IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
هفت تکنیک در مسافرت به کشوری که زبانش را نمی‌دانید
امتیاز کاربران: 0/5
نویسنده: ایرانمهر
28 مرداد 1398

هفت تکنیک در مسافرت به کشوری که زبانش را نمی‌دانید

هوشمندانه عمل کنید

شاید با وجود تمام اصرار ما به یادگیری زبان جدید، باز هم فرصتش را نداشته باشید (یا نخواهید) چند عبارت مربوط به زبان مردم آن کشور را یاد بگیرید. اما به یاد داشته باشید، برای مسافرت نیازی نیست حتما دوزبانه حرفه‌ای شوید. اگر وقت ندارید عبارات و کلمات جدید یاد بگیرید، پس حتما یک کتاب عبارات مخصوص سفر به همراه داشته باشید و شماره تلفن‌ها و آدرس‌های ضروری آن شهر را یادداشت کنید تا اگر خدایی نکرده گم شدید یا به کمک احتیاج داشتید، بتوانید تماس بگیرید.

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی برای کودکان آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

 کمک بگیرید

از اینکه دنبال محلی‌ها بروید و از آن‌ها کمک بگیرید نترسید. مردم همیشه می‌خواهند کمک کنند؛ حتی اگر زبان شما را بلد نباشند، سعی می‌کنند که منظورتان را متوجه شوند و تا جایی که می‌توانند کمکتان کنند. پس نترسید: شما هیچ‌وقت نمی‌دانید که با چه کسی ملاقات خواهید کرد!

 از زبان اشاره استفاده کنید

هنگام سفر به کشوری که زبانش را نمی‌دانید، خود را در حالی پیدا می‌کنید که به همه‌جا اشاره می‌کنید: هنگام سفارش غذا، آدرس پرسیدن، خرید کردن و … اما مراقب حرکات مختلف دست باشید. برخی از آن‌ها در نقاط مختلف دنیا معانی متفاوتی دارند.

 به هر چیزی «بله» نگویید

وقتی در محیطی قرار داریم که زبان مردمش را نمی‌دانیم، ترجیح می‌دهیم زیاد «yes» بگوییم. اما این همیشه بهترین گزینه نیست. چطور است به جای «yes» گفتن، لبخند بزنید و سعی کنید که معنی بیشتری از جمله متوجه شوید؟

بلند صحبت کردن همیشه بهتر نیست

بیشتر ما این اشتباه را مرتکب شده‌ایم؛ وقتی با کسی صحبت می‌کنید و آن‌ها زبان شما را متوجه نمی‌شوند، شما شمرده‌تر و بلند‌تر صحبت می‌کنید. بسیار بلند! این می‌تواند معنی بدی داشته باشد و این احساس را به طرف مقابل بدهد که به خاطر حماقت معنی حرف‌هایتان را نمی‌فهمند. پس داد زدن ممنوع! آن‌ها می‌توانند صدای شما را به خوبی بشنوند.

 برخی از عبارات کلیدی را یاد بگیرید

به درس‌های مربوط به سفر نگاه کنید و آن‌هایی را که ضروری هستند یاد بگیرید! خود را برای وقتی آماده کنید که در ایستگاه قطار و کافی‌شاپ هستید یا می‌خواهید از کسی کمک بگیرید. محلی‌ها از اینکه برای یادگیری زبان آن‌ها کمی تلاش کرده‌اید، خوشحال می‌شوند. این به شما کمک می‌کند تا با مردم جدید ملاقات کنید و مکان‌های جذابی را کشف کنید.

استرس نگیرید

وقتی پا در کشوری می‌گذارید که زبان مردمش را بلد نیستید، یعنی باید راه‌حل‌های خلاقانه‌ای برای ارتباط به روش‌های مختلف پیدا کنید. اما روی سختی آن تمرکز نکنید؛ سعی کنید یک راه‌حل پیدا کنید، نه این که مدام تکرار کنید چه وضعیت سخت و بدی دارید و سفرتان را با دستان خودتان خراب کنید. همچنین آشنایی و ارتباط برقرار کردن با مردم جدید، تجارب شما را غنی‌تر می‌سازد!

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
اولین کسی باشید که به این پست رأی میدهید!

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید