IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
کلاس زبان انگلیسی  فوری
امتیاز کاربران: 3/5
نویسنده: محمد اشرفی
14 آذر 1397

کلاس زبان انگلیسی فوری

نوزادان معمولا بعد از یک سالگی اولین کلمات را به زبان می آورند.

وقتی دو ساله شدند، دایره لغات آن ها به صد کلمه می رسد.

وقتی چهارساله شدند، مهارت های مکالمه ای دارند که با بزرگسالان قابل مقایسه است.

به عنوان زبان آموز زبان انگلیسی، شما هم از همین الگو پیروی می کنید.

به عبارت دیگر، اولین قدم همیشه سخت ترین قدم است.

ولی وقتی مقدمات زبان انگلیسی را یاد گرفتید، مهارت های شما به سرعت افزایش پیدا می کند.

مشکل اینجاست که بسیاری از زبان آموزان مبتدی برای پیدا کردن دروس مناسب با سطح و سبک یادگیریشان، تلاش می کنند. حتی وقتی درس های مناسب را پیدا کردند، این درس ها معمولا روی قسمت کوچکی از زبان انگلیسی تمرکز دارند.

در این مقاله، بعد از اینکه تمام اینترنت را گشتیم، راحت ترین و بهترین درس های زبان انگلیسی برای مبتدیان را انتخاب کردیم که تمام مهارت های زبان انگلیسی را شامل می شود.

این فهرست شامل تمام مباحث اساسی است که هر زبان آموزی قبل از یادگیری حرفه ای زبان انگلیسی باید بداند.

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی برای کودکان آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

هجده درس آسان برای زبان آموزان مبتدی زبان انگلیسی

برای اینکه کارتان راحت شود، ما این درس ها را دسته بندی کردیم. در ادامه می توانید درس هایی برای واژگان، اعداد، انواع خاصی از فعل ها، نقطه گذاری و حتی استثناهای زبان انگلیسی را ببنید و از بین آنها، مواردی که برایتان مناسب است انتخاب کنید.

درس هایی ساده برای یادگیری واژگان زبان انگلیسی

این درس ها بهترین راه یادگیری کلمات ساده انگلیسی هستند و با آن ها می توانید خیلی زود از زبان انگلیسی در زندگی روزمره استفاده کنید.

کلاس زبان انگلیسی فوری

چطور در روز بیش از صد کلمه یاد بگیریم

بیشتر مردم یادگیری واژگان انگلیسی را بدون برنامه و ساختار مشخصی شروع می کنند. آن ها کلمات جدید را می شنوند و معنی آن ها را حفظ می کنند. ولی بعد از چند ساعت بیشتر چیزهایی که یاد گرفتند فراموش می شود. اغلب زبان آموزان نمی توانند در زمان مناسب، کلمه مناسبی که می خواهند را به یاد بیاورند؛ این مسئله باعث می شود نتوانید در زبان انگلیسی مهارت و تسلط کامل را به دست آورید.

بهترین استراتژی این است که برای یک هدف بلندمدت برنامه ریزی کنید. استراتژی های واژگان در این درس مطمئنا در تمام مسیر یادگیری به شما کمک خواهند کرد.

این استراتژی ها عبارتند از:

  • یادگیری کلماتی که هم اسم هستند هم فعل.
  • یادگیری کلماتی که معانی مختلفی دارند.
  • یادگیری کلماتی که در زبان انگلیسی و زبان مادری شما یکسان هستند.
  • یادگیری گروهی از کلمات با ریشه یکسان

با این استراتژی ها، کلمات را سریع تر و موثرتر حفظ می کنید.

واژگان برای حمام

حمام اولین جایی است که بعد از بیدار شدن به آنجا می رویم. نام اشیایی که به طور روزمره در حمام یا دستشویی می بینیم، می تواند برای بسیاری از زبان آموزان مفید باشد. اگر قرار باشد به یک کشور انگلیسی زبان سفر کنید، بیشتر از همیشه به دانستن این نام ها نیاز دارید.

این درس تقریبا تمام اشیایی را که ممکن است در یک حمام با آنها سر و کار داشته باشید به شما یاد می دهد. همچنین اشیایی را که بیرون از حمام هستند هم به شما یاد می دهد. مثلا، کاشی حمام (Tiles) به تکه های نازک سنگ یا سفال پخته شده گفته می شود که برای پوشاندن دیوار، کف یا سقف مورد استفاده قرار می گیرد. یا سطل آشغال (Trash) وسیله ای برای نگهداری زباله هاست و در هر جایی از حمام می توان آن را پیدا کرد.

در این درس از تصاویر استفاده شده تا هم اشیا را به شما نشان بدهد هم باعث شود اسامی اشیا را تمرین کنید.

واژگان مربوط به کلاس درس

بسیاری از زبان آموزان، یادگیری زبان انگلیسی را در کلاس های درس شروع می کنند یا می خواهند در یک مدرسه یا کالج زبان مشغول به تحصیل شوند. دانستن کلمات برای مباحث اساسی و پایه در کلاس درس، باعث می شود وقتی در کلاس درس هستید احساس آرامش و اعتماد به نفس داشته باشید.

این ویدیوی کارتونی، اشیای معمول و رایجی مثل تخته سیاه (blackboard) یا دفتر یادداشت (notebook) را به شما نشان می دهد که می توانید آن ها را در هر کلاس درسی پیدا کنید. این ویدیو همچنین هجی هر کلمه را هم به شما یاد می دهد. در واقع با این ویدیو می توانید مقدمات مهارت خواندن را به همراه ساختار کلمه یاد بگیرید.

کلاس زبان انگلـــیسی فوری

چه وقت از “Good” و چه وقت از “Well” استفاده کنیم

این درس ساده روی مبحث بسیار خاصی از واژگان تمرکز می کند: فرق بین “well” و “Good”.

این موضوع گاهی بومیان انگلیسی زبان را هم گیج می کند!

اگر کسی از شما بپرسد How you’re doing، شما چه جوابی به او می دهید؟

دو جواب رایج برای این سوال وجود دارد:

“.I am good”

“.I am well”

از آنجایی که این دو جمله معمولا به جای هم به کار می روند، بسیاری از زبان آموزان فکر می کنند این دو کلمه معنای یکسانی دارند. با این حال جالب است بدانید “good” صفت است و یعنی یک اسم را توصیف می کند و واژه “well” قید است و فعل را توصیف می کند.

فرق بین این دو کلمه در جمله های بعدی بیشتر آشکار می شود. ما می گوییم مزه پیتزا خوب (good) بود نه !well اگر بخواهیم از خوانندگی کسی تعریف کنیم می گوییم او خوب می خواند (sing well) و نه !good

این ویدیو تفاوت بین “I am good” و “I am well” را توضیح می دهد و به علاوه یاد می دهد چطور از این دو جمله در موقعیت های مختلف استفاده کنیم.

واژگان مربوط به محیط زیست

ما به جهان طبیعی اطرافمان یا تمام جهان به طور کلی، محیط زیست می گوییم. می توانیم درباره محیط زیست سیاره زمین یا یک سیاره خاص صحبت کنیم. در این درس، رایج ترین کلمات انگلیسی درباره محیط را یاد می گیریم.

از آنجایی که جهان در حال گذر از یک بحران عظیم زیست محیطی است، این موضوع به یک بحث داغ در مکالمات روزمره مردم تبدیل شده است. اگرچه کلماتی که در این حوزه قرار دارند کلماتی فنی و علمی هستند، بومیان انگلیسی زبان از آن ها در زمینه های غیررسمی و محاوره استفاده می کنند.

بسیاری از شرکت ها در تبلیغاتشان از واژه پایداری (sustainability) استفاده می کنند.

این درس ویدیویی شما را با واژگان ضروری زیست محیطی آشنا می کند که برای مکالمه درباره این موضوع به آن ها نیاز دارید.

درس هایی برای اعداد انگلیسی

یادگیری اعداد نسبتا راحت است، چون راه و رسم مشخصی برای استفاده از آن ها وجود دارد. معنی آن ها ثابت است و از فرهنگی به فرهنگ دیگر تغییر نمی کند.

این مسئله باعث می شود ترجمه و درک معنی آن ها از زبان خودتان به زبان انگلیسی خیلی راحت باشد. به علاوه حتی با اینکه در بسیاری از کشورها، ریاضی به زبان انگلیسی تدریس نمی شود، اسامی اصلی اعداد به دانش آموزان یا زبان آموزان آموزش داده می شود.

ولی به خاطر سپردن اعداد سخت است چون معنی آن ها معمولا به متن جمله مرتبط نیست. برای مبتدیان، این درس های ساده راهی عالی برای یادگیری اعداد به زبان انگلیسی هستند.

چطور بشماریم

این ویدیو اسم و نماد صد عدد اول را به زبان انگلیسی آموزش می دهد. این ویدیو بهترین راه برای تمرین است تا بتوانید یادگیری اعداد انگلیسی را شروع کنید.

از آنجایی که به خاطر سپردن همه اعداد به صورت یکجا برای خیلی ها سخت است، سعی کنید هر روز ده عدد را یاد بگیرید. هر روز که ویدیو را نگاه کنید، اعدادی که روزهای قبل خواندید هم برایتان مرور می شود و بعد گروه جدید اعداد را شروع می کنید.

از آنجایی که در این ویدیوها سرعت حرف زدن بالاست، شاید لازم باشد سرعت آن را کم کنید. روی آیکون در پایین ویدیو کلیک کنید و سرعتی را که برایتان مناسب است، تنظیم کنید.

وقتی اسامی اعداد را تکرار می کنید، به حرکت لب های گوینده دقت کنید تا تلفظ دقیق آن ها را یاد بگیرید. این کار به شما کمک می کند لهجه درست را هم یاد بگیرید.

آهنگ اعداد بزرگ

اگر از آن دسته افرادی هستید که یادگرفتن با موزیک و آهنگ را ترجیح می دهید، این ویدیو برای شما ساخته شده است. راوی از لحنی آهنگین برای آموزش اعداد استفاده می کند.

سرعت این ویدیو از ویدیوی قبلی کم تر است و برای زبان آموزانی که تازه یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کردند مناسب است.

ولی از آنجایی که مدرس در ویدیو حضور ندارد، نمی توانید حرکت دهان او را ببینید. این مسئله کار را برای زبان آموزان مبتدی که می خواهند تلفظ درست کلمات را یاد بگیرند، کمی سخت تر می کند.

واژگان ریاضی پایه برای زبان آموزان انگلیسی

این درس به نوعی یک جایزه است. شما اعدادی به انگلیسی می شنوید اما در واقع تمرکز اصلی روی نمادهای ریاضی است.

مدرس این ویدیو اول نام هر نماد را می گوید و بعد درباره کاربرد آن ها توضیح می دهد.

این درس برای کسانی مناسب است که کم کم وارد زمینه های تخصصی و فنی زبان انگلیسی می شوند. اما از آنجایی که انتظار می رود همه این سطح از دانش ریاضی را داشته باشند، دانستن نام نمادهای پایه برای کسانی که می خواهند انگلیسی صحبت کنند، بسیار مهم است.

کلاس زبان انگلیسی

درس هایی درباره افعال کمکی و افعال عبارتی


Be، Do و Have
افعال کمکی ممکن است کمی پیچیده به نظر برسند اما در واقع نقش آن ها در زبان انگلیسی خیلی ساده است. به آن ها “helping verbs” هم گفته می شود چون به افعال اصلی در جمله کمک می کنند.
سه فعل do، be و have، سه فعل کمکی اصلی در زبان انگلیسی هستند. این درس خلاصه ای جامع و کامل درباره نحوه کاربرد این افعال در زبان انگلیسی غیررسمی است.
مدرس این ویدیو روی انواع مختلف این افعال تمرکز زیادی دارد. او همچنین درباره این که چه وقت باید از ادغام استفاده کرد و چه زمانی افعال از جمله حذف می شوند، صحبت می کند.
در هر بخش از این درس، کلمات مهم با رنگ قرمز مشخص شدند و برای هر کدام از آنها مثال هایی در نظر گرفته شده است. از این جهت این ویدیو برای زبان آموزان مبتدی بسیار مناسب است. وقتی در حال تماشای ویدیو هستید، هر جا که مثال ها را دیدید، فیلم را متوقف کنید. به قواعد و قوانینی که در جملات وجود دارند دقت کنید و مطمئن شوید همه مسائل و موضوعات را درک کردید و یاد گرفتید.
اگر مطلبی را متوجه نشدید، به ابتدای بخش برگردید و دوباره به حرف های مدرس گوش بدهید.
درباره افعال وجهی (Modal verbs)، اشتباه بی اشتباه!
افعال وجهی (Modal Verbs) نوع خاصی از افعال کمکی هستند که ضرورت یا احتمال را بیان می کنند. کلماتی مثل must، should، can، will و may افعال وجهی هستند.
این درس سه اشتباه رایج را که زبان آموزان هنگام یادگیری این افعال مرتکب می شوند، لیست می کند. همچنین مثال هایی برای استفاده درست یا غلط این افعال را هم به شما یاد می دهد.
بعد از این درس، با کوییزی که برای شما در نظر گرفته شده است، مهارت های خودتان را محک بزنید و ببینید آیا مطالب را به درستی یاد گرفتید یا نه.
افعال عبارتی و راهی جدیدی برای یادگیری آن ها

این جملات چه وجه اشتراکی با هم دارند؟

“.The car broke down in the middle of the road”
“.The teacher asked Tom to turn off his phone”
“.I will drop off your book at your house today”

در تمام آن ها از یک فعل عبارتی استفاده شده است. افعال عبارتی از یک فعل و یک حرف اضافه یا قید تشکیل شده اند.
یادگیری افعال عبارتی اغلب برای بسیاری از زبان آموزان بسیار سخت است. در این درس، «داون سورنوک» (Dawn Severenuk) نکات بسیار مفیدی را با شما به اشتراک می گذارد که تا حد زیادی از سردرگمی های معمول کم می کند.
به جای اینکه معنی هر فعل عبارتی را یاد بگیریم و حفظ کنیم، پیشنهاد «داون» این است که به حرف اضافه و قید توجه کنیم. او به این نکته اشاره می کند که در هر فعل عبارتی فعل اصلی می تواند معنایی کاملا متفاوت با معنی اصلی فعل داشته باشد و این معنی کاملا به جمله بستگی دارد.
معنی قید و حرف اضافه معمولا در افعال عبارتی یکسان باقی می ماند. مثلا “up” تقریبا در تمام افعال عبارتی معنی تمام یا کامل کردن چیزی است.
این تکنیک به زبان آموزان کمک می کند معنی افعال عبارتی را راحت تر بفهمند و تا حد زیادی در زمان صرفه جویی کنند. اگر بعد از این درس باز هم درباره توانایی هایتان شک داشتید، می توانید با چند تمرین ساده، مهارت هایتان را محک بزنید.

درس هایی ساده درباره تلفظ زبان انگلیسی


برای زبان آموزان مبتدی انگلیسی، رابطه بین حروف و صداها همیشه رازآلود و سخت بوده است. ممکن است قواعد تلفظ در زبان انگلیسی گیج کننده و در هم بر هم باشد، اما همیشه راه هایی وجود دارد برای اینکه تشخیص بدهیم هر صدایی چطور باید تلفظ شود.
این درس ها دانش پایه ای را که برای تلفظ درست کلمات ساده به زبان انگلیسی نیاز دارید، به شما می دهد.
راز من برای تلفظ کلمات سخت
تا حالا برایتان پیش آمده حس کنید کلمات انگلیسی را با لهجه زبان مادری خودتان تلفظ می کنید؟ یا تا به حال این حس را داشتید که با لهجه بومیان صحبت کردن سخت است؟
تمام زبان آموزان این مشکلات را دارند. اکثر ما انگلیسی را با لهجه خاصی از زبان مادری صحبت می کنیم.
در این درس، تکنیکی به نام “backchaining” را یاد می گیرید که که بازیگران حرفه ای و مدرسان زبان از آن استفاده می کنند. با روش backchaining، کلمه ها را از آخر به اول تلفظ می کنید.
این تکنیک به شما کمک می کند تک تک صداهای یک کلمه را بهتر بشناسید. همچنین این تکنیک کمک می کند با گروه های صدایی رایج در زبان انگلیسی آشنا شوید.
مثل یک کودک زبان انگلیسی یاد بگیرید
یادتان هست چطور زبان مادریتان را یاد گرفتید؟ احتمالا نه، یادتان نیست!
دلیلش این است که ما زبان مادری را به صورت خودکار یاد می گیریم. این ویدیو درباره نحوه یادگیری زبان توسط کودکان صحبت می کند و پس از آن سه راهی را معرفی می کند که زبان آموزان زبان دوم با استفاده از آن ها می توانند زبان دوم را مثل زبان مادری یاد بگیرند.
همانطور که در ویدیو خواهید دید، کودکان اول بیشتر روی استرس و احساس کلمات تمرکز می کنند. این مسئله آن ها را قادر می سازد حتی وقتی کلمات را کامل و به درستی بلد نیستند، بتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند.
همچنین کودکان حرکت دهان دیگران را نگاه می کنند و سعی می کنند همان را تکرار کنند.
این ویدیو ایده هایی به شما می دهد که می توانید مثل یک کودگ زبان انگلیسی یاد بگیرید.
چطور باید کلمات سخت انگلیسی را تلفظ کرد؟
خوب است که استراتژی های عمومی را در ذهنتان داشته باشید، اما چالش اصلی همیشه این است که هر کلمه را چطور تلفظ کنید.
این درس هفت کلمه را که تلفظ آن ها برای زبان آموزان سخت است، معرفی می کند. مدرس هر کدام از آن ها را تلفظ می کند و روی تک تک صداها و استرس کلمات تمرکز دارد.
این ویدیو به شما می گوید که املای (هجی) کلمات به الگوهای تلفظ آن ها ارتباط دارد. این الگوها در تمام زبان حاکم هستند و این ویدیو برای شروع تقویت واژگان قدم خوبی است.
چطور کلمه Ough را تلفظ کنیم
هیچ مثالی بهتر از این کلمه نمی تواند پیچیدگی و بهم ریختگی تلفظ زبان انگلیسی را نشان بدهد. با هر کلمه که صحبت می کنید، مدل حرف زدنتان تغییر می کند.
این ویدیو خلاصه ای مفید از اینکه چطور و چه وقت این تلفظ ها تغییر می کند، به شما می دهد. همچنین مثال های زیادی در اختیار شما قرار می دهد که می توانید در تمرین های روزمره و عادی واژگان هم از آن ها استفاده کنید.
حروفی مثل “B”، “C” و “D” را چطور تلفظ کنیم؟
این مورد یکی از ناامیدکننده ترین جنبه های زبان انگلیسی برای زبان آموزان است. باید ساعت ها وقت صرف کنید تا صداها و ترکیب حروف مختلف را بخوانید و یاد بگیرید. اما بعد از این همه زمانی که صرف کردید، متوجه می شوید گاهی حرفی به کلمه اضافه می شود که هنگام تلفظ خوانده نمی شود.
این درس قانون هایی را به شما یاد می دهد که بدانید چه زمان هایی حروف B، C و D تلفظ نمی شود.
مثلا، وقتی حرف B بعد از M در انتهای کلمه ای بیاید، تلفظ نمی شود. بعضی از این کلمات عبارتند از: Crumb و Bomb.
به دلیل تاریخ زبان، صداهای خاموش در زبان انگلیسی خیلی رایج هستند. دانستن الگوهای مربوط به آنها باعث می شود در آینده و در ادامه یادگیری زبان انگلیسی، کلمات را راحت تر و بهتر تلفظ کنید.
درس هایی درباره استثناهای زبان انگلیسی
زبان انگلیسی می تواند هر کسی را سورپرایز کند. برای هر قاعده دستوری، تقریبا همیشه یک استثنا وجود دارد.
این بخش به شما کمک می کند درباره این استثناها بیشتر بدانید.
استثنای A/An

“.Mary offered Tom a banana. But Tom wanted an apple instead”

مطمئنم قبل از این مقاله با جمله هایی شبیه مثال بالا سر و کار داشتید. حرف شناسه “a” برای مواقعی استفاده می شود که کلمه بعد با حرف صامت شروع شود، اما “an” برای کلماتی به کار می رود که با یک مصوت آغاز می شوند.
البته بیشتر اوقات!
این ویدیو استثناهای قانون بالا را به شما یاد می دهد و کمک می کند حرف زدن و لهجه تان شبیه بومیان انگلیسی زبان باشد.

افعال حالتی در قالب استمراری

افعال حالتی در قالب استمراری


آیا می دانید افعال حالتی (Stative verbs) چه هستند؟
افعال حالتی به جای توصیف عمل (مثل run)، حالات، ارتباطات و افکار را توصیف می کنند.
معمولا این کلمات در قالب استمراری استفاده نمی شوند (مثلا کلماتی مثل running که انتهای آن –ing می گیرد).
اما گاهی افعال حالتی این قانون را می شکنند. رایج ترین نمونه ها در اصطلاحات و عبارات است. مثلا “It’s “really weighing on my mind یکی از این عبارات است.
شعار معروف رستوران زنجیره ای مک دونالد (McDonald) هم از همین روش استفاده کرده است:

“I’m lovin’ it”

که کوتاه شده کلمه loving است.
این ویدیو به شما کمک می کند انواع استثناهای زبانی را بشناسید.
بعد از خواندن این مقاله و البته دنبال کردن ویدیوهایی که به شما معرفی شد، مقدمات و دانش ابتدایی زبان انگلیسی را یاد می گیرید. ولی یادتان نرود به همین دروس اکتفا نکنید و درس های مناسب سطوح پیشرفته را هم دنبال کنید.
در پایان این مقاله هم می گوییم تمرین کردن تنها راه موفقیت است.


بیشتر بخوانید: شش منبع برای یادگیری اصطلاحات انگلیسی

بیشتر بخوانید: هشت فیلم فوق العاده برای زبان آموزان انگلیسی


برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم
با ثبت  شماره تلفن خود، از مشاوره رایگان کارشناسان ایرانمهر بهره‌مند شوید.

 مشاوره رایگان

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3 از 5 از 2 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید