IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
مجموعه کتاب های آموزش زبان فرانسه Adosphère
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: ایرانمهر
15 اسفند 1397

مجموعه کتاب های آموزش زبان فرانسه Adosphère

کتاب های آموزشی Adosphère تالیف دو نویسنده مطرح در زبان فرانسه و مدرس های شناخته شده این زبان هستند. «سلین هیمبر» (Céline Himber) و «ماری لور پولتی» (Marie-laure Poletti) نویسندگان این مجموعه آموزشی هستند.

ساختار این کتاب به گونه ای طراحی شده است که زبان آموز را با موضوعاتی که در زندگی روزمره رخ می دهد آشنا می کند و جهان پیرامون او را در صفحات کتاب می گنجاند. این مجموعه کتاب ها برای تدریس زبان فرانسه به نوجوانان تالیف و نگاشته شده است و شعار آن «هر نوجوان، یک درس و یک جهان» است.

در هر جلد از این مجموعه هشت ماژول طراحی شده است که هشت نوجوان با نام های «لوسیل»، «خاویر»، «لیز»، «لوییس»، «ایمان»، «اسکار»، «آلیس» و «ساموئل» راهنماها و همراهان شما در این هشت ماژول هستند.

دوره هایی که این کتاب پشتیبانی می کند براساس CEFR، سه سطح مبتدی (A1)، بالاتر از مبتدی (A2) و پیش متوسطه (B1) است. همانطور که مشخص است، A1 یا مبتدی پیش نیاز شروع این دوره است و برای رسیدن به سطح پیش متوسطه باید از دو مرحله A1 و A2 با موفقیت گذر کنید.

صفحه ابتدایی هر بخش یک صفحه با فعالیتی خاص است که صفحه افتتاحیه درس به حساب می آید.

به عنوان مثال کتاب شماره یک این مجموعه را با هم بررسی می کنیم که سه درس برای یادگیری دارد و عنوان آن ها به این صورت است: من و دیگران (Me and the others)، صفحه شخصی من (My personal pageو کشفیات من (My discoveriesکه هر کدام دو صفحه هستند. یعنی هر درس در دو صفحه گنجانده شده است. هر درس با مطالبی ساده شروع می شد و در انتها تمرین هایی قرار دارد که به صورت اینتراکتیو باید حل شوند. مطالبی که در این درس ها از آن ها استفاده شده است، ایمیل ها، دعوت نامه ها، مکالمات و پیام های کوتاه است که با زندگی روزمره و دنیای واقعی مرتبط است و زبان آموز را برای مکالمه و فعالیت در دنیای واقعی آماده می کند. یک درس اضافه هم در هر کتاب قرار دارد که با نام های صفحه فرهنگی من (My culture page) و موضوعات مورد علاقه من در فرانسه (My subjects in French) طراحی شده است.

یکی از نکات مثبت این کتاب آموزش و ارزیابی چهار مهارت مکالمه، شنیدن، خواندن و نوشتن در زبان فرانسه است که زبان آموزان را برای آزمون DELF (گواهینامه تسلط به زبان فرانسه) آماده می کند.

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

جهت مشاوره رایگان کلیک کنید