IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
دوره‌های فشرده زبان انگلیسی؛ سریع‌ترین راه حرفه‌ای شدن
امتیاز کاربران: 4.7/5
نویسنده: محمد اشرفی
24 مهر 1397

دوره‌های فشرده زبان انگلیسی؛ سریع‌ترین راه حرفه‌ای شدن

روزی را تصور کنید که از خواب بیدار می‌شوید و می‌توانید به راحتی انگلیسی صحبت کنید.

این مسئله همه چیز را تغییر می‌دهد، مگر نه؟

ناگهان احساس می‌کنید رها شده‌اید؛ قدرت و انعطاف‌پذیری بیشتری دارید.

می‌توانید قدم به دنیای جدیدی از فرصت‌ها بگذارید.

می‌توانید به کشورهای مختلف سفر کنید، رئیس خود را تحت تاثیر قرار بدهید، یا حتی به آمریکا مهاجرت کنید و در آنجا مدرک بگیرید.

فرصت‌های نامحدودی به دست می‌آورید و هیچ چیز نمی‌تواند مانع‌تان شود!

گاهی اوقات، زبان آموزان فکر می‌کنند چقدر عالی می‌شد اگر یک شبه می‌توانستند زبان انگلیسی را به راحتی و روانی صحبت کنند. اما واقعیت چیز دیگری است.

دوره های فشرده زبان انگلیسی

ممکن است یادگیری زبان انگلیسی هر روز جذاب باشد و از آن لذت ببرید، اما باز هم گاهی پیش آمده از پیشرفت ناامید شده باشید. حتی ممکن است با خودتان فکر کرده باشید «چرا سریع‌تر یاد نمی‌گیرم؟»، «چرا نمی توانم راحت صحبت کنم؟»

بعد از این سوال‌ها احتمالا تصمیم می‌گیرید دوره‌ های فشرده زبان انگلیسی را انتخاب کنید؛ دوره‌هایی که تضمین می‌کنند زبان انگلیسی را سریع‌تر و بهتر یاد بگیرید.

حال سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا این دوره ها باعث می‌شوند بتوانید بلافاصله و در مدت زمان بسیار کوتاهی زبان انگلیسی را روان و راحت صحبت کنید؟ باید بگوییم هم بله هم نه!

“دوره‌های فشرده به شما کمک می‌کنند زبان انگلیسی را با سرعتی قابل توجه تقویت کنید.”

با این حال، برای هر مهارتی از جمله یادگیری زبان انگلیسی باید وقت و زمان زیادی صرف کنید. درست مانند ورزش کردن حرفه‌ای، باید هر روز تمرین و تلاش کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. همچنین باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید و دوره‌ای را انتخاب کنید که مناسب شماست.

این مقاله به شما کمک می‌کند راه و چاه را یاد بگیرید.

راهنمای یادگیری زبان انگلیسی قدم به قدم تا موفقیت

دوره فشرده زبان انگلیسی چیست و چرا باید در یکی از آن‌ها شرکت کرد؟

بهتر است برای شروع بگوییم دوره فشرده ی زبان انگلیسی چیست.

شرکت در دوره‌های فشرده زبان انگلیسی با یادگیری زبان در قالب یک درس در مدرسه فرق دارد. دوره‌های فشرده معمولا بازه زمانی کوتاهی دارند ولی روند کلاس‌ها مداوم است. به عبارت دیگر، دوره‌های فشرده ممکن است فقط چند ماه طول بکشند، نه یک سال تحصیلی؛ ولی در این دوره‌ها باید هفت روز هفته در کلاس حضور داشته باشید. با شرکت در دوره‌های فشرده، تقریبا هرروز به کلاسی می روید که ممکن است مدت آن یک یا دو ساعت یا بیشتر باشد.

اگر بخواهیم مقایسه کنیم، در دبیرستان یا کالج، فقط چند ساعت در هفته به دانش‌آموزان زبان انگلیسی تدریس می‌شود. معمولا در این حالت، فشاری بر دانش‌آموزان نیست و لازم نیست در مدتی کوتاه حجم زیادی از موضوعات آموزش را یاد بگیرند و به همه آن‌ها مسلط شوند، فقط باید خود را برای امتحانات پایان ترم آماده کنند.

دوره‌های فشرده زبان انگلیسی مزایایی دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

دوره های فشرده زبان انگلیسی سریع ترین راه حرفه ای شدن

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

دوره‌های فشرده زبان انگلیسی کمک می‌کنند زبان را از طریق درگیر شدن با آن یاد بگیرید

در این روش، زبان انگلیسی یا هر زبان دیگر را بر اساس یک برنامه‌ریزی روزانه یاد می‌گیرید و تمرین می‌کنید، روی یادگیری زبان در مدت زمانی کوتاه تمرکز دارید و خود را با دستور زبان و فرهنگ آن زبان درگیر می‌کنید. درگیر کردن و یادگیری فعالانه، بهترین راه تسلط به یک زبان است، چون قرن‌هاست که بومیان هر زبانی در کودکی خود و بعدها برای تربیت فرزندان از این روش استفاده می‌کنند.

به لطف فشردگی برنامه، احتمال اینکه با مطالب جذاب تر مواجه شوید و سریع تر به سطوح بالاتر برسید بیشتر است

وقتی به طور مرتب از جمله‌های ساده برای معرفی خود و اعضای خانواده‌تان استفاده کنید، مکالمه به زبان دوم یا زبان خارجی خیلی زود خسته‌کننده و تکراری می‌شود. در حالی که توانایی بحث کردن درباره موضوعات پیچیده‌تر همراه با سرعت بیشتر، می‌تواند باعث تعامل بیشتر با افراد و ایجاد روابط دوستانه‌تر بشود؛ در این صورت می‌توانید از آنچه که هستید یا می‌توانید باشید بیشتر لذت ببرید و این مسئله می‌تواند انگیزه بزرگی برای تقویت زبان انگلیسی باشد.

کسانی که دوره‌های فشرده زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند، می‌توانند با تمرین و تکرار روزانه سریع‌تر پیشرفت کنند

تمرین در بازه زمانی کوتاه کمک می‌کند کلمات جدید، عبارات و اصطلاحات را بهتر و راحت‌تر به خاطر بسپارید. تمرین روزانه، سرعت فرآیند تسلط بر یک زبان را بیشتر می‌کند.

دوره_های فشرده زبان انگلیسی سریع ترین راه حرفه ای شدن

استراتژی‌هایی برای موفقیت در دوره‌های فشرده زبان انگلیسی

اهداف روشن داشته باشید

مهم است که قبل از شروع هر دوره‌ای اهداف خودتان را مشخص کنید. دوره‌های فشرده زبان انگلیسی معمولا کوتاه مدت هستند و قطعا دوست ندارید بدون اینکه چیزی یاد گرفته باشید تمام شوند. البته اینکه اهداف شما چیست به خود دوره هم بستگی دارد. با این حال، خوب است قبل از اینکه در یک دوره فشرده زبان انگلیسی شرکت کنید، اهداف واضح و مشخصی داشته باشید. برای مثال، بیشتر شرکت‌کنندگان در دوره‌های فشرده آموزشگاه زبان ایرانمهر کسانی هستند که یا برای آزمون خاصی مثل آیلتس (IELTS) یا تافل (TOEFL) آماده می‌شوند یا برای مهاجرت تصمیم به خروج از کشور دارند. اهداف مشخص را در ابتدای دوره تعیین و در تمام مدت دوره آن‌ها را دنبال کنید. این اهداف باید عاقلانه، مشخص، قابل اندازه گیری، دست یافتنی، مرتبط با دوره و متناسب با آن باشند.

یکی از اهداف شما می‌تواند این باشد که در طول یک دوره با یادگیری روزانه ده کلمه، به طوری که معانی و کاربرد آن‌ها را سریع و دقیق به خاطر بسپارید، گنجینه لغاتتان را گسترش دهید. ممکن است بخواهید بالاتر از این تعداد را در نظر بگیرید، اما باید تصمیم بگیرید آیا با توجه به سرعت یادگیری شما و زمانی که در این دوره فشرده در اختیار دارید، تعداد کلمه بیشتر، منطقی و واقع‌بینانه هست یا نه.

درباره زمانی که در اختیار دارید، واقع‌بین باشید

اگر می‌توانید یک ماه کامل در تابستان را به یک دوره فشرده زبان انگلیسی اختصاص دهید، عالی است! اما اگر تعهدات دیگری مثل شغلی که در آن فعالیت می‌کنید، برنامه‌های سفر یا مطالعات دیگر دارید، باید آن‌ها را پیش از شروع دوره در نظر داشته باشید. بررسی کنید تعهدات و مشغله‌های دیگر چقدر از شما زمان می‌گیرند و بعد واقع‌بینانه عمل کنید. مثل همه آدم‌های دیگر، شما هم در طول روزفقط 24 ساعت زمان دارید.

دوره‌های فشرده زبان انگلیسی؛ سریع‌ترین راه حرفه‌ای شدن

به یادگیری و تمرین ادامه بدهید

یک دوره فشرده می‌تواند در مدت یک یا دو ماه زبان انگلیسی شما را به سطوح بالاتری ببرد، ولی بدون تمرین هرگز این اتفاق نمی‌افتد. اگرچه ممکن است وقت و منابع کافی نداشته باشید تا دوره‌های فشرده خصوصی را بگذرانید، ولی می‌توانید با تمرین روزانه و ابزارهایی که در دسترس است زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.


بیشتر بخوانید: کلاس‌ خصوصی بهتر است یا گروهی؟

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده مؤثر از فناوری برای تغییر کلاس درس ESL خود


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4.7 از 5 از 13 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. پارسا
  12 دی 1401
  پاسخ دادن

  قیمت هردوره

  • ایرانمهر
   12 دی 1401
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر جهت آگاهی از شهریه دوره های آموزشی به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

   • محمد یاسین اسکندری
    31 تیر 1403
    پاسخ دادن

    سلام
    چه ساعتی برای مشاوره پاسخگو هستید؟

    • ایرانمهر
     31 تیر 1403
     پاسخ دادن

     سلام وقت بخیر فرم مشاوره رایگان از سایت را تکمیل نمایید همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس دحاصل می نمایند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند .
     https://iranmehrcollege.com/advice-booking/

 2. مهرسا
  14 آبان 1401
  پاسخ دادن

  سلام وقتتون بخیر آیا دوره های فشرده پیش از آمادگی آیلتس هم دارید ؟

  • ایرانمهر
   14 آبان 1401
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر بله دوره های فشرده فقط بصورت خصوصی برگزار میشود .

 3. مهرسا
  22 آذر 1400
  پاسخ دادن

  سلام وقتتون بخیر آیا دوره های فشرده پیش از آمادگی آیلتس هم دارید ؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   22 آذر 1400
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر بله تمامی سطوح در شعب ایرانمهرتدریس میگردد 

 4. پارسا
  14 تیر 1399
  پاسخ دادن

  قیمت هردوره

  • آموزشگاه ایرانمهر
   14 تیر 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیرلطفا از طریق سایت ایرانمهر شماره شعب رو دریافت کنید و به صورت رایگان مشاوره وتعیین سطح انجام بدید

 5. amin naghdi
  27 فروردین 1398
  پاسخ دادن

  آموزشگاه زبان ایرانمهر دوره های فشرده زبان انگلیسی برگزار میکنه؟ شرایط ثبت نام و شهریه آن به چه صورت می باشد؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   27 فروردین 1398
   پاسخ دادن

   با سلام 

   لطفا جهت مشاوره و تعیین سطح رایگان با نزدیکترین شعبه به محل خود تماس گرفته یا با پرکردن فرم مشاوره رایگان منتظر باشید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و تمامی موارد را برای شما جامع و کامل توضیح دهند.

 6. لاوین
  24 فروردین 1398
  پاسخ دادن

  آموزشگاه زبان ایرانمهر دوره فشرده زبان انگلیسی داره؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   24 فروردین 1398
   پاسخ دادن

   با سلام

   لطفا جهت مشاوره و تعیین سطح رایگان با نزدیکترین شعبه به محل خود تماس گرفته یا با پرکردن فرم مشاوره رایگان منتظر باشید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و تمامی موارد را برای شما جامع و کامل توضیح دهند

 7. ویدا فغانی
  30 بهمن 1397
  پاسخ دادن

  سلام
  وقتتون به خیر
  می خواستم بدونم دوره های فشرده تون به چه صورت؟! چند روز در هفته و چند ساعت؟! هر دوره (intermediate, pre intermediate, ….) چه قدر طول می کشه در دوره فشرده یا فوق فشرده؟!

  • آموزشگاه ایرانمهر
   30 بهمن 1397
   پاسخ دادن

   با سلام

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کلاس ها به تقویم آموزشی ایرانمهر مراجعه نمایید و یا با پرکردن فرم مشاوره رایگان منتظر باشید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و تمامی موارد را برای شما جامع و کامل توضیح دهند.

 8. آموزشگاه ایرانمهر
  30 بهمن 1397
  پاسخ دادن

  با سلام

  لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کلاس ها به تقویم آموزشی ایرانمهر مراجعه نمایید و یا با پرکردن فرم مشاوره رایگان منتظر باشید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و تمامی موارد را برای شما جامع و کامل توضیح دهند.

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید