IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
تفاوت Capital با Capitol
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
31 فروردین 1398

تفاوت Capital با Capitol

این دو کلمه، homophones هستند، یعنی به یک شکل تلفظ می‌شوند اما در معنی، متفاوت هستند. Capital‌ معانی زیادی دارد. این کلمه به دولت، دارایی و حروف بزرگ در جمله مربوط می‌شود. اما Capitol فقط یک معنی دارد: عمارت پارلمان ایالتی

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

کجا از Capital استفاده کنیم؟

این کلمه معانی مختلفی دارد و با مقصود‌های متفاوتی می‌توان از آن استفاده کرد: (1) پایتخت یک کشور. (2) ثروتی که از طریق ارث به کسی رسیده باشد، (3) حرف بزرگ انگلیسی در جمله.

در صورتی که Capital به عنوان صفت در جمله قرار گیرد، معنی آن «مجازات با مرگ» خواهد بود. البته معنی دیگری که برای فرم صفت این کلمه در نظر گرفت « بسیار مهم، یا فوق‌العاده» خواهد بود.

کجا از Capitol استفاده کنیم

این کلمه به معنی عمارت پارلمان ایالتی است. برای مثال سالن کنگره‌ یا قوه‌ی مقننه‌ی آمریکا، یک Capitol است. مکانی که در آن کارهای دولتی و سیاسی انجام می‌گیرد. علاوه بر این، ساختمان‌های مجاور این عمارت را با Capitol Hill یاد می‌کنند.

اگر منظور از Capitol، عمارت خاصی مثل کاخ سفید باشد، کلمه باید با حروف بزرگ نوشته شود. در غیر این صورت، کلمه به معنی حوزه‌های دولتی معمولی تلقی خواهد شد.

تفاوت Capital با Capitol

به مثال‌های زیر دقت کنید:

در جمله‌های زیر از دو کلمه‌ی Capital و Capitol به درستی استفاده شده است.

The capital of Alaska is Juneau. The word here refers to the city in which the seat of government is located.

The dome of the U.S. Capitol is one of the most famous man-made landmarks in America. Here the word refers to the building, not the city.

Raising sufficient capital before we start to build is a capital idea. In the first usage, capital refers to wealth; in the second, it means excellent.

The district attorney still hasn’t decided whether to charge the suspect with a capital offense or a lesser crime, such as manslaughter. Here capital means punishable by death. Its usage comes from the fact that death originally came by decapitation.

Proper nouns begin with a capital letter. Here capital means uppercase.

چگونه تفاوت‌ها را به خوبی به خاطر بسپاریم

دو تکنیک خوب در به خاطر سپردن این نکات وجود دارد. برای مثال، حرف O در Capitol شبیه گنبد گرد کاخ سفید است که در Capital، پایتخت کشور ایالات متحده‌ی آمریکا، قرار گرفته است.

تکنیک دیگر، این است که حرف O در Capitol یادآور only one است و به این نکته اشاره می‌کند که Capitol فقط یک معنی دارد.


بیشتر بخوانید:تفاوت Prescribe با proscribe


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 3 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید