IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
کتاب هایی به زبان اسپانیایی برای تجارت و پیشرفت شغلی – قسمت دوم
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
25 دی 1397

کتاب هایی به زبان اسپانیایی برای تجارت و پیشرفت شغلی – قسمت دوم

کتاب هایی به  زبان اسپانیایی برای تجارت و پیشرفت شغلی  قسمت دوم

در قسمت اول خواندیم یکی از مهم ترین و بزرگ ترین زمینه هایی که می توانید در مورد آن مطالعه کنید، کسب و کار یا شغل است.

دانستن اصطلاحات، واژگان و عبارات مخصوص در هر حوزه ای به شما کمک می کند در کارتان پیشرفت کنید، اگر شاغل نیستید، در یک سمت خوب استخدام شوید و یا با کارفرما یا کارمندانتان به طور موثر ارتباط برقرار کنید.

برای اینکه این عبارات و واژگان را راحت یاد بگیرید و منابعی در اختیارتان باشد که هر زمان که نیاز داشتید به آن ها رجوع کنید کتاب هایی را به شما معرفی کردیم که هر کدام در حوزه خاصی تالیف و نگاشته شده بودند. در ادامه قسمت اول کتاب های دیگری را برای شما آماده کردیم که امیدواریم به کارتان بیاید ?

در ادامه با آموزشگاه زبان ایرانمهر همراه باشید

خدمات حقوقی:  یادگیری زبان اسپانیایی باید وکیل شما باشد

عنوان کتاب: 

“Quick Spanish for Law Enforcement:  Essential Words and Phrases for Police Officers and Law Enforcement  Professionals”

نویسنده: «دیس دیوید» (Dees David)

چه کسانی باید این کتاب را بخوانند:

 • افسران پلیس
 • وکلا
 • نیروهای امنیتی
 • قضات
 • آتش نشان ها
 • کلانترها
 • اپراتورهای واحدهای اورژانس
 • مسافران یک کشور خارجی

چه مطالبی یاد  خواهید گرفت: 

به عنوان مامور اجرای قانون، اگر نتوانید با مردم ارتباط برقرار کنید کار شما خطرناک و سخت می شود. درست مثل دنیای تجارت، دنیای قانون هم نیازمند زبان مخصوص به خودش است.

این کتاب به عنوان «تنها راهنمای اسپانیایی زبان برای خدمتگزاران و محافظان» توصیف شده است.

«دیس دیوید» مدرس حرفه ای زبان اسپانیایی است که به پلیس، آتش نشان ها و دیگر افراد مسئول در شرایط بحرانی آموزش می دهد. تخصص او در این کتاب گنجانده شده است، بنابراین با خواندن این کتاب می توانید از مزایای ارتباط برقرار کردن سریع و امن، واژگان مناسب در هر موقعیت، کلید تلفظ ها و یادداشت های فرهنگی در جوامع اسپانیایی بهره ببرید.

این کتاب حاوی بیش از دو هزار کلمه و عبارت است که ممکن است در مدت انجام وظیفه با آن ها برخورد داشته باشید و همچنین شامل سناریوهای ساده است که به صورت دیالوگ هایی ارائه می شود که احتمالا در دنیای واقعی و در حوزه فعالیتتان زیاد خواهید شنید.

این کتاب با واژگان ساده به زبان اسپانیایی از جمله اصطلاحات زمان، فصل ها، توضیحات فیزیکی و دیگر کلمات مورد استفاده در مکالمات به زبان اسپانیایی آغاز می شود. بعد از آن به صورت عمیق تر به اصطلاحات تخصصی می پردازد و شامل موضوعاتی مثل نقض قوانین راهنمایی و رانندگی، دزدی، مواد مخدر و الکل، اسلحه و موارد دیگر است.

این کتاب ابزاری را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید موقعیت های خصمانه یا ناراحت کننده را مدیریت کنید و برای هر کدام از کارکنانی که در حوزه اجرای قانون فعالیت می کنند و به طور مداوم با کسانی در ارتباط هستند که به زبان انگلیسی یا اسپانیایی صحبت می کنند، کتابی است که باید خوانده شود.

کتاب هایی به زبان اسپانیایی برای تجارت و پیشرفت شغلی

قانون: شما این  حق (Derecho) را دارید که اسپانیایی یاد بگیرید

عنوان کتاب:

“Spanish for  Attorneys and Paralegals”

نویسنده: «ویلیام هاروی» (William Harvey)

چه کسانی باید این کتاب را بخوانند:

 • وکلا
 • دستیاران وکیل
 • قضات
 • سیاستمداران
 • قاضی یا امین صلح
 • دانشجویان حقوق
 • افرادی که به طور دائم با اسناد حقوقی و قانونی سر و کار دارند

چه مطالبی یاد  خواهید گرفت:

مثل بسیاری از صنایع دیگر که در این مقاله به آن ها اشاره شد، صحبت کردن به زبان اسپانیایی یکی از راه های عالی برای احترام گذاشتن به ارباب رجوع و همچنین پیشرفت شغلی است. از آنجایی که کسانی که با دنیای حقوق در ارتباط هستند از هر قشری آمده اند و سطح سواد آن ها متفاوت است، حتی اگر زبان انگلیسی را روان و راحت صحبت کنند و حتی یک بومی انگلیسی زبان باشند، فهمیدن و درک کلمات و اصطلاحات حقوقی برای آن ها سخت است.

این کتاب واژگان و اصطلاحاتی را به شما آموزش می دهد که می توانید از آن ها در دادگاه یا هر موقعیت حقوقی دیگر استفاده کنید. این کتاب شامل واژگان حقوقی، راهنمای تلفظ کلمات و یک CD است که زندگی واقعی را به نمایش می گذارد.

با استفاده از این کتاب، شما دانش پایه حقوق مثل قسمت های مختلف دادگاه، همچنین واژگان مخصوص این حوزه مثل قوانین مربوط به کسب و کار، املاک، مالی و حتی پرونده های کیفری را یاد خواهید گرفت.

این کتاب بعضی مباحث ساده درباره گرامر را پوشش می دهد و با واژگان، اصطلاحات و عبارات ساده تر شروع می کند و به مرور سخت می شود. با اینحال، توصیه می شود برای این که از این کتاب به بهترین نحو استفاده کنید، زبان آموزان سطح بالاتر از مبتدی تا متوسطه از آن استفاده کنند.

مهمان نوازی:  راحت باشید (Relájate)، شما می توانید اسپانیایی صحبت کنید

عنوان کتاب: 

“Perfect  Phrases in Spanish for the Hotel and Restaurant Industries: 500 + Essential  Words and Phrases for Communicating with Spanish-Speakers”

نویسنده کتاب: «جین ییتس» (Jean Yates)

چه کسانی باید این کتاب را بخوانند:

 • مدیر هتل
 • مدیر رستوران
 • آشپز/سرآشپز
 • گارسون
 • خدمتکار هتل
 • راهنمای گردشگری
 • غریق نجات
 • میزبان رستوران

کتاب هایی به زبــان اسپانیایی برای تجارت و پیشرفت شغلی

چه مطالبی یاد  خواهید گرفت:

در حالیکه تعداد زیادی راهنمای اسپانیایی برای گردشگران وجود دارد، نظرتان در مورد افرادی که در صنعت خدمات و گردشگری کار می کنند چیست؟ اگر در صنایع گردشگری و خدمات، به دو زبان صحبت می کنید، مطمئن باشید این مسئله توانایی ها و شایستگی های شما را افزایش می دهد.

کتاب «ییتس» کتابی ضروری و حاوی بیش از 500 عبارت و اصطلاح به علاوه راهنمایی برای تلفظ صحیح کلمات است.

این منبع نه تنها اصطلاحات ضروری برای کار کردن در هتل را به شما یاد می دهد، بلکه به شما آموزش می دهد چطور یک هتل را اداره کنید. درباره عملکرد تمام قسمت های هتل در این کتاب صحبت شده است. عواملی از جمله استخدام کارمندان، انجام کارهای خشکشویی و آشپزخانه، حریم های شخصی و امنیت، نگهداری عمومی و تاسیسات و بسیاری موارد دیگر در این کتاب مطرح شده است!

همچنین برای اینکه مهمانان در هتل اقامت راحت تری داشته باشند، بخش هایی تالیف شده است. صحبت های کوتاه، واژگان مربوط به تاریخ و روز برای اینکه رزرو اتاق با مشکل مواجه نشود.

این منبع به معنای واقعی کلمه یکی از جامع ترین منابع برای مدیریت هتل است، اگرچه باید به این نکته هم اشاره کرد کسی که در حال حاضر در این صنعت مشغول به کار است یا می خواهد در این حوزه شروع به فعالیت کند، می تواند از این کتاب استفاده کند. مثل تمام کتاب های این فهرست، زبان آموزان سطح مبتدی تا متوسطه می توانند از این کتاب استفاده کنند.

توانایی استفاده از کلمات فنی و تخصصی به زبان اسپانیایی برای کسب و کار، مشتریان، همکاران و کارمندان ضروری است.

از این کتاب ها به عنوان برنامه های آموزشی زبان اسپانیایی استفاده کنید تا تمرکز شما روی دنیای واقعی بیشتر شود و اسپانیایی را به صورت کاربردی یاد بگیرید!

کتاب هایی به زبان اسپانیایی برای تجارت و پیشرفت شــغلی


بیشتر بخوانید: چرا زبان اسپانیایی یاد نمی گیرم؟

بیشتر بخوانید:پنج برنامه آموزشی زبان اسپانیایی برای حرفه ای ها


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آموزش زبان اسپانیایی کلیک نمایید.

آموزش زبان اسپانیایی


برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم
با ثبت  شماره تلفن خود، از مشاوره رایگان کارشناسان ایرانمهر بهره‌مند شوید.

مشاوره رایگان

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید