IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است
امتیاز کاربران: 4/5
نویسنده: ایرانمهر
4 بهمن 1397

آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است؟

این شش فاکتور را پیش از شروع یادگیری زبان اسپانیایی در نظر بگیرید.

ورزشکاران المپیک کارهای خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهند. و این دستاوردها ترکیبی از استعداد ذاتی، هزاران ساعت تمرین و تعهد بی حد و اندازه برای پیروزی در رشته‌های ورزشی است. یادگیری یک زبان جدید، مثل دویدن در ماراتن یا شنا در استخر المپیک دشوار است. مثل همه‌ی آنها به کمی استعداد، تمرین و تعهد زیاد نیاز دارد. همه ما می‌دانیم که آسان نخواهد بود با این حال زمانی از خود می‌پرسیم ” آیا یاد گرفتن اسپانیایی واقعا دشوار است؟” و باید گفت این سوال پراهمیتی است، زیرا شما می‌خواهید بدانید که آیا ارزش دارد تا تمام انرژی‌‎تان را برای این کار مصرف کنید؟

پس با همه‌ی این حرف‌ها آیا یادگیری زبان اسپانیایی دشوار است؟ بدبختانه جواب دادن به آن اصلا ساده نیست!

آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است؟

دوره های حضوری زبان اسپانیایی

دوره های حضوری اسپانیایی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان اسپانیایی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان اسپانیایی برای بزرگسالان

در این مقاله ما به بررسی بعضی فاکتورها می‌پردازیم که یادگیری زبان اسپانیایی را دشوار میکند و در عین حال از برخی جنبه‌ها که آن را ساده‌تر میکند نیز صحبت میکنیم! در انتهای این مقاله تصمیم با شما است که آیا یادگیری زبان اسپانیایی دشوار است یا خیر؟

درجه سختی  زبان اسپانیایی به پیش زمینه شما بستگی دارد!

تسلط بر زبان دوم یکی از بهترین عوامل مشخص کننده سرعت و یادگیری در زبان اسپانیایی این است . تسلط به زبان دیگری، یادگیری زبان سوم و چهارم را بسیار ساده می‌کند. به ویژه اگر شما بر زبان‌های رمنس مثل ایتالیایی و فرانسه از پیش تسلط داشته باشید، زیرا که بخش بزرگی از ساختار کلمات و قواعد در این گروه زبان شبیه به هم است. اگر شما هیچ زبان دیگری به جز انگلیسی نمی‌دانید یادگیری این زبان از صفر دشوار خواهد بود. 

اگر شما به جامعه اسپانیایی زبان دسترسی داشته باشید ممکن است یادگیری ساده‌تر شود و خیلی سریع‌تر بر این زبان مسلط شوید. تمرین با دیگران بخش مهمی از یادگیری است. و اگر در اطراف شما کسی که اسپانیایی صحبت کند حضور داشته باشد به شما این امکان را می‌دهد که مهارت‌‎های اسپانیایی خودتان را بیشتر تمرین کنید.

آموختن اسپانیایی در سن پایین آن را ساده‌تر خواهد کرد. با یادگیری تدریجی و آرام بچه‌ها ساده‌تر زبان می‌آموزند و همان طور که زبان اولشان را یاد گرفته اند اطلاعات را به سادگی به خاطر می‌سپارند و بدون هیچ مشکلی درونی می‌کنند.

خبر خوب این است که اگر شما در دانشگاه یا مدرسه کمی زبان اسپانیایی آموخته باشید، پایه این زبان را دارید و با این زیر بنا ساده‌تر می‌توانید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید و فرآیند آن برای شما ساده تر خواهد بود.

آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است

آیا اصلا ارزش دارد که اسپانیایی یاد بگیرید؟

بله! 100%!  پس منتظر پاسخ دیگری بودید؟

با وجود سختی‌ها ، آموختن زبان بسیار رضایت بخش است! اگر اندکی چالش همه را از یادگیری بازدارد، آنگاه تماشای المپیک خیلی کسل کننده خواهد بود.

اگر یادگیری زبان را دشوار بپندارید، پیشرفت نخواهید کرد. دلایلی پیدا کنید که به شما انگیزه یادگیری دهد. چه چیزی به شما الهام و انگیزه می‌دهد که زبان اسپانیایی را بهتر یاد بگیرید؟ وقتی همه چیز سخت و دشوار می‌شود و شما به یادگیری این زبان شک می‌کنید، آنها را به خاطر آورید.

پیش از شروع به یادگیری شما باید تصمیم بگیرید که می خواهید به چه سطحی از زبان اسپانیایی دست یابید؟ اگر می‌خواهید برای سفر آینده‌تان فقط اندکی با این زبان آشنا شوید در مقایسه با زمانی که تسلط کامل بر این زبان در نظر شما است، یادگیری دیگر طاقت فرسا نخواهد بود!

خارج از انگیزه شخصی شما برای یادگیری زبان اسپانیایی، فقط می‌توانم بگویم قطعا ارزشش را دارد.

اسپانیایی زبان پیچیده ای است. برخی از جنبه های اسپانیایی آن را برای یادگیری دشوار‌تر می‌کند در عین حال برخی ویژگی های آن را ساده‌تر میکند. به ویژه اگر شما از قبل زبان اسپانیایی را می دانید. بگذارید به برخی از چالش های یادگیری زبان اسپانیایی بپردازیم:

سه دلیل که یادگیری زبان اسپانیایی ساده است:

در حال حاضر با دانستن زبان انگلیسی شما بسیاری از کلمات و واژه های هم ریشه را می دانید. برای مثالadopter  از ریشه adopt  و یا کلمه participar از ریشه ( to participate ) است.

به اینها کلمات هم ریشه (cognates) در زبان انگلیسی و اسپانیایی می‌گویند و یادگیری اسپانیایی را بسیار ساده‌تر می‌کنند. از آنجایی که شما ریشه را از قبل می شناسید با نگاه کردن به آن میتوانید معنایش را به درستی حدس بزنید. با توجه به این مسئله همین حالا تعداد زیادی لغت اسپانیایی می‌دانید. با این وجود باید توجه داشت که کلماتی وجود دارند که به نظر ریشه مشترک دارند اما معنای آنها با آنچه به نظر میرسد یکی نیست. برای مثال تلفظ کلمه sopa شبیه به soap است و در نگاه اول شما را به یاد صابون می‌اندازد اما در واقع معنی آن سوپ است!

ممکن است به اشتباه متوجه معنای برخی کلمات با ریشه های یکسان شوید پس بهتر است پیش از همه لیست از این هم ریشه‌های مشابه که معنای متفاوت دارند را پیدا کنید تا از اشتباه خوداری کنید.

ساختار جمله در زبان اسپانیایی  شبیه به ساختار جمله در زبان انگلیسی است.

اسپانیایی و انگلیسی ساختاری خیلی شبیه به هم دارند. که این خودش نصف داستان است! به جز چند تفاوت کوچک مثل ترتیب صفت و اسم در جمله، اسپانیایی و انگلیسی هر دو از ترتیب “فاعل، فعل، مفعول ” تبعیت می‌کنند. زبان هایی وجود دارند که کاملا ترتیب جمله متفاوتی با این ساختار دارند.

اسپانیایی  قواعد و الگوهای زیادی دارد که باید از آنها پیروی کرد!     

مثل انگلیسی، اسپانیایی لیستی بالا بلندی از قواعد دارد که در آن استثناهایی نیز وجود دارد. با این وجود قواعد و اصول در بسیار از حوزه‌ها وجود دارد که هر چه بیشتر بر روی آنها تمرکز کنید ساده‌تر بر زبان اسپانیایی مسلط می‌شوید. برای مثال صرف کردن فعل و ساختن جمله با آن در اکثر زبان ها اصولی مشابه دارد و شما را ملزم میکند که نحوه صرف فعل را یاد بگیرید.

الگوها در زبان اسپانیایی در همه جا هستند برای مثال در هنگام شروع به یادگیری زبان اسپانیایی شما به سرعت متوجه خواهید شد که اسم‌هایی که بهo  ختم میشوند اکثر مواقع جنسیت مذکر دارند، در حالی که اسم‌هایی که به a ختم میشوند اغلب مونث هستند. حتی استثناها هم در قالب کلی در این بخش الگو دارند. برای مثال کلماتی که به ema ختم میشود حتما مذکر  هستند مثل کلمهel poema و el tema که پسوند ema  دارند. برای یادگیری ساده‌تر زبان اسپانیایی چشمتان را برای شناسایی این الگو ها تمرین دهید تا سریع بتوانید جمله بسازید.

دوره های آنلاین زبان اسپانیایی

دوره های آنلاین اسپانیایی ایرانمهر
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان اسپانیایی برای کودکان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان اسپانیایی برای نوجوانان
دوره آنلاین آموزش آنلاین زبان اسپانیایی برای بزرگسالان

سه دلیل که یادگیری اسپانیایی به خاطر آن دشوار به نظر  میرسد

در اسپانیایی فعل‌های بی‌قاعده زیادی وجود دارد.

به خاطر سپردن افعال بی‌قاعده در زبان اسپانیایی ممکن است یادگیری را برای شما کمی دشوار کند. بسیاری از افعال پرکاربرد بی‌قاعده هستند و به ناچار باید آنها را در مکالمه هرروزتان استفاده کنید به همین دلیل کنار گذاشتن آنها اصلا عاقلانه نیست! اگر چه ممکن است دلهره آور باشد! اما باید وقت بگذارید و این افعال را به خاطر بسپارید. به مرور خواهید دید که در دل این افعال نیز قاعده ای وجود دارد که همه چیز را برای شما ساده‌تر میکند. به یاد داشته باشید که این قسمت دشوار ترین بخش یادگیری زبان اسپانیایی است فقط تسلیم نشوید و به یادگیری ادامه دهید.

آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است؟

در اسپانیایی کلمات  جنسیت دارند

بر خلاف انگلیسی، در اسپانیایی جنسیت در اسم ها، صفت‌ها و صرف فعل ها وجود دارد و شما باید تطابق آنها را رعایت کنید. ابتدا ممکن است طاقت فرسا به نظر بیایید اما با کمی صبر به این سیستم عادت خواهید کرد. هیچ دلیل موثقی برای جنسیت هر کلمه نیست و انتظار میرود که جنسیت هر کلمه را بدانید، زیرا انتخاب حرف اضافه و صفت را تحت تاثیر خودش قرار می‌‎دهد.

گاهی ممکن است هیچ اصولی در آن نبینید. اما ضمن پیشرفت در اسپانیایی، متوجه اصول آن خواهید شد و درک خواهید کرد که چرا برخی کلمات جنسیت خاص خودشان را دارند. برای مثال ترکیبی از اشیا و یا افراد در کل مذکر محسوب میشوند، در حالی که برخی از حیوانات جنسیت خاص خودشان را دارند

ممکن است تسلط  بر تلفظ برای شما مشکل باشد. 

الفبا اسپانیایی دقیقا مشابه الفبای زبان انگلیسی است، با این حال تلفظ کلمات اسپانیایی به شدت با تلفظ در انگلیسی فرق می‌کند. با این حال یادگیری تلفظ حروف صدا دار در زبان اسپانیایی بر خلاف زبان انگلیسی ساده تر است زیرا در انگلیسی ممکن است یک گروه حروف صدا دار تلفظ‌ متفاوتی داشته باشند ولی در زبان اسپانیایی تلفظ یک گروه از حروف صدا دار مشخص و تکراری است. برای مثال حرف e  در آخر کلمه با صدای eh تلفظ می‌شود مثل کلمه met. با این حال تلفظ دقیق اسپانیایی برای غیر بومیان ممکن است دشوار به نظر برسد.

چطور یادگیری زبان اسپانیایی را ساده سازیم؟ 

اصلا مهم نیست که یادگیری این زبان چقدر دشوار به نظر می‌آید؟! همیشه راه‌هایی برای ساده‌سازی یادگیری زبان اسپانیایی وجود دارد. در ذیل به چندین توصیه کاربردی اشاره شده است:

روش یادگیری خود را اول از همه پیدا کنید

هر کس روش یادگیری خاص خودش را دارد. اول از همه آن را شناسایی کنید تا بتوانید سرعت یادگیری خود را به شدت افزایش دهید. برای مثال اگر به وسیله تصاویر بهتر یاد می‌گیرید گوش دادن به پادکست ها اصلا ایده خوبی به نظر نمی‌رسد. همیشه هدف این است که شما هوشمندانه‌تر قدم بردارید نه آنکه بیهوده زمان بگذارید.

زمان مطالعه خود را مشخص کنید:

یادگیری زبان زمان‌بر است. پیشرفت نخواهید کرد مگر اینکه به آن در بازه‌های مشخص، زمان کافی اختصاص دهید. برای اینکه به اهداف زبان آموزی خود دست پیدا کنید، باید با برنامه منظم به مطالعه بپردازید حتی اگر آن مطالعه 15 دقیقه‌ای در طول روز باشد. مطالعه را در برنامه هر روز خودتان قرار دهید تا مطمئن شوید که در مسیر یادگیری مستمر هستید.

آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است

تصمیم بگیرید که از زبان اسپانیایی هر روز  استفاده ‌کنید. 

علاوه بر تخصیص زمان مناسب باید از آنچه یاد میگیرید هر روز استفاده کنید. می‌توان این کار را با توصیف هر چیزی به زبان اسپانیایی شروع کنید، با برچسبی بر روی لوازم خانه نام آنها را به اسپانیایی بنویسید، به موسیقی اسپانیایی گوش دهید، و یا اخبار را به زبان اسپانیایی تماشا کنید.

از منابعی که در اطرافتان است به بهترین نحو  استفاده کنید

به لطف اینترنت منابع موجود برای یادگیری زبان اسپانیایی نامحدود هستند. میتوانید معلم استخدام کنید، از منابع رایگان موجود در اینترنت استفاده کنید یا یک کتاب عالی بخرید. حتی شما میتوانید به وبسایت موسسه ایران مهر سری بزنید تا به راحتی به منابع معتبر دست پیدا کنید. به موزیک ویدئو و سخنان انگیزشی به زبان اسپانیایی گوش دهید و ضمن یادگیری تفریح کنید. بهترین روش این است که ضمن تفریح خود را در زبان غرق کنید. با این کار دایره لغات شما به طرز چشم گیری بالا خواهد رفت.

بهترین راه برای یادگیری زبان اسپانیایی این است که در آن ثابت قدم باشید و به سویه اهداف طلایی‌تان پیش بروید و باور داشته باشید که توانایی انجام این کار را دارید.

حتما بخوانید: نه گفتن به زبان اسپانیایی را یاد بگیرید

بخوانید: چرا انگیزه برای یادگیری زبان اسپانیایی مهم است؟


دوره های خصوصی زبان اسپانیایی

دوره های خصوصی اسپانیایی ایرانمهر
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان اسپانیایی برای نوجوانان
دوره خصوصی آموزش خصوصی زبان اسپانیایی برای بزرگسالان

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4 از 5 از 26 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. نیما
  5 اردیبهشت 1402
  پاسخ دادن

  سلام
  خسته نباشید…اطلاعات خیلی خوب بودن
  میخواستم بپرسم چطور زبان اسپانیایی یاد بگیرم اموزشگاه شماهم تدریس میکنند اسپانیایی
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ایرانمهر
   5 اردیبهشت 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر بله تمامی شعب زبان های خاص را دارند شما میتوانید جهت آگاهی از نحوه ثبت نام به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 2. علی
  4 بهمن 1401
  پاسخ دادن

  سلام
  من انگلیسی بلد نیستم، آیا خیلی سخت میشه برام که بخوام اسپانیایی‌رو آموزش ببینم؟

  • ایرانمهر
   4 بهمن 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر فرم مشاوره رایگان از سایت را تکمیل نمایید همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 3. پیک زبان
  22 آذر 1401
  پاسخ دادن

  خیلی عالیه

  • ایرانمهر
   22 آذر 1401
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر ممنونم از شما
   موفق باشین

 4. پیک زبان
  24 آبان 1401
  پاسخ دادن

  موفق باشید

  • ایرانمهر
   24 آبان 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر ممنونم از شما
   موفق باشین

 5. محمدی
  23 آبان 1401
  پاسخ دادن

  واقعا عالی بود ممنون

  • ایرانمهر
   23 آبان 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر ممنونم از شما
   موفق باشین

 6. یک پسر خوب
  19 تیر 1401
  پاسخ دادن

  از بین زبانهای اروپایی اونهایی که ریشه لاتین دارند واقعا آهنگ و هارمونی خاصی دارند . مثلا فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی و حتی به نوعی یونانی که نزدیک زیادی به زبان لاتین داره . همشون اهنگ و زیبایی منحصر به خودشون رو دارند.
  ولی مشکل همیشگی که ما ایرانی ها با یادگیری زبان انگلیسی داشتیم باعث شده که به این نتیچه برسیم که کلا یادگری یک زبان بسیار سخت و یا اصلا نشدنی هست .

  • آموزشگاه ایرانمهر
   19 تیر 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر ممنون از نظر شما دوست عزیز .

 7. سعید
  17 فروردین 1400
  پاسخ دادن

  واقعا این زبان ارزش یادگرفتن رو داره! من جدیدا دارم تو فرالن کلاس اسپانیایی میرم و آموزش میبینم و واقعا به این نتیجه رسیدم که چقدر این زبان شیرین و خوش آهنگه!
  به بقیه دوستان پیشنهاد میکنم حتما این زبان رو یاد بگیرند و لذت ببرند

  • آموزشگاه ایرانمهر
   17 فروردین 1400
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر ممنون از پیشنهادشما

 8. جواد
  22 بهمن 1399
  پاسخ دادن

  مرسی نکات عالی گفتید
  میخواستم بدونم اپلیکیشن های خوب آموزش اسپانیایی کدوم ها هستند؟ الان تو کلاس های اسپانیایی فرالن دارم شرکت می کنم اما دنبال اپلیکیشن اموزش اسپانیایی هم هستم. پستی در این مورد دارید؟ ممنون میشم جواب بدید

  • آموزشگاه ایرانمهر
   22 بهمن 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر متاسفانه ارائه نرم افزار مقدور نمی باشد

 9. ناجی سافت
  13 دی 1399
  پاسخ دادن

  وقتش رسیده که خودت مدیر کسب و کارت باشی
  ناجی سافت ، تنها ارائه دهنده راهکارهای هوشمند بین المللی در ایران
  – طراحی وبسایت های هوشمند شخصی ، فروشگاهی
  – طراحی اپلیکیشن های پیشرو با قابلیت نصب برروی تمام سیستم های عامل
  (بدون تاثیرپذیری از تحریم)
  – ارائه راهکارهای فروش انلاین و دیجیتال مارکتینگ
  – اموزش زبان های برنامه نویسی به صورت پروژه محور
  در کنار شما هستیم

  https://najisoftco.com

  • آموزشگاه ایرانمهر
   13 دی 1399
   پاسخ دادن

   ممنون از پیشنهادتون

 10. پیک زبان
  14 اسفند 1398
  پاسخ دادن

  موفق باشید

  • آموزشگاه ایرانمهر
   14 اسفند 1398
   پاسخ دادن

   ممنون همچنین

 11. پیک زبان
  14 اسفند 1398
  پاسخ دادن

  موفق باشید

  • سحر حیدری
   5 مرداد 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر
   ممنونم

 12. ...
  19 بهمن 1398
  پاسخ دادن

  واقعا عالی بود ممنون

  • آموزشگاه ایرانمهر
   19 بهمن 1398
   پاسخ دادن

   موفق باشید

 13. Esmaeel Kargar
  18 شهریور 1398
  پاسخ دادن

  اسپانیایی خیلی زبان شیرین و قشنگیه. وقتی حرف زدن یه اسپانیایی یا موزیک اسپانیایی میشنوم واقعا لذت میبرم.

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید