IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
چگونه در 2 ماه برای آزمون gre آماده شویم
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
25 دی 1401

چگونه در ۲ ماه برای آزمون gre آماده شویم؟

آزمون GRE می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما نگران نباشید – یک استراتژی خوب برای آمادگی جهت شرکت در آن، کلید موفقیت شما است. شما می‌توانید بیش از سه تا شش ماه برای آمادگی جهت شرکت در این امتحان وقت بگذارید تا نمرات مورد نظر خود را به دست آورید. با این حال، اگر زمان زیادی ندارید، در 2 ماه هم می‌توانید به آمادگی لازم دست پیدا کنید، اما طی برنامه‌ای که دارید، باید ثابت قدم باشید. این مقاله به شما کمک می‌کند تا واقعا طی دو ماه، برای شرکت در آزمون GRE آماده شوید، پس به خواندن ادامه دهید.

مرحله 1 – با یک آزمون آزمایشی GRE شروع کنید

فرقی نمی‌کند که در چه جور آزمونی شرکت می‌کنید، اما به طور کلی، شرکت در آزمون‌های آزمایشی کاری است که نباید از قلم بیندازید. این مهم‌ترین مرحله است زیرا شما با انواع سوالات آشنا می‌شوید و درک درستی از قالب و زمان آزمون به دست می‌آورید.

علاوه بر این، هر زمان که در آزمون آزمایشی GRE شرکت ‌کنید، باید سناریوی امتحان را تا حد امکان شبیه سازی کنید. در صورت امکان، اتاقی خالی و ساکتی پیدا کنید و در مدت زمان 3 ساعت و 45 دقیقه در آزمون آزمایشی شرکت کنید. با شبیه سازی سناریوی روز امتحان چندین بار در طول دوره آماده سازی خود، می‌توانید برای غلبه بر هر گونه مشکل عصبی که ممکن است در روز امتحان نهایی ایجاد شود، کار کنید.

آزمون gre

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

علاوه بر این، هنگامی‌ که نمرات آزمون آزمایشی خود را به دست آوردید، می‌توانید با مرور هر پرسش و پاسخ، عملکرد خود را در آزمون بررسی کنید. این یک گام بسیار مهم در برنامه مطالعاتی دو ماهه GRE شما است، زیرا با ارزیابی نقاط قوت و ضعف خود، خواهید فهمید که آیا رویکرد شما مناسب بوده است یا نه. این نکته را هم می‌فهمید که کدام موضوعات یا انواع سوالات برای شما چالش برانگیز بوده است. شما همچنین زمان آماده سازی GRE را که مورد نیاز است و با نیازهای شما مطابقت دارد، درک خواهید کرد.

به طور خلاصه، آزمون آزمایشی GRE به شما کمک می‌کند تا امتحان را از نظر کمی ‌و کیفی ارزیابی کنید. از نظر کیفی، شما نقاط قوت و ضعف خود را در سوالات مختلف پرسیده می‌دانید و می‌توانید وقت خود را به موضوعاتی اختصاص دهید که نیاز به توجه دارند. از نظر کمی، می‌توانید یاد بگیرید که در هر دو بخش چقدر امتیاز کسب کرده‌اید و چقدر تلاش برای دستیابی به امتیاز هدف مورد نیاز است. شما می‌توانید تخمین بزنید که چقدر زمان برای آماده شدن برای GRE نیاز است. از این رو، پس از آن می‌توانید برنامه مطالعاتی GRE خود را برای دو ماه آماده کنید.

مرحله 2 – منابع مربوطه را جمع آوری کنید

گام بعدی پس از ایجاد برنامه مطالعاتی 2 ماهه GRE ، جمع آوری مطالبی است که به شما طی سفر 2 ماهه‌ خود کمک می‌کند. مطمئنا حین آموزش زبان انگلیسی،‌ منابع مناسب و معتبر و کتاب‌های اصلی را جهت تمرین شناسایی کرده‌اید. پس با توجه به اطلاعات خود، می‌توانید منابع زیر را در نظر بگیرید:

  • کتاب‌های آمادگی برای آزمون GRE : یافتن کتاب‌ها یا برنامه‌های کاربردی GRE که برای شما مناسب است می‌تواند به شما کمک زیادی کند. این منابع علاوه بر پوشش موضوع، دارای پرسش و پاسخ تمرینی نیز خواهند بود تا بتوانید خود را در مورد هر موضوع فرعی در بخش‌ها آزمایش کنید.
  • تست‌های تمرینی و نمونه مقالات – علاوه بر آزمون‌های آزمایشی ارائه شده توسط مراکز مختلف، می‌توانید سایر آزمون‌های تمرینی GRE را به صورت آنلاین نیز بیابید. اغلب، کلاس‌های آنلاین دارای دوره‌های خاصی هستند که با یک سری امتحانات آزمایشی همراه است تا به شما در مرحله نهایی آمادگی کمک کنند. می‌توانید وقتی برنامه مطالعاتی خود را تنظیم می‌کنید، دوره‌های آنلاینی را که نمونه سوال ارائه می‌دهند، جستجو کنید تا بتوانید زمان‌بندی کلاس‌ها را در برنامه خود حساب کنید.
  • فلش کارت‌ها – می‌توانید فلش کارت‌های GRE خود را بسازید، یا می‌توانید یکی از چندین برنامه موجود را که فلش کارت‌های از پیش ساخته شده دارند دانلود کنید. این به شما کمک می‌کند واژگان GRE را که در قسمت Verbal Reasoning اهمیت زیادی دارد،‌ به خاطر بسپارید.

برنامه مطالعاتی آزمون gre

دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی

دوره های آنلاین انگلیسی ایرانمهر
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای بزرگسالان

مرحله 3 – به یک برنامه مطالعه متعهد شوید

پس از اینکه کاملاً درک کردید که در چه سطحی قرار دارید، وقت آن است که برنامه تحصیلی GRE خود را به مدت دو ماه روی کاغذ بیاورید. برنامه‌ریزی بسیار مهم است تا به شما کمک کند که در طول سفر آماده‌سازی خود ثابت قدم باشید، بدون برنامه‌ریزی ممکن است کار را به تعویق بندازید یا به طور کلی تسلیم شوید. پس می‌توانید برنامه‌ی را یادداشت کرده و روی دیوار خود بچسبانید تا در صورت سستی، تعهد خود را به یاد آورید.

برای متعهد ماندن به آمادگی GRE خود، استراتژی‌های زیر را توصیه می‌کنیم:

  • بهتر است که به جای هفته‌ای یک روز کامل، روزی 1.5 ساعت مطالعه داشته باشید. شما قادر خواهید بود با موضوعاتی که مطالعه می‌کنید دائم در ارتباط باشید و از این رو پیشرفت مداوم داشته باشید، حتی اگر کند باشد. اگر فقط در آخر هفته‌ها مطالعه می‌کنید، حتی ممکن است ارتباط خود را با مفاهیمی‌ که در آخر هفته قبل مطالعه کرده‌اید در طول هفته از دست بدهید.
  • در چهار آزمون آزمایشی GRE شرکت کنید. اولین آزمون آزمایشی همانطور که در بالا ذکر شد باید در همان ابتدای برنامه مطالعاتی شما انجام شود. دومین آزمون آزمایشی خود را یک ماه قبل از آزمون واقعی و سپس دو آزمون باقیمانده را در هفته‌های قبل از امتحان انجام دهید تا در نهایت یک هفته قبل از آزمون واقعی خود در آزمون آزمایشی شرکت کنید.
  • تاریخ‌های خود را در تقویم علامت گذاری کنید تا آزمون آزمایشی GRE خود را برنامه ریزی کنید و به آنها پایبند باشید! با اطمینان از شرکت در آزمون‌های آزمایشی در تاریخ‌های برنامه ریزی شده، می‌توانید به بقیه برنامه مطالعاتی خود نیز متعهد بمانید، مانند شرکت در کلاس‌ها یا رفتن به محل کار.

مرحله 4 – یک برنامه مطالعه که برای شما کار می‌کند تهیه کنید

اکنون که از نقاط قوت و ضعف خود آگاه هستید و برنامه مطالعه اختصاصی خود را مشخص کرده‌اید، زمان آن رسیده است که مطالعه واقعی خود را شروع کنید. علاوه بر این، ضروری است که آخرین نسخه «راهنمای رسمی‌ آزمون عمومی ‌GRE » را که در وب سایت رسمی یا در پورتال تجارت الکترونیکی مانند آمازون موجود است، دریافت کنید. همچنین ممکن است بخواهید در یک دوره آمادگی آزمون GRE ثبت نام کنید که می‌تواند به شما کمک کند شک‌های خود را برطرف کنید و برای سؤالات رویکردهای استراتژیک بیاموزید. هنگامی ‌که با مفاهیم آشنا شدید، شروع به تمرین چند سوال تست کنید.

به یاد داشته باشید که با تمرین، برنامه مطالعه شما نیز ممکن است تغییر کند. اگر به نظر می‌رسد که در برخی بخش‌ها امتیاز خوبی کسب می‌کنید و در بخش‌های دیگر نه، ممکن است مجبور شوید روی بخش‌های مشکل تمرکز کنید.

منابع آزمون gre

دوره های خصوصی آموزش زبان انگلیسی

دوره های خصوصی انگلیسی ایرانمهر
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

در زیر نمونه‌ای از برنامه مطالعاتی GRE  دو ماهه بر اساس هدف فرد XYZ آورده شده است.

تسک‌ها شخص XYZ
اهداف قصد دارد از یک رشته‌ی تحصیلی ملی برتر مدرک دکترا بگیرد. هدفش کسب امتیاز 166 در کوانت و 158 در آزمون شفاهی است
نمره‌ مورد نظر 148 کوانت/150 شفاهی
برنامه
هفته‌ اول آزمون آزمایشی + ارزیابی پاسخ‌ها = 6.5 ساعت. دو تا 2.5 ساعت حضور در کلاس‌های آمادگی برای آزمون،  سه ساعت مطالعه
هفته‌ دوم دو تا 2.5 ساعت شرکت در کلاس‌های آمادگی. روزانه، سه تا 1.5 ساعت= 4.5 ساعت مطالعه
هفته‌ سوم دو تا 2.5 ساعت کلاس GRE، سه تا 1.5 ساعت مطالعه=در کل 4.5 ساعت مطالعه
هفته‌ چهارم دو تا 2.5 ساعت کلاس GRE، سه تا 1.5 ساعت مطالعه=4.5 ساعت مطالعه
هفته‌ پنجم دومین آزمون آزمایشی+ بررسی جواب‌ها/به خود استراحت بدهید.
هفته‌ ششم سومین آزمون آزمایشی+ بررسی جواب‌ها= 6.5 ساعت
به صورت چهار تا 1.5 ساعت = 6 ساعت مطالعه
هفته‌ هفتم چهارمین آزمون آزمایشی+ بررسی جواب‌ها به صورت چهار تا 1.5 ساعت = 6 ساعت مطالعه
هفته‌ هشتم آخرین آزمون آزمایشی+ بررسی جواب‌ها به صورت چهار تا 1.5 ساعت = 6 ساعت مطالعه
یک روز قبل از امتحان استراحت کنید
کل ساعات مطالعه جهت شرکت در آزمون شخص باید 87 ساعت مطالعه کند، 8 جلسه کلاس برود و در 5 آزمون آزمایشی GRE شرکت کند.

 مرحله 5 – به جنگ GRE بروید

تاثیر یک رژیم غذایی سالم و خواب خوب شبانه قبل از امتحان را دست کم نگیرید. برنامه مطالعاتی GRE به مدت دو ماه کاملاً فشرده است و مطمئناً استرس زا است. قبل از اینکه در نهایت تست را انجام دهید، باید مطمئن شوید که در بهترین سلامت روانی و جسمی ‌خود هستید.

سوالات متداول

آیا می‌توان تنها در دو ماه برای GRE آماده شد؟
بله! اگر یک برنامه مطالعه مناسب ایجاد کنید و به آن پایبند باشید، کاملاً امکان پذیر است که در هشت هفته برای GRE آماده شوید. این کار به مدیریت صحیح زمان و فداکاری و سختی نیاز دارد، اما بدون شک می‌توانید با دو ماه آمادگی به امتیاز مورد نظر خود برسید.
برای GRE در 2 ماه به چه چیزهایی نیاز دارم؟
به این موارد نیاز خواهید داشت: 1- یک برنامه مطالعه مناسب، 2- منابعی مانند فلش کارت و کتاب‌های آمادگی، 3- فداکاری و سختکوشی، 4- کمک اضافی، مانند دوره های آموزشی GRE

 

سخن آخر

امیدواریم این مقاله به شما ایده دهد که برای آماده شدن در آزمون GRE به چقدر زمان نیاز دارید. اگر به اطلاعات بیشتری در رابطه با آزمون GRE نیاز دارید، با آموزشگاه زبان ایرانمهر تماس بگیرید یا برای آمادگی کامل، در دوره‌های زبان انگلیسی ما شرکت کنید.

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 3 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید