ درباره وسایلی که به او تعلق دارد صحبت کند.

✅ درباره علائق خود صحبت کند.

✅ دیگران را معرفی کند.

✅ وسایل موجود در منزل را معرفی کند.

✅ درباره احساسات خود و دیگران صحبت کند.

✅ درباره توانایی‌های خود و کارهایی که نمی‌تواند انجام دهد صحبت کند.

✅ تمامی حروف را می‌شناسد و می‌تواند یک سری از کلمات و جملات را بخواند و بنویسد.

چند اشتباه رایج در زبان انگلیسی
تلفظ اشتباه th
استفاده نادرست از زمان گذشته
استفاده نادرست از حروف اضافه
ترجمه لغت به لغت کلمات
عدم توجه به ترکیب ها
شما چه اشتباهات رایج دیگری می شناسین ؟

ساختار کتاب PRE STARTER برای آموزش زبان انگلیسی

این کتاب دارای یک صفحه خوش آمد گویی و 13 درس 4 صفحه‌ای است که در یک ترم تدریس می­شود.

اولین درس کتاب، (Greetings) احوال پرسی است و در آن یک مکالمه به منظور آموزش برقراری ارتباط به زبان انگلیسی به زبان آموزان قرار داده شده است. پس از هر درس بخش‌هایی در نظر گرفته شده است که به بررسی آنها می‌پردازیم.

(Greetings) احوال پرسی

✅ (Vocabulary) لغات

هر درس کتاب با معرفی لغات مربوط به درس شروع می‌شود و موضوع آن را مشخص می‌کند.

(Vocabulary) لغات

✅ ساختار (Structure)

در بخش ساختار آموزش گرامر پایه به صورت غیرمستقیم و در قالب جمله و مثال انجام می‌شود.

ساختار (Structure)

✅ (Phonics) فونیکس

در صفحه دوم هر درس، بخش فونیکس قرار دارد که در این بخش 2 یا 3 حرف از حروف الفبا و 2 مثال برای هر حرف تدریس می‌شود. دروس 11 ،12و 13 به تدریس sh , ch و th می‌پردازد.

فونیکس

✅ تمرین (Practice)

صفحه سوم، مخصوص تمرین و مرور مطالب است. این به بخش به جای کتاب کار در کتاب اصلی جای داده شده است و به نوعی زبان آموز می‌تواند عملکرد خود را در این بخش ارزیابی کند.

تمرین(Practice)

✅ یادداشت(Note)

صفحه چهارم و آخرین صفحه از درس مخصوص نوشتن یادداشت‌ها و نکات مهم است.

یادداشت(Note)

کتاب AMERICAN ENGLISH FILE  سطح STARTER

 آموزش زبان انگلیسی در سطح مبتدی زبان انگلیسی (AEF STARTER)، با بهره‌گیری از ویرایش سوم کتاب AMERICAN  ENGLISH  FILE و کتاب گار WORKBOOK، از سری کتاب‌های انتشارات OXFORD UNIVERSITY PRESS، در سه ترم آموزشی تدریس می‌شود. این دوره‌ها بر اساس تقویم آموزشی آموزشگاه ایرانمهر و متناسب با شرایط حضور زبان آموزان، در قالب پکیج‌های زیر برنامه‌ریزی می‌شوند:

✅ گروهی 3 روز در هفته ( یک جلسه 90 دقیقه‌ای در روزهای زوج )

✅ گروهی 2 روز در هفته ( یک جلیه 120 دقیقه‌ای در روزهای یکشنبه و سه شنبه )

✅ گروهی آخر هفته ( دو جلسه 120 دقیقه‌ای با 15 دقیقه استراحت بین جلسات، در روزهای پنجشنبه و یا جمعه )

✅ آموزش خصوصی ( با امکان تعیین روز و ساعت دلخواه توسط زبان آموز به همراه امکان کنسلی کلاس‌ها)

ساختار کتاب سطح STARTER

این کتاب در قالب 12 درس،  6بخش مرور مطالب دو درس پیشین (در پایان درس‌های زوج)،  6بخش انگلیسی کاربردی (در پایان درس‌های فرد) تدریس می‌شود. در انتهای هر کتاب، به تفکیک هر یک از دروس، بانک گرامر و بانک واژگان تکمیلی، به زبان آموزان در توسعه مهارت‌های آموخته شده کمک می‌کنند. همچنین کاربرگ‌های تعاملی برای تقویت مهارت‌های نوشتاری، گفتاری، شنیداری و نیز بانک تلفظ و مجموعه افعال باقاعده و بی‌قاعده برای سهولت دسترسی، در اختیار زبان آموزان قرار داده شده است.

این کتاب نیز تمامی ویژگی های متمایز کتاب AMERICAN ENGLISH FILE  که پیشتر مورد بررسی قرار گرفت را داراست.

مشاهده کتاب AMERICAN ENGLISH FILE SATARTER برای آموزش زبان انگلیسی

کتاب AMERICAN ENGLISH FILE SATARTER برای آموزش زبان انگلیسی دارای بخش‌های مختلفی است که به تفکیک به مشاهده و بررسی آنها می‌پردازیم.

✅ بانک گرامر

در این بخش از کتاب، گرامر‌ها به صورت کامل به زبان انگلیسی با ذکر مثال‌های کاربردی، آموزش داده شده‌اند.

بانک گرامر

✅ تمرینات گرامری

در این بخش از کتاب، تمرینات تکمیلی مرتبط با گرامرهای تدریس شده گنجانده شده است که کمک شایانی به روند یادگیری زبان آموزان می‌کند.

تمرینات گرامری

✅ بانک واژگان

در این بخش از کتاب، واژگان جدید مرتبط با موضوع درس، به همراه تصاویر و تلفظ آنها آموزش داده شده‌اند.

بانک واژگان

✅ بخش فونتیک‌ها و آواها

در این بخش از کتاب، فونتیک‌ها و آواهای زبان انگلیسی به همراه گرافیک‌های منحصر به فرد، به تفکیک آموزش داده شده‌اند.

بخش فونتیک ها و آواها

✅ افعال بی قاعده

در این بخش از کتاب، تمامی افعال بی‌قاعده، به تفکیک زمان، به نمایش گذاشته شده‌اند.

آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

✅ بخش انگلیسی کاربردی

در این بخش از کتاب، در پایان دروس فرد، در قالب یک داستان پیوسته، عبارات و لغات کاربردی و بعضا محاوره‌ای انگلیسی با لهجه‌های متفاوت  BRITISH و  AMERICAN ارائه شده است.

بخش انگلیسی کاربردی

✅ بخش مرور و دوره دروس

در این بخش از کتاب که در پایان دروس زوج قرار دارد، گرامرها، لغات و تمرینات تلفظی دو درس گنجانده شده‌اند که برای دوره و مرور دروس پیشین موثر است. همجنین در این بخش از کتاب یک تمرین READING و یک تمرین LISTENING نیز ارائه شده است.

بخش مرور و دوره دروس
بخش مرور و دوره دروس

✅ بخش متون فایل‌های صوتی

در این بخش از کتاب، متون کلیه فایل‌های صوتی دروس جهت سهولت یادگیری زبان آموزان، ارائه شده است.

بخش متون فایل های صوتی

✅ بخش مکالمات

در این بخش از کتاب، تمرینات تکمیلی جهت ارتقا مهارت مکالمه زبان آموزان ارائه شده است.

بخش مکالمات

✅ بخش نوشتاری

در این بخش از کتاب نیز تمرینات تکمیلی جهت ارتقا مهارت نوشتاری زبان آموزان در قالب موضوعات مختلف، ارائه شده‌اند.

بخش نوشتاری

✅ عبارات و لغات برای یادگیری

در این بخش از کتاب، که در ویرایش سوم به این مجموعه اضافه شده است، عبارات و لغات مهم هر درس، به تفکیک و به همراه تلفظ آن، در اختیار زبان آموران قرار گرفته است.

عبارات و لغات برای یادگیری

پس از پایان دوره‌های AEF STARTER آموزش زبان انگلیسی قادر خواهید بود:

✅ جملات یا عبارات پایه‌ای را در رابطه با اعداد، ملیت‌ها، خانواده، مشاغل، مسافرت، لباس‌ها وغیره بیان کرده و سوالاتی در خصوص این موضوع بپرسید.

✅ مشخصاتی چون سن، ضمایر ملکی و افعال پرکاربرد را در مورد خود و دیگران استفاده کنید و با استفاده از زمان‌های حال ساده، حال استمراری و گذشته ساده، جملات خبری، منفی و سوالی بسازید.

✅ هنگام صحبت کردن، به تلفظ حروف انگلیسی، ریتم جملات، آهنگ کلمات، صامت‌ها و مصوت‌ها توجه کنید.

✅ در رستوران یک میز رزرو کنید.

✅ درباره فعالیت‌های روزمره خود صحبت کنید.

✅ درباره وعده‌های غذایی و اینکه مردم کشور شما چه غذاهایی می‌خورند صحبت کنید.

✅ درباره توانایی‌های خود جمله بسازید.

✅ تاریخ را عنوان کنید.

✅ درباره امکانات موجود در اتاق‌ها و هتل‌ها جمله‌سازی کنید.

✅ درباره گذشته سوال بپرسید و جمله بسازید.

لینک‌های مفید

در این لینک، به فایل کتاب و همچنین تمرینات آنلاین می‌توانید دسترسی داشته باشید.

https://elt.oup.com/student/americanenglishfile/starter/?cc=ir&selLanguage=enD

دسترسی به کلیه صفحات کتاب و همچنین تمرینات متنوع در این لینک امکان پذیر است.

سوالات متداول

آیا می‌توانم بدون آزمون تعیین سطح؛ این مقطع را به درخواست خودم بخوانم؟
خیر. با هر دانش و پیشینه زبانی که داشته باشید، شرکت در آزمون تعیین سطح الزامی است.
نحوه تعیین سطح شما به چه صورت است؟
بعد از هماهنگی وقت با نیروهای اداری شعبه، تعیین سطح به صورت یک مصاحبه شفاهی حضوری با سوپروایزر شعبه انجام خواهد شد.
آیا لهجه این کتاب، فقط به صورت AMERICAN است؟
این کتاب بر اساس لهجه AMERICAN نگارش شده، اما در بخش‌هایی از دروس آن، به لغات و تلفظ‌های BRITISH نیز، اشاره شده است.
آیا کلاس‌های گروهی به صورت مختلط برگزار می‌شوند؟
خیر. با توجه به قوانین وازرت آموزش و پرورش، تمامی کلاس‌های نیمه گروهی آموزشگاه زبان ایرانمهر، به صورت تفکیک جنسیتی برگزار می‌گردند.
نحوه ارزیابی پایان ترم به چه شکل است؟
در پایان هر ترم، یک آزمون کتبی و همچنین یک آزمون شفاهی از کلیه زبان آموزان گرفته خواهد شد. ملاک قبولی زبان آموزان، نمره ای است که از آزمون اخذ می‌کنند.
آیا در کلاس‌ها، مکالمه هم کار می‌شود؟
بله. محوریت کلاس‌های آموزشگاه زبان ایرانمهر، مکالمه است.

کتاب  AMERICAN ENGLISH FILE سطح 1

سطح مقدماتی زبان انگلیسی (AEF.1)، با بهره‌گیری از ویرایش سوم کتاب AMERICAN ENGLISH FILE و کتاب کار WORKBOOK، از سری کتاب‌های انتشارات OXFORD UNIVERSITY PRESS، در سه ترم آموزشی تدریس می‌شود. این دوره‌ها بر اساس تقویم آموزشی آموزشگاه ایرانمهر برگذار می‌شوند. پیشتر در بخش معرفی و بررسی کتاب AMERICAN ENGLISH FILE سطح STARTER با تقویم آموزشی ایرانمهر آشنا شدید.

کتاب AMERICAN ENGLISH FILE ، سطح 1  نیز در قالب 12 درس، 6 بخش مرور مطالب دو درس پیشین (در پایان درس‌های زوج)، 6بخش انگلیسی کاربردی ( در پایان درس‌های فرد)  طبقه‌بندی شده و مشابه با کتاب استارتر فراگیر را در راستای یادگیری کل مباحث همراهی می‌کند. ویژگی متمایز این کتاب مشابه نسخه Starter است و در بخش‌های قبلی توضیح داده شد.

مشاهده کتاب AMERICAN ENGLISH FILE

کتاب AMERICAN ENGLISH FILE 1 دارای بخش‌های مختلفی است که به تفکیک به مشاهده آنها می‌پردازیم. توضیحات هر یک از این بخش‌ها مشابه کتاب Starter است که پیشتر بررسی شد.

✅ بانک گرامر

بانک گرامر

✅ تمرینات گرامری

تمرینات گرامری

✅  بانک واژگان

بانک واژگان

✅ بخش فونتیک‌ها و آواها

بخش فونتیک ها و آواها

✅ افعال بی قاعده

افعال بی قاعده

✅ بخش انگلیسی کاربردی

بخش انگلیسی کاربردی

✅ بخش مرور و دوره دروس

بخش مرور و دوره دروس
بخش مرور و دوره دروس

✅ بخش متون فایل‌های صوتی

بخش متون فایل های صوتی

✅ بخش مکالمات

بخش مکالمات

✅ بخش نوشتاری

بخش نوشتاری

پس از پایان آموزش زبان انگلیسی در سطح AEF.1 قادر خواهید بود:

✅ جملات نسبتا کاملا را در زمینه اعداد تقویمی، ماه‌ها و فصول، غذا و نوشیدنی، اماکن و تعطیلات، روتین روزانه، آب و هوا و تلفن و یا اینترنت بیان کرده و سوالاتی در خصوص این موضوعات بپرسید.

✅ مشخصات کامل‌تری چون سن، محل تولد، شماره تلفن و آدرس، علایق و تفریحات خود را ارائه داده و با استفاده از زمان‌های حال، گذشته و آینده، جملات خبری، منفی و سوالی بسازید.

✅ هنگان صحبت کردن، به تلفظ انگلیسی، ریتم جملات، آهنگ کلمات و نحوه اتصال دو آوا دقت کنید.

✅ خود و شخص دیگری را معرفی کنید.

✅ بیان کنید که چه ساعتی بیدار می‌شوید و چه ساعتی به خواب می‌روید.

✅ ورزش، موسیقی، فیلم و برنامه تلوزیونی مورد علاقه خود را بیان کنید.

✅ بیان کنید که چه کتاب‌هایی معمولا مطالعه می‌کنید و یا در حال حاضر مشغول مطالعه چه کتابی هستید؟

✅ درباره اینکه مردم در کشور شما چگونه لباس می‌پوشند و یا چطور رانندگی می‌کنند صحبت کنید.

✅ دو کشور، دو شهر و یا مورد مختلف را از لحاظ صفت‌ها مقایسه کنید.

✅ درباره بهترین و بدترین اتفاقات و موارد محل زندگی خود صحبت کنید.

لینک‌های مفید

در این لینک، به فایل کتاب و همچنین تمرینات آنلاین می‌توانید دسترسی داشته باشید.

https://elt.oup.com/student/americanenglishfile/starter/?cc=ir&selLanguage=enD

دسترسی به کلیه صفحات کتاب و همچنین تمرینات متنوع در این لینک امکان پذیر است.

آیا می‌توانم بدون آزمون تعیین سطح، این مقطع را به درخواست خودم بخوانم؟
خیر. با هر دانش و پیشینه زبانی که داشته باشید، شرکت در آزمون تعیین سطح الزامی است.
نحوه تعیین سطح شما برای این سطح به چه صورت است؟
بعد از هماهنگی وقت با نیروهای اداری شعبه، تعیین سطح به صورت یک مصاحبه شفاهی حضوری با سوپروایزر شعبه انجام خواهد شد.
نحوه ارزیابی پایان ترم به چه شکل است؟
در پایان هر ترم، یک آزمون کتبی و همچنین یک آزمون شفاهی از کلیه زبان آموزان گرفته خواهد شد. ملاک قبولی زبان آموزان، نمره‌ای است که از آزمون اخذ می‌کنند.
حد نصاب قبولی در هر ترم، چه نمره ای است؟
در صورت کسب نمره 75 از 100 نمره قبولی را کسب خواهید کرد.
آیا کلاس‌های شما، به صورت مختلط برگزار می‌شوند؟
خیر. با توجه به قوانین وزارت آموزش و پرورش، کلیه کلاس‌های آموزشگاه زبان ایرانمهر، به صورت تفکیک جنسیتی برگزار می‌گردند.
قوانین غیبت در آموزشگاه ایرانمهر، به چه صورت است؟
هر زبان آموز، می‌تواند در هر ترم آموزشی، 3 جلسه غیبت موجه داشته باشد.

کتاب  AMERICAN ENGLISH FILE سطح 2

سطح پیش متوسطه زبان انگلیسی (AEF.1)، از ویرایش سوم کتاب  AMERICAN ENGLISH FILE و کتاب کار WORKBOOK، از سری کتاب‌های انتشارات OXFORD UNIVERSITY PRESS، در چهار ترم آموزشی برگزار می‌گردد. برای اطلاع از تقویم آموزشگاه ایرانمهر برای برگذاری کلاس‌های دوره سطح 2 به بخش معرفی و بررسی کتاب AMERICAN ENGLISH FILE سطح STARTER در همین مقاله مراجعه کنید. در بخش‌های قبلی به بررسی تقویم آموزشگاه پرداختیم. ویژگی‌های متمایز این سری از کتاب‌ها در همان بخش بررسی شد. در ادامه بخش‌هایی از کتاب را مشاهده می‌کنید.

مشاهده کتاب آموزش زبان انگلیسی

کتاب AMERICAN ENGLISH FILE 2 دارای بخش‌های مختلفی است که به تفکیک به مشاهده آنها می‌پردازیم. پیشتر در بررسی سطح Starter به بررسی محتوای آموزشی هر یک از بخش‌های کتاب پرداختیم. طبقه‌بندی و دسته‌بندی کتاب‌های AMERICAN English File در هر سه نسخه مشابه است. آنچه تغییر می‌کند محتوای آموزشی است که به فرخور سطح فراگیر ارتقا می‌یابد.

✅ بانک گرامر

بانک گرامر

✅ تمرینات گرامری

تمرینات گرامری

✅ بانک واژگان

بانک واژگان

✅ بخش فونتیک‌ها و آواها

بخش فونتیک ها و آواها

✅ افعال بی قاعده

افعال بی قاعده

✅ بخش انگلیسی کاربردی

بخش انگلیسی کاربردی

✅ بخش مرور و دوره دروس

بخش مرور و دوره دروس
بخش مرور و دوره دروس

✅ بخش متون فایل‌های صوتی

بخش متون فایل های صوتی

✅ بخش مکالمات

بخش مکالمات

✅ بخش نوشتاری

بخش نوشتاری

پس از پایان دوره‌های سطح AEF.2 قادر خواهید بود:

✅ جملات کاملی را در زمینه خصوصیات ظاهری و رفتاری افراد، مسافرت و موضوعات مرتبط با سفر، خرید و مراکز خرید، حیوانات و طبیعت، فعالیت‌های ورزشی، ابرلاز احساسات و … بیان کرده و سوالاتی در خصوص جزئیات زمان، مکان و حالت وقوع این موضوعات بپرسید.

✅ حروف اضافه مختص زمان، مکان و قیود حالت را در جمله‌سازی مدنظر قرار داده و آنها را در ترکیب با حالت‌های پیچیده زمان افعال، صفت‌های تفضیلی و برتر، پیش‌بینی وقوع اتفاقات، ارائه پیشنهاد، جملات شرطی و … مورد استفاده قرار دهید.

✅ مفهوم موضوعات پرکاربرد و اخبار روز را درک کرده، عبارات روز جامعه انگلیسی زبان دنیا را فرا بگیرید و شیوه استفاده از برخی اصطلاخات را در قالب عناوین تک کلمه‌ای یا عبارات وایرال، بیاموزید.

✅ یک عکس (مورد علاقه) را به طور کامل توصیف کنید و بیان کنید که عکس در چه شرایطی گرفته شده است.

✅ درباره برنامه‌های خود در آینده صحبت کنند.

✅ درباره تجربیاتی که تا کنون داشته اید، صحبت کنید.

✅ درباره قوانین در مدارس و محل کار خود صحبت کنید.

✅ با استفاده از جملات مجهول، منظور خود را بیان کنید.

✅ درباره عادات خود در گذشته صحبت کنید.

✅ جملات و صحبت‌های دیگران را نقل قول کنید.

✅ از جملات شرطی نوع 1 و 2 استفاده کنید.

شایان ذکر است، بر اساس رده‌بندی اعلامی این کتاب، سطح زبان آموزانی که دوره AMERICAN ENGLISH  FILE 2 را با موفقیت به پایان برسانند، معادل بخش پایانی  A2 و بخش ابتدایی B1  از چارچوب مرجع مشترک اروپا یا CEFR خواهد بود.

لینک‌های مفید

 • لینک فایل کتاب و تمرینات آنلاین
https://elt.oup.com/student/americanenglishfile/starter/?cc=ir&selLanguage=enD
 • دسترسی به صفحات کتاب و تمرینات متنوع

سوالات متداول

در پایان این کتاب، به چه سطحی از آمادگی مکالمه می‌رسم؟
قادر خواهید بود جملات کاملی را در زمینه خصوصیات ظاهری و رفتاری افراد، مسافرت و موضوعات مرتبط با سفر،خرید و مراکز خرید، حیوانات و طبیعت، فعالیت‌های ورزشی، ابرلاز احساسات و … بیان کرده و سوالاتی در خصوص جزئیات زمان، مکان و حالت وقوع این موضوعات بپرسید.
آیا در پایان این کتاب، مدرکی به ما ارائه می‌شود؟
زبان آموزان آموزشگاه زبان ایرانمهر، در پایان هر کتاب، می‌توانند به شعبه خود درخواست داده و گواهی پایان دوره و یا شرکت در دوره که دارای هولگرام ایرانمهر است را دریافت کنند.
آیا در پایان این کتاب، قادر به شرکت در دوره‌های آیلتس خواهم بود؟
توصیه می‌شود در پایان کتاب.3 در دوره‌های مقدماتی آمادگی آزمون آیلتس شرکت کنید.

کتاب AMERICAN ENGLISH FILE سطح 3

سطح متوسطه زبان انگلیسی (AEF.3)، با بهره گیری از ویرایش سوم کتاب AMERICAN ENGLISH FILE و کتاب کار WORKBOOK، از سری کتاب‌های انتشارات OXFORD UNIVERSITY PRESS، در پنج ترم آموزشی و بر اساس تقویم آموزشی موسسه ایرانمهر که قبل‌تر در بخش استارتر گفته شد تدریس می‌شود. در همان بخش با مطالعه مجدد بخش ویژگی‌های متمایز با ویژگی‌های برجسته سطح 3 نیز آشنا شوید.

مشاهده کتاب

کتاب AMERICAN ENGLISH FILE 3 دارای بخش‌های مختلفی است که به مشاهده آنها می‌پردازیم. همانطور که می‌دانید در بخش استارتر هر یک از بخش‌های کتاب به تفصیل شرح داده شده است. از این رو در این بخش از تکرار این اطلاعات خودداری می‌کنیم. آنچه در سطح 3 متفاوت است، سطح مفاهیم و مطالب آموزشی است. با تصاویر با ما همراه باشید.

✅ بانک و تمرینات گرامری

بانک و تمرینات گرامری

✅ بانک واژگان

بانک واژگان

✅ بخش فونتیک‌ها و آواها

بخش فونتیک ها و آواها

✅ افعال بی قاعده

افعال بی قاعده

✅ بخش انگلیسی کاربردی

بخش انگلیسی کاربردی

✅ بخش مرور و دوره دروس

بخش مرور و دوره دروس
بخش مرور و دوره دروس

✅ بخش متون فایل‌های صوتی

بخش متون فایل های صوتی

✅ بخش مکالمات

بخش مکالمات

✅ بخش نوشتاری

بخش نوشتاری

پس از پایان دوره‌های سطح AEF.3 قادر خواهید بود:

✅ جملات کاملی را در زمینه عادات غذایی و پخت و پز، حمل و نقل و سفر، ورزش و تفریح، تحصیل و کار، لوازم الکترونیکی و تلفن، جرائم و جنایات بیان کرده و سوالات صحیحی در خصوص جزئیات زمان، مکان، و حالت وقوع این موضوعات بپرسید.

✅ با حروف اضافه مختص زمان، مکان و قیود حالت، به درستی جمله بسازید و آنها را در ترکیب با حالت‌های پیچیده افعال مجهول، افعال مختص پیشنهاد، اجبار و امتناع و انواع جملات شرطی مورد استفاده قرار دهید.

✅ اخبار روز در زمینه‌های مختلف را درک کنید، عبارت روز جامعه ی انگلیسی زبان دنیا را استفاده کرده و از اصطلاحات وایرال برای بیان جملات روان استفاده کنید.

✅ رژیم و عادت غذایی خود را توصیف کنید.

✅ درباره خصوصیات اخلاقی دوستان و اعضای خانواده، جزئیات کامل ارائه دهید.

✅ انواع وسائل حمل و نقل عمومی را باهم مقایسه کنید.

✅ درباره شایعات و کلیشه‌های رایج صحبت کنید.

✅ شکل کامل‌تری از جملات شرطی را به کار ببرید.

✅ سوالات و جملات دیگران را نقل کنید.

شایان ذکر است، بر اساس رده‌بندی اعلامی این کتاب، سطح زبان آموزانی که دوره‌های AMERICAN ENGLISH FILE 3 را با موفقیت به پایان برسانند، معادل B1 از چارچوب مرجع مشترک اروپا یا CEFR خواهد ود.

 

لینک‌های مفید:

 • لینک کتاب و تمرینات آنلاین
https://elt.oup.com/student/americanenglishfile/starter/?cc=ir&selLanguage=enD
 • دسترسی به صفحات کتاب و تمرینات

سوالات متداول

آیا نحوه ارزیابی پایان ترم در سطح بالاتر متفاوت است؟
خیر. در پایان کلیه ترم ها، یک آزمون کتبی و همچنین یک آزمون شفاهی از همه زبان آموزان گرفته خواهد شد. ملاک قبولی زبان آموزان، نمره ای است که از آزمون اخذ می‌کنند.
تعداد جلسات مجاز غیبت در طول هر ترم، چند جلسه است؟
هر زبان آموز در طول هر ترم آموزشی، می‌تواند حداکثر 3 جلسه غیبت موجه داشته باشد.
آیا در پایان این کتاب، قادر به شرکت در دوره‌های آیلتس خواهم بود؟
بله. در پایان این کتاب، می‌توانید در کلاس‌های مقدماتی آمادگی آزمون آیلتس شرکت بفرمایید.
آیا تکالیف درسی برای تمرین در منزل هم خواهم داشت ؟
بله. در پایان هر جلسه، علاوه بر کتاب‌های کلاسی و کتاب کار، تکالیف متنوعی برای تمرین در منزل به زبان آموزان داده واد شد و در جلسات بعدی، این تکالیف، کنترل می‌شوند.
آیا برای تمامی سطوح زبان کلاس برگزار می‌شود؟
از آنجایی که آموزشگاه زبان ایرانمهر، یک مجموعه 24 شعبه بزرگ است، برای کلیه سطوح زبان انگلیسی، کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود.
آیا در صورتی که جلسه‌ای را غیبت کنم، می‌توانم در کلاس دیگری به عنوان مهمان شرکت کنم؟
خیر متاسفانه. امکان شرکت کردن به عنوان مهمان در کلاس‌های دیگر وجود ندارد.

کتاب AMERICAN ENGLISH FILE سطح 4

سطح فوق متوسطه زبان انگلیسی (AEF.4)، با بهره گیری از ویرایش سوم کتاب AMERICAN ENGLISH FILE  و کتاب کار WORKBOOK، از سری کتاب‌های انتشاراتOXFORD UNIVERSITY PRESS، در پنج ترم آموزشی و منطبق بر تقویم آموزشگاه ایرانمهر تدریس می‌شود. برای اطلاع از ویژگی‌های متمایز این سری از کتاب‌ها و همینطور اطلاع از تقویم آموزشی به بخش معرفی کتاب Starter  مراجعه کنید.

مشاهده کتاب

کتاب AMERICAN ENGLISH FILE 4 دارای بخش‌های مختلفی است که به مشاهده آنها می‌پردازیم. جزئیات هر کدام از این بخش‌ها مشابه کتاب Starter است. وجه تمایز اصلی در مفهوم و سطح داده‌های آموزشی است.

✅ بانک و تمرینات گرامری

بانک و تمرینات گرامری

✅  بانک واژگان

بانک واژگان

✅  بخش فونتیک‌ها و آواها

بخش فونتیک ها و آواها

✅ افعال بی قاعده

افعال بی قاعده

✅ بخش انگلیسی محاوره ای

بخش انگلیسی محاوره ای

✅ بخش مرور و دوره دروس

بخش مرور و دوره دروس
بخش مرور و دوره دروس

✅ بخش متون فایل‌های صوتی

بخش متون فایل های صوتی

✅ بخش مکالمات

بخش مکالمات

✅ بخش نوشتاری

بخش نوشتاری

 پس از پایان دوره‌های سطح AEF.4 قادر خواهید بود:

✅ انواعی از جملات پیچیده و طولانی را در زمینه جراحات و صدمات، صنعت پوشاک و مد، محیط زیست و اقلیم، صنعت رسانه و تبلیغات، کسب و کارها و علوم مختلف و … در حالات مختلف سوالی، منفی و خبری بیان کرده در خصوص جزئیات زمان، مکان و حالت وقوع این موضوعات، به اظهار نظر، مخالفت و یا بیان دلیل بپردازید.

✅ به کمک آشنایی با دایره واژگان تخصصی در مباحث درسی، خواهید توانست اشکال پیشرفته افعال مجهول و شرطی، نقل قول مستقیم و غیر مستقیم، ایجاد الزام و … را درک کرده و در صحبت از آن استفاده کنید.

✅ لهجه انگلیسی خود را با توجه به مکث‌های میان جمله‌ای، حروف خاموش و اتصال حروف در کلمات متوالی و … تقویت کنید و با انجام تمرین‌های مختلف موجود در کتاب، به تفاوت لحن جملات دوستانه، رسمی، بی‌تفاوت و … پی ببرید.

✅ می‌توانید ایده‌های اصلی متون پیچیده را در موضوعات عینی و انتزاعی از جمله مباحث فنی در موضوعات تخصصی را درک کند.

✅ مرتکب اشتباهاتی که باعث سوء برداشت می‌شود نشوید.

✅ بسیاری از اشتباهات خود را تصحیح کنید.

✅ اکثر اخبارها و برنامه‌های روزانه را متوجه شده و درک کنید.

✅ برخی متون و آثار ادبی معاثر را متوجه شوید.

✅ تجارب شخصی خود را به طور کامل با بیان جزئیات و مشخص کردن علایق شخصی خود، بنویسید.

✅ دیدگاه خود را با بیان نکات مثبت و منفی راجع به موضوعات و گزینه‌های مختلف، بیان کند.

شایان ذکر است، بر اساس رده بندی اعلامی این کتاب، سطح زبان آموزانی که دوره‌های AMERICAN ENGLISH FILE 4 را با موفقیت به پایان برسانند، معادل B2 از چارچوب مشترک اروپا یا CEFR خواهد بود.

لینک‌های مفید

در این لینک، به فایل کتاب و همچنین تمرینات آنلاین می‌توانید دسترسی داشته باشید.

https://elt.oup.com/student/americanenglishfile/starter/?cc=ir&selLanguage=enD

دسترسی به کلیه صفحات کتاب و همچنین تمرینات متنوع از این لینک امکان پذیر است.

سوالات متداول

آیا آزمون میان ترم هم برگزار می‌گردد؟
خیر. اساتید آموزگاه زبان ایرانمهر به طور مداوم هر جلسه با زبان آموزان دوره و یاداوری جلسات قبلی را انجام می‌دهند، اما آزمون میان ترم برگزار نمی‌شود.
آیا برای تقویت مکالمه، در کنار این کلاس‌ها می‌توانم در کلاس‌های بحث آزاد شرکت کنم؟
بله. شرکت در کلاس‌های بحث آزاد FREE DISCUSSION، برای کلیه زبان آموزان سطح INTERMEDIATE به بالا مجاز بوده و این کلاس‌ها در کلیه شعب آموزشگاه زبان ایرانمهر فراهم می‌باشند.
آیا مدرک و گواهی آموزشگاه زبان ایرانمهر در جاهای دیگر معتبر است؟
گواهی‌ها و مدارک آموزشگاه زبان ایرانمهر، تماما دارای هولگرام و کد رهگیری قابل استعلام است.
اگر در آزمون نتوانم شرکت کنم، آیا باید مجددا دوره را بگذرانم؟
خیر. در صورت هماهنگی با سوپروایزر شعبه، می‌توانید وقت دیگری را برای آزمون مشخص کنید.
چگونه می‌توانم نمره پایان ترم خودم را ببینم؟
با وارد شدن در اکانت کاربردی خود، می‌توانید تمام اطلاعات خود را مشاهده کنید.
آیا در صورت استفده از غیبت‌های مجاز طول ترم، از نمره کلاسی من کسر خواهد شد؟
خیر درصورتی که تکالیف کلاسی خود را به طور کامل انجام دهید، نمره‌ای از شما کسر نخواهد شد.

کتاب  AMERICAN ENGLISH FILE سطح 5

کتاب سطح پیشرفته زبان انگلیسی (AEF.5)، با بهره‌گیری از ویرایش سوم کتاب AMERICAN ENGLISH FILE و کتاب کار WORKBOOK، از سری کتاب‌های انتشارات OXFORD UNIVERSITY PRESS، در پنج ترم آموزشی برگزار می‌گردد. این دوره‌ها بر اساس تقویم آموزشی آموزشگاه ایرانمهر که پیشتر در بخش کتاب سطح Starter بیان شد برگزار می‌شوند. برای آشنایی با ویژگی‌های متمایز این سری از کتاب در همان بخش تیتر ویژگی‌های متمایز را مرور کنید.

این کتاب در قالب 10 درس، 5 بخش مرور مطالب دو درس پیشین (در پایان درس‌های زوج)، 5 بخش انگلیسی کاربردی ( در پایان درس‌های فرد) است. در انتهای هر کتاب، به تفکیک هر یک از دروس، بانک گرامر و بانک واژگان تکمیلی، به زبان آموزان در توسعه مهارت‌های آموخته شده کمک می‌کنند. همچنین کاربرگ‌های تعاملی برای تقویت مهارت‌های نوشتاری، گفتاری، شنیداری و نیز بانک تلفظ و مجموعه افعال باقاعده و بی قاعده برای سهولت دسترسی، در اختیار زبان آموزان قرار داده شده است.

مشاهده کتاب

کتاب AMERICAN ENGLISH FILE 5 دارای بخش‌های مختلفی است که به مشاهده آنها می‌پردازیم.

✅ بانک و تمرینات گرامری

بانک و تمرینات گرامری

✅ بانک واژگان

بانک واژگان

✅ بخش فونتیک‌ها و آواها

بخش فونتیک ها و آواها

✅ بخش انگلیسی کاربردی

بخش انگلیسی کاربردی

✅ بخش مرور و دوره دروس

بخش مرور و دوره دروس
بخش مرور و دوره دروس

✅ بخش متون فایل‌های صوتی

بخش متون فایل های صوتی

✅ بخش مکالمات

بخش مکالمات

✅ بخش نوشتاری

بخش نوشتاری

پس از پایان دوره‌های سطح AEF.5 قادر خواهید بود:

✅ در خصوص طیف گسترده‌ای از موضوعات انتزاعی، به بحث و گفتگو بپردازید.

✅ با بیان دلایل کافی، موافقت یا مخالفت خود را با نظر دیگران ابراز کنید و به معنای ضمنی متون طولانی و با جزئیات پی ببرید.

✅ مفاهیم و ایده‌ها را به شکلی روان، خودجوش و بدون نیاز به جستجوی عبارت پیدا کنید و از دانش زبان انگلیسی خود به صورت منعطف و موثر برای بیان مقاصد اجتماعی، علمی و حرفه‌ای استفاده کنید.

✅ درباره رویداد‌ها و مسایل مربوط به اخبار و تاثیر آنها برروی افراد صحبت کنید و در خصوص جزئیات ظاهری افراد، اماکن، شرکت ها، آثار هنری و … به تفصیل صحبت کنید.

✅ جملات پیچیده و طولانی و ترکیبی بسازید.

✅ اصطاحات و عبارات محاوره‌ای و روزمره را به راحتی و بدون نیاز به فکر کردن به کار ببرید.

✅ تمامی برنامه‌های تلوزونی و رادیویی را بدون مشکل خاصی متوجه شده و درک کنید.

✅ مقالات و متون فنی با واژگان تخصصی را درک کنید.

✅ منظور خود را واضح و بدون مشکل با استفاده از ساختارهای پیچیده و جملات طولانی، بیان کنید.

شایان ذکر است، بر اساس رده بندی اعلامی این کتاب، سطح زبان آموزانی که دوره‌های AMERICAN ENGLISH FILE 5 را با موفقیت به پایان برسانند، معادل C1 از چارچوب مشترک مرجع اروپا یا CEFR خواهد بود.

یکبار برای همیشه یاد بگیر
معنی لغات
جای خالی را پر کنید

لینک‌های مفید

 • در این لینک، به فایل کتاب و همچنین تمرینات آنلاین می‌توانید دسترسی داشته باشید.
https://elt.oup.com/student/americanenglishfile/starter/?cc=ir&selLanguage=enD
 • دسترسی به کلیه صفحات کتاب و همچنین تمرینات متنوع در این لینک امکان پذیر است.

سوالات متداول

درصورتی که به نمره پایان ترمم اعتراض داشته باشم، چه کاری باید انجام دهم؟
درخواست خود را به صورت کتبی به شعبه ارائه دهید، سوپروایزر شعبه، پاسخنامه شما را مجددا مورد بررسی قرار خواهد داد.
زمان بندی آزمون پایان ترم به چه شکل است؟
مدت زمان آزمون پایان ترم، 60 دقیقه است.
چه زمانی می‌توانم به عنوان معلم با شما همکاری داشته باشم؟
در صورتی که نمره GE شما حداقل 6 باشد، می‌توانید با انجام یک مصاحبه شفاهی در دفترمرکزی، در دوره TTC شرکت نموده و در صورت قبولی، عضوی از خانواده بزرگ ایرانمهر شوید.
آیا مدرک و گواهی آموزشگاه ایرانمهر در جاهای دیگر، معتبر است؟
گواهی‌ها و مدارک آموزشگاه ایرانمهر، تماما دارای هولگرام و کد رهگیری قابل استعلام می‌باشند.
اگر دو ترم متوالی مشروط شوم، وضعیت من به چه صورت خواهد بود؟
در صورت مشروط شدن در دو ترم متوالی، ترم دوم را مردود خواهید شد.
ظرفیت کلاس‌ها چند نفره است؟
کلاس‌های نیمه گروهی آموزشگاه ایرانمهر، حداقل 6 و حداکثر 11 نفره هستند.
امتیاز شما برای این دوره
1
2
3
4
5
4.4 از 5 از 224 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. آواتار امیرحسین رحمتی
  امیرحسین رحمتی
  8 بهمن 1402
  پاسخ دادن

  سلام
  من کتاب American English File 2 رو تا نصف خوندم و میخوام ادامه کتابو داخل آموزشگاه شما ادامه بدم.
  هزینه ثبت نام ترم و چه مدارکی باید برای ثبت نام لازمه؟

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   8 بهمن 1402
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر شما میتوانید جهت آگاهی از نحوه ثبت نام و میزان شهریه و برگزاری دوره (آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان) به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند .

 2. آواتار مونا تشرفی
  مونا تشرفی
  31 مرداد 1402
  پاسخ دادن

  و برای ثبت نام مراحل رو توضیح میدهید ؟سلام خسته نباشید مطالعه محتوا و چارت دوره خیلی عالی بود همه رو مفهومی و قشنگ توضیح دادین .

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   31 مرداد 1402
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر ممنونم از شما و میتوانید جهت آگاهی از نحوه ثبت نام و برگزاری دوره به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیارتان قرار میدهند.

دوره های آموزشی مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید