IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
آیا یادگیری یک زبان جدید شما را خوشحال‌تر می‌کند؟
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
9 مرداد 1398

آیا یادگیری یک زبان جدید شما را خوشحال‌تر می‌کند؟

وقتی به فعالیت‌های روزمره‌ی خود فکر می‌کنیم، به احتمال زیاد یادگیری یک زبان جدید را در اولویت قرار نمی‌دهیم. اگر زندگی سخت و پرمشغله‌ای داشته باشید، یادگیری و امتحان مهارت‌های جدید خیلی سخت‌تر خواهد شد. اما مطالعات اخیر نشان داده که یادگیری مهارت‌های جدید می‌تواند از طریق روش‌های زیادی زندگی ما را توسعه دهد و فواید بسیار زیادی برایمان به دنبال داشته باشد، یکی از آن‌ها ایجاد احساس و روحیه‌ی خیلی خوب است!

اگر بخواهم از تجربه‌ی خودم برایتان بگوییم، یادگیری زبان انگلیسی آنقدر لذت‌بخش است که حتی با تماشای مجموعه‌ی کلاه قرمزی و توجه به اینکه می‌توانم حرف‌های کاراکتر ببعی را متوجه شوم مرا سر کیف می‌آورد! واقعا احساس خیلی خوبی دارد. بقیه‌ی کاربردهایش که بماند

در ادامه برایتان می‌گوییم که چگونه و با چه روشی یادگیری یک زبان جدید شما را شاد‌تر می‌سازد.

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی برای کودکان آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

برقراری ارتباطات جدید

تعاملات و ارتباطات اجتماعی می‌توانند منبع بزرگی از شادی و خوشحالی باشند! یعنی با برقراری ارتباط با سایر بومی‌ زبان‌ها مطمئنا احساس بهتری خواهید داشت و احساس می‌کنید کیفیت زندگی شما بالاتر است. مطالعات نشان داده که هرچه بیشتر با دیگران ارتباط برقرار کنیم، احساس کمال و خرسندی بیشتری داریم. با یادگیری یک زبان جدید درهای جدیدی در دنیا برایمان باز می‌شود تا بتوانیم با مردمی که به آن زبان صحبت می‌کنند ارتباط برقرار کنیم. به این ترتیب، می‌توانیم با کسانی ارتباط برقرار کنیم که در غیر این صورت (در صورتی که زبان جدید بلد نبودیم) نمی‌توانستیم.

با ملاقات افرادی که به زبان دیگری صحبت می‌کنند، علاوه بر اینکه می‌توانیم دوست‌های جدیدی پیدا کنیم، دیدمان هم نسبت به سایر فرهنگ‌ها وسیع‌تر می‌شود و می‌توانیم نظر دیگران را راجع به فرهنگ خودمان بفهمیم.

کشف مقصد‌های جدید برای سفر

مسافرت کلید خوشبختی است. یادگیری یک زبان جدید مسافرت‌های خارجی را خیلی آسان‌تر می‌کند. چون اگر دست کم انگلیسی بلد باشید می‌توانید مسیر خود را پیدا کنید، از اتوبوس، مترو یا تاکسی استفاده کنید، به هتل بروید و به راحتی هرغذایی را که می‌خواهید سفارش دهید.

وقتی به یک کشور خارجی سفر می‌کنیم و می‌خواهیم در سوپرمارکت‌ها یا فروشگاه‌های محلی خرید کنیم، اگر نتوانیم به هیچ زبانی جز زبان مادری خودمان ارتباط برقرار کنیم، تحت فشار و استرس زیادی قرار می‌گیریم و احساس بی‌فایده بودن می‌کنیم. بنابراین، اینکه بتوانیم به زبان کشوری که به آن سفر می‌کنیم کمی تسلط داشته باشیم، خالی از لطف نیست و به این ترتیب تجارب و خاطره‌های بیشتری کسب خواهیم کرد. ( خاطرات بامزه، نه فشار و استرس و نگرانی).

البته منظورمان از زبان صرفا زبان انگلیسی نیست. شما در کشور روسیه یا کشورهای اسپانیایی‌زبان به سختی می‌توانید کسی را پیدا کنید که حتی بتواند ساعت را به زبان انگلیسی به شما اعلام کند. چون این بلا سرم آمده و حتی ساعتم را هزار بار به یک خانواده‌ نشان دادم و هیچ‌کس متوجه منظورم نشد تا بتواند ساعت دقیق به وقت مسکو  را به من بگوید. البته مشکل از آن‌ها نیست، من باید چند اصطلاح مختلف یاد می‌گرفتم و بعد سفر می‌کردم تا وقتی با نقشه‌ی متروی آن‌ها مواجه می‌شوم، سکته نکنم. (قسم می‌خورم حتی یک کلمه‌ی انگلیسی در آن نقشه پیدا نمی‌شد).

هیچ‌چیز بهتر و جذاب‌تر از این نیست که بتوانید با بومی‌های یک کشور دیگر ارتباط برقرار کنید. اصلا نیازی نیست که در حد C1 آن زبان را بلد باشید یا حتی تسلط کامل داشته باشید. بومی‌ها از اینکه ببینند شما حداقل تلاش خود را به کار برده‌اید تا برای برقراری با آن‌ها حتی چند کلمه‌ی کوتاه بگویید، از شما قدردانی می‌کنند. باورتان بشود یا نشود، این فوق‌العاده‌ترین حس دنیاست که بتوانید در یک کشور خارجی مسلط و متکی به خود صحبت کنید. حتی می‌توانید به دیگران کمک کنید. باورتان نمی‌شود؟ نزدیک‌ترین تعطیلات پیش رو را به یکی از این سفرهای کوتاه خارجی بروید تا فرصت زیادی برای کمک به سایر فارسی‌زبانان داشته باشید.

اثر یادگیری زبان انگلیسی بر زندگی

افزایش اعتماد به نفس

طبق تحقیقات انجام شده، اگر مهارت‌های خود را گسترش دهید و برای یادگیری مهارتی جدید تلاش کنید، شخص خوشحال‌تری خواهید بود. باور کنید از وقتی تصمیم گرفتم که روی لهجه‌ی بریتیش خودم کار کنم، اعتماد به نفس بیشتری دارم. خصوصا وقتی در طول مسیر به محل کار یا خانه به پادکست‌های بریتانیایی گوش می‌دهم، انگار روی ابرها راه می‌روم. نه از چیزی عصبی می‌شوم نه اصلا چیز دیگری جز احساس خوب خودم مهم است.

توسعه و تقویت مهارت‌ها در راستای اهدافمان به ما احساس خیلی بهتری می‌بخشد و باعث می‌شود که از زندگی خود خرسند‌تر باشیم. به همین ترتیب، احساس اعتماد به نفس و سلامت و تندرستی در ما افزایش پیدا می‌کند. شروع یادگیری با قدم‌های کوچک، بهترین روش برای یادگیری یک زبان جدید است. طبیعتا هرکسی بخواهد به یک باره کل روز را صرف مطالعه‌ی زبان کند از آن زده خواهد شد. حتما طی این مراحل احساس خود نسبت به پیشرفتتان را یادداشت کنید: منظورم غرور، هیجان و اعتماد به نفسی است که از آن پیشرفت به دست می‌آورید. وقتی این تمرین را آغاز کنید و سپس اولین مکالمه‌ی خود با بومی‌های خارجی زبان را تشکیل دهید، بدون اینکه متوجه شوید احترام و اعتماد به نفستان تا حد زیادی بالا می‌رود.

افزایش موقعیت‌های شغلی

امروزه شرکت‌ها و کمپانی‌های زیادی فعالیت‌های جهانی و بین‌المللی انجام می‌دهند. شرکت‌های بین‌المللی برای کارمندانی که بتوانند با بیش از یک زبان ارتباط برقرار کنند، ارزش زیادی قائل هستند و به دنبال چنین نیروهایی می‌گردند. علاوه بر این، کسانی که عاشق مسافرت به کشورهای خارجی هستند، با یادگیری یک زبان خارجی شانس خود را برای سفر به سایر کشورها بالاتر می‌برند.

همانطور که می‌دانید، رقابت شغلی برای شرکت‌های خوب خیلی بالاست. اگر زبان دوم بلد باشید می‌توانید مهارت خود را از سایرین متمایز کنید. حین انتخاب رزومه‌ها، رزومه‌‌ای که در آن تسلط بر یک یا دو زبان خارجی تاکید شده است، پررنگ و لعاب‌تر و شایسته‌تر به نظر می‌رسد. آن رزومه می‌تواند برای شما باشد

تقویت حافظه و یادگیری

یادگیری یک یا چند زبان جدید تاثیرات مثبت زیادی روی مغز و سلول‌های خاکستری‌ آن دارد، مخصوصا اگر با آن توانایی تفکر و حافظه‌ی خود را تقویت کنید. جالب است بدانید که بعد از یادگیری یک زبان جدید، متوجه می‌شوید که یادگیری سایر زبان‌ها چقدر آسان‌تر است و از این بابت همیشه احساس خوبی خواهید داشت و به خود افتخار می‌کنید.


بیشتر بخوانید:  مقابله با سخت‌ترین جنبه‌های زبان انگلیسی

بیشتر بخوانید: یک ساعته زبان جدید یاد بگیرید؛ واقعیت یا دروغ؟


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آموزشی زبان انگلیسی کلیک نمایید

آموزش زبان انگلیسی

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 3 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید