IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
واژه های دوستداشتنی روز ولنتاین برای زبان آموزان اسپانیایی
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
5 شهریور 1401

8 واژه دوست‌داشتنی روز ولنتاین برای زبان آموزان اسپانیایی

خاص کردن روز ولنتاین به روش‌های منحصربه‌فرد نیازی به جستجوی از جدیدترین بادکنک‌ها، گل‌های رز، کیک‌های کوچک، کارت‌ها یا شراب ندارد. البته نه برای کسی که توانایی ارتباطی شما را دارد.همه چیز به شما و توانایی شما مربوط می‌شود که به شخص خاص خود بگویید که خاص است.یکی از بهترین چیزها در مورد یادگیری یک زبان دیگر، گسترش گزینه‌های خود است. واقعاً، اگر به خاطر سپردن یک اصطلاح جدید برای هر موضوع و مفهومی که می‌خواهید درباره آن بحث کنید، فرصت‌های شغلی گسترده‌تری به شما می‌دهد، تجربه‌های سفر بسیار بهبود می‌یابد، و مقاومت در برابر بیماری‌های مغزی تحلیل می‌رود و البته به زندگی عاشقانه‌تان اضافه هم کمک زیادی می‌کند!

8 واژه دوست داشتنی روز ولنتاین برای زبان آموزان اسپانیایی

این هشت واژه واژگان اسپانیایی مرتبط با عشق به دلیل تطبیق پذیری و قدرت ماندگاری آنها انتخاب شدند. افزودن لیست‌های قابل مدیریت از اصطلاحات واژگان مرتبط به شما کمک می‌کند زبان اسپانیایی را سریع یاد بگیرید. تمرین با آن کلمات در تنظیمات مختلف به شما کمک می‌کند اسپانیایی را به خوبی یاد بگیرید. اضافه کردن کلمات و تمرین آن‌ها با کسی که دوستش دارید، می‌تواند به یک شب مفرح از اندورفین منجر شود، مهم نیست چه روزی است.

موسسه زبان ایرانمهر مجموعه بسیار بزرگی است که آموزش با کیفیت زبان‌های مختلف جهان از جمله انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ترکی استانبولی و سایر زبان‌ها را ارائه می‌دهد و اساتید حرفه‌ای و مجرب و روش‌های آموزشی استاندارد را در مجموعه خود بکار گرفته است.

8 واژه دوست داشتنی از واژگان اسپانیایی روز ولنتاین

1. Acompáñame (به من بپیوندJoin me، با من بیاcome with me)

شما کلاس دارید این بدان معناست که شما از آن دسته افرادی هستید که جذابیت دعوت را درک می کنید. این فرم دستور آشنا، acompaña، از فعل acompañar است، با اضافه کردن مفعول me تا مشخص شود که به چه کسی ملحق خواهند شد. چرا استرستلفظ روی وسط “a“؟

شما فردی مراقب هستید، و شریک زندگی شما یک فرد خوش شانس است. برای اطمینان از تاکید بر هجای صحیح باید علامت تاکیدی اضافه شود. در فرم دستوری اصلی، «acompaña»، می‌دانیم که بر هجای دوم تا آخر تأکید می‌کنیم، زیرا همیشه وقتی کلمه‌ای به مصوت، n یا s ختم می‌شود، روی آن هجا تأکید می‌کنیم.با این حال، اضافه کردن مفعول، “me” می‌تواند ما را از بازی ما دور کند، بنابراین علامت استرس ضروری است.

  • acompáñame a… (join me for… / come with me to…)
  • Acompáñame a cenar. (Join me for dinner.)
  • Acompáñame a bailar. (Come with me to dance.)

2. Teamo, tequiero (دوستت دارمI love you)

دفعه بعد که می‌خواهید در میان دوستان دوزبانه خود بحثی را شروع کنید، از آنها بخواهید تفاوت بین این دو روش برای گفتن اینکه کسی را دوست دارید توضیح دهند. کسانی هستند که – با صدای بلند – اصرار می‌ورزند که فرد محبت‌آمیزتر، واقعی‌تر، پر از احساسات و معناست. کسانی هستند که نسبت به tequieroتاکید دارند زیرا از ریشه فعل querer که به معنای «خواستن» نیز می‌آید، می‌تواند به معنای «تو را می‌خواهمI want you» نیز باشد.

از فردی که با آن راحت هستید استفاده کنید و مطمئن هستید که همراه خوبی هستند، مهم نیست که کدام یک مورد علاقه شماست. برای مردمی که هنوز کاملاً عاشق نشده‌اند (not-quite-yet-in-love)، یا من-ام-اما-هنوز نمی‌خواهم آن را بگویم (I-am-but-I-don’t-want-to-say-it-yet) : Teadoro. (من تو را می‌پرستمI adore you)

3. Amor (عشق، عشق من)،Mi amor (عشق من)

این یکی را به اولین ترم خود اضافه کنید تا acompáñame، amor یا acompáñame، mi amor را دریافت کنید. از جمله mi، یک موضوع ترجیحی است، درست مانند گفتن «“join me, darling» یا «join me, my darling».

با افزودن پسوند کوچک –ito به انتها، مقداری شکر به این عبارت اضافه کنید و در نتیجه amorcito به دست می آید. زبان اسپانیایی به خاطر اینکه با افزودنی ساده‌ای مانند این چیزها را محبت آمیز جلوه می‌دهد، مشهور است، اما در آن زیاده روی نکنید وگرنه جذابیت خود را از دست می دهد.

آیا amorcito صرف نظر از اینکه منظور ما مرد است یا زن استفاده می شود؟ خیلی خوشحالم که این مقاله را می خوانید. سوالات شهودی شما باعث بهتر شدن آن می شود و ما از آن قدردانی می کنیم. بله، amorcitoبرای مردان و زنان استفاده می‌شود. توضیح کوتاه این است که اسم عشق، amor، مذکر است و عشق بدون توجه به جنسیت، عشق باقی می‌ماند و در موردamorcito نیز همینطور است.

4. Cariño(Sweetheart, darling, honey)

همه به بیش از یک کلمه دوست داشتن نیاز دارند. گاهی اوقات شما می‌خواهید از صداهای مختلف یا هجاهای بیشتری استفاده کنید. مانند amorcito، cariño بدون توجه به جنسیت عزیز شما، و اساساً به همین دلیل، با پایان “o” خود باقی می‌ماند.Cariño اسم محبت است و به طور مناسب برای هر دو جنس استفاده می‌شود. برای کسانی که می خواهند چند کلمه C بیشتر داشته باشند: Corazón (قلب) یک نام محبوب حیوان خانگی است، و همچنین cielo (بهشت/آسمان).

5. Querido (Darling, honey, sweetheart)

برای این عبارت جنسیت مهم است. به این موضوع فکر کنید – querido و querida صفاتی هستند به معنای “دوست داشتنی”، و صفت ها با جنسیتی که به آن اشاره می کنند تغییر می کنند، حتی زمانی که می توان ادعا کرد که اساساً آنها را به عنوان ضمیر استفاده می‌کنیم.برای واضح بودن، زمانی که فرد مورد اشاره مرد است از querido و زمانی که به یک زن اشاره می‌کنید از querida استفاده کنید.

  • Querido, acompáñame a cenar, por favor. (Honey, join me for dinner, please.)
  • Querida, acompáñame a bailarestanoche. (Sweetheart, come dance with me tonight.)

واژه های دوستداشتنی روز ولنتاین برای زبان آموزان اسپانیایی

6. Me vuelvesloco  (You drive me crazy)

Me vuelves loco (تو من را دیوانه می کنی –از زبان یک مرد). Me vuelvesloca (تو من را دیوانه می کنی –از زبان یک زن). در اینجا ما عبارتی داریم که در پایان یک رابطه به همان اندازه در ابتدا مفید است.

Vuelves دومین شخص آشنا زمان حال فعل volver است. ترجمه تحت اللفظی هر یک از عبارات بالا «تو مرا دیوانه می‌کنی» خواهد بود و دلیل اینکه جنسیت صفت دیوانه باید با گوینده مطابقت داشته باشد، این است که این فردی است که توصیف می‌کند.برای کسانی که می‌خواهند طرف مقابل را دیوانه خطاب کنند:

  • Tú estás loco. (You are crazy.)—said to a man
  • Tú estásloca. (You are crazy.)—said to a woman

7. Tú eres mi razón para vivir (تو دلیل من برای زندگی هستی)

این عبارت برای کسانی است که می‌خواهند چیزی طولانی تر، تاثیرگذارتر از یک نام حیوان خانگی ساده برای گفتن داشته باشند و آماده و مایل هستند که این عمق از خودگذشتگی را آشکار کنند.

برای کسانی که عبارت را با جدیت کمتر می خواهند:

  • Tú eres mi razón para sonreír

(تو دلیل من برای لبخند زدن هستی)

برای کسانی که عبارت را بدون جدیت می خواهند:

  • Tú eres mi razón para reír

(تو دلیل من برای خندیدن هستی.)

8. Bésame (مرا ببوس)

گفتن سرگرم کننده، خواندن سرگرم کننده (¡BésameMucho!) و دیدن اینکه بعدا چه اتفاقی می‌افتد سرگرم کننده است. این کلمه فرم فرمان آشنا، besa، فعل besar است، با اضافه کردن مفعول me تا مطمئن شوید که در مورد کسی که به آن‌ها دستور می‌دهند شکی وجود نداشته باشد. (اگر این را با صدای بلند برای شریک زندگی خود می خوانید، در قسمت آخر به جای دستور از کلمه «asked» استفاده کنید.) برای کسانی که فقط می خواهند در آغوش بگیرند: Abrázame (بغلم کنHug me)

شما آنجا هستید. چند کلمه برای افزودن به لیست رو به رشد واژگان اسپانیایی در مغز خود، برخی از ابزارهایی که اکنون برای تعمیق رابطه با یک انسان دیگر در اختیار دارید. Disfrútalas (از آنها لذت ببریدEnjoy them)

برای کسانی که می‌خواهند شکسته شود: Disfruta فرم دستوری آشنا از فعل disfrutar است، و las کلمه مفعولی جمع است که برای اسم مؤنث برای کلمات، palabras قرار دارد.

  • Feliz Día de San Valentín= Happy St. Valentine’s Day

سخن پایانی

تلاش نمودیم تا برخی لغات جذاب برای تبریک روز ولنتاین را به زبان آموزان اسپانیایی آموزش دهیم. موسسه زبان ایرانمهر روش‌های استاندارد تدریس زبان و تکنیک‌های آزمون را در فضایی پویا بکار می‌گیرد. همچنین موسسه زبان ایرانمهر مجموعه‌ کاملی از آموزش با کیفیت زبان‌های مختلف شامل ایتالیایی، فرانسه، آلمانی، ترکیاستانبولی و سایر زبان‌ها را ارائه می‌دهد.


بیشتر بخوانید: همین امروز تصمیم بگیر زبان اسپانیایی یاد بگیری

بیشتر بخوانید: میوه‌ها و سبزیجات به زبان اسپانیایی


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید