IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
کتاب های آموزش زبان آلمانی Planetino
امتیاز کاربران: 4/5
نویسنده: محمد اشرفی
10 بهمن 1397

کتاب های آموزش زبان آلمانی Planetino

زبان آلمانی را با بازی و سرگرمی  یاد بگیرید

شعاری که این کتاب را از تمام کتاب های آموزش زبان آلمانی در بازار متمایز می کند، نشان دهنده تمرکز مولفان و برنامه نویسان این کتاب برای آموزش زبان آلمانی با روشی سرگرم کننده و مطابق نیازهای زبان آموزان است.

متن این کتاب به صورتی تالیف شده است که زبان آموزان مبتدی زبان آلمانی بتوانند محتوای کتاب را با بازی و سرگرمی و روش های متعدد یاد بگیرند و موفقیت و یادگیری به صورت طبیعی اتفاق بیافتد.

کتاب های آموزش زبان آلمانی Planetino

یادگیری با تمام  حواس

هر کودکی می تواند زبان های مختلف را یاد بگیرد، به شرطی که متن کتاب با فهم و درک و زبان کودکان سخن بگوید. به همین دلیل است که مجموعه کتاب های Planetino به طور مداوم و با جدیت روی علایق و نیازهای کودکان تمرکز کرده است.

گروه هدف این سری آموزشی، کودکان 8 تا 11 سال در آلمان و کشورهای دیگر هستند که پیش زمینه ای از زبان آلمانی ندارند. این کتاب ها در سه جلد و در سطح مبتدی A1 تالیف شده است و زبان آموزان را برای آزمون های سطوح بالاتر زبان آلمانی آماده می کند. در این مجموعه آموزشی، کتاب کار (که ممکن است سی دی آموزشی هم همراه آن باشد)، کتاب زبان آموز و سی دی های صوتی جداگانه وجود دارد. در این کتاب ها زبان آموزان برای آزمون های سطح A1 و آزمون های دیگر آماده می شوند.

سرگرمی و یادگیری

در سری آموزشی Planetino، تمرین ها و تسک های متنوعی وجود دارند که می توان آن ها را در کلاس درس اعمال کرد و این تمرین ها به صورتی طراحی شده اند که یادگیری با حواس پنجگانه را امکان پذیر می کند. بازی ها، شعرها و آهنگ ها را می توان با دوست یا در یک گروه تمرین کرد و ساخت کاردستی تمرکز کودکان را افزایش می دهد.

رویکرد استفاده از حواس چندگانه باعث می شود اشتیاق و انگیزه زبان آموزان جوان مدت بیشتری دوام داشته باشد. داستان های مصور شاد و تصاویر در کتاب های درسی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و اثر انگیزشی و هویت سازی دارند و زبان آموزان را به مشارکت در روند یادگیری تشویق می کنند.

کتاب های آموزش زبان آلمانی Planetino

یادگیری مستقل

استراتژی های یادگیری در این مجموعه آموزشی و مطالب و تمرین هایی برای خود ارزیابی که زبان آموز می تواند مدیریت آن ها را به عهده بگیرد، برای کمک به یادگیری مستقل در کودکان و توسعه آگاهی از روند پیشرفت یادگیری آنهاست.

روند پیشرفت هموار، مناسب سن و سال کودکان و بدون وقفه و شکاف است. به دلیل ساختار مارپیچی محتوای این کتاب، آنچه که قبلا آموخته اند، در حافظه آن ها ضبط، تکرار و تثبیت می شود.

کتاب های آموزشی Planetino به طور پیوسته و دائمی ایده چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای یادگیری زبان را اجرا می کند. در دوره و تمرین های کتاب کار که برای تمرین بیشتر طراحی شده اند و با رویکرد CEFR تالیف شده اند، با تصاویر خاصی متمایز هستند.

زبان ساده

زبان این مجموعه آموزشی، ساده و مناسب سن کودکان است. در سه جلد این مجموعه، واژگانی که برای آزمون های سطح A1 مورد نیاز است به طور کامل آموزش داده می شوند.

فهرستی از واژگان در انتهای کتاب درسی آمده که تمام واژگانی که در طول دوره آموزش داده شده را در خود دارد و بین واژگان فعال و غیرفعال تمایز قائل شده است. صداشناسی و تلفظ هم از همان ابتدا به کودکان آموزش داده می شود.

ساختار شفاف

هر جلد از این کتاب شامل موارد زیر است:

 • پنج ماژول (درس)
 • یک واحد «تئاتر»
 • یک واحد «جشن سال نو»
 • فهرست واژگان با تمرکز روی واژگان فعال و غیر فعال
 • «بازی برای تمام موارد»

هر ماژول یا واحد درسی ساختار مشابهی دارد. در این ماژول ها:

 • صفحه اصلی درس با دو داستان مصور آغاز می شود
 • در ادامه چهار درس کوتاه به زبان آموز تدریس می شود
 • در صفحه پایانی قسمتی به نام «من می توانم» (I can do that) طراحی شده است که مربوط به ساخت وسیله ای فیزیکی است و همانطور که در بالا گفته شد، کاردستی برای تقویت تمرکز نوآموزان است.

کتاب های آموزش زبان آلمانی

در انتها باید گفت مجموعه کتاب های آموزشی Planetino در آموزشگاه زبان ایرانمهر به زبان آموزان آلمانی تدریس می شود و این سری آموزشی با بهره گیری از بهترین متد تدریس توسط بهترین مدرسان زبان آلمانی به کودکان 8 تا 11 سال تدریس می شود.


بیشتر بخوانید: مکالمه زبان آلمانی

بیشتر بخوانید: گرامر زبان آلمانی


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4 از 5 از 4 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. علی
  28 دی 1399
  پاسخ دادن

  ایا این کتاب ها برای کسانی که سطح صفر هستند هم کاربرد دارد

  • آموزشگاه ایرانمهر
   28 دی 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیرلطفا از طریق سایت ایرانمهر شماره شعب رو دریافت کنید و به صورت رایگان مشاوره وتعیین سطح انجام بدید

 2. آرش
  29 فروردین 1398
  پاسخ دادن

  این کتاب ها برای چه رده سنی تالیف شده اند ؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   29 فروردین 1398
   پاسخ دادن

   با سلام  

   سری کتاب های آموزش  زبان آلمانی Planetino  با بهره گیری از بهترین متد تدریس توسط بهترین مدرسان زبان آلمانی به کودکان 8 تا 11 سال تدریس می شود. 

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید