IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
فصل تابستان را به زبان انگلیسی سپری کنید
امتیاز کاربران: 4.8/5
نویسنده: محمد اشرفی
10 تیر 1398

فصل تابستان را به زبان انگلیسی سپری کنید

تابستان یکی از خطرناک‌ترین فصل‌ها برای کودکان است! چرا که در تعطیلات هر چه یاد گرفته‌اند را به باد فراموشی می‌سپارند و با ذهنی خالی راهی فصل مهر و مدارس می‌شوند. در این میان زبان انگلیسی از اکثر این درس‌ها فرارتر است. انگار به این قضیه شهرت دارد! از این رو، تعداد زیادی از پدرها و مادرها کودک خود را به کلاس‌ زبان انگلیسی می‌فرستند تا هیچ‌چیز را فراموش نکند.

اما چکار کنیم تا کودکان واقعا دل به یادگیری بدهند؟ از حق نگذریم تابستان است دیگر! در بچگی خودمان هم دلمان نمی‌خواست جز استراحت (خوابیدن) کار دیگری انجام دهیم. راستش را بخواهید من یکی هنوز هم نمی‌خواهم در تابستان کاری جز استراحت کردن انجام دهم! اما به عنوان یک مدرس، برای اینکه کودکان به این سرنوشت شیرین دچار نشوند و کمی از مغزشان بهتر استفاده کنند، چه کار باید انجام دهیم؟ بسیار خوب، راه‌حل‌های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

برای اینکه انگیزه‌ی کودکان را در فصل تابستان قوی‌تر کنیم و آن‌ها را به یادگیری واداریم، بهتر است مهارت‌هایشان را به‌روز نگه داریم و به آن‌ها اجازه ندهیم مطالبی را که قبلا یاد گرفته‌اند، در این سه ماه فراموش کنند. پس تکالیفی برایشان مشخص کنید که مربوط به فصل تابستان باشد و ذهنشان را درگیر کند.

برای مثال، لغت‌های تابستانی به آن‌ها بیاموزید. به این فکر کنید که در تابستان چه کارهایی می‌توان انجام داد و این فصل گرم  شامل چه موضوعاتی است؟ آموزش این لغات و موضوعات به زبان انگلیسی طبیعتا انگیزه و علاقه‌ی آن‌ها به مطالعه را افزایش می‌دهد. چون کسی سعی نمی‌کند آن‌ها را از حال و هوای تابستان خارج کند.

از این کلمات برای انجام تمرین‌های مختلف کمک بگیرید. برای مثال، با آن‌ها، برگه‌های تمرینی و لیست لغات متنوع بسازید. همچنین می‌توانید به بازی با لغات بپردازید و زبان‌آموزان را به نوشتن خاطرات روزانه، جستجوی لغات و … تشویق کنید. حتما فهرست کوتاهی از این کلمات را بنویسید و با خود همراه داشته باشید. این فهرست را یا به شکل لیستی ساده یا در قالب فلش‌کارت درست کنید و سپس آن‌ها را برای حفظ کردن به بچه‌ها بدهید.

در ادامه، فهرستی از لغات مربوط به فصل تابستان به زبان انگلیسی نوشته‌ایم که به ترتیب حروف الفبا دسته‌بندی شده‌اند و کار شما را در پیدا کردن لغات مد نظرتان راحت‌تر می‌کنند.

فصل تابستان را به زبان انگلیسی سپری کنید

کولر و سیستم خنک کننده

از آنجا که هوا در روزهای تابستانی بسیار گرم است، پس کلماتی نظیر «سیستم‌های خنک کننده» و «کولر» در ذهن زبان‌آموزان چرخ می‌زند. بنابراین به راحتی می‌توانند معنی آن‌ها را در زبان انگلیسی به خاطر بسپارند. البته کلمات جالب دیگری هم در رابطه با این فصل وجود دارند که از آن‌ها می‌توان به پارک‌های تفریحی، بازی بیس‌بال، ساحل و انواع توت‌ها-که در فصل تابستان رواج دارند- اشاره کرد.

با فهرست زیر یک پازل لغات متقاطع یا دیکشنری مخصوص لغات مربوط به تابستان بسازید. البته با آن‌ها می‌توانید روزنامه‌دیواری‌های رنگارنگ هم درست کنید. برگه‌های تمرینی را فراموش نکنید. البته علاوه بر فهرست زیر، از سایر لغات مربوط به تابستان هم استفاده کنید.

Air Conditioning

تهویه مطبوع

Amusement Park

شهربازی

Apples

سیب

August

آگوست

Backpack

کوله‌پشتی

Ball

توپ

Baseball

بیسبال

Beach

ساحل

Berries

توت‌ها

Bucket

سطل

Camping

اردوگاه

Carnival

کارناوال، جشن

Cooler

کولر، سردساز

فصل تابستان را به زبان انگلیسی سپری کنید

گل‌ها و ملخ‌ها

کودکان عاشق گیاهان و حشرات هستند ( منظورم صرفا سوسک نیست. پروانه هم نوعی حشره است، مدرس عزیز). پس علاوه بر لغات مربوط به دریا‌ها و اقیانوس‌ها، لغات فهرست زیر را به روزنامه‌دیواری و مجموعه آموزشی‌تان اضافه کنید. به شاگردان خود پاراگراف‌نویسی یا انشانویسی را بیاموزید. (البته این به سن و سطح مهارت‌ آن‌ها بستگی دارد). به آن‌ها بگویید که در طول تابستان (به کمک والدین خود) یک باغچه‌ی کوچک درست کنند و راجع به آن خاطرات روزانه یا هفتگی بنویسند. کسی چه می‌داند؟ شاید آن‌ها در باغچه‌ی خود چند کفش‌دوزک یا ملخ پیدا کردند. (خصوصا الان که تهران پر از ملخ و پروانه شده است J دست کم در این مورد به کار می‌آیند!).

Daisy

گل مروارید

Diving

غواصی

Family

خانواده

Farm

مزرعه

Ferris wheel

چرخ فلک

Flag

پرچم

Flowers

گل

Friends

دوستان

Frisbee

بازی فریزبی

Games

بازی

Garden

باغ

Gatherings

دور همی

Grass

چمن

Grasshoppers

ملخ

با فهرست زیر هم یک کاغذ دیواری بسازید. کلمات را با حروف پر رنگ و درشت روی استیکرهای رنگی بنویسید و آن‌ها را به بخش‌های مختلف کلاس بچسبانید. البته می‌توانید همه را روی یک تابلو یا به شکل یک کاغذ دیواری بزرگ در نقطه‌ای از دیوار کلاس بچسبانید. اگر زبان‌آموزان کلاس شما سن کمی دارند، از آن‌ها بخواهید که راجع به لغات نقاشی بکشند. اما اگر زبان‌آموزان بزرگ‌تر هستند و در دوره‌ی نوجوانی به سر می‌برند، از آن‌ها بخواهید که از یک یا دو کلمه استفاده کنند و برایتان پاراگرافی راجع به تابستان بنویسد.

فصل تابستان را به زبان انگلیسی سپری کنید

Hat

 کلاه

Hiking

پیاده روی

Holiday

تعطیلات

Hot

داغ، سوزان

Humid

نمناک، مرطوب، شرجی

Ice Cream

بستنی

Joy

خوشی، لذت

July

جولای

June

ژوئن

Lightning

رعد و برق

Ocean

اقیانوس

Outdoors

بیرون از خانه

Outside

بیرون

Park

پارک

Picnic

پیکنیک

Playing

بازی کردن

Popsicle

بستنی یخی

Relax

آرامش

Rose

گل رز

Sandals

صندل

Sandcastle

قلعه شنی

Sea

دریا

Seashore

ساحل دریا

Season

فصل

Shorts

شلوارک

Shovel

بیلچه

با گچ رنگی به باغ وحش بروید

چند گچ رنگی بخرید؛ سپس با شاگردان خود بیرون (مثلا باغ وحش) بروید و با این گچ‌ها روی تخته سیاه سیار لغات را نقاشی کنید (البته قبل از آن از مدیر اجازه بگیرید). این فعالیت را می‌توانید تک به تک یا به صورت گروهی با زبان‌آموزان انجام دهید. سپس با استفاده از تلفن همراه از نقاشی‌ها عکس بگیرید.‌ زیر سایه‌ی درختی زیرانداز را پهن کنید و راجع به نقاشی شاگردانتان به زبان انگلیسی بحث کنید.

در پایان روز فهرست این لغات را به زبان‌آموزان بدهید تا با خود به خانه ببرند و با آن‌ها یک پاراگراف (یا انشائی کوتاه) راجع به تابستان بنویسند که بر اساس فعالیت‌ آن‌ها در این فصل شکل گرفته باشد. مطمئن باشید که آن‌ها برای بیان داستان‌ها و خاطرات تابستانی خود اشتیاق دارند. داستان‌هایی که با استفاده از این کلمات تابستانی و به زبان انگلیسی نوشته‌‌اند.

فصل تابستان را به زبان انگلیسی سپری کنید

Sidewalk Chalk

گچ رنگی

Snorkel

لوله مخصوص قواصی و شنا کردن زیر آب

Sports

ورزش

Stars

ستاره‌ها

Strawberries

توت فرنگی

Summer

تابستان

Sun

خورشید

Sunburn

آفتاب سوختگی

Sundress

سارافون

Sunflower

گل آفتاب‌گردان

Sunglasses

عینک آفتابی

Sunhat

کلاه آفتابی

Sunny

آفتابی

Sunscreen

کرم ضد آفتاب

Swim

شنا کردن

Swim Trunks

مایوی شنا (شلوارک)

Swimsuit

لباس شنا

Tan

آفتاب گرفتن

Thunder

تندر، رعد و برق

Thunderstorm

توفان تندری، توفان همراه با رعد و برق

Travel

سفر کردن

Trip

سفر

Tube

تیوب، لوله

Vacation

تعطیلات

Visit

 ملاقات کردن

Water Park

پارک آبی

Water ski

اسکی روی آب

Watermelon

هندوانه

Waves

امواج

Zoo

باغ وحش


بیشتر بخوانید: صحبت کردن درباره آب و هوا به زبان انگلیسی

بیشتر بخوانید: زبان انگلیسی در سفر


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4.8 از 5 از 4 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید