IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
چرا انگیزه برای یادگیری زبان اسپانیایی مهم است؟
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
1 بهمن 1397

چرا انگیزه برای یادگیری زبان اسپانیایی مهم است؟

بر هیچ کس پوشیده نیست که انگیزه بالا، فرآیند یادگیری شما را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. مطالعات علمی و روانشناسی این حقیقت را تایید می‌کند. در واقع یک مطالعه نشان داده است که انگیزه پایدار یک فاکتور اساسی برای یادگیری زبان است. سطح انگیزش شما تعیین میکند که هر چند وقت یکبار میل به صحبت کردن با یک اسپانیایی زبان را دارید و با دنیای واقعی به چه میزان در ارتباط هستید.  چگونه استراتژی‌های تازه را به کار می‌گیرید تا زبان اسپانیایی را بهتر بیاموزید و حتی فراتر از آن بروید. سطح انگیزشی مناسب می‌تواند یادگیری را برای شما لذت بخش‌تر کند. اگر شما در مورد یادگیری زبان اسپانیایی حقیقتا مشتاق باشید دیگر مطالعه آن کار دشواری به نظر نمی‌آید. به جای آن قدمی رو به جلو به سمت هدفتان خواهد بود.

و مهم تر از همه، انگیزه کلیدی برای روان صحبت کردن است. روان شدن در زبان اسپانیایی می تواند فرآیندی طولانی‌ داشته باشد. شرکت کردن در یک برنامه مطالعاتی در کشور‌های اسپانیایی زبان و یا داوطلب شدن در کشورهای آمریکای لاتین میتواند به شما کمک کند تا در یادگیری زبان اسپانیایی سریع‌تر شوید. اما باید در نظر داشت که سلیس صحبت کردن به زبان اسپانیایی ممکن است به تجربیاتی بیش از این نیاز داشته باشد.

از آن جایی که یادگیری زبان اسپانیایی یک شبه رخ نمیدهد، بسیاری از ما احساس میکنیم که کاهش انگیزه ما را از پیشرفت بازمیدارد. هر از گاهی شما کمی تعلل میکنید و از خود می‌پرسید که اصلا چرا این کار را می‌کنید یا اصلا این کار ارزش انجام دادن را دارد. رسیدن به این سطح عالی، نیازمند سطح انگیزشی بالایی است که هر زمان که  احساس کردید که پیشرفت نمی کنید از تلاش باز نایستید.

اگر شما در بحران یادگیری زبان خارجی افتاده اید و احساس می کنید که هرگز نمی‌توانید از این احساس رها شوید ما در این مقاله 6 راه را برای بازگشت به مسیر یادگیری بهتر به شما معرفی میکنیم.

چرا انگیزه برای یادگیری زبان اسپانیایی مهم است؟

حتما بخوانید:  راه‌های هیجان‌‌انگیز برای یاد گرفتن اسپانیایی به صورت خانوادگی

  • در یک لیست همه دلایلی یادگیری زبان  اسپانیایی را یادداشت کنید. 

زمانی که شما شروع به یادگیری زبان اسپانیایی می‌کنید دلایل شما برای شما واضح هستند مثل سفر کردن، بدست آوردن موقعیت‌های شغلی بهتر، یا تجربه فرهنگی متفاوت. و یا حتی تمایل دارید که ریشه‌های اصالت خود را بهتر بشناسید. با این حال گاهی اوقات که کسل شوید و از یادگیری دست بکشید این دلایل دیگر در نظر شما نخواهد آمد. به همین خاطر است که شما باید یک لیست از  همه دلایل یادگیری  زبان اسپانیایی را یادداشت کنید و آن را در مکان مطالعه یا در محل کتاب‌های خود قرار دهید.

هر زمان که شما به مانعی برخوردید که برای شما چالش انگیز است و به نظر میرسد که نمی توانید به آن غلبه کنید یا احساس سستی می‌کنید و تمایل دارید که جلسه مطالعه و یادگیری تان را به پایان نرسانید، بهتر است در این زمان به آن لیست سری بزنید و آن را مرور کنید. به خود یادآوری کنید که چرا زبان اسپانیایی را انتخاب کردید تا دوباره متمرکز شوید و مصمم تر شوید.

  • خود را بیش از پیش در معرض رسانه  های ارزشمند قرار دهید

تماشای برنامه‌های اسپانیایی زبان میتواند بی حد و اندازه انگیزه بخش باشد. هنگامی که شما چندین قسمت را پشت سر هم تماشا می‌کنید واقعا احساس میکنید که در این زبان غرق شده‌اید. محبوبیت سریال‌هایی مثل games of thrones  نشان می‌دهد که اثر بخشی سریال‌های جذاب میتواند بسیار بالا باشد.

یادگیری در حین تفریح می توانند به طرز چشمگیری زبان اسپانیایی شما را ارتقا دهد. اگر برنامه مورد علاقه شما به زبان اسپانیایی باشد، نه تنها تماشای آن لذت بخش است بلکه برای شما تمرینی سودمند خواهد بود. علاوه بر آن به شما انگیزه لازم را القا می‌کند تا مهارت‌هایتان ارتقا و دایره لغات‌تان را گسترش دهید و نهایتا دیگر شما به زیرنویس‌ها اکتفا نخواهید کرد. تماشای تریلرهای فیلم‌ها، موزیک ویدئوها و یا اخبار، جالب و انگیزه بخش است. فیلم هایی مثل El  Barco” و “Narcos.” میتواند تجربه ای متفاوت از سینمای کشورهای اسپانیایی زبان به شما بدهند.

  • برای خود پاداشی در نظر بگیرید

یادگیری زبان اسپانیایی دشوار است یادتان نرود که شما مستحق پاداش هستید پس به وسیله آن به خود روحیه دهید. براساس تئوری‌های علمی و روانشناسی تکرار رفتاری محتمل‌تر خواهد بود که به پایان رساندن آن با پاداش توام است. شما میتوانید هم برای اهداف کوتاه مدت و هم برای اهداف بلند مدت خود جایزه‌ای در نظر بگیرید تا سطح انگیزشی خود را بالا نگهدارید.

برای مثال اگر همیشه عادت به خوردن شکلات دارید بهتر است خوردن آن را به بعد از مطالعه لغات اسپانیایی موکول کنید و از آن به عنوان انگیزه برای به اتمام رساندن زمان مطالعه استفاده کنید. در نظر داشته باشید که نمی توانید به آن شکلات خوشمزه دست بزنید مگر اینکه برای مدت 15 دقیقه پیوسته مطالعه کرده باشید. در نظر گرفتن چنین انگیزه های کوچکی، به شما کمک میکند تا هر روز مطالعه کنید و یا حتی زمانی که فراموش کرده‌اید اسپانیایی تمرین کنید، آن را به یاد شما بیاورد. و اگر به ازای هر 15 دقیقه مطالعه به خود فقط یک تکه شکلات بدهید نهایتا ساعات مطالعه خود را افزایش می‌دهید. پس هر زمان که هوس خوردن شکلات کردید به خود یادآور شوید که باید 15 دقیقه اسپانیایی مطالعه کنید. جوایز اهداف بلند مدت را بزرگتر در نظر بگیرید. برای مثال اگر شما بر روی درس خاصی یا کتاب کار میکنید، میتوانید رفتن به رستوران با بهترین دوستانتان را به عنوان پاداش در نظر بگیرید. وقتی چنین پاداشی در انتهای کار در انتظار شما است شانس به سرعت به انجام رساندن کارها بالاتر می‌رود.

  • از ویژگی های فرهنگی زبان  اسپانیایی اقتباس کنید. 

تحقیقات نشان میدهد که الگو پذیری از ویژگی های فرهنگی یک زبان جدید می تواند به شما در یادگیری زبان دوم بسیار کمک کند. حتی ممکن است فراتر از آن سطح انگیزشی شما را بیشتر از گذشته افزایش دهد. اگر شما در یادگیری فرهنگ زبان اسپانیایی مشتاق باشید، نهایتا آن زبان را با علاقه بیشتری فرا خواهید گرفت.

یک راه بسیار ساده برای ارتباط با فرهنگ یک کشور، غذای آن کشور است. به همین دلیل سعی کنید که هر زمان احساس بی انگیزگی کردید غذاهایی از آمریکای لاتین و اسپانیا بپزید. حتی اعتیاد شما به شیرینی churro میتواند سوخت شما برای یادگیری بهتر زبان اسپانیایی شود. paella درست کنید یا مهارت خود را در پختن tamale عالی به حد اعلا برسانید. و بعد آن را تبدیل به یک سنت سال نو برای خود کنید.

البته که راه‌های متعدد دیگری برای کمک کردن به شما وجود دارد تا فرهنگ زبان اسپانیایی را وارد برنامه هر روز خود کنید. تعطیلاتان را با رسوم اسپانیایی ادغام کنید و عادت خواب میان روز اسپانیایی ها، را امتحان کنید. و حتی مقالات مرتبط با طراح مد اسپانیایی مورد علاقه خود را پیگیری کنید. اگر شما عاشق فرهنگ ناحیه ای باشید که در آن زبان اسپانیایی حاضر است، همبستگی بیشتری با این زبان خواهید داشت و علاقه تان قوت بیشتری پیدا می‌کند.

چرا انگیزه برای یادگیری زبــان اسپانیایی مهم است؟

حتما بخوانید:  همین امروز تصمیم بگیر زبان اسپانیایی یاد بگیری

  • با افراد اسپانیایی زبان در ارتباط  باشید 

اگر در اطراف شما چنین افرادی حضور دارند با آنها گفتگوکنید. اگر صحبت کردن به زبان اسپانیایی برای شما استرس آور است فقط کسی را به خاطر داشته باشید که در مراحل ابتدایی یادگیری زبان مادری شما است و می خواهد با شما حرف بزند. شما قطعا به او کمک خواهید کرد و آنها را تشویق به یادگیری می‌کنید.

هر زمان که در اطرفتان مکالمه به زبان اسپانیایی می‌شنوید، سعی کنید که در آن مشارکت داشته باشید. اول ممکن است سخت و عجیب به نظر برسد اما هرچقدر که بیشتر آن را تمرین کنید اعتماد به نفستان بیشتر میشود. و احساس دوسویه ای که از این گفتگو بدست می آورید به شما انگیزه‌ای بیشتری در یادگیری زبان میدهد. شما حتی میتوانید فقط به مکالمه های اسپانیایی گوش دهید و سعی کنید که از آنها ساختاری جدید بیاموزید. هر جا که به مکالمه های اسپانیایی برخوردید با ظرافت به آنها گوش دهید حتی اگر آن گفتگو مسئله‌ای خانوادگی باشد. درک کامل یک مکالمه اسپانیایی به شما این احساس را میدهد که قدرتی فوق العاده دارید.

  • سفری به کشور‌های اسپانیایی زبان  برنامه‌ریزی کنید حتی اگر که امکان آن را در حال حاضر ندارید. 

برنامه ریزی سفر به کشوری اسپانیایی زبان میتواند به شدت انگیزه بخش باشد. زیرا هرچه بیشتر شما در مورد آن مکان بخوانید به آن علاقه بیشتر پیدا می‌کنید و انگیزه‌ای مضاعف برای یادگیری بهتر زبان اسپانیایی پیدا خواهید کرد.

هرگاه که نیاز به استراحت بین مطالعه خود دارید به جزییات سفر رویایی خود بپردازید. در مورد جایی که اقامت می کنید یا مکان هایی که از آنها دیدن خواهید کرد، غذایی که امتحان خواهید کرد یا کارهایی که در حال انجام آن هستید را با جزییات بنویسید. هر از گاهی پرینت عکسی از مکان مورد علاقه‌تان بگیرید تا هر زمان که به انگیزه نیاز داشتید با نگاه کردن به آن روحیه بگیرید. بر هیچ کس پنهان نیست که یادگیری زبان اسپانیایی نیاز به انگیزه‌ی بالایی دارد و با این استراتژی‌های کوچک شما هرگز بی حوصله و کلافه در جستجوی عامل پیشرونده نخواهید بود.

چرا انگیزه برای یادگیری زبان اسپانیایی مهــم است؟

در ادامه بخوانید:  شش اپلیکیشن برای یادگیری گرامر زبان اسپانیایی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آموزش زبان اسپانیایی کلیک نمایید.

آموزش زبان اسپانیایی


برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم
با ثبت  شماره تلفن خود، از مشاوره رایگان کارشناسان ایرانمهر بهره‌مند شوید.

مشاوره رایگان

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 2 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید