IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
کلاس‌ خصوصی بهتر است یا گروهی؟
امتیاز کاربران: 4/5
نویسنده: ایرانمهر
24 مرداد 1397

کلاس‌ خصوصی بهتر است یا گروهی؟

با وجود اینکه کلاس‌های خصوصی زبان، هزینه‌های سنگین و حتی گاهاً سرسام آور دارند، اما همواره عده کثیری از زبان آموزان با صرف هزینه بسیار این کلاس‌ها را به کلاس‌های گروهی ترجیح داده‌اند. اما کدام گزینه بهتر است؟ کلاس‌های گروهی یا خصوصی؟

زمان شروع و هدف هر دو از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

متاسفانه بسیاری از زبان‌آموزان برنامه ریزی خاصی برای یادگیری یک زبان خارجی ندارند و تنها هنگام احساس نیاز به سمت یادگیری زبان می‌روند. این احساس نیاز، زمانی پدیدار می‌شود که فردی برای مهاجرت یا پذیرش دانشگاه متوجه می‌شود که به مدرک زبان معتبر و بین المللی و با نمره خوب نیاز دارد. یا ممکن است در دنیای کار، هنگام برخورد با شرکت‌‎های خارجی این احساس نیاز بوجود آید. شاید هم عدم توانایی در ارتباط با دیگران هنگام سفر به کشوری دیگر این احساس نیاز را پر رنگ‌تر کند. این احساس نیاز ناگهانی بوجود می‌آید و به همین دلیل یک زبان‌آموز ترجیح می‌دهد که راهی سریع‌تر را برای یادگیری زبان انتخاب کند. متاسفانه این راه سریع پر هزینه‌تر هم می‌باشد.

از طرفی دیگر، افرادی که برنامه ریزی بلند مدت برای یادگیری زبان خارجی انجام می‌دهند، معمولا در کلاس‌های گروهی شرکت می‌کنند. برای این افراد کمبود زمان مساله‌ای نیست و آن‌ها می‌توانند 1 تا 2 سال به طور پیوسته و مستمر، برای یادگیری زبان وقت بگذارند تا به هدف دلخواه خود برسند. دسته دیگری از زبان‌آموزان که در کلاس‌های گروهی شرکت می‌کنند، آن‌هایی هستند که یادگیری زبان‌های خارجه و شرکت در این کلاس‌ها را دوست دارند و به اصطلاح تفریحی زبان یاد می‌گیرند. هدف زبان‌آموزان یکی از مهم‌ترین معیارها در انتخاب نوع کلاس است. اگر برای مکالمه، حرف زدن، و روان شدن می‌خواهید کلاس بروید، گزینه اول شما کلاس‌های گروهی است. کلاس‌های گروهی به طور کلی فرصت بیشتری برای مکالمه در اختیار زبان‌آموزان قرار داده و زبان‌آموزان با حرف زدن با دیگر همکلاسان خود می‌توانند آموخته‌های خود را سریع تر به کار برده و با دیگران ارتباط برقرار کنند.

کلاس‌های خصوصی به دلیل این که تنها استاد زبان مربوط و زبان‌آموز، دو طرف هر مکالمه می‌باشند مسلماً زمان کمتری برای مکالمه به زبان‌آموز می‌دهد؛ گاهاً زبان‌آموز، به دلیل ترس از اشتباه حرف زدن و یا اینکه ترجیح می‌دهد به حرف های استاد خود گوش کرده تا از او یاد بگیرد، از حرف زدن منصرف می شود. کلاس‌های گروهی بیشتر به روان صحبت کردن زبان‌آموزان و بالا بردن اعتماد به نفس آن‌ها کمک می‌کنند، اما از طرفی دیگر با شرکت در کلاس‌های خصوصی استاد وقت بیشتری را می‌تواند صرف یک زبان‌آموز کرده تا دقت او را در زبان مورد نظر بالا ببرد.

نظر قطعی برای اینکه کدام کلاس بهتر است وجود ندارد. به طور کلی اگر زمان کمی برای نتیجه دلخواه خود دارید، یا اگر به خاطر مشغله زیاد، زمان شما با زمان کلاس‌های گروهی همخوانی ندارد، کلاس‌های خصوصی برای شما گزینه بهتری می‌باشد. اما اگر برای یادگیری خود برنامه ریزی کرده‌اید و وقت کافی دارید، یا اگر می‌خواهید در کنار یادگیری زبان مقداری هم خوش بگذرانید کلاس‌های گروهی گزینه ایده آل‌تری برای شما می‌باشد.

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی برای کودکان آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4 از 5 از 3 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. آواتار صوری
  صوری
  21 آذر 1397
  پاسخ دادن

  از چه راهی میتوان مدرس شد در موسسه زبان ایرانمهر

  • آواتار آموزشگاه ایرانمهر
   آموزشگاه ایرانمهر
   21 آذر 1397
   پاسخ دادن

   با سلام
   از تب همکاری با ایرانمهر ، وارد صفحه ی جذب مدرس شوید و فرم را تکمیل نمایید ،

   پس از ارزیابی ابتدایی همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت .

 2. آواتار آموزشگاه ایرانمهر
  آموزشگاه ایرانمهر
  21 آذر 1397
  پاسخ دادن

  با سلام
  از تب همکاری با ایرانمهر ، وارد صفحه ی جذب مدرس شوید و فرم را تکمیل نمایید ،

  پس از ارزیابی ابتدایی همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت .

مقالات مرتبط

جهت مشاوره رایگان کلیک کنید